Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.14. 19:50


Elolvastam a cikket.(Nem akarok nagy szavakat használni,de szerintem ilyen jót még nem olvastam a témáról.) Stíluselemként volt benne néhány csúnya szó,de nálam belefért.Köszi,Bence amúgy a megígért reflexiót. :wink:
De látod,mint ahogy a cikkíró is tette,körbejárta a témát pro és kontra,és a végén a stop mellett döntött.Tehát "megnácult."Minden józanul gondolkodó embernek itt kell kikötnie.Te is itt kötöttél ki.Mi is.Nem sokkal több radikalizmus van bennünk,mint benned.
Mondjuk mikor a három fő pártról írt pár sort a menekültkérdéssel kapcsolatban az író (mindhármat lehúzta),akkor a Jobbikkal kapcsolatban elkövette azt a hibát,hogy az ultrák felhergelését hozta érvként,ami csak hajszálnyira hozható összefüggésbe a migrációval (megdobálták őket).
De mindezt leszámítva fasza cikk volt.Nagyon fasza.Megérte elolvasni. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.09.14. 18:49


Visszatértem egy rövid iromány erejéig, miután leküzdöttem egy elég hosszan tartó lázat.
Először is azért, hogy még egyszer leszögezzem, hogy nem a sértettség hanem az időhiány az ami miatt visszavonulót fújok, ahogy Trigo is írta. Másodszor meg azért mert megígértem Zsoltinak, hogy jellemzem pár mondatban a menekülthelyzetet.
Neki is láttam, aztán véletlenszerűen ráakadtam egy cikkre, ami majdhogynem megegyezik a véleményemmel. Nem rövid, de megéri elolvasni.

http://vanholnap.hu/miert-nem-gazdag-du ... -tetjerol/

Ebből talán látszik, hogy hasonló véleményen vagyunk, én sem szívlelem a menekülteket, nem vagyok hülye. Ugyanakkor a magyar közeg arra kényszerít, hogy néha kiálljak értük a józan eszemre hallgatva. Elmagyarázom...
Az embernek mint olyannak, elvileg látnia kéne az ok-okozati összefüggésegeket. Menekültek ezrei érkeznek hazánkba, más kultúrából, más közegből, ez kinek tetszik?
Van köztük sok jóravaló ember, de akadnak olyanok is, akik lopnak a boltokból. Olvasni, hogy lányokat erőszakolnak meg, romlik a közbiztonság. Egy-két ilyen esetről hallani csak, ez a menekültek számához képest elenyésző ugyan, de minden tisztességes magyar ember felháborodik rajta, ahogy én is. Az ember ilyenkor joggal gondol bele abba, hogy a megerőszakolt lány, akár az ő lánya, barátnője, ismerőse is lehetne.
A magyar ember azt is olvassa az újságban, hogy a menekülteket ingyen busszal szállítják a pályaudvarokról, állomásokról a táborokba. Itt jön az a rész amikor elfelejt logikusan gondolkozni. Vérbe forgó szemekkel, elvtelenül szidja a menekülteket, a politikusokat, mindenkit akit csak tud. Miért jár ezeknek ingyen busz az adómból, én meg vegyem meg a gyerekeimnek a bérletet?- kérdi. Na, itt jön az a rész amikor én köcsög liberális leszek és miután tizedjére végighallgatom ezt a dumát elmondom, hogy azért b*azdmeg, hogy ne csavarogjanak a városban, ne kelljen találkoznod velük és, hogy javuljon a közbiztonság.

Tudnék még írni néhány ilyen példát, de szerintem ez kellően szemléltette, hogy néha azért állok ki a menekültekért mert nem tudok közösséget vállalni azokkal, akik ellenük vannak. Pedig én se szeretem jobban őket, mint ti, higgyétek el. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.09.14. 15:42


Trigoria írta:
de nem baj, itéljétek el a riportercsajt, anyukátoknak meg ássatok egy helyre kis sirgödröt...

tudom (remélem), hogy általánosan írod tomm, de nekem bántja a szemem a T/2. Kérlek...




pont errol beszelek. mar a szavak is szurjak az ember szemet. azert kene mielobb elfelejteni ezt a libsibibsi marhasagot mielott a szavak valosagga valnak...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.14. 15:01


Bár kuruc-cikk,szerintem vállalható a stílusa.
De az ilyet Virgának meg F.Tottinak nem szabad olvasnia,mert elmegy a kedvük az élettől. :wink: (Azért gyerünk csak,elolvasni! :) )

https://kuruc.info/r/7/148324/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.14. 14:48


Na ez a gáz,kedves Facebook-cenzúra.Nagyon gáz.És baszó.jatok meg...

https://kuruc.info/r/1/148314/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.14. 12:49


Calgary drukker vagyok hokiban tudjátok. A fórumunkon pont a városban évente lévő buzifelvonulás volt a téma pár napja.
erre tessék:
https://kuruc.info/r/4/148306/
tiszteletem a srácnak!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.14. 12:16


de nem baj, itéljétek el a riportercsajt, anyukátoknak meg ássatok egy helyre kis sirgödröt...

tudom (remélem), hogy általánosan írod tomm, de nekem bántja a szemem a T/2. Kérlek...


http://nemzeti.net/egyszer-csak-arra-le ... 14424.html
a végén mindeni azonos nevezőre kerül úgyis
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.09.14. 11:46


Marha szórakoztató ez a német és leendő osztrák határzár. Hirtelen nem olyan mókás ez a menekült ügy, hogy nem csak Magyarországon tolonganak több tízezren :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.09.14. 08:40


hát kb ilyesmikre gondoltam, amikor azt irtam, hogy kést szorit vki anyukád torkához, te meg még simogatod is a kis buksiját az illetőnek...
valamiért arról sem vagyok meggyőződve, hogy az a gyerek az ő gyereke. de nem baj, itéljétek el a riportercsajt, anyukátoknak meg ássatok egy helyre kis sirgödröt...
ez túl durva? ezek csak szavak... akkor lesz a gáz, ha tényleg ásnotok kell...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.13. 20:07


http://nemzeti.net/az-iszlam-allam-terr ... 12505.html
nem olvastam végig, de hátha valakit érdekel
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.13. 19:49


És akkor kezdődhet is a Dublin III. alkalmazása.
Visszatoloncolás.
De jó,hogy regisztráltuk egy részüket.
Minden bizonnyal az orvosokat és a mérnököket. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.09.13. 19:36


Németország elérte a tűrőképességét
Austria még nyeli, de már lassan azok is besokallnak

hajrá!
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.13. 13:03


Na,köszi,Virga.Ilyesmi kifejtésre gondoltunk. :wink:
Valahol itt mozog ebben az intervallumban a nem radikális megoldás.Csak nehéz lesz megvalósítani.
Amíg sikerül az integráció (ha sikerül),addig mit kell kibírnia az ott élőknek?
Nekem ez a kérdés az alfája és az omegája mindennek.És mivel már nagyon sok negatív példa van (hülye statisztikák),okulhatnánk már egy kicsit.
De nem bánom,legyen integrációs akarat.Csak akkor valahogy szabályozzák,hogy meddig,milyen célokat kötelezően elérve lehessen ezt folytatni.Mert kell valami határ.
Mert ha teszem azt harminc év múlva a cigánysággal ugyanitt fogunk járni,akkor muszáj lesz egy újratervezés.
Így gondolkodom a menekültek európai beilleszkedéséről is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.13. 12:25


mecset? mert más kultúrát hoznak. Csak példa volt rá
ha én Londonba mennék, ugyanazt a kultúrkört képviselem, nem tűnnék ki (max a szorgalmammal), ergo jó eséllyel meg nem mondanák rólam, hogy nem vagyok angol, amíg ki nem nyitom a pofám. És ha netán magyarok közel laknáénk egymáshoz, az angol nem menekülne el onnan.

az albánok más kultúrából jönnek, és máshogy is néznek ki. Egy-kettő a környékre költözik nem érdekel. De ha mondjuk sokan jönnének, AKKOR már érdekelne. De pl ha osztrákok jönnénk mondjuk, megint nem lenne semmi baj.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.09.13. 12:15


hát azért kíváncsi lennék a reakciódra, ha mondjuk a lakóhelyedre nagyon sok érkezne albán érkezne :D nem hinném, hogy sokáig akarnál ott lakni. Ez valahogy mindig így alakul (meg általában valami gettósítás is befigyel)
De pl a mecset miért nem tök mindegy?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.13. 11:35


Virga:
Ugyanis ezek az emberek ha bejutnak, tuti, hogy egy helyen, egy negyedben fognak élni, mert a többi állampolgár nem szívesen él majd azokban a tömbökben stb., ahol a bevándorlók. És innentől indul a teljes izoláció.
De ezt most úgy mondtad, hogy azért élnek egy helyen, mert a többi elköltözik onnan. De szerintem meg fordítva igaz. Azért költözik el az őshonos lakosság onnan, mert ezek egy helyen akarnak letelepedni. Amúgy persze ezt meg is értem. Ha én kiköltöznék Londonba mondjuk, én se bánnám ha magyarok között élhetnék. Csak mi nem akarnánk mecsetet építeni magunknak ugyebár...

jó komment a cikk alatt:
Próbáljatok a határőrök felszólítása ellenére átfutni az orosz határon, és ha még tudjátok, osszátok meg velünk a tapasztalataitokat. Valószínűleg örülnétek, ha egy gánccsal megúszhatnátok.
:D milyen igaz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.09.13. 09:16


Ezt eltaláltad zsolti :)
Amúgy a 3-4-5 éves Európa képpel az a baj, hogy 3-4-5 év múlva az nagyon rövid távú gondolkodás, főleg egy kontinens életében. Persze a mi életünkben nem igazán rövid táv. Szóval mondjuk 5 év múlva tényleg csak a negatív dolgok fognak előjönni, főleg a mostani tendenciák alapján. Nagyon sokan érkeznek és az integráció pedig amúgy is lassú folyamat, főleg ha lassítják is a kirekesztéssel. Ugyanis ezek az emberek ha bejutnak, tuti, hogy egy helyen, egy negyedben fognak élni, mert a többi állampolgár nem szívesen él majd azokban a tömbökben stb., ahol a bevándorlók. És innentől indul a teljes izoláció. A munkaerőpiac telített lesz és csak a kuli munkákat végzik majd el a bevándorlók, mert nem kapnak majd mást. Szóval a 2020-as Európa képe nem túl biztató jelenleg. Az ott születettek, a második generáció problémás lesz. Ugyanis, ha az említett körülmények lesznek (izoláció, munkanélküliség), akkor ők lázongani fognak a "rendszer" ellen (gy szokott lenni legalábbis). Szóval én azt mondom, hogy mivel Európa népessége valóban csökken, így egy jelentős része a bevándorlóknak integrálható lenne. Méghozzá a képzettebb réteg, bármennyire is szemét módon hangzik ez tőlem,de Európa miért ne szelektálhatna ugyanúgy, ahogy mondjuk az USA vagy egy pár másik ország.
Sokszor emlegetik azt, hogy bejutnak a terroristák. Ez így igaz is, de a terroristák eddig is bejutottak (pl London).
A másik dolog, ami sokszor feljön, hogy miért Németroszágba akarnak menni ezek az emberek. Miért nem jó nekik, bárhol, ahol már nem háborúznak? Hát én nem tudom, ki hogy van vele, de ha nekem elkéne hagynom az otthonomat, akkor tuti a "legmenőbb", gazdaságilag leginkább prosperáló országba vinném a családomat.

Igazából nem szaporítom tovább a szót. Nem az a kérdés, hogy jöjjenek vagy ne jöjjenek, mert igazából ez már eldőlt. Jönnek. Csak ne várják el, hogy a semmiből előteremnek, papírok nélkül, nem regisztrálva stb. és bárhol tárt karokkal várják majd őket. Ugyanis ha továbbra is úgy történik minden, ahogyan eddig, annak bizony meg lesz a böjtje.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.13. 06:49


Na az index is hozott egy ellenvéleményt a Jobbegyenes blogról.
Szerintem erre már Virga is rábólint. :wink:

http://index.hu/index2/#bloghu/jobbegye ... is_dzsihad
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.12. 21:49


Jobboldali gondolkodásúként jó érzés olvasgatni Bayert,mert egy pillanatra elhiszed,hogy a harcostársad.
De ő sajnos ugyanolyan bértollnok,mint akiket szid és gyaláz,talán egy hajszálnyival jobb.
Amikor a választások előtt a miskolci romákhoz beszélt,mit ad Isten,többször is kicsúszott a náci szócska a száján a Jobbikkal kapcsolatban.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.12. 21:18


Nem értem miért írjátok azt, hogy nincs megoldás meg dühös tehetetlenség. Hogyne lenne megoldás? Határzár, visszafordítani mindenkit. Ennyi, minden probléma megoldva, aki illegálisan átlépi a határt elfogni és visszaküldeni.
ezt ugye te sem gondolod komolyan calderoni, hogy ez ennyivel meg lenne oldva? :shock:
Persze ha egész Európát körbefalazzuk, és tűzparanccsal a kedvüket is elvesszük, hogy egyáltalán idegondolják magukat, akkor ok. De a lényeg az, hogy TUDJÁK, hogy nem érdemes erre jönniük. De ehhez minden déli ország határát le kéne zárni.

http://nemzeti.net/bayer-zsolt-a-bajusz ... 09859.html
érdekes írás Bayertől
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.12. 19:40


Ááá,jnzsblzs,nem bánnám,ha nem találnád meg mindig a példázataim gyenge pontját. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.09.12. 19:00


zsolti írta:Kapok ezer darab almát,amiről azt mondja valaki,hogy 999 finom,ehető,ízletes,de az egyik mérgezett,ám ha nagyon figyelek,akkor ezt észrevehetem azon az egyen.
Mit teszek?

Semmit. Minden nap eszel egy almát tíz nap alatt úgyis megrohad az összes addig meg éppen 99% esélyed van túlélni :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.12. 14:30


A tettesekre minden további nélkül.Tömegbe nem.Tetszik az avantgard zárlat. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.09.12. 14:03


zsolti írta:...De ha ezer migránsból csak egy is lányt erőszakol/robbant/kést szegez nyakhoz,akkor máris igazad lesz calderonival....

egy ismerősöm ismerősét megerőszakolták Szegeden...

Nos?
Tűzparancs - vérnarancs
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.12. 13:55


Tőlem a calderoni és a tomm által említett,fanatikus muszlimok által elkövetendő tömeggyilkosságok akár ezt az úriembert is elérhetnék.
Szereztem még egy embert a húsdarálóba:

http://index.hu/kulfold/2015/09/12/faym ... ta_orbant/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron