Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.10.29. 13:43


Sokszor gondolkoztam már azon, hogy miben lehet biztos az ember a mai világban? Honnan szerzitek politikai téren a bizonyosságotokat dolgokban? Például honnan tudjátok hogy korrupt a kormány? Onnan, hogy az ellenzék azt állítja, vagy a kuruc infó (amit néha én is olvasok amúgy) azt mondja? Ne értsetek félre nem azt mondom, hogy nincs korrupció, nem tesznek a saját zsebükbe, nem adnak pozíciókat haveroknak, mert nyilván van, kérdés milyen mértékben. Honnan lehet tudni, hogy rossz felé halad az ország? Onnan, hogy sok év után még mindig nem érezzük a pénztárcánkon? Egy ország gazdaságát helyretenni nyilván hosszú folyamat, és nem biztos hogy 4 év után megérezzük, lehet majd 8 év után. Honnan tudjuk, hogy rossz szándékú a kormány, a politikusok, hogy csak saját zsebükbe dolgoznak, hogy minél több legyen nekik? Nem az lenne a logikus érdekük nekik is, hogy jól menjen az országnak, élhető legyen az ország, és akkor adott esetben nem érdekel senkit hogy mennyi vagyont szereztek? Biztos hogy csak lopnak, nem félnek attól hogy ha kizsákmányolják az országot fel lesznek akasztva?
Persze nyilván nem dolgoztak 25 év alatt tisztességesen, jól, volt korrupció, szétlopták amit tudtak a kormányok, mert akkor biztos nem itt tartanánk. Nem értünk már el egy olyan szintet amikor már a önző politikusok is rájönnek hogy nem lehet többet lopni, hanem dolgozni kell? Nem hiszem el hogy vezető pozíciókban csak degeneráltak, hozzá nem értük és hülyék ülnének.
Azért írom ezt mert minden oldalról lehet olvasni érveket, lehet komoly írásokat találni, egyik oldal útólsó lélegzetig állítaná hogy fehér, a másik hogy fekete. Miben higgyen az ember? Érzésekben? Nyilván én is hiszek valamiben, van egy álláspontom, egy nézetem, csak ha szétnézek a világban azt látom, hogy hatalmas ellentétek vannak, rengetek vélemény, internet rengetek információval, ellentétes állításokkal, és elgondolkozok hogy az egész világ hülye vagy csak én? :D
Lehet ez máshogy, lehetnének kisebbek a véleménykülönbségek, az ellentétek vagy az emberi társadalom természetéből fakadóan ilyen? Vagy ez a jelenlegi helyzet az Oszd meg és uralkodj elv művészi szinten való alkalmazásából szándékosan van fenntartva?
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.29. 12:38


Szerintem sincs ma már kimondottan jobb és baloldal. Érdekes, hogy amit valójában a fidesz művel, inkább baloldali.
A kereszténység nálam nem fontos dolog, sőt. Enélkül is lehet az embernek normális értékrendje.

A gyomrom forog a jelenlegi kormány álszent képmutatásától. A korrupciótól. Attól, amit a magyar földdel tett a "nemzeti" kormány.

Szóról szóra egyetértek.

De sajnos a gyomrom forog azoktól a szélsőségesektől is, akiknek legfontosabb programpontja a drogok legalizálása, a családok szétrombolása, minden erkölcstelen perverzió, beteges hajlam elfogadtatása, magasba emelése...

- A marihuána legalizálása mellett vagyok, még úgy is, hogy nem vagyok fogyasztó. Egy-két kisebb aktivista csoporttól eltekintve ezt nem úgy vettem észre, mint a legfontosabb napirendi pontot.
- A családok szétrombolását nem értem pontosan, ezt szeretném megkérdezni, hogy mire is gondolsz ezalatt.
- Perverziók, beteges hajlamok: úgy vagyok vele, hogy amíg másoknak nem okoz gondot, kárt, addig tegyen magával azt, amit akar. Gondolom ezalatt a melegekre is utaltál. Velük sincs bajom, azt csinálnak amit akarnak, csak engem hagyjanak békén. A felvonulásokon gondolom sokszor túlzás amit művelnek, ha ezen változtatnának talán jobban el tudnák fogadtatni magukat a kevésbé toleráns egyénekkel. Mielőtt rossz dolgokra gondolnátok, van barátnőm. :)
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.29. 11:56


Nehéz belekötni a szavaidba,Quadraro.
És tudod,mi a legszomorúbb? Hogy ezek a gondolatok a "jobboldal" szerint vállalhatatlanok,a "baloldal" szerint pedig szélsőségesek.
Még jó,hogy itt van ez a fórum.Úgyhogy megkérjük a nem elvakult társainkat (Totti8,Virga,jnzsblzs és bárki más :wink: ),hogy értékeljék az általad elmondottakat.
Miért nem lehet ezekről nyíltan beszélni?
Miért nem lehet ezeket ledugni az emberek torkán?
Esetleg F72 is egysíkúan látja a valóságot?
Semmi sértődés nem lesz,írjátok le nyugodtan,amit gondoltok. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.10.29. 11:43


Baloldal, jobboldal... semmi értelme szerintem már ezeknek a szavaknak. Mit jelent a baloldal? Vagy a jobboldal?
Számomra a legkedvesebb szlogen a "se nem jobb, se nem bal, keresztény és magyar..." volt.
Bankár baloldal? Jobbikban több a "baloldali", mint a magukat baloldalra soroló bármelyik pártban.

Számomra egy normális társadalom alapja a család. A magyarság legnagyobb tragédiája a népességfogyás.
S miközben mi fogyunk, más itt élő "kisebbség" lassan többség lesz. Erről egyetlen párt beszél, a Jobbik...

Ahogy zsolti írja, érdekes módon jóval fontosabb, súlyosabb problémák, visszaélések, botrányok miatt alig vonult valaki az utcára.
Földbérleti szerződések... Magyar termőföldek 90 %-a 30 családé... Akik valóban a földből éltek, akik valóban termelni szerettek volna és generációkon át gazdálkodtak, azoknak nem jutott föld.
A várost mindig a parasztság tartotta el. Mondom ezt budai lakosként. De már nincsenek falvak, nincs háztáji állattartást, nincs parasztság sem... Bement a városba, lakótelepre proletárnak.

A gyomrom forog a jelenlegi kormány álszent képmutatásától. A korrupciótól. Attól, amit a magyar földdel tett a "nemzeti" kormány.
Attól, hogy a magyar államadósság háromszorosa van kint off-shore cégekben (ez mindenkinek kötelező, ez Magyarország: http://privatkopo.hu/WebArticleShow.asp ... =Hungarian).

De sajnos a gyomrom forog azoktól a szélsőségesektől is, akiknek legfontosabb programpontja a drogok legalizálása, a családok szétrombolása, minden erkölcstelen perverzió, beteges hajlam elfogadtatása, magasba emelése... Sajnos most pedig ezeket is ott látom az amúgy nyilván felháborító internetadó elleni megmozdulásokon.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.29. 11:29


Uraim,Önöknek legyen igaza! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.10.29. 10:34


Nem is mondtam, hogy ocsarolod, csak kifejtettem miert vannak annyian szerintem. Persze, hogy tudom, de ez szerintem csak ál-baloldal. Öszintén remélem, hogy nem fognak felszínre törni. Ha egy igazi baloldal, hiteles arcokkal törne felszínre, az más lenne.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.29. 10:31


A mai baloldal jelenleg nem számottevő politikai erő, nem lennének képesek átvenni a hatalmat. A tüntetők nem a baloldalért, vagy annak "felemeléséért" mentek ki. Virga jól leírta a helyzetet.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.29. 10:25


Én nem a tömeget ócsárlom,virga. :wink:
Hanem hogy ebből csak a baloldal tud politikai hasznot húzni.
Nyilván te is tudod,hogy a baloldal létezik,és külső segítséggel felszínre is fognak törni,ha hagyják nekik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.10.29. 09:58


Van itthon baloldal? Nekem fel sem tűnt :)
Ezek az emberek valoban egy part miatt mennek ki, a fidesz miatt. Az internetadonak pedig nem a 700 ft a lenyege. Volt jobbikos politikus is, aki arrol beszelt, hogy regebben, hogy az internetnek lassan alanyi jogon kene jarnia mindenkinek. A kormany ehelyett megadoztatta. A 700 ft amugy nem 700 ft, mert ha a torveny ki is mondja, hogy nem harithato at a lakossagra a dolog, attll meg a szolgaltato arakat fog emelni es ugyeskedni fog, hogy ki tudja fizettetni az emberekkel, ugyanis ok csodbe mennenek. A rezsicsokkentesnel is az volt, hogy lakosssagnak csokkent, de kozben a peksegeke pl emelkedett, ezert ok emeltek a kenyer aran es ezzel le is nullaztak a csokkentest. Szoval szerintem itt valoban az elv miatt mennek ki es ketlem, hogy azert mert kint vannak mondjuk a DK-ra fognak majd szavazni. Peldaul tegnap csamborgott haza ket csavo, eroteljesen eltakart arccal az ut kozepen a margit hidnal. Valoszinuleg tuntetni voltak. Ugy ereztek ovek a vilag es a kocsiknak raztak az okluket amikor elmentek nagy nehezen mellettuk. Az egyikuk folyamatosan minden kocsiba benezett es kereste a balhet. Na ezek szerintem meg szavazni sem mennek el pl.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.29. 09:13


Igen, a tömeg mértéke nekem is brutálisnak tűnik.
De én még mindig nem értem az egészet.
Azért vannak ennyien,mert mindenkinek van otthon nete,és úgy érzi,hogy most meg akarják fingatni?
Ennél sokkal fajsúlyosabb ügyek miatt nem voltak 200-an sem egy-egy tüntetésen.
A személyes érintettség lenne az ok?
És igazad van,Trigo:ebből kizárólag a baloldal húzhat politikai hasznot.
EU-s zászlók.
Oroszellenesség.
Orbán-diktatúra.
Ilyen jelszavakkal és elvekkel a baloldal erősödhet meg.És ehhez bőven kapnak külföldi segítséget is.A média erről zeng kint.Diplomaták és politikusok szólalnak fel Orbán ellen.De én nem bánom:amelyik magát nemzetinek nevező párt ilyen megalkuvóan és köpönyegforgatóan viselkedik,az megérdemli,hogy belefulladjon a saját szarába.
Esküszöm,szurkolnék is Viktornak,hogy söpörje el ezeket az ellenfeleket,akik be akarnak avatkozni a magyar belügyekbe,ha látnám,hogy következetesen MAGYAR,NEMZETI érdekeket véd.De nem ez történik.Aki lepaktál az ellennel,azt hátba fogják szúrni.
Jobbikosként minden támogatást megadnék a Fidesznek,ha látnám bennük a magyar szívet,a magyar lelket.
És szintén igaz,Trigo:mi jön majd egyszer ezután? Baloldal.Hát köszönjük...
De mit bánom én,sokkal másabb úgy sem lesz,mert egy tőről fakadnak ezek.
Nekem borzalmas látni ezt a tömeget,mert nem azt látom benne,hogy civilek tiltakoznak Orbánék ellen,hanem azt,hogy a balliberálisok meglovagolják majd ezt a sikert.Persze lehet,hogy tévedek.A tévedésemet az is alátámasztaná,hogy több politikai elemző is új ellenzékiséget lát kifejlődőben.De kérdem én:létezik civil ellenzékiség? Párt nélküli ellenakarat? Puzsér szónokolt anno ilyenről.
Nos,ilyen biztosan nem létezik.Egy politikai tömörülés úgyis rá fog telepedni a tömegre.
Gyurcsányék a vizitdíjba buktak bele,Orbánék az internetadóba fognak? -kérdezik az elemzők. (300 ft vs. 700 ft)
A civil szférának tudnék is szurkolni,de nekem ez továbbra is egy balos ellenzéki buli.
És gyanítom,hogy a legközelebbi közvélemény-kutatás nem fog nagy esést mutatni a Fideszt illetően.
Nem tudom,mit gondoljak.
Én az Orbán-kormányt nem az internetadó,a "rezsim", az "önkény", a "diktatúra",a "jogállamiság megsértése", a "szólásszabadság korlátozása", az "ország centralizálása" miatt buktatnám meg.
Ezek nagy része hamis lózung egy bukott baloldal részéről.(Nem,ők nem ezt csinálták...)
Csak egy picit lettetek volna jobbikosabbak,kedves Fidesz,máris hitelesebben lettetek volna nemzetibbek.
Így viszont meg kell mártóznotok az álliberális trutyiban.
Eddig szurkoltam nektek egy hangyányit,de most már hidegen hagy a további sorsotok.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.29. 01:21


jó cikk zsolti
simán kinézem akár belőle, hogy igaz
de tételezzük fel igaz. Baj lenne, ha megbuktatnák Orbánékat? Jöhet ennél rosszabb megint? Mert ha ez külső akció, akkor nyilvánvalóan a Jobbik nem kerülhetne hatalomra úgysem.

anyám mennyi ember
http://www.reuters.com/article/2014/10/ ... 9M20141028
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 21:38


Szép,szép...
Vajon van egy cseppnyi párhuzam az ukrán zavargások és a békés magyar tüntetések között? Jó kis gondolatébresztő az alfahírről:

http://www.alfahir.hu/a_cia_boszorkanyk ... yar_majdan
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.28. 19:44


https://kuruc.info/r/6/135015/
tanulságos, bár konkrétumok nélkül mese is lehet habbal
bár újat nem mond, ilyenekről én is hallottam sokat konkrétan is, meg az emberek úgy általában is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 19:37


Köszi,Totti8.Ez megnyugtató. :wink: Janiczak Dávidnak pedig tényleg nem művésziek a művei.Inkább a lélek viszi őket,mint a tehetség.De nincs is ezzel semmi baj.
Trigo,én úgy tudtam,hogy Szaúd-Arábia Izrael-barát ország. :shock:
Mik vannak...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.28. 18:35


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... en-2372709
édes istenem de szép is ez :D
Kérdéses, hogy a Western Sydney Wanderers elnöke, a zsidó vallású Paul Lederer beléphet-e egyáltalán Szaúd-Arábiába, lévén az ország törvényei ezt tiltják, csakúgy, mint a határátlépést akkor, ha izraeli vízumbélyegző van az utazó útlevelében.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.28. 18:22


Nem rémlik, hogy sokat fikáznák a jobbikot, legutóbb az ózdi polgármesterről voltak vicces kis szösszenetek a költészete miatt (:D), egyébként az elért eredményeikről tárgyilagosan beszámolnak. Majd utánanézek még.

szerk.:
http://444.hu/2014/10/27/az-emberekkel-fizettetik-meg/
Jobbikosokkal is egyetértenek, ha úgy adódik :)
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 17:55


De a Jobbik is sokat kap tőlük,ugye?
Gondolom kirettegik ők is magukat tőlük.
Ezt sem ironikusan írom,mert már megszoktam minden hírportáltól. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.28. 17:29


Napi szinten olvasom. Nem egy ellenzéki seggnyaló portál, ugyanúgy lehúzzák az mszp-t is. Egyébként liberális, ja :D
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 14:50


Én szívesen elolvasok ilyen cikkeket is,Totti8.Köszi a linket.
De lenne egy kérdésem,gúny nélkül.Te gyakran olvasod ezt a 444-et? Mert én csak így linkekből ismerem.
Ez a honlap is tökéletesen illeszkedik a kormányellenes,liberális portálok közé,nemde?
Nem baj az,csak kérdem. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.28. 14:31

KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 08:55


A kurucinfóra anno írt egy politológus srác egy vitaindító sorozatot,ami aztán elsikkadt.
Most újra kezdte. Ő nem szélsőjobbos,de úgy gondolja,hogy azért ír a kurucra,mert itt elindulhat egy politikai vita.
Szimpatikus srác. Jó gondolatai vannak.

https://kuruc.info/r/7/134994/

Ezeket a részeket emelném ki belőle:

Értékelhetném – és politológusként lesz is dolgom –, de mit? A Jobbik messze felülmúlta a többieket azzal, hogy elérték azt a szintet, ami egy normális országban alapelvárás: képes volt egy pozitív, programközpontú kampányt összehozni (ami az alapelvárás lenne egy gondolkodó ember számára), de az EP-választást még ők is elrontották. A Fidesz-KDNP Orbán Viktor arcával és a rezsicsökkentéssel (na meg persze félelmetes sajtófölényével) meg tudott nyerni három választást, ráadásul mindet úgy, hogy esélye nem volt az ellenfeleinek, a baloldalról meg inkább ne is beszéljünk, mert bohózatba ment át az egész. Az ellenzéknek mind bal, mind jobboldalon be kell érnie megyeszékhelyek és budapesti körzetek polgármester-küzdelmeinek megnyerésével.

Most beszélhetnék arról, hogy e téren mit tegyenek pártok, politikusok, de szerintem vannak nálam jóval képzettebb, felkészültebb szakemberek is ott a környéken – nem feltételezném, hogy bármelyik párt lenne annyira ostoba, hogy ne lássa át a helyzetet. A Fidesz-KDNP-nek viszont ez a helyzet (most még) kifejezetten előnyös, csak annyit hajlandó kiadni magából, amennyire rákényszerül, a Jobbik e téren fejlődő pályán van, bár nem annyira, mint szeretnék – viszont jelzésértékű, hogy a korábban folyamatosan nácizott párt ellen a kampányidőszakban egyetlen nagy botrányt generáltak, a Kovács-ügyet, így a Jobbik szép csendben foglalkozhatott a saját dolgával. A baloldal meg jelenleg hiába tudja, hogy megöli a drog, csak belövi magát belőle… Meglátjuk, lesz-e ebben változás. Egyelőre annyit tudunk, hogy most már nemcsak az ellent ölik, de kölcsönösen egymást is hibáztatják.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.28. 08:42


Totti8: ahogy mondtad,ezt az emberek egy pártpolitikától független kiruccásnak gondolták/hitték.De feltűnő volt,ahogy folyamatosan látták a tömegben Demszkyt,Karácsony Gergelyt,Goodfriendet,stb.Gurmai Zita egykori MSZP-s EP-képviselő fia szervezte az egészet.Tehát kimondva-kimondatlanul ez egy balliberális műsor volt.De mint kiderült,a sok-sok ember között akadt bőven jobboldali is,akik aztán közben rájöttek,hogy ez bizony egy pártrendezvény.És tudod mit mondok,Totti8: ezzel nekem az égvilágon semmi bajom.(2006-ban jobboldali megmozdulás volt.Csak akkor fele ennyi garázdaságért brutálisan felléptek a tömeggel szemben.) Nekem azzal van bajom,hogy a randalírozás után azt nyilatkozták le a szervezők,hogy a békés tüntetés utáni rombolásért ők már nem felelősek.Azok szélsőséges emberkék lehettek,talán az ultrák.Aztán lassan az is kiderül,hogy ezek a provokátorok és garázdálkodók nem mások voltak,mint azok a szélsőliberális politikai aktivisták,akik rendszerint fel-feltűnnek a baloldal eseményein. (HaHa pl.)
Nagyon nehéz ebben a labirintusban kiigazodni.
Mintha felesküdött volna a világ az Orbán-rendszer ellen.
Csakhogy nekem egész más problémáim vannak ezzel az egésszel,mint a baloldalnak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.27. 20:19


zsolti írta:Kíváncsi vagyok,hány Fidesz- és Jobbik-szavazó van ott ezen a zseniális tüntetésen...
Az egész egy full baloldali szervezés.
Persze ennek az internetadónak nem a politikáról kellene szólnia,de a baloldalnak most ez egy jó lehetőség volt az utcára vonulásra.
Internetadó,10 ezrestömeg... Továbbra sem tudok napirendre térni efölött.
Voltak már ennél sokkal kellemetlenebb húzásai is a Fidesznek a baloldalra nézve,akkor mégsem volt tömeg.
Érthetetlen.
Segítsen valaki.Bárkinek elhiszek bármit.

Egy egyszerű ember számára annyi jött le az egészből, hogy olvasta a neten a cikkeket, felháborodott, látta facebookon, hogy lesz tüntetés a netadó ellen, bejelölte, hogy megy/nem megy. Pár nappal később olvastam róla, hogy mszp-s a főszervező. Igazából tökmind1, felőlem lehet bármilyen párttag, bármilyen nemzetiségű blablabla, itt nem ez számít.
A nagy hurrádübörögagazdaságésjobbanteljesítünkmegminden mellett azt a faszságot nyomják, hogy majd a szolgáltató fogja fizetni és nem hárítják a fogyasztókra. Ezt még rógánkáék sem hiszik el, csak ugye jobban hangzik és a hülyék beveszik... Készül is a birkamenet :D
Ha van egy kis cég, fizet 4-5ezret a netért, hogyan fogják azt a +5ezret befizetni ezután a szolgáltatók?
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.27. 17:39


https://kuruc.info/r/4/134891/
érdekes cikk
keletről ritkán olvasok
Hajrá Japán!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.27. 16:09


Puzsér már csak egy lépésre a Jobbiktól. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég