Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.27. 08:10


A nyomorult, he...
Amúgy nyilván hiányzik a társadalmi párbeszéd ebben a témában is.
Ahogy egy zsigeri homofóbbal, úgy egy mélyliberális melegaktivistával sem lehetne dűlőre jutni.
Én ha bárkivel beszélgetek politikáról vagy közéleti kérdésekről, mindig próbálok kompromisszumot keresni/lavírozni/közvetíteni, stb. az oldalak között, és ez is frusztráló nekem. Egy példa: nagyanyám Orbán-imádó. Ha nála vagyok, kicsit próbálom megértetni vele a Fidesz hibáit és az ellenzék elfogadhatónak tűnő dolgait. Esélytelen. Ha 10 perc múlva benn vagyok a tanáriban, ott Orbán-gyűlölők várnak. Bármi pozitívat mondok Viktorról vagy rosszat az ellenzékről, nincs hatása. Esélytelen.
Gondolom ugyanez a kategória lenne a melegkérdés is az ellenoldalak között.
A törvényt ellenző emberek azt mondják, hogy mostantól nem lehet beszélgetni a suliban a homoszexualitásról. A törvény szövege szerint ez nem így van.
Azt mondják, hogy a rejtőzködő meleg gyerekek előtt még jobban be lesznek zárva a kapuk. Nem így van.
Nyilván itt az lesz a döntő, hogy mi számít népszerűsítésnek a szöveg szerint.
Szerintem az, ha egy tanár azt mondaná, hogy gyerekek, legyetek nyugodtan melegek, próbáljátok ki, gyerünk, nem rossz az, az propaganda. Büntetendő.
De ha úgy szólna, hogy gyerekek, vállaljátok fel, ha melegnek érzitek magatokat, beszéljünk róla, akkor ez nem népszerűsítés.
Nehéz lenne ezt megítélni, én ezért mondom, hogy ez gumicsont, senkit nem fognak ilyenekért perbe fogni, ez csak a konzervatív választóknak szól.
Én esküszöm próbálom magam beleélni a melegek lelki és társadalmi helyzetébe (ebben nagyon sokat segít nekem két meleg lány tanítványom), de az a provokáció, ami éri most Magyarországot, az számomra elfogadhatatlan. Amit a németek művelnek, az meg kimondottan szánalmas és gyalázatos egyszerre.
Remélem Goretzka fog még egyszer Iránban vagy Szaúd-Arábiában játszani.
Esetleg Pakisztánban.
Ott is dobhat majd egy szívecskét a nézőtérre.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.26. 22:49

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.26. 20:05


F.Totti írta:
Trigoria írta:németországban késelnek, de nincs ott semmi látnivaló, és persze orbán a geci, meg a törvénye
ki van ez találva


Ez buzi volt vagy miért mondod?
Mert ha arra gondolsz, hogy terelés a szivárványos hiszti, akkor az tévút. A gyerek pont kint van és rohadtul nem téma (már?) a buzitörvényünk a kinti médiában. Ez a késelés pedig azért futott.

Mondjuk lehet azért mert frissebb.

nem, csak simán az arányok
a késelés saját házuk táján már semmi extra, lassan megszokják, de hogy mi magyarok milyen törvényt hozunk, az k.rva fontos nekik, ahhoz stadionokat kell színbe rakni

Csányi meg felhívást tett közzé, hogy ne fütyüljóük a himnuszt, meg ne legyünk rasszisták stb. Hát majd ráfogjuk a sok cseh nézőre :D
https://www.nemzetisport.hu/foci-eb-202 ... ak-2835021
jó kis hsz:
flacchuus2021-06-26 20:56:32
Nekem sem tetszik, amikor kifütyülnek egy himnuszt, de ha meccs közben lehet fütyülni, akkor a himnuszt miért nem? Lassan oda jutunk hogy ki kell adni egy ezeroldalas szabálykönyvet, hogy milyen szavakat lehet, illetve tilos bekiabálni, milyen állati hangokat lehet, illetve tilos utánozni, illetve hogy ez milyen színű játékosok esetén sértés, és milyen színűek esetén nem, lehet-e kart lendíteni (ami egyébként ókori római katonai köszöntés) vagy sem, és még sorolhatnám a kérdések özönét. És a sok nyomorult még azt hiszi, hogy ez minden világok legdemokratikusabbja, legliberálisabbja, miközben van egy szűk hatalmi "elit", amelyik lényegében mindenbe beleugat, és teljes mértékben a saját ízlésére szeretné formálni a szurkolás módját. Most éppen a rasszizmus tilalma, és a "másság" kötelező elfogadása, állandó reklámozása az új dogma, de hamarosan jön majd valami újabb, mert ez is olyan, mint a divat, mindig változik.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.06.26. 18:06


játékos azt állította, nem a provokáció a célja, hanem "az összetartozásra és az egyenlőségre szeretné felhívni a figyelmet". Reméli, hogy pozitívan fogadja ezt a publikum, és azt is, hogy nem kell rasszizmussal sem szembesülnie. Szerintünk fogadhat tíz kiló banánba, hogy így lesz...

de ez az álszent kamuduma, hogy nem provokálni akar, és reméli, mindenki imádni fogja...nyomrult kretén....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.26. 11:07


Trigoria írta:németországban késelnek, de nincs ott semmi látnivaló, és persze orbán a geci, meg a törvénye
ki van ez találva


Ez buzi volt vagy miért mondod?
Mert ha arra gondolsz, hogy terelés a szivárványos hiszti, akkor az tévút. A gyerek pont kint van és rohadtul nem téma (már?) a buzitörvényünk a kinti médiában. Ez a késelés pedig azért futott.

Mondjuk lehet azért mert frissebb.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.25. 22:42


https://kuruc.info/r/4/230234/
németországban késelnek, de nincs ott semmi látnivaló, és persze orbán a geci, meg a törvénye
ki van ez találva


https://kuruc.info/r/2/230179/
kint leszek a meccsen. És hajrá csehek!!! Hajrá Schick!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.23. 19:37


mcsabi írta:
Trigoria írta:
ezért tetszett Orbánnak az a dumája, amikor odaszólt nekik a rabszolgatartásról. Én ezt minden egyes nyiklatkozatába belevenném, ami akárcsak szegről végről kapcsolódik a témához :D

Ilyen távlatú történelmi események felett mai szemmel ítélkezni és pláne ezt egy nemzet szemére vetni szerintem inkább ostobaság. Ahogy a Kolumbusz szobrokat döntögetni is az. Egy politikus amúgy is a jövőt építse, a múlton változtatni már nem tud.

mcsabi, nyilván. POnt ezt vallom én is. De épp hogy visszalőtt ezzel. És lőjünk is vissza mindig, tökösen. Minket ne oktassanak olyan nemzetek (de egyáltalán senki) az elfogadásról, akik 150 éve még rabszolgát tartottak. Majd esetleg pár évszázad múlva.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.06.23. 18:06


Nyilvan kampany. Minden kampany. De ha jol ertettrm, nem a tanarok buzioktatasa lett megakadalyozva, hanem, hogy homokosszekszualis egyesuletek eloadasokat tartsanak.

A massag elfogadasanak tanitasaval egyetertek. A massag elfogadasa egyatalan nem trivialis dolog. Attol viszont rosszul vagyok, hogy a massag alatt, lenyegeben kisajatitva a szot, az affektalo kocsogoket ertik. Beletartoznak ok is, de ezer es egy masfajta massag letezik, a koversegtol kezdve a vasut imadataig, amiert az emberek halalra cikizik a masikat ( ezek konkret tapasztalatok, altalanos iskolaban mi ezt tettuk es utolag belegondolva jo nagy barmok es bunkok voltunk)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.06.23. 17:50


Trigoria írta:
ezért tetszett Orbánnak az a dumája, amikor odaszólt nekik a rabszolgatartásról. Én ezt minden egyes nyiklatkozatába belevenném, ami akárcsak szegről végről kapcsolódik a témához :D

Ilyen távlatú történelmi események felett mai szemmel ítélkezni és pláne ezt egy nemzet szemére vetni szerintem inkább ostobaság. Ahogy a Kolumbusz szobrokat döntögetni is az. Egy politikus amúgy is a jövőt építse, a múlton változtatni már nem tud.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.23. 16:58


ezt szépen mondtad mcsabi
F.Totti is kb ugyanezt mondta csak pár szóval :)

nekem a kedvencem ebben a témában mindig az, hogy az a nyugat van felháborodva, aki élen járt a "más bőrszínűek, neműek, vagy éppen szexuális irányultságúak" megkülönböztetésében :D
ezért tetszett Orbánnak az a dumája, amikor odaszólt nekik a rabszolgatartásról. Én ezt minden egyes nyiklatkozatába belevenném, ami akárcsak szegről végről kapcsolódik a témához :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.06.23. 16:40


Zsolti írta:Szerintetek is ennyire homofób ez a törvény?

Én szimplán nem értem, hogy egyáltalán miért kellett ezzel elkezdeni foglalkozni. Vannak emberek, akik úgy születtek, hogy a saját nemükhöz vonzódnak. Nem nevelték őket erre, nem tüsszentett rájuk egy homoszexuális a villamoson hazafelé és kapták el ezáltal, hanem így vannak kódolva. Miért kéne kevesebb jogot adni azoknak, akik más bőrszínűek, neműek, vagy éppen szexuális irányultságúak? És miért ezt akarjuk a gyerekeinknek tanítani, hogy akire nem húzható rá az a doboz, ami a mi elvárásainknak megfelel, az furcsa, kigúnyolható, kiközösíthető?
Egy tini nem a szüleivel fogja megbeszélni a szexuális életét, de ha máshonnan ezekről a dolgokról nem hallhat, akkor mit fog tenni, ha rádöbben, hogy ő más, mint a "normális"? Nem lehetett volna szimplán ezzel a dologgal nem foglalkozni és hagyni mindenkit élni? Szerintem ennél vannak fontosabb dolgok is, amire a politikának nagyobb hangsúlyt kéne fektetni.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.06.23. 16:33


a cigókat taníthatná Zsolti buzulásra, sőt!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.23. 15:58


Ugyanmár. Semmi köze a homárok tényleges életéhez törvénynek. Kampány van.
A Fidesz mindig maga választ témát. Most ezt okoskodták ki a tanácsadóik. Ha csak politikailag nézem, akkor ez okos lépés.

Egyébként meg egyetértek Trigoval. Tök felesleges elolvasni vagy elmélyülni benne.
A németek elmennek a p.csába az általánosítással (azzal hogy a válogatottunk fellépésekor tiltakoznak, általánosítanak), Orbánék meg azért, mert nem találtak olyan témát aminek legalább minimális értelme van.

Mondjuk helyedben durván besértődnék. A kormány szerint a tanárok megbízhatatlanok. Lehet buzulásra tanítanátok a nebulókat. Ezt meg kellett akadályozni! :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.23. 13:06


nem olvastam, nem is fogom, leszarom :)
a németek meg idióták
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.23. 12:46


Szerintetek is ennyire homofób ez a törvény?
Mert amit Európa és a németek művelnek vele, az már nálam szánalom kategória. Eskü 10-szer olvastam el a törvényt, de ez nem más, mint egy választási gumicsont. Ez ellenőrizhetetlen és betarthatatlan, ettől semmi félnivalója nincs a melegeknek. Ez nem homofób törvény.
Ez a német szivárványosdi meg innen felfoghatatlan.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.12. 18:38


Zsolti írta:Nem tudom, F.Totti. Leisztinger. Vagy hogy híjják. :wink:
Nyugi, azzal tudatlanul is tisztában vagyok, hogy NER-tagként kicsit könnyebb az élet.



De Zsolti, Leisztinger végzett fizikus és 2000 elo pont feletti sakkozó. Azért az észben kicsit más szint, mint Lőri.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.12. 18:29

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.12. 09:30


Nem tudom, F.Totti. Leisztinger. Vagy hogy híjják. :wink:
Nyugi, azzal tudatlanul is tisztában vagyok, hogy NER-tagként kicsit könnyebb az élet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.11. 22:24


Zsolti írta:Mészáros Lőrinc mellett a baloldali nagyágyúk is simán boldogulnak.


Kire gondolsz? A baloldali nagyágyúk jelenleg a piacból élnek. És tényleg dörzsölt üzletemberek. Persze anno ők is az állam csecsén hízlalták magukat, de olyat én nem ismerek, aki csak megközelítőleg annyira tufa lenne, mint Lőrinc. Benne azt gyűlölöm, hogy eladják normalitásnak, hogy a minelnök gyermekkori barátjáról ötven éves korában kiderül, hogy üzleti zseni. Ráadásul a NERes cégháló messze nagyobb, mélyebb mint a balos. Legalábbis a mi iparágunkban mindenképp. Sokkal közvetlenebbek a tapasztalataim mint Fletóék alatt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.11. 21:04


Muszáj szavaznom. :)
Mészáros Lőrinc mellett a baloldali nagyágyúk is simán boldogulnak. Engem az ő meggazdagodása annyira nem zavar.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.06.11. 17:31


Zsolti, miért kell szavazni? Az is véleménynyilvánítás, ha tudatosan nem szavazol. Én hajlok rá. Kizárt hogy a mocsok tolvaj bandát legitimizáljam.

Lőrincet elkezdtem, de ez PR cikk. Nyílt közbeszerzés és igazságos verseny. Bmeg, ezt ki hiszi el??? Komolyan van olyan aki szerint azért lett a leggazdagabb, mert nyílt és igazságos a verseny? Apám, ha így lenne, 120 kilós zsírdisznóként gázt szerelnél és havi egyszer másznál rá a retek régi asszonyodra. Magyarázta a jól megfizetett stábja a magyarázhatatlan. De megérik a pénzt. 6Mrdt hozott az interjú. Taps. Aki hallotta már 5-8 évvel ezelőtt beszélni az tudja, hogy ebből nulla a saját gondolat. Vagy ő a magyar oktatás csodája. 50 évesen elkezdett okoskodni a nép egyszerű gyermeke.

Kussoljon és adakozzon. Akkor elviselem. De ne nézzen hülyének és ne akarja feletetni a szárát velem.

De úgyis tudom mi jön. Van az a pénz, ami népmesei hőst csinál belőle. 2 év és jó gazda lesz belőle. Imádják majd mindenütt, mert ő ad enni. Mert Magyarországnak ez kell.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.06.11. 16:32


Jaja, jnzs.
Kedvelem Márky-Zayt.
Meg Puzsért is. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.11. 16:21


"Ha lenne a magyar válogatott pucájában vér, a sípszó elhangzása után azonnal indítanák a támadást, szerintem azonnal be lenne fejezve a térdeplés....."
pontosan:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.06.11. 15:42


Zsolti írta:Szóval kemény ez egy jobboldali gondolkodású, de a baloldalt is tisztelni próbáló embernek.

Ajánlom figyelmedbe a videóban szereplő (stílszerűen jobboldali) uriembert.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.06.11. 11:31


elolvastam Lőrincet. Nyilván azt mond, amit hallani akarunk. És nagyon összeszedett. Ha írásbeli interjú volt, akkor ezt nem ő írta :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég