Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.02.07. 22:38


Na ki írta ezt a levelet zsolti?
Benne van minden, 90 év elteltével aktuálisabb, mint valaha...
Ukrajna, az egész szervilis hozzáállás, a Fidesz, Orbán... minden benne van ebben a levélben.

Tisztelt Tanár Úr!
Levelét, panaszait vettem. Ön azt kívánja, hogy a nyilvánosság elé vigyem az Önök szomorú helyzetét, megteszem. Írja Ön, hogy öt gyermeke és beteges felesége van. Hogy négy évig volt a fronton s ez az Ön idegeiben is helyrehozhatatlan nyomokat hagyott. És hogy a front után jött az irtózatosabb harc: harc a megélhetéssel. Eladták minden kedves tárgyukat, végül a szükségeseket is, a felesége kelengyéjét is. Ön naponta nyolc-tíz órát ad, hogy a túlságos munka és a gondok bódultságában képtelen már a tanítványai arcát is meglátni. És lelkifurdalást érez, hogy már nem tud semmi hasznára lenni tanítványainak.
Írja, hogy az utolsó állami segítség a legvéresebb gúny az Önök nyomora ellen. Hogy mikor az állam valami lényegtelen pénzösszeggel felemelte az Önök illetékét; ugyanakkor megvonta a cselédellátási kedvezményét. Szóval: azt a falatot, melyet a nyilvánosság előtt ad, szelíd intimitással más címen visszaveszi.
Írja Ön, hogy ebben a lehetetlen állapotban mennyire lezüllik anyagilag és szellemileg a tanárság. Hogy mennyit süllyed ezzel közoktatásunk és a közélet morálja. Végül ecseteli kollégáinak és általában az egész tisztviselőségnek az elkeseredését. Rámutat, hogy az állam csak azért hirdeti a tisztviselő-felesleget, csak azért jelenti be a tisztviselők húsz percentjének elbocsátását, hogy ezzel pórázon tartsa ezt az elkeseredést. Mert tisztviselő-feleslegről szó sem lehet, hiszen a mai gazdasági helyzetben így is mindenkinek holtra kell dolgoznia magát. Végül hozzáteszi: „Pedig kár az államnak ilyen immorális eszközökkel dolgoznia, mert a hazafias tisztviselőség idealizmusa még ebben a nehéz küzdelemben is tisztelni fogja a kellő határokat.”
Tisztelt Tanár Úr! Az Ön egyszerű szavai borzalmasabb rémregényt adtak össze, mint a Ponson du Terrail kötetei. És mégis: én, akiből máig is, a legnaivabb ponyvamozidarab ki tud facsarni egy gyermekkönnyet, hidegen nézem az Önök szenvedését. Írja, hogy elpusztulnak: hát elpusztulnak. Írja, hogy elpusztul az egész magyar lateiner társadalom: hát elpusztul. Az a sors éri Önöket, melyet megérdemelnek.
De ez még csak az Önök sorsa volna. De az Önök sírján örök szenny marad. Nagyobb szenny mint a gyáva katona sírján. Önök hazaárulók voltak és a magyarság bűnös sírásói. Van olyan korlátoltság, mely már gaztett, van olyan nemlátás, mely már gyilkosság. Önöknek látniuk kellene, hogy a mai állam kapitalista-tényezők erőhatalmi intézménye. Önöknek látniuk kellene, hogy a magyarság fennmaradásának primitív feltétele, hogy az állam átalakuljon a magyarság dolgozó tömegeinek jogi intézményévé. Önök már az ézopuszi mesékből tudhatták volna, hogy az erővel szemben csak erővel lehet eredményeket elérni. Mi lett volna az Önök teendője?
Megteremteni az összes dolgozó kéz és dolgozó agy egyetemes szolidaritását az országban. Ahol minden egyes dolgozó ember halálig menő garancia lett volna minden egyes dolgozó ember életjogaiért. Ahol a kézimunkások számereje védte volna az Önök szellemi küzdelmét. Ahol az Önök intelligenciája utat nyitott volna a dolgozó tömegek jogainak. Ahol egyetlen óriási szervezetben, egyetlen diszciplína alatt, egységes stratégiával és eszközökkel kicsikarták volna a jogtalan erők kezéből a minden becsületes munkát jogaihoz juttató magyar demokráciát.
Ehelyett mit tettek Önök? Önök úri emberek voltak. Önök ideálisak voltak. Önök lojálisak voltak. Mit jelentett ez?
Ismeri Ön az amerikai regényekből annak a rabszolgának a típusát, ki saját nyomorult sors- és vértestvéreivel szemben a kizsákmányoló úr mellé áll, annak lesz mindenrekapható eszköze, bálványozója, korbácsa, még ha önmaga is korbácsokat kap? Ezt a szerepet játszották Önök a magyar gyarmaton.
Két egyenlőtlen csoport tragikus küzdelme volt Magyarország. Azoké, akik a munkájukból élnek és azoké, akik e dolgozók munkájából élnek. Az Önök lojális, morális, úri idealizmusa mindig ez utóbbiak oldalán volt. Ezeknek szőttek Önök nimbuszt és mitológiát, ezeknek izzadtak védő ideológiát, ezeknek voltak mindenre kapható eszközei. Teljesen érthető, hogy ezek vetették meg Önöket a legjobban, s úgy bántak Önökkel, amint a megvetett eszközökkel bánni szoktak. Az Önök hazaáruló baromi idealizmusa miatt ment tönkre szellemileg és anyagilag a magyar középosztály: az Önök magyargyilkos, gyáva idealizmusa miatt - maradt szervezetlen a magyar intelligencia. Az ember lényegileg ragadozó állat, s kisebb bűnös az, aki rabol, a nagy bűnös az, aki rabolni enged. A bekövetkezett tragédiákért, a szétdarabolt országért, a kirabolt magyarságért a felelősség nagy része Önöket terheli.
Önöknek két Magyarország közt kellett választaniok. Az egyik a dolgozó emberek győzelmes szolidaritásának nagyszerű alkotása lett volna. Ez jelentett volna földet, tisztességes megélhetést, fizikai és szellemi fejlődési lehetőséget minden dolgozó magyar számára. A magyar család biztos bőségben hajthatta volna ágait: kenyér, egészséges lakás, megvédett egészség, ígérő holnap várta volna az új csemetéket. Ez a Magyarország minden rabló és élősdi halála lett volna.
És a másik Magyarország? Nem merem részletezni. De, tisztelt Tanár Úr, tisztítsa meg egy percre az idealizmus csipáitól a szemeit s próbáljon látni a halál előtt! Nézze: mi sorsa van annak, aki érték, aki dolgozik, aki becsületes? És nézze: mi sorsa van annak, aki becstelen; aki harácsol, aki csal, aki rabol, aki visszaél? Ha egy országban csak egyetlen immoralitás tűrhetnék meg: az, amit ma koszt-pénznek neveznek, az az ország már az egyetemes rablás lupanárja volna. Csak ez az egyetlen szörnyűség van itt? Ez a Magyarország minden rabló, minden élősdi melegágya. Ez a Magyarország hétmillió dolgozó magyar mindennapi halálos agóniája, lassú elpusztulása. Az Önök idealizmusa ezt a Magyarországot választotta.
Elpusztulnak Önök. Sok szerencsétlen nő és ártatlan gyermek pusztul el Önökkel. De az Önök pusztulása nem tragédia lesz, s az emberi méltóság fényéből egy sugár sem fog felcsillanni fölötte. Elpusztulnak, amint kidől az igás barom, amint elvágódik az agyonstrapált lakáj. És a szabad zsákmánnyá lett pusztuló magyar faj átka lesz egyetlen síri emlékük.
Ez a válaszom Önnek, Tanár Úr.
Élet és Irodalom, 1923. március 20.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.07. 16:23


Borzasztó olvasni ezeket a lemondó,borongós,beleszarós dumákat részetekről, fradista és tomm.(De legalább ti írtok ide is,ezért köszönet.)
Én maximálisan tiszteletben tartom a ti véleményeteket,és szerintem olyan lexikális és bölcseleti tudással rendelkeztek,amivel én nem.
Nyilván nem lehet hőbörögve követelni ilyenkor Kárpátalját.Öngyilkosság.
Finom kommunikációs technikát és konkrét gyakorlati dolgokat kellene tenni kormányrészről az elszakadt területekért.
Na már most ennek nyomát sem látjuk.Lehet,hogy a Fidesz fű alatt készít valamit,és egész mást kommunikál,ám szerintem telibe sz.rják az egészet.
És Orbán nekem ezért nemzetvesztő,nem Paks miatt.
Baloldali kollégáim is folyton ezt mondogatják:"Nem kellene nekünk ebbe a külhoni helyzetbe beavatkozni,mert csak rosszabb lesz a helyzet."Ez a jó hozzáállás,gratulálok.Cseréljenek helyet nemzettestvéreinkkel egy évig,basszus.És majd rájönnek,hogy csak jólesik az a kis hazai támogatás.
Ne foglalkozzunk velük?Majd ők megoldják maguk?Miért nem települtek már át?
Minden kis történelmi esélyt meg kell ragadni.Intelligensen,ésszel,következetesen.De meg kell ragadni.
Hogy nem úgy,mint a Jobbik?Jó,ne úgy.De csináljanak valamit,könyörgöm.
Revízió nyilván nem lesz,fradista.Mostanában.De nem is ezt kívánjuk.
Kockáztatni kell.
Ti azt mondjátok,hogy inkább ne szóljanak semmit,mint hogy habzó szájjal követeljenek.
Mi azt mondjuk,hogy inkább habzó szájjal követeljenek,mint hogy ne szóljanak semmit.
Persze ott van az átmenet,amit az imént leírtam.De azt senki nem csinálja.(Mondjuk szerintem a Jobbik pont ezt csinálja,de mindegy.)
Fradista:olyan szépen le tudod írni (És ezt komolyan gondolom:intelligens vagy. Te is,tomm.), hogy miért "baromság" bármit is követelni itthonról."Mániákusok","tudatlanok".Ha téged külhoni magyarként olvasnálak,kábé beverném a monitort.Szerinted egy baloldali,fideszes vagy bármilyen szakpolitikus többet tud a 20. századi magyar történelemről,Trianonról,nemzetiségekről,mint a jobbikos megfelelőjük?Hát nem.Nagyon meglepődnétek,ha megismernétek ezeket a "mániákus" embereket.
Itt most mit mérlegeljünk?Mire várjunk?Jobb lehetőségre?
Ha Orbán kicsit erélyesebben megszólalna Ukrajna-ügyben,rögvest találkozót kérne az amerikai meg az izraeli nagykövet,és utána bocsánatot kellene kérnie.Áder is rásegítene.
Szánalmas ez a hozzáállás.
És " legyek inkább üldözött,mint áruló latrok között".
Régi nagyjaink forognak a sírjukban.Ők nem ilyen magyarságról álmodtak.
Puhapöcsű,megalkuvó és rothadék egy banda vagyunk,ha most nem lépünk.
Ne a Jobbik lépjen.
Lépjen a Zsidesz.
Bár most minden idejüket leköti a holokauszt.
Mi most kényelmesen elvagyunk itthon.Nekünk jó.Olvasgatjuk a híreket,és kommentelgetünk.
De ott kint segítséget várnak tőlünk.
Mindenki,aki segít,hős a szememben.Akár a Fidesz is lehet tőlem.
No akkor mondjad,Viktor:
"Hajrá,Magyarország,hajrá,magyarok!"
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.02.07. 13:48


hát így aztán végképp nem. Sajnos látni kell, h. nemzeti kérdésekben nincs egy darab támogatónk se. Történelmileg ez így alakult, és ebben nem várható semmi változás. Egyedül vagyunk, ráadásul gyengék is vagyunk.
(személyes véleményem különben az, h. a kárpátaljai maradék magyarságnak nincs jövője. És már régóta feladata lenne a mindenkori kormánynak, hogy segítse az áttelepülésüket.)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.07. 11:58


http://kuruc.info/r/4/123639/#ixzz2scRRqbz3
ők is pofázhatnak?

fr: jelenleg nonszensz, de a helyzet bármikor változhat
és igen, nyilván ezek a jobb oldali cikkírók elfogultak, nem is kicsit. Én is az vagyok. És még sokan.

De ahogy zsolti szokta mondani, most én vagyok kíváncsi a véleményedre ezzel kapcsolatban. :wink: Mi a helyes szerinted (de a kérdés bárkinek áll) jelenleg az itthoni politikusoktól, és mi lenne a helyes akkor, ha tényleg szétesne Ukrajna?

tomm: ha nincs szakadás? Egy MAGYAR kormány esetében ütni kéne a vasat amíg világ a világ. Finoman, folyamatosan a köztudatban tartva, amíg megoldás nem születik rá.
Nem kéne úgy tenniük, mintha mi sem történt volna! De mégis úgy fognak szvsz. Ugyanis az igazság a mi oldalunkon áll. Ha hőbörögni kezdenének, akkor komolyabban megpiszkálnák azt a kérdést, amit épp el akarnak tussolni a szomszédaink Trianon óta.
Csak a legnaivabb emberek gondolhatják azt, hogy az ukrán vezetés ne gondolna időnként arra, hogy Kárpátalja nem az övék volt. (És ez fokozottan igaz a románokra, szlovákokra is.) Tudják nagyon jól, hogy lenne jogalapunk a revízióra. És szerintem örülnek neki, hogy ezt eddig sosem hoztuk fel. Az idő meg nekik dolgozik közben (erőszakos asszimilálás pl).

De összefoglalva: ha még egy ilyen kiélezett, polgárháborúval fenyegető helyzetben sem emelhetünk szót az ott élő magyarokért (nem Kárpátaljáért, hanem az ott élő magyarokért!!!), akkor mégis mikor??? Majd ha tényleg ölik már őket? Vagy ha effektív szétesett Ukrajna?
Azzal hogy már most felhozzuk, csak jelezzük, hogy figyelünk, és védjük őket (szóban mindenképp).
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.07. 09:04


és mi van akkor, ha nincs szakadás? milyen lenne a viszonyunk az egyik szomszédunkkal, miután nyíltan a szétesésükre pályáztunk? ti eélépzeélhetőnek gondoljátok, hogy úgy tennének mintha mi sem történt volna? ha egy kicsit is önérzetes vezetése lesz ukrajnának ott tesz be nekünk ahol tud.
a jobbik ha erre nem gondol akkor osotoba mint a föld, ha gondol akkor meg rosszabb mint gyurcsány meg horn összesen....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.02.07. 08:45


a revízió nonsense, ezt minden józan ember tudja, és aki politikusként ilyesmit sugall, az nyilvánvalóan gátlástalan, aki a tájékozatlanok (vagy a mániákus módon elfogultak, mint a cikk szerzője :D ) irreális vágyaira épít.
Orbán meg nem ezért nemzetvesztő, hanem sok egyéb mellett pld az orbán-putyin-paktum miatt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.07. 00:14


de addig is, amíg ez be nem következik, hiszek a 99,9%-os tippemben, hogy a Fidesz egy ezzel fikarcnyit sem törődő, revízióról szót sem ejtő, senkiházi, hazaáruló banda, aki max kizárólag az ottani magyar szavazatokért tenne bármit is, de a határmódosítás (vagy autonómia) legkisebb gondolata nélkül.

Aztán ha tévednék, akkor ráérek bocsánatot kérni utána. És akkor hatalmas bocsánatot fogok kérni, fentről a Vereckei-hágóról! Ezt megígérhetem.


http://www.hunhir.info/?pid=hirek&id=72454
hú ez most nem olvasom végig de idézek az elejéből:
Magyarországnak már most lépnie kéne! Már most ruszin autonómiát vagy, ha máshogy nem megy társult országstátuszi rangot (perszonálunió) kéne szavatolnia Kárpátaljának. Az autonómia jól hangzik, sokat várunk tőle, de nem elég!
Maximálisan egyetértek.

mégis nagyjából átnéztem
és ez a lényeg:
Ma Kárpátaljának csak 12%-a magyar, viszont ez a magyarság egy tömbben 75-90%-os többségben a csonka-magyar határ mentén él.

ha mást nem is, de ezt mindenképpen kérjük vissza!
A Magyarországra való áttelepülések miatt jelenleg 152 ezer magyar él a Tiszamenti határsávon a Beregi Tiszahát síkvidékét, de nem jelentéktelen a magyarok aránya a máramarosi és a Tisza-forrás vidéki szórványban sem.

Jelenleg Kárpátalja 118 településén élnek magyarok, melyből 78 településen többséget alkotnak


Kárpátalja és a mi magyar jövőnk pechjére Csonka-Magyarországon 2014. április 6-án országgyűlési választásokat tartanak. A területi revízió kérdéskörének bedobása egy kampányidőszakba, pedig rövidtávon beláthatatlan kimenetellel járhatna! Így lenne? Mindenesetre valakik ezt mondják! Ez korunk legsikeresebb suttogópropagandája! Mégis Margaret Thatcher a Falkland-szigeteki háborúra készülő mondatai zúgnak a fülembe: „De mi Britek vagyunk!” „Az akkor is a miénk!”

Mostanában tették adásba a Vasladyről szóló életrajzi filmet. Igaz, az csak egy film volt, de nincs kétségem afelől, hogy a valóságban is hasonlóképp zajlott le a Thatcher miniszterelnök-asszony és a tábornokok közti történelmi erélyes hangú vita. A Falkland-szigeteki háborút megelőzően Thatcher népszerűsége padlón volt. Nagy-Britanniát munkanélküliség és gazdasági recesszió gyötörte. A háborús győzelem után, pedig nem a halottaik számát, nem a háborús kiadásokat kérték számon a Thatcher-en, hanem ellenkezőleg az Egyesült Királyságon a hazafias lelkesedés a II. világháború óta nem látott hulláma söpört végig. A belpolitikája és gazdasági intézkedései miatt népszerűtlen Thatcher miniszterelnök pozíciója megerősödött, és a háború után újraválasztották.

Ha az angoloknak még ma is fontos egy tőlük 1200 mérföldre lévő távoli szigetcsoport, akkor nekünk magyaroknak miért ne lenne fontos az ásványkincsekben, kulturális emlékekben gazdag ezeréves területek visszaszerzése? A Britek 1982-ben még Britek voltak! És mi Magyarok 2014-ben? Mi meg Trianonba belenyugvó magyarok vagyunk? Remélem nem így van!

Ha háborúzni nem is, de követelni sem követelhetünk? Kimondani sem mondhatjuk ki? Én mindenesetre abban hiszek: ahogy az életben úgy a történelemben is!

NINCS LEHETETLENSÉG, CSAK TEHETETLENSÉG!


Sajnos ehhez kell hozzátenni, hogy hadsereg nélkül nehéz erélyesen követelni. Azt meg szétverték az évtizedek alatt.
Ezze nem azt mondom, hogy háborúzni kell, de így a lehetősége se adott, és max röhögnek rajtunk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.06. 21:58


Tomm,ha a Fidesz sunyiban,fű alatt,polkorrekt beszédekkel visszaszerzi hazánknak Kárpátalját (lesz rá újabb 4 évük),akkor Orbán for president. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.06. 21:05


remélem, hogy puhatolóznak, de sztem meg is teszik.
pont ez a lényeg, hogy a puhatolózás nem azt jelenti, hogy a miniszterelnök kiáll és erről beszél.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.06. 20:47


Magyarországon kívül bármely más ország "puhatolózna" a mi helyünkben Kárpátaljáért,tomm.Bármely más.Csak mi hallgatunk,mint a kutyák.A besúgó Martonyi,a tetű MSZP,a magát nemzetinek nevező,de "egyészévbenzsidókkatárgyalok" Fidesz.
A Mazsihisz nekimegy az amúgy a seggét fényesre nyaló kormánynak,zsidó szervezetek és történészek vitatkoznak egymással a Sorsok Házát és a holokauszt-emlékévet illetően.Én már Orbán helyében meguntam volna ezt:
-Nektek semmi sem elég,bass.átok meg? Akkor lófas.t kaptok ti,nem 13 milliárdot!Inkább építek még egy stadiont...
Hihetetlen,hogy ezt meg tudják tenni ezzel a csontig nyúzott,legatyásodott magyar néppel.
Felelősség a holokausztban,bűntudatkeltés,célcsoport a 13-22 éves korosztály.Mondják ők.Elég ebből!
Mekkora térhódítás,bassz'!
És még az ATV képes reklámozni ezeket a férgeket Izraellel együtt.
Adyval búcsúzok:
"S verje meg az Isten a verejtékünket,
Verje meg veréssel egész életünket,..."

Ha ezt hagyjuk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.06. 18:30


gondolod ezt te így tomm
és nyilván még nagyon sokan
de vannak szintén nagyon sokan, köztük én a leginkább, akik meg régóta várták ezt a közleményt a Jobbiktól
Én nálam nagyobb gondolati revizionista kevés van, és én már nagyon régóta várok ilyen kijelentéseket. És mivel elég sokan irogatnak ilyeneket, és hogy a Jobbiknak elő kell ezzel jönnie, így valahol ezért is természetes hogy megtették (bár remélem maguktól is ezt tették volna). Hogy ez a szavazatok miatt van? Nem. Sokkal inkább a szavazóik miatt! Akik épp az ilyenekért szavazTAK rájuk anno. Újabbakat ezzel nem nagyon fognak nyerni. De én hiszem, hogy ők is maguktól gondolják ezt úgy, ahogy én is. Vagy legalábbis egy részük mindenképp.
Egyáltalán nem gondolnám hogy ezzel bármit is örökre elpuskázunk. A gondolatod csak fikció, ahogy nyilván az enyém is.
Nem beszélve arról, hogy szó nincs benne Kárpátalja visszacsatolásáról Az ottani magyarságról van szó, ami - ha már területkérdés - a határ melletti sávval is megoldható lenne.
Én üdvözlöm a gondolataikat, és még több ilyet óhajtok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.02.06. 12:38


http://index.hu/kulfold/2014/02/06/mi_v ... k_ukrajna/

ebből is látszik, milyen veszélyes lenne a jobbikot megválasztani. ha a jobbik kívánsága szerint orbán már most kárpátaljázna, kötve hiszem, hogy egy esetleges szakadás esetén azért kapnánk meg, mert már most jeleztük az igényünket. sokkal inkább tekintenének ránk- már most, függetlenül attól, hogy lesz-e szaki- dögkeselyűként és ha ez valamerre billentené a serpenyő nyelvét, biztosan nem pozitív irányba. nekem ezzel a kijelentéssel azt jelentették be, hogy szarnak ők mindenféle történelmi lehetőségre, kell a százalék, ha cserébe örökre elpackázzuk kárpátalját az se baj...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.04. 08:20


Tetszik ez a szóvicc,fr.
Mi még fiatalok vagyunk,muszáj valamiben hinnünk. :)
Lehet,hogy 20 év múlva én is ugyanolyan szkeptikusan és a fejemet fogva fogom csillapítani és nem megérteni a fiatalokat itt a fórumon,mint most te.Az idő akár téged is igazolhat.
De addig is...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.02.03. 23:21


Elvakult hívők = vakhitűek :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.03. 23:18


Megint oltogatta a baloldalt rendesen.
Humor egy csepp dühvel turmixolva.
Persze Orbánék is kaptak.Jól van az.
Imádom ezt a fickót hallgatni.
Most már én is hiszek a személyi kultuszban,Trigó. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.03. 22:28


https://www.youtube.com/watch?v=5KOmovEbWJg
kicsit idegesebb volt Vona a szokottnál
de így is volt rendjén
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.02. 10:20


Indulj most,Trigó,és mire hazatérsz,remélhetőleg tárt karokkal vár majd a "fasiszta diktatúra". :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.02. 00:02


Amúgy egyre érdekesebb ez az ukrán kérdés - Kárpátalja vonatkozásában.
Adná az ég, hogy valami csoda folytán nyerjen a Jobbik áprilisban, ők nem szaroznának lecsapni bármilyen felajánlott lehetőségre Kárpátaljával kapcsolatban. Mert ilyeneket pletykálnak egyre többen egyre több helyről...
Adná az ég

bammeg annyi dolgom lett volna ma, ehelyett megint csak netet bújok egész délután, és oldalból nyitok oldalt és abból megint másikat :twisted:
tényleg a tengerpart és pálmafák a megoldás nekem internetmentesen egy évig :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.01. 22:45


huhh végig olvastam ezt a Veesenmayer jelentést, többszöri nekifutásra (és az interjút is vele)
A nürnbergi nemzetközi katonai törvényszék 1949-ben 20 év szabadságvesztésre ítélte. Később büntetését felére csökkentették, majd rövid idő múlva 1951-ben szabadlábra helyezték.

nagyon durva, mIközben másokat meg kivégeztek simán a zsidó kirakatperben
valamit tudhatott :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.01. 19:21


fanatikusok, igazságkeresők, elborult elmék(?)

ne az utóbbi legyél végül zsolti! :wink: :)

most vitáztam egy pár percet legjobb haverommal, akivel megfogadtuk már, hogy a politikáról sosem vitatkozunk
Fidesz-LMP vonalon mozog, de már csak mert nincs jobb szerinte. Ráadásul ő is lassan ki akarja zárni az egészet az életéből.
Még mindig magyarázza, hogy az országban most kezdődtek a változások, és adjunk időt a kormánynak
meg hogy a fidesz is tesz rosszat, de több jót
A Vona magyar nemzetes beszéde tetszett neki, és ha a kormány a köv 4 évben még mélyebbre süllyed, vagy a jobbik következetesen tartja ezt a "puhulását", akkor 4 év múlva lehet odaszavaz majd. Az hogy az ország csődbe vonatozik szerintem, az nála a nagyon sok mutatóban javul a gazdaságként jelenik meg.
Na most aki így gondolkodik most, azzal valóban nem fogok vitázni, és MEGGYŐZHETETLEN. Őt is informáltam néha az általam fontosnak vélt dolgokról (de aztán letiltotta a kurucos híreket nálam :)), ő sem hülye ember, ő is tud a háttérdolgokról nagyjából, de ma éreztem végérvényesen, hogy annyira más politikai alapról, információról, történelemből építkezik a tudásunk/elképzelésünk, hogy tényleg egy szó politikának sincs értelme közöttünk. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.02.01. 15:20


Hát igen.A belga Laurent Louis.Kedvencem a pali.
Amúgy szerintem ezt az Új Világrend dolgot már nagyon sokan tudják.De úgy vannak vele,mint mi.Idegeskedünk rajta,de tenni nem tudunk semmit.Nyitogatjuk egymás szemét,egyre többen vagyunk,de komolyabb dolgokba már nem merünk belefogni,mert különben veszélyeztetve lennénk.
Én már azzal is megelégszem,ha valaki tud ezekről a dolgokról,de nem tartja igaznak.Attól irtózok,ha az ember ezekről mit sem tudva kiált fasizmust,antiszemitizmust és rasszizmust.Főleg ha értelmiségi.
Valahogy rést kellene ütni a médián.Internet kipipálva,jöhet a tévé és a sajtó.Amíg monopolizálva lesz ez a két médium,addig esélytelen a cionista világrend megdöntése.A "zsidóuralom" kifejezés alapjában véve nem tetszik nekem,mert tudva lévő,hogy a cionisták érdekében - tudatosan vagy tudattalanul - rengeteg nem zsidó ember is segédkezik.
Ám egy-egy ilyen cikk és videó elolvasása és megtekintése után baromira fel tudom húzni magam.És ez rossz.
Rossz közérzetem van.Csaponganak az agyamban a gondolatok,és mániákus leszek.
De csináljuk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.02.01. 14:18


https://kuruc.info/r/6/123406/
:wink:

van alatta egy hsz, amiben egy pár linket rakott be valaki.

kimondta azt ami nem újdonság, de még tudatosítani érdemes sokakban!
Benjamin Freedman világosan elmondja:
http://www.youtube.com/watch?v=e1X7QNEF-6s
előbbit eme román történész csak megerősíti:
http://internetfigyelo.wordpress.com/20 ... orszagrol/
ezzel kiegészítésben:
http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww ... g5560.html
és hogy teljesen világossá váljon:
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2012/0 ... -1871.html
Kennedy a háttérhatalmi erőkről:
http://www.youtube.com/watch?v=JzlgM95xLoU

volt amit tudtam ebből, de valahogy ez a Kennedy beszéd kimaradt nekem. Nem is tudom miért. Érthetetlen.
És ezek után - ha eddig nem lett volna egyértelmű - csodálkozik valaki hogy kinyírták? Nyilvános leleplezéssel fenyegetett.

Nyilván egy két írás ezekből is fantazmagória lehet, de már sose lehet tudni
nagyon bonyolult és összetett a világ ahhoz, hogy én innen a kis székemből el merjem dönteni, hogy melyik gondolat igaz és melyik a kitaláció
de jó ezekről az elméletekről is olvasni, mert - lehet értelmetlenül - de tágítja a horizontot nekem, az egyes események értelmezési skáláját
(És ilyen írások alatti hszekben látom mindig, hogy mekkora fanatikusok, igazságkeresők, elborult elmék(?) élnek idehaza.)

de Kennedy beszéde pont nem kell hogy agyaláshoz vezessen. Az kőkeményen egyértelmű volt. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.31. 23:19


https://www.youtube.com/watch?v=2dljYrTv_gU
kéthétpintér figyelmébe
nekem nagyon tetszett

vazze ez egy igen jó sorozat lehet
lesz mit néznem majd sokáig

ezt is megnéztem:
https://www.youtube.com/watch?v=l9GlSWsSnHE
netto hagyományhabzsolás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.29. 21:45


Jaj...
Vannak a képen palesztinok is?
Mert ugye Jeruzsálem elég sokszínű.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.01.29. 20:59

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

cron