Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.02. 18:40


Puzsér:
Számomra a napnál világosabb, hogy igenis szükség van bizonyos műveltségi cenzusra, máskülönben az ordas populizmusnak vetjük oda Magyarországot. Nem diplomához kötném a szavazati jogot - annak léte vagy nemléte ugyanis nem sokat árul el bárki intellektusáról - mindössze azt javaslom, hogy aki szavazatával döntést hoz a közös ügyeinkről, az legalább alapvető történelmi, gazdasági és politikai ismeretekkel rendelkezzen, ne az legyen az összes gondolata Magyarországról, hogy gyűlöli Orbánt vagy Gyurcsányt, továbbá hogy még több nyugdíjat akar.
Aki nem képes felsorolni három miniszterelnököt az elmúlt húsz évből, aki nem tudja befejezni az idézetet, miszerint "Hazádnak rendületlenül...", akinek nincs fogalma, hogy mi az ország államformája, az ne szavazzon, ugyanis nem tudja, miről szavaz. Ebben nincs semmi antidemokratikus, semmi kirekesztő. A józan ész és Magyarország helyzete kívánja meg ezt.

és megint csak egyetértek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.02. 13:54

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.01. 14:33


Mint ha én írtam volna.Pedig nem én vagyok Perge.
Ám ezek után biztos vagyok benne,hogy ő is pedagógus:

https://kuruc.info/r/7/132435/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.01. 12:04


http://www.szelsokozep.com/cikk/407-egy ... valasztasa
na igen
erről beszéltünk itt nemrég pont

https://kuruc.info/r/4/132425/
:D újabb provokáció

Az izraeli lakásügyi minisztérium ugyanakkor közölte, hogy a kisajátítás bejelentése csak az első lépés, és sok év eltelik, mire bármi is épül a területen.
Pár hónap és állni fognak a házak, ebben biztos vagyok
A hadsereg szerint a kisajátítás ellen 45 napig lehet "fellebbezéssel élni".
Rakétával?


https://kuruc.info/r/4/132440/
ha már foci
szép élőkép :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.31. 20:50


https://kuruc.info/r/4/132378/
és az ilyen kijelentések után ne gondoljuk azt, hogy amíg tényleges hatalomban volt pl ez a fickó, nem tettek ilyeneket
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.31. 07:13


Kérdés,hogy Orbán tisztában volt-e azzal,hogy mit jelent az európai "demokráciában" ezen fogalmak jelentése:munkaalapú társadalom,illiberális demokrácia.Mert első hangzásra egy laikusnak,mint én,abszolút kívánatos dolog ilyeneket hallani hazám miniszterelnökétől.Aztán elolvastam vagy tíz cikket ezekről a fogalmakról/jelenségekről,és már-már pejoratív jelentésűnek számítanak ezek a megnevezések Nyugaton.
Minél tájékozottabbnak érzem magam,annál kevésbé tudok tájékozódni a világban.
Ui.:pont a norvégok bas.ogatják éppen a kormányt Viktor beszéde miatt,azok a norvégok,ahol éppen a Mohamed a legkapósabb keresztnév...
Az ilyen nemzetek tűnjenek is el a Föld színéről.
A svéd fotball válogatott kerete mindent modellez.
Keveredjetek nyugodtan kedvetek szerint,csak azokra az országokra ne kényszerítsétek ezt rá,akik még egy picikét büszkék a nemzetiségükre.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.30. 23:00


https://kuruc.info/r/7/132356/
húú de jó cikk
azaz én nagyon kedvelem ezt a témát

és Hitler beszéde benne tényleg parádés (eddig ezt nem is hallottam)
amikor Viktor kimondta a "munkaalapú társadalom" kifejezést (amit véletlenül pont láttam is tv-ben) azonnal ez a téma jutott eszembe. Mint kiderült a Nyugati világnak is :) Csak más előjellel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.30. 10:44


naná! :D
de utóbbinál nem mindig az a jó ha nyerek, ott lehet okosan :wink: :D

(Nem kell mondani az embereknek, így alakult ki. Csak az aktuális barátnőket kell felvilágosítani előre, hogy csak otthonról drukkolhatnak a párjuknak :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.30. 07:47


Barátnők,rokonok takarodnak haza kora estére... :lol: :lol: :lol: Ez óriási.
-No,gyerekek,fél hat van,húzás hazafelé,kezdődik a kanaszta.(Amiről fogalmam sincs,hogy mi,még csak nem is hallottam róla. :wink: )
-Jól van,jól van,megyünk.Egy puszit/csókot azért kaphatok...?
-Majd holnap,bébi...
:D
Egyértelmű,Trigo: te a kanasztát végigalibized,a vetkőzőspókert pedig halálkomolyan végignyomod. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.30. 00:55


ennek semmi köze ehhez tomm :)
szűkkörű nálunk a karácsony, és hagyomány a kanaszta. Barátnők, rokonok kora estére a három nap alatt takarodnak haza, mi meg kártyázunk. :)
Ja, és nem szeretek kanasztázni :D Ahogy semmilyen kártyajátékot sem. (Nem, a póker az nem kártyajáték! :wink: :) )

Utoljára egy lánnyal amikor kártyáztam, az vetkőzőspóker volt. Maximum ebben a formában akarok egy nővel magamtól kártyázni komolyan. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.30. 00:07


Trigoria írta: Így a négyes kanasztapartik már csak hármasok. De hát ez legyen a legnagyobb gondunk az életben. :)


baszki szerezz egy nőt aki tud kanasztázni :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.29. 22:04


Műfenyő, külön előnye hogy nem kell leszedni csak elrakni a sarokba. Mivel kb fél méter :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.29. 21:39


Én akkor inkább nem karácsonyoznék. Bár nem tudom, hogy ez nálatok jelent-e novemberben pl fenyőfát :) :shock: Mer nálam anélkül nincs kari az fix.
Öcsém Skóciában melózik. Haza se jön karácsonykor már két éve. Így a négyes kanasztapartik már csak hármasok. De hát ez legyen a legnagyobb gondunk az életben. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.29. 16:35


Köszi.Gondoltam,hogy a kényszer szüli a novemberi karácsonyt.
És azért ez emberi oldalról kemény.Le a kalappal.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.29. 15:50


zsolti írta:Én végigolvastam.De a névelőkön és a kötőszavakon kívül egy mukkot sem értettem belőle. :wink:
Jnzsblzs:én gyűlöltem mindig is a bulikat.Egyrészt a zene,másrészt a tömeg miatt.Egymásra tekeredő féregcsomónak láttam ott az emberkéket.Persze sejtettem,hogy ők csinálják jól,mert az életet élni kell.Ám én nem akartam ennek a halmaznak a tagja lenni.Egy barátomat elkísértem háromszor-négyszer a főiskolai heti buliba,de én csak álltam,mint egy farok,és néztem,szántam,sajnáltam a tömeget.Mint egy tipikus antiszociális lúzer.Felettük állónak éreztem magam,és mégis senkinek.A kocsmás dolgok már jobban bejöttek,de nagy karriert ott sem futottam be.Lehet később fogom megbánni ezt a visszafogottságomat,de ha újrakezdhetném,most sem tennék másként.
Végül:nem tudom,hogy szándékos volt-e,jnzsblzs,de megint elrejtettél egy rébuszt a mondandódban.Ugye tudod melyiket?
Zsolti is figyelgeti ám a mondatokat. :wink: Nyilván semmi közöm hozzá,de miért novemberben karácsonyoztok?

Szüleim Angliában élnek és novemberben olcsóbb az hazaút mint karácsonykor. Ilyen egyszerű
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.29. 11:00


Felettük állónak éreztem magam,
Nem voltál vele egyedül :wink: :) De én ennek ellenére azért tettem a dolgom, csak közben tudtam, hogy ez egy vicc. :D De szeretnék egyszerű buta diákként újra kezdeni az egészet. :)
Lehet később fogom megbánni ezt a visszafogottságomat
Ugyan miért? Családod van. Minden ilyen bulinak a párszerzés a célja igazából. Neked ez pipa. Így nem tudsz mit megbánni. Nem tűnsz annak a típusnak, aki majd azt fogja sajnálni, hogy csak x nővel volt és nem 10x-el.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.29. 07:41


Én végigolvastam.De a névelőkön és a kötőszavakon kívül egy mukkot sem értettem belőle. :wink:
Jnzsblzs:én gyűlöltem mindig is a bulikat.Egyrészt a zene,másrészt a tömeg miatt.Egymásra tekeredő féregcsomónak láttam ott az emberkéket.Persze sejtettem,hogy ők csinálják jól,mert az életet élni kell.Ám én nem akartam ennek a halmaznak a tagja lenni.Egy barátomat elkísértem háromszor-négyszer a főiskolai heti buliba,de én csak álltam,mint egy farok,és néztem,szántam,sajnáltam a tömeget.Mint egy tipikus antiszociális lúzer.Felettük állónak éreztem magam,és mégis senkinek.A kocsmás dolgok már jobban bejöttek,de nagy karriert ott sem futottam be.Lehet később fogom megbánni ezt a visszafogottságomat,de ha újrakezdhetném,most sem tennék másként.
Végül:nem tudom,hogy szándékos volt-e,jnzsblzs,de megint elrejtettél egy rébuszt a mondandódban.Ugye tudod melyiket?
Zsolti is figyelgeti ám a mondatokat. :wink: Nyilván semmi közöm hozzá,de miért novemberben karácsonyoztok?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 23:16


te v agy jnzsblzs az anyukák álma
nem bulizik, nem marad fenn, nem iszik, jó tanuló :)

mondjuk szerepjátékhoz épp a sokáig jól bírjuk hozzáállás szokott inkább kelleni :wink: Ki nem állhattam, amikor láttam egyik társunk fején, hogy éjfél körül már csak a beszédem tartja ébren - és az se mindig :)

ez tényleg off az offban:
ADnD volt az alap, a szépen fénymásolt és kéz alatt terjesztett :) (és akkor jött 91-ben a Harc és Varázslat magyar duplafüzet, az első magyar RPG! - még megvan itthon of course :wink: )), de Magus 93-as megjelenése óta leginkább azt játszottuk, és maradt is. Shadowrun, Cyberpunk, Codex ilyesmik voltak kitekintésnek anno. na meg a szerepjátékosoknál szokásos, majd mi csinálunk egy sajátot gondolatok. :) De nem is akarok már semmi újba belevágni a Máguson kívül.. Évekig nem toltam az előző csapat szétszóródása után, majd beszálltam nagy nehezen egy régi haverhoz és van egy kis társaságunk, de azt is hanyagoltam fél éve. Valamiért másra jobban rászánom az időm, meg a sok foci, meg munka, meg kisf.szom tudja milyen indokok. Azt nem akarom mondani hogy már nem érdekel annyira, mert attól falnak mennék.
Szóval nem zárom ki a lehetőségét a közös játéknak egyszer, de csak ha Mágus Első Törvénykönyves verziójában toljuk (vagy nem kell mesélnem :) ), de időpontját nem tudom megmondani közelítőleg sem most.
Innentől ez ügyben privátban inkább ha bármit szeretnél írni, mert ez itt rajtunk kívül senkit se érdekel asszem. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.28. 21:34


Trigoria írta:micsoda ajánlat
augusztus van ember! :D :D :D
miért nem rögtön 2015 karácsonya? :D
(most nem sértegetésként írom, csak ez így mi??? :shock: :) )
persze nem az én dolgom, kussoltam :)

Nagyon egyszerű indoka van ennek az ajánlatnak. Kezdődik az egyetem fogalmam sincs mennyi időm lesz, mert feltett szándékom jól tanulni. Annyira viszont nem leszek elvetemült, hogy szenteste is tanuljak, karácsonyozni meg úgy is novemberben szoktunk úgyhogy akkor lesz időm biztosan.

Trigoria írta:és akkor én inkább kussolok a fantasyről is, hisz csak 22 éve szerepjátékozom :oops: :wink:
(na jó az utóbbi 4-5 évben alig alig)

Én még csak nyolc. De szívesen játszanék más Roma rajongókkal (vagy bárkivel). Te milyen rendszereket ismersz? Ha huszonkét éve tolod akkor gondolom a DND az alap (nem tudom elképzelni mi más volt még akkor) Asszem az első MAGUS az 94-es. Bár ez nem biztos. Összehozhatnánk valamikor valamit esetleg.

Virga írta:Off: Bme vbk-n majd leszokik ő is a ciderről, sör lesz meg pálinka, martos csocsó klub :D

Arról a helyről sokat hallottam, de nem hiszem, hogy sokat fogok odajárni. Üllői vagyok nem kell kolesz. És a bulizást sem bírom, az a baj hogy én éjfél után használhatatlan vagyok mindenre. Az hogy reggel háromkor keljek az belefér, de éjfélkor én elalszom, úgyhogy jobb szeretek ágyban lenni olyankorra. A cider-t én aközben találtam amikor 18 éves korom körül elfogyott az indokom hogy ne igyak alkoholt a szociális összejöveteleken. Úgyhogy ez lett a megoldás. Nem mondom hogy kénszermegoldás mert tényleg nem a tradicionális sörről van szó (amit mindenki más iszik), de ezt leglább jó szívvel fogyasztom
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 21:22


Nem,dehogy.Bármit megiszok.
De a röviditalokat is keverve szeretem leginkább.Vodka-narancs,whisky-kóla.
A pálinkát nem bírom.Az alkalmak miatt beszippantom,de nem jó.Nem vagyok igazi ivó.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.28. 21:16


Ez a legdurvább, amit iszol?
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.28. 21:11


Tomm,nagyjából ugyanarról a múlt időről beszélünk,csak egy kicsit vagy vénebb nálam. :)
Én ha menőzni akartam,akkor korrepetáltam nyelvtanból a lányokat a fősulin.Ellenszolgáltatás nélkül.(Tipikus lúzerség.)Magyar szakon nem sok fiú volt.
Soha nem ittam sört,de ahogy behozták ezt a lónyálat,simán levedelek belőle egy litert is.Tudom,hogy nem igazi sör,de átmenetnek nem rossz.Igazi sörözni úgysem fogok.
Van egy jó buzis sztorim.
Az egyik tanár kollégám ügyeletesként észrevette,hogy a két évvel ezelőtti osztályomból három srác cigizett elég nyilvános helyen.Cigi elnyom,ellenőrző,katonás lebaszás.
Ekkor a kölykök halkan,de hallhatóan odaszóltak: Ez buzi...
Mire a kollégám,visszafordulva hozzájuk: Csend legyen,ne magyarázzanak nekem,különben igazgatóit kapnak. És nem is vagyok buzi...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.28. 21:09


és szerepjátékozni nem csak fickókkal szoktunk/lehet
nem, nem úgy. Úgyis lehet de az más :D :D

Levy: semmi köze a kettőnek egymáshoz. Megnyugodhatsz. :)

amúgy ma rájöttem a Jobbiknak mivel kéne kampányolni majd. Ingyenes bkv! Azt nesze paraszt, szavazz ellene ha van pofád! :D
Átvenné az állam a vállalatot, és ingyenessé tenné. Nyilván meg lehet oldani (Trigo-diktátor meg is oldaná), csak b.sznak rá. Nem egy államcsődközeli összeg. Pár satdion árából meglenne. :)
Onnantól az autósok igen nagy része letenné a kocsit ebben biztos vagyok (ez lenne a cél). Hisz amíg a bkv nem olcsóbb, addig lóf.szt tesznek le, de nem a légkondis, zárt kocsikat.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.28. 21:09


végre értelmes téma:
pia - cigi - buzik :D
alakul ez is ;)
Trigo, mit nem tudunk még rólad? mibe öltöztél pride-on? :mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.08.28. 20:31


Off: Bme vbk-n majd leszokik ő is a ciderről, sör lesz meg pálinka, martos csocsó klub :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron