Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.20. 15:50


a világ nem csinál, csak néhányan próbálnak, de nekik ez a sorsuk:
https://kuruc.info/r/7/130626/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.20. 14:47


Még jó,hogy nincs mellettem a feleségem.Sírok.
Egy norvég orvos levele képekkel Gázából.
Ha a levelet csak a kuruc hamisította,akkor könnyeim álcseppek. :( :( :twisted:

http://kuruc.info/r/4/130625/

Beteg állat izraeli kormány,beteg állat világ,szóljatok már ehhez valamit,könyörgöm!!!
Állítsátok le a mészárlást,nem akarok ilyen képeket látni,de úgyis megnézem...
Nyugat,Obama,Merkel,csináljatok már valamit,bass.átok meg!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.20. 13:19


És ez Izrael megalapítása előtt még inkább így volt.
Ha nem ugrálsz,akkor beveszünk a buliba.
Ha pattogsz (mert igazad van),akkor beperelünk/kirúgunk/meghurculunk/rágalmazunk/megverünk/likvidálunk. (Hamasz)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.20. 13:03


Mások tapasztalataiból úgy tudom, hogy az arabok rendkívül szívélyes, békés népség. akik ugrálnak, azok kevesek, csak annál hangosabbak. izraelről is ezt hallottam. többen is mondták, hogy a legnagyobb békességben-egyetértésben élnek együtt a hétköznapi emberek zsidók-arabok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.20. 00:22


mondjuk nagyon nem ugyanaz, ha valaki azért vándorol be egy országba, mert otthon lebombázhatják nap mint nap, és muszáj menekülnie

tomm: biztos van palesztin ismerősöd, ha ilyen magabiztosan szidod őket :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.19. 21:12


Tomm:palesztin nem egyenlő cigány. :wink: Óriási különbség.
Persze én sem vagyok bevándorláshívő.
Sőt...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.19. 20:35


nem a helyi zsinagógákat féltik, hanem azt, amit a füstösek lerombolhatnak, azaz mindent. az igazi poén az lenne, ha a tüntetőket is legyilkolnák! :D a franciáknak az lenne a legjobb, európának, meg ha ragadós lenne a példa.

ha annyira nagyon nem tetszik nekik, hogy az ősi ellenség a saját hazájában blablabla, akkor menjenek haza és harcoljanak! nem kell európában rontani a levegőt, segélyezni, aztán még háborogni is...

empatikus voltam, csak miattad zsolti!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.19. 20:12


Tomm,legyél már egy kicsit empatikusabb. :wink:
Legalább a tüntetéseket ne szüntessék már be nekik,ha a fajtájukat a saját hazájukban gyilkolássza az ősi ellenség.
Ja?Hogy így a közelben lévő zsinagógák veszélyben vannak?
Gáza után kit érdekel...????
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.19. 19:36


naná, hogy nem engedik! egy rakás koszos van ott, ha engedik őket tüntetni, óriási balhé lehet belőle. nem jobbak semmivel, mint a cigányok. meg is érdemlik egymást
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.19. 19:16


https://kuruc.info/r/4/130584/
már 316
vajon megállnak 1000 alatt a zsidók?

miközben Franciao.-ban:
https://kuruc.info/r/4/130585/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.19. 00:51

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.18. 12:59


jnzsblzs:
Ez amit és ahogyan mondasz hajaz a legjobb barátom életfelfogására, aki azt az elvet vallja, hogy a szeretet a legfontosabb és mindent az kell hogy irányítson az életben.
Persze az ilyenek mentek anno térítőknek, és ők haltak meg azonnal. (De végül csak célt értek valahogy.) :)

Mármint a munka megköt időben, térben, és gyakran úgy érezzük, hogy még csak nem is éri meg csinálni azt, amit csinálunk éppen.
mennyire igaz

és előjön az írásod alapján megint a kérdés: miért éri meg nyomot hagyni az életben? mi a célunk? mi végre élünk? stb. (Nem válaszra váró kérdések voltak, csak hangosan kimondtam ezeket. :) )

És amikor a világ legörültebb és legkegyetlenebb diktatúrája (legyen az zsidó, antiszemita, kommunista, fideszes, vagy vallási fanatikus) hatalomra jut, akkor az ember, meg tudja vonni a vállát és fütyörészve tudja tovább élni az életét,
ha hagyják

nem a helyesírásod a rossz, csak a vesszők használatával vannak gondok néha. Örülnék ha mindenkinek csak ennyi gondja lenne. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.18. 12:07


Ughh a másik dolog... Az ezzel a baj hogy ilyenkor a rébuszaim mindig egy szinttel lejjebb mutatnak, egy olyan kérdésre, vagy gondolatra, amit még magamnak sem fejtettem ki igazán jól. Na de ha leírom, akkor talán magam előtt is világosabb lesz. A másik dologra érdekes módon, akkor jöttem rá, amikor - sajnos csak képen - az auschwitzi haláltábor kapuja fölötti feliratot olvastam. ARBEIT MACHT FREI. A munka szabaddá tesz. Nekem nem sok értelme volt ennek a mondatnak. Mármint a munka megköt időben, térben, és gyakran úgy érezzük, hogy még csak nem is éri meg csinálni azt, amit csinálunk éppen. De akkor miért ezt írták ki? Csak szívatni akarták a zsidókat? Nem tudtam a választ, de úgy éreztem, hogy németek nem véletlenül írták ezt ki. Kicsit később mikor azon gondolkodtam, hogy mennyire kicsi is az ember egymagában. Minden tett amit az ember a végtelen önzésében saját magáért tesz az vele együtt elfog porladni. Tehát ugyan valahol szabadság az, ha ez ember eszik, iszik, sz..ik és b....ik egész nap, és meg tudom érteni aki ezt teszi, de egyrészt eközben meg van kötve a saját vágyai, fizikai korlátai, kreativitása, élethossza által másrészt minden amit magadért teszel azt el lehet tőled venni. Ha máshogy nem úgy hogy megölnek. Viszont nem lehet tőled mindent elvenni, akkor hogyha mindig másért cselekedsz. Akkor nyomod ottmarad a világban, még ha meg is halsz, a kényszermunka már nem is olyan kényszeres ha tudod hogy embereken segítesz vele, a bezártság már nem is olyan fojtogató hogyha tudod példáddal előjártál a többieknek. Szóval hogy kapcsolódjak az eredeti idézethez. A szolgálat szabaddá tesz. És amikor a világ legörültebb és legkegyetlenebb diktatúrája (legyen az zsidó, antiszemita, kommunista, fideszes, vagy vallási fanatikus) hatalomra jut, akkor az ember, meg tudja vonni a vállát és fütyörészve tudja tovább élni az életét, mert az nem arról szól hogy ő vele mi történik, hanem arról, hogy ő miképp tud segíteni a többieken. Na és szerintem itt éri el az ember a teljes és tökéletes szabadságot. Ez részben megmagyarázza, hogy miért nem aggódom azon hogy cionisták átveszik a hatalmat

Platón amúgy azért volt zabos a rendszerre mert száműzték a városból a mesterét Szókratészt. Szerinte alaptalan vádakkal. (Azt hiszem ma a történészek vele értenek egyet, de vigyázni kell ezzel mert szerintem az egyetlen forrás ami Szókratész tárgyalásáról ma rendelkezésre áll az Platón naplója) Úgy gondolta, hogy szükségszerűen eltávolítja magából a kivételesen tehetséges embereket, hiszen azok ötletei nem egyezhetnek meg mindig a a démosz akaratával. Azért be kell látni, hogy ebben van igazság.

F72Quadraro írta:jnzsblzs bizonyára észre sem veszed, de néhány gondolatod egészen "jobbikos".

Au contraire F72 észreveszem. És fontosnak is tartom, hogy minden létező gondolatot, ami megtetszik azt átvegyek, függetlenül a származásától. (Bár ezekre a gondolatokra magamtól jöttem rá de az hogy a jobbik (vagy akárki) egyetért velem annak csak örülni tudok) A jobbikkal nem is azért van bajom mert minden amit mondanak az rossz. Hanem mert egy részük annak amit mondanak és a nagy része annak, ahogy mondják az rossz.
F72Quadraro írta:Pedig elég lenni elkezdeni szerintem a saját környezetünkben, családunkban, gyerekeink körében elkezdeni "alakítani" a világot.

Ezzel mélységesen egyetértek. Részben ez az a szolgálat amiről írtam.

Trigo: A helyesírásom tudom, hogy rossz igyekszem is tenni ellene, de nem mindig megy. Azt a kérdést feszültségoldónak tettem bele az írásomba, és azt hiszem, hogy zsolti szerencsére így is fogta fel. Amúgy nem vettem kötekedésnek amit írtál mert tudom hogy igazad van.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.18. 12:03


szólj a románoknak meg szlovákoknak, hogy vigyék az ország 2/3-át és láss csodát, úgy elhussan a közöny, mintha sose lett volna
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.18. 11:52


hááát pl a Horthy-korszakra mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy közöny lett volna
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.18. 11:30


arra is vonatkozik
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.18. 11:28


Vagy még nem éltünk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.18. 11:17


én valószinűleg átaludtam azt az időszakot, amikor nem volt hatalmas közöny
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.07.18. 10:37


jnzsblzs bizonyára észre sem veszed, de néhány gondolatod egészen "jobbikos".
Írod, hogy a világ alakítható, de nyomasztó, hogy mi nem tudunk tenni semmit.
Bár néha nekem is ez az érzésem, mégis merem azt remélni és gondolni, hogy azért nem teljesen így van.
Vagy ha mégis, az azért van, mert tudatosan elhitették velünk, hogy nem tudunk tenni semmit, mi meg elhittük.
Ezért nem érdekel már senkit semmi. Ezért van hatalmas közöny minden és mindenki iránt.
Pedig elég lenni elkezdeni szerintem a saját környezetünkben, családunkban, gyerekeink körében elkezdeni "alakítani" a világot.

Egy érdekes írás, sok mindent nagyon hasonlóan látok:
http://alfahir.hu/elproletarosodas
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.18. 09:50


éééés nincs új a nap alatt :D :

"Valóban rakétával lőhették le Ukrajna felett a maláj utasszállítót - közölték amerikai tisztségviselők. Az egyikük szerint azt még nem tudják, honnan indították a rakétát, egy másik viszont azt közölte a Reuters hírügynökséggel, hogy Washington szerint nagy valószínűséggel Oroszország által támogatott ukrán szakadárok lőtték le a gépet a fedélzetén 298 emberrel."

További részletek: http://kuruc.info/r/4/130511/#ixzz37oA9Ku00

zsolti: Köszi :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.18. 07:08


Ja,és akkor mi a helyzet Platónnal? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.18. 06:36


Calderoni,"pofázgass" csak bele nyugodtan,így van.Téged is úgy kell ide becibálni. :wink: Írj többször.
Trigo,hagyjad már azt a filmnézést,néztél már eleget.Tessék végezni a polgári foglalkozásodat:fórumozás. :wink: Amúgy téged ritkán dicsérünk,pedig megérdemled:baromi jó az idézetekre reflektáló képességed.
Jnzsblzs:úgy látszik,hogy mindig becsempészel a gondolataid közé egy-egy rébuszt.Ha már mindent elvettek tőled,két dolog marad.Az egyik a gondolkodás.Mi a másik? :wink: Az emberiség önvédelmén alapuló ölési módodon nagyot néztem.De a leírásod alapján logikus,csak kivitelezhetetlen.Erre nem számítottam tőled. :) Nekem ilyen eszembe sem jutna.Fura volt olvasni.
Köszönöm a bizalmadat,és annyit mindenféleképpen szeretnék elmondani a hozzám hasonló eszmékkel bíró fórumtársaim védelmében,hogy itt mindenki érdemes a bizalmadra.Csak már nagyon sokaknak évekkel ezelőtt betelt a pohár,és a keserűség így szakad fel belőlük.Ezért érezhetsz mondjuk calderonin rasszizmust,pedig hidd el,hogy én látatlanban tűzbe tenném érte a kezem.
Próbálj meg egy kicsit gyakorlatiasabb lenni a mindennapi élet gondjaiban,nyugodtan pukkantsd szét az álomvilágodat,mi ebben segítünk neked. :D :wink:
Cserébe pedig nyomjad nekünk a filozofikus-fantasztikus okfejtéseidet,amitől Trigóval leesett az állunk.
Persze én nem csak Iturbének szeretnék örülni.
Hanem annak is,hogy ha véget érne például a palesztin nép szenvedése.
Örülök,hogy megismertünk,jnzsblzs.Végre találtunk egy újabb jó arcot. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2014.07.18. 07:10-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 23:17


https://kuruc.info/r/4/130511/
de könyörgöm, miért repül ukrán légtérben az adott helyzetben????? :shock: :shock: :twisted:
hacsak nem így irányították őket ... valakik... valamiért... (lásd a cikk végén, Putyin gépe okfejtést pl)
kíváncsian várom kinek a nyakába fogják varrni
nincsenek illúzióim :)

zsolti:
Netanjahu kiadta a parancsot: indul a szárazföldi mészárlás

https://kuruc.info/r/4/130527/
és csak most jön a fekete leves :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 22:41


vazze ma filmnézést terveztem, de keresztülhúztátok a számításaim :twisted: :D :D

jnzsblzs: Bammeg ember, nem gyengén leesett az állam. :shock: Amikor mondjuk egy focista kinyitja a száját, és professzori magasságokban fogalmaz. :D Mármint természetesen itt nem téged (vagy bárkit itt) akarlak minősíteni, de a stílusod nemvárt minőséget hozott. Persze lehet csak én vagyok a hülye, hogy nem ez az alap elvárásom egy focis fórumon :oops: :)

Szóval szépen összeszedett írások voltak, grat!
Ez a történelem alakulása téma igen érdekes téma amúgy.
Kicsit olyan vagy az írás alapján mint a nagy gondolkodók, vagy a halhatatlanok, akik globálisan, összefüggéseiben, és ezer években gondolkodnak, cselekednek, hoznak döntéseket. Akik a percet letojják, az évek jelentéktelen időintervallumok nekik. Magasabb problémákkal foglalkoznak, és nem átlagemberek napi történéseivel(Ha már sci-fi vagy fantasy :wink: )
Szóval ez tetszik amúgy, de a jelen problémáira nem ad megoldást. Nem mintha nekünk kéne mindenre megoldsát találnunk, de valahogy úgy érzem, hogy ha a szomszédodba betörnének mondjuk de épp látnád (nem szimpi példa :)), akkor lehet át se mennél segíteni, mert te nagyobb összefüggésekben gondolkodsz, "álomvilágban" élsz, és nem foglalkozol mások apró-cseprő ügyeivel. :) Persze remélem tévedek és egészen biztosan sarkítok. :)

kiragadnék számomra fontos részeket:
Ennél fogva én háborúkra úgy tekintek mint amikor a szociális és gazdasági folyamatok egymásra gyakorolt hatása olyan feszültséget teremt amit csak radikális eszközökkel, egyfajta újraszerveződéssel lehet megoldani.
Mondjuk ez minden bizonnyal így is van.

Viszont ennek ellenére megírtam a válaszom mert annyira feldühített, az az ember, akinek hittelek, és aki talán valóban vagy is. Remélem, hogy nem. Adtál okot, hogy joggal reménykedhessek, hogy nem.
Ha rendszeresen olvastad volna a topikot, akkor szerintem tudnád, hogy zsoltinál rendesebb radikálist nem is lehet alkotni se. :wink:

Az ok amiért kértem, hogy ne írjál az, meg az, hogy nem akarom, hogy egy kedves szurkolótársammal összevesszünk.
Alapvetés. Legnagyobb félelmem.

Ha teszem azt egy diktátor tudná megvalósítani a közösség nagy részének a vágyait, akkor szívesen veszem nyakamba igáját.
na, mi is ezt mondtuk itt eddig zsoltival kb :wink:

Én egy magyar ember vagyok, aki ha Európa más részein tartózkodik akkor is igyekszik megőrizni identitását, addig a pontig, ameddig ez nem okoz kellemetlenséget az őslakosoknak.
Like

Ez pedig lényegében az emberiség önvédelme.
én ezt tippeltem volna

Amúgy bocs Trigo igazad van nem kellett volna személyeskednem. És azért írok dupla kommentet mert F72 aközben írt hogy én fogalmaztam azt két oldalas izét ott lent amit már nem akarok idézettel és egyebekkel továbbnövelni. Tudom, hogy ezt elvileg nem szabad de remélem megérted.
ugyan, semmi gond :wink:

még egy apró technikai megjegyzés:
zsoltin számon kérted a vesszők és írásjelek melletti szünetet - jogosan. Nos halkan jegyzem meg - és tényleg ne vedd kötekedésnek - de te meg a vesszők helyével vagy sokszor bajban :wink: (Persze azért ezzel elég sokan vannak így a magyar nyelvben (sokszor én is), de nálad feltűnő). Remélem nem gond, hogy szóvá tettem.


zsolti:
Szerintem van cél a világban.Nehéz meghatározni,ezért nem fogom megpróbálni.Szerintem a világ megismerhető és alakítható.Mi persze semmit sem tudunk tenni,és ez nyomasztó érzés.
Ez akár messzire mutató kérdéseket is felvethet. Mi végre vagyunk a világon, pontosabban mi a célja egy embernek? Mi legyen a célja? Mi a helyes cél? Miért is fontos a történelem? Miért nem elég ha az ember leéli boldogan az életét? MIért akar nyomot hagyni? stb stb stb Na mindegy, ebbe nem mennék bele.

Jó kérdés,hogy mi az igazság.De ha valaki hisz egy igazságban,azért küzd.És ha ehhez megkapja a média és a politika támogatását,akkor az ő igazsága lesz a tankönyv-igazság
ezt én aláírásnak betenném a helyedben - más fórumokon :) Nagyon nagy bölcselet.

calderoni: csak nyugodtan "pofázz bele". Jól szóltál. Sajnos igazat is. Még anyáméknak is felolvastam. Mondjuk szartak rá :D Nagyon nagyon más szinten gondolkozik az emberek többsége. Aalacsonyabban igen. Persze lehet nekik van igazuk. Ők vették be a jó pirulát. Csak akkor a Híradókon ne tessék felháborodni mama! :twisted: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.17. 20:34


Amúgy azért vagyok hajlandó a párbeszédre mert bebizonyítottad, hogy érdemes vagy rá. Az első kommentet amit írtam,azt nem azért írtam hogy párbeszédet kezdeményezzek mert úgy véltem hogy úgysincs értelme. Úgyhogy inkább a te érdemed hogy arra a rendkívül provokatív, és bicskanyitogató akármire amit írtam (és ami mellett ki is állok, ha kell de a tartalom nem igazolja a stílust, ahogy a cél sem szentesíti az eszközt) érdemben válaszoltál.
Az áldemokrata-álliberális-áleurópai ember jelzői nem illhetnek rám mert ad egy: Nem vagyok liberális, sőt ma már kifejezetten vaskalaposnak érzem néha a nézeteimet. De fogalmazzunk úgy hogy a konzervativizmus közelebb áll hozzám. Bár azért az sem teljesen jellemző. Mint mondtad nem ideológiákban gondolkozom. Ad kettő: Nem vagyok a szó szoros értelmében demokrata. Hiszek az egyén szabadságában és abban hogy a közösség igénye/szabályai e felett állnak, azonban a demokrácia csupán egy eszköz a közösség vágyainak a végrehajtásához. Egy nagyon rossz rendszer, aminél még nem találtunk ki jobbat. (Churchill után szabadon) Ha teszem azt egy diktátor tudná megvalósítani a közösség nagy részének a vágyait, akkor szívesen veszem nyakamba igáját. Platón aki az athéni demokrácia fénykorában élt például rühellte a rendszert, (jó oka is volt rá ha kíváncsi vagy elmesélem) és szerinte az ideális világban elégé diktatórikus rendszer uralkodik. És nem vagyok európai sem, Európában legalább is semmiképp. Én egy magyar ember vagyok, aki ha Európa más részein tartózkodik akkor is igyekszik megőrizni identitását, addig a pontig, ameddig ez nem okoz kellemetlenséget az őslakosoknak. Ha pedig egy amerikaival vagy egy ázsiaival beszélgetek akkor bátran és büszkén viselem az európai jelzőt mert mit kellene benne szégyellnem?
Az emberölésről szóló gondolatom sejtettem, hogy felkelti az érdeklődésed, de igazából azt akartam ott kifejezni, hogy mennyire rühellem az erőszakot (ami így is van) azonban nem éreztem fairnek, hogy nem említem meg azt az elméleti lehetőséget, amikor jogosnak érzem. Ez pedig lényegében az emberiség önvédelme. Meglepően hitlerista szerű gondolat tőlem nem? :D Tehát amikor az emberiség létszáma eléri azt a pontot, ahol már nem lehetne anélkül fenntartani a népességet, hogy a fenntartó környezet tönkremenne, és ezáltal minden élő veszélybe kerülne, akkor jogos kiirtani a népesség egy részét. Természetesen ez csak véletlenszerűen kiválasztva és globálisan történhetne meg hiszen senkinek nem lehet joga, rangsorolni az embereket, hogy aztán el lehessen dönteni, hogy ki marad életben. Ehhez a dologhoz amit én jogos gyilkosságnak érzek Kína áll a legközelebb a gyermektámogatási rendszerükkel. Ami lényegében majdhogynem népirtás. Viszont emiatt legalább nem fog mindenki kiszáradni az országban. Remélhetőleg. Viszont mivel túlságosan humánus, ezért a rendszer igazságossága sérül.
A gondolkodásról pedig mindig azt tartottam, hogy szabaddá tesz, mert amikor mindent elvesznek tőled, akkor ez a két dolog egyike amid megmarad. Úgyhogy szeretem művelni időnként. :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég