Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.27. 17:46


A
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.27. 17:19


Ha tudnám azt, hogy az életminőségem kábé csak a felére csökken, akkor A.
Ja.
A.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.27. 14:48


bicajozás közben megfogalmazódott bennem egy kérdés felétek:

Ha megtámadná Oroszország Magyarországot, és rajtatok múlna, hogy mit tegyen a kormány, ti hogyan döntenétek?

A - azonnali kapituláció egy fegyver elsütése nélkül, védve az életeket és az épületeket, stb
B - kis határmenti vagy egy-két napig harcok, és aztán kapituláció (várva hátha besegít a NATO, ami ugye kötelessége is lenne)
C - harc a végsőkig (valszeg a NATO-val), de itt kő kövön nem maradna minden bizonnyal.

(és itt fontos hangsúlyozni, hogy 100%, hogy agyonvernek minket, csak idő kérdése lenne. Nem, a 2. VH-ban nem volt 100%, mert ott voltak a németek. Hogy menynire abba ne menjünk most bele, de nem voltunk egyedül. Most egyedül lennénk, legalábbis a támadás pillanatában mindenképpen.)

Én gondolkodás nélkül A, vagy esetleg határon még odapörkölnék, hogy mégiscsakna. De ennyi. Semmi értelme egy vesztett ügyért harcolni, és tönkrevágni az országot.
Ez azért jutott eszembe, mert az ukránok helyzete se sokkal jobb. Hosszútávon megverik őket, ha komolyan veszik az oroszok. Van-e értelme sokezer élet feláldozásának és infrastruktúra és hasonlók lerombolásának, amikor a vége a hősi megadás lesz?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.27. 11:18


megfigyeltétek, hogy - gondolom tudatosan - de olyan videókat nem raknak fel a háborúról (vagy alig, bár egy sem érmlik), ahol ténylegesen látod úgy a harcokat, hogy ott van mindkét fél jól láthatóan, és egyik kinyírja a másikat? Akár harci járműben, akár gyalog, bárhogy.
Közben meg jönnek statok, hogy mennyi szerencsétlen katona halt már meg. Miközben látsz egy egy tök fura háborút a videókon.
Nem tudom ez miért.

https://index.hu/kulfold/2022/02/27/oro ... erszonban/
:D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 23:18


https://index.hu/gazdasag/2022/02/26/or ... ozas-penz/
érdekes kis elemzés

most tényleg nem azért mondom F.Totti hogy idesegítselek, és nem is vagyok erről meggyőzve, de látva ezeket a készületeket, tetteket, önellátó gazdaságra törekvést, stb, kicsit azért eszembe jut megint Hitler.
Hitler felvirágoztatta a német gazdaságot, hangulatot, hadipart, stb. sok dologban szembement a nyugattal, gyűlölték is őt ezért, és folyamatosan ő volt a rosszfiú. Majd egy mondvacsinált indokkal nekiment a lengyeleknek.
A párhuzam nem tökéletes, de kicsit hasonlónak látom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 22:55


Napi szinten az roppant meg, hogy a cégünk árbevételének 30%-a ugrott az oroszokkal és további 3-4% az ukránokkal.
eskü sejtettem, hogy ilyen lehet a háttérben, de nem kérdeztem rá :( Sajnálom cimbora :(

Amiket írtál azok jók, elfogadom. De lehet maga Orbán se gondolta az évek alatt, hogy azzal, hogy itt ott segített Putyinnak, abból ez lesz. De erre mondom én, hogy a nagypolitkába nem látunk bele. Innen lentről egyetértettem azokkal a döntésekkel az évek alatt, hogy ne b.sztassák annyira az oroszokat. De ez egy töredéke a nagypolitkának, a kirakata csak. A 99%-át nem látjuk mögötte. Látunk egy szavazást az EU-ban valamiről, a végterméket, és a publikált okokat és indokokat. De a mögöttes játszmákat, valódi okokat nem.

Ezt a swift szavazást nem tudom, nem követtem, csak ma olvastam róla. Ha okosan nyilatkozott róla Orbán (ahogy mondod), és szépen csúsztatnak azóta is Szijjártóék, akkor egyrészt vérprofik, másrészt lavíroznak.

Muszáj volt lerohanni egy szomszéd államot? Ráadásul ennek megvan a valódi oka, de nem kommunikálják? Miért nem? Miért a bullshit ömlik, miért nem a valódi mögöttes ok?
Legalább az ő oldalukról elmondhatnák miért volt muszáj. HA a világ nem is fogadná el, de a polgárai talán.
Én itt mindig olyanokra gondolok, amik vagy nem azonnal hoznának előnyt, hanem akár évtizedek múlva, és mint ilyet, a ma népe nem fogadná el oknak. Vagy olyan gazdasági döntések, olyan nyersanyagforrások megszerzése, amit szintén senki nem fogadna el ma háborús okként, de évek múlva élvezné a hasznát (mármint az oroszok). Vagy olyanok irányítanak saját érdekeik miatt a háttérben (pl zsidók), akik és akinek indokai (pl háború=pénz) soha nem lehet jogalap. Szóval ezer dolog lehet olyan, amit nem fognak elmondani.

és épp ezért:
A Putyin mentegetésről pedig annyit, hogy lehet nem annak szánod, de nyitogatod a kiskapukat neki.
igazából próbálom keresni a racionális okokat csak, mert az őrület az nem az nekem, illetve kevés. És nem tudom elképzelni, hogy - tomm hasonlatával élve - Putyin akar valamit, de az ország összes többi vezetője mind áll előtte és senki nem akar az első lenni, aki azt mondja, hogy Vladimir, ezt ne. Persze itt Hitler jut eszembe. :) De az elején ott mellette volt az országa is , nemhogy a tábornokai.

Na mindegy, sosem fogom ÉN megtalálni az okokat, meg valójában nem is akarom. Legszívesebben kikerülném ezeket a híreket, az egész témát, de megint egy olyan történés, amit nem tudsz kikerülni (mint a Covid), és nagyon unom már ezeket. Kéne egy kis pihenő az életben.

Talán ki is veséztük ezt .) Legalábbis az okokban nem jutunk tovább ennél. Max a történésekről tudunk majd bezsélni. ha akarunk...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.26. 20:03


Nem kell kiszállnod, F.Totti. Jogos érvek.
Amíg nem jön ide egy zsigeri oroszbarát fórumtársunk, addig baromira egy hajóban evezünk. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.26. 19:28


Trigo, nem hiszem, hogy kifordultam volna magamból, de az biztos, hogy kib@szott ideges vagyok. Nem azért mert háború van a szomszédunkban, bár a biztonságérzetemet nem növeli. És nem is azért mert egy orosz laktanya szomszédságában nőttem fel, azt pedig nem szeretném, ha a valamelyik unokán hasonlóképp tenne. Napi szinten az roppant meg, hogy a cégünk árbevételének 30%-a ugrott az oroszokkal és további 3-4% az ukránokkal. Nagyjából a harmada. Emlékszem, amikor közgázon a 90es években gazdasági externáliaként említettem a háborút, a tanárom kiröhögött, hogy majd csak nem. És az elmúlt pár napig kiröhögtem volna én is bárkit. Ennyit arról, hogy miért van egy plusz okom gyűlölni Putyint.

A Putyin mentegetésről pedig annyit, hogy lehet nem annak szánod, de nyitogatod a kiskapukat neki.
Semmilyen háborút nem fogok soha elfogadni, de létezhet olyan helyzet, amikor muszáj. Nem mondom , hogy ez az, de nem látunk bele.

Például ezzel. Muszáj volt lerohanni egy szomszéd államot? Ráadásul ennek megvan a valódi oka, de nem kommunikálják? Miért nem? Miért a bullshit ömlik, miért nem a valódi mögöttes ok?
Legalább az ő oldalukról elmondhatnák miért volt muszáj. HA a világ nem is fogadná el, de a polgárai talán. De semmi ilyesmi nincs. Rengeteg orosz ismerősöm van. Mindenki döbbenten néz, hogy ezt meg minek kellett. De ez kib.szott kukkot nem mer egyik sem szólni. Úgy, hogy az ő vállalkozásaiknak lehet hogy több mint harmada ment kukába az agyament háborúval.

A magyar kormánytól pedig azért vagyok ki, mert pl az oroszok swiftből kizárását ők (is) vétózták pár napja. Tegnap a németek visszaléptek a vétótól, így ma már mi is. De volt vétó. Orbán nyilatkozata is úgy hangzott egész pontosan, hogy nem gátolnak meg semmilyen egységes döntést. Ez nem volt egységes, mert 3 vagy 4 állam vétózta.
De például 2014-ben még az elitélő politikai nyilatkozatokat is át kellett miattunk írni. Abban a gazdasági vétóban pedig nem is vettünk részt. Sőt, a kaput nyitottunk az orosz pénzügyi szektornak. Kettős állampolgárságot árultunk az oligarcháiknak. Pedig az volt az első dominó a mostani háborúig. És ha Putyin nagyon persona non grata volt az EUban, mindig Orbán volt, aki segített ebből kilépni. Ettől persze még nem vagyunk tevékeny részesei a mostani támadásnak, de Putyin pontosan tudja, hogy az EU egység kijátszahtó például velünk. Lehet hogy ez csak 1%nyi motivációt jelentett a döntésében, de egész biztos, hogy a háború elkerülését nem szolgálta a dörgölőzésünk.

És tényleg nem lehet vitatkozni erről velem, mert nem ismerek semmi érvet, okot, ami ehhez a döntéshez vezethetett. Az őrületen kívül. Az nálam nem működik, hogy "de biztos van valami, mert Putyin nem őrült, sőt!". Szóval inkább ki is szállok ebből, mert csak ugyanezeket tudnám leírni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.26. 18:21


Snatch, lehet hogy rosszul tudom, de az eloroszositasra mondtak azt az ukranok, hogy akkor csak ukranul. Aztan a magyarokkal szemben folfuggesztettek a rendeletet par evre.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 17:56


na elolvastam én is
https://index.hu/velemeny/2022/02/26/pu ... an-haboru/
nem rossz írás, de csak szépen kifejti a pár mondatos lényeget

a végkövetkeztetése számomra erős, de nem kizárható azért
Elképzelni nem tudom, hogy pl Puytin mi az úristenért akarna uralkodni egész Európán? Hacsak nem F.Tottinak van igaza, és egy megalomán őrült f.sz. Mert ez már nem a középkor, hogy fizikailag ott kelljen lenned, hogy uralhass valamit vagy valakit.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.02.26. 17:20


én nem foglalok állást egyik oldalon sem, mert nagyon nem vagyok képben az előzményekkel. Nem figyeltem sem az orosz, sem az ukrán kül és belpolitikát, annyi jutott csak el hozzám, hogy a redvás ukránok azokat a kárpátaljai magyarokat (is) egrecíroztatták, akiket most kapkodva besoroznak és küldenének golyófogónak előre. Na, én ezért nem tudok kitenni semmilyen ukránzászlót a facebook profilomra... persze oroszt sem...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 17:12


https://www.nemzetisport.hu/foci-vb-202 ... on-2878767
hát nem tudom.... persze jogos lépés, de valóban a sportolókat büntetik ezzel a lengyelek. Arról nem beszélve, hogy az lesz a vége, hogy az oroszokat kizárják a vb-ről így szinte tuti, és drága jó Roberték eggyel máris tovább jutnak meccs nélkül. Jó, tudom, rossz az aki rosszra gondol, de....


Amint egy NATO-katona és egy orosz katona fogja lőni egymást, nagy baj van.
pont ezért ezt kizártnak tartom én is. Remélem nem tévedünk.
de több helyen azt írják, hogy az oroszok többet vártak az első két nap után.
szerintem megadást vártak és várnak az oroszok.


F.Totti: teljesen kifordultál magadból, és agresszív és ideges vagy. Megértem, de így nem lehet veled vitatkozni beszélgetni.
Ha azt akarod hinni, hogy Putyin megalomán őrült, és semmi épkézláb racionális célja, oka nincsen ennek a háborúnak, akkor hidd. De kikérem magamnak, hogy fel akarom menteni őt. Viszont semmi sem fekete vagy fehér. Ha te hinni akarod ezt is, lelked rajta, de zsigerből és dühből érvelsz csak.

Szerintetek az oroszok nem kommunikálnák
ezt hol írtuk? Bullshit kommunikációról beszéltünk.

A magyar kormány meg hányinger. Minden szankciónak keresztbe tettünk.
nem tudom itt mire gondolsz
"Magyarország soha, egyetlen szankciós előterjesztéssel szemben sem szólalt fel, nem blokkolt és nem is blokkol semmit - közölte a külgazdasági és külügyminiszter szombaton a Facebookon az Oroszországgal szembeni szankciókkal kapcsolatban."
https://kuruc.info/r/2/240279/


Érdekes elgondolást hallottam, miszerint azért blokkoljuk a nyelvtörvényre hivatkozva régóta Ukrajna NATO tagságát, mert előre készültünk már erre, és segítettünk az oroszoknak ezzel. Azért lehet ez igaz, mert Orbánékból sose nézek ki olyan tökösséget, hogy magyar kisebbségek miatt ilyet önmagában meghúznának. Viszont alapból egyetértek azzal is, hogy Ukrajna ne legyen NATO tag soha.

Gondoljatok bele, hogy 10 évvel ezelőtt milyen esélyt adtatok rá, hogy Putyin lerohanja Ukrajnát. 1%? És ugyanakkor arra hogy minket rohan le? Mondjuk 0.01%?
Most, 2022ben pont félúton jár.
10 éve se láttunk bele a két ország viszonyába, most sem láttunk. A mi lerohanásunkra most sem adok 0,0000001-nél többet. Az világháború. Értelmetlen mindkét félnek. Hacsak nem a zsidók intézik ezt is népességszabályozás címszóval. :)

tomm: jó hasonlat. :)

ha a svedek vagy a finnek csatlakoznak a natohoz, akkor abbol vilaghaboru lesz.
halkan kérdezem, miért kell egyáltalán csatlakozniuk?? Miről szól a NATO? Mindenki az oroszok ellen. Bocs, de én megértem, hogy az oroszoknak tele lett ezzel a töke. És egy ocsmány reakciót adtak rá. Persze ha nem fegyverkeznének ennyire, amióta világ a világ, és nem akarnák görcsösen a világhatalmi pozíciót amióta a világ a világ, akkor nem kéne NATO sem. De ez a kérdés idejétmúlt lett, és azóta egymást hergelik folyamatosan.




Amúgy amíg civileket nem lőnek tudatosan, addig összerakhatjuk a két kezünket. és addig ez még egy "kulturált" 21. századi háború.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.26. 16:27


Onnantól kezdve, hogy embereket öl egy másik ország területén tényleg nincs kérdés. Eltörpül minden 'de'. Sőt, döbbenetes mentesítő okokat keresni.

És tényleg tök jó a hasonlat.
Gondoljatok bele, hogy 10 évvel ezelőtt milyen esélyt adtatok rá, hogy Putyin lerohanja Ukrajnát. 1%? És ugyanakkor arra hogy minket rohan le? Mondjuk 0.01%?
Most, 2022ben pont félúton jár.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.26. 16:09


Ez egy tökéletes hasonlat, tomm.
Nem sok kérdés lényegi kérdés van, csak árnyalások.
Puzsér indexes írása is válasz lehet sok mindenre.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.26. 14:53


Lattam ma egy videot, egy oszlopn,i tank, a vezertankon ott lobog jo magasan a sarlokalapacsos voros szovjet zaszlo. Ez a valodi ok. Majd putyin ujra letrehozza szovjetuniot es ezzel beirja magat minden torikonyvbe es talan bebalzsmozva beteszik lenin melle.
Most azt mondja , ha a svedek vagy a finnek csatlakoznak a natohoz, akkor abbol vilaghaboru lesz. Kb. Aki ezzel szimpatizal, annak elmentek otthonrol. Nincs az a nyelvtorveny, ami erthetove tenne egy vilaghaborut.

Olyan mint egy kocsmai vagany, aki all a to biekkel szemben, de senki nem mer ramozdulni, mert annak annyi. Tobben vannak, legyurik, de az elso nehanynak annyi. Es ez a barom elvezi a helyzetet es rohogve puffol egy pasast aki a volt bandatagja es csatlakozni akart emezekhez. Es az sem erdekli, ha megis bunyo lesz, ha peppe verik akkor peppe verik, tokmindegy, a lenyeg hogy legyen kit utni es megfelemliteni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2022.02.26. 16:25-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.26. 13:33


Valódi okok? Honnan vesszünk, hogy vannak senki által nem ismert VALÓDI okok?
Legalább annyi esély van arra, hogy a valódi ok Putyin megalomán őrülete, mint arra, hogy van valami senki által nem ismert valódi ok. Szerintetek az oroszok nem kommunikálnák. A lóf@szt nem. De mit mondanak? Nácitlanítás és segélynyújtás. A valódi ok keresése, csak szimpla ürügy, hogy felmethessük ezt a faszt. Aki épp embereket öl.

A magyar kormány meg hányinger. Minden szankciónak keresztbe tettünk. Ezzel simán bátorítottuk ezt az idiótát. Most pedig lazán belpolitikai célokra használják a háborút. Szarnak ezek a kinti magyarokra és az ukránokra. A kinti magyaroktól megkérdezte akárki is, hogy mit szeretnének? Ukrajnában kisebbség lenni vagy Oroszországban? Faszfej nacionalista nép mindkettő, de az ukrán legalább az euroatlanti céljai miatt kordában tartható. Az orosz nem. De velünk pont az ilyenek állnak szóba, így lavírozunk most is. Miközben a szomszédban épp elfoglalnak egy országot.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.26. 13:31


Ja.
Amúgy egy idő után patthelyzet lesz. Én attól a szituációtól tartok egy kicsit. Ti is lejátszottátok már fejben, hogy mi lesz, ha Putyin nem ül tárgyalóasztalhoz, ha nem áll le. Nem kell ehhez biztonságpolitikai szakértőnek lenni. Amint egy NATO-katona és egy orosz katona fogja lőni egymást, nagy baj van. És simán eljuthatunk ide, ami egy héttel ezelőtt kábé elképzelhetetlen volt.
Nem értek a háborús taktikához meg elképzelésekhez, de több helyen azt írják, hogy az oroszok többet vártak az első két nap után. Hát Kijevnél tanyáznak, basszus...Ennél többet...? De mondom, nem értek ehhez. Meg hogy akkor most az ukrán katonák hősiesen harcolnak, vagy sem ? Vagy régiója válogatja ? A Kígyó-szigeteki sztoriról tudunk, az oké. De szerintem akkor is könnyedén haladnak egyre beljebb az oroszok. Van igazi, megtervezett ellenállás ?
Ezek persze mellékes kérdések, csak kíváncsi vagyok rájuk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 12:50


tomm, amúgy tökéletesen mondod. A mostani események tükrében 56-os nembeavatkozás abszolút helyénvalónak tűnik (még ha az kissé még más kor is volt). Persze - de tudja a fene - ott nem feltétlenül katonai beavatkozást vártunk volna el, hanem bármit, akár politikait, ami leállítja őket. (Amit Szueznél meg is tettek akkor)

és ne , ne is küldjünk az ukránoknak fegyvert egy darabot sem! Egyrészt ne foglaljunk állást így, másrészt az utóbbi években szoptunk miattuk eleget. Humanitárius segítség persze menjen amenyni kell, de fegyvert egy darabot se!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.26. 12:44


Ebben a tortenetben egykicsit mindenkinek igaza van, egy kicsit senkinek nincs.

De epeszu, normalis lelku ember soha nem all a ruszkik melle. Pont.

Mennyit es mennyit szidtuk a nyugatot, hogy tetlenul neztek 56ot. Most meg egy csuzlit nem kuldunk az ukranoknak. De lehet ezt igy is, csak akkor tessek eltorolni okt. 23at, mint nemzeti unnepet. Es tessek bocsanatot kerni a nyugattol, amiert ezt akarcsak egyszer is felhoztuk nekik…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 12:44


ugyanezt gondolom Zsolti

sosem fogunk mögé látni és a valódi okokat megismerni, a teljes képet látni. (Hitler orosz offenzíváját is mindenki egy őrült diktátor agymenésének gondolta, aztán évtizedekkel később csak kiderültek dolgok, hogy valszeg csak megelőző csapás volt, előregondolkodás. Sosem tudhatjuk az események pillantában a mögöttest.)
Putyint nem tartom őrültnek, sőt! Ezzel az erővel minden a történelem folyamán háborút viselő/kezdeményező vezető az volt.
Semmilyen háborút nem fogok soha elfogadni, de létezhet olyan helyzet, amikor muszáj. Nem mondom , hogy ez az, de nem látunk bele. Valszeg Puytinék milliószor lejátszották az összes forgatókönyvet, és arra jutottak, hogy most (az olimpia végét megvárva persze) van lehetőségük arra, hogy véget vessenek az évtizedek óta tartó szopatásuknak. Lehet orosz anyácska következő 50 évének pozitív alakulását határozzák meg vele. Az ő oldalukról nézve lehet muszáj volt lépni.
A két oldal kommunikációja úgy bullshit ahogy van. Azoknak a fele sem igaz soha.
Az biztos, hogy sose szerettem az ukránokat. Igaz az oroszokat sem. :)

A magyar kormány szerintem is jól csinálja. Okos volt Orbántól, hogy még előtte tárgyalt Putyinnal. Nem hiszek a véletlenekben. :)
Nyilván a részünkről muszáj a NATO-ban maradnunk. Most egyrészt látjuk miért: ha nem lennénk, oroszok bejöhetnének (nem jönnének), és a kutya se segítene (ismerős). Másrészt a környező kedves baráti határállamok adott esetben egyként ugrának nekünk, ha nem tartoznánk ugyanahhoza tömbhöz.
Viszont eszünk ágában sincs az oroszok ellen menni, pláne rosszban lenni velük. Tehát Orbán kifelé nyomja az EU egységben a helyünket, de közben - remélem - ebben abban megegyezett az oroszokkal.

Szóval szar ez mindenképpen. De csak a civilizáció jelenlegi fejlettségében értelmezhetetlen és megmagyarázhatatlan.

Ennek ellenére nem óhajtanék harcolni, tehát ne terjedjen tovább és ne avatkozzunk bele!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.02.26. 12:45-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.02.26. 11:17


Tudom, hogy felesleges itt boncolgatni az orosz-ukrán háborút. Pedig a topik legégetőbb problémája ez, mióta létezik a fórum. De mindenki, szinte kivétel nélkül itt is, Putyint egy faszfej diktátornak tartja, aki konkrétan őrült. Oroszország az agresszor, ők lőnek civilekre is. Satöbbi. Ismertek engem, ha van egy téma, mindig próbálok sok forrásból tájékozódni. Tudom, hogy ti is ilyenek vagytok. Ehhez nyilván történelmi tudás is kell, ami nekem nincs meg. Néhány nap alatt nem lehet ledolgozni ezt a hátrányt. Valahogy állást kell foglalni, és én utálom a fekete-fehér viszonyokat. Nekem ez sem fekete-fehér. Amiért szövegesen vagy csak gondolatban úgyis megkapom majd a magamét néhányótoktól. Jogosan. Amit az oroszok művelnek, az a 21. században gyakorlatilag értelmezhetetlen. Magyarázhatatlan. Nagyon nehéz elhinni akár egy szavukat is. Akik felszabadításnak nevezik a második világháború végén történteket, azok elmebetegek. És ugyanez a Putyin most humanitárius segítségnyújtásnak nevezi az akciójukat. Atya...úr...isten...
És itt jön a képbe Ukrajna. Meg a történelem. Amiből én csak annyit állíthatok biztosan, hogy a kárpátaljaiakkal aljas módon viselkednek, és a Donbász oroszaival is elég gyatrán. Kispályások Oroszország dezinformációs rendszeréhez és korrupciójához viszonyítva, de akkor is maffiaállam.
Csak ez az egyre több civil áldozat, lebombázott lakóház ne tárulna a szemem elé. Mindaz, amit a békeszerető ukrán politika képvisel, az nekem hányinger.
Hogy érdemlik-e ezt ? Lófaszt érdemlik. Dehogy. De valamit igen.
És akkor most jönnek a kék-sárga villanyfényes kivetítések...
De k.rva nehéz ezt feldolgozni és beszélni róla. Jönnek az álhírek (igen, ukrán részről is, álfotók, álrobbantások), és az ember megint kezdje kibogozni az igazságot.
A magyar kormány olyan, amilyen, de most PONT jól lavíroznak szerintem, így kell. Az ellenzék meg egy atombalfasz vicctársulat. Háborúba velük.
De kit érdekel most ez...
A szíriai, palesztin-izraeli képeket sem nagyon bírtam nézni. Ezeket meg...
Nincs itt emberség és józan ész sehol.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.26. 11:10


uhh ezt a mondatot nem is láttam:)))

amúgy olvasom infostarton és indexen is a híreket nagyjából, és sehol nem látom ezt a narratívát, hogy ne az oroszok lennének az agresszorok, ne adj isten felmentenék őket vagy ilyesmi
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.25. 20:12


NSO=Szöllősi=Fidesz.
Még véletlenül vki beírná, hogy Oroszország az agresszor és léket kapna a hivatalos narratíva. Veszélyes vizek. A teljes cenzúra a megoldás. Papírforma.

Amúgy akkor a baj, hogy az agytrösztnek egy ilyen zseniális gondolatmenetet sikerült megszülni:
Már azt is furcsának tartom, hogy valaki nem az ukránok melletti szolidaritását fejezi ki ebben a helyzetben, hanem az oroszokat támadja. Azt gondolnám, hogy az ukránok melletti kiállás, Ukrajna területi épsége, Ukrajna biztonsága: ez az az ügy, ami kockán forog, nem pedig Putyinnak a személyes megítélése. Az olyan, amilyen.


Nem csoda hogy Szöllősi nem enged kommentelni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.25. 16:47


fekháborít, hogy nson azért berakják a háborúval kapcsolatos sportolók dumáit, de kommentelni nem lehet. Akkor a f.sznak rakják be?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.22. 17:51


vagyis?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 16 vendég