Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.03.02. 01:31


Zsolti, bocs, egy vesszőt elrontottam...
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.03.02. 01:09


Zsolti! Köszönöm az összefoglalóját a problémának, remélem mások is elolvassák!
......................................................................................
Kérdés azoknak, akik csak részben olvasták Zsolti zseniális anyagát:

Mi történt?

1 - Az ENSZ ma Brüsszellel és Sorossal szembefordul Magyarországért
2. - Az ENSZ és Brüsszel Soros bérenc, de Magyarország segítői
3. - Ma az ENSZ és Brüsszel ki akarja nyírni Magyarországot Sorosért

? milyen verzíók vannak még ebben a hülyeségben?
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.03.01. 19:40


Mármint eurót. :)

Snatch, jogos a kérdésed, szerintem az rá a válasz, hogy a politikai közbeszédben az "európai" kifejezés szinte már szinonimája lett a "nyugat-európainak", így feleslegessé vált kitenni a jelzőt.

Évente egyszer-kétszer ilyet is betehetnének a közmédiába, és egyből más lenne a leányzó fekvése:

https://alfahir.hu/2018/03/01/tuzifa_sn ... ossuth_ter
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.01. 19:07


snatch írta:megint tele van az ország Jobbik plakátokkal. Hogy mit nyer a magyar azzal, ha rájuk szavazunk és kormányváltás lesz.
minap futás közben az egyiken megakadt a szemem: Európai béreket.

de hisz Európában élünk, ráadásul EU tagok vagyunk, tehát európai béreink vannak. gondolom Nyugat-Európára gondolt a szerző, mert így szerintem hülyeség.


Es ez mekkora baromsag. Nalunk siman megkeres egy sima eladono olyan 130at. Ott egy orvosprofesszor mennyit keres? 10ezret? 20at? Tiszta dili....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.03.01. 16:42


Bigg, szeretnélek egy kis együtt gondolkodásra hívni. Meg bárkit nyilván. Bőszen kerestem-kutattam azt a bizonyos ENSZ-paktumtervezetet, amely ellen a kormány manapság kampányol. Az indexen találtam egy elég alapos cikket. Ha az index hazudik/csúsztat/félremagyaráz, akkor természetesen én is. Háromszor nyálaztam át a szöveget. Mindenkinek érdemes elolvasnia egyszer. Én arra szeretnélek kérni, bigg, hogy ha a kormánymédiában találsz erről valami jó kis cáfolatot vagy kiegészítést, azonnal linkeld légyszi. Nem hiszem ugyanis, hogy az index cikkét ne lehetne tromfolni vagy kiegészíteni. Mert ha nem lehet, akkor egy újabb ordas átbaszásnak lehetünk tanúi. A kormány lebutított üzenete szerint az ENSZ készülő javaslatcsomagja le akarja bontani a kerítést, folyamatos migránsbefogadásra akar kötelezni, és pénzbüntetést helyez kilátásba abban az esetben, ha egy ország nem teljesíti a leírtakat. Na ennek az igazságtartalmára voltam én kíváncsi. Az indexen fenn van egyébként az eredeti, angol nyelvű, jó hosszú ENSZ-szöveg is. Én most nem versenyezni akarok, nagyjából ismersz már engem, bigg, hanem egy kicsit tisztábban látni.
Érdemes tehát elolvasni az egészet, de a legfurcsább részeket bemásolom.

https://index.hu/belfold/2018/02/27/kam ... esz-front/

"Ahhoz, hogy megértsük, miről is van szó, és miképpen emelt be kampánytémának és egyszerűsített le egy újabb, a választók többsége által kevésbé átlátható témát a kormány, érdemes az elejéről kezdeni.

A történet még 2016. szeptember 19-re nyúlik vissza. Ekkor tartották az ENSZ 71. közgyűlését New Yorkban. Ekkor már Magyarországon állt a kerítés a déli határon, sőt, a nagy 2015-ös migrációs hullámon is túl voltunk. Így nem csoda, hogy a New York-i ENSZ-közgyűlés fő témája a migráció volt.

Ezen a közgyűlésen döntöttek arról a tagállamok, köztük Magyarország is, hogy az ENSZ égisze alatt készüljön el két javaslatcsomag. Az egyik a migrációs, a másik a menekültes témában.

Fontos, hogy a két külön javaslatcsomagról van szó. Bár a migráció és a menekültkérdés összefügg, de a kettő mégsem ugyanaz, és az ENSZ nem is mossa össze a kettőt, ezért is készített két külön tervezetet. Ennek egyszerű az oka: minden menekült migráns, de nem minden migráns menekült.

A menekült nem önszántából menekül, hanem azért, mert ha nem lép le az adott országból, akkor megölhetik, megkínozhatják. De ez nem ugyanaz, mint amikor valaki önszántából megy el a szülőföldjéről és a nyomor elől menekül, vagy egy jobb élet reményében, de az élete nincsen veszélyben. Ilyen értelemben tehát az is migráns, aki egy jobb munkalehetőség miatt Magyarországról Kanadába vagy Svájcba költözik, és ott akar munkát vállalni, beilleszkedni. Az ENSZ migrációs javaslatcsomaga – ellentétben a menekültes csomaggal – tehát ezekről az emberekről is szól, sőt, leginkább róluk.

A New York-i közgyűlésen a tagállamok elfogadtak egy nyilatkozatot is. Ez volt a New York-i Nyilatkozat, amit valamennyi ENSZ-tagállam, köztük Magyarország is aláírt.

EBBEN A NYILATKOZATBAN AZ ORBÁN-KORMÁNY EGYEBEK MELLETT ARRA VÁLLALT KÖTELEZETTSÉGET, HOGY MEGVÉDIK A MENEKÜLNI KÉNYSZERÜLT EMBEREK MILLIÓIT, TEHÁT A MENEKÜLTEKET.

Bár Magyarországot komoly bírálatok érték az elmúlt években azért, ahogy a menekültekkel bánik, az látható, hogy ez utóbbi kötelezettségét a kormány teljesítette is, bár ezt politikai okokból igyekezett elhallgatni. Jó oka volt arra, hogy „titokban” fogadja be a menekülteket, hiszen a kezdetektől fogva saját politikai céljaira használta fel a migrációs hullámot, ami miatt a menekülteket és az illegális bevándorlókat nagyon is tudatosan egy kalap alá vette, összemosta."



"Az az ENSZ-ben készülő "veszélyes dolog" tehát, amiről Orbán Viktor január végén beszélt, Magyarország aktív közreműködésével zajlik jelenleg is.

Az ENSZ egy saját honlapot is létrehozott, amin minden információ megtalálható a két javaslatcsomagról. Köztük az a dokumentum is, amit Magyarország írt. Azért érdekes ez a magyarok által írt dokumentum, mert ebben a magyar fél kifejthette, mit is gondol a témában, és mit tart fontosnak.

Érdekes, de a menekültügyre egy egész politikai kampányt építő Magyarország egyáltalán nem fűzött megjegyzést a menekültes csomag tervezetéhez.

Ellenben a migrációs javaslatcsomaghoz a magyar kormány elküldte a meglátásait. Ha abból indulunk ki, amit a Fidesz és a kormányzat belföldön kommunikál, akkor ebben a dokumentumokban kellene szerepelnie, hogy mennyire ártalmasak a menekülteket segítő civil szervezetek, sőt, itt kellene figyelmeztetnie a kormánynak az ENSZ-t, hogy Soros György milyen komoly tényező ebben a jelenségben. Csakhogy hoppon marad az, aki bármi effélét vár, a nagy leleplezés ezúttal is elmaradt.

Amikor a tervezet készült, a magyar kormány egész egyszerűen elhallgatta az általa oly sokszor hangoztatott "Soros-tervet" az ENSZ előtt, noha lehetősége lett volna legalább megemlíteni azt, akárcsak a szerinte kártékony civilek szerepét.

Abban az anyagban, amit a magyar fél a tervezetbe be akart építeni, nincs véresszájú migránsozás, sorosozás, civil szervezetekre mutogatás. Ehelyett az olvasható ki belőle, hogy Magyarország egyebek mellett azt szeretné, ha a migránsokat nem bátorítanák arra, hogy hagyják el a lakhelyüket, és a kormány szeretne nemzeti hatáskörben tartani bizonyos témákat, beleértve például a biztonsági, határvédelmi kérdést. Ezenkívül nem szeretnék, ha egy újonnan felállított nemzetközi intézmény szabályozná ezeket az ügyeket. De például a dokumentum rögzíti: a magyar kormány az EU-val közös álláspontot képvisel abban is, hogy a visszaküldött emberekkel emberségesen, a nemzetközi jog szabályait betartva bánnának."

"A Fidesz egyik ellenvetése, hogy az ENSZ migrációs csomagjának egyik alapvetése szerint a bevándorlás és annak elősegítése kedvezően járul hozzá a gazdasági növekedéshez és jóléthez, a migráció pedig mindenki számára hasznos, ha tervezett módon zajlik. Csakhogy a dokumentum nem említi, hogy a migrációnak csak pozitív hatása van, mindössze azt, hogy a migrációnak van pozitív hatása a gazdaságra és a társadalomra.

De EZ AZ ÁLLÍTÁS SEM LEHET ÚJDONSÁG A KORMÁNYNAK, hiszen A 2016-BAN ELFOGADOTT NEW YORK-I NYILATKOZAT IS VILÁGOSAN KIMONDJA, HOGY LEHET POZITÍV HATÁSA A MIGRÁCIÓNAK. MÁRPEDIG AZT A DOKUMENTUMOT MAGYARORSZÁG ELFOGADTA, ALÁÍRTA.

Találtunk egy tavaly májusban született dokumentumot, amelyben Magyarország már jelezte, annak eldöntése, hogy a migráció jó-e vagy rossz egy adott ország gazdaságára vagy társadalmára, hadd döntse el az adott állam – figyelembe véve saját földrajzi és munkaerőpiaci helyzetét. Ez viszont teljesen egybecseng azzal, ami a paktumtervezetben van, hiszen az is nemzeti hatáskörbe sorolja az adott ország migrációs politikáját. Ami viszont érdekes a magyar fél által írt utóbbi dokumentumban, hogy ebben kifejtik a migráció okát is. De Soros Györgyöt ebben sem említik egy szóval sem. Helyette a konfliktusokat, a súlyos gazdasági helyzetet, a környezeti változásokat, a vízhiányt és ilyesmiket emlegetnek, mondván: a migrációs krízis ezeknek a jelenségeknek a tünete."
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.03.01. 16:06


megint tele van az ország Jobbik plakátokkal. Hogy mit nyer a magyar azzal, ha rájuk szavazunk és kormányváltás lesz.
minap futás közben az egyiken megakadt a szemem: Európai béreket.

de hisz Európában élünk, ráadásul EU tagok vagyunk, tehát európai béreink vannak. gondolom Nyugat-Európára gondolt a szerző, mert így szerintem hülyeség.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.03.01. 16:04


no, ha valamelyik külföldi megkérdezi tőletek, hogy mi a Roma kultúra, akkor ezt a videót linkeljétek nekik. bár érteni nem fogják a szép ízes beszéggyüket, mert trauma a gyerek...de azért hátha. atomot nekik. ahhh
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.03.01. 11:18


Lof.szt

https://m.kuruc.info/r/35/183190/

Istenem, de jok ezek a videok. Ez az igazi szorakoztato ipar.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.28. 22:24


Néppártosodtunk, no. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.28. 21:19


https://kuruc.info/r/4/183188/
jó ok, lehetne így is elnökjelölti vita :D :D

Trigo, ne mondd már, hogy ez a topik a zsidózás meg a cigányozás miatt alakult. Nyilván ez csak vicc. :)
annyiban nem, hogy deklaráltan nem ilyen céllal, de gyakorlatban nagyrészt erre alakult.
Hányszor elmondtam, hogy azért szerettem idejárni, mert itt HASONLÓ GONDOLKODÁSÚ pár emberrel együtt (ez főleg téged jelentett Zsolti) és között kiokádhattam magamból a bajokat, és megbeszélhettük együtt a kurucos jó kis cikkeket, témákat. Amely témák általában cigány, zsidó, és társaik körül forgott. :)))
Offtopikban nyomtuk a témát, de mivel nagyon nem passzoltunk még oda se (egy FOCIS FÓRUMON :!: :D ), ezért lett létrehozva ez a topik.
na de mindegy is. Ez már a múlt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.28. 19:56


En arra a budos zsidocigany orbanra szavazok. Te arra a bibsiberenc allhozo buzira?


Így - így :D


Bence, ha a vitakultúra az, amit a parlamentben látunk, akkor inkább ne. Kellemetlen lenne mindenkinek. Leginkább pedig az országot alázná meg. Nem tudom, hogy akarom-e.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.28. 19:21


Hát igen. Bunkó dolog, de azt a vitát mindenféleképpen el kell kerülnie Orbánnak. Inkább úgy mondanám Havasi helyében: "Az úri emberek ideje lejárt." Én ezért nem tudok haragudni Viktorra.
Tomm, az összes jelzőt ellőtted két emberre. Mit mondjunk a többiekre ?
Trigo, ne mondd már, hogy ez a topik a zsidózás meg a cigányozás miatt alakult. Nyilván ez csak vicc. :) Arra haloványan emlékszem, hogy a "holokauszt-tagadó" összefoglalóm több embernél kiverte a biztosítékot, és utána külön létrehoztátok a topikot. Az biztos, hogy én nagyon sokat köszönhetek a topik létének. Sokat gyakoroltam a vita módszereit, sok jó ellen-linket is olvashattam, megismertem számos ember nézetét, szóval köszönet.
Éljen sokáig a topik!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 18:06


F.Totti írta:Akkor csináljunk külön rasszista topikot. Volt olyan gondolatom nekem is, hogy másról nem írok. Csak nehéz megállni :)


Lehet ezt:

En arra a budos zsidocigany orbanra szavazok. Te arra a bibsiberenc allhozo buzira?

Bence: utoljara 2006ban vitatkozott viktor. Ott kb minen bejott, amit mondott gyurcsanyra, de gyurcsany mindennel lehazugozta. Ezzel kb elvesztette azt a vitat, pedig igaza volt. Ezek utan ne mondd nekem, hogy te kiallnal. Minek? Hogy ujra megtortenjen?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.02.28. 17:52


Köszi Trigo a bókot. :)
https://444.hu/2018/02/28/havasi-bertal ... eje-lejart
Orbán Viktor sajtófőnöke: "Magyarország miniszterelnöke az Országgyűlésben számtalan alkalommal vitatkozott az ellenzék jelöltjeivel. A viták ideje lejárt, ez most a választók döntésének ideje." Viktorunk nem áll ki miniszterelnöki vitára, ott talán még érveket kéne mondani, eredményeket kéne felmutatni, kérdésekre kéne értelmes, vagy legalább annak tűnő válaszokat adni.
Ettől a Németh Szilárdtól pedig olyan szinten megy fel a vérnyomásom, mint egy derbyn egy lazio góltól. Hogy lehet valaki ennyire végtelenül buta, suttyó, arrogáns? Komoly téttel mernék rá fogadni, hogy Kósával ketten nem tudnának leérettségizni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.28. 17:44


Akkor csináljunk külön rasszista topikot. Volt olyan gondolatom nekem is, hogy másról nem írok. Csak nehéz megállni :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.28. 16:15


Trigo, itt senkiből nem akartunk soha Jobbik-szavazót nevelni.
ez csak egy opció voltn - aminek még minimális értelmét is látnám. Ellentétes politikai oldalon álló emberek vitázása - na az aminek én semmi értelmét nem látom. De mondom, ez én vagyok. Mások életéért, tetteiért nem felelek.

O a regi szep idok, mikor meg csak konstans zsidozas meg ciganyozas ment itt.
:D :D pontosan. EZÉRT jött létre ez a topik :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.28. 16:09


Trigo, itt senkiből nem akartunk soha Jobbik-szavazót nevelni. Ezért is vagyok büszke a fórumra. És ezért esett rosszul, hogy fradista leszélsőségezett minket. Tomm, még lentebb kérdezted, hogy miért nem tudod magad távol tartani a politikától. Mert nem lehet. Inkább itt "szidjuk" egymást, menjen a cinizmus meg az irónia, mert ez is együtt gondolkodással jár, mint hogy tespedve lebegjünk a világban, tudatlanul és tájékozatlanul. Az a legrosszabb. Akkor már inkább az óvatos gyomorgörcs.
Bigg, Vonának fel kellett volna állnia, esetleg csettintenie egy biztonsági őrnek, kivitetni három másodpercen belül a provokálót, és bírósági ügyet csinálni az egészből. Egy határozott politikus ezt csinálta volna. Lehet Orbán is. Szerintem az ilyen helyzetekre nem lehet felkészülni. Teljesen rendben volt a reakciója. De miért kell ilyenekkel tesztelni? Az sem volt nekem szimpatikus, ahogy a momentumos Soproni meghekkelte Hollik István sajtótájékoztatóját. A Parlamentben molinózzanak tőlem, de a saját ülésein ne zavarjanak már meg senkit. Utána meg vizslatjuk, hogy ki mit reagál. Nevet? Megijed? Erővel visszatámad? Gyerekes...
Amúgy meg hogy jót is írjak a Fidesz kommunikációjáról: nekem semmi különösebb bajom nincs a sikerpropagandával. Azzal, amit egy napja erőltet a kormány. Sokkal normálisabbnak tűnhetnek, ha a saját részsikereiket turbózzák fel, mint ha az ellenzéket gyalázzák.
Amúgy meg Sorost és az EU-s javaslatokat soha nem szabad elbagatellizálni. Soha.
Ha belegondolok abba, hogy a Fidesz hogyan viselkedne ellenzékként, lehet, hogy jobb, ha maradnak.
Az összefüggéstelen gondolatfoszlányokért elnézést. :)
Ja és, tomm, szerintem is jó Vona új fizimiskája. Olyan igazi szürke farkasos.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 15:44


O a regi szep idok, mikor meg csak konstans zsidozas meg ciganyozas ment itt. Hova lettetek... elfujt titeket a tortenelem szele, mint mar annyiszor....
Viszot 1 honap es 3.5 evig nem lesz ertelme szidni senkit.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.02.28. 15:37


hát nekem ehhez itt már nincs kedvem
Semmi értelme az egész vitának. Attól, hogy több hónapos munkával netán tommból (vagy másból) Jobbik-szavazót gyártanánk pl, mire mennénk? Értelme? +1 szavazat. Tojok rá. A lelki békénk de főleg az időnk szempontjából viszont nem éri meg.
A választásokig még beleolvasok, de már egyre többen vagyunk itt, és nekem erre nincs energiám :)) Ez a fórum nem ezért jött létre, hanem dühöngőnek :D :D Zsolti persze magához nyúl, hogy mivé fejlődtünk :D

bigg:
mármint hogy a kormány ebben gondolkozik.
Ha már betelepítünk valakiket akkor ezerszer inkább Búrokat mint a muszlim csőcseléket.
a helyzet az, hogy dehogy gondolkodik. A búrok gondolkodtak benne úgy néz ki. A kormányunk szarik rájuk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 13:50


Mar reg utalok nekik. Nem lehet levonni, nekem eleg ha jol erzik magukat a penzemen.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.02.28. 12:47


tomm írta:Szoval nekem fontos a korhazfejlesztes, ellentetben a jobbikkal.
Meg a fidesznek is fontos, ezert koltottek rengeteget korhazfejlesztesre es meg fognak is.
Ja! Errol a soros meg simicska-media nem szamolt be? Azt elhiszem...


Támadsz, terelsz. Ahogy Habony Árpi elvárja, a nagyok meg tanítják. Kérdésre nem válaszolunk, vitába nem megyünk bele, álvicceseket mondunk, akkor már nem is tűnik komolynak a téma. Honnan is ismerős?
https://www.youtube.com/watch?v=VBnH7FCdaA0
:)
Vagy szerinted annyit költöttek a magyar egészségügyre, hogy most már szabadon lophatnak? Mert akkor csak az értékrended más.

De tudod mit? Ha téged ennyire nem zavar, hogy szétlopják az országot, mert azt számodra kedves emberek teszik, akkor a következő békemeneten kollektíve kérjétek el Mészáros, Tiborcz, Garancsi, Rogán Cecil, Vajna, Farkas Flóri, Szemerey, Kuna és a többiek számlaszámát. Utaljatok egyenesbe nekik. Szerintem levonható az adóból vagy ha nem az, majd az lesz. Akkor az ilyen eliosos körök megspórolhatóak. Win-win.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.28. 11:52


Ismeritek ezt a Bódi Ábelt?

https://www.youtube.com/watch?v=1Lg2VGCvXPU

Azt mondanám, hogy a Gulyás Marcipán ellentettje,
az identitás generáció Magyarországi képviselője,
tudjátok ők azok akik vettek egy hajót és a földközi tengeren megpróbáltak betenni a soros civileknek.

Nekem szimpatikus amit csinálnak, csak kellene mögéjük egy anti-soros pénzember.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.02.28. 11:29


Zsolti írta:Köszi, bigg.
Nagyon nem nyugodtam meg azért.
Bigg, most komolyan, ez a müezzines dolog szerinted vicces? Lejáratták vele Vonát? Vagy kit? Hogyan kellett volna reagálnia Vonának erre a provokációra? Énekelnie kellett volna?

Szerintem lehetetlen megnyugtatni azt aki a másik oldalon van,
pölö az alfahírnek a kaksi is eget rengető káromkodás ha a Bayer mondja.
Nekem fel sem tűnt a trágárság csak miután belinkelted ezt a cikket,
és látod nekik annyira feltűnt hogy egy cikket is írtak belőle.

Szóval már hallottál egy alfahír meg egy bigg véleményt,
de tudod, hogy egyik sem objektív,
ezért nézd meg és döntsd el te,
de utána írd meg a véleményedet mert ezek után már érdekel. :)

Na pölö a müezzines video tipikusan az "ellenoldal" esete,
gondolj bele mi lett volna ha egy Orbán beszédet hekkelnek meg így.
Am az eredeti videón nem tudtam nevetni, komolyan mondom megsajnáltam a Vonát,
nézd meg ezt a rövid videóját is:

https://www.youtube.com/watch?v=mmfyylfSJek

Ezen is lehet látni az őszinte, gyermeki reakciót,
őszintén örül, majd kicsattan,
na az eredeti müezzines videón épp ezt láttam,
csak ott őszinte zavarodottságot.

Viszont ezen a kifigurázáson jót nevettem. :P

De én is kérdezek valamit,
szerinted jó politikus az ilyen?
Egy dörzsölt politikuson nem látni ilyen érzelmi reakciókat,
emberi, de nem politikusi reakciók,
lehet szerzett magának néhány női szavazót akinél beindult a tejelválasztás,
de engem nem győzött meg, sőt, már 1000% hogy nem szeretném ha ő lenne a miniszterelnökünk.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.02.28. 11:08


Hat.... vonanak jol all az uj szakal. Meg nagyon tetszik a logojukban a voros felhold :D

Egyebkent tenyleg nem ertem magamat. Colt egy rovid udoszak nemreg, hogy felhagytam az egesszel. Nem olvastam ilyeneket, ebbe a topikba se neztem be, ha meg elo szoban kezdett politizalni valaki, csak mosolyogtam es bologattam, barmit is mondott.
Az volt a legjobb. Miert nem megy hosszabban is?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.02.28. 11:06


Öröm az ürömben, hogy tomm megkapta a végső lökést ettől az egésztől, hogy kire szavazzon.
Ki állította az alfahírről, hogy mértékadó? Senki. De még így is magasan üti a kormanymédiát kiegyensúlyozottságban. Az index meg toronymagasan vezet.
Te mindig támadsz, tomm, és cinikus vagy, de megszoktuk. Az a fránya jobbikos nem-szavazás... Elindult a lavina.
Most nyelek egyet, és elfogadom az ellenvéleményt. Nem fogok mindig én alkalmazkodni. Én már sokszor védtem ezeket a patkányokat (ja bocs, az Vona), most már te is mondhatsz EGY jót a Jobbikról.
Egyet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég