Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 17:31

sz.sz.p.-ről csak annyit, hogy az egész alak úgy en bloc szánalmas. az meg, h. felmerült a neve a magyar állam hivatalos képviselőjeként, az meg egyenesen botrányos.
(annyira, hogy az érzésem, hogy ebben visszavonulót fognak fújni, mert diplomáciailag is túl kínos )
fradista romanista

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 17:23

az utóbbi. A széles közvélenény által antiszemita szélsőségnek tekintett erőkkel való közösködés csak árthat népe ügyének. és általában vigyáz is erre a hivatalos palesztín diplomácia, hogy ilyet ne tegyen.

Az ki? ja, az izraeli követ? nem t'om. Annyi látszik rajta, hogy komolyabb valaki, mint akiket korábban ide küldtek. Nyilván, mert úgy érzik, itt újabban helyzet van....
fradista romanista

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 15:52

Ez a Parry mindig olyanokat mond,amit hallani akarunk.Ha jól tudom,ő már ellenség az USÁ-ban.Kábé olyan,mint nálunk Szaniszló.De azért jó olvasni a gondolatait.
No elolvastam,fradista,a linkeket.
Tudod,hogy mit gondolok,nagyjából ismersz:a köpönyegforgatástól irtózom,a jobbikos múltjától nem.Végignyálaztam A Sátán ügynökei című antiszemita írását is.Vallom,hogy ezt így nem szabad,ám ha sokkal normálisabban és visszafogottabban fogalmazott volna,akkor is egy elmebeteg nácinak tartaná őt a balliberális oldal.
A zsidóságról nem szabad negatív kritikát írni.Negatív kontextusban tilos őket említeni.Tartalmi igazságokat magában foglal az írása,de ezt egy közéleti szereplőnek nem szabad.Max fórumokon.
De én nem mentegetem őt.Karrierista.Más-más szempontból ugyan,de mindketten hányunk tőle.Csak én egy picit kevésbé.
És közben folyamatosan kérdezni akartam tőled valamit,fradista,de csak most jutott eszembe:miért írtad azt a tegnapi számozós játékunk során,hogy csak reméled,hogy a nagykövet asszony tájékozatlan?Azért,mert tüntetett,vagy azért,mert a Jobbikkal közösen tüntetett?
Ilan Morról mi a véleményed? :wink:
Zsolti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.22. 15:38

nem lehet, hogy az amerikaiak, akik amúgy minidg hazudnak, azok most is hazudnak? :wink:
tomm

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.22. 15:33

http://kuruc.info/r/4/130692/
nocsak nocsak
ki hitte volna

ekozben Gazaban mar 604 palesztin halott
asszem a kerdes eldol lassan es nem allnak meg a zsidok 1000 alatt :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 15:33

Oké,értem a hírt.Nem úgy értettem én a paródiát.
Azt nem értem,hogy neked az a bajod ezzel az ürgével,hogy volt már kommunista,jobbikos és konzervatív is,tehát köpönyegforgató;vagy az,hogy kötődött a Jobbikhoz.Mert ha csak az utóbbi,akkor az az én szememben nem szálka,ám ha az előbbi,akkor igazad van.
Amúgy ez a fickó most Fidesz-tag?Vagy független?
Zsolti

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 14:28

fradista romanista

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 13:43

A Neturei Karta megint akciózik:

http://alfahir.hu/levelben_itelik_el_pa ... meszarlast

Egy politikusnak pedig ez a dolga az EP-ben:

http://alfahir.hu/morvai_izrael_tomeges ... t_kovet_el
Zsolti

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 12:19

Oké,végül is nem számokban,de válaszoltál.
Ezt meg nem igazán értem.Rajcsányi a fideszes?Meg Szentmihályi is?
Az lenne a lényeg,hogy a Szentmihályi egy köpönyegforgató?
Ja,hogy a mandiner alapvetően fideszes média,és annak az írója,Rajcsányi Gellért "parodizál" egy fideszes nagykövetet...
Ugye?
Zsolti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.22. 12:19

jaj ne
sok kot kaptam
tomm

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 12:05

Zs, én válaszotlam.
de lapozzunk. van, ami már agy normális fideszesnek (sic!) is sok
http://mandiner.hu/cikk/20140721_rajcsanyi_gellert_szentmihalyi_szabo_peter_a_magyar_globusz_galaktikus_nagykovete
fradista romanista

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 11:57

És már lövik az izraeliek a helyszínről tudósító Al-Jazira tévéállomást is.
És némely beszélgetős műsorokban röhögnek,hogy Gázában már nincs ép épület.
Azért tombol ott is a szélsőség.
Zsolti

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 11:55

Ja,és nincs mit,bence.Szívesen írok hosszabb bekezdéseket,mint ahogy szívesen olvasgatok itt ilyeneket.
Próbálok én is kiegyensúlyozottságra törekedni,legalábbis kommunikáció terén.A gyakorlatban és a gondolkodásban viszont nem megy.
Ha tájékozott vagy,akkor nyugodtan lehetsz középutas.Viszont a problémák ettől nem fognak megoldódni.A problémákat kizárólag "szélsőséges" úton lehet megoldani.Vagy csak eszkalálódni fognak.Ezt sosem lehet előre tudni.
Aki szerette anno a Sytem of a Down nevű zenekart,ráadásul anticionista,akkor az most büszke lehet:

http://www.alfahir.hu/srej_tankian_dals ... aza_mellet

Ő nem Vona,nem Gyöngyösi,nem Novák.Nem jobbikos.
Nyilván szimpla antiszemita.
Zsolti

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 09:07

:) Maximum.
Fradista,kár,hogy végül nem küldted el a számokat,mindenesetre kösz az első körös játékot.Na jó,a másfelet.Pedig igazán kíváncsi lettem volna,hogy mit nem tartasz elfogadhatónak a másik oldal részéről,ha már az ellenoldalt nagyon korrektül beszámoztad.Mindegy,majd találok még ki más játékokat is. :)
Apropó,tomm,jut eszembe:azt akartad ezzel a kutyaszalonnával mondani,hogy még fent van az indexen a videó?
Zsolti

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.22. 08:12

pedig ott van még a kutyaszalonna
tomm

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 06:45

No elvileg a videó már nincs is fenn az indexen,a leveles hír még igen.
De miért kellett levenni,kinek ártottak ezzel?
Azért kutyából csak nem lesz szalonna...
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.21. 22:12

bence: szívesen
nem is kell állást foglalni mindenáron
csak lehetőleg tájékozatlanul sem - ez a lényeg! :wink:

zsolti: le vagyok döbbenve :)
index főszerkesztője szabira ment vagy mi a fene? :D
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.07.21. 21:56

Köszönöm a válaszokat srácok, főleg zsoltinak a bővebb kifejtést, így azért már más, megértettem a szemléletmódotokat.
Én azért továbbra is maradok független, abból nem lehet baj :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence 2014.07.21. 22:16-kor.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
bence

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.21. 19:49

Na ezek vajon meddig lesznek fenn az indexen:

http://index.hu/kulfold/2014/07/21/orvlovesz/

http://index.hu/kulfold/2014/07/21/gaza/

Rés keletkezett a média falán,vagy mi a tököm van?
Csak kapkodom itt a fejem...
(Mondjuk az orvos levelét vágatlanul közölhették volna.De már ez is óriási eredmény.)
Zsolti

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.21. 18:44

Köszönjük a kérdést,bence.Én elmondom,amit gondolok,majd Trigo is,ha akarja.
Nyilván óriási tragédia,ami történt.Hogyne borzadnánk el az ilyesmin...
De a gázai konfliktus évtizedekre nyúlik vissza,és folyamatosan az egyik fél issza meg a levét igazán.
Számtalan gyilkolászás folyik a világon jelenleg.Óriási gondok vannak Líbiában,a Boko Haram halomszámra gyilkolja a keresztényeket Nigériában, az Iszlám Állam kalifátusát megalapító csoport sem tétovázik Irakban,Afganisztánban és Pakisztánban sem nyugszanak,Szíria most kicsit lankadt,Ukrajnában polgárháború van,stb.Mind-mind katasztrófa.
Ám Netanjahuék kijelentették,hogy Izrael az egyik legdemokratikusabb ország a világon,és a hadseregük a legerkölcsösebb.A Boko Haramról senki nem állított ilyet.
Amúgy ha már felhoztad a maláj gép likvidálását, bence -nagyon helyesen-,akkor azt tudom mondani,hogy követem én a híreket mindenhonnan.Szinte mindig elolvasom a kurucinfós és az alfahíres írások mellett az indexes és az origós cikkeket.És összehasonlítom őket.Akárcsak a palesztin helyzet esetében.És azt látom,hogy a Nyugat és az USA szerint egyértelmű,hogy a szakadárok lőtték le a gépet,míg a szélsőséges média szerint az ukrán hadsereg.Bármelyiket el tudom képzelni.Ebből az ügyből szinte biztosan összeesküvés-elméletek születnek.Nem tudok állást foglalni a történteket illetően,szerintem Putyin nem lőne ekkora öngólt,hogy az ő kezük legyen a dologban.Nagyon sajnálom a történteket, a 298 áldozatot.Viszont akárki lőtte le a repülőt,az ukrajnai eseményekkel kapcsolatban megvan a véleményem,és ezen nem változtat a gyilkos kiléte.Ha az oroszbarátok voltak,akkor nem értem a cselekedetüket,ha pedig a Nyugat által támogatott ukránok,akkor összeállt a kép.Egy biztos,aara sosem kerül majd elő bizonyíték,hogy a hadsereg volt.A szeparatisták bűnösségét viszont hip-hop be fogják bizonyítani.Ide a bökőt,hogy terrorista csoporttá fogják őket nyilvánítani,és Putyint pedig a kiszolgálójuknak.Persze derüljön ki az igazság,bence.Az igazság.
Az ukrán sereg civil lakosságot mészárló tettei persze megintcsak nem nyilvánosak,de az,hogy Borodajék leszedték két ukrán gépet,az világhír.
Én nem azt várom a médiától,hogy igazat adjon valamelyik félnek,nem is ez a feladata.Hanem hogy a lehető legszélesebb körben tájékoztassák a népet.Érdekre és politikára való tekintet nélkül.Utópia.
A palesztin helyzetre visszatérve:már kórházi dolgozók is haltak meg.Én képtelen vagyok elhinni,hogy élő pajzsként használja a Hamasz a kórházat.Lehet előfordult egyszer,kétszer a civil lakosság pajzsként használása,de ez elenyésző szerintem.
Én a szívemen viselem a palesztin nép sorsát,bence.Egyrészt,mert sokat olvastam róluk,másrészt meg ez az a harc a világon,amelyet a világ vezető hatalmai egyoldalúan summáznak:"Aggódunk a civil lakosságért,de Izraelnek joga van megvédenie magát."Alapvetően ez a mondat megállja a helyét,de minden ilyen mondat Izrael malmára hajtja a vizet.Gondoljunk csak bele,hogy fordított esetben mi történne?Tegyük fel,hogy egyszer Izrael megrakétázik valakit.A vétlen állam pedig önvédelemre hivatkozva elkezdené bombázgatni a zsidó államot.Kórházakat,lakóházakat,rengeteg civil áldozattal.Én maximálisan elítélném azt.És részvétet éreznék az ártatlan zsidó emberek haláláért.De a média mit tenne?Azonnal hozná a képeket és a videókat,amint az izraeli apukák az ölükben viszik a halott gyermekeiket.Mindenki felháborodna.Szerintem.
Szóval,bence,szerintem nem objektív a tájékoztatás.Nehogy azt hidd,hogy én kurucos hírözönt akarok fősodratú médiaként látni.Dehogyis.Nekem a kuruc arra kell,hogy egy másik szemszögből is megvilágítsa nekem valaki a dolgokat;hogy olyan tényekről is tudjak,amelyekről máshol nem olvashatok.
Ha például az index mutatna néhány vérző képet a palesztin sebesültekről,kicsit pedzegetné Izrael felelősségét,és nem mindent a Hamasszal magyarázna,akkor azt mondanám,hogy oké,ez így elmegy.Ám erről szó sincs.
Úgyhogy szép dolog,hogy utánajártál a BBC-s hírnek (még egyszer köszönöm),de a cionista média attól még cionista marad.
Az izraeli szülők pedig kéjből és gyönyörből adták a gyermeküknek a Szilárd Sziklafok nevet.Mintha egy rasszista magyar család a cigánygyilkosságok idején azt a nevet adta volna az újszülöttjének,hogy Kovács Tiszalök.Vagy Kovács Kisléta.Hogy alliteráljon.
Én már azon vagyok,hogy a Hamasz fogadja el a tűzszünetet.Nem kell több gyerekhalál.A tűzszünet elfogadásával persze veszne a palesztin büszkeség is.Gyakorlatilag feladnák a hazájukat.Ám nekik már mindegy sajnos.Ha a világ 66 éven át semmit nem segített nekik a függetlenség kivívásában,miért pont most segítene?Csatát úgysem nyerhetnek,Palesztina végleg elveszett.A nagy hal megeszi a kisebbet.
Nekem fáj,hogy a világ végignézte egy nép módszeres kilakoltatását és kivéreztetését.
Most már nem éri meg küzdeni.Akárhány gyerek leli értelmetlen halálát,rátok fogják kenni.
Tegyétek le a fegyvert,Mesaal...
Zsolti

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.21. 18:21

bence
természetesen volt szó a lelőtt repülőről és az orosz konfliktusról is rengeteg hsz-t írtunk, de leginkább akkor amikor kirobbant
Miért csináljátok azt, hogy benéztek egy topikra, és ha 1-2 oldalon nem találtok valamit, akkor ki meritek jelenteni, hogy arról persze nem volt szó?

Tehát a kérdésedre a válasz:
Is is. Palesztinokért vagyunk a jelenlegi konfliktusban (és minden kettejük közöttiben) teljes mellszélességgel!
Viszont évek óta és hosszútávon kifejezetten Izrael-ellenes vagyok. Minden közel-keleti sz.rakeverés forrása ott van. És sajnos globálisan is általában köthető hozzá már.
Tehát előbb legyenek rendben a palesztinok. Oldódjon meg megnyugtatóan a kérdés. Aztán foglalkozhatunk Izraellel. Bár a kettő sajnos összefügg.
Trigoria
Moderátor

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.07.21. 18:09

Kit érdekel, hogy milyen nevet adnak az izraeliek a gyerekeiknek?
Az a baj, hogy az a pár szélsőséges orgánum ami van a létező összes felületen támadja Izraelt, nevetséges dolgokon fennakadnak és ezzel elbagatellizálják az ügyet, ráadásul hiteltelenné is teszik a hétköznapi ember számára.
Engem amúgy nem érdekel ez a gázai konfliktus, az egyik rosszabb mint a másik.
Zsolti, Trigo, egyébként ti Izrael ellen vagy Palesztináért vagytok? Fontos kérdés, nem kötekedni akarok csak tudni szeretném.
Az orosz konfliktus pl. fel sem merült eddig, és ha jól tudom a lelőtt repülőn ülőkért (pedig voltak egynéhányan) sem hullajtottatok könnycseppeket, ugye?
Ha Izrael lőtte volna lett volna a hunyó akkor sírtatok volna az áldozatokért?
Bocs, ha indiszkréteket kérdeztem :wink:
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
bence

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.21. 17:03

Ne kérdezzél már annyit,nyomjad a számokat!!! :D :wink:
Vannak ilyenek amúgy.Én most a "hülyékre" gondoltam.Légyszi fejezzük be a játékot.
Számokat akarok!
Zsolti

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.21. 16:14

1:Ezt honnan veszed? Ez olyan vérvádnak hangzik. de lehet, h. vannak ilyenek is, mert hülyék ugyebár mindenhol vannak. a meghatározott sikerkritérium, azaz a hadműveleti cél nyilván nem ez
fradista romanista

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.21. 15:46

Ugye milyen nehéz ügy? :wink: Szóltam az elején,hogy nem fekete-fehér kérdések lesznek.Ám meglehet,hogy nem voltak elég konkrétak itt a második körben.
Nézzük:
1. Mi a sikerkritérium? Basszus, a palesztin halálért imádkoznak,azt hittem,ezt simán behúzod számodra elfogadhatatlannak.
2. CNN,NBC
3. Steiner Kristóf egy zsidó származású meleg celeb,aki Tel-Avivba költözött néhány éve.De mindegy is...Demcsákot meg ismered.
4. Szerintem a magyar média lemodellezi a nyugat-európait,azért bátorkodtam azt írni,hogy nem merik bántani Izraelt.Ha bármelyik merné,abból hír lenne.
5. A Szilárd Sziklafok (amit a magyar média Erős Sziklának fordít) a mostani izraeli hadművelet hivatalos neve.
6. Merkeltől elvártam volna egy sablon nyilatkozatot: "Aggódunk a palesztin és az izraeli civil lakosságért."
7. Ebben nagyjából egyetértünk.
8. Ebben is. (Bár szerintem nem terroristák.)
9. Szintén.
10. Világos.

No de akkor a pontosítások után kérem a számokat! :wink: A kérdés:mely állítások nem elfogadhatóak számodra?
Az enyéim:1,2,3,4,5,6,8,9.
Tehát a 7-es és 10-es úgy-ahogy "benne van a pakliban".A 10-es csak miattad. :wink:
Ha már eddig játszottál,jöjjenek azok a fránya számok. :)
Zsolti

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó