Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.18. 22:21


na megnéztem a Vona évnyitót én is
Megint csak azt tudom mondani, hogy ha ezt a beszédet egy időben egy este minden adó leadná, áprilisban a Jobbik nyerne.
Eskü azt gondolom, hogy aki ma Magyarországon megismerve a Jobbik programját és meghallgatva ezeket a beszédeket, nem Jobbikos vagy nem lesz Jobbikos azonnal, az ... de inkább ki sem mondom.

Utálom a személyi kultuszt, de Vona az egyetlen politikus a világon, akivel szívesen kezet fognék és elbeszélgetnék. (Nem mellesleg idősebb vagyok nála pár hónappal :) )
...igazából asszem nem is utálom a személyi kultuszt :)

egy apró észrevétel (pontosabban egy hsz-ben volt de megfontolandó): egy árva szót sem szólt Vona arról, hogy ha nyer a Jobbik, kilépünk az EU-ból. Szidta az EU-t, de kilépésről nem beszélt. Tudatos enyhülés? Véletlenül vagy nem fontos alapon kimaradt? Félek előbbi...


Anelka meg...
el fogják meszelni, mert a pénz az úr
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.18. 22:08


Ahogy várható volt,Anelka sem úszta meg:

http://kuruc.info/r/39/122862/

Kár,hogy amikor még védtem,nem voltam ilyen nagy radikális.Minden fogott labdám után ezt a mozdulatot mutattam volna kábé.Kíváncsi vagyok,hogy az NB II-es kézimeccseken ki jelentett volna fel először.
Zsidó szponzorunk nem volt...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.18. 17:53


a kitartásod és lelkesedésed inspiráló :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.18. 17:23


Szép lassan,Trigó.
Lehet,hogy 2-3 ciklus még kell.Bár te azt írtad anno,hogy még egy ciklust végignyomsz,aztán ha semmi,akkor hagyod a fenébe.Hát a lufas.t!Szépen kivárod velem együtt!Meg Xaba királyfival meg a többiekkel. :) Hogy leszel a frakcióvezető helyettesem,ha most feladod?!? :wink:
Megnéztem a Jobbik évértékelő beszédét.Nagyon színvonalas volt.Most úgy érzem magam,mintha megittam volna másfél liter vért. :) Egyedül elindulnék Erdélyért...
No,mindegy.Nem szabad feladni. Soha.Most jó egy 25%-os második hely. 4 év múlva fej fej mellett a Fidesszel,utána pedig jöhet a két harmad. :wink:
Szép jövőt!
Egyelőre.
A fokozást meg kivárjuk valahogy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.18. 16:11


jó lenne ha másodikok lennénk, de ettől még a Fidesz-piramis tovább fog épülni :( ( :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.18. 14:56


Pont ezt akartam linkelni a kurucról.
Állatok. :D
Persze most még nevetünk,ám remélem a Jobbik megelőzi ezt a förtelmet.Bár a közvélemény-kutatások nem mellettünk szólnak.
Éppen ezért leszünk másodikok. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.18. 13:51

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.18. 11:06


De gec.k... :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.17. 22:27

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.16. 18:14


őszintén? amennyi pénzem nekem a kártyán van, és amilyen összegekkel neten vásárolok, azzal nem agyalok ezen
ha sok pénzem lenne, úgyis két kártyám és két számlám lenne mindig
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.16. 15:44


Gondolkodtam, hogy ide vagy a sima off-ba írjam, de végül ennél maradtam.
De látom nem értitek a problémám. Ti sosem gondolkodtatok azon a bankautomatára várva, hogy hogyan lehet tévedhetetlen? :|
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.16. 14:32


mert összeesküvés-elmélet :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.01.16. 13:59


és ezt miért ide? :) :roll:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8140
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.16. 13:35


Csak én félek a neten való rendeléstől? Komolyan, ott tartunk, hogy már az adót is ki lehet kizetni okostelefonon (halál komoly! Most hallottam), én meg még mindig félek neten bankkártyával fizetni :roll:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.14. 14:55


Írtam már párszor,hogy én így is,úgy is hányok a magyar politikai baloldaltól.
Na már most ezt félretéve,ha beleképzelem magam egy magyar baloldali szavazó szerepébe,felhúznám magam az első fára.Ez a tisztességes baloldaliak szembeköpése!
Fodor,Gyurcsány,Kuncze...???
Hát, basz.meg...
Remélem mindez a szimpátia látszódni fog a voksokon.
Ám ha az összeborulás miatt megnőne a szavazati aránya a baloldalnak,akkor Magyarországnak csak tapsolni tudok.
Csak nem hülyék az emberek...
Mondjuk az Orbán-ellenesség elég nagy.(Bár nem tudom,miért.Jobbikos oldalról kapisgálom,de hogy balról kinek van mersze őt diktátornak beállítani,azt nem tudom.)
Mindegy.
Mostani baloldali összefogás=csőd,hiteltelenség,arculcsapás.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.01.12. 23:59


Akkor egy jóhírféleség, a sok szomorú után :oops:

http://www.maszol.ro/index.php/belfold/ ... n-a-jobbik
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3930
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.12. 15:11


kár is róla szót vesztegetni többet
ha netán egy pillanatra is megfordulhatna valaki fejébe, hogy ezt ők tényleg jó szándékkal és komolyan gondolják, akkor azonnal gondoljon a dátumra és a választások dátumára és erre a mondatrészletre: "és azt szeretnék, ha arról a következő hetekben társadalmi vita bontakozna ki. "
nincsenek véletlenek
bár a cigányok eddig se akartak a Jobbikra szavazni (tisztelet a kivételnek, de az ezután is rá fog) :)

és egy jó hsz hozzá:
Én úgy gondolom, hogy annyira kell levinni a munkaidőt, hogy megszűnjön a munkanélküliség. Első körben 8 órára! Még azt sem zárom ki, hogy már ettől megszűnne! Ha pedig nincs munkanélküliség, akkor emelkednének a bérek és jobb minőségűek lennének a munkahelyek! Nem kell nagy nekimenés senkinek, csak be kéne tartatni a jelenleg is hatályos munka törvénykönyvét, ill. vissza kéne benne állítani azt, hogy heti 40 órás a munkaidő. Pusztán avval, hogy ezt nem tartják be, több százezer munkahely szűnt meg! Vajon mennyit dolgoznak a takarítók, vagyonőrök, építőipari munkások, kereskedők, stb., folytathatnám... Nem nyolc órát....És ezek olyan ágazatok, amelyekhez nem kell magas iskolázottság se, a szakképzetlen emberek tömegeit is gyorsan fel tudná szívni! Ugyanis nem a diplomásokat dolgoztatják túl általánosságban...A transznacionális vállalatoknál meg sokkal kevésbé vannak munkaügyi problémák, mint a kedves hazai kis, és középvállalkozóinknál Csak akarat kell hozzá, de amíg csak vállalkozók ülnek a parlamentbe, nem fognak saját ujjukba harapni!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.12. 10:28


Igen,igen.Zsuzska néni napjaink vezető szociológusa.Nekem is a fősulin állandóan az ő könyveiből kellett tanulnom.
Nekem ezer tanulmány is megjelenhet a cigányság pozitív beállításáról,az orrom előtt zajló valódi élet az összeset meghazudtolja.
És mivel ugyanaz a banda hazudozik a cigányságról,mint a demokráciáról és a zsidóságról - viszont a cigánysággal kapcsolatban TUDOM,mi az igazság -,ezért az Úr bocsássa meg nekem,hogy az Isten ajándékairól szóló pozitív dolgokat is negatív köntösben lássam-Magyarán szólva:nem hiszek a zsidó békében és demokráciában.
Amúgy meg ez a fizetés,járadék,ingyenpénz, amit belinkeltél,Trigó...
Katasztrófa.Szégyen.Aljasság.
Alapvetően jó ötlet lenne egy "tisztább" országban.De így...Bármilyen segítség,amellyel a normális magyar családokat segítenék,mindig a cigányságnak kedvez a legjobban.
Nem mondom,hogy nem jönne jól az a családi pénz,ami tervben van,de esküszöm lemondanék róla,csak hogy a sok ingyenélő tetű ne kapja meg.Hihetetlen,hogy ha bárki bármi jót akar,annak a cigányok lesznek az elsőszámú haszonélvezői.Nincs mit tenni.
Ne vezessék be.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.11. 22:10


https://kuruc.info/r/2/122564/
és ez a Ferge a Karunk egyik atyaúristene :twisted:
csoda hogy fb-on nem kurucinfózok? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.11. 21:15


https://kuruc.info/r/9/122516/
épp ezekért nekem ez nem nagyon idegesítő már, hanem inkább érdekesség
amely egyszer talán visszaszáll rájuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.11. 20:57


én nem azért nem idegeskedek. :D Én sose voltam a cionizmus miatt ennyire pipa mint te. Mármint sose hatott (vagy nem hagytam?) annyira a lelkivilágomra a hétköznapokban, hogy ezzel fertőzzem a gondolataimat pár percnél tovább. Ez nem jó, de így van. Tudomásul vettem, hogy van, hogy hogyan működik, és azt is, hogy kishalak vagyunk ennek megváltoztatásához. Tehát ha egyszer kisöprik innen, majd nagyon fogok örülni neki, addig meg megpróbálok nem nagyon bosszankodni rajta átlagemberként. De ha lehetőség van azért én is oda odaszúrok. :wink:

majd mindenképpen kérünk beszámolót róla :D :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.11. 20:26


Én pont azt nem tudom,hogy vajon miben lehet igazam/igazunk.
Vagy a világon hányan gondolják ugyanazt,mint mi.
És igen,én mindig újabb és újabb szinteket érek el,így nemsokára eljutok oda,ahol te vagy;ahol már nem kell idegeskedni. :)
Amúgy rólam senki meg nem mondaná,hogy nemzeti radikális vagyok;hogy a Jobbikra fogok szavazni;vagy hogy beleásom magam a cionista dolgokba.Belőlem kinéznének egy csendes fideszest vagy egy LMP-st.(Váááá :mrgreen: )
Mindegy is.Ha a március 15-ei műsorom után nem fognak kirúgni,még nagyobb önbizalmam lesz. :)
Ahol érem az ellenséget,ott fogom ütni.
Intellektuálisan,persze.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.11. 20:18


Mandelával kapcsolatban sem sokkal jobb a helyzet
de ez tényleg botrány
de ezen már meg nem lepődök, fel nem húzom már magam
tényleg az lehet zsolti, hogy ahogy én is, úgy te is valóban erősen fasizálódtál a kuructól, csak míg én egy szinten megálltam, te egyre újabb és újabb szinteket érsz el :)
ez persze nem jó vagy rossz, de hogy ezen tényleg felhúzod magad és ideges leszel (tartósan), az azért jelent valamit
azontúl, hogy mindenben igazad van
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.01.11. 19:23


Végigolvastam a cikkeket Saron haláláról az alfahíren,a kurucon és az indexen is.Meg persze Izraelről is jó sok írást olvastam már.Végigrágtam magam az 1948-as megalapításától kezdve az 1967-es hatnapos háborún át egészen a 2013-as történésekig.
Hihetetlen,hogy Európa ennyire meghajol ezelőtt az ember előtt.Még Putyin is.Többek között ilyen érdemeit említik:a palesztinokkal való párbeszéd,kivonulás a Gázai-övezetből,a béke megteremtése.Mindegyik hírportál tudósít azonban a palesztin menekültek kiirtására irányuló parancsáról is:Szabrában és Szatilában arab menekülteket mészároltatott le.Emiatt Izraelben felelősségre is vonták - egy bizottság alakult a vérengzés kivizsgálására -, ám felelnie soha nem kellett a tettéért.
Ma nyugati politikusok tömkelege tisztelgett és ömlengett az emléke előtt.Most már tényleg nem tudom.Lehet,hogy bennem van a hiba.Ami gazságokat tett,az nem kurucinfós titok.Mindenki tud róla,hiszen az index is hozza a cikkében.Ennek ellenére istenként kezelik ezt a szélhámost.Valószínűleg én nem látom jól a dolgokat,mindenféle cinizmus nélkül.
Persze,voltak "jó" cselekedetei is.Ám ezek mind azért mondhatók "jónak",mert Izrael mindig is brutálisan bánt a palesztinokkal,és így könnyű egy-két tettet "jónak" beállítani.Kivonulás a Gázai-övezetről.Miután elfoglalták Palesztinát.Ja.Tárgyalás a palesztinokkal.Miután romhalmazzá tettek tengernyi területet.És 2014-ben ugyanez történik.Miután Palesztinát lecsökkentik eredeti területének egy százalékára,akkor majd kiegyeznek.És akkor John Kerry büszke lesz.Onnan már csak egy szellő,és végleg eltörlik a bibliai Palesztinát a Föld színéről.
Én most nagyon kutyául érzem magam.Hallgatólagosan végigasszisztáljuk,ahogy tömeggyilkosokat éltetnek.Simon Peresz már megkapta a Nobel-békedíjat.Menahim Begin csak jelölt volt.Arafat forog a sírjában.
Szégyellje magát Európa és az egész világ,hogy ezt végignézi.Bár még egyszer mondom:benne van a pakliban,hogy az utóbbi két év kurucinfós olvasgatása fasizált engem is,és képtelen vagyok meglátni a cionizmus pozitív oldalait.
Most viszont újra ökölben a kezem.
Kitartás,palesztinok!
Én veletek vagyok.
És remélhetőleg eljön majd az az idő is,amikor a többségben lévő józan gondolkodású zsidók lemossák a Föld színéről a hozzájuk képest parányi mennyiségű cionistákat.
Nekik is szurkolok.
Addig is csak ülök itt,és gépelek,és bambulok,és...
....arra gondolok,hogy mekkora tüntetés volt Gyöngyösi Márton ellen,aki nem ölt meg senkit,nem deportált senkit...
....miközben tömeggyilkosok kapnak dísztemetést.
Tényleg fejre állt a világ.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11655
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.01.11. 16:34


https://kuruc.info/r/6/122559/
tetszik
leszámítva, hogy megemlíthette volna, hogy mi engedtük be őket Erdélybe, ahol addig nyomuk sem volt

de legalább vannak igazi román történészek is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28039
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég