Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.17. 15:02


F72Quadraro írta:Jujj jnzsblzs...
Őszintén kérdezem Tőled. Meggyilkoltak három izraeli fiatalt. A világ felháborodott. Jogosan. Politikusok, miniszterek, nagykövetek, publicisták. Megszólalt mindenki, mindenki meg akarta mutatni, hogy nagyon nagyon együtt érez. Azóta a palesztin civilek tudatos mészárlása folyik. Több mint 2000 sebesült, több, mint 200 halott, nők, gyerekek. Ugyanazok a politikusok, miniszterek, nagykövetek, publicisták most hallgatnak, nem látnak, nem tudnak semmiről, nem ítélnek el gyilkost, nem éreznek együtt áldozattal. Szerinted miért?

Hallottál a német gimnáziumi tanárról, aki 1991-ben azért került börtönbe, mert az amerikai Fred Leuchter előadását "egyetértő mimikával" fordította le a diákoknak? Majd miután felmentették, több szervezet tiltakozott, megalkották a törvényt, hogy van a világon egy olyan történelmi esemény, amivel kapcsolatban nem lehet kutatni, kérdést feltenni, s a tanár, bár "tettét" 3 évvel a törvény szigorítása előtt követte el, mehetett 3 évre börtönbe. Letöltendő... Mert "egyetértő mimikával" fordított. A tárgyaláson egy kérdést tettek fel a tanárnak, hogy hisz-e egy dologban... Ő erre azt válaszolta, hogy nem hinni szeret, hanem tudni. Három év. Erről mit gondolsz jnblzs? Hogyan lehetséges ez ma Európában?

A hit gyülekezete nem egy keresztény szervezet? (ezt most komolyan kérdezem tényleg nem tudom.)

Na ez az egy mondat amúgy elég válasz is a hozzászólásodra.

Én az ominózus videót nem néztem meg, tudom, hogy kellően megviselne és fél napig nem térnék magamhoz...

Mondanám, hogy nem értem, mi a baj azzal, hogyha nem tudom kik azok a hitgyülisek, de azt hiszem tényleg rossz helyen kérdeztem meg és nem választottam le többi kérdésemről eléggé. Mindenesetre amúgy zsolti válaszából úgy tűnik, hogy valamennyire tényleg keresztények, csak szeretik a zsidókat. Ami nem meglepő egy keresztény felekezettől tekintve, hogy az alapító egy zsidó volt. Mármint a kereszténység alapítója. Most hogy a felszín alatt mi folyik és miért folyik azt ne vitassuk mert csak mindenkit feldühítene.
Amúgy bocs Trigo igazad van nem kellett volna személyeskednem. És azért írok dupla kommentet mert F72 aközben írt hogy én fogalmaztam azt két oldalas izét ott lent amit már nem akarok idézettel és egyebekkel továbbnövelni. Tudom, hogy ezt elvileg nem szabad de remélem megérted.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.17. 14:52


Nem fogok minden pontodra reagálni Zsolti mert nagyon sok olyan, amihez én őszintén szólva nem értek. A történelem felfogásomról azonban hiányos képet kaptál úgyhogy az kifejteném. Nem tudom olvastad-e az alapítvány trilógiát Isaac Asimov-tól, de én egy olyasfajta világképben hiszek ami ott le van írva. Alapvetően hiszem hogy a világot nem az egyén döntései hanem bizonyos gazdasági és szociális törvények határozzák, meg amelyekben az emberek döntései/cselekedetei a véletlen faktorok, azonban mivel az ember alapvetően sémákban gondolkodik ezért ezek a faktorok, egy bizonyos egyedszám után, már közelíthetőek lennének nehezen meghatározható állandók segítségével. Az alapítványban itt kezdődik el a sci-fi miszerint egy matematikus meghatározta annak a matematikáját hogy az emberek nagy sokaságokban hogyan fogják irányítani a történelmet, figyelembe véve a gazdasági és egyéb tényezőket. Az alapítványban, azt hiszem a galaktikus birodalom 25 millió lakott bolygóján, élő néhány kvitrilliónyi emberről volt szó. Nem tudom hogy ez magyarosan 10^30-on embert jelent, vagy angolosan 10^18-on ember jelent azonban látható, hogy ez mindenképpen nagyobb mint a földön jelenlévő 7x10^9-en mennyiségű ember. Ennél fogva az egyes emberek döntései itt még mindenképp nagyobb szerepet játszanak a történelem alakulásában mint ha teszem azt négyzetesen (ami nagyjából 10^18-on) vagy köbösen (ami durván 10^30-on) ennyien lennénk. Viszont véleményem szerint az egyén döntéseinél a mai adatokkal számolva is nagyobb a különböző gazdasági és szociális folyamatok befolyásoló ereje. Ennél fogva én háborúkra úgy tekintek mint amikor a szociális és gazdasági folyamatok egymásra gyakorolt hatása olyan feszültséget teremt amit csak radikális eszközökkel, egyfajta újraszerveződéssel lehet megoldani. Ilyen szempontból számomra az első és második világháború tényleg testvérek mivel hasonló társadalmi és gazdasági problémákra kerestek megoldást. Ezek nagy vonalakban(rengeteg vitatható/hiányzó elem lesz bennük már most szólók): Egyrészt a klasszikus gyarmati rendszer elévülése azáltal, hogy az európaiak az őket létszámban/területben/nyersanyagban, többszörösen meghaladó gyarmati országok elnyomásához szükséges szellemi/technikai fölényt elvesztették. (Még volt fölényük, csak nem elég) Lényegében pont amiatt, mert befektetéseket kellet végezniük (oktatás/gyárépítés/várósíásítás stb), hogy megérje nekik kihasználni a gyaramtaikat. Viszont - és itt jönnek be a törvényszerűségek ereje és egyéni döntések leértékelődése - ezeket a befektetéseket megkellet tenniük mert, ha teszem, azt a hollandok több kávét tudnak termeltetni a gyarmataikon mint az angolok, akkor ezzel az angolok hátrányba kerülnek és vica-versa. Tehát a történelem lényegében kijelölt úton haladt. Emellett jött egy nagy német, és egy kisebb Osztrák-Magyar gazdasági csoda és hirtelen ezek az országok is bele akartak szólni a nagypolitikába. Amire ekkoriban az egyetlen módnak a gyarmatosítás tűnt. Viszont a gyarmatosítható területek elfogytak, egyrészt mert gyarmatosították őket, másrészt meg amit gyarmatosítottak az egy idő után a már említett okokból fenntarthatatlanná vált. Ehhez jött még hozzá az hogy Európa két oldalán megjelent két eleinte gyenge de kvázi végtelen gazdasági potenciállal rendelkező nagyhatalom jelölt, (akiknek kellett két világháború hogy kigyúrják magukat). Majd megvolt az első világháború, de lényegében nem oldott meg semmit, mert a németek (gazdasági és szociális adottságaik révén) megint kigyúrták magukat, és megint helyet követeltek maguknak. Miközben az amerikaiak meg ahelyett, hogy elfoglalták volna a helyüket a világ egyik vezetőjeként, otthon maradtak a kontinensükön, (Milyen furcsa is ez mai szemmel nem?) az oroszok meg igazából ráléptek egy ösvényre, ami a felemelkedésüket hordozta, azonban bele volt kódolva a bukásuk is. (A kommunizmus azonban rendkívül egyértelmű út volt az oroszoknak mert annyi szegény paraszt/munkás élt az országban hogy csak idő kérdése volt hogy mikor kezdenek el szervezkedni, és a gazdasági erőforrásaik kihasználására is egy elég egyszerű és maga módján hatékony út volt) Meg volt a második világháború is az oroszok meg az amerikaiak egyértelműen elkezdték uralni a világot, csak közben megjelent a térképen Kína (És kisebb mértékben, többek között Japán India Dél-korea és Brazilia is) is. miközben az európaiak az egyetlen megoldást jelentő utat választották, ami az egyesülés volt, és amely egyesülést nem véletlenül Németország visz el a hátán. És nagyjából el is értünk a mai naphoz. Tisztában vagyok vele hogy ebben leírásban vannak hibák (erdőtűz-vizipisztoly), de azt remélem hogy jól példázza azt, hogy én hogyan gondolkodom, illetve azt is, hogy ennek a gondolkodásmódnak mi a hátulütője.

Nah ezzel túl is vagyunk az első fontosabb kérdésen remélem látod hogy miért nem szándékozom mindegyik kérdésfelvetésedre válaszolni. Azonban ha tanulni akarsz tőlem, akkor ez az amiből a legtöbbet lehet tanulni.
Másodjára elnézésedet kell kérnem több okból is. Mivel sok embert láttam aki hasonló dolgokat írt mint te és azt kellett tapasztalnom, hogy ehhez sokszor csatlakoznak olyasfajta kifejezések, hogy emiatt ki kell irtani a zsidókat/bárki mást vagy rengeteg erőszakot kell alkalmazni, hogy változtassunk valamin és az e fajta már valóban baromságok. Ez a te esetedben talán nincs így énnél fogva elnézést kell kérnem. Hibám ugyan szerintem nem volt előzmény/ok nélküli, de ez még nem teszi kevésbé hibává. Amúgy ugyanennek a feltételezésemnek a következménye volt, hogy elszomorodtam hogy egy szurkolóklubhoz tartozunk. Ugyanúgy ahogy akkor is elszomorodom hogyha hallom, hogy Romában verekedés tört ki, amiben a Roma szurkolók voltak az agresszorok.

Az ok amiért kértem, hogy ne írjál az, meg az, hogy nem akarom, hogy egy kedves szurkolótársammal összevesszünk. Én nem vagyok konfliktuskereső ember ezért inkább hagyom, hogy az bizonyos esetekben mindenképp igaz máskor meg téves benyomás alakuljon ki bennem, hogy a Roma szurkolók akiknek a kommentjeit olvasom az aktuális meccs topicban, azok azon a topicon kívül is ugyanolyan szimpatikus emberek mint ott. Ez tudom, hogy nincs így, de azzal nem látom, hogy segítenék az életemen, hogy erről mindennap bizonyosságot szereznék, az ellenkezőjéről szóló bizonyítékok viszont megnyugtatnak, úgyhogy az jót tesz a lelkemnek. Máshogy fogalmazva, tudtam hogy minden egyes koppanás amit hallok kijönni a billentyűzetemből az megfelel egy-egy kattogásnak, abból az órából, ami az általam megkreált álomvilág aláhelyezett bombát időzíti. Tehát ha én írok és arra válaszolsz akkor megszűnik az álomvilágom. Ezt a világot meg nem akartam elveszíteni, mert bár tudtam, hogy hazugság viszont nem láttam mi marad, ha leszámolok ezzel a hazugsággal. Úgy gondoltam semmi jó. Viszont ennek ellenére megírtam a válaszom mert annyira feldühített, az az ember, akinek hittelek, és aki talán valóban vagy is. Remélem, hogy nem. Adtál okot, hogy joggal reménykedhessek, hogy nem.

Még két dolgot szeretnék mondani ami talán épülésedre szolgál. Néha ahelyett hogy az kérdezed mi lehet a cél arra kellene rákérdezni, hogy van-e cél egyáltalán. Mármint az embereknek egyesével mindenképp van célja. De emberiségnek mint csoportnak szerintem már nem ilyen egyértelmű, hogy van. Véleményem szerint a történelem egésze hasonló az evolúcióhoz abból a szempontból hogy nem A-ból B-be halad, hanem a körülményeknek megfelelően halad konkrét cél nélkül, de mindenkoron valamilyen irányba. Mivel cél azonban nincs ezért az irányt sem lehet meghatározni, illetve csak relatíve lehet, az előző irányokhoz képest. Talán itt tér el legjobban a világlátásunk. Engem mint természettudományos érdeklődésű palántát soha nem érdekelt, az egyén vagy az egyedi történés. Engem a rendszer érdekelt, az óra járása maga, nem pedig az hogy mit mutat és hogy esetleg eljön e-már végítélet hisz az az óra szempontjából lényegtelen. http://en.wikipedia.org/wiki/Doomsday_Clock (Az óra amire utalok persze csak szimbolikusan)
A másik dolog ami szorosan kapcsolódik az előzőhöz, az az hogy miért tagadok mindent amit te írtál. Ez egyrészt nem igaz, csak azt, amivel egyetértettem az axiomatikusnak vettem és nem írtam le. Valószínűleg hibáztam. Nohát akkor javítsuk ki; a világ hatalmának egy nagyon jelentős része nagyon kevés ember kezében összpontosul (mondjuk épp emiatt a hatalmuknál fogva, meg van kötve a kezük, úgyhogy kérdés, hogy mennyi hatalmuk van. Valószínűleg azonban így is sok) Ezek között az emberek között a Zsidók felülreprezentáltak. Pusztán statisztikai szempontból nagyon is felülreprezentáltak. Van ennek bármi jelentősége? Az égegyadta világon semmi.(Ebben úgy tűnik, nem értünk egyet, úgyhogy nincs jó helyen ez a mondat de ez egy sarokpontja a beszélgetésnek úgyhogy jobb ha leírom.) Ezek az emberek nem köthetnek egymással tartós szövetséget mert ahhoz, hogy a saját hatalmukat megtarthassák, ahhoz mindenkivel, akinek hasonló mennyiségű hatalma van, azokkal folyamatosan versengeniük kell. Ennek ellenére, azok a tettek amik valószínűsíthetőleg, ezeknek az embereknek a finanszírozásával jönnek létre, azok borzalmasok. Az emberek megölésére az önvédelmen kívül, egy indok van ami igazságosnak nevezhető szerintem, azonban ezzel az okkal, együtt jár egyfajta megvalósítási mód is amit még soha nem alkalmaztak a történelemben, úgyhogy ez az egy indok olyan mintha nem is lenne. És én tisztában vagyok vele hogy Izrael a legkevésbé sem ártatlan a közel keleti háborúkban. Nem mondom hogy ő a főbűnös, mert a főbűnös meghatározása ellenkezik az elveimmel, de bűnös. A másik dolog amiért tagadok mindent amit mondasz mert szerintem rossz kérdéseket teszel fel amikre csak rossz válaszokat kaphatsz. És ha nem is rosszak mert mondjuk igazad is van akkor is veszélyes válaszokat kapsz. Mert ezek a válaszok amiket kaptál rengeteg embert bátorított erőszakra. És ettől féltem. Hogy téged is rávesznek hülyeségekre Mert hiába, van teszem azt igazad, ettől még nem megoldás az a gondolkodásmód amit feltételeztem rólad. (tévesen Mea Culpa) És a tudat, hogy ez csupán azért lenne így, mert rossz kérdést tettél volna fel, az azért ennyire félelmetes mert, ha válasz rossz akkor azon könnyű segíteni. Azonban ha kérdés rossz, akkor a hozzá tartózó jónak tűnő válasz alapján nagyon könnyű elveszni. Örökre. Második kommentedet olvasva, azonban hiszem hogy te még itt akkor sem tartasz, ha nekem mindenben igazam van. (Ami rendkívül valószínűtlen)

A nevemet illetően meg maradjunk a jnzsblzs-nél
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.07.17. 13:50


Jujj jnzsblzs...
Őszintén kérdezem Tőled. Meggyilkoltak három izraeli fiatalt. A világ felháborodott. Jogosan. Politikusok, miniszterek, nagykövetek, publicisták. Megszólalt mindenki, mindenki meg akarta mutatni, hogy nagyon nagyon együtt érez. Azóta a palesztin civilek tudatos mészárlása folyik. Több mint 2000 sebesült, több, mint 200 halott, nők, gyerekek. Ugyanazok a politikusok, miniszterek, nagykövetek, publicisták most hallgatnak, nem látnak, nem tudnak semmiről, nem ítélnek el gyilkost, nem éreznek együtt áldozattal. Szerinted miért?

Hallottál a német gimnáziumi tanárról, aki 1991-ben azért került börtönbe, mert az amerikai Fred Leuchter előadását "egyetértő mimikával" fordította le a diákoknak? Majd miután felmentették, több szervezet tiltakozott, megalkották a törvényt, hogy van a világon egy olyan történelmi esemény, amivel kapcsolatban nem lehet kutatni, kérdést feltenni, s a tanár, bár "tettét" 3 évvel a törvény szigorítása előtt követte el, mehetett 3 évre börtönbe. Letöltendő... Mert "egyetértő mimikával" fordított. A tárgyaláson egy kérdést tettek fel a tanárnak, hogy hisz-e egy dologban... Ő erre azt válaszolta, hogy nem hinni szeret, hanem tudni. Három év. Erről mit gondolsz jnblzs? Hogyan lehetséges ez ma Európában?

A hit gyülekezete nem egy keresztény szervezet? (ezt most komolyan kérdezem tényleg nem tudom.)

Na ez az egy mondat amúgy elég válasz is a hozzászólásodra.

Én az ominózus videót nem néztem meg, tudom, hogy kellően megviselne és fél napig nem térnék magamhoz...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.17. 13:12


Trigo,a magyarverések borzasztóak.De véres népirtásba még nem torkolltak.Irtózom az erőszaktól.Minden formájától.Mondjuk ha Magyarországon cigányokat vernének,vagy csak akarnának verni,azonnal főhír lenne mindenhol.De mivel nincsenek ilyen hírek,ezért könnyű kijelentenünk:Magyarországon nincsenek cigányverések.Ne is legyenek,persze.De magyargyilkosságok vannak.Hogyne zavarna engem is,Trigo,ez a sok szerb,szlovák és román antimagyar megmozdulás...
A gázai videókat nem tudom megszokni.Azokat a kisgyerekeket nézi az ember,holtan,vérben,kifordulva.Ááá,baz'meg... :evil:
Mostantól pedig forza,UCAN!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 12:59


huhh elolvastam amit írtál zsolti
szokásosan korrekt, és ez most jó összefoglalás is

az egységes szétcseszett Európa gondolatodhoz zsolti:
Juncker programbeszéde: antinacionalizmust és még több bevándorlót!
http://kuruc.info/r/2/130438/

Számonkéred a space-eket pont és vessző után.Ezen jót derültem,pedig igazad van.Ha ez olvasási nehézséget okoz,akkor bocsánat.Tényleg.Most sem figyelek rá.Én inkább a helyesírás-ellenőrzés megszállottja vagyok.(Persze akadhat hiba az írásomban,ez egyértelmű.)
mondjuk ebben pont egyetértek jnzsblzs-el :wink: Bár az is igaz, hogy észre se vettem eddig :) , mert én is a helyesírás megszállottja vagyok. De igaz ami igaz, hogy ha te is, akkor erre is illene ám figyelni :wink:

jnzsblzs:
Tegnap éjjel elfelejtettem de így utólag megkérlek, hogy tényleg ne minősítsd mások véleményét ilyen stílusban ("baromságaid"), és soha ne személyeskedjünk! Köszi!
Ennél kulturáltabb politikai fórumot nem sokat találhatnánk a neten. Ne rontsuk el!


és egy kis tipikus történet a határontúli testvéreinkről:

fociztam kedden egy haverom unokatesóival
Erdélyben voltak ismerősöknél nyaralni. Mondta, hogy ott helyi szokás, hogy magyar fiatalok összegyűlnek minden évben és felmennek a hegyre dumálni, bulizni, inni, stb pár napra.
Nos most is felmentek 14-en. 14 magyar. Fiúk lányok vegyesen.
Este (vagy másnap nem tudom már) utánuk ment 40 román - ütöm-vágom fegyverekkel.
Nekiestek a magyaroknak. Oka? Hát hogy magyarok. Ennyi.
Miért nem lett tragédia (vagy mészárlás?)? Mert a helyi - és arra járó - erdészek a román csürhe vezetőjének a nyakához tolták a kasza hegyét, és megmondták neki, hogy elhúznak innen, vagy megdöglik.
És hogy honnan tudják ezt a sztorit ismerősömék? Onnan, hogy a vendéglátójuk lánya is fel akart menni a többiekkel a hegyre, de csak másnap indult volna.

Nos zsolti, engem ezek dühítenek fel de el nem tudom mondani mennyire. Mert ezek mi vagyunk. A palesztinmészárlás is dühít, de messze nem ennyire. Mert - ismétlem - ezek mi vagyunk, magyarok.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 12:09


Hatalmas köszönet ezért Gabis!
valahogy ezt most fb-on nem láttam kirakva - lehet nem véletlen a fb-tól
nekünk zsoltival ezek a megnyilatkozások focistáktól nagyon fontosak, hisz ezek (is) mutatják egy ember nagyságát/gyengeségét
Innentől Ucan eleve jó ponttal indul nálam

zsolti: megnéztem a videót én is már
tudatosan úgy készülök már neki ezeknek a cikkeknek, hogy ne hasson meg
de ha téged ennyire megvisel, akkor minek nézed? elhiheted hogy az arány/állás lesz még 300+ - 1 is
minden áldozatot ténylegesen megsirathatunk, de akkor egy valódi háborúban mi lenne?

a hosszú írásodat is elolvasom mindjárt :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.17. 11:36


A sírás kerülget,bass.átok meg...Már a könnycseppek a szememben vannak.Abba kellene hagynom a gázai hírek figyelését.Ilyen durva felvétellel még nem találkoztam...
A cikk legalján lévő videóra gondolok.Tényleg csak az nézze meg,akinek kötélből vannak az idegei.

http://kuruc.info/r/4/130484/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.17. 11:05


Tomm:nagyon sok igazság van Szabó Dezső gondolataiban,ezt te is adod szerintem,ám én be tudom illeszteni a zsidó embereket a pozitív világrendembe.Bízok Jakab Péterben.

Na,szóval... jnzsblzs.
Még egyszer köszönöm neked,hogy írtál ebbe a topikba.Egy-két dolgot leszámítva nagy örömmel fogadtam az írásodat.A néhány nem tetsző dologról majd később.Nem tudom,hogy milyen gyakran követed az itt leírtakat,én már számtalanszor jellemeztem magamat,neked még egyszer megteszem.Egyszerű magyartanár vagyok,aki 5-6 éve foglalkozik hobbi szinten politikával,történelemmel,hírek boncolgatásával és megbeszélésével.Amit egy laikus megtehet tájékozottság terén,azt megteszem.Több médiumból,más-más nézeteket valló portálokról szerzek információkat,hogy legyen minél szélesebb a látóköröm.Soha nem állítottam,hogy helyes következtetéseket vonok le az eseményekből,de hogy mindent megpróbálok tájékozódás terén,az biztos.És erre büszke vagyok.Jobbik-szavazó vagyok,nemzeti radikális,ám mindezt úgy,hogy szerintem a világ egyik legfontosabb dolga a párbeszéd.A vélemények ütköztetése.Intelligensen,a másikat végighallgatva és megtisztelve.Természetesen liberális és konzervatív is vagyok.Nem vagyok vallásos,de maximálisan tiszteletben tartom azt,aki hisz.Nem zavar,ha a diákjaimat tetoválások,piercingek és fültágítók borítják.Nem zavar,ha a tanulóim fele cigány származású.Nagyon sokat kimondottan kedvelek közülük.Mindig is vallottam,hogy a világról keveset tudok,és nálam vannak a fórumon sokkal okosabb emberek.Nem tartom magam nagy tudásúnak.Mindig meghajlok az olvasottság és a műveltség előtt.
A véleményünk eltérhet.És ez jó.Jó,mert így mindig tanulhatsz a másiktól,anélkül,hogy porba tipornád.Én tényleg tanulni akarok ezen a fórumon,és nem agitálni és propagálni.És már rengeteget tanultam az "ellenfeleimtől" is.A vita a lényeg.Nem a pocskondiázás.A vitakészség.Én most egy hosszabb írásban válaszolok neked,jnzsblzs,pedig kértél arra,hogy legyek én az erősebb.Hogy ne válaszoljak.Jópofa vagy.Szanaszét kritizálsz,és arra kérsz,hogy legyek én az erősebb.Nem,nem.Most én leszek a gyengébb,a megalázkodóbb,a féreg.Válaszolok.Amúgy is éreztem egyfajta "pökhendiséget" és nem-vagyok-kíváncsiságot abban a lebeszélő bekezdésben,úgyhogy nem tudom teljesíteni ezt a kívánságodat.Ne haragudj érte.
Kezdjünk is neki.Először is,azt a tíz pontot nem én alkottam,hanem a linkelt szaniszlós beszélgetés tíz vázlatpontja volt.Annak írtam fel,aki nem szánt időt a videó megtekintésére.Lehet,hogy amikben én hiszek,azok mind-mind egy összeesküvés-elmélet puzzle darabjai.Soha nem állítottam szilárd tényeket,csak lehetőségeket.Sajnos a világ történései arra utalnak,hogy mocorog valami ezekben a rasszista,antiszemita,beteg gondolatokban.
Már többször leírtam,de neked még egyszer:én azért szurkolok,hogy ne legyenek igazak a cionizmus terjedéséről szóló rémhírek.Remélem baromság az egész.És évek múltán majd egyszer ébredjek arra,hogy itt a Roma-fórumon milyen zagyvaságoktól rettegtem néhány társammal.
Most pedig leírom,hogy mely dolgok nem tetszettek az írásodban.(Mert amúgy én minden számonkérő ellenvéleménynek őszintén örülök.)Szóval...
"Baromságaid".Ezt írtad.Ez nem volt szép.Te őszintén hihetsz az általad gondoltakban,de a vitapartneredet nem alázhatod meg.Főleg úgy,hogy nem biztos,hogy igazad van.Nem esett jól,no.
"Honnan a faszomból" tudok a Zsidó Világkongresszusról megbízható adatokat?Ez is sértő egy picit,de én nem vagyok hiperérzékeny,nem is a káromkodás idegesített,az simán belefér.A tudatlanságomnak nem esett jól ez a stílus.
A történelem konstrukció,ezt te is jól tudod,jnzsblzs.Az erdőtűzre vízipisztoly hasonlatod nagyon ütős volt,és adom.De bizonyos részeit meg lehet ismerni a történelemnek,ha eleget foglalkozol vele.És akkor már csak féltudatlan leszel.Én ezen vagyok.
Számonkéred a space-eket pont és vessző után.Ezen jót derültem,pedig igazad van.Ha ez olvasási nehézséget okoz,akkor bocsánat.Tényleg.Most sem figyelek rá.Én inkább a helyesírás-ellenőrzés megszállottja vagyok.(Persze akadhat hiba az írásomban,ez egyértelmű.)
Első kérdésköröd:miért rossz a cionista világuralom? Neked miért rossz? Mivel lenne jobb egy másfajta hatalmi berendezkedés?
Messziről kell kezdenem,de csak röviden.Betegesnek tűnhet,de megalakult anno egy szabadkőműves-mozgalom,akik sokáig titokban,majd már a nyilvánosság előtt is működtek.Világuralmi tervek.Rockafeller,Rotschild,stb.Folyamatosan megkaparintották a médiát,a politikát, a művészetet,a pénzéletet,mindent.A folyamatok a mai napig tartanak.Tudom,gyerekesnek és komolytalannak hangzik.Nem csak a kurucinfó állítja ezt.Rengetegen a világon.És lehet,hogy baromság.Csak az események nem ezt mutatják.Kiket nem lehet kritizálni a sajtóban?Kiket nem lehet negatív dolgokkal összekapcsolni?Kikkel nem lehet párbeszédet folytatni?De én nem szeretem az általánosításokat.Egy tegnapi hozzászólásomban már kifejtettem,hogy én bízom azokban a zsidó emberekben,akik nem állnak be a rettegők sorába,és valóban tenni akarnak a világbékéért.De nézzük csak meg,jnzsblzs,hogy mi történik manapság Gázában.Gondolom te is követed úgy-ahogy az eseményeket.Vannak képek és videók az izraeli mészárlásokról,amelyeket mi sohasem láthatnánk,ha nem lenne az a gyűlöletkeltő kurucinfó.A nyugati -és a magyar média is- tudatosan félremagyarázza és manipulálja a történéseket.Már több mint 200 palesztin halt meg.És nincs nemzetközi felháborodás a média és a politika részéről.Érted ezt,jnzsblzs?Vannak civil háborgások,de nagypolitikai ellenakció nincs.Izrael addig csinálhatja ezt,ameddig a kedve tartja.És mindent a Hamasz szabadságharcos "terroristáira" kennek.Nem kell hozzá sok ész,hogy belássuk:kamu,csúsztatás és hazugság az egész.Miért csúsztatnak?Mert Izrael csinálja.És a portálok,híradók,újságok szerkesztői egyöntetűen kiadják,hogy ezeket a híreket hogyan kell közvetíteni a népek felé.Két eset lehetséges.Nekik van igazuk,vagy pedig valamilyen felsőbb hatalomnak engedelmeskedve jogos megtorló akcióknak állítják be a palesztin nép kivéreztetését.Majd ha már csak egy palesztin fog maradni Izraelben,azzal kibékülnek.Hihetetlen,hogy milyen szenvedéseknek van kitéve ez az őshonos nép Izrael megalapítása óta.Mindenki tudja,aki egy picit utánaolvasott,hogy a trágárságokat Izrael kezdte.Házakat dózeroltak le,embereket gyilkoltak és tettek földönfutóvá.Ha valahol most megvalósul a nemzetiszocializmus egy lágyabb változata,az Izrael.
Tudom,hogy a történelem árnyalt.Nincsen fekete és fehér.Nem is akarok okoskodni,jnzsblzs.Ez csak egy apró momentum volt a cionista rendszer forélyaiból.Hogy ez neked miért rossz?Nem tudom.Én nem kérek belőle.És hogy mi válthatná fel? Szerintem olyan erős nemzetállami rendszer,amelyben az egyes országokban az adott nép kultúrája,hagyományai,előrejutása az elsődleges szempont,tartalmazva természetesen a toleranciát, egy csepp liberalizmust,és mindent,ami igazi emberi érték.De ilyen nyilván sosem lesz.Ez utópia.
Hogy miért fontos a zsidóknak a cionizmus megvalósulása? -kérdezted.Nem általánosítunk.Bizonyos zsidó és nem zsidó csoportoknak fontos.Egy Izrael Samír nevű palesztin-zsidó gondolkodó írta:"A zsidók még nem uralják a világot.Kérdés,hogy uralni akarják-e."Én is hülyét kapok a zsidóuralom kifejezéstől,pedig olykor használom is.Ez így sarkítás,és sértő lehet a zsidók egy részére nézve.Én nem lepődnék meg,ha valóban léteznének szabadkőműves páholyok,melyek a jelenben is megpróbálnák formálni a világ sorsát.Pénzük van,mindenük van.Hatalom és ellenőrzés.Ezt kell még kiépíteniük.Az összeesküvés-elméletek szerint,mondom még egyszer.
Írok neked három kiválasztott egyszerű példát a cionizmusra,azaz arra,hogy miért jó ez valakiknek: 1. Izrael támadásait a végsőkig tudják legalizálni a zsidók veszélyeztetettségérzése által. 2. A holokauszt borzalmait a mai napig tudatosan felhasználják anyagi célok érdekében bizonyos körök. 3. A Nobel-díjak kiosztásánál óriási a zsidó arány (20%),amit egész egyszerűen képtelenség a zsidó intelligencia más csoportokhoz mért fensőbbségével magyarázni. De ez csak három morzsa volt a zsemléből.
A következő felvetésed az volt,hogy hogy lehet ezt a berendezkedést kiépíteni?Hisz úgysem fogadná el a világ ennek a létét,ha nyíltan csinálnák.De.A tudatlanság miatt bőven elfogadnák,és még támogatnák is.De erre az elméletek szerint már régen rájöttek a cionisták,és úgy épül ki a rendszerük látatlanban,hogy mindent nyíltan végeznek.Nincsenek már nagy titkok,mint évszázadokkal ezelőtt.Meg kell nyerni a politikát,a törvényt és a médiát,és minden a tiéd.Lásd a holokauszt-tagadó törvényt,ami a szólásszabadság megcsúfolása.Nem beszélve arról,hogy a törvényhozók azt sem tudják,hogy mi az a holokauszt-tagadás.A Magyarországon folyó roma garázdaságokról sem szabad beszélni.Semmilyen szinten.Intelligensen sem.Nem akarnak megoldást.Nem fura ez egy kicsit?A normális cigány emberek és az aljas bűnözők mindennapi áldozatai isszák meg ennek a levét,miközben jogvédő szervezetek sokasága alakult a bűnözők jogainak védelmére.Nem paradox egy cseppet?
A világháborús szabadkőműves dolgok nem az én gondolataim,tehát ezeket a "baromságokat" nem én találtam ki,hanem abban a beszélgetésben mondta Szaniszló.Nekem mindössze annyi a bűnöm,hogy nem lepődnek meg az igazságtartalmán,ha majdan kiderülne véletlenül ilyesmi.Egy biztos:a nemzetállamokat megdöntötték.Hogy tudatosan vagy sem,fogalmam sincs (erdőtűz,vízipisztoly).Az viszont biztosnak tűnik,hogy jó ideje egy olyan folyamat zajlik Európában,hogy a tolerancia és a liberalizmus maszkjában minden olyan jelenséget támogat a politika és a média,amely sokunk számára érthetetlen.A cigányság túlszaporodása,bevándorlások,provokatív melegfelvonulások,drogtámogatások,minden nemzeti érzés elhalványítása.Mi lehet a cél? -kérdem.Mert az elméletek szerint egy szolganép létrehozása,amely agyilag és fajilag (!) is kevert,és gondolkodás nélkül teljesíti a hatalom parancsait.Ne nevess,jnzsblzs,ezt nem én mondom.Csak a beteg elméletek.A világ legbugyutább dolgának hangzik.De akkor mégis mi a cél?Miért kell a globalizáció,az egységesítés,a hagyományok félredobása, a vallás visszaszorítása, az aberrációk védelme és a valódi nemzeti érzelem büntetése?Nem költői kérdések ezek,tényleg jó lenne kapaszkodót találni a világban.
Délkelet-Ázsia fog diktálni,mert az USA csillaga lemenőben van? Ezt honnan veszed? Nagyon érdekel ez a dolog.Komolyan.Innám a szavaidat,ha erről írnál nekem bővebben.Amúgy cionista bárkiből lehet,tehát nem az ország a fontos,hanem hogy az adott térségben kik irányítják felülről a politikát.De ez az Ázsia-elmélet kicsit furcsa nekem...
Tudtam,hogy balhé lesz abból,amikor azt találtam írni,hogy "talán" írásbeli dokumentumok is utalnak a szabadkőműves szellemi vezér,Pike terveire.A videóban elhangzik,hogy ezt levélben küldte el az egyik szabadkőműves vezetőnek.Ez az én hibám,hogy ezt nem pontosítottam.Tehát a lényeg:van írásbeli dokumentum.
Izraelt túlszaporodják a muszlimok?Mármint a térség arab államainak lakói óriási fölényben lesznek a zsidókhoz képest?Persze,már most is sokkal többen vannak.De ez nem számít.A befolyás,amellyel Izrael bír,felbecsülhetetlen.A hadseregéről nem is beszélve.Minden fontosabb politikai erő velük van.
A Hit Gyülekezete mint keresztény szervezet,jnzsblzs???Sokadszorra írom:keresztény köntösbe bújtatott elzsidósítás.A vezérük,Németh Sándor folyton a Jobbik ellen buzdít,Iránt ellenségnek nevezi,szoros kapcsolatban állnak az Együtt Jeruzsálemért nevű és egyéb zsidó szervezetekkel.Rendszerint két nemzet zászlaja van kint a nagygyűléseiken a magyar mellett (bár nem tudom,hogy a magyar egyáltalán kinn van-e) : az amerikai és az izraeli.Mindig mozgosítja Németh a híveket,hogy vegyenek részt az Élet Menete felvonuláson.Kell még több,jnzsblzs?
Izrael állam megalakulásától kezdve állandóak a konfliktusok a térségben.Hogy 1948 előtt milyen volt a helyzet,nem tudom.A destabilizáció hosszú folyamat,előbb-utóbb minden "ellenséges" államot elér.Az általad felsorolt országok egy része már simán cionista befolyás alatt áll (Franciaország),vagy majd eljön az ő idejük is.Mondjuik nem tudom,hogy egy Azerbajdzsán meddig bírja komolyabb konfliktusok nélkül.Amint szüksége lesz valamelyik ország destabilizálására valakinek,megtalálja rá az okot,hogy tönkretegye azt (Ukrajna).
A történelmi folyamatok bekövetkezésének valószínűségéről szőtt gondolataidat nem nagyon értettem,de a lényege szerintem az,hogy véleményed szerint a véletlenek szerepe a meghatározó.Lehet.Ki tudja...
Én azt mondom neked,jnzsblzs,hogy gyakrabban nézzél be hozzánk,és nyugodtan írd le a véleményedet.Mi nem akarunk belőled jobbikost,antiszemitát vagy nácit faragni,de a véleményütköztetés mindig hasznos,ha normális mederben zajlik.Lehet,hogy vannak logikai bukfenceim.Írjatok minél többen ide,hogy ne legyenek.Bár a logikai bukfenc kifejezés nem a legjobb,mert vagy szinte minden igaz az összeesküvés-elméletekből,vagy semmi.Tehát nem apró bukfencekről van szó,hanem igazságról vagy hazugságról.Lehet,hogy mi tévedünk óriásit.
Lassan írásom végére érek,és még most sem értem,hogy miért kérted,hogy ne írjak. Nem akarsz szóba állni egy "antiszemitával"? Hidd el,én is ugyanazt érzem,mint te,csak a másik oldalról.Nekem is ökölbe van a kezem nap mint nap,mikor a híreket olvasom.Benne van a pakliban,hogy félremagyarázom a világ történéseit,de sajnos a dolgok jórészt minket igazolnak.Nem nagyon örülök neki,de ez van.Párbeszédre hívjál engem,jnzsblzs,ne némaságra!Velem lehet beszélni.Jó gyerek vagyok.És toleráns.
Sajnálom,hogy idegileg felhúztalak a "baromságaimmal",nem akarok senkit szándékosan provokálni.Csak én is így dühöngöm itt ki magam,mint te. Az viszont,hogy te "elképesztően dühös" lettél a gondolataim miatt, megint érthetetlen számomra.Nem kell rám haragudnod.Nem hiszem,hogy mi teljesen máshogy látjuk a világot.Valószínűleg mind a ketten jót akarunk,csak más-más úton.Bár a te utadat még nem tudom,mert nem írtad,hogy szerinted mi a követendő.Pedig kíváncsi vagyok rá.Apránként.Én örömmel fogadtam az írásodat,mint mondtam,de hogy ennyire feldühítelek vele,azt nem gondoltam.Én is felkaptam a vizet természetesen néhány mondatodat olvasván,de engem annyira nem húztak fel a kijelentéseid.Most,amikor Gázában gránáttól málló kezű gyermekeket visznek az apukák a kezükben,gondolhatod,hogy mennyire háborít fel egy fórumírás.
És miért elszomorító az,hogy mindketten Roma-szurkolók vagyunk? Remélem nem azért,mert egy barom,antiszemita,beteg fórumozóval kell társalognod.Mert az "elszomorító" kifejezést nem tudtam máshogy értelmezni.
Zárásként azt mondom magunknak:beszélgessünk itt alkalomadtán,én továbbra is kíváncsian lesem a véleményeidet,biztos fogok tőled is tanulni valamit.Jók voltak a kérdésfeltevéseid.Tetszik,hogy te is kutatod az igazságot.Győzzél meg engem,mert engem meg lehet.Én gyakran szoktam igazat vagy részigazat adni az "ellenfeleimnek".Te viszont nem adtál nekem semmiben.Nem hiszem,hogy ennyire másként látnánk a dolgokat.Oda kell figyelni a másikra is,mert a folytonos tagadás hiteltelenné tesz.
Remélem nem csak a Roma-szeretet közös bennünk.
Bocsánat tőled és mindenkitől a hosszú levélért,remélem tudtam árnyalni a dolgokat.
Én minden fórumozóhoz pozitívan viszonyulok,bízom benne,hogy egy kicsit megváltozott a véleményed rólam és a "táborunkról".
Minden jót,Balázs!
(Ha mégsem ez a keresztneved,akkor elnézést.Én ezt szűrtem le a becenevedből. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 09:54


jnzsblzs:
biztos voltam benne, hogy ezt hozod fel érvként :wink:
igen, általában minden gyarmat volt arrafelé akkoriban (hisz ezekért ment a háború részben), de ettől még egy ország része, és ettől még voltak Afrikában harcok rendesen

Egyébként nem mondom hogy az első világháború biztosan nem volt világháború csak azt hogy olyan mértékben eltért a másodiktól hogy nem szabadna őket egységként kezelni.
"Színvonalban" biztos hogy nem, de a történelemben meg abszolút egy egység. Nem véletlenül nyilatkozta Foch marshall a Versailles-i béke megkötésekor: „Ez nem béke, csak fegyverszünet 20 évre.”
A 2. VH egyenes következménye volt az elsőnek, így nem lehet nem egységként kezelni. Legalábbis ilyen formában.
De minőségében, milyenségében valóban teljesen más volt, de ez a technika fejlődésének az eredménye volt.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.07.17. 09:38


amúgy meg szokás az első világháborút a Nagy Háborúként emlegetni. Végül is az volt, elég nagy :) :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.17. 08:02


Trigoria írta:jnzsblzs:
most én nem mennék a kérdéseiden végig, csak ha szeretnéd

viszont erre reagálnék (nem kötekedésképpen, csak a tények kedvéért):
viszont az első világháborúban rohadtul nem vett részt a fél világ és a történészek egy jelentős része vitatja az elnevezés jogosságát

mivel három kontinensen zajlott a harc, és minden kontinensről voltak résztvevők, így szerintem ez erőteljesen kimeríti a világháború fogalmát :wink:
persze a 2. VH-hoz képest nyilván kevesebben és kisebb mértékben
érdemes ezt összehasonlítani:
1. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWI-re.png
2. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWII.png

van különbség, de látható, hogy ez bizony világháború volt

Érdemes lenne figyelembe venned azt a kérdést hogy hány olyan nem európai ország van a képen amelyik nem volt gyarmat az időben. Elég kevés maradna. Például Afrikában csak Etiópia és Nyugat Szahara nem vett részt a háborúban. Az egyik pont annyira röhejes ország, mint amennyire annak tűnik a neve alapján a másik meg ugye az egyetlen olyan afrikai ország, ahol voltak annyira pancserek a kolonizálók, hogy nem tudták elfoglalni. Egyébként nem mondom hogy az első világháború biztosan nem volt világháború csak azt hogy olyan mértékben eltért a másodiktól hogy nem szabadna őket egységként kezelni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.17. 07:28


Gyöngyösi Márton beszéde a palesztin szolidaritási felvonuláson.Marci for President!

http://www.alfahir.hu/palesztina_szabad ... ttek_kepek

Újabb 18 pluszos képek Gázából,csak hogy fokozzam a gyűlöletet:

http://kuruc.info/r/4/130484/

jnzsblzs:neked pedig válaszolni fogok hamarosan,ne is kérd azt,hogy ne replikáljak.Köszönöm,hogy végre írtál. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.17. 00:21


jnzsblzs:
most én nem mennék a kérdéseiden végig, csak ha szeretnéd

viszont erre reagálnék (nem kötekedésképpen, csak a tények kedvéért):
viszont az első világháborúban rohadtul nem vett részt a fél világ és a történészek egy jelentős része vitatja az elnevezés jogosságát

mivel három kontinensen zajlott a harc, és minden kontinensről voltak résztvevők, így szerintem ez erőteljesen kimeríti a világháború fogalmát :wink:
persze a 2. VH-hoz képest nyilván kevesebben és kisebb mértékben
érdemes ezt összehasonlítani:
1. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWI-re.png
2. VH résztvevői:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:WWII.png

van különbség, de látható, hogy ez bizony világháború volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.16. 23:15


zsolti, ez nem jobbik-paradoxon, ez ember-paradoxon.
lásd: megy a nagy egytértés, hogy igaz beszédet irt a gyerök, minden szava arany. ugyanakkor az első olyan helyzetnél, amikor nektek magatoknak kéne átültetni a szöveget a valóságba (nem is akármit, a legveszedelmesebb elemről beszélünk), rögtön poénra van véve a figura, meg reménykedünk. pedig ez újabb hiba, tovább tetézed a bajt, az irás szerint. azt mondja ne vedd poénra, ne reménykedj.
ilyen az ember. sokrétű, sokszinű, még akkor is, ha szálfa derékkal, fekete-fehéren közlekedik is.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.07.16. 20:55


Igazából csak a zsolti féle felsorolásos kommentet olvastam az újabbakat nemigen, úgyhogy lehet azokkal együtt már nem sok értelme lesz annak, amit írok, de van néhány kérdésem azzal a kommenttel kapcsolatban.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy cionista világuralom az mit jelent és miért lenne nekem olyan rossz bármihez máshoz viszonyítva? Valamint hogy miért olyan fontos az hogy ez megvalósuljon a zsidóknak? Ha tényleg olyan dörzsöltek mint ahogy az antiszemiták hiszik akkor úgyse lehet majd észrevenni, hogy eljött a cionizmus, hiszen nem lehet olyan birodalmat kiépíteni amit hivatalosan elismernek, hisz az úgy is megdől. (Amúgy szerintem az összes többi is, de ezen nehéz vitatkozni, ami nem volt, az most sincs, tehát nem lehet megdönteni sem.) Miért volt fontos az uralkodó családok kiirtása az első világháborúban és miért nem érdekel senkit sem az a tény, hogy sok országban már, akkor is csak dísz volt a király amikor a háború kitört. Miért csak ez két háború fontos a cionizmus szempontjából, amikor az általad említetten kívül, az egyetlen tulajdonságuk ami megkülönbözteti az összes többi háborútól, az, az, hogy mindkettőt világháborúnak hívjuk, viszont az első világháborúban rohadtul nem vett részt a fél világ és a történészek egy jelentős része vitatja az elnevezés jogosságát? Miért nem veszi senki sem észre hogy az usa már a hattyúdalát énekli és az elkövetkezendő évszázadban minden valószínűség szerint Délkelet-Ázsia fog diktálni, (csak hogy aztán az ottani hatalmak is majd megbukjanak. De ez most nem fontos) egy hely ami klasszikusan kimarad az összes cionista összeesküvésből rendkívül kényelmes módon? Miért nem raksz space-t a pontok és vesszők után? Hogy nem veszed észre zsolti (és trigo ha már itt tartunk) ez a mondat: "és erről elvileg írásbeli dokumentum is van" nem csak az adott érvedet vágja teljesen tönkre, de közvetetten az egész bizbaszt amit írtál? Honnan a faszomból van a zsidó kongresszusról megbízható adatod, ha a zsidók annyira titkosan csinálnak minden hogy az egész világot meg tudják vezetni egy maximum néhány milliós (és akkor most egy nagyon nagylelkű számot mondtam) kisebbség kivételével. Miért nem veszi senki sem figyelembe azokat a demográfiai adatokat amik szerint az égész izraeli állam elég gyorsan annyira túl lesz szaporodva a muszlimok által hogy egész egyszerűen nem fognak tudni velük versenyre kelni semmilyen szinten? A hit gyülekezete nem egy keresztény szervezet? (ezt most komolyan kérdezem tényleg nem tudom.) Mi a helyzet tükmenisztánnal kazahsztánnal malajziával azerbajdzsánnal katarral indonéziával törökországgal franciaországgal :D és az egyéb amúgy többé kevésbé stabilan működő iszlám állammal? Azokat nem kéne destabilizálni? Mikor volt az a viszonylagos béke a közelkeleten, azóta hogy Izrael állama megállapításra került?
Na jó zsolti még ötezer kérdést írhatnék ha durvábban utánanéznék a dolgoknak ezek most csak legnyilvánvalóbb logikai bukfencek az érvelésedben. Egyvalamire megkérnélek, ami nagyon fontos lenne számomra személyesen. Ne válaszolj egy kérdésre sem. Véletlenül sem. Legyél te az erősebb. Én ugyan nem voltam elég erős hogy ellenálljak a kísértésnek, amit a te nyilvánvaló baromságaid miatt éreztem, de hiszem, hogy te elég erős lehetsz ehhez. Bizonyítsd be hogy te vagy kettőnk közül a jobb. Én ugyan hibáztam hogy nem mondtam ellent a bennem fortyogó dühnek, de ettől neked még nem kell ugyanerre a bűnös ösvényre lépned.

U.I. És mielőtt még világtörténelmi jelentőségű következtetéseket vonnál le - amihez a történelmi tudásod kevés, mint az erdőtűzhöz a vízipisztoly (Ezt ne vedd személyes sértésnek mert szerintem a világ egyik történészének sincs meg hozzá a tudása. Te meg valószínűleg nem is vagy az.) - azelőtt felhívnám a figyelmedet egy érdekes logikai gondolatmenetre. Ha a világon minden esemény véletlenek következménye lenne (Szerintem ez amúgy többé kevésbé így van de ez annyira filozófiai kérdés, hogy nem érdemes rajta vitatkozni) akkor az a történet ami mögöttünk áll az annyira valószínűtlennek tűnne, hogy mindenki az gondolná valami szándékosság vezérli az egész történelmet. Viszont mindenki elfelejti azt a tényt, hogy valahogy a dolgoknak történnie kellet, és lényegében akárhogy történt volna a történelem, az rendkívül valószínűtlennek tűnne, hiszen rengeteg véletlen egymásutánjából alakult ki, aminek összes valószínűsége elhanyagolhatóan valószínűtlen. Ez emberi nyelvre lefordítva azt jelenti, hogy azt kijelenteni, egy adott állapot a történelemben nem jöhetett volna létre véletlenül, arra hivatkozva hogy ez variáció túlságosan valószínűtlen, (amúgy te pontosan ezt tetted) hibás, hiszen minden egyéb lehetőség is összehasonlíthatóan valószínűtlen.
Zsolti bammeg sikerült felhúzni idegileg :D Azért valahol megnyugtató(és elszomorító), hogy az igazán fontos kérdésekben az életben egyetértünk. (Ha nem esett volna le mi ez a kérdés akkor nézd meg az álírásomat.)
U.U.I. Bocsánat a helyesírási, remélem a szövegem nagy része ettől még értelmezhető, de elképesztően dühös voltam, amikor ezt írtam
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.16. 19:10


Gondolom a Titkolt Ellenállás Gyurijára gondolsz...
A DK-sok poénkodtak is egyet a zenekaron.
Egyből azonban nem engedek,pedig jól tudjátok,calderoni,hogy a harcostársatok vagyok:a zsidó genetika,a zsidónak születés,a zsidó vér még önmagában nem hordozza a cionizmust.Csak ha teletömik az ember fejét a kiválasztottság képzetével, a faji felsőbbrendűség ideológiájával.Szerintem sok "tudatlan" zsidó társunk is él,aki tengeti a mindennapi létét,mit sem tudván a cionizmus fortélyairól.
A baj akkor kezdődik,ha ez az ember egyszer találkozik az eszmével.Azonnal beáll a sorba.De ez nem genetikai kérdés.Ezért kell rengeteg párbeszéd,és még annál is több.
Az ember meggyőzhető.
És ebből most kihagyom a Jobbikot.
A cionizmus terjedését meg kell állítani.
Nyilván nem a Jobbiknak.
A közgondolkodásnak.A közbeszédnek.Az emberiség lelkiismeretének.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2014.07.16. 18:58


Gondolkoztam a napokban: írjak, ne írjak, mit írjak, mert a fölkérést keringőre szokás elfogadni, de F72 megkönnyítette a dolgomat. Nyilván íly választékosan nem tudtam(?) volna összeszedni gondolataimat eme nemes témakörben, mert egy antiszemita, egy alja-, neonáci nép sarja erre nem is lehet képes. Hisz nem kiválasztott, csak egy darab szar a víz felszínén. A fönt említett írásban minden benne van, elvenni, illetve hozzátenni súlyos vétek, az elsőtől az utolsó betűig igaz, és azonos oly sokunk véleményével. Zsolti: az általad vázolt két alternatíva kimeríti a két véglet fogalmát, nyilván te is tudod, hogy nem ennyire fekete kontra fehér a dolog. Ha ez a két pont a vélemény nyilvánítás intervallumának végpontja, akkor én már az 1-es számúba sorolnám magam, jó ideje. Nem hiszek a mesékben, a vér nem válik vízzé...sorolhatnám a lózungokat.
Aki szereti zeneileg a radikális vonalat biztos értesült a hírről. Isten nyugosztalja!
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.16. 17:23


Szabó Dezső...Azt a kutya mindenit...Hát nem egy Sartre,az biztos.
Tomm:mindig nagyon jól rá tudsz tapintani a jobbikos paradoxonokra. :wink: Szegedi Dovid Chanad már elhasználta ezt a lehetőséget.Jakabbal semmi gond nem lesz.Remélem nem fogja követni azt a köpönyegforgató,ráébredtem-a-zsidóság-valódi-értékeire senkiházit.
Trigo:köszi a képet,király. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.16. 15:54


jobbikos polgármester jelölt?

De nem is azokat a zsidókat szoktuk ám mi becsületesnek nevezni, akik tényleg azok. Az ilyenek nemigen törtetnek kegyeinkért, s nyíltan fajuk emberének vallották magukat. A mi "becsületes" zsidónk az a zsidó, aki átkeresztelkedik, ha kell, naponta kétszer, aki azt sem tudja, hova legyen a magyarságától, úgy köpik, mintha népszínműben volna, aki zokog a magyar határon, mint a vajszívű Vázsonyi, aki a nemzetiszínű határcövek láttára majdnem fizikai zsidóságából is magyarrá integrálódott. Ez az a zsidó, mely abban a pillanatban, hogy a csehek Lőcsére beléptek, dühös csehhé, s Kolozsváron az első oláh katona láttára felgerjedt oláhhá fett.

Ez a legveszélyesebb típus, ezt küldi a félelmetes faj előre, hogy a népek kebelében elfoglalják az elővárakat. A kommunizmus alatt a zsidó imperializmus legféktelenebb harcosai katolikus, református s volt nemzeti színű zsidók voltak. Egy zsidó író, a zsidó uralom egyik komikus, torz figurája, a háborúban még "mérhetetlen faji gőggel" nézte a magyar katonákat, s a kommunizmus második napján már piszkos szavakban köpte le a magyar fajt. A zsidó zsidó ellen harcolok teljes erőmből, de tisztelhetem, mint nemes ellenfélt. De ezek a nemzeti színű, magyar és keresztény zsidók az emberiség leghitványabb söpredékei, s életösztönünknek ezeket kell legelőbb eltüntetni a magyar életből.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.16. 11:52


http://vimeo.com/50531435
összefoglalás - viccesen :)

F72: kiváló írás - nyilván
az egész olyan, mintha ma írták volna
semmi se változott (max rosszabb lett)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.07.16. 11:22


zsolti írta:Arra én is.Nos, calde? :wink:


Nem lekicsinyelve calderoni nagyságát, itt van Szabó Dezső írása. A Virradatban megjelent publicisztikái megjelentek könyvben is, ajánlom Neked zsolti.
http://alfahir.hu/node/39264
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.16. 08:53


https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... 7144_n.jpg

Kép

http://kuruc.info/r/6/130444/
a világ egy része ugyanígy mozizna fordítva

195-1 az arány
végre szépítettek a palesztinok :wink:



http://kuruc.info/r/2/130420/
megnyugodtam, talán mégse lesz baja a kurucnak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 22:55


2ezerért kb rányomják bárhol bármelyik pólódra ha viszed egy pendriveon a zászlót
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.15. 14:21


Oké,ha nem tetszett,hát nem.Igényesség,tökéletességre törekvés,még több elemzés,ezt már szeretem. :wink:
Jó lesz úgy a fb-ra,ahogy írtad.
Tud valaki eladó palesztin zászlós pólót?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.15. 13:32


már ki is raktam "egy kedves ismerősöm gondolatai" címmel. :wink:

kuruc betiltásakor felháborodás? mégis hol?hogy? hisz épp azt az oldalt tiltanák be, ahol eleve háborogni szoktak/szoktunk
sajnos nem látok nagy konfliktust egy ilyen lépés után (sem) :(

a Szaniszlós beszélgetés nekem akkor sem tetszett. Kedvelem a palit tudod, de ez kivételesen nem tetszett. Ez van :)
(Nem az esetleges igazságtartalmát kérdőjelezem meg tudod, csak az egész felépítése nem tetszett, ennyi.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég

cron