Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 14:30

A gyarmatis molinó és az azt követő szurkolói kommüniké az intellektuális visszavágás netovábbja volt.
Részben igaza van fradistának abban,hogy az ilyen "agyatlan" dolgokat a Parlamentben vagy egy zsinagóga előtt kell véghezvinni,ám mint Trigó írta,a stadion egy kiváló önkifejezési terület,és az ott történtekre több ember felkapja a fejét.Az már csak a dolog pikantériája,hogy Gyarmati Dezső életében is akadnak zsidó fonalak.
A Simon Wiesenthal Intézet szintén felhasználja a sportot és a stadionokat a nácivadászatra.Az élet minden területén ott vannak a besúgóik.Többek között az ilyen szervezetek miatt tombol Magyarországon az "antiszemitizmus".Ki kellene állnia néhány honi zsidónak a nyilvánosság elé,és darabokra kellene szednie ezt a tetű intézetet.
És ha választanom kellene,hogy kikkel töltsek el egy kulturális délutánt,kikkel nézzek közösen meccset,kiknek szagoljam a szagát: a csatárizós-gyarmatizós-csányizós "degenerált barmokkal" vagy a Simon Wiesenthal Intézet munkatársaival,akkor egyértelmű,hogy az előbbit választom.Nem biztos,hogy egy intelligenciateszten kevesebb pontot érnének el ezek a "gyengeelméjűek".
Trigó, te meg he felhagysz a politizálással,megkereslek és agyonváglak!!!
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 12:43

akkor részletezzük:
Természetesen Gyarmati százszor nagyobb ember volt valszeg mint Csatáry. Szó nincs róla, hogy csak EZÉRT kell megemlékezni róla!
De nem kérdés, hogy most azért rakták ezt ki, mert - csúnya szóval - "kapóra jött" nekik a halála a Csatárys molinos balhé miatt. Bármelyik számukra nagy ember halt volna meg a napokban, az a név került volna ki.
Csatáry élte életét, majd ráhúzták a vizeslepedőt és kb azonnal meghalt. Egy 99 évest kissé más motivál már az életbenmaradásra (lásd napokban bezsélt nagymama-téma), mint minket. Egy ilyen meghurcoltatás bőven - értsd BŐVEN - elég arra hogy ne is akarjon tovább élni.
Az in memoriam-on először én is kiakadtam, de aztán végiggondoltam, hogy mivel ezt nem csak itthoni médiumokba szánták valszeg, ezért dönthettek így. Persze ez nem 100%.
Remélem így azért árnyaltabb a kép bence.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.08.27. 12:26

Trigo, Zsolti!
Elég szomorú, ha szerintetek Gyarmati Dezsőről azért kellett megemlékezni, hogy a cionisták megkapják a magukét.
Nem is írom le az Olimpiákon elért eredményeit, túl hosszú lenne, elég annyi, hogy remek sportoló és még jobb ember volt.
Ez a Csatáry pedig... Vicces egy 99 évesen elhunyt emberről azt állítani, hogy a halálba kergették. Mást nem szeretnék vele kapcsolatban írni, nem pazarolnám a karaktereket.
In memorian.... Nem elég kifejező a magyar nyelv?
Netán Angliában vagy az általatok utált Amerikában élnénk? Mondjuk ez csak egy részlet, a baj az, hogy nekem fontosak a részletek.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
bence

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 10:02

sn: de a cigányságon belül vannak fontos értékek és normák. Csak az nem emberi és fehér emberi norma.
Ahogy a negatív reklám is reklám, úgy az ő kulturálatlanságuk is egyfajta kultúra. Kiirtani a csíráját is ennek a kultúrának (nem az embereknek). Ez lenne a célravezető.
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.27. 09:08

fradista romanista írta:"A kulturális antropológia meghatározása szerint a kultúra egy adott társadalom mindazon ismereteinek összessége, amelyek az emberi közösség összetartozását és fennmaradását biztosítják.

Na, akkor én nem is vagyok kíváncsi a kultúrájukra, az tuti.

fradista romanista írta:A kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy mik a fontos értékek és normák az életben"

Mert ami nekik van, ott nincsenek fontos értékek és normák az életben.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.27. 09:04

snatch írta:Én továbbra sem fogadom el, hogy ezeknek van kultúrájuk.

"A kulturális antropológia meghatározása szerint a kultúra egy adott társadalom mindazon ismereteinek összessége, amelyek az emberi közösség összetartozását és fennmaradását biztosítják. A kultúra alapján tudunk eligazodni abban, hogy mik a fontos értékek és normák az életben. Néhány kutató szerint bizonyos kulturális vonások már az állatvilágban is megfigyelhetőek, így például az emberhez legközelebb álló csimpánzoknál"
fradista romanista

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.27. 08:47

Lehet el fogok jutni a jövőévi választások után oda, hogy nem olvasok többé semmilyen politikai hírt, sőt lehet semmilyen hírt. Élni fogom a saját életem, focizom, bicajozom stb, és ennyi. Amikor valaki politikáról beszél majd, elfordulok, TV-t már most se nézek, rádiót nem hallgatok. ha a Jobbik csúnyán elbukik jövőre, akkor lehet kipróbálom. Hátha nyugodtabb életem lesz. Bár úgyse fogom tudni megtenni... :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.27. 08:45

A cigányság jelenleg másképpen nem tartható kordában, csak radikális, kemény, szigorú politikával. Hogy szépen kifejezzem, ezeknek oda kell b*szni és ezen nincs mit szépíteni, a szép szóból ezek a t*tvek nem értenek.

Én továbbra sem fogadom el, hogy ezeknek van kultúrájuk.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.27. 05:42

Köszi,Trigó.Én is kedvellek.De nem úgy ám,mint a Wentworth "Moszkvába-nem-megyek-a-homofóbia-miatt" Miller a fartúrókat,hanem csak úgy normálisan. :)
Snatch: nekem fogalmam sincs,mit takar a cigány kultúra,de valami lóf.sz biztos van nekik.
Egyet tudunk biztosra (és ezt sem a konzervatívok,sem a radikálisok,sem a liberálisok nem vitathatják,mert akkor megkérdőjeleződik a józan eszük) : a cigányság kultúrája valóban közeledik a magyarságéhoz.Mégpedig olyan áron,hogy magyar emberek veszik fel az ő szokásaikat.Erre írtam,hogy korcsosulunk.
A cigányságot úgy lehetne megmenteni,hogy egy hosszabb távú folyamat keretében leromboljuk a kultúrájukat.Amolyan Szent István-módra.Ezt a faj- és rajvédő szervezetek nem engedik.Meg senki.
Így viszont marad az,hogy az integráció úgy valósul meg,hogy a magyar közeledik a cigányhoz.Rengeteg cigány-magyar fiatal párt látni az iskolákban például.
A politika is egyértelmű:szociális segélyek,esélyegyenlőségi pénzek,integrációs lóvé,és ezért cserébe nem kell semmit tenni,csak cigánynak születni.Nincs kötelességük.A kultúrájukat megtarthatják,és ezt anyagilag támogatják is.Soros Gyuri bácsis és uniós pénzekből.
A pártok fenn akarják tartani jó sokáig ezt az állapotot.Vagy fenn kell tartaniuk.Szerintem egyedül a Jobbik akarja őket kimozdítani ebből a posványságból.A rasszista párt.
Szégyen,amit a liberális felfogás hozott Európának.Ilyen komoly károkat egyik felfogás sem okozott volna.Sem a kommunizmus,sem a nemzetiszocializmus.Jó,ez kicsit bárgyú és idétlen gondolat egy 30 éves tanártól,de már néha így érzem.
Szebb jövőt!
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.26. 20:48

kedvellek zsolti :wink: :D

Ide a bökőt,hogy az USA megtámadja Szíriát
ez alap
és hogy nem érdekelne ennyire engem pl, hogy mi van a világban, ha lenne egy magyar kormányunk, amelyik a saját érdekeinket képviseli és szarna a nyugatra
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.26. 20:42

ja bocs, cigány kultúra a tiszta fehér viselet a kanokon...fehér rövidnadrág, fehér ujjatlan izompóló...és az ékszerek, jól láthatóan. ehune kultúra...

amúgy tényleg, mi a cigány kultúra? nekem ne a hegedűvel gyertek. Hegedülni mindenki tud. aki megtanul.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.26. 20:24

Van nekik kultúrájuk,snatch.Meg történelmük is.Egy tankönyv sok hozzá,ám jó néhány órán át lehet ezeket tanítani.
De kit érdekel?
Én a saját kultúrámból egy falatot nem vagyok hajlandó engedni azért,hogy beépítsek bele egy csepp roma hagyományt.
Amúgy amit írtál,azzal minden magyar embernek mélységesen együtt kell értenie.Aki nem így tesz,az vagy tudatosan a hatalom kiszolgálója,vagy rózsadombi lakos.Lehet választani.
Persze ezzel a szívből jövő mondatoddal holnap a médiában egy utolsó rasszista lennél,snatch.(Még jó,hogy a kutyát sem érdekelnek a liberális és a jobb liberális orgánumok.) :wink:
Ha egy magyar osztálynak elkezdi a pedagógus mesélni a roma kultúrát,kiröhögik a tanárt.
Ma Mirkóczki Ádám felszólalt a Parlamentben a roma kárpótlás ellen.Parádés objektivitással,beleköthetetlenül.És Lenhardt Balázs is a barackfadal ellen, jó adag "antiszemitizmussal" fűszerezve.Kedvencem az a pali,kár,hogy lépnie kellett a Jobbikból.
Egyre jobban sajnálom és gyűlölöm a Fideszt is.Bármi nemzetelleneset tesznek,mind-mind baloldali,uniós és cionista nyomásra történik.
De megteszik.És mivel mindenkit a cselekedet minősít, hát szégyellhetik magukat.
Én biztos nem fogok roma történelmet tanítani,csak igazgatói utasításra.Majd ha jönnek órát látogatni a felügyelők,mintaórát csinálok nekik,amúgy buli lesz az ilyen órákon.
Lassan ott tartok,hogy rosszabb napjaimban két dolgot szeretnék bevinni az órámra.És ez nem a napló és a jegyzetfüzetem.

(Izraeli zászló,öngyújtó.)
Zsolti

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.26. 19:58

zsolti írta:Tanulja és tanítja a fa.zom! :

http://www.alfahir.hu/kotelezo_lesz_az_ ... ol_tanulni

ezek szerint ölni, rabolni, munkát kerülni, csalni, hazudni, lopni, aljas módon hátba támadni és ehhez hasonlókat kell majd tanítani a gyerekeknek? Mert a cigány kultúra az ezekből áll. Semmi másból. Olyan nincs, hogy cigány kultúra. Én nem ismerek olyat.
snatch
Site Admin

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.26. 18:13

Ide a bökőt,hogy az USA megtámadja Szíriát.Rohadék Izrael.Hihetetlen,hogy mennyire képesek irányítani a világot és az Államokat.Piszkos szemétládák.Addig játsszák ezt a játékot,míg a Közel-Keleten egyedül nem maradnak.Mert az emberek mindenhol körülöttük öldöklik egymást.És markukban van az USA,Nagy-Britannia,Franciaország.De hogy Törökország mit keres a Szíria-ellenes csoportban??? :

http://www.alfahir.hu/haboruva_valhat_a ... _sziriaban

Tanulja és tanítja a fa.zom! :

http://www.alfahir.hu/kotelezo_lesz_az_ ... ol_tanulni

A mai parlamenti felszólalások között az MSZP-s Nyakó a Jobbik betiltását követelte.Tállai államtitkár úr:"Meglátjuk,mit tehetünk."
Büdös gyökerek.

Ma is nagyon felbas.tam az agyam.
Korcsosulunk,baccátok meg,korcsosulunk.
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.25. 23:25

https://kuruc.info/r/6/116808/
ez se rossz cikk
bár semmi meglepő

és már megint cikkből cikk nyílik és szabadságom utolsó napján ezeket kell olvasnom :D
http://szabadriport.wordpress.com/2012/ ... aranyarol/
jó lenne tudni, hogy ezekből amúgy mennyi az igaz (5%? 0? 80?) de azért érdekes mese :)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.25. 23:07

https://kuruc.info/r/2/116818/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
és ha minden igaz, és még nem költözött el onnan (vagy nem lett máshova bejelentve), akkor az egyiket ismerem is :D :D :D :D :D

A tárcavezető kiemelte: a közvetlen fővárosi irányítással biztosítható, hogy a Margitszigetet érintő fejlesztések szervesen illeszkedjenek a Budapestet érintő nagyszabású koncepciókba.
na persze...

azért valahol ez is vicces hogy két ember ellentmond a fővárosi önkormányzatnak, és nekik van igazuk
kár hogy a székelyeknek nincs ilyen joguk odaát, meg ilyen jogszabály se nagyon alkalmazásban
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.25. 21:38

És a végére a Roma sem lett vacak.
Dupla jókedv.
A cionisták p.csán rúgása Roma-győzelemmel. :)
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.25. 20:42

bizony, így kell ezt csinálni
most lehet vakarni a fejüket az MLSZnek és Kubatovéknak, hogy ezzel akkor most mi legyen :D :D
ha ezt elnézzük az a baj, ha büntetjük az a baj
egyszerűen tökéletes! ejjj de jó kedvem lett (ha már a Roma épp vacak)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.25. 20:35

Pontosan ilyesmire gondoltam.
És még csak nem is beszéltem velük.
Imádom a fradistákat! :)

http://www.alfahir.hu/ujabb_gyalazatos_ ... _fradistak
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.25. 18:29

sőt, ennek csak morális dimenziói vannak :)
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.08.25. 18:19

kubatov aszonnya:
"morális dimenziója is van annak, ha valakik egy két országban is bíróság elé állított, a vád szerint zsidók deportálásában segédkező ember mellett állnak ki."
igen, ezt a morális dimenziót szaknyelven ártatlanság vélelmének hivják
tomm

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.24. 14:40

Hát ezt tényleg nem lehet párthoz kötni. :wink:
Zsolti

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.08.24. 14:19

mondtam már, hogy pártatlan/párttalan piacpárti antietatista (halvány)zöld keresztény konzervatív liberális :D
fradista romanista

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.24. 13:52

Oké,tomm,köszi az infó megerősítését.
Igazából fradistától kérdeztem a dolgokat,mert nekem ő a Lamela-féle sötét ló.A te nézeteidet úgy-ahogy ismerjük.
Tudjuk rólad,hogy egy olyan független vagy,aki a Fideszre akar szavazni,és a Jobbikra ikszel. :) :) :)
Zsolti

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.24. 13:50

Én a számokat direkt nem említettem.
Ha már csak egy zsidó gyereket mentett ki,az is dicséretes.
Hogy a sztorit mennyivel kell osztani,azt nem tudjuk.
Zsolti

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó