Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.05. 19:57


Több okból hobbim a nem jobbikosokkal való eszmecsere.Egy:mi,nemzeti radikálisok már nem nagyon tudunk újat mondani egymásnak.Kettő:a párbeszéd híve vagyok,ezért nem lennék soha jó politikus. :) Három:nem hiszem el,hogy a Jobbik gondolataiból jó néhányat ne lehetne beépíteni a politikába,és hogy állandóan ajvékolni kell ellenük,amikor megszólalnak.Kíváncsi vagyok rá,hogy aki bevallottan nem jobbikos,az zsigerből gyűlöli őket,vagy egyszerűen csak nem kér belőlük bizonyos okok miatt.E második csoportba tartozókat próbálnám közelebb hozni a párthoz,de nem végcélom,hogy rájuk szavazzanak.Egyáltalán nem.És ezért sem lennék jó politikus. :wink:
A ferdén kiemelt részek pedig véleményem szerint teljesen torz módon valósulnak meg Európában (demokrácia,liberalizmus,szólásszabadság),ezért a legtöbb ezeket védő politikus álarcot hord,és valamilyen felsőbb érdektől vezérelve szajkózzák ezt.Kábé úgy valósulnak meg ezek a jelenségek,ahogy Madách bemutatta a Tragédiában.Kifordultak önmagukból.
Szoktam nézni az ATV-n a Csatt,a Hír TV-n pedig a Csörte című politikai vitaműsort.Jók ezek,szeretem őket.De nézd meg,hogy mikor borulnak össze egyetértően a mindkét műsorban jelen lévő jobb- és baloldali elemzők...
...amikor szóba kerül a Jobbik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.05. 18:13


zsolti írta:...
Rossz a megítélésük,ez egyértelmű,de ezt maguknak és másodsorban az ügyes Fidesz-kommunikációnak köszönhetik.
Nem tudom,kire gondoltál a rendszerváltás előtti fejesek személyében. Kádár és bandája? Vagy már a Horn-Kovács-Lendvai vonalra?
Sokan azt mondják,hogy az MSZMP és az MSZP között csak vagyoni átörökítés történt.Véleményem szerint bőven van azért szellemi örökség is.
Bár nagyon furcsa dolgok ezek:a mai parlamenti pártjaink közül pont az MSZP (és a baloldaliak) hirdetik a legbőszebben a Nyugat-követést,a kéttannyelvűséget,a liberalizmust, a demokráciát,a sajtószabadságot,az EU-pártiságot,az orosz-közönyt.Szóval mindent,amit az MSZMP megvetett.
...

Nem is védeni akarom őket, de itt erősen közrejátszik a már általad is említett fidesz-kommunikáció. Ebben nagyon gyenge most a baloldal. Kb. impotens.
A ferdén kiemelt lista jól fedi azt, amit én is gondolok, hogy "tennünk kéne".
Hobbid a nem jobbikosokkal való eszmecsere? Hogyhogy? Új vélemények miatt, vagy unod már, hogy "mindig ugyanazt szajkózzák"? :D

más:
Trigo, ha szabad megkérdezni, hogyan tartod így fenn magad? Megtakarítás, stb?
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.05. 14:10


Levy ASR írta:
Trigoria írta:bammeg, inkább gondolkodtam volna a szokásos 6 órás hányingeres migrén helyett :( :twisted:
amúgy egyre kevesebbet használom az agyamat - és ez sem jó

ideje abbahagyni a recskázást otthon, és rendszert vinni az életedbe, ismét! :arrow: work

Miért fura az egyeseknek ha valaki 8 órás munka nélkül is képes létezni pár hónapig és jól ellenni? :D
Ha tehetném, soha nem dolgoznék rendes munkát. Van aki meg elképzelni sem tudja az életét anélkül. Hát én meg nagyon is el tudom. :D

zsolti: köszi, de már akkor írtam, amikor elmúlt. :wink:

Freit lehet kivételesen elolvasnám, de hogy ezért nem adok ki pénzt az hótziher. Így se nagyon tudok megszabadulni az utolsó könyveimtől. Manapság pl Karl May könyveket egyetlenegy antikvárium sem vesz be. Ide jutottunk. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.05. 14:00


Nekem többen dicsérték már a trilógiát,Levy.
És el is hiszem,hogy érdekes és izgalmas.
Ám úgy gondolom,hogy amely mű valóban háttérhatalmi szálakat leplez le,az nem jelenhet meg tömegesen,és nem válhat bestsellerré.
Dan Brown sem jutott el a végső következtetéseiben az igazi szálakhoz.Nem mert vagy nem akart.
Frei trilógiája nem lenne olyan híres,ha a nagyurak magukat vélnék felfedezni a könyvekben.
Lehet vannak tartalmi részigazságai,de a nagy igazsághoz nem biztos,hogy közel áll.
Levy,van a három közül bármelyikben olyan fonal,melynek végén egy kimondott cionista,uram bocsáss zsidó személy áll?
Nem tudom,azért kérdezem.De sejtem a választ. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.10.05. 12:52


olvassátol el a Frei trilógiát, ha a fele igaz csak, akkor is nagyon sok !
leirja, ki kinek a bábja, kit mi mozgat, honnan irányítanak
és akiről azt hisszük, h irányít, az is csak egy a bábok között...
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.05. 11:29


Totti8,ja,nagyjából egyetértünk.Mondjuk a magyarországi baloldallal szerintem nem az a baj,hogy a megítélésük rossz,mert ezzel levennénk a felelősséget a vállukról,mondván,azért vagytok rosszak,mert a rendszerváltás előtti elődeitek rosszak voltak.
Rossz a megítélésük,ez egyértelmű,de ezt maguknak és másodsorban az ügyes Fidesz-kommunikációnak köszönhetik.
Nem tudom,kire gondoltál a rendszerváltás előtti fejesek személyében. Kádár és bandája? Vagy már a Horn-Kovács-Lendvai vonalra?
Sokan azt mondják,hogy az MSZMP és az MSZP között csak vagyoni átörökítés történt.Véleményem szerint bőven van azért szellemi örökség is.
Bár nagyon furcsa dolgok ezek:a mai parlamenti pártjaink közül pont az MSZP (és a baloldaliak) hirdetik a legbőszebben a Nyugat-követést,a kéttannyelvűséget,a liberalizmust, a demokráciát,a sajtószabadságot,az EU-pártiságot,az orosz-közönyt.Szóval mindent,amit az MSZMP megvetett.
Éppen ezért mondják többen azt,hogy nincs itt már éles határ a Fidesz és a baloldal között.Nem ideológiai,hanem érdeki alapon szerveződnek.
Ki-be lépés egymáshoz.
Ügynökök,kommunisták.
Hivatásos rettegők.
Ez egy és ugyanaz.Nem hiszem azt,hogy ez egy megtervezett színjáték lenne.Persze nem lepődnék meg,hogy ha a Jobbik is idegen érdekeket szolgálna ki,de ezt legyenek szívesek ne a Kovács Béla-üggyel bizonyítsák,mert az nevetséges.
Úgyhogy fuldoklunk a maszlagban.
Maradok tisztelettel nemzeti radikális.
És marad a hobbim is: nem jobbikosokkal történő eszmecsere. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.05. 09:55


zsolti írta:Azt mondtad,hogy meg kell újulnia a politikai elitnek.Hiszen ez megtörtént. :) Ennyi fiatal államtitkár soha nem volt.Meg miniszter.A régi garnitúra már levitézlett.Nem lesz már itt semmi "új",sajnos.Többen azt mondják,hogy hátha jön egy új jobboldal.Majd pont a Fidesz fogja ezt engedni...
Én a politikai kommunikációval nem vagyok kibékülve.Folyamatos támadások (a Jobbik is ezt csinálja),polkorrektség (ami egy baromság),rettegésképzet erősítése (rasszizmus,antiszemitizmus felturbózása),stb.Külföldön is ilyenek a politikai megnyilvánulások vajon?

Amíg ilyen szinten függ minden orbántól, gyurcsánytól stb. addig nem fogom úgy érezni, hogy itt bármi is kellő mértékben megújult :) Hiába jönnek most a belső hatalmi harcok (mivel a külső, vagyis országos hatalom simán az övék) pl rogán vs lázár, egyelőre mindent a régi öregek mozgatnak.

A magyarországi baloldallal az a baj, hogy túlságosan egybemosódott a megítélése a rendszerváltás előtti idők fejeseivel... Lehetne ezt másképp is.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.10.05. 08:00


Trigoria írta:bammeg, inkább gondolkodtam volna a szokásos 6 órás hányingeres migrén helyett :( :twisted:
amúgy egyre kevesebbet használom az agyamat - és ez sem jó

ideje abbahagyni a recskázást otthon, és rendszert vinni az életedbe, ismét! :arrow: work
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.05. 07:49


Bajnait többen mondták már nekem a semlegesek közül,de hát ő nekem mindig is Libajnai marad. :)
Ugyanolyan baloldali ő is,mint a többi.Mondjuk az őt védelmezőknek annyiban igazuk van,hogy függetlenként nem kellett ígérgetnie,rendezgethette az országot saját akarata szerint.Gyurcsányt szétmorzsolta a gazdasági válság,és utána Gordonka "megmentette" az országot.Bár akkor még nem foglalkoztam politikával,úgyhogy lehet,hogy ezt tévesen látom.
Azt mondtad,hogy meg kell újulnia a politikai elitnek.Hiszen ez megtörtént. :) Ennyi fiatal államtitkár soha nem volt.Meg miniszter.A régi garnitúra már levitézlett.Nem lesz már itt semmi "új",sajnos.Többen azt mondják,hogy hátha jön egy új jobboldal.Majd pont a Fidesz fogja ezt engedni...
Én a politikai kommunikációval nem vagyok kibékülve.Folyamatos támadások (a Jobbik is ezt csinálja),polkorrektség (ami egy baromság),rettegésképzet erősítése (rasszizmus,antiszemitizmus felturbózása),stb.Külföldön is ilyenek a politikai megnyilvánulások vajon?
Köszi a válaszokat,Totti8. :wink: Akkor olyan független-féle vagy,aki a 2/3 megakadályozásáért hajlandó balra szavazni,ha jól vettem ki a szavaidból.Érthető attitűd.
(Én akárhogy undorodom a Fidesztől,soha nem tudnék balra szavazni. :) És nem is értek egyet azzal,hogy rezsimnek,diktatúrának és önkénynek nevezik Orbán rendszerét.De ez már egy másik történet...)

Trigo bratyó:jobbulást,mert ma este buli van! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.04. 21:01


zsolti írta:...
Ui.:Kérdezek egy olyat,amihez semmi közöm.Ha tolakodó a kérdés,akkor hagyd figyelmen kívül a következő hozzászólásodnál.Szóval,ha a Fideszt nem nagyon komálod,és a jobbikos nézetek sem győztek meg,akkor baloldali szavazó vagy? Vagy olyan független-féle? Csak azért kérdem,mert ebben a topikban még nem nagyon dumáltunk tudomásom szerint baloldali gondolkodású társakkal.
És az nem lenne rossz. :wink:


Nem tolakodó egyáltalán, azért van ez a topik, hogy ilyen dolgokat is megbeszélhessünk. :D

Jelenleg nincs olyan párt amelyikkel teljes mértékben azonosulni tudnék. Nézeteim alapján a liberalizmus áll legközelebb hozzám. Kis állam, szabad verseny (persze meghatározott szabályok közt). Kb az ellentéte annak a maszlagnak ami most zajlik.

Az utóbbi választásokon kb taktikázni tudtam, lehetőleg a fidesz 2/3-át próbáltam elkerülni, mint 1 csepp a tengerben... Nálunk az mszp-s jelölt volt aki megszorongathatta volna őket, de ő pl a párt "pénztárosaként" lopott nem is keveset, a villája szinte a mi házunkkal szemben van... Undormány. Jobbikos és lmp-s jelölt full ismeretlen, semmi kampány.

Jelenlegi palettáról talán még Bajnait tudtam volna elképzelni miniszterelnökként, de elég silány a felhozatal továbbra is és nagyon nagy szarban leszünk, ha a "politikai elit" nem újul meg hamarosan.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.04. 20:35


bammeg, inkább gondolkodtam volna a szokásos 6 órás hányingeres migrén helyett :( :twisted:
amúgy egyre kevesebbet használom az agyamat - és ez sem jó
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.04. 15:43


Természetesen nem baj.És mindig is szerettem volna Aladdin lenni. :)
Trigo,tudjuk,hogy te már nem szoktál gondolkodni holmi okfejtegetéseken. :) :wink:
A kuruc után nem nagyon van min. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.04. 13:59


látod zsolti, francért dörzsölted meg azt az ócska lámpát :D :D
értem én hogy egy dzsinnt vártál, de jnzsblzs bújt ki belőle :D
de megtaláltad a partnered :wink:
megmondom őszintén, én nem óhajtok nagyon sokat gondolkodni az asrhun. Nem ezért járok ide :) De ez mondjuk én vagyok. Zsolti gondolkodni IS jár ide. :wink:

És ha jnzsblzs egyik mondata smileyk nélkül provokál (hisz azok nélkül komolyan kell venni), és aztán a következőn megmagyarázza az okát, az nekem inkább csak időveszteség a szimpla egyenesség helyett. Persze itt jön elő a kérdés, hogy mire jó ez a topik?
Mert egymásnak belinkelve az érdekes híreket és netán azt pár mondatban megbeszélni, ahhoz nem kell az elmélyült gondolkodás. De lehet, hogy a gondolkodós irány lenne a helyes? Nem tudom. Valszeg mindkettő belefér, csak aki benéz ide, nem biztos hogy jnzsblzs magyarázós hszét is megvárja, és lehet csak a provokálót olvassa el. Persze kérdés, hogy ez baj-e. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.04. 10:21


Gyakran próbálok én is provokálni itt a fórumon,de én azért teszem,hogy éljen a topik,illetve hogy kiderítsem társaim rejtett gondolatait.
Nagyjából kezdelek téged megfejteni,barátom,és mint írtam,nekem tetszik ez a játék.Összefoglalva:ha már te nem tudsz cselekedni,akkor a cselekvőképeseket folyamatosan ismertessük a hibáikkal.Jó dolog.Ám akkor a bizalmunkból kizárhatjuk a politikusokat és a politikát.Ők ugye a repedéseket nézik a padlóm,és nem óriások vállára támaszkodva próbálnak kitekinteni.De hát a dolgokat intézni kell,ergo cselekedni,és azt nem lehet,csak hibázva.
Mondjuk én azt sem bánnám,jnzsblzs,ha nyílt lapokkal játszanánk ebben a topikban.Imádom az elgondolkodtatásra sarkalló "provokációidat",különösen az utána következő magyarázataidat.De itt mindenki szeret elgondolkodni,én abszolút,ezért belőlünk nem kell ilyesmit felszínre hozni.Írd egyből a lényeget.Ha meg valami marhaságot írunk/írok,akkor jöhet a darabokra szedés,amin majd elgondolkodunk.Ha most nem kérem számon rajtad a videós attitűdödet,akkor le sem írod a kiváló gondolatmenetedet? Na ne már... Ilyeneket ne bújtass magadban.Hajlandóak vagyunk elgondolkozni rajtad.Mert lehet,hogy neked van igazad.
De tudod,hogy mit kérünk cserébe... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.04. 09:43


zsolti írta:Ravasz vagy te,jnzsblzs.Írsz egy félprovokatív hozzászólást,hogy utána rádpörköljek,mire te parádézhatsz az amúgy bravúros elméleti megoldásaiddal. :) :wink:

Amúgy nagyon egyszerű oka van annak hogy miért így csinálom. Azt ugyanis nem várhatom el a vitapartnereimtől hogy azt gondolják, amit én. De azt igenis elvárhatom a vitapartnereimtől hogy elgondolkodjanak, azon amit mondok. Hogy megtiszteljenek azzal, hogy egy pillanatra elbizonytalanodva a saját igazukban feltételezzék azt, hogy mi lenne ha mégis csak nekem lenne igazam. Ezért szeretem minden gondolatomat a lehető legvállalhatatlanabb köntösbe bújtatni, hogy megnézzem hogy a másik hajlandó-e rajta elgondolkodni. Ha igen akkor mehetünk tovább és elmagyarázhatjuk neki mire is gondolunk valójában (nyilván elképzelhető hogy rájött magától is, de ez mindegy, mert az is azt jelzi hogy gondolkodott). Ha nem akkor ő nem vitapartner tehát felesleges rá az időmet pazarolni. Mondjuk megjegyezendő, hogy most nem ezért csináltam. A topicot olvasó emberek hajlandóak vitázni általában. Most egyszerűen csak szórakoztam. Szerintem ugyanis jó móka ilyen dolgokat írni.(és az sem utolsó érzés hogyha látok valakit, aki belesétál a csapdába. :twisted: ) Remélem azért nem haragszol rám hogy kisded játékaim alanya lettél, és belátod, hogyha néha frusztrálóak is ezek alapvetően nem ártó, hanem éppen hogy építő szándékúak.
zsolti írta:jnzsblzs-vel szintén,és bármilyen furcsának hathat így leírva,de az általad elképzelt helyzetjavítás a kultúra diktálóitól akkor jöhet el,ha teret nyer a Jobbik.

Értem én hogy miért juthattál erre a következtetésre, de szerintem nem az fog történni amit te gondolsz/remélsz. Szerintem ha a jobbik kulturális hatalmat kapna, akkor csak annyi történne, hogy már két csoport ember fixírozná a parketta repedéseit és lenne köztük egy vonal amin soha nem néznének túl. Ami azért érdekes mert a vonal létével mindketten tisztában vannak/lennének. És ami egyébként a saját nézőpontom kritikája, hogy ugyan lehet a vonalon kötél táncolva figyelni a körülöttünk lévő világot, gyakran úgy érzem, hogy hiába ez az út a helyes, valójában nem lehet rajta haladni semerre. Ugyanis sokkal könnyebb véges sok dolgot meghatározni a világban és eldönteni, hogy mely dolgok (eszmék, ötletek, tények stb) felé akarunk haladni, és melyek felé nem, mint belebámulni a világ összes dolgának végtelen kaleidoszkópjába, megnézni mindent de emiatt pont nem látni semmit, és ezáltal nem haladni semerre. Mégis hiszem, hogy szükség van ilyen emberekre mint én akik mindig figyelmeztetik a világot hogy miért rossz az amit csinálnak, (mert biztos hogy valamiért rossz az amit csinálnak) és ezáltal folyamatosan kétségek közt hagyják őket. És itt jön el mindazok dolga, akik a megfigyelés helyett a cselekvést választották. (és ezzel tudatosan elvakították magukat bizonyos dolgokkal szemben, hogy haladhassanak) Nekik az a feladatuk hogy tudomásul véve mindazokat a dolgokat, amik miatt rossz az amiben hisznek, úgy tartsanak ki mellette, hogy közben hajlandóak rajta változtatni ha éppen az lesz a legjobb dolog amit tehetnek. És ez bizony egy igazán emberes feladat, de hát nem véletlenül volt kevés jó vezér a földön.

u.i. Ha megfigyeltétek, lényegében minden egyes kommentem ebben a topicban abból indult ki hogy belekötöttem valakibe, nagyon ritkán mondtam bármi konstruktívat, és ha ilyenre vetemedtem azt is rendkívül nagy általánosságban próbáltam mondani (ami miatt az összes megoldásom teljességgel kivitelezhetetlen). Most már remélem látjátok miért van ez. Úgyhogy tegyétek csak a dolgaitokat nyugodtan, nem azért kötök beléjük hogy feltétlenül megváltoztassalak titeket, csupán azért figyellek titeket innen fentről hogy emlékeztesselek titeket hogy mindig legyetek készen önmagatok megváltoztatására(persze nem kell mindig gyökeres megváltoztatásra gondolni). És bár amennyire patetikus és öntelt dolog a "vakkardosmérleges" kisasszony szerepében tetszelegni annyira hiszem hogy az ilyen emberek, cselekvőképtelenségüknél fogva, semmivel sem állnak senki fölött a rangsorban.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.04. 08:04


Ravasz vagy te,jnzsblzs.Írsz egy félprovokatív hozzászólást,hogy utána rádpörköljek,mire te parádézhatsz az amúgy bravúros elméleti megoldásaiddal. :) :wink: De nem bánom,nekem tetszik ez a játék.Mondjuk ha hamarabb leírod az átfogó véleményedet,akkor megspóroltál volna nekem egy hosszabb írást,és csak annyit kellett volna közölnöm: "Ja."
Egyetértek veletek.Szinte mindenben.És annyiban hadd védjem meg a Jobbikot,hogy kizárólag ők papolnak a cigánysággal kapcsolatos társadalmi viták létéért.Én semmi drasztikusat nem látok az ő ötleteikben.Túl európaiak.Attól meg nem kell tartani,hogy a Magyar Gárda,a HVIM vagy a Betyársereg vérszemet kapna egy Jobbik-kormány esetén.
És a videóra visszatérve:az önbíráskodók nem öltek embert a videóban,nem úgy,mint a börtönből kiszabadult suttyó.Nagy kérdés,hogy mi volt a kisfilm rendezőjének motivációja.Tényleg a jnzsblzs által bemutatott kettős problémára kart rávilágítani? Mert akkor zseniális darab.Mondjuk amúgy is...
A rasszizmust már lerágtuk,és ahogy Trigo is írta,ezeknek a cigányság által FOLYAMATOSAN vegzált embereknek két lehetőségük van:rendőrség vagy önbíráskodás.A rendőrséget hagyjuk.Szerintem zsigerből gyűlölik a cigányokat,de meg van kötve a kezük.Nem lehet számítani rájuk.Marad az önszervezkedés.De őszintén: Magyarországon hallottatok ilyen hírekről? Nincs ilyen.Az ember semmit sem mer tenni.Nem azért,mert birka.Hanem mert tudja,hogy ők húznák a rövidebbet.A román videóhoz hasonló szerintem nem nagyon történt még hazánkban.A tomboló rasszizmus hazájában.
Úgyhogy Trigóval egyetértek,mint az esetek 97 %-ában.
Jnzsblzs-vel szintén,és bármilyen furcsának hathat így leírva,de az általad elképzelt helyzetjavítás a kultúra diktálóitól akkor jöhet el,ha teret nyer a Jobbik.
Tomm:imádom,mikor a cigányság téma kipréseli belőled a jobbikost.Remélem egyszer a hozzád legközelebb álló pártból (amely amúgy távol áll tőled) is kipréseli ezt. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.04. 07:28


Trigoria írta:
De míg Newtonnak óriások vállára kellett állnia, hogy távolabb lásson mint a többiek, ma már elég ha az ember nem fixírozza megszállottan a padlót.
:shock: :oops: szép mondat. Pláne ha saját.

Nem teljesen. Newton tényleg azt mondta, hogy csak azért látok messzebbre mint mások mert óriások vállán állok. De a másik fele az enyém.

Trigoria írta:jnzsblzs: amúgy tetszik, hogy ennyire távolról, elméletből, rendszerből kezeled és probálnád megmagyarázni, megoldani a problémákat. Jó politikus lennél/leszel :wink: .

Max akkor ha te leszel a miniszter elnök. Amúgy milyen lenne már ha megalakulna a trigo kormány és aztán két hét múlva a Roma twiterrén megjelenne egy kép, ahogy a teljes magyar kormány ott őrjöng a Curva Sud-ban. :lol:

Trigoria írta:
És ez az a mód, ahogy lehet beszélni egy faji kérdésről, megvizsgáljuk mindkét fél hibáit, és aztán megkeressük, hogy hogyan lehetne ezen javítani.

Az emberek többsége ennél jóval egyszerűbben gondolkodik. Szemet szemért, fogat fogért. Nagy ívben tojnak az átfogó megoldásra. Azt meghagyják a politikusoknak és szakembereknek. Akik ha jól teszik a dolgukat, akkor ezek a napi problémák megoldódnak illetve megszűnnek. Ha meg rosszul, akkor jön az önbíráskodás.
Én is letojnám mi helyes és mi nem, és ha mondjuk apám lenne az az illető, akit megölnek a kocsmában, az biztos hogy addig ütöm az egész filmbeli cigánytelepet amíg embert látok. Nem bántok gyereket, de ha nekem jön azt is. Nem bántok nőket, de ha elkezd károgni a cigányluvnya, akkor azt is. Viperával bumm a fejre! És tojok a következményekre. De ez a bosszú. És specifikusan a filmbeli szituációra értve.
Aki csatlakozik hozzám ebben és nem rokon, annak már van oka és kell is mérlegelni. Engem az elvakult düh hajtana csak nulla mérlegeléssel.

Lehet, de a te módszered nem is hozna megoldást. Ha megnézed a filmet akkor ott is látszik hogy cigányok elmenekültek valószínűleg találnak maguknak egy másik falut és ott megint megállnak. Bár rövid távon kielégítő lenne az eredmény gondolom.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.03. 22:42


De míg Newtonnak óriások vállára kellett állnia, hogy távolabb lásson mint a többiek, ma már elég ha az ember nem fixírozza megszállottan a padlót.
:shock: :oops: szép mondat. Pláne ha saját.

jnzsblzs: amúgy tetszik, hogy ennyire távolról, elméletből, rendszerből kezeled és probálnád megmagyarázni, megoldani a problémákat. Jó politikus lennél/leszel :wink: .
És ez az a mód, ahogy lehet beszélni egy faji kérdésről, megvizsgáljuk mindkét fél hibáit, és aztán megkeressük, hogy hogyan lehetne ezen javítani.

Az emberek többsége ennél jóval egyszerűbben gondolkodik. Szemet szemért, fogat fogért. Nagy ívben tojnak az átfogó megoldásra. Azt meghagyják a politikusoknak és szakembereknek. Akik ha jól teszik a dolgukat, akkor ezek a napi problémák megoldódnak illetve megszűnnek. Ha meg rosszul, akkor jön az önbíráskodás.
Én is letojnám mi helyes és mi nem, és ha mondjuk apám lenne az az illető, akit megölnek a kocsmában, az biztos hogy addig ütöm az egész filmbeli cigánytelepet amíg embert látok. Nem bántok gyereket, de ha nekem jön azt is. Nem bántok nőket, de ha elkezd károgni a cigányluvnya, akkor azt is. Viperával bumm a fejre! És tojok a következményekre. De ez a bosszú. És specifikusan a filmbeli szituációra értve.
Aki csatlakozik hozzám ebben és nem rokon, annak már van oka és kell is mérlegelni. Engem az elvakult düh hajtana csak nulla mérlegeléssel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.03. 22:19


a szememben mindenki rasszista, aki a saját rasszából választ magának párt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.03. 22:12


tomm írta:azért mert nő vagy gyerek, még nem feltétlenül ártatlan.. cigányéknál pláne nem...

Tudom, ezért írtam oda a csirkéket is :roll:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.03. 22:07


azért mert nő vagy gyerek, még nem feltétlenül ártatlan.. cigányéknál pláne nem...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.03. 21:42


zsolti írta:Hát beszarok rajtatok,gyerekek... :) Ez a videó korrekt? Így be lehet mutatni egy társadalmi problémát? Furcsa ezt a te szádból hallani,jnzsblzs. :wink: (Amúgy köszi,hogy mutattál nekem egy neked megfelelő kuruc-linket.)

Cöcöcö zsolti azt hittem ennél jobban ismersz. Na majd akkor meglátod mire gondolok.
zsolti írta:Ez a videó így megjelenhet? Ez brutális.Tudjátok,ismertek,egyetértek én ezzel.
De ez önbíráskodás! Hát ilyet hogy lehetne csinálni bárhol? Egy ilyet akkora botrány övezne,mint az állat.
Amúgy meg alakultak már cigányelhárító egységek:hazánkban Magyar Gárdának hívták őket.Ők ezekhez képest napközis tanítóbácsik.
Anno pont ilyesmit írtam ide: mi lesz,ha egyszer több helyen,Jóska,Pista és Mihály bácsi összefog,és átmennek a szomszédba revansot venni? A videó pont egy ilyet mutat.
De még mindig nem tudok napirendre térni.Hogy lehet ilyet büntetlenül leadni? Mennyire lehet ez egy szamizdat videó?
És én pont nem ilyen linket vártam tőled,jnzsblzs,hogy egyet tudsz vele érteni. :) Hihetetlen.Cigány gyerekek lakhelyét gyújtják fel...Vagy lehet én értettem félre valamit a hozzászólásodban.Nyilván nem ezt tartod te sem a megoldásnak,de az "egy társadalmi problémát így lehet bemutatni" kifejezést sem tudom hova tenni.Ez a legelvakultabb jobbikosok gondolata.
Még egyszer mondom,olykor legszívesebben én ilyen megoldásokon gondolkoznék,de ilyet nem lehet tenni.Sem törvényileg,sem erkölcsileg.
Ja,hogy a börtönből szabadult cigány egy féreg aljadék? Természetesen.De az egyéves kisfia nem biztos.Majd csak lesz.

Ebben az a zseniális, hogy ez egy film. És kicsit sunnyogtam. Mert ez nem egy társadalmi problémát mutat be. Hanem kettőt. És itt kezdődik a zsenialitása. (Mondjuk furcsa dolog hogy egy olyan filmet mondok zseniálisnak, ami az égvilágon semmi pluszt nem add hozzá egy kérdéshez, minthogy bemutatja pro és kontra. De míg Newtonnak óriások vállára kellett állnia, hogy távolabb lásson mint a többiek, ma már elég ha az ember nem fixírozza megszállottan a padlót.) Az egyik társadalmi probléma az az, hogy a cigányok egy része olyan amilyen. Lop csal és még képébe is törli az embernek. De a másik társadalmi probléma az az hogy az emberek így fognak erre reagálni. És ártatlan embereket fognak őlni. Nőket, és gyerekeket is. Mindenkit. Még a látványelemnek szánt szárnyas állományt sem fogják kímélni. (komolyan mondom hangosan felröhögtem, ahogy átment a film hirtelen Hitchcock-tól a madarakba) Ez pedig legalább annyira elfogadhatatlan mint a lopás. És ez az érme másik oldala ez az ami tűrhetetlen bárkitől bármilyen bőrszínnel is rendelkezzék. És ez az ahogy be kell mutatni a rasszizmust. Nagyon egyszerű dolog fehér istenenket gyártani közpénzből, és olyan szinten idealizált társadalmak (hello avatár) ellen elkövetett bűnöket rossznak beállítani (amely bűnök nyilván rosszak) amelyekben nagyítóval sem találni hibát. Be kell mutatni hogy a rasszizmusnak igenis is van a való életben valóságalapja. Minden előítéletnek van. Ha azt letagadod, akkor a problémával sem tudsz mit kezdeni, mert úgy teszel mintha ok nélküli lenne, akkor meg könnyű azt mondani hogy ne csináld. És akkor most jön a tízmilliós kérdés: Akkor igazuk van a rasszistáknak? Nem. A legkevésbé sem. Embert ölni szimplán bűn. Ártatlan embert ölni viszont kegyetlenség. Ez a film az én szememben legalább annyira kritizálta a cigányokat mint a többieket. És ez az a mód, ahogy lehet beszélni egy faji kérdésről, megvizsgáljuk mindkét fél hibáit, és aztán megkeressük, hogy hogyan lehetne ezen javítani. Ez az ami miatt egyrészt zseniális a film (mert végre megjelenik benne a kérdés rendesen) és emiatt fos is valójában (mert válasz egyáltalán nincs benne kérdést feltenni, pedig valójában nem nagyon nehéz, bár pont a példáimból látszik hogy manapság ez sem megy a kultúra diktálóinak)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.03. 20:50


Hát beszarok rajtatok,gyerekek... :) Ez a videó korrekt? Így be lehet mutatni egy társadalmi problémát? Furcsa ezt a te szádból hallani,jnzsblzs. :wink: (Amúgy köszi,hogy mutattál nekem egy neked megfelelő kuruc-linket.)
Ez a videó így megjelenhet? Ez brutális.Tudjátok,ismertek,egyetértek én ezzel.
De ez önbíráskodás! Hát ilyet hogy lehetne csinálni bárhol? Egy ilyet akkora botrány övezne,mint az állat.
Amúgy meg alakultak már cigányelhárító egységek:hazánkban Magyar Gárdának hívták őket.Ők ezekhez képest napközis tanítóbácsik.
Anno pont ilyesmit írtam ide: mi lesz,ha egyszer több helyen,Jóska,Pista és Mihály bácsi összefog,és átmennek a szomszédba revansot venni? A videó pont egy ilyet mutat.
De még mindig nem tudok napirendre térni.Hogy lehet ilyet büntetlenül leadni? Mennyire lehet ez egy szamizdat videó?
És én pont nem ilyen linket vártam tőled,jnzsblzs,hogy egyet tudsz vele érteni. :) Hihetetlen.Cigány gyerekek lakhelyét gyújtják fel...Vagy lehet én értettem félre valamit a hozzászólásodban.Nyilván nem ezt tartod te sem a megoldásnak,de az "egy társadalmi problémát így lehet bemutatni" kifejezést sem tudom hova tenni.Ez a legelvakultabb jobbikosok gondolata.
Még egyszer mondom,olykor legszívesebben én ilyen megoldásokon gondolkoznék,de ilyet nem lehet tenni.Sem törvényileg,sem erkölcsileg.
Ja,hogy a börtönből szabadult cigány egy féreg aljadék? Természetesen.De az egyéves kisfia nem biztos.Majd csak lesz.

Totti8:én is köszönöm a választ.Ha napi szinten foglalkozol politikai-gazdasági témákkal,akkor tájékozott lehetsz.Mondjuk nagy kérdés,hogy milyen újságokból vagy portálokból teszed ezt. :) De a lényeg számomra a tájékozódás.A Jobbikról írt véleményedet polkorrektnek minősítem. :) A hozzád hasonló emberekkel érdemes politikai vitát folytatni.Mert nem azt mondtad,hogy a Jobbik úgy,ahogy van fos,undorító,gusztustalan.Nekem ez bőven elég,hogy tiszteljem a véleményed.Amúgy az valószínűsíthető,hogy a Jobbik ezerszer "keresztényebb",mint a KDNP.Függetlenül a vallás tényleges szerepétől egy közösség életében. Én azzal szórakozom szabadidőmben,hogy jobbikos parlamenti felszólalásokat nézek,jobbikos interjúkat olvasok,és jobbikos újságírók cikkeit olvasom.Meg a többi pártét is nyilván,csak kisebb terjedelemben.És azt érzem,amit Trigo vagy snatch:nem merném értük tűzbe tenni a kezem,de a tűzhöz legközelebb értük tudnám tenni.Szerintem nincs tőlük félnivalója az embereknek.Sem szakmailag,sem erkölcsileg.És ahogy te is írtad,Totti8,nem tudhatjuk,hogy a gyakorlatban hogyan oldanának meg néhány kérdést.Sokan ezt nem is akarják megvárni.Én még türelmes vagyok.Én 5-6 éve nyakig benne vagyok a politikai hírekben,de ha egyszer csalódok bármilyen nemzeti radikális pártban,onnantól szarok a politikára.
Még egyszer köszönöm a válaszodat,nézzél be gyakrabban ide. :wink:
Ui.:Kérdezek egy olyat,amihez semmi közöm.Ha tolakodó a kérdés,akkor hagyd figyelmen kívül a következő hozzászólásodnál.Szóval,ha a Fideszt nem nagyon komálod,és a jobbikos nézetek sem győztek meg,akkor baloldali szavazó vagy? Vagy olyan független-féle? Csak azért kérdem,mert ebben a topikban még nem nagyon dumáltunk tudomásom szerint baloldali gondolkodású társakkal.
És az nem lenne rossz. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.03. 19:16


Amúgy még egyszer régen kért tőlem egy olyan kurucos cikket a zsolti amivel többé kevésbé egyetértek, és nem megy fel tőle a vérnyomásom. Na ez az. Bár belekötni azért ebbe is tudnék, ami nem kis teljesítmény tekintve hogy a cikk szöveges része negyvenhárom szó. A videó meg elég korrekt. Így be lehet mutatni egy társadalmi problémát.
https://kuruc.info/r/6/133941/
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.03. 18:27


de jó, én is ezt gondolom jnzsblzs!!! Látod, mondtam! :D
csak még mellette sok mást is, de az alap ugyanaz - megnyugodhat mindenki, király :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég