Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 12:34


Ferkosz írta:“ A jogalkamazás baromi sokat változott, mert most már elsősorban a kiváltható társadalmi hatásokat és a célt nézik, nem magát a tényleges cselekményt vagy a tényleges hatásokat.”
Ezt mire alapozod? Változott, persze, hogy valtozott, de miért néznék ELSŐSORBAN a tarsadalmi hatast es célt...


Semmire, így érzem :)
Figyu, nem vagyok jogász, nem dolgozom abban a szektorban, de számtalan ítéletnél éreztem már, hogy erősen befolyásolja a skálázását a vélelmezett társadalmi hatás, sőt a nagyobb médiafigyelmet kapó eseteknél a közhangulat is. Aztán simán tévedhetek, de ettől még így érzem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 12:27


“ A jogalkamazás baromi sokat változott, mert most már elsősorban a kiváltható társadalmi hatásokat és a célt nézik, nem magát a tényleges cselekményt vagy a tényleges hatásokat.”
Ezt mire alapozod? Változott, persze, hogy valtozott, de miért néznék ELSŐSORBAN a tarsadalmi hatast es célt? Ha igy lenne, az nagy hiba lenne. Az meg plane, ha nem a tenyleges cselekmeny szamitana.
Hogy a döntés eltúlzott-e az megint relativ. Tizenhét év sok, szerintetek brutalis. De ugye ez nem jogerős. Szoval mondjuk a tábla leveszi - enyhitő szakasszal - mondjuk kilencre, akkor a Budaházyt utálók, meg majd azt mondjak, hogy “na a terrorista meguszta”, mert nekik az meg meguszas lesz. Nehez igy azert…
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 12:19


Ferkosz, amúgy a bíróságok működésével kapcsolatban leírt véleményeddel teljesen egyetértek.
De ettől ezt az ítéletet még rettenetesen túlzónak tartom (egyszerűen nem volt olyan hatása Budaházyék akcióinak, mint amit feltételez ).
És ilyen szempontból az is komoly probléma, hogy a folymat így elhúzódott. De ez elsősorban nem a döntést meghozó bíró hibája. Ezt le is írtam a kommentemben.

Annak meg baromira örülnék, ha gyakrabban írnál. Jó lenne ha besegítenél pl a jogértelmezésbe. Láthatóan, velünk ellentétben, otthonosan mozogsz a területen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 12:09


Ferkosz írta:
F.Totti írta:Fú, ez brutális. Ennyi 10 év feletti fegyházbüntetés...
Nem vagyok képben, de nem jól tudom, hogy senki nem sérült meg az akcióik miatt?
A kib@szott terrorcselekmény kategória misztifikálása teszi ennyire aránytalanná. Ezt az arabmigrikre találták ki és Budaházy ellen használják másodszor. Szép.

Budaházyék rendszerellenesek voltak, csináltak faszságokat, de ha jól gondolom, a meredekebb akciókról inkább beszélgettek. Ennyi erővel én is terrorista vagyok,mert néhány politikus lemészáromlásáról pár sör után szívesen beszélek a haverjaimmal. A gyurcsányozás és a bíró betámadása ugyanakkor baromság. Maga a jogszabály rossz és valószínűleg az ügyészség is túllihetgte ezt a dolgot, mert nagyot akartak dobni. A terrorelhárításnak időről-időre igazolni kell a létjogosultságát. Ez pedig nem gyurcsány és nem a bíró felelőssége. A koncepciós per feltételezés is csak úgy áll meg, hogy itt mindneki akarta a durva ítéletet. Elsősorban az elrettentés miatt. Undorító, hogy szartak rá hány ember életét teszik ezzel tönkre.

A jogszabályaink és az ügyészségünk átpolitizáltsága a legnagyobb baj. Nem vagyok egy Budaházy szimpatizáns, de baromira sajnálom őket :(

F.Totti, a terrorcselekmeny tenyallasa 2003. óta benne volt a régi, 1978-as Btk.-ban, szoval messze nem az arab migrik miatt talalták ki. Amit csinaltak elvileg, sajtohirek alapjan az tulmuttott a sörözős beszélgetéseken.


Maga a fogalom egész biztos, hogy még sokkal régebben definiálva lett, de a megközelítése baromi sokat változott az elmúlt években. És ebben a 911-nek ugyanúgy szerepe van, mint a európai terrorhullámnak. Sokkal komplexebb a fogalom ma már, mint 2003-ban volt. Jó példa erre, hogy 91-ben a gyorsforgalmin történt robbantásnál emberölésként kezelte az ügyészség. A jogalkamazás baromi sokat változott, mert most már elsősorban a kiváltható társadalmi hatásokat és a célt nézik, nem magát a tényleges cselekményt vagy a tényleges hatásokat. A bírói indoklásból és az ügyészi indítványból is ez derült ki. Hiába 2003-as az új Btk., a terrorcselekmény kategória a jogalkalmazásban jóval ezután (elsősorban az európai esemyének következtében) változott meg.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 11:05


F.Totti írta:Fú, ez brutális. Ennyi 10 év feletti fegyházbüntetés...
Nem vagyok képben, de nem jól tudom, hogy senki nem sérült meg az akcióik miatt?
A kib@szott terrorcselekmény kategória misztifikálása teszi ennyire aránytalanná. Ezt az arabmigrikre találták ki és Budaházy ellen használják másodszor. Szép.

Budaházyék rendszerellenesek voltak, csináltak faszságokat, de ha jól gondolom, a meredekebb akciókról inkább beszélgettek. Ennyi erővel én is terrorista vagyok,mert néhány politikus lemészáromlásáról pár sör után szívesen beszélek a haverjaimmal. A gyurcsányozás és a bíró betámadása ugyanakkor baromság. Maga a jogszabály rossz és valószínűleg az ügyészség is túllihetgte ezt a dolgot, mert nagyot akartak dobni. A terrorelhárításnak időről-időre igazolni kell a létjogosultságát. Ez pedig nem gyurcsány és nem a bíró felelőssége. A koncepciós per feltételezés is csak úgy áll meg, hogy itt mindneki akarta a durva ítéletet. Elsősorban az elrettentés miatt. Undorító, hogy szartak rá hány ember életét teszik ezzel tönkre.

A jogszabályaink és az ügyészségünk átpolitizáltsága a legnagyobb baj. Nem vagyok egy Budaházy szimpatizáns, de baromira sajnálom őket :(

F.Totti, a terrorcselekmeny tenyallasa 2003. óta benne volt a régi, 1978-as Btk.-ban, szoval messze nem az arab migrik miatt talalták ki. Amit csinaltak elvileg, sajtohirek alapjan az tulmuttott a sörözős beszélgetéseken.
Az előző hsz-ben bocs a “laikus” kifejezesert, ugy ertettem, hogy egyszerü példákon keresztül is lathato a fuggetlenség. Inkább ki is szedtem. Bocs.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 10:57


Nem gondoltam, hogy egyszer ide is írni fogok, de most úgy érzem muszáj. Megpróbálom valahogy rövidre fogni, mert a téma oldalakat megérne, de úgysem olvasnátok végig, meg felesleges is lenne bonyolítani. A lényeg, hogy szerintem ez a cikk, amit most linkeltél, Trigo, jól jellemzi a mai magyar újságírást. Tele csúsztatással, elfogultsággal, demagógiával, téves értelmezéssel. Sajnos ma Magyarországon minden sajtótermékből ezt kapjuk. Mindig elolvasok mindent itt is, amit linkeltek, van amivel egyetértek, van amihez csak hümmögök, de ez most sok volt.

Mindenekelőtt azt szögezzük le, hogy egy ítélet akkor születik meg, amikor a bizonyítási eljárás befejeződik, semmi köze nincs hozzá pl. egy választásnak. Ez az ítélet is megszületett volna másfél évvel ezelőtt, ha nincs a covid. Gondolom, többek között ennyi az oka, hogy nem 2021-ben hozták meg. Amúgy pedig, amikor az ítélethirdetés napját egy bíró kitűzi, az kb. hónapokkal előzi meg magát a tényleges hirdetést, tehát nem lehetett tudni azt sem, hogy mikor lesznek pontosan a választások. Nem hiszem el, hogy a szándékos időpontmeghatározás komolyan merült fel benned. Egyébként is, mi jelentősége lenne? 2022-ben a választók 99%-a azt sem tudja ki az a Budaházy.

Ami a cikket illeti. Aranyos a sztori, amit az elején leír és el is hiszem. Szörnyű, ha ilyen összefonódások, felfelé buktatások vannak, ha elmarad a számonkérés, és jól jellemzi a rendszert. De ezt hogy a fenébe lehet összemosni a Budaházy üggyel? Csak úgy, ha csúsztatunk, és hazudunk.

Ezt írja: „A 17 év fegyház egy 16 éve folyó eljárásban nemhogy egy magát keresztény, konzervatív polgárnak gondoló embernek, hanem még annak a balliberális szavazónak is bűzlenie kell, aki Gyurcsányi-szemüvegen át látja a világot. Ha valakibe szorult némi igazságérzet, annak látnia kell ennek az ítéletnek az abszurditását.” De miért? Azért mert más meg szabadon van, akinek nem kellene? Mi a fene köze van a kettőnek egymáshoz? Ebből arra következtet, hogy az igazságszolgáltatásra ráhatása van a kormánynak? Miért? Bizonyítékot kérek! Vagy szerinte a bizonyíték ez az ítélet? Megáll az eszem.

Ma Magyarországon a bíróságok függetlenek. Egyszerű példákkal élek: Az ítéletek valakinek sosem tetszenek, legtöbbször a kormánynak nem. Nem véletlen olyan az Alkotmánybíróság (ami csak a nevében bíróság), amilyen. Aztán az OBT kb. maga elérte, hogy váltás legyen az OBH elnöki posztján, mert az elnök – mondjuk úgy – kerülte a függetlenség látszatát. A bíróságot eddig sem érték olyan támadások, mint az ügyészséget vagy némely ügyvédet. Csak az hivatkozik pártosságra, akinek nem tetszik az ítélet, de sosem láttam még a legcsekélyebb bizonyítékot sem a témában. Érdekes, most Gaudi szerint elfogult a bíróság és ez koncepciós per volt, de három napja Helmeczy mondta ezt, előtte meg Rogán. De akkor találjuk már ki, hogy ki befolyásolja a bíróságot, és milyen irányban. Az egyetlen állami költségvetésből működő szervet, amelyik még tényleg független.

Az ítélet. Pusztán a sajtóban megjelentek alapján. Mi benne az abszurd? A büntetés? Az messze nem az. Életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény. Enyhe a 17 év. Az ügyész fellebbezett is súlyosításért. A bűnösség megállapítása? Btk. 314. § (1) bekezdés – aki abból a célból, hogy állami szervet, más államot vagy nemzetközi szervezetet arra kényszerítsen, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, az elköveti. Hát pusztán a sajtóban megjelentek alapján éppen ez történt. Csintalant megverték? Meg. Dobtak politikusok házára molotovot? Igen. És még elég sok hasonló ügy volt. Bizonyítékok? Vannak, pusztán a sajtó alapján. Budaházy több társa beismerte. Akkor ezek nem olyan jó hazafiak? Őket megvette Orbán vagy mi? Velük akkor miért haverkodott Budaházy? Rossz emberismerő? Az okiratok? Azt meg mind meghamisították? A lehallgatást is gondolom, mert nem is beszéltek ilyenekről valójában. Ott a tényállás, megvalósult, bűnös. Ez ilyen egyszerű.

A cikk még: „Meg lehet hinni a független igazságszolgáltatásban, és abban is, hogy a kormánynak nincs ráhatása a bíróságra. Ha ezt a nevetséges mesét el is hisszük, Orbán Viktor simán elfogadhatott volna egy amnesztiatörvényt a 2006-os eseményekre hivatkozva.” De kérem szépen, elfogadott. Semmisségi törvénynek hívták. Olyan törvény elfogadását ne várjuk már, amelyik alapján bűnözőket kell felmenteni. Ne keverjük össze a hazafiságot bűncselekmények elkövetésével. Ha most odamenne egy amerikai katona és valahogy lelőné Putyint, akkor nem lenne bűnös, mert a jó ügyért cselekedett? A cikk szerint, utólag kellene hozni egy törvényt, amely szerint az emberölés bűncselekmény, kivéve ha Putyint lövik le. Érezzük ennek az abszurditását, ugye?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ferkosz 2022.03.17. 12:04-kor.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 10:22


Fú, ez brutális. Ennyi 10 év feletti fegyházbüntetés...
Nem vagyok képben, de nem jól tudom, hogy senki nem sérült meg az akcióik miatt?
A kib@szott terrorcselekmény kategória misztifikálása teszi ennyire aránytalanná. Ezt az arabmigrikre találták ki és Budaházy ellen használják másodszor. Szép.

Budaházyék rendszerellenesek voltak, csináltak faszságokat, de ha jól gondolom, a meredekebb akciókról inkább beszélgettek. Ennyi erővel én is terrorista vagyok,mert néhány politikus lemészáromlásáról pár sör után szívesen beszélek a haverjaimmal. A gyurcsányozás és a bíró betámadása ugyanakkor baromság. Maga a jogszabály rossz és valószínűleg az ügyészség is túllihetgte ezt a dolgot, mert nagyot akartak dobni. A terrorelhárításnak időről-időre igazolni kell a létjogosultságát. Ez pedig nem gyurcsány és nem a bíró felelőssége. A koncepciós per feltételezés is csak úgy áll meg, hogy itt mindneki akarta a durva ítéletet. Elsősorban az elrettentés miatt. Undorító, hogy szartak rá hány ember életét teszik ezzel tönkre.

A jogszabályaink és az ügyészségünk átpolitizáltsága a legnagyobb baj. Nem vagyok egy Budaházy szimpatizáns, de baromira sajnálom őket :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.17. 09:53


és itt a lényeg:

Cigánybűnözők, gyilkosok, politikusbűnözők nem kapnak ilyen súlyos büntetést.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.16. 18:42


https://kuruc.info/r/2/241060/
felszólít - az apád faszát szólogasd

Kossuth Lajos azt mondta, hogy a szabadság mindenkié. Úgy gondolom, hogy ő ma határozottan Ukrajna mellett állna" – zárta nyilatkozatát az ukrán külügyminiszter.
na az tuti :D És mint 1849 után, itt is külhonból osztaná az észt és hazaárulózná Zelenszkij-t, amint az belemegy egy előnytelen fegyverletételbe

https://kuruc.info/r/2/241054/
na ezt így választások előtt napokkal... brávó :evil:

jó írás erre:
https://kuruc.info/r/7/241064/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.15. 20:21


főleg az utolsó, aki a nemzeti dalt szavalja b*zdmeg :D :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.15. 19:59


https://kuruc.info/r/6/241010/
napi vidámság :D :D :D
a hozzátartozók nyilatkozatai a videóban, hát bammeg, ezért ma megérte felkelni :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.15. 18:33


https://infostart.hu/images/site/articl ... tHx_md.jpg
:D :D :D :D micsoda póló

Zsolti, semmit nem tudtam a klip mögötteseiről, csak most láttam egy tanár ismerősöm oldalán
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.15. 17:46


Régebben sokat néztük ezt a kölykökkel. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.15. 16:51


ha már tanítás, én ezen röhögök mostanában, valamelyik fiam rátalált youtube-on... :D

ez Zsoltinak szeretettel: https://www.youtube.com/watch?v=_6MQfo9 ... l=PamKutya
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.15. 14:54


Hát ebben benne van a fél Mi kis falunk. :)
Áront színészként nagyon bírom, aktivistaként viszont rózsaszín álomvilágban él.
Ez a dal persze valóban ütős, de volt már neki oktatásról szóló klipje, amelyben a cigányok integrációja volt a fő feladat.
Rendes srác, tenni akar, de nem bírom a szélsőliberálisokat, na.
És ő az, ezen nincs mit szépíteni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.15. 10:15

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.14. 21:45


:D :D
Kurucorgazmus a köbön.

Amúgy atolvastam a kuruc wiki szócikket. Szó sincs szerkesztőségi balhéról. Lehet én emlékszem rosszul. Sry.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.14. 20:49


én egyet sajnálok, hogy Putyin nem irtja ki nálunk a kancigányokat.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.14. 20:02


na, így értem amit mondasz. Igazad is lehet. Persze, ha pénzt kap orosz támogatóktól a kuruc, még nem jelenti azt,hogy másban nem lehet hiteles. Ebben a háborúban meg nekem tök jó így. Legalább hála nekik mindkét oldalról kapok infót, és eldönthetem kinek hiszek. Persze az egész szart sem ér, mert pár százalék infónk van csak a nagy egészből, és 0% ráhatásunk az eseményekre. :)
Meg hát tök logikus hogy az oroszok is próbálnak befolyást szerezni, irányítani. A 2. része a cikknek pont arról szól, amit a nyugat tesz ugyanezen címszóval. Teljesen természetes, hogy az oroszok is próbálkoznak.

És ugye ekkoriban volt vmi balhé is a régi és az új szerkesztők között. De erre ti biztos jobban emlékeztek.
semmi emlékem erről :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.14. 19:45


Trigoria írta:
Az pedig hogy a magyar szélsőjobbot (is) támogatja a Kreml, általános vélemény.
hát ezzel így nehéz mit kezdeni. Lehet így van, lehet nem. Az meg hogy azért mert a kuruc máshogy tálalja, miért gondolod hogy pénzért teszik? Nem lehet simán más a véleményük - ahogy kb mindig mindenről?


Persze, elképzelhető ez is. De nekem azzal sincs bajom, ha pénzt fogadnak el érte. Valamiből élni kell. A libsi sajtó a balos alapítványok lopott pénzéből élt, amíg voltak ilyenek, a KESMA pedig Orbánék lopott pénzéből. Ha így nézzük még a Kreml a legjobb, mert azt nem tőlünk lopták el. Irónia nélkül.

Az orosz állam és az európai szélsőjobb kapcsolata viszont már többször bukott felszínre. Strache ugye beszélt erről a kandikamerának, a német AfD eu választási kampánytát szintén finanszírozta valamelyik Putyin közeli oligarcha, LePen egyenesen az orosz államtól kapott pénzt, Salviniék a Rosnjeftytől kaptak direktbe pénzt, de biztos van más is, ami hozzánk nem ért el. És ezek csak a bizonyított dolgok. Bizonyított magyar kapcsolat ugye Györkös és KG Béla volt.
A kuruc irányváltás is KG Béla által becsatornázott kapcsolatoknak volt állítólag köszönhető. ÁLLÍTÓLAG. Utálom ezt a szót, de bizonyítani nyilván nem tudom, így kénytelen vagyok leírni. De régen oroszellenesek voltak kurucék. Alig olvastam őket, de erre határozottan emlékszem. A grúz-azeri ütésváltás óta pedig kizárólag az orosz álláspontot fújják. És ugye ekkoriban volt vmi balhé is a régi és az új szerkesztők között. De erre ti biztos jobban emlékeztek.

Szóval lehet nem kapnak pénzt érte, de ha kapnak azzal sincs bajom. Viszont kicsit sem pártatlanok ezért nekem ukrán-orosz kérdésben nem is hitelesek. De egy hatalmas ötös jár nekik azért, mert nem is akarnak pártatlannak látszani. Inkább a pártos ellenvélemény, mint a pártatlannak álcázott, de baromira pártos azonos. Nem véletlenül nem idézek ide 444 vagy telex vagy tököm tudja ki tanulmányokat, elemzéseket. Gondolom pedig számtalan van.

A te véleményed és a kommentelők véleménye azért nagyon más, mert ti nem ebből éltek. Ti biztos senkitől nem kaptok érte pénzt (becsszó? :D). Ezért ti kurva hitelesek vagytok. A kuruc (számomra és ebben) pont nem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.14. 18:03


2. rész Zsoltinak :wink:
https://kuruc.info/r/9/240956/
azért ezt így mellbevágó elolvasni. Pontosabban nyilvánvaló, hogy ilyenek mennek mindenhol a háttérben, de ezt így sűrítve... kemény

óriási anyag ez, linkekkel forrásokkal, háttérrel. Eszméletlen meló lehetett.

és a cikkből végre kiderül, miért beszélnek Putyinék nácitlanításról.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.14. 07:52


Hogy legyen mit olvasnom. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.13. 23:33


Igazad van, mert a háború semmire sem megoldás. Azért kíváncsi lennék mi lenne a nép véleménye, ha azt látnánk, hogy naponta ölik a kárpátaljai magyarokat. (Nem így van, nem is volt, csak egy hipotetikus felvetés).

A cikket egy darabig olvastam. Abban sem szerepel ilyen. Magyarázkodás, hogy miért genyó a NATO. Pl mert felvettek minket is, ezzel kelet felé terjeszjedve. De hol van az a szerződés, ahol a Nato megígérte hogy nem terjeszkedik?
de hát pont erről is szól a cikk. Szerződés nem, de szóbeli egyezség született erről. De ha lenne szerződés, kb azt is fel lehet rúgni akármikor. És mondom, az alapalapalap az hogy ha nem lenne pl az oroszoknak atombombája, akkor nem lenne maga a NATO sem. Tehát nézhetjük így is. De onnantól, hogy a kétpólusú világrend kialakult, onnantól az egyensúly fenntartására kellett volna törekedni, amit a nyugat nem tett meg.
A háború maga a bizonyíték, hogy a szomszédjaik joggal félnek az oroszoktól.
ez sajnos így van. De ha a NATO nem kacsingatiott volna keletre, akkor nem kellett volna félniük. Pechjükre egy ütközőzónában élnek.

Index, origo, híradók stb. ezekre gondoltam, meg fb- igen. De elengedem, visszavonulok ebben, mert a fb-on senkit se követek, híradókat nem nézek, csak indexet és infostartot olvasok leginkább, na meg kurucot. Én ezekből azt látom, hogy senki se mosdatja az oroszokat, de belátom hogy kicsi a merítésem. Szóval ez a része lezárva.

Az pedig hogy a magyar szélsőjobbot (is) támogatja a Kreml, általános vélemény.
hát ezzel így nehéz mit kezdeni. Lehet így van, lehet nem. Az meg hogy azért mert a kuruc máshogy tálalja, miért gondolod hogy pénzért teszik? Nem lehet simán más a véleményük - ahogy kb mindig mindenről? Én pénzért képviselem amit képviselek? A sok száz kommentelő a kurucon pénzért gondolja így? Ha sokezer ember idehaza gondolhatja máshogy, akkor a kuruc szerkesztői nem?

Na jó, igazából mindegy. F.sznak futjuk le ugyanazokat a köröket újra és újra itt a topikban :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.13. 22:52


Trigo, ez persze megint ugyanaz a kör. 2022ben nem lehet a háború a megoldás. A háborút pedig Putyin indította. Én nem látok olyan kényszert, ami miatt nem látott más megoldást. A cikket egy darabig olvastam. Abban sem szerepel ilyen. Magyarázkodás, hogy miért genyó a NATO. Pl mert felvettek minket is, ezzel kelet felé terjeszjedve. De hol van az a szerződés, ahol a Nato megígérte hogy nem terjeszkedik?
A háború maga a bizonyíték, hogy a szomszédjaik joggal félnek az oroszoktól. Még szép, hogy szövetséget keresnek. De így sem vették fel egyiket sem a balti országok óta.

Mainstream média? Mijaz? Facebook, tweeter, instant, fórumok. Hol uralják ezeket itthon vagy külföldön 90%ban az oroszgyűlölők? Rengeteg az ellenvélemény. Ha úgy akarod, csak az van. Én nem látok 100%ot.
Vagy a hagyományos médiát érted mainstream alatt? A Fox nem az? Vélemény sok van, háborút kirobbantó elnök csak egy.

A kurucot úgy általában szeretem. Sajnálom, ha nehezebb lesz nekik akkor is, ha az ukrán háborút nagyon másképp látjuk. Az pedig hogy a magyar szélsőjobbot (is) támogatja a Kreml, általános vélemény. Az orosz agresszió tálalása miatt nagyon meglepne, ha nem így lenne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.13. 21:54


megint az érzelemből érvelés F.Totti...
Én minden nap a Keleti előtt megyek el, igaz nem bent. Sajnálom is őket, a nagypolitika áldozatai. Nem Puytiné, hanem a világ nagypolitikájáé, csak Putyin keze által.
Menekültek pedig mindig minden háborúban voltak/vannak/lesznek sajnos.

és a 100%-ot úgy értettem, hogy a mainstream médiában, közösségi médiában, közbeszédben. Jó, igaz, ez nem 100%, de messze több mint kellene - szvsz. És az is igaz, hogy te jobban látod a nyugati médiát, szóval a százalékokat is.

Putyin mosdatását nem nagyon látom így konkrétan sehol. Max a sátán szerepének levételét róla. Még ez a cikk lenne hozzá a legközelebb, de ez is csak okokat keres, elemez, és idézi azokat, akik pl ezt megmondták előre.
de gondolom nem olvastad el a cikket

Dögöljön meg a mocskos férge akkor is, ha ezzel a kuruc is kevesebb pénzhez jut.
ezeket az összefüggéseket nem értem nálad.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron