Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.26. 20:35


http://nemzeti.net/emberek-mindenki-meg ... 63960.html
:D :D :D :D :D

én amúgy ha nagy ritkán kirakok valami kurucos hírt a fb-ra, az akkor van, ha stabil a munkám épp, és amúgy is leveszem pár nap múlva. Addig úgyis látta aki akarja, de nyoma ne maradjon azért (mármint a Nagy Testvéren kívüli szemeknek :D )


http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/23- ... -az-agyad/
és a legszebb:
4. Adolf Hitlert 1938-ban a Time magazin az Év emberének választotta, 1939-ben pedig Nobel-békedíjra jelölték.
és nem tartom megalapozatlannak a két díjat, sőt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.26. 13:20


Így igaz,sajnos.Ezt a cselekedetet nem lehet védeni.És már 20 éve tanít...Akár volt holokauszt,akár nem,ilyeneket nem posztolunk.Pont.
Tarlós jó arc,valószínűleg jobban is működik Budapest,mint a Demszky-főváros,de azért ő is csak egy fideszes báb,még ha meg is vívja a csörtéit Lázárral.
Summa summárum:Tarlós nálam előkelő helyet foglal el a nem jobbikos politikusok listáján.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.26. 08:34


jajnemááár
tökmindegy, hogy pontosan ki kivel mit hogy merre... egy tanitónő ne viccelődjön emberek halálával nyilvánosság (pláne gyerekek) előtt.
azt hiszem párszor már kiderült, nem kell a szomszédba mennem akár a legdurvább viccekért se, de egy gyerekekkel foglalkozó ember ne 100 fok celsius-ozzon a facebookon. teljesen jogos a kirúgás és nagyon gáz, ha ezt védi valaki.
oda akarunk süllyedni, hogy a mi gyerekeink is lefejezik a macit és mi ujjongunk a kamera mögött, mint a videoban a kis arab g.ci?

http://tv2.hu/musoraink/mokka/184385_ta ... as....html
az emberrel azt hiszem, még sosem tudtam nem egyetérteni. a stilusát meg imádom és minden alkalommal elképedek a higgadságán, vas-önfegyelmén.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.08.26. 08:02


Mondjuk hatalmas butaság facebook-on ilyeneket megosztani. Sajnos nem olyan világban élünk, ahol ilyet nyugodt szívvel meg lehet tenni. Látjuk mi a vége ennek. Amúgy kurucon is lehet kommentelni a híreket fb accounttal, de ezeknek az accountoknak a 90%-uk ilyen false, csak kommentelésre létrehozott felhasználó. Ki mer ma már a saját, tényleges felhasználói fiókjával ilyeneket kommentelni, vagy megosztani...
Én nem akarok mártír lenni, nem akarom, hogy azt olvassák rólam a velem együtt érzők a kurucon, vagy az alfahíren, hogy így meg úgy hurcolták meg ezt a bátor hazafit...kell a f*szomnak...többet számít a családom biztonsága.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.25. 21:13


Ha minden jól alakul,soha nem leszek Facebookon.Én ilyeneket nem osztanék meg,az tuti.
A Mazsihisz is mit művelt azzal a szerencsétlen énekesnővel,Petrás Máriával.
De hálistennek a Muzsikus Együttes lemondta a fellépést a zsidó fesztiválon.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.25. 20:56


https://kuruc.info/r/6/147444/
csak óvatosan Zsolti
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.25. 17:27


Ezt inkább a Nők Lapjának kellett volna küldened,tomm. :)
Durva,gecó. :(
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.25. 17:23


jányok, jó hirem van: nemsokára lehet mindenkinek menni és lecserélni a ruhatárat

https://szabadriport.wordpress.com/2015 ... mi-mas-18/
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.23. 16:35


Ja.
Makula Herkules is lehetne a háziorvosom.
Rézműves Kevin a jogi tanácsadóm.
Lakatos Oresztész meg a lányaim majdani osztályfőnöke.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.08.23. 16:22


Az a qrva egy istenverte idióta. A képzett szír bádogos.....mi az, hogy képzett szír? A fegyver -és gépgyár már bezárta kapuit kishazánkban. Maximum ott lehetett volna alkalmazni őket, mert életükben egy kalapácsot nem fogtak, csak fegyvert.

https://pbs.twimg.com/media/BtklsOhIUAAxwBY.jpg
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.23. 15:02

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.23. 10:16


Kiket össze nem tud hozni az N1...
Novák Előd vs. Migration Aid. Bevándorlás-terefere:

http://alfahir.hu/migration_aid_vs_jobbik
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.21. 18:41

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.19. 20:36


jujj de jó interjú ez!
és mit látok benne?:
[quote]Miután rátették a kezüket a világra, azt gondolták, hogy az „arab tavaszból” majd egy náluk működő demokrácia fog kialakulni. A tévedéseik sokasága járult hozzá a mostani helyzethez. Valójában intellektuálisan teljesen alkalmatlanok arra, hogy a világ élén álljanak
:wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.08.19. 12:06


Jó kis videó.Szomorú.
De különösebb megoldási javaslatokat nem ad. :(

Boross Péter egész jól belelendült: :shock:

https://kuruc.info/r/6/147190/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.19. 10:32


https://video-vie1-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55D478B1
szeretem az ilyen videókat
de azért azt megkérdezném az ilyenek után, hogy mégis mit változtathatnánk mi egyszerű emberek?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.18. 23:38


jaaa, vágom
hát erről beszéltünk valahol itt nemrég a fórumon, hogy nálam a hülyeségeket írsz és a hülye vagy ugyanaz (hülyeséget írtál, ergo abban a pillanatban hülye gondolatod volt, ergo abban a pillanatban hülye voltál)
tudom, hogy bele lehet kötni, hogy ez mégsem ugyanaz, de ez definíció kérdése csak
viszont az, hogy MINDKETTŐ SZEMÉLYESKEDÉS, az hétszentség
tehát ha eddig nem tartottad ezt annak, akkor mostantól vedd figyelembe légyszi, hogy itt ez az! :wink:
Köcce

ui:
tomm két m-el írja a nevét :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.18. 23:20


Csak arra utaltam trigo hogy nem tommot neveztem hülyének hanem amit írt. Ami nagy különbség.

edit: teljesen igazad van trigo elgépeltem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2015.08.19. 09:01-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.18. 22:09

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.18. 22:06


én meg nem értem mit érezzek a videó kapcsán?
láttam már, és?

tomm passzív agresszivitása eddig nem zavart, illetve nem tűnt fel, mint amiért szólni kéne.
de az utolsó előtti hszében már igen, ezért:
tomm, kérlek szépen, te se menj bele a személyeskedésbe, mert ez a hszed már teljes egészében az volt
(annak ellenére h szvsz igazad van)
Igazából nem is tudom, mire gondolsz jnzsblzs, hol volt agresszív tomm? Visszanéztem egy oldalt, és nem látok tőle ilyet. Mármint a mostanin kívül.
és az ilyen burkolt dolgok még mindig finomabbak itt, mint a nyíltan "hülyeségeket írsz" típus. Persze nem jobbak, de kevésbé feltűnőek :)

Amúgy meg mindegy, nem érdekel, ha valakire rászólok, és az meg a másikra kezd mutogatni, hogy de ő is...
Ez csak azt jelenti, hogy annál akire rászóltam, igazam van. Az illető vegyen vissza. Aztán majd aggódunk utána, hogy a másikkal mi legyen. (Önmagában senki sem tud vitatkozni. És hogy egy ordas közhelyet mondjak: legyél te az okosabb! :wink: :) )

szóval srácok, ÁLLJATOK LE légyszi :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.18. 13:49


A videót nem neked küldtem :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.18. 12:29


ezt most vegyem úgy, hogy nem vagy sem biztonságpolitikai sem nemzetközi jogi szakértő?

már ne is haragudj, de mégis mit lehet kezdeni azzal, hogy a gondolatmenetemben hibát találsz, aztán a kifejtésemre csak annyit írsz, hogy csak hülyeséget tudnál rá írni? hát ha csak hülyeséget tudnál rá írni, akkor élek a gyanúperrel, hogy az általad észlelt hiba is inkább a te gondolatmenetedben van.
a videó félrement mert még véletlenül sem húztam fel magam, főleg az ilyen "nem ér a nevem, káposzta a fejem" érveléssel párosítva úgy pattan le rólam, mint kámászuká kövedéke a páncélautóról
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.08.18. 12:00


Trigoria írta:
A közgazdasági fejtegetésedbe bele se megyek mert majdnem annyi hülyeséget beszélnék mint te viszont engem ez némileg zavarna.
a személyeskedést fejezd be kérlek! A következő ilyennél törlöm az egész hszt!
Mert tomm azt mondta, romantikusnak hangzik amit írtál, te viszont konkrétan azt írtad, hogy hülyeségeket írt. Légyszi, ne kelljen elmagyaráznom a kettő közötti különbséget! Köszi! Erre itt ugrok! :evil:

https://www.youtube.com/watch?v=11ubfm5g7n0
Ez valahogy beugrott erről :D Nem tudom tom passzív agresszivitása (mondjuk arra még nem volt időd reagálni.) mivel jobb mint az amit én írtam, de ha ez van akkor nyugodt szível hajtom meg a fejem. :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.08.18. 11:04


nem-nem! igaza van, én magam is írtam, hogy könnyen lehet, hogy csak ócska agymenés az egész.
mert valóban, bölcs gondolkodásra utal, ha az ember nem vitázik olyan témában, amiben nem szakértő. jnzsblzs ezek szerint biztonságpolitikai szakértő, nemzetközi jogász, pszichológus, és még kitudja mi. ezúton is szeretném hálámat kifejezni, mindig is szerettem magasan kvalifikált emberekkel társalogni, jöjjek ki belőle bármilyen hülyén!

romantikus probléma megoldva, amerikát meg sosem mondtam egységes akaratnak! hogyan is lehetne több, mint 300 millió embernek egységes akarata? de pont ezt írtam, hogy minden korban minden rendszernek megvan a maga belső ellenzéke, tehát szó nincs egységes akaratról.
biztonságpolitika órán biztos tanultatok arról, hogy saddamot amerika tette oda, aztán nekik vált kényelmetlenné (finoman, elegánsan le is váétották), hát ez egy ilyen dolog. a politika, de az egész élet nem 1x1. valamit csinálsz, annak van többféle várható következménye aztán majd valami történik, remélehetőleg az, amire számítottál, de sokszor bebizonyosodott, hogy visszafelé is sülhet el a puska, ettől még próbálkozni kell. nem mellesleg, olvass vissza mondjuk 200 oldalt, sztem egyet sem találsz, ahol nincs megemlítve, hogy a zsidók, liberálisok, amerika minden fronton próbálja gyengíteni európát. igen, húznak semmitérő kerítést, meg felszólalnak, meg kéne. ahelyett, hogy csinálnák. pont erről van szó: vitatkozzanak az emberi jogokn, meg, hogy kinek a kije szállítja a cementet, hátha elvitatkozgatnak addig, hogy már késő legyen

mindemellett ajánlom neked george orwellt, tőle is leginkább az 1984-et. ide illő mondat: "a hatalom célja a hatalom"

ill. a többrétegű rajzfilmhez (ha azt mondod, részt vettél a macskafogó 2 elkészítésében, magamalá hugyozok) még annyit, hogy mit vársz egy focival foglalkozó forum politikai topicjában? egy 20.000 oldalasra tömörített tanulmányt írok az amerikai társadalom politikai és gazdasági megosztottságáról? ha azt írom, hogy amerika akarja ezt, azt remészetesen nem úgy értem, hogy még maci laci is transzparensekkel a mancsában lopkodja a yellow stone parkban a piknik kosarakat, sőt még a szenátusban is van ellenzék. de mivel most a cselekményekről beszélünk, nem a szavakról, a szenátusban elhangzó ellenzéki szavak csak úgy, mint maci laci véleménye nem releváns.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.08.18. 10:14


Amikor a britek mindenfajta bevándorlói törvényt szigorítanak, amikor a merkel közli hogy nem fogadhatnak be minden menekültet és amikor Orbán egész egyszerűen fogja és felhúz egy többszáz kilométeres kerítést, akkor azért látható hogy nem is biztos hogy be fog jönni.
nem rémlik, hogy már szigorították, de lehet tévedek. Merkel mindegy mit mond, ha mást teszenk közben. Orbán kerítése???? :D :D :D viccnek is rossz.

A közgazdasági fejtegetésedbe bele se megyek mert majdnem annyi hülyeséget beszélnék mint te viszont engem ez némileg zavarna.
a személyeskedést fejezd be kérlek! A következő ilyennél törlöm az egész hszt!
Mert tomm azt mondta, romantikusnak hangzik amit írtál, te viszont konkrétan azt írtad, hogy hülyeségeket írt. Légyszi, ne kelljen elmagyaráznom a kettő közötti különbséget! Köszi! Erre itt ugrok! :evil:

Miért nevezel engem romantikusnak, amikor egy történelmi eseményt a talán hivatalos, de legalábbis mindenki által elfogadott nevén említek (más indokod nem volt)

Attól, hogy a világnak beadagolt romantikus elméletet mondod. Ha igaz, ha nem, ettől még ez a verzió romantikus.
(Szvsz egyetértek tommal, de ez itt most nem fontos.)
amikor te amerikát egy végtelenül leegyszerűsített egydimenziós egységes akaratnak jeleníted meg aminek egyetlen célja a hatalom megszerzése illetve megtartása?
Egységes akarat? Soha. De a világpolitikában játszott szerepéből tudunk csak kiindulni (tehát vezetőinek illetve döntéshozóinak az akaratából), és az egészen egyértelműen a világ vezető hatalma pozíciójának a birtokolásáról szól.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég