Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.13. 16:48


európai jobboldal is jó len n e itt Európa közepén. de arra asszem hiába várunk
nekünk abból is csak a rosszabbik jut :(
http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/04/13/felismeri_a_kepen_lathato_ifju_es_nem_ifju_jobboldali_kozszereploket_akik_eppen_egymas_kezet_fogjak/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.13. 16:19


Na,Xaba,ez az elemzés nektek és rólatok szól:

http://kuruc.info/r/7/126503/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 21:20


3-0-nál már kacsingattam másfelé a meccs közben :D
bár Perge cikk, de egyetértek vele maximálisan:
a szoborhisztiről:
http://kuruc.info/r/7/126458/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 17:58


Maradjunk a Trigonál Xaba! :wink: Így diktálja a fórum-etikett. Köszi!
(bár érzem a mögöttes és hangsúlyos érzelmi jelentését - köszönöm! :oops: )

Nem tartunk ki zsolti... a rományok nagyon okosan a határnál kezdték az elrománosítást és fokozatosan haladnak befele. Be kell vallani, hogy zseniális. Ha székelyföld mondjuk Várad környékén lenne, akkor talán egyszerűbb volna minden. De így, el fogunk veszni! Belátható időn belül... ez szinte biztos. Autonómia meg ezekkel a módszerekkel az életben nem lesz.
Ezt tavaly még én is így mondtam volna. De most Krím miatt picit kedvezőbbenk gondolom a helyzetet.
De ehhez ez a kormány nulla.
Jut eszembe, a Fideszé a 2/3 megint. Húú de meglepett. :)

eközben:
Novák Előd
Immár egymillió szavazó felett a Jobbik! Hála a gazdasági menekülteknek, aki az orbáni cinizmus szerint kalandvágyból próbáltak szerencsét nyugaton. A kormány mindent megtett, hogy megnehezítse szavazataik leadását, így a külhoniaknak megteremtett levélben történő szavazást a kettős mérce jegyében nem gyakorolhatták a külföldön tartózkodók, de még így is sokan választottak a nagykövetségeken - egy szebb jövőt!
Feldolgozás állása: 99,50%
A Jobbik listás szavazatainak száma már: 1 000 265!

sőt:
Novák Előd
És persze tovább növekszik:
Feldolgozás állása: 99,55%
1 002 785 szavazat
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.12. 15:34


Nem-nem, Trigora értettem a Tamást :)
Én nem tartom valószínűnek, hogy a következő 4 évben akár 60% alá menne a fidesz támogatottsága. Itt az emberek nagyon nem követik a politikát. És a Jobbik még a tv-ből sem jön át, max Emi tábor. De az irtó kevés, amint a 95% is mutatja.
A kérdésedre bizonyára majdnem hasonló arányban megoszlanának a vélemények... még az A lehetőség sem maradna sokkal a többi alatt, szvsz.

Nem tartunk ki zsolti... a rományok nagyon okosan a határnál kezdték az elrománosítást és fokozatosan haladnak befele. Be kell vallani, hogy zseniális. Ha székelyföld mondjuk Várad környékén lenne, akkor talán egyszerűbb volna minden. De így, el fogunk veszni! Belátható időn belül... ez szinte biztos. Autonómia meg ezekkel a módszerekkel az életben nem lesz.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.12. 14:14


Xaba:a Tamás szócska Gaudi-Nagyra vonatkozna?Ha igen,akkor tényleg komolyan gondolod,vagy csak ironizáltál?
Én sem értem,hogy miért jött ilyen borzasztó kevés szavazat a Jobbikra a határon túlról.Ahogy már privátban írtam neked,most még hála-fideszesek voltak (jogosan),négy év múlva már szív-jobbikosok lesznek.Remélem.
A durva beszólások érthetetlenek számomra.Minden alapja megvolt mondjuk a székelyeknek Orbánra szavazni.
Sok olyan embert ismerek - köztük számomra kedveseket is -,akik nem értenek egyet a külhoniak szavazati jogával.Jobbik-szavazó is van köztük.Furcsa egy dolog ez.Számomra természetes,hogy szavaztok,Xaba.Lehet vannak észérvek ellenetek,ám én itt szívből döntöttem.
Az meg,hogy az Orbán-kormány mennyire fog titeket pátyolgatni,egyértelmű.Semennyire.Marketingfogás vagytok a számukra.És megértem azokat a székelyeket,akik Magyarországra lépve azt érzik,hogy teherként kezelik őket.Valós jelenség.
Én amúgy arra lennék kíváncsi közvélemény-kutatás útján,hogy az egykori Nagy-Magyarország külső területein élő testvéreink hogyan döntenének a sorsukról.Minden politikai tényállástól függetlenül,szívből.
A, Maradunk kívül.Jó ez így.
B, Maradunk kívül. Autonómiával,önrendelkezési jogokkal.
C, Jövünk vissza.Azaz régi határ.
Kitartást nektek,Xabikám!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.12. 13:05


Tamás őszintén kívánom, hogy teljes mértékben hiúsuljon meg a terved!


A német kancellár Angela Merkel után Orbán a legbefolyásosabb Európában :o
http://index.hu/belfold/2014/04/11/orba ... europaban/

Egy a sok közül
http://erdelyimagyar.wordpress.com/2014 ... szavaztak/
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.12. 01:36


na megnéztem a Kutyákat lelövik, ugye? v. filmet. Tényleg ez is nagyon jó és drámai film. Köszi F72!
közben olvastam hogy van egy harmadik film is a témában: az Április Ruandában. Azt is nagyon dicsérik, és mivel Idris Elbát nagyon bírom, azt is meg fogom nézni.
(gyakorlatilag a 10 éves emlékezés keretében csinálták mindhárom filmet (2004,2005,2005). Mondjuk ez ilyet sosem értem, hogy miért jó ez, hisz egymás erejét csökkentik, de hát ez legyen az ő bajuk.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 23:29


na jah
de míg az oroszoknál inkább a vezetés volt mindig az uszító és manipuláló, addig a zsidóknál maga a nép hordozza ezt a tulajdonságot - szerintem
de mint mondtam, attól, hogy épp hozzájuk dörgölőznénk, attól még nem kell örök hűséget fogadni
egy rendes nemzeti kormánnyal, a reálpolitikát mindig szem előtt tartva, ügyesen lehetne lavírozni szerintem
itt sosem az volt a kérdés, hogy egyedül is tudnánk-e létezni pl gazdaságilag, mert tudnánk. Hanem az, hogy a nagyhatalmak között hogyan tudunk létező ország maradni, és az újkorban Trianon örökségét hogyan tudjuk kezelni politikailag az érintett országokkal. És ehhez kellenek mindig a szövetségek, mert a világ sem változik, és fenyegetés mindig volt/van/lesz.

lényeg a lényeg: az orosz néptől nem tartok, sőt...
De Puytintól annál inkább. Kiváló vezetője népének szerintem, de ettől még borzasztóan veszélyes és kiszámíthatatlan.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 23:16


pardon
végignézve a történelmen, az orosz pont annyira javulásképes nép, mint a zsidó
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 23:07


jaja tomm, ezt már mesélted
a világ változik, az oroszok is valszeg. Kérdés mennyire.
Jelen pillanatban ők tűnnek jobb választásnak.
Igen, szembeköpés. Igen lenne következménye nyilván. Jelenleg két tűz között ülünk, és egyik sem jó választás igazából. nem véletlen mondja a Jobbik is, hogy lengyel-német-magyar tengely kéne.

fr: jó az az elemzés :)

a ruszkikhoz dörgölőzés az "ügy" érdekében alig különbözik attól, mint ahogy némi revíziós morzsa kedvéért annak idején lepaktáltunk a németekkel
abban a politikai helyzetben, adott információk birtokában a legbölcsebb döntést hozták a vezetőink annak érdekében, hogy az egész ország által áhított revízió elinduljon. Kicsik vagyunk, dörgölőzni kell. Máshogy nem szerzünk vissza semmit. Dörgölőznék én Izraelhez is, ha ezen múlna. Majd ha visszakaptuk még mindig pálfordulhatok :) (hogy ne csak az ellenségeink tegyék ezt annyiszor a történelemben).

és amit leírtál a Gaudi beszéd ellen az egy szép érvelés - mások degradálása nélkül. :wink:

zsolti:
Kibírnád Trigo,hogy be se kukkants a fórumba,és a sok DK-s gondolatba be ne böffents egy-két félmondatot?Mert én nem.Én tuti be-beírogatnék.Csak azért is.
El se tudod képzelni, mennyire kibírnám. Ahogy mondtam, én nem vitázni jövök ide, hanem kb veled és a hasonló gondolkozásúakkal linket cserélni , és együtt szörnyülködni :D

na majd meglátjuk mi lesz hétfőtől
mennyire fogom tartani magam a terveimhez. MOndjuk az első lépés a kuruc mellőzése lenne pár évig. Ejj de nehéz ügy ez... :(
(igazából ha egyszer végre elkerülnék a könyvtárból, úgyse fogok annyira ráérni, hogy egész nap netezhessek :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 22:35


a tetves oroszok hányszor voltak már a vesztünk?! undorító, agresszív barbár nép. tényleg megbíznátok bennük? putyinban? egy vödör kutyaszart se bíznék rá!

kelet-nyugat kérdésben csak annyit, hogy mindkét nagyapám volt hadifogságban. az egyik szovjet, a másik orosz. amelyik a szovjetben volt, konkrétan a halál torkában járt, mai napig fagyásnyomok vannak rajta. amelyik az amerikaiban, kedélyesen mesélte, hogy lőttek célba, meg, hogy ott érte el élete csúcssúlyát... mit akarsz: jóllakni, vagy vérhasban meghalni?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.11. 22:10


Bence:valóban gyermeteg a kiejtése,de én meg azt sza.om le.A tartalom a lényeg,és az nekünk ütős volt.Csak hogy lássák,hogy Hungáriában nem csak Bólogató Jánosok vannak.A póló is vicces Gaudin,de én elhiszem ennek a faszinak,hogy neki tényleg szívügye ez a dolog,és addig üti a vasat,amíg lehet.Gondoljatok csak bele:jó pénzt kapnak ezek a képviselők,de az ilyen mondatokért csak szopnak és szopnak,nincs belőle semmi hasznuk.Meghurcolják őket,nácizzák,és ők állják a sarat.Gaudi nem egy valóságtól elrugaszkodott alak,higgyétek el.Ahogy Trigo írta,pontosan tudja ő,hogy mi a helyzet.Csak megmutatta magát.Talán szövetségszerzés gyanánt a későbbiekben,erőfitogtatás vagy szimpla nacionalizmus.Én ezért büszke vagyok rá,ti nem.Nem gond.
Tomm:te nagyon nem komálod ezeket az oroszokat.(Mondjuk most,hogy készül a holotagadó törvény,már nekem is estek három százalékot.)Kérdés:hol nyalhat/nyelhet/szophat nagyobbat Magyarország?Az EU-ban vagy a keleti nyitással?Szerintem a második lenne a jobb,de megmondom őszintén:a politika gazdasági szegmenséhez lószart sem értek,úgyhogy ebben a kérdésben nem tudok vitázni.Itt meg lehet győzni engem simán.
Fradista: brutális volt ez az elemzés.Ez a Cink nevű oldal micsoda?Egy független portál,ahol ciki, politikával kapcsolatos dolgokat veséznek agyon?Tetszett nekem ez az írás.Nagyon.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.04.11. 21:46


Megdöbbentett ez a videó. Nem a mondanivalója, hanem Gaudi Úr angol tudása miatt, szóval nyugodtan lehet mondani, hogy a kákán is a csomót keresem, de nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy egy elviekben értelmes, egyetemet végzett politikus, pl. magyarosan "Ukrajnázik". Mint a diákok java sajnos én is lusta vagyok, de egy gimnáziumi tanórán szégyelleném, ha ilyen felkészületlenül állnék ki az osztálytársaim elé. Ez az ember egy országot képvisel és nem csak saját magát teszi nevetségessé. És itt most nem a mondanivalóról beszélek, mert arról nincs tisztem véleményt nyilvánítani.
Oda akar ba**ni az Európai Tanácsnak? Tegye! De akkor legyen profi, alapos, felkészült, hadd szóljon. Így viszont csak egy zavarodott elme sárdobálásának tetszik ez a "vita".
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.11. 21:38

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.04.11. 21:08


aki magát nemzeti érzelműenk mondja, és putyin akcióinak tapsol, az innen nézve olyan, mintha szemen köpné saját magát.
aki meg tőlük vár segítséget úgy, hogy azt gondolja, nem lesznek súlyos következményei, az közveszélyes. persze egymás közt jópofa erről beszélni, pláne az eu-parlamentben, egy kis kupicányi hazaárulás (mert ugye a jobbik is -mint mindenki- szeret ilyen nagy szavakkal dobálózni).
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10356
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.11. 19:50


Na ilyesmikből többet,fradista.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.11. 19:38


Csak röviden:
1 ahogy előadta magát , azzal az "ügyet" is kompromittálja, szerintem ez elég nyilvánvaló. De persze amit mondott, az is.
2 többek között éppen, hogy a krími precedens (és esetleges lavinaszerű következményei) árt a határontúli magyarok ügyének: sokkal inkább diszkreditálja, mint legitimálja Erre hivatkozni akkora öngól, hogy ha foci lenne a youtubon milliók kattannának rá
3 a ruszkikhoz dörgölőzés az "ügy" érdekében alig különbözik attól, mint ahogy némi revíziós morzsa kedvéért annak idején lepaktáltunk a németekkel
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.11. 18:19


Trigo,nincs itt mit moderálni.Nem azért fogsz hiányozni,mert nem vagy jelen mint moderátor.
És nyugi,nem kell berágnod fradistára.Gondolj csak bele,hogy mi lenne akkor,ha az asroma.hu politikai topikja mondjuk egy DK-s bázis lenne.(Ezzel most nem fradistát akarok ledékázni,tudom,hogy rühelled őket,fr.)Kibírnád Trigo,hogy be se kukkants a fórumba,és a sok DK-s gondolatba be ne böffents egy-két félmondatot?Mert én nem.Én tuti be-beírogatnék.Csak azért is.
És bár tudjuk fr-ről,hogy ő az egy mondatban megsemmisítek/degradálok/tagadok attitűd nagymestere,azért otromba módon,nagyobb terjedelemben nem gázol bele a lelkünkbe.Pár szavas odaszúrogatások,lehurrogások,rendben van ez.Én fordított esetben ugyanezt csinálnám,csak hosszabban.És vitáznék.Ha porig alázna a fórum,a névtelenséggel akkor is vitáznék.
Persze, fradista,jól csinálod.Azt csak remélni tudjuk,hogy nem direkt provokálsz minket,inkább csak úgy be-beírogatsz ide,ha reagálsz valamire.Nyilván a burkolt provokációval sincs gond.Nem állítom,hogy én soha nem élek itt ezzel a lehetőséggel irányodba.
Szerintem Trigóval tényleg csak azzal van bajunk,hogy nem érvelsz,nem cáfolsz,csak alázol.Oldalakat tudnál írni egy témáról,óriási hatással tudnál lenni ránk,de nem teszed.Megértem:munka,család,futás,több portál napi átnézése,amely közül csak az egyik a miénk,stb.Nincs időd többet írni.Igazi vitapartner lehetnél,de nem vagy.Elfogadom.Pedig több nyelven tudsz,tájékozott vagy,és nem lenne könnyű "legyőzni" téged.Sőt!
Mindegy,én továbbra is szeretnélek téged és Trigót is látni ebben a topikban,hiszen ez az egész az én "nyavalygásom" eredménye.
És az utóbbi hónapokban többen csatlakoztak ide,vannak be-bekacsintó új arcok.
A távozásod/elmaradásod jelentős érvágás lenne ebben a topikban,Trigo.De értelek.Nagyon is érzem,hogy mit élsz át legbelül.Nekem is nehéz,de nekem nem fradista miatt,hanem az egész cionista/bűzös/antifasiszta/áldemokrata/liberális/álszent szarság miatt.
De köszönöm,hogy együttéreztél velem,Trigo.Jólesett.
Linkelgessünk/vitatkozzunk/provokáljunk csak tovább.
Én itt leszek.
És remélem...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 17:35


Gaudi-Nagy Tamás pontosan tudja, hogy ennek a beszédnek semmi tényleges hatása nem lesz. De beolvasni jó volt. Az én nevemben is beszélt.
Amúgy nyilván nem tudjátok, de ez egy felépített terv vége volt tudtommal. Előtte egy székely fickóval fontos kisebbségi indítványt (asszem) fogadtattak el, és ennek tudatában jött aztán már ez a beszéd.
Persze mindegy, ettől még igazad van Xaba. Csakhogy kell az ilyen beszéd is oda, a sok punnyadt pöcs közé.

fr:
szánalmasan nevetséges ez az alak.

most visszafogva, kulturáltan fogom elmondani a véleményem:
Beidézek egy beszédet, amire írom, hogy én pont ezt várom el, és hogy na ez az! Egyszóval örülök annak amit látok, és nyilvánvalóan kb maradéktalanul egyet is értek vele.
Erre te azonnal le szánalmasannevetségesezed Gaudit-Nagyot. Ezzel nyilvánvalóan azonnal engem is ezzel a jelzővel illetsz, illetve mindenkit aki ezt az embert kedveli, felnéz rá, egyetért vele, támogatja, szavazott rá.
Most mondhatod, hogy de nem, mert te csak őt szidod, de mindketten tudjuk, hogy ez nem igaz. Nem vagy te ostoba :wink: Jó érzés beszólni, és pont azt az irányvonalat képviselni amit Xaba írt épp alattad:
hogy a parlamenti képviselők legtöbb beszédjükben magukat intelligensebbnek, okosabbnak, felsőbbrendűnek, bölcsebbnek mutatják...
narcisztikusan kioktatnak minden egyes jelenlevőt, újjal mutogatnak, rávilágítunk arra, ami szerintük egyértelműen az igazság, amit csak a vak nem lát. Sőt még az is...

nem ismersz magadra? :wink:

nem először csinálod, nem először nyílik ki a bicska a zsebemben
ha zavar a sok jobbikos gondolat, megtehetnéd hogy nem jössz ide, vagy nem szólsz hozzá, de mégis itt vagy. Zsolti örül neki, meg ettől jó egy politikai vitafórum - ez vitathatatlan.

de zsoltin is pontosan látom az érzéseit. Majd felrobban ő is a degradáló mondatoktól, és kb remegve ugyan, de visszafogja magát, és kulturáltan reagál rád, kérdez sokszor (ha tévedek majd kiigazít). Holott válaszokat meg alig alig kap.

Megértem, hogy nem vagyunk azonos oldalon. Mi is osztjuk a másik oldalt sokszor. Nem is ez a gond.
De ha beidézné nekem valaki hatalmas lelkesedéssel Gyurcsány valamelyik beszédét, nem venném a bátorságot, hogy azonnal ilyet reagáljak rá, mivel nem akarnám megbántani a szurkolótársamat egy ilyen reakcióval.

Lehet ezt te nem érezted, vagy nem így érzed, vagy máshogy neveltek otthon. A másik opció (és én erre gondolok bocs), hogy pontosan tudod, mit miért mondasz, és milyen hatást váltasz ki vele.
Bármelyik is az igaz a kettő közül, én meguntam.
Nem is konkrétan téged, hanem ezt az egészet.
Pontosan ettől féltem az elején, ezért nem akartam ezt a topikot, mert egy leheletnyi rosszat sem akartam gondolni egy rómásról sem. (Ok ez lehet az én gyengeségem.)
És mivel csak eljutottam mégis ide (nyilván ez az én hibám is), ezért én befejeztem ennek a topiknak a rendszeres látogatását. (Hétfőtől úgyis visszább akartam venni, ahogy már mondtam is.)

zsolti szeret más nézeteket vallókkal vitázni, beszélgetni. Én sajnos már nem.

Szeretnék minden asrhus fórumozóról csak jót gondolni - ahogy régen. :wink:

szóval nincs harag (le is nyugodtam), de az itteni rendszeres eszmecserét befejeztem (ergo moderálni se fogom, bocsi :oops: )

a végére azért ezt még:
http://kuruc.info/r/22/126425/#ixzz2yae9vSTx
elmaradhatatlan El Risitas :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.04.11. 15:31


Azért a "nevetséges" erős,fradista.Mondjuk neked nyilván tök mindegy,hogy mit és hogyan mondja,mert jobbikos.Ha keményen mondja,akkor az a baj,mert bunkó és tudatlan;ha meg lágyan mondja,csomagolva,akkor meg csak elmaszkírozza az arcát,hiszen úgyis nettó náci.
Gauditól elvonatkoztatva (mert tegyük fel,hogy most vele kapcsolatban igazad van),fradista,múltkor írtad ,hogy számodra a Jobbik "en bloc" nem jön be,mert uszít/gyűlöletet kelt/hamiskodik stb.
Kérdés:volt már egyetlen olyan jobbikos félmondat,amivel egyet tudtál érteni?
Mert nekem már volt ilyen DK-s,MSZP-s,LMP-s és Együtt-PM-es félmondat...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11646
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.04.11. 15:05


szánalmasan nevetséges ez az alak. Aki így mondja, már tök mindegy, hogy mit mond ....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.04.11. 13:56


Én azon gondolkodom, hogy a parlamenti képviselők legtöbb beszédjükben magukat intelligensebbnek, okosabbnak, felsőbbrendűnek, bölcsebbnek mutatják...
narcisztikusan kioktatnak minden egyes jelenlevőt, újjal mutogatnak, rávilágítunk arra, ami szerintük egyértelműen az igazság, amit csak a vak nem lát. Sőt még az is... Így soha nincs értelme. Ha valakit így lenéznek és kioktatnak soha nem fog egyetérteni. Akiket ilyen szinten lehülyéznek –mint a videóban- annak akármilyen jó érveket mondhatsz, nincs meg a ún. fontosság érzete és át se gondolja, amit üzenni akar.
Valaki próbálkozott már más taktikát alkalmazni pl: a parlamentben?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.11. 09:25


https://www.youtube.com/watch?v=MQFqhl- ... e=youtu.be
na ez a beszéd!!! :!:
persze annyiban nem igazán hiteles, hogy Kárpátalja miatt kapar ő is (természetesen jogosan), és ezt nagyon jól tudják mások is. Ha nem lennénk érintettek a kérdésben, hitelesebben hangozna. De persze ezt neki akkor is így kell. Ezt várom tőle, ezért juttattuk oda.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.04.10. 20:21


ezért mondtam én is zsolti, hogy most szimpi Schiffer
https://kuruc.info/r/6/126384/

és egy újabb tomm egysoros :wink: :)
miben nyilvánul meg a magyar kormány mentesítése?
ezt azoktól kéne megkérdezni, akik ezen problémáznak
gondolom abban, hogy azzal hogy azt mondjuk, a németek erőszakosan szálltak meg minket, a deportálásokat is ők akarták CSAK, és mi csak engedelmeskedtünk nekik.
Ez meg így nem igaz. Nagyon nem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28034
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég