Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.27. 11:43


Ja,és Trigo,az orosz médiás linkre reagálva:nem tudom,hogy milyen lehet Oroszországban élni.Fogalmam sincs,hogy milyen mértékű a munkanélküliség.Vakon vagyok abban a tekintetben is,hogy mennyire erős vagy gyenge a demokrácia náluk;hogy milyen a toleranciaszint.Nem tudom,hogy mennyire van a nép megfélemlítve;hogy valós-e Putyin népszerűsége...
...de azt tudom,hogy számos intézkedésük elnyerte a tetszésemet.
Lehet,hogy beépült belém a KGB?
Utána fogok nézni a feleségemnek...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.27. 11:39


Végre,Mahmud,így kell ezt csinálni.Félre a polkorrektséggel.Ha valaki,akkor te megteheted.(A lényeg az euronews felvétele a cikkben.)

https://kuruc.info/r/4/133678/

Más: Apáti István jól kiosztotta Bayer Zsoltot.Azt a ku.va...
Ha van intellektuális gyalu,akkor ez az.
Nem tudom,mik voltak az előzmények,de itt a válasz:

https://kuruc.info/r/2/133671/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.26. 23:40


https://kuruc.info/r/4/133656/
az idő eldönti, hogy ez jó vagy nem

https://kuruc.info/r/2/133638/
hmmm hmmm
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.09.26. 17:09


"ezt a kicsit" kellene tovább add, amihez kellett jó néhány év és millió órányi olvasás és mérgelődés
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.26. 09:20


Köszönöm,Xaba,jólesnek a szavaid.
Kábé azonnal darabokra szednének,ha a fórumokon vagy a tanóráimon taglalt dolgokat nyilvánosság előtt elmondanám.
És én tényleg nem vagyok erre érdemes.Mindenből tudok/értek/átlátok egy kicsit,ám egyik területnek sem vagyok a tudója.
Belépőt meg nem szednék.Inkább én adnék,hogy jöjjenek. :)
Kisebb közösségekben meg lehetne ezeket csinálni,de ott is kockázatos.
Keresem még én is a lehetőségeket.Kicsiben.
Az erdélyi túrámnak te leszel a szervezője. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.09.25. 21:34


zsolti írta:Először is:azt nem értettem,hogy mit jelentsen az,hogy a cigók 10 zsernyák védelme alatt állnak.

Éjjel-nappal folyamatos rendőri megfigyelés alatt állnak.

Szerintem minden felcsippentett hírmorzsa előrébb viszi az embert,és ha több ember megy előre éveken át,akkor megtesz majd a hasonszőrű csoport egy lépést.Csak győzzük kivárni. (...) Nekem tanárként könnyebb a dolgom a "térítésben",és vannak is sikereim.Csak ezt nekem tilos lenne csinálni.Én politikai tudatosságra próbálom nevelni a gyerekeket:tájékozódjanak,gondolkodjanak és szavazzanak.Mindegy,hogy kire.

Zsolti te kellene valamilyen előadásokat tarts szvsz. Tényleg itt is legtöbbször olyan óvatosan és pol.korrekten beszélsz, hogy öröm olvasni. De nem csak akkor :wink:. Szerintem kiemelkedően érdekes előadásokat tudnál összehozni, ahol beszélhetnél azokról a témákról, amelyekben jártas vagy. Úgy gondolom, hogy a te stílusod, a kérdés feltevés és az elgondolkodtatás. Nem pedig az, hogy te mindenkinél mindent jobban tudsz és megmondod a tutit. Elgondolkodtató kérdéseidet, objektív összehasonlítások, áhhhh. Szednél 300 ft belépőt. Elmegy 200 ember, aztán vehetsz máris más színű biciklit a leányzódnak :D Aztán írsz 1-2 könyvet :wink:
egyike vagyok az ország legliberálisabb,legelfogadóbb és legpárbeszédképesebb nemzeti radikális tanárainak.

ÉÉÉÉS PONT EZÉRT!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.24. 16:53


http://www.alfahir.hu/a_legtobb_segitse ... tol_kaptam

Az ex-HVG-s Dezső Bandika segítségei. :) Ne haragudjatok,eddig bírtam,szégyellem magam:hülye kis zsidógyerek.(Bocs,bocs,bocs.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.24. 08:05


Ütős az utolsó mondatod.Én is így gondolom.
Lehet,hogy az idő majd bebizonyítja,hogy tomm-nak van igaza. :wink: Azaz inkább csápolás az első sorban 10 Conchita Wurst-koncerten,mint Oroszországban átélni,hogy nincs melegfelvonulás.
Nem tudom...
Kíváncsi vagyok,hogy az oroszok mennyire érzik népek börtönének a putyini rendszert.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.23. 23:53


nos, köszi zsolti a pár mondatot :D
de tényleg köszi, értehtően leírtad
hosszabbakhoz vagyok edződve igen, de még ez az a hosszúság amit anyázás nélkül elolvasok :D

én már tudatosan nem követem ezt a sztorit, mert csak viszi az időt (így a hosszabb reflektálását el sem olvasom Bélának :) )
szerintem sose fog kiderülni az igazság
Kovács Béla fejét látva mindig is azt gondoltam, hogy nem egy konspiráló típus. Simán benne van, hogy megvezették. De az ellentettje is lehet.

Meg mi van akkor ha a KGB itt van a spájzban? A CIA nyíltan a nagyszobában van bammeg. Akkor meg?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.23. 20:39


És a téma folytatásaként itt lészen Kovács Béla picivel hosszabb reagálása a reggeli cikkre.Intelligens reflexió,ha valóban ő írta,akkor gratuláció.
Az indexes cikk valóságtartalmától teljesen függetlenül Maicon rendbe tehetné ezt a Dezső Bandikát,egyem meg a száját...

https://kuruc.info/r/1/133476/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.23. 19:28


A saját gondolatok csak pár sorosak. :wink:
Az idézetek nyilván hosszabbak.Trigo megeszi őket reggelire.Hosszabb kuruc-jegyzetekhez van ő edződve. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.09.23. 14:56


hát tényleg pár sorban foglalta össze zsolti a dolgokat...:) :lol:
én megmondom őszintén, ezt a kovácsbéla dolgot nagyon nem követtem már...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.23. 13:29


És máris itt van Kovács Béla rövid replikája:

http://www.alfahir.hu/kovacs_bela_valasza_az_indexnek

Tiszta vizet kellene Kovács Bélának is öntenie a pohárba,de félő,hogy nem teheti meg.
Pedig gyanítom,hogy kevesebb mocsok és nemzetvesztés tapada kezéhez,mint fideszes és baloldali,hasonszőrű kollégáinak.
Kíváncsi vagyok,mi sül ki ebből.
Az indexet továbbra sem szeretem...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.23. 12:30


Hát,eléggé kacifántos az ügy,de pár mondatban megpróbálom visszaadni a lényeget.
Ez a Dezső András nevű újságíró elment Strasbourgba Kovács Bélához,és amikor szembesítette az általa feltárt dolgokkal,akkor az indexes szerint lefőtt a politikus.Az orosz származású felesége Kovács előtt már volt a neje egy japán fickónak is.Amikor Kováccsal együtt volt,akkor pedig papíron összeházasodott egy osztrák alvilági figurával.És csak ezek után jött Béla,ha jól tudom,1988-ban.Kovács nem tudott sem a japán,sem az osztrák férfiről.
Az index szerint az orosz titkosszolgálat egyértelműen beépült a Jobbikba.A feleség KGB-ügynök volt a felderítés szerint,és Kovács is belecsöppent a dolgokba.
Szelektálok nektek egy kicsit,idézem a fontosabb részeket:

Az újságcikk, amit Kovács Béla strasbourgi irodájában a képviselő asztalára tettem, a Mainicsi Simbun nevű japán újság egyik 1975. nyári számában jelent meg. Egy házaspárról, a 21 éves Szvetlanáról és japán férjéről, Ómija Maszanori boldog házasságáról szól – akkoriban Japánban még érdekességnek számított, hogyha külföldiek éltek a szigetországban. Maszanori és Szvetlana 1975-ben kötött házasságot, a cikk szerint a nő egy moszkvai egyetemen ismerte meg a japán férfit, és még Oroszországban összeházasodtak.
„A nehézkes és hosszadalmas procedúra után, amint megkapta a kiutazási engedélyt, (Szvetlana) elhagyta a Szovjetuniót, és követte férjét, aki a munkája iránt érzett felelősség miatt már hamarabb visszatért Japánba, és türelmesen várta feleségét. A pár Gamagoriban éli a friss házasok életét. Szvetlana még tanul – bár a diplomához szükséges krediteket már sikerült összegyűjtenie, még hátravan a szakdolgozat. Mivel számára most ez a legfontosabb, a japán nyelv tanulásával szemben is előnyt élvez. Szvetlana egyelőre egyáltalán nem beszél japánul, így a házaspár egymással is csak oroszul kommunikál. Szinte egyáltalán nem hagyja el a lakásukat. Reggel, miután a férje elmegy a munkába, ő tanulással tölti az idejét. Ha elfárad, szovjet zenét hallgat. Ezt a rendet követi nap mint nap" – ezt már egy másik, a Tokiótól 300 kilométerre fekvő Gamagoriban kiadott helyi újság, a Gamaguri Shimbun egyik 1975. augusztusi számában lehet olvasni ugyanerről a párról.
Akárcsak Kovács Béla, úgy egyébként Maszanori sem érdektelen figura: a férfi nukleáris ügyekkel foglalkozik, az egyik japán független kormányzati ügynökség, a Japan International Cooperation Agency munkatársaként dolgozott Kazahsztánban is.
„Most már nekem is lenne mit kérdeznem a feleségemtől, nemcsak magának” – így reagált a japán újságcikkre Kovács Béla, amikor a strasbourgi irodában beszélgettünk. Azt elismerte, hogy a felesége révén ismeri Ómija Maszanorit, de azt állította, nem tudta, hogy házasok voltak. Pedig azok voltak, sőt, jogi értelemben most is azok. De Szvetlanának volt egy harmadik férje is.


Amikor Kovács Béla azt állította a beszélgetésünkkor, hogy Szvetlana 1986-ban már osztrák állampolgár volt, véletlenül igazat mondott, a nő valóban nem 1988-ban szerezte meg az osztrák állampolgárságot, mint ahogy azt korábban Kovács az Alfahírnek állította. A nyolcvanas évek közepén ugyanis a nő ismerősei szerint már sűrűn használta a Szvetlana Schön névre kiállított útlevelét is. 1983-ban – tehát amikor már négy éve együtt volt Kovács Bélával – hozzáment egy osztrák férfihez, Mario Schönhöz.
A börtönviselt Schön neve ismerősen csengett akkor az osztrák alvilágban, de amikor körbekérdeztem, még a magyar alvilág öregjei közül is volt, aki tudta, kiről van szó. A férfi neve egy 1979-es bűnügyi hírben is megjelent, az akkor 20 éves, nagylábon élő Schön egy olyan erőszakos betörőbandának volt a tagja, amely a rendőrség szerint „nem válogatott a módszerekben”.
A férfi kelet-európai nőkkel is névházasságokat kötött, természetesen pénzért. Schön csak papíron volt együtt a feleségeivel, így Szvetlana oldalán sem bukkant fel soha, az orosz nőnek csak az osztrák útlevél és a családnév miatt volt fontos, hogy a bűnözőhöz férjhez menjen. Így amikor Szvetlana 1984-ben megkapta az osztrák állampolgárságot, rögtön elváltak, Schön pedig újabb üzletet kötött, egy lengyel nőhöz ment hozzá pénzért. Azt, hogy tudomása volt-e arról, hogy amikor Szvetlanához hozzáment, valójában a KGB-vel üzletelt, nem tudtam tőle megkérdezni, mert már csak a sírját találtam meg a bécsi központi temetőben: két évvel ezelőtt, 51 éves korában egy balesetben elhunyt.


Két évvel azután, hogy feleségével 2003-ban visszatért Magyarországra, Kovács Béla belépett a Jobbikba. Még abban az évben megalakította a párt külügyi bizottságát, amelynek azóta is az elnöke. A főleg bölcsészekből álló jobbikos vezetés örült a több nyelven beszélő Kovácsnak, aki nem is rejtette a véka alá, hogy remek kapcsolatai vannak külföldön. Részben ennek, részben pedig annak köszönhette előmenetelét, hogy nem volt fukar, amikor a zsebébe kellett nyúlni. Volt egy időszak, amikor magánszemélyként hivatalosan ő adta a legtöbb pénzt a Jobbiknak, több millió forintot. Azt, hogy igen bőkezűen támogatta a pártot, még Vona Gábor pártelnök is elismerte.
Kovács nyelvtudása és a kapcsolatrendszere mellett a bőkezűsége segítette abban, hogy viszonylag gyors karriert fusson be a párton belül. És emiatt az sem számított, hogy honnan jött és mit csinált korábban. Pedig a gyanú mindig körüllengte: moszkvai múltja miatt a háta mögött sokan csak Kágébélának hívták a pártban.
A messziről jött idegen pedig nem tétlenkedett. Leginkább azon munkálkodott, hogy az őszödi beszéd utáni felfordulásban egyre jobban erősödő Jobbik azokhoz közeledjen, akikkel ő is remek kapcsolatokat ápol: az oroszokhoz. 2008-ban az ő kezdeményezésére és vele utazott Moszkvába Vona Gábor pártelnök, és nagyjából ez az a pont, ahol a Jobbik külpolitikájában vállaltan is megjelent az azóta is tartó oroszbarátság. Kovács erre másképpen emlékszik, szerinte Vona Gábor szeretett volna az oroszokhoz közeledni, ő csak segített neki ebben.
2009 őszén Kovács kezdeményezésére alakult meg az európai szélsőjobboldali pártokat tömörítő Európai Nemzeti Mozgalmak Szövetsége, melynek deklarált célja, hogy előbb-utóbb frakciót tudjon alakítani az EP-ben. A régebben szebb napokat megélt, de mára már jelentéktelenné vált szervezetnek Kovács eleinte a kincstárnoka, majd az elnöke volt. Még a kémbotrány előtt megszólalt az orosz–ukrán konfliktusban, méghozzá a nemzetközi sajtóban, a krími népszavazás egyik megfigyelőjeként mondta azt, hogy a szavazás „teljesen szabad és tisztességes" lesz. Az ukrán parlament nemrég fogadott el egy olyan törvényt, amely lehetővé teszi, hogy különféle szankciókkal sújtsa az ország nemzetbiztonságát, szuverenitását vagy területi integritását veszélyeztető államokat, csoportokat és személyeket, és ugyanezzel a lendülettel Kovácsnak megtiltották, hogy betegye a lábát az országba.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.23. 11:23


hát én ezt most nem fogom végigolvasni
összefoglalnád pár mondatban zsolti, hogy mire jöttek rá a "nyomozók"? megköszönném
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.23. 08:48


Mint a politikai topik kiegyensúlyozottságra törekvő figurája,linkelek nektek egy jó cikket.Lehet itt nem kellene ilyeneket felhozni,de az objektivitás fontos dolog.Tényfeltáró riport az indexen Kovács Béla múltjáról.Dezső András barátunk (ő volt az,aki levetette a kurucinfós reklámfelületeket) több hónapi kutatómunka után feltárja a jobbikos politikus homályos múltját.Hosszú a cikk,de érdemes végigolvasni.

http://index.hu/belfold/2014/09/23/a_na ... lta_frigy/

Reakcióim:vissza lehet keresni a hozzászólásaimban,én már az ügy kirobbanásakor kijelentettem,hogy fikarcnyit sem érdekelne,ha Kovács Béláról kiderülne valamilyen KGB-s szál.Számos politikusunk lepaktált külföldi érdekekkel.Semmivel sem különbözik hazánk kiárusítása,liberalizálása és szolgalelkűvé tétele Kovács úr kapcsolataitól.(Már ha igazak a cikkben megjelentek.)Nem jó dolog,ám ha érvényesül az amerikai,a nyugati és az izraeli lobbi hazánkban,miért ne lehetne orosz is?Szóval ez engem hidegen hagy.
Ami viszont érdekel,hogy Kovács Béla mennyiben volt tisztában felesége múltjával.Ha a KGB behálózta a jobbikost,az mennyire volt erőszakos? Simán belement Kovács,vagy kényszerítették?
És ami miatt hányok Dezső Andrástól és az egész indexes-origós-liberális bagázstól:képesek voltak elutazni Japánba,Oroszországba és bárhova azért,hogy ezt az ügyet boncolgassák,de soha nem vennék a fáradtságot olyan összeesküvés-elméletek felgöngyölítésére,ami nem a Jobbikhoz kapcsolódik.Norvég alap,Bajnai amerikai pénzelése,TASZ,Helsinki Bizottság,különböző jog-és rajvédő szervezetek,baloldali mutyik.
Na ezért nem fogom lelkes tapssal fogadni ezt a Kovács Bélá-s riportot sem.
Képmutató érdekújságírók.
Tessék lóra pattanni,éskutakodni kicsit cionizmus ügyben.
Szarháziak...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.22. 15:24


No,Xaba...
Trigo kiváló reflektálása után néhány morzsát én is hozzáadnék.
Először is:azt nem értettem,hogy mit jelentsen az,hogy a cigók 10 zsernyák védelme alatt állnak.
A viták elsüléséről annyit,hogy tényleg kapcsolatok felbomlásához vezethetnek.És ha ezek a "melléfogások" a saját családodban/baráti körödben történnek,akkor az ember hajlamos feladni az egészet.Kik,ha ők nem? - kérdezhetnénk.Jogosan.Okosan kell csinálni, már ha akarja az ember.Ha van rá energiája és motivációja.A te életedben bekövetkezett változások abszolút indokolják a híréhség csillapodását,a közönyt, a politikai spleent.Megértem.Szerintem minden felcsippentett hírmorzsa előrébb viszi az embert,és ha több ember megy előre éveken át,akkor megtesz majd a hasonszőrű csoport egy lépést.Csak győzzük kivárni.A te "térítéseid" is megtérülhetnek egyszer.Óvatosan folytasd a munka mellett a kisebb beszélgetéseket a politikáról,és előbb-utóbb áttöröd a rést.Persze első az önmegvalósítás:boldog,egészséggel fűszerezett,nagyobb anyagi gondoktól mentes élet.Ha ez megvan,akkor kutyát sem érdekel,hogy most a zsidó vagy az arab lobbi uralja a világot.Ahogy Trigo is írta.
Nekem tanárként könnyebb a dolgom a "térítésben",és vannak is sikereim.Csak ezt nekem tilos lenne csinálni.Én politikai tudatosságra próbálom nevelni a gyerekeket:tájékozódjanak,gondolkodjanak és szavazzanak.Mindegy,hogy kire.Éljenek a lehetőséggel.Próbálom nekik az én szűrőmön keresztül bemutatni a világot,az objektivitást szem előtt tartva természetesen.Nagyon nehéz,de védtem már meg zsidó és cigány tanítványomat is a többiek nemtetszésétől.Olykor azt érzem,hogy tetterős vagyok,és megváltoztatom a világot,máskor pedig azt,hogy egy lúzer szőlőszem senki,aki félrevezeti a diákjait.Egyet vállalok: a gyerekeim előtt sem titkolom nemzeti radikális nézeteimet.Egyet pedig bizton állítok: egyike vagyok az ország legliberálisabb,legelfogadóbb és legpárbeszédképesebb nemzeti radikális tanárainak.Ha bármikor bajom lesz ebből,nem menekülök majd sorsom elől.
Még szívesen meghallgatok mindent és mindenkit.Nem tudom, meddig tart a birkatürelmem.Szeretek beszélgetni.Ezért is bántott nagyon,hogy fradista leszélsőségezte nyáron ezt a topikot.Nem volt rá oka.Sértőnek éreztem.Le kellene tojnom,de nem megy azóta sem.Pont minket,akik kíváncsiak az ellenvéleményre is.De ő tudja.
Soha ne add fel,Xaba!
Bújj el,gubózz be,dolgozz keményem,de várj a pillanatokra.
Eljönnek majd azok. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.22. 15:00


azért vikiék elég keményen odapakoltak a bankoknak, hiába volt az iszonyatos ellenállás.
persze mindig, minden rossz, nyilván ez is egy kalap kaki, de szerintem nem.
http://index.hu/gazdasag/2014/09/22/2_m ... zahiteles/
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.22. 13:49


mer nem szokás sn
nekem is bennem van hogy intsek a bicajosoknak, de hát akkor kb a kormányt se fognám annyian vannak a frekventáltabb helyeken.
Mondjuk az országúton szembe azért ritkább az igaz :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.09.22. 08:05


Trigoria írta: de akkor mondjuk a bicajosok miért nem teszik?

én már csak ezt emelem ki, és OFF is
én szoktam inteni a bicajosoknak, igaz nem a gázpalackot cipelő, vagy a kocsmából hazafelé tartó, vagy az apuka két gyerekét terelgető bicikliseknek, de szoktam. Igaz kb. le se sz*rnak. Ahogy a futóknak is intek (és kap egy "hajrá!"-t is), amikor futok, de nagyon kevés int vissza...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.22. 01:09


Xaba vazze, nagyon jókat írtál
érett gondolkodásúakat

És nagyon érdekes számomra, hogy mennyire összetartanak a motorosok a világban.
Ezt magam sem értem, pedig már - ugyan robogós szinten - de a része vagyok. De hogy miért köszöngetnek egymásnak a motorosok az tényleg rejtély. Pontosabban közösségi összetartozás nyilván, de akkor mondjuk a bicajosok miért nem teszik? Meg azért mondjuk Róma belvárosában sem tudom elképzelni ezt, hisz már BP-en is félpercenként intünk egymásnak, de akkor mi lehetne ott kint... :D

Képesek egy vadidegenért akár több száz km –t motorozni.
Ebben szvsz benne van erősen az is, hogy motorozni önmagában jó dolog, és egy egy ilyen "esemény" csak célt ad az amúgy akár céltalan motorozásnak is - mintegy okot adva arra, hogy motorra üljenek.

Az életedről írt dolgok nagyon tanulságosak. Most már értem, hogy miért írtad rólam amit írtál. És jah, már megérted miért akartam kiszállni. Ami láthatóan nem sikerült :D , de mivel épp nincs melóm, így most még ez nem baj.
Amúgy ha holnaptól mondjuk Tenerifén élnék, asszem tojnék rá, hogy mi folyik itthon. Egy ideig bele beleolvasgatnék a hírekbe (főleg mondjuk anyámék miatt akik itt élnének nélkülem) aztán szép lassan elmaradozna. Persze lehet hogy tévedek.

De amúgy tényleg alapigazság, hogy az ember azzal töltse szabadidejét amit szeret, ami boldoggá teszi, ami szórakoztatja. És pont nem azzal ami feldühíti. Mi meg mégis ezt tesszük a kuruccal pl. Még jó hogy k.rva sokat focizom, meg Roma-t imádunk, mert azért ez nem enged egy stresszes idiótává válni. De hányan lehetnek, akiknek a politika a minden, és más nincs.... :(

Próbáltam... nem megy. Már nem is akarom. Jobb birkanépként!?
Ha a saját szülei kiröhögik a gondolatait az embernek, de legalábbis nem veszik komolyan, akkor valóban felesleges. Egy igazi nevelési cél lehet, hogy a saját gyerekeidet neveld úgy ahogy gondolkodsz. Őket még lehet befolyásolni, de a szüleit az embernek már nehéz, barátait detto.

Ha mindennel tájékozott akarok lenni az teljesen leköt. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy amit ide linektek azt elolvasom. Nem fogok én többet keresgélni…
Azt gondolom, hogy a világlátás kialakulása bár nyilván örök életig is tarthat és folyamatos lehet, de mégis időtartamhoz köthető. Amit pl a kuruc képvisel, azt pár év alatt az ember "el tudja sajátítani". Én már úgy gondolkodom, hogy hiszek a háttérhatalmakban, az oligarchákban, a zsidó lobbiban, stb. És már nem is fogok megváltozni ez ügyben. Ehhez elég is volt pár év. Innentől bármi történik a világban, már be tudom sorolni az ÉN világképembe. Nem kell már keresgélni semmit, már híreket sem kell olvasni, hisz minden besorolható. Már idegeskedni sem idegeskedek a politikán. Én nem tudok változtatni rajta, szerintem értem amit érteni kell belőle, látom amit látni kell. De ennyi. Amíg nem történik valami drasztikus változás az országban/világban, addig ugyanaz a sz.r megy mindig.

Ezután nagyon felületesen fogom kezelni. Egy kicsit tudjak a dolgokról, de ne sokat.
Így van. Pont annyit, hogy tudjuk kb mi történik, de a mélyebb összefüggések, elméletek már nem biztos hogy fontosnak kéne hogy legyenek nekünk. Hisz attól nem leszek nyugodtabb ha TUDOM valami (rossz) dolog okát.
És lennék én birka szívesen, ha a birkaéletet úgy tudnám élni, hogy a birkagondolkodással boldog lehessek. Tehát ha tengerparton élnék egy dögös csajjal, egész nap vitorlázhatnék és focizhatnék stb. Ilyen körülmények között ki a tökömet érdekelné az aktuális politika? (Egészen addig persze amíg nem hatna rám is közvetlenül.) De mivel nem így élünk.... Bár az is furcsa, hogy ok nem élünk így, de ettől még miért foglalkozunk a kérdésekkel? Miért???? Tájékozottság miatt? Mert életünk része? Kikerülhetetlen? Miért?

zsolti: Ez a hatalmas tudás nem felesleges, ha nem kezdesz vele valami nagyobbat?
hát ezaz!

Bocs ha csapongtam, de Xaba írása kihozta belőlem ezt a sok sz.rt. :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.09.21. 22:04


Az a helyzet, hogy igen nagyszámú palántáról van szó. kb. 800 –an vannak. Jelenleg minden nap vagy 10 zsernyák védelme alatt állnak. De a helyiek tervezgetnek és várnak egy nagy cigánypecsenyére. Elvileg annyiban változott a helyzet, hogy a kiskirályok kicsit megszeppentek és már nem olyan nagy legények a központban. Nem is járnak annyit be, mint eddig. Vagyis vásárolni még be-bejárnak, de rabolni már nem.
Ezen kívül akarnak valamilyen polgárőrséget indítani, kamerákat felszerelni, stb. Én nem tudom mit kéne csinálni… (vagyis tudom, de na…)
Amúgy furcsa, hogy annyira nem kovácsolódnak össze az emberek. A helyiekből sokan azt mondták már erre a harmadik felvonulásra, hogy „ők szervezik, intézzék…”, "szerencséjük, hogy nem hoztak román zászlókat". És nagyon érdekes számomra, hogy mennyire összetartanak a motorosok a világban. Képesek egy vadidegenért akár több száz km –t motorozni. Jó néhány évvel ez előtt is volt egy eset Székelyudvarhelyen, amikor egy motoros szervezett egy jótékonysági eseményt egy beteg gyermek számára, amelyben a főszervező életét vesztette. Hatalmas összefogás volt már akkor is.


Nem gondoltam, hogy ilyen ködös lesz az az „értésem”. Mondjuk elég nehéz megfogalmazom, hogy mit is akarok mondani… De van egy pár régi komment, amelyekre válaszolva kifejtem álláspontom. Vagyis inkább nevezzük kételyeknek.
Első és legnagyobb problémám:
zsolti írta:Nekem is ökölbe van a kezem nap mint nap,mikor a híreket olvasom.

És nem csak amikor olvasom, hanem sokszor utána is. Sőt, egész nap. Sőt, egész héten! Az utóbbi hónapokban igen elfoglalt voltam, így nem értem rá sem ezt sem más fórumokat olvasni, vagy hozzászólni adott témákhoz. Kemény időszak volt, de remekül kezeltem. Nem agyaltam sosem aktuális kül- vagy belpolitikai blődségeket, sőt eszembe sem jutottak.
Most, hogy én is keményen dolgozom, a szabadidőm az ötödére csökkent. Így eddig nem ismert fogalom jelent meg: az időgazdálkodás. Sokkal jobban meg kell gondoljam, hogy mire mennyi időt fordítok. Ha naponta egy-két-hááá órát eltöltök politikával, akkor mi marad másra? Régebb simán belefért. Ma már egyáltalán nem. Szubjektív jóllétemre nem gyakorol pozitív hatást egy kurucos cikk sem... Nem beszélve, hogy milyen hatása van a kapcsolataimra. Bár régen megfogadtam, hogy nem vitázok (sőt, nem is beszélgetek) senkivel politikáról, de néha szóba kerül. 10 –ből 10x nem sül jól el.
zsolti írta:Nem tudom megtenni,hogy nem olvasok politikáról.Felháborító dolgok történtek/történnek/fognak történni a világon,és ezekről jó tudni.

Ezt én is így láttam éveken át. De ez a pár kényszerhónap alatt ez átalakult. Meglepődtem magamon, hogy pár cikket mekkora közönnyel olvastam. Ez a topic bepótlását is csak terelgettem, halogattam.
F72Quadraro írta:Ezért nem érdekel már senkit semmi. Ezért van hatalmas közöny minden és mindenki iránt.
Pedig elég lenni elkezdeni szerintem a saját környezetünkben, családunkban, gyerekeink körében elkezdeni "alakítani" a világot".

Próbáltam... nem megy. Már nem is akarom. Jobb birkanépként!? Csak az biztos, hogy ez az életed van. Hogy ez előtt volt-e, később lesz-e… nem tudod. Mindenkinek más az élet értelme. Nekem az, hogy szubjektíven jól és sikeresen éljek. Hogy megvalósítsam önmagam, és a legfontosabb értékeknek éljek.
Trigoria írta:dehogy támadok :shock: :)
én kb neked rakom csak be
vagy inkább megszokásból, hisz te úgyis olvasod :D

Régebben alig vártam, hogy leülhessek gép elé és megnézhessem, hogy írtatok-e végre valamit ebbe a topicba. Hogy fellépjek a kurucra és más oldalakra, ahol csámcsoghatok. Mert szerettem és szeretem ezt csinálni. De be kellett látnom, hogy a karrierem és életem ettől nem fog előbbre mozdulni. Ha mindennel tájékozott akarok lenni az teljesen leköt. Így arra az elhatározásra jutottam, hogy amit ide linektek azt elolvasom. Nem fogok én többet keresgélni…
zsolti írta:KÖTELEZŐ!!!

:D

Bocs a regényért és a sok közhelyért...
Tudjátok valahol az a legszomorúbb, hogy hiszek benne, hogy a háttérhatalom pont azon ügyködik, hogy én (és mindenki) ilyen gondolatokkal legyen tele. És lám sikerült nekik!
Ezután nagyon felületesen fogom kezelni. Egy kicsit tudjak a dolgokról, de ne sokat. Mikor Trigo mondta, hogy 5-6 évig nem akar politikáról olvasni, csak pislogtam. Simán meg tudnám már csinálni.
zsolti: Ez a hatalmas tudás nem felesleges, ha nem kezdesz vele valami nagyobbat?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.21. 12:59


Mióta Karsai László holoprofesszor kábé 4 évvel ezelőtt vállalta a holovitát Perge Ottóval a kurucinfó hasábjain,azóta nem nagyon keresik a párbeszéd-lehetőségeket a dogmatikusok. Én úgy megnéznék egy ilyen vitaműsort. Persze a törvény már nem teszi lehetővé.Lerágott csont már ez ezen a fórumon,de én először az életemben most nem ideges lettem egy újabb holoszenzáció után,hanem mosolyogtam.És nem kínomban.Őszintén és felszabadultan.Jó érzés volt.Mosolyért nem jár börtön.Még.Az évek során mindent megtettem a holokauszt-tájékozódás ügyében,úgyhogy tiszta a lelkiismeretem.Mosolyoghatok.Természetesen nem az ártatlan áldozatokon,hanem az egész jelenséget körülvevő homályon,mítoszon és marketingen.Én már beletörődtem.De évtizedek múlva hátha lesz egy olyan történelmi pillanat,amikor a médiában megvitathatják ezt a történészek,és konszenzusra jutnak.Én ezt kívánom,hogy derüljön ki az igazság.Ha a kuruc igazsága,akkor az;ha a holoparazitáké,akkor az.Nekem mindegy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.21. 11:57


nekem egyértelmű és biztos hogy a cigányok nyírták ki
eltussolás naná, nem kell ott se a nemhiábaszületettekkel a balhé

Xaba:
De most már értem... sőt... Érdemes erről beszélnem?

Ez engem is érdekelne, tehát mindenképpen. :)


https://kuruc.info/r/56/133332/
:D :D :D
8 évig keresni egy épületet
ez Guiness-rekord? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.21. 07:27


Szevaaaaaaaaaaaaaaaaaasz!!! :wink:
Xabikám:ÍRJAD/MONDJAD/KÖZÖLD/OSZD MEG a véleményedet,a kételyeidet,az észrevételeidet.Gyerünk!
Amúgy is felcsigáztál,barátom.Mit is jelentsen az,hogy most már megérted Trigót,aki fel akart hagyni a politizálással? Mindenről ÉRDEMES beszélni!
A szentléleki eset nagyon furcsa innen gúnyhatáron belülről.Ha agyonverték a srácot,azt egy vizsgálat nem mutatná ki azonnal? Ha nem a "motoros" sérüléseibe halt bele,annak nincsenek egyértelmű orvosi jelei? Mi ez az időhúzás? Eltussolás lenne? Bármit tudsz vagy hallottál,írjad,Xaba!
Egy ügy,amely összekovácsolja a románokat és a magyarokat. :(
Cozma után újra.
Ilyen "apróságok" kellenek hozzá. :evil: :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég