Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.20. 18:56


kertészimre végül megkapta?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8076
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 18:06


zerintem te sem őszintén írtad ezt az ötletet

nem ismersz még eléggé zsolti :wink:
én a szemet-szemért elv híve vagyok régóta

Mi lenne,ha ez bekövetkezne? Még nagyobb cionista uralom,mert újra felépítenék az egészet
Hát Izrael azon területén már biztos nem.
Az emberek szemét kell apránként felnyitni,és ez bizony eléggé sziszifuszi munka.
Olyannyira sziszifuszi (bár lassú haladást azért látni), hogy a végére a palesztinokból hírmondó sem marad így.

Ha Netanjahuék nem gondolnak az ártatlan gyermekekre és nőkre,nekünk akkor is gondolnunk kell.
Nem csak ők, hanem a nemzetük nagy része sem gondol. Vagy gondol, de épp a pusztulásukat kívánják. Persze vannak rendes zsidók ott is. Polgári áldozatok lesznek.

Nagyon nagyon haragszom én már arra a nemzetre. Pokolba kívánom az egészet. Ha ilyen vezetőik vannak amióta léteznek, akkor az nem véletlen. Ilyeneket akarnak megválasztani. És elégedettek vele. Az egész nemzet ilyen (tisztelet a kivételnek). (És most direkt nem fajt írtam - kizárólag Izraelt.)

de elég értelmetlen lenne, palesztina is kb lakhatatlanná válna.
igen tomm, ez így van. Mert most annyira lakható nekik? Hősies nemzethalál lenne az biztos. Nem mondom, hogy minden palesztin bevállalná ezt, sőt... De hogy a Hamasz már régen robbantott volna, ha lenne atomja, az tuti.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.20. 17:49


Azt gondoltuk,tomm,hogy téged nem rázna meg.(Amúgy meg nem is vagyok buzi. 8) )
Trigo,ilyenre nem szabad vágynunk.Minden ártatlan áldozatért kár.Legyen az zsidó vagy palesztin.Egyszerűen nem kívánhatunk izraeli néphalált.
Szerintem te sem őszintén írtad ezt az ötletet,hanem az általuk végzett mészárlás miatti undorból.Látva a képeket és a videókat a palesztin nép kínkeserves szenvedéséről,elhagyhatják az ember száját és agyát hasonló gondolatok,de tiszta fejjel és higgadtan nem kívánhatunk ilyet.Én biztos nem nyomnám meg a gombot.
Mi lenne,ha ez bekövetkezne? Még nagyobb cionista uralom,mert újra felépítenék az egészet.Emberségünket megőrizve kell küzdenünk,és bár olykor én is hasonlókra gondolok,máshogy kell megállítani ezt a folyamatot.Az emberek szemét kell apránként felnyitni,és ez bizony eléggé sziszifuszi munka.
Ha Netanjahuék nem gondolnak az ártatlan gyermekekre és nőkre,nekünk akkor is gondolnunk kell.
Mert ez különbözteti meg az embert az állattól.
Persze én pontosan tudom,hogy te milyen ember lehetsz.
A jobbik fajtából való. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.20. 17:32


nem biztos, hogy rakétával esélytelen.
több km magasan (akár 30 is lehet) szokták robbantani a legnagyobb hatásfok elérése végett.
de elég értelmetlen lenne, palesztina is kb lakhatatlanná válna. nem mintha én nagyon sajnálnám ezt...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 12:50


ja, kössön békét a Hamasz, szerezzen egy atombombát (nem nagyot, csak egy kicsit), szervezze meg (mindegy meddig tart), amíg egy fanatikusuk bejuttatja Izrael közepébe (mert rakétával nyilván esélytelen), és a robbantás előtt 5 perccel tartsanak egy sajtótájékoztatót, aminek a legvégén mondanák el, hogy miért is tartják: "és most megbosszulunk mindent". És csá. Gomb megnyomva.
Nem mondom, hogy ez helyes eljárás lenne. De egyrészt nekik már mindegy szerintem, másrészt ha garantálnák, hogy ez ránk magyarokra semmiféle káros következménnyel nem járna, és Európa sem kapna a felhőből és következményeiből, akkor nem sírnék egy ilyetén fordulat láttán. Szomorú de ez van.


https://kuruc.info/r/9/131930/
szeretem ezeket a cikkeket, még ha Lipusz mindig is megmondóemberként írja ezeket. De ezt most kivételesen elég korrekten írta meg (kiskapukat benne hagyva).
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.20. 12:40


Pont linkelni akartam.De csak a fickó miatt.Hihetetlen ez a pali.Ennek már nincs mit kockáztatnia az Életben.Nyomorék,család likvidálva...Hány meg hány ilyen fanatikus Hamasz-harcos lehet...? Ezek harcolni fognak az Apokalipszisig.
Atom a palesztinoknak,Trigo? :) Ezek tökélyre fejlesztett bunkerharcosok.És annyi utánajárás után,felülírva néhol egykori nézeteimet,számomra egyértelmű ez a helyzet:a jelent tekintve a Hamasz igazán abbahagyhatná a rakétakilövéseket,mert így megmenthetne jó néhány ártatlan civilt.Történelmi aspektusból vizsgálva azonban semmiféleképpen sem szabad abbahagynia az erőfitogtatást,mert akkor gusztustalanul tovább folytatódnak a telepítések és a blokádfenntartások.Sokat nem veszthetnek,mert ők mindenféleképpen vesztesek.Erkölcsileg nem biztos,de fizikailag abszolút.Nekem kicsit olyan Szigeti veszedelmes a történet.(Persze nem feltétlenül szeretném hősöknek beállítani a Hamasz katonáit.)
Lehet,hogy Izrael már megbánta,hogy 1948-ban pont ott,az arab világ szomszédságában hozták létre?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.20. 11:31


https://kuruc.info/r/4/131929/
egy picit gyalogaloppos az eset, de valahogy nem tudok nevetni rajta
nem igaz, hogy a palesztinok nem tudnak atomot szerezni valahonnan
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.18. 21:46


Pedig már mondtam. :)
(Buzi jobbikos.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.18. 19:16


grapefruitos sör?
nem is tudtam zsolti, hogy buzi vagy.... :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.18. 13:22


Tudom,tudom,csak hülyülök.
Azt értettem amúgy a mondandóm alatt,hogy ha valaki beír ide egyszer valami jót/elgondolkodtatót/problémafelvetőt,az nézzen be többször,és szóljon hozzá.Nem kell naponta,dehogyis,de heti egy csak beleférne,nemde? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.18. 11:38


Így is lasszóval kell fogni az emberkéket.
Mert ez egy focis fórum zsolti! Ide nem azért járnak az emberek, hogy politizáljanak.
Egy politikai oldalon nem győznéd levakarni a hozzászólókat. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.18. 07:26


No ennek mától vége,Petya! :)
Tessék hozzászólni érdemben.Így is lasszóval kell fogni az emberkéket.
Mit kérsz cserébe?
Jobbikos póló? Árpád-sávos zászló? Palesztin-zászló? Égetett EU-s zászló? Gárda-mellény? Grapefruitos sör?
Mondjuk nekem csak az utóbbi van,de megoldjuk... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2014.08.17. 18:42


Gyakran olvasom, csak az érdemi hozzászólásokra nem tudom rászánni magam.:)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.17. 18:26


köszönjük Petya! :D
legalább kiderült, hogy olvasod a topikot :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2014.08.17. 14:44


Trigoria írta:Gáz azt gondolnom, hogy ezt az országot egy év alatt rendbe raknám, ha tejhatalmat kapnék?


Elég gáz, de azért adj sok pénzt, ha összejön, és rögtön meggondolom magam!:)
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.17. 12:36


gondolod egyesével, segítség és szakértők nélkül belemegyek akár egy kérdésbe is? ne vicceljünk már :)
erre amúgy azt mondanám, vannak ennél súlyosabb gondok is az országban - zsoltival erről beszélünk itt nap mint nap
egyébként meg a Jobbikot venném magam mellé nyilván tanácsadóknak :) Valamit csak kiokoskodnánk. :wink:

tomm: mi ezen a poén? (Vagy mi nem az?) Szerintem itt bárki elvállalná, ha tejhatalmat kapna. Játszottam a gondolattal.
elég ha megkapom a hatalmat, utána majd ráérünk aggódni :D

Levy: neked építek egy Circus Triximust nyugi! :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.17. 12:27


zsolti írta:Na,Trigo,ebbe belemásztál.
Akkor át is adnám a szót neked.
(Oldd meg valahogy.Egy kis kenyeret dobjál oda a népnek,hogy lecsillapodjanak.Utána minden megy magától.) :wink:

én cirkuszra vágyom ...
:D
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.17. 09:07


Na,Trigo,ebbe belemásztál.
Akkor át is adnám a szót neked.
(Oldd meg valahogy.Egy kis kenyeret dobjál oda a népnek,hogy lecsillapodjanak.Utána minden megy magától.) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.17. 08:24


Két kérdésem lenne;
mit csinálnál a bérekkel
hogy teremtenél munkahelyet
és a harmadik :D
hogy csábítanád haza azt a több millió magyart, aki külföldön él és dolgozik?
( bár az első két kérdésre adott válaszod elég lesz a 3-ra is ;) )
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.17. 08:23


Trigo for President! :)
Szerintem poén is,meg nem is.
Utoljára:ha egy embernek megvan a kellő tapasztalata,szakmai tudása,kapcsolatrendszere és AKARATA,akkor politikusként igenis tudja szolgálni hazája érdekeit.
A rendelkezésre álló eszközöket a lehető legjobban felhasználva.Trigo most ELJÁTSZOTT a gondolattal.Nyilván neki csak az AKARAT van meg maximálisan,a többi még fejlesztendő. :wink:
Lényeg a lényeg: én nem aggódnék egy Trigo-habitusú/attitűdű/gondolkodású ember miniszterelnöksége idején.Gábor kivárja szépen az idejét.
Ő a mi gyakorlati Trigo-alteregónk. :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.17. 07:29


trigo nemár
azt mondják az a baj a világgal, hogy akik irányitani tudnák, azok mind hajat vágnak vagy taxit vezetnek. már megbocsáss, de ez az országirányitósdi ilyesmi szinvonal. ha csak poén volt, akkor mea culpa
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.17. 00:35


jól elfilozofálgattál magaddal jnzsblzs :D :D
én valahogy úgy gondoltam, hogy bőven elég nekem annyi infó az ország vezetéséről, amennyit megkap a mindenkori államfó. Nyilván alkalmaznék tanácsadókat, akiket én választok ki. És ebből hoznám a döntéseket. Ettől még az ország menne a maga útján (ahogy pl Orbán hirtelen eltűnne akkor is menne), csak belenyúlhatok ott ahol akarok.
Tejhatalom? Minden kérést, utasítást, parancsot teljesítenek kérdezés nélkül. Hogyan érem el? Hát azt én honnan tudjam? Mondom MEGKAPOM a tejhatalmat! :D Kérdezd attól, aki megadja nekem! :D
Nem mondtam egy szóval sem, hogy tudom az összes gondot (sőt...). De amiről tudok, vagy időközben megtudnám azt megpróbálnám megoldani. Igen, a világ részével más a helyzet. Nyilván oda is kell olyan tejhatalom, hogy - mint mondtam - a hajam szála se görbülhet, ha pl az államadósságot lehúzom a klotyón. :D
De nem is értem honnan jött ez most neked, hogy MINDEN problémát megoldanék. Csak azt mondtam, hogy mindenre van megoldás.


eközben Mordorban:
https://kuruc.info/r/4/131793/
:D :D
A holland kormány most azt vizsgálja, Haifi foglalkoztatása nemzetbiztonsági kockázatot jelentene-e.

ezért repül, nálunk meg kettős állampolgársággal ülnek a Parlamentben
na EZT is megoldanám egy perc alatt :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.16. 11:43


Jnzsblzs:imádlak.Téged nem lehet nem imádni. :wink: :) Komolyan,minden irónia nélkül.Te vagy a fórumon a tudomány.Aki a gyakorlatot átülteti elméletbe.És aki az amúgy helytálló gondolataival megsemmisít mindenféle gyakorlati kivitelezhetőséget. :)
Nem úgy gondolta azt Trigo barátunk.Ő arra gondolt szerintem,hogy a Magyarországon meglévő eszközökkel,lehetőségekkel,pénzzel hogyan lehetne jobbá,igazságosabbá és biztonságosabbá tenni a hazánkat. :wink:
A ciderrel meg szintén nem lehet nem egyetérteni. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.16. 11:17


Trigoria írta:Gáz azt gondolnom, hogy ezt az országot egy év alatt rendbe raknám, ha tejhatalmat kapnék? Mondjuk nagyon sokan gondolhatnak hasonlót. :D De én meg is tudnám tenni. Zsolti is ebben biztos vagyok. És még nagyon sokan akár innen a fórumról. De egy év kéne hozzá. És garancia rá, hogy nem görbül hajam szála se :D
Az összes gondra van megoldás kb. Mindent meg lehet oldani. És ha eltűnnének az ellenérdekek, meg is lehetne csinálni.
Utópia.

Huhuhuhu. Nagyot mondtál Trigo, nagyon nagyot. Akkorát hogy nem is tudtam nem belekötni. Még nem akarok sokat írni mert nem tudok sokat arról hogy mit szeretnél tenni de kezdetnek két kérdés(csokor) talán megteszi. Hogyan képzelted el a tejhatalmat? Globalizált világunkban semmiféle gazdasági kérdést nem lehet csak és kizárólag Magyarországra szűkíteni, úgyhogy nyilván a világ fölött kell hatalmat kapnod, akkor viszont milyen alapon koncentrálsz rá Magyarország problémáira. Nyilvánvalóan a tejhatalom nem sokat ér, akkor sem ha nem tudod mi történik az országban úgyhogy nyilván szükséged lenne egyfajta természetfeletti információforrásra és információ feldolgozó képességre is. (már csak az információ mennyisége miatt is.) Azonban még ez sem elég hiszen még ha van is tejhatalmad azzal, hogyan éred el hogy a minden parancsodat végrehajtsák? Hipnotikus erővel? Hidd el Trigo, a hatalom furcsa dolog, ha elég összegyűlik belőle rájössz, hogy lényegében nem is vagy olyan hatalmas. Mert paradox módon egy idő után a hatalmad fogja korlátozni önmagát.
Második kérdéskör (jobban belegondolva lehet, hogy jobb lett volna ezt előre tenni, de most már mindegy) Mik Magyarország problémái szerinted? Én nem tudnám rá a választ, de most fogadok veled egy sörben (ha tényleg fogadunk, akkor inkább cider-t kérek :D ), hogy akármennyit felsorolsz én fogok tudni még felsorolni legalább hármat. (és megjegyzem ha már csak egyet is tudnék felsorolni, akkor is megcáfoltam, azt amit mondtál. És csak, hogy tiszta legyen az, hogy cigánykérdés, az nem egy probléma. Esetleg egy probléma kör, rengeteg részletproblémával és azoknak a következményeivel. Lényegében akárhogy gondolkodom arra következtetésre jutok, hogy Magyarország problémáinak a felsorolása már önmagában olyan, mintha a természetes számokhoz akarnánk hozzárendelni egy kontinuum végtelen halmaz elemeit. Hogy ne csak azok értsék, akik emelt matek érettségiztek: próbálj meg elszámolni nullától egyig úgy hogy minden valós számot (törtet) felsorolsz ami köztük van. Na és ez olyan érzés mintha megpróbálnád felsorolni Magyarország problémáit. No persze az is lehet, hogy tévedek.
Szerkesztve: Nyelvtan
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2014.08.16. 12:29-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.16. 08:08


Nem tudjátok,hogy mi van az alfahírrel? Tegnap fél kettő óta nincsenek friss hírek rajta. :(

Rbeni,téged a Jóisten küldött ebbe a topikba. :wink: Azt hittem,hogy le is léptél innen gyorsban,de azért titkon reménykedtem,hogy csak nyaralsz.Nem tudom eléggé megköszönni neked ezeket a válaszokat.Olyan ez nekem,mikor egy kincsvadászt beengednek egy aranybányába. :) Este 10 óra után elolvastam a replikáidat,de akkor még nem voltak benne az én kérdéseimre adott válaszok.Erre reggel mi fogad? Újabb bőségtál. Köszönöm,köszönöm,köszönöm.Ez a topik valami ilyesmi miatt jött létre.És ha ezt egy húszévessel (és persze másokkal) tudjuk véghezvinni,akkor vele fogjuk.Húszévesen én világszemléletileg sehol nem voltam.Mindenhol mindig kitűnő voltam,de semmit nem tudtam a világról.Mert senki nem hívta fel rá a figyelmemet.
Szóval...Azt gondoltam,hogy elitképzés folyik a sulidban.Meg mertem volna rá esküdni.(Neked külön gratuláció az elért eredményeidhez. :wink: )És a leírtak alapján vitathatatlan,hogy te baromi jól érezted ott magad,és tetszett a rendszer.Szerintem azért is,mert te szinte végig felnőtt fejjel tudtál ott létezni,és nem tudtak érdemben befolyásolni semmilyen irányba.Őszintén hiszem,hogy jó emberek vettek körül, és hogy kedvelted a tanáraidat és a társaidat.Hogy a háttérben milyen játszmák zajlanak a gyülekezetben,azt valószínűleg nagyon kevés ember tudja a hívők tömegéhez képest.HA VALÓBAN TUDNÁM a Hit Gyülekezetének igazi célját,könnyebb dolgom lenne.Így csak kósza információkból rakom össze a dolgokat.Ha Sanyi bácsinak nincs semmilyen háttérszándéka,akkor csak szimplán tudatlan bizonyos politikai-világszemléleti kérdésekben.Ha tényleg csak segíteni akar,akkor a lehető legtávolabb kellene helyezkednie minden politikai párttól.Ha pedig a kuruc által pedzegetett elzsidósítási szándékai vannak,akkor no comment.A halálát SEMMIFÉLEKÉPPEN sem kívánnám.
A romakérdés projektmunkában való feldolgozása baromi érdekes feladat.A gond szerintem csak azzal van,hogy a te polkorrekt tanáraid kizártak számos lehetőséget a megoldásokból.Ők nyilván csak gurigatnák,tutujgatnák,mismásolnák a problémát,de előbbre nem jutunk ezekkel az álintézkedésekkel.Hogy mire gondolok? Első kérdés:mit jelent ebben az esetben a radikalizáció? A szülései demokratikus úton való csökkentése. Kőkemény törvényi megfelelés. Őszinte szembesítés a többségi társadalom által elvárt normákkal. Látod,ez mind-mind radikális,szélsőséges,emberellenes cselekedetnek számít a politika szemében.Ehelyett:társadalmi integráció,milliós pénzek öntése a felzárkóztatásba (IPR,Útravaló),a társadalom hibáztatása a rasszista nézetekért,tolerancia-programok,esélyegyenlőség,az elfogadás beillesztése a tantervekbe,stb. Ez mind tévút.Vagyis egyáltalán nem,de az egyirányúsága miatt az.A közéletben nem lehet őszintén kibeszélni a problémákat,és ez akkora muníciót ad a cigányság kezébe,hogy azt ki is használják becsülettel.
A nyílt színi,kórusban harsogott mocskos zsidózástól hányok.Konkrétan sugárban hányok.De nem hiszem,hogy ez a Jobbikkal azonosítható lenne.A gyűléseiken és felvonulásaikon nyilván előtörnek ezen elemek is,de a párt már ódzkodik ezektől a jelenségektől,mert tisztában vannak a káros hatásaitól.Sosem hallottam a párt vezető politikusaitól,Vonától,Balczótól,Volnertől,hogy általánosságban zsidóztak,buziztak vagy cigányoztak volna.Magyarországon egy nagyon szűk szélsőséges csoport létezhet,se semmiféleképpen sem olyan mértékű,amilyet vizionálnak.(Mondjuk én őket is megértem,mindössze a kommunikációjukkal van problémám.)És igazad van,egy politikusnak kőkeményen oda kell figyelnie arra,amit mond.Ebben nyilván hibázott többször a Jobbik.Ám én a hiperérzékenységet is gyűlölöm.
A nevezetes személyek antiszemita megnyilvánulásainak ismerete nem tartozik az alapműveltséghez.Tonnaszámra lehetne sorolni az ilyen megnyilatkozásokat Móricztól Liszt Ferencen át Erdélyi Józsefig.Nem hiába történtek ezek a mondatok,gondolatok.Mindennek van oka.Nem az irigység és a bűnbakkeresés motiválja ezeket a kijelentéseket,mint ahogy az ATV-n gondolják.Egészen más tényezők.
A Gyurcsány-beszédet még sosem hallottam végig.Utálom a kontextus nélküli,kiragadott félmondatok politikai felhasználását.Vonával és más jobbikosokkal is gyakran teszik ezt.Én Fletót nem a szenvedélybeszéde miatt nem kedvelem.
Amúgy azt veszem észre,hogy te sok mindenben egyetértesz a Jobbikkal és velünk,és te is két-három oldalról megvizsgálod a dolgokat.Abban kell még neked is tisztábban látnod,hogy valóban az-e a Jobbik,aminek a politika és a média láttatja.Ha olykor elolvasol egy-két interjút velük,nézed a parlamenti felszólalásokat vagy a sajtótájékoztatóikat,akkor egyértelműen kiderül majd számodra,hogy nincs bennük általános zsidóellenesség.És mint mondtam,nem akarok belőled Jobbik-szavazót faragni.Nekem bőven elég az,ha egyszer majd évek múltán leírod,hogy bár sosem szavaznál rájuk,egyáltalán nem tartanál egy radikális kormánytól.
Hogy pontosan miben hisznek Sanyiék,természetesen nem tudom.Nem néztem rendesen utána.Az Izrael-szimpátia gyökerét sem tudom kielégítően.Bármilyen fejtegetést szívesen olvasok tőled.
Hogy a zsidók nagy része értelmes,rendes ember? Hát még szép.Jó hogy az.Ennek az ellenkezőjét soha nem állította senki.Maximum mindig lesz bennem egy csepp szkepticizmus velük kapcsolatban,de mint írtam,ez percek alatt semmivé foszlik,ha bizonyos dolgokról meggyőződhetek az adott személlyel kapcsolatban.A legtöbb honi zsidóval az a probléma szerintem,hogy tele van tömve a feje antijobbikos eszmével,és gyűlöletet gerjesztettek bennük a párttal kapcsolatban.Nem tájékozódnak eléggé,és kihasználhatják a zsidóságból származó előnyüket.Évek óta él ez a topik,és én mindig és mindig leírtam,hogy sem itt,sem kis hazánkban szó sincsen általános zsidógyűlöletről.Jól is néznénk ki...Le a kalappal a gondolkozó,értelmes része előtt,akik még a gázai népirtást is elítélik például.
Az ellentüntetéssel (amelyiken kint voltál) kapcsolatosan annyit,hogy vajon melyik a szélsőségesebb:Izraeli himnuszt hallgatva,izraeli zászlóval a kézben ajvékolni;vagy fennhangon zsidózni? Természetesen ez utóbbi mocskosabb formájától én is ódzkodok.
Ha az Élet Menetén részt vettél az ártatlan áldozatok miatt,nagyon helyes.De otthon is meggyújthattál volna néhány gyertyát az emlékükért,és akkor nem kellett volna elmenned.Annak a tömegnek a nagy része nem az ártatlan áldozatok miatt megy ki.Mozgósítva vannak,és gyakran fogalmuk sincs arról,hogy milyen célból tartózkodnak ott.Vagy hogy mi ellen emel szót Németh,Heisler vagy Ilan Mor.
A nemzeti ünnepek átélése nagyszerű élmény,és ahogy csináljátok,az elvileg nagyszerű.Én is rendeztem már két ilyen darabot (most és két évvel ezelőtt) március 15-ére.Színpad,zene,kellékek,saját forgatókönyv és rendezés.Az általam írt darabokban én is szerepeltem,óriási élmény.Poénok(Pilvax,alkohol :wink: ),pátosz,elgondolkodtatás.Az ideit fel is raktam ide a fórumra,viszonylag jó felvétel.(Élőben nyilván sokkal jobb,de így sem volt rossz.Nem reklám.)K.rva sok munka van vele,de imádom.
A holokausztról már hónapokat,oldalakat beszéltünk,vitáztunk itt.Ha jól emlékszem,akkor még nem volt politikai topik,csak sima offtopik,és utána Trigóék szinte miattam hozták ezt itt létre. :) Történt ugyanis,hogy a kurucinfón lévő holokauszt-vita egy részét zanzásítottam,és feltöltöttem az oldalra.Utána muszáj volt egy kicsit szűkíteni a topikot,és megszületett a hely,ahol most csevegünk.Ha akarod elküldöm neked azt a nyolc oldalt,ami a "holokauszt-tagadásról" szól.Baromi kíváncsi vagyok a véleményedre.Alapkérdés:mit takar az a mondat,hogy nem volt holokauszt??? Nagyon fontos. (Ne feledjük,történészeket csuknak le,lehetetlenítenek el,rúgnak ki tagadó nézetek miatt.Nem szkinhed antiszemitákat és jobbikos képviselőket.Történészeket.)A rövidített összefoglalóm ezt a kérdéskört taglalja.Vajon jó dolog-e büntetni azokat,akik néhány alapvető kérdésben máshogy látják a holokauszt történetét,mint a hivatalos dogmaírók? Tényleg az ördögtől való gondolat-e,hogy Hitlernek nem volt eleve elrendelt népirtási szándéka;hogy nem halt meg hatmillió zsidó a deportálások során;és hogy gázkamrák mint gyilkolóeszközök nem léteztek?
Persze minden írás egyetért abban,hogy a nácikat nem lehet felmenteni a bűneik alól.De árnyalni lehetne.Ha a közbeszéd engedné legalább a történészeket vitatkozni ezen.Nem a politikusokat,hanem a szakembereket.
És végezetül:én is próbálok olyan tanár lenni,mint a te Biblia-tanárod.Én magyart tanítok szakiskolásoknak és középiskolásoknak egy szabolcsi suliban.Tudom,hogy miben kell még fejlődnöm,rengeteget,de törekszem arra,hogy a diákjaim széles látókörűvé váljanak.Gyakran előjön a zsidó téma,Izrael,a holokauszt,a cigányság,a Jobbik,stb.És nekem tárgyilagosnak kell lennem,ami nem mindig sikerül.Lehet,hogy takaréklángon kellene hagynom ezeket a témákat az állásom miatt,de a gyerekek nagyon érdeklődőek.És nálam objektívebb "szélsőséges" magyartanárt sehol nem találni. :) Például úgy kellett megfékeznem egy srácot egyszer,aki büszkén mesélte,hogy otthon letöltött egy olyan számítógépes játékot,ahol Izraelt kellett bombázni,és zsidókat ölni.Ezekre nagyon figyelnem kell.Nehogy elinduljon a lavina.
Nagyjából ennyi.
Köszönet a kimerítő válaszaidért. :wink:
Egyre inkább úgy érzem a holt idők ellenére is,hogy érdemes volt e topikot létrehozni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11422
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég