Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 23:50


ForzaRoma34 írta:Zsolti, az nem lehet h valamit eddig egészen rosszul értelmeztél Gáborunkkal kapcsolatban? Én, mint nemzeti radikális kérdezlek Téged. Régóta mondjuk h ez a manus, nem az a manus, aki nekünk kell, én személy szerint mindennél jobban örülök az események ilyetén alakulásának. Novák, Gaudi, Toroczkai, vissza az igazi jobbikot.

Zsolti látja jól szerintem. Vona már rég nem radikális úgy mint régen. De Zsolti kérdezhetné tőled, hogy jobb egy 7-8%-os régi Jobbik, mint egy 20%-os mostani? Vona úgy döntött, hogy az utóbbi, illetve ugye ő enneél töübbet szeretett volna. Ha nem néppártosodik, nem lenne 20% sem. Aztán persze sosem lehet tudni.
De hogy Novák, Gaudi, Toroczkai sem fog most kánaánt hozni, az egészen biztos.
Én is maradtam volna a régi Jobbiknál mint szimpatizáns, kormányváltási esély nélkül, de maradva szélsőjobbon, következetesen, örökké ellenzéken kb, de teljes szívvel.
Vona ennél okosabb volt és többet, jobbat akart. Nagy formátumú, bátor, egyenes ember, természetesen a politika miatt néhol hajlékony.

Egészen biztos vagyok benne - hiába örülsz neki - , hogy a Jobbiknak most két évig befellegzett.


bence: parádés összefoglaló írás volt tőled
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.09. 22:56


Jogos. Amúgy azon agyalok, hogy Orbán mennyire szurkolhat már, hogy Gyuri bácsi el ne patkoljon még 4 évig. Nézhetne új ellenség után.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.09. 22:44


Ami valaha fent volt az interneten az ott is marad. Más kérdés hogy én nem értek hozzá hogy megint előkeritsem.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.09. 22:35


Volt. Letörölték.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.09. 21:54

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2018.04.09. 21:34


Zsolti, az nem lehet h valamit eddig egészen rosszul értelmeztél Gáborunkkal kapcsolatban? Én, mint nemzeti radikális kérdezlek Téged. Régóta mondjuk h ez a manus, nem az a manus, aki nekünk kell, én személy szerint mindennél jobban örülök az események ilyetén alakulásának. Novák, Gaudi, Toroczkai, vissza az igazi jobbikot.

Szegény Gabi, Simicskának h fizeted vissza ezt a rengeteg lóvét??? :D :D mer a zsidó az benyújtja a számlát az tuti!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 21:13


Másolom az indexről:
A Facebookon búcsúztatta el Schiffer András, az LMP volt elnöke Vona Gábort. "Mindig kölcsönös tisztelet jellemezte a viszonyunkat" - írta. Schiffer akkor sem tartotta Vonát nácinak, amikor az általa vezetett párt amúgy vállalhatatlan módon beszélt, uszított embercsoportok ellen.

"Két éve kicsit szomorúan odaszólt nekem, hogy cserben hagytam. Sztem minden politikusnak eljön a pillanat, amikor be kell látnia: nincs tovább. Gábornak ez most jött el: tisztelet érte, nem mindenki képes erre."


És az index iróniája baromira tetszik most. Mit érezhet ez az ember, basszus...?

Nem mintha ez lenne Magyarország legnagyobb problémája, de most, hogy Vona kiszáll a politikából, és talán idővel álláskereső lesz, hogy néz majd ki az önéletrajza?Vona Gábor vagyok: 39 éves történelemszakos tanár, buzi, migránssimogató, a Magyar Gárda egykori elnöke, a pápa merénylőjének barátja, Simicska-csicska, iszlámimádó, Terry Black szeretője, egy törökországi terrorszervezet tiszteletbeli tagja, oroszbarát, ex-náci etc. Egyébként lebontanám a kerítést, teljesíteném a Soros-tervet, és a kiscicákat is nagyon szeretem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 21:01


Döbbenet...
Nekem Vona valódi lemondása nagyobb sokk, mint a tegnapi gyalázat. Atyaég... Mintha kiszakítottak volna egy darabot belőlem.
Vajon nem akarta már csinálni ? Mert ugye bejelentette már nagyon régen, hogy lemond, ha nem nyernek. A győzelemben ép ésszel nem bízhatott. Tudta előre, hogy a választás után vége ?
Elképesztő...
Tudom, fr, neked ő egy senki, egy kalandor, egy... Mindegy.
Nekem ő volt a reménysugár. Mint ahogy sok embernek. Politikai szempontból borzasztó napok ezek nekem.
Nagyon bírtam a stílusát, ahogy beleállt a vitákba, ahogy humorizált, ahogy tenni akart. Naiv vagyok, nekem ő hiteles.
Nem tudok elképzelni helyette mást a néppártosodott Jobbik élén. Senkit.
A radikális Jobbik meg kezdhetné elölről, oda lenne jelölt bőven. De én azt már nem akarom. Majd a nagyszájú és agyatlan Toroczkaiék belátják 2022-ben, hogy egy 10%-os eredményért kár volt váltani.
Remélem Vona csak trükközik valamivel, és ott lesz valahogy a csapatban.
Nem térek még magamhoz...
(Bence, egy újabb zseniális összefoglalás. Ez igen. Ha ilyen fiatalok döntenék el a szavazásokat, mint te és jnzs, simán vállalnám a Momentumot is.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2018.04.09. 20:53


De legalabb a kulfoldiek is kovetik a komediank... ize politikank

https://youtu.be/YfZbo8wcPzg
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.09. 19:57


Sokat gondolkoztam a tegnapi nap eseményei után, hogy megnyilvánuljak-e. Számtalan kiírást, képet, idézetet láttam a választással kapcsolatban és kiderült számomra, hogy Magyarország nem csak 10 millió labdarúgó szövetségi kapitány, hanem 10 millió politológus országa is. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább csendben maradok. Egyrészt a rengeteg csalódottságra utaló bejegyzés kifejezte az én érzéseimet is, másrészt úgy gondoltam, hogy habár számomra mind erkölcsileg, mind jogilag aggályos körülmények zajlott le a szavazás, a magas részvétel, és a 2.5 millió szavazat legitimálja a se fiatalnak, se demokratának nem mondható szövetség hatalmát. Aztán megláttam ezt a videót, és eszembe jutott az első dolog, ami tegnap este is: győzött a gyűlölet és az arrogancia. Orbán Viktor nem Magyarországnak, hanem annak a 2.5 millió embernek miniszterelnöke, aki rá szavazott. Az egész kampány alatt az lett sulykolva a köztudatba, hogy vannak Ők: a tisztességes, keresztény, magyar emberek, és vagyunk Mi, a társadalom másik része: sorosbérenc, hazaáruló, liberálfasiszták, jelentsen utóbbi bármit is. A Fidesz gyűlöletkampánya földbe döngölte az amúgy sem biztos lábakon álló társadalmi kohéziót, és soha nem látott mélységekbe taszította a politikai kultúrát az országban. Úgy gondolom, hogy a gyűlölet csak gyűlöletet szít, ezért nem értek egyet a kormánypárti szavazókat degradáló megnyilvánulásokkal, habár megértem az ellenzéki szavazók csalódottságát. Elkeserítő, hogy 2018-ban, egyszerű demagógiával, választási program nélkül, ilyen fölénnyel lehet nyerni, ahogy az is, hogy az ország miniszterelnöke fél vitázni a többi jelölttel. Szomorú, hogy nem esik szó oktatáspolitikáról, egészségügyről, vagy a pedagógusok béréről, mert Soros György annyira veszélyes, hogy feltartóztatása és befolyásának csökkentése minden energiát felemészt. Sajnálatos, hogy a választási rendszer a Fidesznek kedvezően lett kialakítva, és az is, hogy választópolgárok nincsenek egyenlően kezelve. Egy Budapesten tanuló debreceni diáknak tegnap 3 órát kellett sorban állnia, hogy élhessen alkotmányos jogával, ellenben volt aki levélben szavazhatott. Nem normális, hogy ekkora kormánypárti túlsúly van a médiában, ahogy az sem, hogy az állami pénzből működtetett köztévé ennyire egyoldalúan tájékoztat. Így csinálhattak és csinálhatnak még olyan abszurd és nevetséges karaktergyilkosságot, mint tették azt Vona Gáborral, aki egyszerre volt fasiszta és sorosbérenc, muszlim és b*zi. Olyan elképesztő hazugságok melegágya a közpénzből fenntartott, Habony média, mint, hogy a Jobbik zászlójában a félhold az iszlámra utal. A székely zászlóban mire utal a félhold? Szeretném azt hallani, hogy valaki azért szavaz a Fideszre, mert tetszenek neki a kormány gazdaságpolitikai kérdései, az előbb felsoroltaknak köszönhetően azonban a gyártott ellenségtől való félelem az átlag Fideszes fő motivációja, és ez szomorú. Rengeteg dolgot lehetne még írni, de így is hosszúra sikeredett ez a bejegyzés.
Zárásul a videóban szereplő politikus kommentjét másolnám ide:
„Álhír gyártással folytatódik a választási kampány!
A tegnapi nap egyértelmű választási győzelmet követően az ellenzék folytatja a tőlük megszokott hazug lejárató kampányt. Most éppen engedély nélkül, személyiségi jogokat sértve, tartalmilag félremagyarázva manipulálják az embereket egy videóval. Tegnap este nem üvöltöttem, és nem üzentem semmit a váci ellenzéknek!”
Hosszú négy év lesz ez. Kitartást!

Ezt írtam ki fb-ra a videót mellékelve. Egy kicsit most hanyagolom a politikát, kiadtam magamból.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 19:51


Ja, az elnökségről.A kpviselőségről szó sem volt eddig...
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 19:46


tegnap este lemondott, csak most tényleg :D
nekem mindegy, hogy hogyan magyarázzuk, távozik, ahogy ígérte

jnzsblzs:
A Jobbiknak valszeg vinni kéne tovább ezt a vonalat (ahogy mondod is), de a radikálisoknak kellene egy új párt, amely jó kapcsolatokat ápol majd a Jobbikkal.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 19:41


Vona korrekt? Akkor tegnap este tette volna. Most nyilván az elnökség szembefordulásának a mértéke miatt kényszerült rá. Hüp-hüp :bah:
alternatív magyarázat: ekkora zakó után már szűk lenne újra a gárdamellény :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.09. 19:34


Az anti-néppártosodás a jelenlegi helyzetben biztosan kinyírná a jobbikot. Nem mondom, hogy ez volt az egyetlen esély arra, hogy választásokat nyerjenek mert nem vagyok jós, még akkor sem ha engem konkrétan ezzel nyertek meg maguknak. De jelenleg az összes szélsőjobbos témát abszolút uralja a fidesz a szélsőjobbos tábor nagy része kihátrált a jobbik mögül és amúgy tök jogosan meg is vannak rájuk sértődve. A törékeny bizalmú néppártosok pedig aligha fognak örülni hogyha meglátják megint a radikálizálódás jeleit. Szóval nincs mit nyerni viszont bőven van mit veszteni. Például engem. Kár pedig már éppen csatlakozni készültem egy párthoz hogy lehessen csinálni is valamit. Egyre inkább úgy tűnik hogy ez nem a jobbik lesz.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 19:13


Zsolti cimbora:
én sosem bírnám a helyedben az egészet
nap mint nap találkozni eleve a megvezetett, tudatlan, buta pöcs cigókkal
és most még a választás is


összefoglalva:
TELJESEN ESÉLYTELENNEK látok bármilyen erőt is arra, hogy 4 év múlva nyerjen
kapitális fordulat, történés, esemény, új párt, új erő kellene ehhez
a lehető legjobbkor szállok ki, mert nincs is miben benne maradni :(


és Vona még a végére is korrekt maradt:
https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... umarol_is/
respect

eközben (vagyis még előtte) Előd:
https://kuruc.info/r/2/184684/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 19:05


fr:
a cikkből:
Úristen, milyen emberekkel élünk egy országban? Hogy hihetik el, hogy a migránsoktól kell félteni a kultúránkat? Miért van ennyi gyűlölet a magyarokban?

Szeretnek átesni a ló túloldalára az újságírük. DE IGEN, A KULTÚRÁNKAT A TÖMEGES MIGRÁCIÓTÓL KELL FÉLTENÜNK. Ez nem is kérdés. Nyilván mástól is lehet (cigányoktól, kivándorlástól, elhülyüléstől stb), de a migrációtól egészen biztosan. Index is könnyen pofázik, de pont az újságírókank illene látnia, hogy mi folyik nyugatabbra.
És miért van bennünk enyni gyűlölet? Történelem...

a cikknek a többiben természetesen igaza van


Demszky meg szánalmas
de a riporterkezdemény még szánlamasabb
tudatosan provokálni egy elmeháborodottat
(amúgy a minap találkoztam munkahelyemen Demszkyvel. Valamit nagyon szkenneltetni akart, de miután nemet mondtam neki szerzői jogok miatt, végül fénymásoltuk neki. Kár, hogy nem néztem rá, hogy mi az, (telibesz.rtam), mert lehet épp a szórólaphoz kellett neki :D :D )

bence:
Én azon képedek el, hogy azok közül akikkel beszéltem senki, de tényleg senki nem szavazott a Fideszre
hát nekem volt, igaz elenyésző - akiről tudok
de ugye a fővárosban nem is annyira erős a fityesz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 18:45


Zsolti, oregszem... :)
Es nincs koztetek dk-s.... (bar neki nrm csak en sziszegtem volna)
De oroluk, ha segitettem!


https://index.hu/kultur/media/2018/04/0 ... migransok/
En ennek rohadtjl orulok. Remelem marad is igy es nem kell mindenhol ezt nezni-olvasni-hallgatni
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 18:34


:D
Ez biztos, hogy paródia ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2018.04.09. 18:16


Ezt nézzétek meg. Hatalmas Radics paródia a Vona - Orbán vitákról :lol:
#truetrue

https://www.youtube.com/watch?v=pAbmhEt ... e=youtu.be
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.04.09. 17:25


Zsolti írta: Az a két és fél millió mitől térne észhez ? Hogy az EU elzárja a csapokat ?
Abszurd.

hidd el, az a vidéknek régen rossz, nem lenne területalapú támogatás, attól kinyilna a paraszt csípája. :wink:
amúgy nekem a puccs(kuss) mellett ez jutott eszembe, egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ez a rengeteg birka 2022ig is követné orbán apánk
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 17:21


Ja, és még valami. Egész nap a fejemben volt, és mindenféleképpen leírom.
Több fórumtársammal hasonlóan gondolkodunk a politikáról. Vannak nézetkülönbségek ugyan, de erős átfedésekkel, mindenkinek köszönöm, hogy számos hozzászólást közölt a tegnapi és a mai nap folyamán, ám egy társamnak külön köszönetet szeretnék mondani.
Megtehette volna, hogy provokál minket.
Megtehette volna, hogy gúnyolódik és ironizál. Hogy heccel minket. Hogy az arcunkba mosolyog.
Hogy felrak egy középső ujjas, bemutató smiley-t.
Ehelyett végig normálisan, már-már együttérzően, velünk közösen gondolkodva írogatott, feladva ezzel a megszokott stílusát.
Nekem az ő viselkedése segített egy kicsit elviselni este 11-től ezt a sokkot.
Köszi, tomm.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 17:05


Az a faszi mindent megtett a legálisan megszerezhető népszerűségért.
Álruhás országjárás.
A Jobbik képviselői felajánlották havi gázsijuk 10%-át alapítványi célokra.
Rengeteg utcafórum.
Sorolhatnánk reggelig.
Ami a Jobbiknak verejtékes munka EGY emberért, az a Fidesznek egy csettintés, egy hívószó, és szereztek is tízet.
Budapesten meg elég kitenni a baloldali logót bizonyos körzetekben, és máris le van győzve a Fidesz.
Kőkemény munka van most veszendőben a Jobbiknál. Én mindig is 2022-őt mondtam, de most már nem vagyok biztos benne, hogy egy kicsit is sikerül megközelíteni a Fideszt. Az a két és fél millió mitől térne észhez ? Hogy az EU elzárja a csapokat ? Akkor jönnének a plakátok a kilépés helyességéről...
MINDENT lefordítanak a szavazóik nyelvére.
Most egy kicsit kilátástalannak tűnik a helyzet...
Soros Gyuri bácsi kedvelt néprétege pedig beszélhetne már egy kicsit az öregúrral...
Abszurd.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.09. 16:52


Na Zsolti egyszerre mondtunk ellent egymásnak, úgy, hogy szerintem igaza volt mindkettőnknek valamilyen szinten. Két külön élethelyzet, a te beszélgetőpartnereidből van több sajnos. Én haragszom az ellenzékre, Vonára nem. Őt sajnálom, de nagyon.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.09. 16:44


Néhány gondolat. Nem akarok én már itt okoskodni, felesleges. Hajnal háromkor tudtam elaludni. Addig csak forgolódtam, agyaltam.
Talán néhány liberálisabb ember is elgondolkodik majd egyszer a választójogi cenzus szükségességén. És akkor ők sem csodálkoznának a végeredményen annyit.
A Jobbikról néhány mondat. Végtelenül sajnálom Vona Gábort. 2010 óta követem napi szinten a sajtótájékoztatóit, az interjúit, az írásait. Nyilván ő is egy politikus, ám az a humor, az az elszántság és lendület nem volt meg egyik ellenzéki pártban sem, mint az általa vezetett Jobbikban. Óriási büszkeséget érzek, hogy követhettem őket, nem vakon, de bizakodva, reménykedve. Nekem őszintén megvallva a radikalizmus és a néppártosodás is win-win szitu volt, ám jóleső érzés, hogy az elnök meghúzta a néppártosodó politikát, hiszen hosszabb távon csak ez vezethet előrébb. Remélem Vona marad az elnök, és Toroczkai távozik. A Jobbik megint óriási bravúrt ért el, hiszen ha leszámítjuk a cigányságot, a nyugdíjasokat és a több százezres hitgyüliseket, akkor a fennmaradó szavazók szinte fele jobbikos. Pont az a réteg, akik még tudnak és akarnak tenni ezért a hazáért. És ez megnyugtató, de dühítő is egyben. És most nem csak a jobbikos voksolókra gondolok, hiszen óriási szükség van egy lendületes LMP-re vagy egy fiatalos Momentumra az előrehaladáshoz. Egy nyugati országban a néppártosodott Jobbik már szorongatná a Fideszt. Itthon esélytelen.
Ma az iskolában újabb sokkhatások értek, és ezeket most megosztanám veletek.
Reggel a saját osztályom cigányai már mosolyogva fogadtak, hogy győzött a Fidesz, mi van, Jobbik ?
Tűrtem, mosolyogtam, gratuláltam, de odabent a teremben folytatták. Teljesen normálisan, választás utáni időszakban, elkezdtem nekik beszélni a politika aljasságáról, a média manipulációjáról, mindenről. Kiemelve persze azt, hogy tiszteletben tartom a családjuk döntését, tudom, hogy Fidesz-szavazók. Sőt, külön megkértem ma mindenkit, hogy a következő szavazáson az általam elmondottak ellenére szavazzon nyugodtan a kormányra. A sokk a következőképpen ért. A legjobb, kiemelt ösztöndíjas, zárkózott, csendes, jó magatartású roma tanulómhoz fordultam, mert mondta a többieknek, hogy ő is szavazott.
-Karesz, voltál szavazni ?
-Igen, tanár úr, voltam.
-Fidesz ?
-Igen, tanár úr. De nem a cigányság miatt nem szavaztam a Jobbikra.
-No...Hanem ?
-A migránsok miatt.
(Itt jött az a rész, hogy azt hittem, azzal jön a diákom, hogy csak a Fidesz védi meg az országot. De nem...)
-Mit hallottál, Karesz ?
-Vona Gábor azt mondta, hogy ő bizony nem engedné be a migránsokat.
- ??? Na! És akkor?
-Aztán kiderült, hogy felvette az iszlám vallást.
-Mi ???
-Nézzen utána, tanár úr.
-Karcsi, ez hazugság. Megértem, ha a romák félnek a Jobbiktól, de ez egy nevetséges, mindenki más által kinevetett hazugság.
-Elnézést tanár úr, nem szeretnék vitatkozni, nézzen utána.
-Ki mondta ezt neked ?
-A Gyülekezetben mondták.-
-Hit Gyülekezete ?
-Igen, tanár úr.
-Hű, Karesz, azt tudod, hogy ők a Fidesz csapata.
-Nem baj, tanár úr, az atya mondta, és ez igaz.
Utána még beszélgettem a sráccal meg a szintén normális roma padtársaival, és lehet, hogy el tudtam bizonytalanítani, de nem hiszem.

A következő órán egy roma lányokból álló osztályhoz mentem.
-Na győzött Orbán, nyert a Fidesz. Sehol nincs a Jobbik - mosolyogtak.
Velük is jót beszélgettem. Nem agitáltam, higgadt maradtam, a döntésüket tiszteletben tartottam. Mik az érvek a Jobbik ellen, lányok ?
-A Jobbik ki irtani akarja a cigányokat. Itt Vasváriban is. El akarja venni a gyerekeinket.
-El akarják köttetni a cigány nőket, hogy ne legyen több gyerekük.
Csak álltam, mosolyogtam, szerintem kezdtem izzadni is. Kellemetlenül éreztem már magam.

A nagymamámhoz vezető úton találkoztam két régi cigány lány tanítványommal.
-Kire szavazott, tanár úr ?
-Hű, ha én azt megmondanám neked, többet nem állsz velem szóba - mosolyogtam.
-A Jobbikra, ugye ?
-Arra, ja.
-Nem baj, tanár úr, szeretjük magát. De azért az nem esett jól, hogy ránk szabadította volna a migránsokat.
-Cintia, hagyjuk...
-Oké, viszlát!

Szerintem felesleges az ellenzéket szidni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.09. 16:36


Én azon képedek el, hogy azok közül akikkel beszéltem senki, de tényleg senki nem szavazott a Fideszre. Sok emberrel beszéltem, vegyes az ismeretségi köröm, de nem volt köztük Fidesz szavazó. A pesti egyetemista barátaim kiállták a 3 órás sort, a nagyapám egy kis faluban szavazott, a jogi karon mindenki szavazott. Megdöbbentet reggel római jogon az emberek csalódottsága, egy srác komolyan gondolkozik, hogy ott hagyja az egyetemet, vagy külföldön tanul tovább. Minek tanuljon jogot ott, ahol nincs jogállam és ahol Polt Péter legfőbb ügyész lehet. A politikára kevésbé fogékony barátaimat meggyőztem a választások előtt pár héttel, hogy menjenek el szavazni. Természetesen nem mondtam, hogy kire, csak annyit, hogy tájékozódjanak, aztán döntsenek. Segítségül megadtam pár weboldalt, mindkét oldalról. Index, origo, 444, 888, hvg. Momentumra, Jobbikra szavaztak és megjegyezték, hogy tele van az origo meg 888 migránsozással.

A dühöm mára odalett, csalódottság váltotta fel. Nem csak az emberekben, az ellenzéki pártokban is csalódtam. Az LMP a kétharmad legfőbb kerékkötője, a Jobbikban ennyi van, mondhatják 4 évig, hogy a legerősebb ellenzéki párt, szart se érünk vele. Ha most radikalizálódnak az hullagyalázás lesz, a Novák-Dúró páros megmutatja, hogy mennyi groteszk és kilátástalan ez a helyzet. A szellemileg kikészült alkalmatlan, Orbán hatalmát legitimáló Gyurcsányról és a kommunista csökevényekről már nem is ejtek szót. Csak a Momentumban tudok bízni, de lehet mellélövök velük is. Hosszú 4 év jön, de jelen állás szerint nem tudom elképzelni, hogy bármelyik más ellenzéki párt is hiteles legyen nekem.

Azért a csalódottság néha dühvé változik, ezeket azért nagyon szívesen legépelném.
https://444.hu/2018/04/09/a-vaci-fidesz ... ok-hej-hej
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 69 vendég