Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.11.04. 21:43


Ugyanazért amiért megkeserítette trianon. Családok szakadnának szét emberi sorsok omlanának össze. Talán nem lennének olyan kitelepítések mint anno de hát ezt is ki tudja. Mindenesetre tény hogy kevesebb ott élő ember örülne neki mint amennyi nem.
Örülnék neki de nem kellene. Értsd ez alatt azt hogy mint átlagember biztos, hogy lényegében életem végig lelkes párthívője lennék annak a bagázsnak, akit meglátogat a jótündér, de ha bármi féle döntési jogom lenne a kérdéskörben (népszavazás, trigó kormánya, titkos kapcsolatok a bilderberg csoportnál, vagy akármi más módon) akkor minden erőmmel az ellenkezőjéért cselekednék. Persze ha az ölembe hullana, és nem tudnék rajta változtatni, akkor az más kérdés :wink:
Edit: Minor clarity stuff
Edit edit elfelejtettem hogy magyar fórumon vagyok
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2014.11.04. 22:10-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.04. 20:08


Köszi.
Nálam határeset a válaszod,de elfogadom.Józanságot tükröz,rációt,de az emberség-vonalat nem értem.
Miért keserítené meg a revízió több millió ember életét?
És akkor félreértés ne essék: tisztában vagyok vele,hogy ez most lehetetlen.
De ha jönne egy jótündér,és azt mondaná az aktuális magyar kormánynak,hogy minden legyen a régi,oldjátok meg a közigazgatási részét meg a többi adminisztrációs dolgot,aztán vigyétek...
...akkor sem kellene?
:(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.11.04. 18:55


Nagyon egyszerű: a történelmi magyar részein nem magyarok laknak. Túlnyomó többségben. Vannak persze nagyobb területegységek (ahol lokálisan) többségében magyarok laknak, és ezeknek a területeknek a helyzetének a javításáról Magyarországnak beszélnie és gondoskodnia kell. (csakúgy mint saját magáéról) De hogy csak azért mert anno ezerkilencszázhúszban néhány elvakult politikus rosszul karcolt be néhány vonalat a térképre (tévedés ne essék a vonalak létének a jogosságát nem kérdőjelezem meg, mert az elcsatolt területeknek mind voltak olyan részei amiknek a lakosságát többségében nem magyarok adták) azért én nem akarom tönkretenni néhány millió olyan ember életét akiknek semmi közük nincs ehhez az egész országszeletelősdihez. Tudjátok én rájuk is szeretek gondolni. Tudom lehet, hogy nem a legmagyarabb módszer ez, de én jobb szeretem magam elsősorban embernek gondolni mint elsősorban magyarnak. Ugyanis szerintem csak egy ember lehet magyar, tehát aki elfelejt ember lenni magyarkodása közepette az könnyen akár anélkül, hogy ezt észrevenné semmivé lesz.

u.i. Kösz a megerősítést, de ebben amúgy is biztos voltam. :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.04. 18:40


Rövid indoklás? :wink:
Amúgy megerősítelek: te jóérzésű magyar ember vagy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.11.04. 18:20


Trigoria írta:Janiczak: "Minden jóérzésű magyar azt kívánja, hogy a történelmi Magyarország helyreálljon"

Na én rohadtul nem. Akkor most mi van? :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.04. 15:48


Ja,és természetesen forza JANICZAK!!!!!!!!!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.11.04. 15:47


Az rendben van,hogy nem kell alákérdezni a politikusoknak,de miért kell ilyen nevetséges,szánalmas,ostoba kérdéseket feltenni???
Kálmán Olgába több értelem szorult,mint ebbe a fideszes szerkesztő asszonyba.
Lehet ezért is mondja azt Virga, hogy a magyar újságírás szar? :) :wink: (Majd egyszer kifejti nekünk. Engem őszintén érdekel. Nekem vannak sejtéseim a honi publicisztika gyenge minőségének okairól,ám egy politológus-publicista érvei meggyőzőbbek nálam. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.04. 14:29


Janiczak: "Minden jóérzésű magyar azt kívánja, hogy a történelmi Magyarország helyreálljon"
édes istenem, végre valakitől ilyet hallok egy tv-adásban

https://kuruc.info/r/34/135303/
így is kell! :D
a hülye p.csa megkapta a hülye kérdéseire a korrekt választ :D
lényegre törő kérdések tömkelege :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.11.01. 14:34


Vona:

Még egyszer a netadós tüntetésekről
Látom, a balliberális oldalon nagy vihart kavart, hogy a tüntetések hátterében megneveztem az amerikai titkosszolgálatokat. Talán elevenébe találtam a szervezőknek, mert már a csúsztatásoktól sem riadnak vissza, olyat adva a számba, amit soha nem mondtam. Eszerint én azt állítottam volna, hogy a tüntetéseket az amerikai titkosszolgálat szervezte. Nos, ebben a formában ilyet nem mondtam.
A tüntetés teljesen jogosan vitte az utcára az embereket. Szeretném jelezni, hogy az elsőn nagyon sok jobbikos fiatal, még országgyűlési képviselőink is jelen voltak. Azonban már akkor látható volt, hogy a jogos népharagot és a civil hivatkozást (amelyet, úgy tűnik, egyedül mi tartottunk tiszteletben) egyesek az internetadótól teljesen független célokra szeretnék felhasználni.
Egyrészt a bukott baloldali törmelékpártok igyekeztek azonnal rátelepedni a tömegre és a sorozatos választási traumáikra valami utcai gyógyírt találni. Másrészt az amerikai diplomácia - ami mögött természetesen ott van a titkosszolgálata - lépett akcióba, hogy a számára megbízhatatlanná vált kormányt kellemetlen helyzetbe hozza. Mindezen folyamatoknak már régen nem volt köze az internetadó elvetélt - és a Jobbik által mélységesen elítélt - ötletéhez.
Minden tiszteletem azoké, akik pártfüggetlen szándékkal tiltakoztak az internetadó ellen. Nagyon örülök annak, hogy a kormány végül meghátrált. Végül meghatónak tartom a tiszta tekintetű és szándékú civil kezdeményezéseket, de sajnos naivnak kell azokat neveznem, akik a fenti állításaimat kétségbe vonják. Sajnos Magyarország egy új hidegháborús konfliktus frontján fekszik, és minden egyes belpolitikai eseményt ebből a szempontból is értékelni kell. Örülök, ha valakinek ebben segíteni tudtam, a többieknek pedig - akik összeesküvés-elmélettel vádolnak most - tisztelettel azt ajánlom, figyeljék az elkövetkezendő hetek, hónapok eseményeit.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.31. 23:31


https://kuruc.info/r/9/135159/
egy újabb jó elemzés Lipusztól Moháccsl kapcsolatban
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.10.31. 17:32


Feneket. Fogyasztani csak a nemzeti marijuana boltokban lehet! Szigoruan a szakembereink altal ajanlott mennyiseget. Az on nemzeti egyseges kartyajara felkerul mikor mennyit fogyasztott :D egy nap maximum 4 gramm enegedelyezett. Az alkohol is legalis megis kicsaphatnak ha iskolaban fogyasztod. Amugy lehet par ideggyengenek jot tenne itthon :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.31. 10:38


És miután visszatértek a füves diákok az órára,kezdhetjük is... Mai téma: a beat-irodalom.
Allen Ginsberg: Seggfej c. alkotásával ismerkedünk ma meg.
Olvassátok el,tipikus hippivers,de nagyon jó! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.30. 23:49


Vagy füvezés csak az épületen kívül az erre a célra elkülönített kis pincehelyiségben, és szigorúan csak szünetben! :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.30. 16:49


Tudom,Trigo.Számomra egy politikailag nyitott könyv vagy.Mint ahogy én is neked. :wink:
Értem,Totti8.Világos.Én a hatásokra lennék kíváncsi.Mikor,hol,mennyit lehetne fogyasztani.Én baromira nem értek a fűhöz,de azt tudom,hogy már több olyan diák is volt,aki szerintem füves állapotban jött be az órámra.Kicsit ijesztő.
Milyen viccesen hangozna a suliban: 18 év alatt a a füvezés szigorúan tilos!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.30. 14:46


zsolti írta:És Totti8,te milyen elvek mentén legalizálnád a marihuánafogyasztást? Őszintén érdekelne,mert lehet meg tudsz győzni. :wink: :)


Állami szabályozás, meghatározott maximum "fejadag" stb. Szép kis adóbevételt hozna amit pl a kórházak felújítására és oktatásra lehetne fordítani.

http://444.hu/2014/02/26/elkepeszto-pen ... -allamnak/

Legfőbb előnye a feketepiac ellehetetlenítése. Aki eddig füvezni akart, eddig is be tudta szerezni. Valamint alternatívát nyújt a piálásnak.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.30. 14:18


http://alfahir.hu/csak_a_torvenymodosit ... _tobbseget

zsolti: szavazni nem fogok Jobbikon kívül másra, de sírni sem ha Orbán eltűnik akárki által
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.30. 08:25


Trigo,ha már mindegy,hogy ki buktasson,akkor hajrá FLETÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!! :lol: :lol: :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.30. 08:24


És az a 3 millió miért nem megy el szavazni,aki rendszeresen nem jár?
Nyilván badarság azt gondolni róluk,hogy több évtizednyi politikai utánajárás,hírolvasás,elemzés után apátiába süllyedtek.
Őket soha nem érdekelte a politika,élik az életüket szépen csendben.És ez nem baj.
Ám őket kellene elcsábítani szavazni.Mondjuk egymilliót közülük.De ez nem azzal fog menni,hogy szabad lesz a sajtó.Mert eddig is az volt,ők mégsem tájékozódtak.Amelyik ellenzéki párt meg tudja mozgatni ezeket a személyeket,annak nyert ügye van.
De fogalmam sincs,hogy...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.29. 23:38


ez így van, és csúnya is
de én az internetes részére mondtam, hogy ez csúnyán hangzik

a tiedre az általam idézett cikk egy másik része:
Az nagyon jól látszik, hogy a társadalom eléggé tagolt. Abból a 8 millió emberből, aki elvileg szavazó, 3 millió rendszeresen nem megy el. A maradék 5 millióból 1,5-2 millió elkötelezett, neki nem számít, mit tesz a kormány, érzelmi alapon mindenben támogatja a Fideszt. A másik oldalon is van legalább 1 millió ember, aki zsigerileg utálja a kormányt, ott se számít, hogy mi történik a politikai programok szintjén. Gyakorlatilag 1-1,5 millió ember van, akit lehet befolyásolni, aki képes és hajlandó arra, hogy értelmesen gondolkozzon és döntsön.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.29. 23:13


Trigoria írta:
Így a demokratikus intézmények még inkább kiürülnek, és apátia lesz úrrá a társadalom nagy részén.
ez nagyon csúnyán hangzik


Pedig már ebben élünk... Ezért nem ment el sok helyen már az emberek 70 %-a szavazni. Apátia... úgyse lesz más...
A maradék 30 % többsége meg a fundamentalista hívő, nekik ez pont elég, hogy nyerjenek.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.29. 22:51


hoppá
http://vs.hu/gazdasag/osszes/kritikus-h ... l-1029#!s0
igencsak érdekes gondolatok egy elvileg szakembertől
Látni kell azt, hogy az internetadót nem azért akarja kivetni a kormány, mert annyira hiányzik neki az adóbevétel, hanem hogy ellehetetlenítse a külföldi tulajdonú internetszolgáltatókat. Ha ugyanis áthárítják az adót a felhasználókra, akkor azért fogják majd büntetni őket, ha viszont nem tudják áthárítani, akkor pedig veszteségessé válnak. A külföldi cégek helyére hazai, kormánybarát vagy esetleg állami szolgáltatót fognak állítani, amely hathatós módon ellenőrzi majd az elérhető tartalmakat és a közösségi színtereket. Ez viszont a szabadság és a demokrácia korlátozását jelenti, hiszen ha az emberek nem tudnak szabadon tájékozódni a világ dolgairól, és nem tudják azokat megvitatni egymás között, akkor nem tudnak felelősségteljesen dönteni, és választani a kínálkozó alternatívák közül. Így a demokratikus intézmények még inkább kiürülnek, és apátia lesz úrrá a társadalom nagy részén.
ez nagyon csúnyán hangzik


Ez a legnagyobb tévedésük... Sokkal jobban érinti őket sok minden másnál.
így van!

amúgy tényleg ott tartok, hogy mindegy már hogy ki és hogyan, de buktassa meg Orbánékat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.29. 15:38


szuzsolt11 írta:Sokszor gondolkoztam már azon, hogy miben lehet biztos az ember a mai világban? Honnan szerzitek politikai téren a bizonyosságotokat dolgokban? Például honnan tudjátok hogy korrupt a kormány? Onnan, hogy az ellenzék azt állítja, vagy a kuruc infó (amit néha én is olvasok amúgy) azt mondja?


Aki valamennyire a közéletben él, az onnan, hogy van szeme.
Én magam tudnék mesélni Neked számos dolgot, amit nem elmeséltek nekem, hanem én láttam a szerződést, az előterjesztést.
Több feljelentést tettünk.

De egy példa: 2011-ben megbuktatják Felcsút volt polgármesterét, új időközi választás, majd nyer OV nagy barátja, a gázszerelő ML.
Majd véletlenül ez a gázszerelő két éven belül Magyarország 100 leggazdagabb embere közé kerül, 2011-ben alapított cégei és családjának cégei sorra nyerik a pályázatokat,
kaparintják meg szinte egész Fejér megyét. Ez nem MSZP, nem kuruc.info, ezek tények.
Az Ángyán-jelentések nyilvánosak!!! Nem fikció, nem találgatás... Meg amikor felcsúti nyer trafikpályázatot Miskolcon...

Meg amikor a most éppen miniszter SM 700 céget alapításában segít fél év alatt, legtöbb off-shore hátterű, majd fél év múlva ezek a cégek már nincsenek.

S mindez még így is kevésbé zavarna, ha nem lenne mellé az a hatalmas arc, arrogancia, stílustalanság.
HÁ Lexusával kis híján elgázolta az úttestre lelépő két kisnyugdíjast, majd az ablakát letekerve kiszólt nekik, hogy legközelebb végighajt rajtuk,
majd ki is szált, összeverte a két idős embert. S mindez rajta van az ember arcán. Ha ránézel, ezt látod benne. Ez a HÁ OV főtanácsadója. Ilyen ez az egész rendszer.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.29. 15:29


Szuzsolt: én is így működöm,mint te. Imádom a kérdésfeltevéseket. És ha sok ember kérdez jobbító szándékkal, akkor csökken majd a véleménykülönbség. Nagyon jó dolgokat írtál/kérdeztél. Trigo is megmondta,amit mindenki tud: tuti igazságok nincsenek. Én vállalom a jobbikos létemet,de ez nálam nem szent meggyőződés,inkább bizalom és hit. Most úgy érzem, hogy érdemelnének egy ciklusesélyt. De gondoljunk csak bele,hogy Orbán mit kap külföldről és itthonról egyaránt.Mit művelnének a Jobbikkal egy hét alatt? Orbánnak viszonylag könnyű,mert kétharmados társadalmi többség áll mögötte.A Jobbiknak sosem lesz ilyen.
Totti8:bár F72-höz intézted a kérdést,családromboláson valószínűleg a hagyományos családmodell pusztítását érti.Ezt is olyan értelemben,hogy nem a klasszikus modellt tiltják,hanem a furcsaságokat,uram bocsá' a liberális vadhajtásokat támogatják.
Abban szerintem szinte mindenki egyetért,hogy nem gond,ha valaki meleg,leszbikus,esetleg még össze is akarnak házasodni,tovább megyek:gyereket akarnak,stb.Valahol lennie kell egy határnak,ami még nem kirekesztő,de őrzi a hagyományokat.Több nyugati országban van már semleges öltöző az iskolákban; a személyi okmányokban a nemnél fel lehet tüntetni,hogy semleges;Conchita Wurst elindul az Eurovíziós Dalfesztiválon,megnyeri,és onnantól diplomáciai meghívások tömkelegének tesz eleget.Reklámozzák.Belefér-e ez egy szabadelvű világ ideológiájába? Szerintem ez már nem.Mert teljes mértékben támogatom az elfogadást,de zéró toleranciát akarok a reklámmal szemben.És ez már propaganda.Túllépte az emberi jóízlés határait.Valószínűleg egyre több meleg,leszbikus,transznemű,stb ember fog "létrejönni" a világon.És ők majd tovább reklámoznak.És aki nem ért egyet,az kirekesztő.Az oroszok meghúzták a határt.A demokratikus,liberális országokban nincs határ.
A hagyományos családmodell a sok válás miatt így is kihalóban van,de az előbb említett elburjánzások miatt az anya-apa-gyerekek trió is veszélyben van.Persze ez még hosszú idő,de nagyon rossz felé haladunk.Szerintem.
És Totti8,te milyen elvek mentén legalizálnád a marihuánafogyasztást? Őszintén érdekelne,mert lehet meg tudsz győzni. :wink: :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.29. 15:21


Trigoria írta:A földtörvényre lehetett szarniuk a birkáknak, mivel a kis lakásában ülve nem érinti.


Ez a legnagyobb tévedésük... Sokkal jobban érinti őket sok minden másnál.
Mert minden mindennel összefügg... Hogy lesz-e magyar tej vagy alma a polcon.
Azzal magyar ember dolgozott-e... Vagy jó lesz a chilei paradicsom és norvég tej is. Tényleg szinte mindegy...
Pedig mennyi tanulmány készült már erről.
Ezt tudják mindenhol a világon, csak mi nem... Erről is írtam már korábban. Umbriában voltam sokat.
Bemész az élelmiszerboltba, nem Danone van, hanem 6-7 fajta tej, abból 4-5 umbriai tej!!!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.29. 14:42


F72: ennyi :wink:
ez mindenkinek kötelező, ez Magyarország: http://privatkopo.hu/WebArticleShow.asp ... =Hungarian)
kicsivel lejjebb már beraktam ezt csak a kurucról

zsolti: lassan ott tartok, hogy mindegy hogy ki és hogyan, csak tüntesse el Orbánékat. Nem azért mert jobb lenne az utód tutira, hanem mert ezek már azt csinálnak amihez kedvük van. Az ország megítélést meg tönkre vágják vele (amire ugyebár tojnék, ha rendesen csinálnák, ahogy a Jobbik tenné :wink: )

Erre a tüntetésre meg valóban azért mentek ki sokan szerintem, mert ez most mindenkit érint. MINDENKIT. És nem az összeg miatt, hanem az elv miatt.
A földtörvényre lehetett szarniuk a birkáknak, mivel a kis lakásában ülve nem érinti. Meg sok más sem. De az internetadó igen.
Ha ez kellett ahhoz, hogy felnyíljon a szemük, akkor legyen.

szuzsolt11:
röviden válaszolva a sok honnan tudjukra: Az évek és a rutin. :D (és nem tudjuk, szinte semmit sem lehet TUDNI, csak max nagyon erősen valószínűsíteni)
Ha az ember nyitott szemmel jár, olvas, hall, lát ezt azt mindig. PL, ha kicsiben is ilyet tapasztal, akkor nagyban sincs másként.
A politikus meg egy külön állatfaj. Lop lop és lop és hazudik és lop és hazudik és lop. Ja és még lop. És mivel erről szól az élete, az EGÉSZ ÉLETE, mivel rendes munkája nincsen (esetleg nem is volt) és nem is lesz, ezért annyit lop és ehhez annyit hazudik amennyit nem szégyell. És sosem állnak le. Aki egyszer a bűn útjára lépett, azt mi húzná vissza onnan, amikor látja, hogy a többi is ezt csinálja, és még győzködik is? Tojnak ők az orzságra. Tudják, hogy van még 10-20-30 évük az életből. Erre megszedik magukat, anyagi gondjuk nem lesz már, onnantól kit érdekel mi van az országgal? Max elhúznak külföldre.
Persze vannak kivételek. Vannak akik a régi ősök nyomdokain tényleg próbálnak tenni a hazáért. Vannak akik a lopás és hazugság mellett, de olyanok is vannak, akik helyette. Nálam Vona Gábor ilyen ember pl.

Nem véletlenül mondom, hogy ezt az egész mostani politikai generációt egy tollvonással megszüntetném. Kész, kalap, kabát. Ha a Jobbik is menne vele, még azt is bevállalnám. Aztán durván leszabályoznám az egészet, hogy ki lehet politikus, hogyan, mennyiért, mit tehet és mit nem stb.
De ez utópia úgyis.

De mivel illúzióim nincsenek, ezért is tartom szánalmasnak néha magam, hogy a saját életem jobbra fordítása helyett pl ilyeneken aggódok, ilyeneken idegeskedek, ilyenekkel foglalkozom. A világ nem fog változni. Ha igen, akkor meg úgyis észrevesszük.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: tomm valamint 18 vendég