Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.27. 01:09


Még szerencse, hogy őszintén csinálja és nem azért mert ezért fizetik. Hiteles, no.

Terel és relativizál, ahogy az enni adó gazda elvárja. Ez most tényleg új? Biztos véletlen egybeesés, hogy csak a Hírtévének havi 3 millát számláz ez a gyökér. Dehát a jó szakértőt meg kell fizetni. És tuti akkor is számlázhatna, ha nem pont a kormány által elvárt dolgokat írná, mondaná. Mert hiteles.

Mondjuk hogy Zselenszkij hamarabb lett itt háborús bűnös, mint Putyin, az szép. Mondanám hogy váratlanul ért, de nem lenne igaz :lol:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.26. 22:41


Hát ez óriási.
Nyilván foszlányokban már hallottunk ezekről, de így együtt nagyon ütős.
Ám ezek szimpla összeesküvés-elméletek...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.26. 20:27


Szijjártó is végre beszólt annak a háborús bűnös zelenszkijnek
de ez:
https://hirtv.hu/hirtvkulfold/volodimir ... ek-2540331
utálom ezt az embert, de ez 10/10
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.19. 23:43


https://kuruc.info/r/2/241181/
még él a remény a kegyelemre

F.Totti: napiamerika :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.19. 23:41


Más.
Egy retek nigger, akit 22 nő vádol kekszuális zaklatással tegnap kapott egy 230 milliós szerződést az NFLben, mert csak polgári per vár rá, nem büntető.
Ugyanitt fél éve elüldöztek egy fehér managert, mert a mailjei között volt jópár szexista, homo és fekafób.
Valami Amerika.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.19. 23:33


Mondjuk próbáld ki itthon egy random postán szlovákul, hogy 'két kaparós sorsjegyet kérnék'. Szabad, de szeretni nem fogják :D
Nem akarom elviccelni. Tényleg gáz a nyelvtörvény. Egy kicsit sem európai. És szerintem Ukrajnának jelen állapotában nincs helye az EUban. Igaz nekünk se nagyon.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.19. 23:05


Ezt tényleg csak a kint élők tudják megmondani.
Bankban, postán, hivatalokban állítólag nagyon nem szeretik a magyar szót.
Szóval elfogadom én hitelesnek a professzor urat, de valahogy így szólna helyesen az a mondat: Ukránul kell, máshogy is szabad, csak nem ajánlatos.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.19. 20:40


Ahha
Koszi. Akkor rosszul emlekeztem vagy kamut olvastam, de de a lenyeg stimmelt.

Azert masoltam be ide ennek a hapsinak a velemenyet. Egy karpataljai magyar foiskola rektora, aki nyelveszprofesszor csak hiteles forrasnak szamit. Persze az is lehet, hogy zsido es soros embere +gyurcsany
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.19. 20:15


Magyar és román tiltakozás volt. Plusz vizsgálta a Velencei Bizottság. A közép és felsőoktatásra vonatkozó rendelkezéseket nem felfüggeszették, hanem későbbre halasztották a bevezetésüket. A kisebbségi nyelvek önkormányzati szinten használhatók. Sajtótermékek is megjelenhetnek, ha azok regionálisak. Szóval elég sokat finomítottak a 2019es tervekhez képest.

Egyébként meg köszönjük ezt is Putyinnak. A Krím annektálása után kezdték az ukránok ezt a baromságot, nem is leplezett módon bosszúból. Az elnök akkor Porosenko volt. Zselenszkij pont hogy finomított rajta. Ettől persze még egy mocskos dolog a törvény, de messze nem tudunk róla mindent itthon. Nekem pl fingom sincs, hogy a kinti magyarok életét mennyire nehezítette.

Arról meg kicsit több sejtésem van, hogy a háború mennyire nehezíti az életüket.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.19. 18:37


Nekem nem rémlik semmi felfüggesztés.
Ha mégis, bocsánat.
Lényeg a lényeg: Ukrajna nemcsak Orbán szerint nem érett az EU-ra, hanem az EU szerint sem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.19. 16:56


Nekem meg olyan emlekfoszlanyaim vannak, hogy magyarorszag es egy masik (nem orosz) orszag tiltakozott es ennek a ket nyelvnek az eseteben felfuggesztettek a trovenyt, de orbaneknak ez nem volt eleg. A tortentek fenyeben eselyesnek tunik, hogy putyin keresere akadalyoztak orbanek a nato es eu-s targyalasokat az ukranokkal erre a torvenyre hivatkozva, felfuggesztes ide vagy oda

De azert ideztem az illetot, mert eleg autentikus forrasnak tunik
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.19. 15:48


Nem akarok elvakított paraszt lenni, de nekem úgy rémlik, hogy az általános iskola bizonyos évfolyamától már csak ukrán nyelven lehet tanulni.
De korántsem vagyok biztos ebben, csak emlékfoszlányaim vannak.
Ha hülyeséget írtam, akkor elnézést kérek.
Ha viszont úgy-ahogy igazat, akkor basz.djanak meg az ukránok.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.03.19. 13:46


Most eloszor neztem utana ennek az ukran nyelvtorvenynek. Rogton ez jott szembe:

“ Csernicskó István nyelvészprofesszor, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektora a kárpátalja.mának azt nyilatkozta:
Tehát ne essünk túlzásba. Az, hogy ukránul kell, nem jelenti azt, hogy más nyelven nem szabad.“

Felek, megint csak eroteljes tulzas, hazudozas volt a paraszt elvakitasa erdekeben. El is vakult a sok paraszt
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.19. 11:58


https://infostart.hu/belfold/2022/03/19 ... gyar-kozut
vs ukrán nyelvtörvény

ok, hogy mindent megtesz a kormány az ukrán menekültekért (többek között a saját munkám rovására is éppen), de hogy ebből nemhogy viszonzást majd, de egy k.rva őszinte köszönömöt nem fogunk kapni az ukrán kormányoktól az is biztos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.17. 18:03


az igen, király vagy Ferkosz, máskor is írj! :wink:

hát nekem semmi rálátásom a jogra, de kb sn szemszögéből nézem én is az egészet. Aránytalanságokat látok hallok nap mint nap. Nálam aki aljasan szándékkal stb öl, az halálbüntetést érdemel kb, nem pár évet. És ENNEK fényében okádék a 17 év. Mindezt úgy hogy Budaházy egyéb tevékenységét sokan ismerik, tisztelik, becsülik. Nem úgy mint Sztojkáét, mert a bodzaszedés nem az. A kancigány egy velejéig megdöglendő öntörvényű, csak a saját hasznát kereső állat, Budaházy meg a hazáért akart tenni (jól vagy rosszul).

Ferkosz: ha régen jelölték ki, ha nem, a márc 14 ítélethirdetés teljesen tudatos, ez 100%. És azért is írtam az egészet, hogy "brávó", mert aki szélsőjobbról netán a fideszre szavazna, hogy ne a moslék baloldal nyerjen, az egy ilyen ítélet után elgondolkodhat. Én vagyok az élő példája ennek. És így szavazatokat veszíthet. Hogy máshonnan nyerne-e ezzel? Nem nagyon látom, honnan.
Persze ha a végén Áder kiengedi őket, akkor viszont parádés ötlet volt. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 15:24


De tejesen igazad van abban, hogy igy az ügyeszség siman megteheti, hogy bizonyos ügyekben enyhebb büntetést kér, a biroság pedig nem tehet semmit… (Hajdu ugy olvastam megteritette a kárt amugy. Illetve a birosag ilyenkor még a vagyonelkobzassal tud jatszani.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 14:29


F.Totti írta:JA, ha már társadalmi hatasok és elrettentés...

Ami a közelmúltból számomra értelmezhetetlen volt, az Hajdú Péter felfüggesztett börtöne.
Ott ugye bűnszövetkezet volt, költségvetési csalás, folytatólagos cselekmény és nagy érték, ha jól emlékszem valami 300 milkát ismertek el, azaz vélhetően ennek is sokszorosa a valós lenyúlt áfa. Oké, ezt a bíró nem kellett hogy figyelembe vegye. De bakker, ebből hogy lesz megegyezéssel felfüggesztett? Szerintem 10ből 8 ember egész biztos vállalná a felfüggesztettet 300 milkáért, 10ből 5 pedig 3ért is.
Hol itt a visszatartó erő???? Áfát csalni kib@szott könnyű. Hülye, aki egy ilyen ítélet után nem kezdi el. HA nem Mészáros vagy, hanem csak egy ügyes, szorgalmas vállalkozó, akkor 300 millerért éveket dolgozol. Ha áfát akasz csalni, akkor ha kerülni akarod a feltünést, 1 év alatt összehozod. Ha nem akarod kerülni, akkor 2 hónap alatt.

Na én ezen íreztem politikai ráhatást. Persze itt sem a bíróra, hanem a megegyezést megkötő ügyészre. És hog ycigányozzak is kicsit, mert 5 kommentenként illik :) Győzike sem véletlenül lett fideszes hirtelen. Zajlik a büntetőügye.


Hajdunál az volt, hogy rosszul hozták le a hírek ezt is. Nincs megegyezés ilyen ügyben az ügyésszel. Ezekben az ügyekben vádat emelnek és a vádban két indítvány van. Egy beismerés és tárgyalásról lemondás esetére, egy pedig arra az esetre, ha nem ismer be és le kell folytatni a tárgyalást. De mindkét esetben már bírói szakban vagyunk. Gondolom Hajdunál meghallgatta a vádat, amiben benne volt, hogy amennyiben beismer felfüggesztett az indítvány. Ilyenkor az van, hogy ha ezt elfogadja, akkor a bíró ítéletet hoz, de nem szabhat ki súlyosabbat mint az ügyészi indítvány volt. Szóval kb meg van kötve a keze. ( Én is a cikkre céloztam, tudom, hogy te nem írtál elfogultságról a bíróság esetében.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 14:18


Ferkosz írta: De attól hogy nem tetszik, vagy nem érezzük jogosnak a döntést, nem kell azonnal elfogultságot, politikai befolyást kiáltani. (És innen indultunk ma el…) :)


Igen, a cikkben ez volt, de én ilyet nem írtam. Pontosaban csak a törvényekre és az ügyészségre írtam hasonlót.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 14:14


F.Totti írta:Laikusként azért baromi nehéz nem elfogultan véleményezni egy-egy ítéletet. Ha olyasvalami történik, ami velünk is előfordulhat: megölihetik egy ismerősödet, kirabolhatják egy családtagodat vagy zaklathatja egy pedofil a gyerekedet, akkor óhatatlanul súlyos büntetést akarsz, hisz minimum abban érdekelt/érintett vagy, hogy minél elrettentőbb legyen. Ezért az ilyen esetekben kirót ítéleteket a legritkábban érezzük túlzónak.
Annak viszont átlagpógárként kicsi az esélye, hogy molotov koktélt dobnak az autódra vagy belelőnek a házadba, esetleg a licselésed tervezik. Meg amúgy is, a "politikus" nem a legszerethetőbb állatfajta. Így amikor a mérleg egyik serpenyőjén Budaházy van, a másikon pedig a nagymányoki darabolós, videózós, kínzós gyilkos, akkor kicsit sem érzed úgy, hogy ugyanazt érdemlik. Márpedig 17 évet kapott mindkettő. És akkor én direkt nem sztojkáztam, mert ott némileg elfogult vagyok :)

Ezzel nem tudok vitatkozni, sőt, egyetértek. Hozzám is törtek be és azt kívántam, hogy kapja a maximumot. Persze nem lett meg. Én csak próbáltam erzékeltetni, sok tényező van, akit az ügy szereplőin kívül kb senki nem ismer. De attól hogy nem tetszik, vagy nem érezzük jogosnak a döntést, nem kell azonnal elfogultságot, politikai befolyást kiáltani. (És innen indultunk ma el…) :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 14:13


JA, ha már társadalmi hatasok és elrettentés...

Ami a közelmúltból számomra értelmezhetetlen volt, az Hajdú Péter felfüggesztett börtöne.
Ott ugye bűnszövetkezet volt, költségvetési csalás, folytatólagos cselekmény és nagy érték, ha jól emlékszem valami 300 milkát ismertek el, azaz vélhetően ennek is sokszorosa a valós lenyúlt áfa. Oké, ezt a bíró nem kellett hogy figyelembe vegye. De bakker, ebből hogy lesz megegyezéssel felfüggesztett? Szerintem 10ből 8 ember egész biztos vállalná a felfüggesztettet 300 milkáért, 10ből 5 pedig 3ért is.
Hol itt a visszatartó erő???? Áfát csalni kib@szott könnyű. Hülye, aki egy ilyen ítélet után nem kezdi el. HA nem Mészáros vagy, hanem csak egy ügyes, szorgalmas vállalkozó, akkor 300 millerért éveket dolgozol. Ha áfát akasz csalni, akkor ha kerülni akarod a feltünést, 1 év alatt összehozod. Ha nem akarod kerülni, akkor 2 hónap alatt.

Na én ezen íreztem politikai ráhatást. Persze itt sem a bíróra, hanem a megegyezést megkötő ügyészre. És hog ycigányozzak is kicsit, mert 5 kommentenként illik :) Győzike sem véletlenül lett fideszes hirtelen. Zajlik a büntetőügye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2022.03.17. 14:15-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.17. 14:03


Laikusként azért baromi nehéz nem elfogultan véleményezni egy-egy ítéletet. Ha olyasvalami történik, ami velünk is előfordulhat: megölihetik egy ismerősödet, kirabolhatják egy családtagodat vagy zaklathatja egy pedofil a gyerekedet, akkor óhatatlanul súlyos büntetést akarsz, hisz minimum abban érdekelt/érintett vagy, hogy minél elrettentőbb legyen. Ezért az ilyen esetekben kirót ítéleteket a legritkábban érezzük túlzónak.
Annak viszont átlagpógárként kicsi az esélye, hogy molotov koktélt dobnak az autódra vagy belelőnek a házadba, esetleg a licselésed tervezik. Meg amúgy is, a "politikus" nem a legszerethetőbb állatfajta. Így amikor a mérleg egyik serpenyőjén Budaházy van, a másikon pedig a nagymányoki darabolós, videózós, kínzós gyilkos, akkor kicsit sem érzed úgy, hogy ugyanazt érdemlik. Márpedig 17 évet kapott mindkettő. És akkor én direkt nem sztojkáztam, mert ott némileg elfogult vagyok :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 13:47


snatch írta:és sztojka meg brigádja összesen nem kapott annyit, mint Budaházy egymaga. ott miket értékelt a kedves bíró? :roll: ha már annyi mindent figyelembe vesz. ha ezt tette volna, vagyis figyelembe vesz dolgokat, akkor sztojkára még a műanyag lakat is rárohadt volna.


Ezt nem tejesen értem. Az első es a masodrendű abban az ügyben 18-18 evet kapott, a harmadrendű 13-at. Az orszagos nyomas ellenére:
“ Orbán Viktor miniszterelnök az országgyűlésben kijelentette, hogy elégedetlen az ítélettel,[29] majd Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter az ítélkezési gyakorlat felülvizsgálatára kérte Darák Pétert, a Kúria elnökét, valamint hogy derítse ki, megfelel-e az ítélet a társadalom elvárásainak.[30] Darák Péter hatáskör hiányában visszautasította Navracsics megkeresését.” - wikipedia
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.17. 13:40


és sztojka meg brigádja összesen nem kapott annyit, mint Budaházy egymaga. ott miket értékelt a kedves bíró? :roll: ha már annyi mindent figyelembe vesz. ha ezt tette volna, vagyis figyelembe vesz dolgokat, akkor sztojkára még a műanyag lakat is rárohadt volna.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 13:30


Még egy gondolat, és bocs, hogy ezen rugózom, de ígérem ez lesz a témában az utolsó. Szóval a médiában megjelenik, hogy xy embert ölt és kapott 7 évet, aztán xy rabolt és kapott 13 évet, xy lopott és kapott 7 évet, de semmi más, és nyilván senki nem érti, hogy miért ennyi. Hát amikor megállapítják a büntetést, akkor nagyon sok mindent kell értékelni. Az elkövetett cselekmény tárgyi súlyát, az elkövető személyében rejlő társadalomra veszélyességet, az előletét, volt-e már büntetve, miért és hányszor, mikori a cselekmény, van-e gyereke, betegsége, beismert-e, lemondott-e a tárgyalás jogáról. Ezek a körülmények akár hosszú éveket jelentenek. Például lehet valaki csak egy vodkát lop el, de mondjuk három felfüggesztett hatálya alatt áll, akkor persze, hogy az 5.000 forintos vodkáért is lecsukják, meg elrendelik a 3 felfüggesztettet. Aztán jön a híradoban, hogy egy vodkáért kapott 5 évet.
Szoval sok a 17 év, de valojaban nem tudjuk miért pont ennyi.
Na nem floodolok tovabb. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2022.03.17. 12:44


F.Totti írta:
Ferkosz írta:“ A jogalkamazás baromi sokat változott, mert most már elsősorban a kiváltható társadalmi hatásokat és a célt nézik, nem magát a tényleges cselekményt vagy a tényleges hatásokat.”
Ezt mire alapozod? Változott, persze, hogy valtozott, de miért néznék ELSŐSORBAN a tarsadalmi hatast es célt...


Semmire, így érzem :)
Figyu, nem vagyok jogász, nem dolgozom abban a szektorban, de számtalan ítéletnél éreztem már, hogy erősen befolyásolja a skálázását a vélelmezett társadalmi hatás, sőt a nagyobb médiafigyelmet kapó eseteknél a közhangulat is. Aztán simán tévedhetek, de ettől még így érzem.


Jogosan, es minden értelmes ember, aki olvas híreket, érezheti így, de itt kell visszautalni, amivel kezdtem, hogy ebben rohadt nagy szerepe van a médiának. Mert az egy dolog, hogy rendkivül szakmaiatlan, de minden politikai töltetü tudositasban érződik a ferdités, emiatt pedig az olvasó, még ha tajekozott is, nem pont azt fogja kapni, ami alapjan a el tudja dönteni, hogy min alapul a döntés. Egy itéletben nem szerepelhet, hogy a közhangulat miatt is született ez vagy az a döntés, le kell irni benne az indokokat. Én magam részéről ugy gondolom, ha egy birot befolyasol a politikai vagy tarsadalmi nyomas, a közhangulat, akkor az nem alkalmas bironak.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron