Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.15. 21:11


ez a tiszavasvári videó jó, de azért valljuk meg, egy ilyet egy fideszes polgármester egy fideszes településről is össze tudna állítani
persze én elhiszem, hogy ez most itt tényleg jó és nagy szó, csak mondtam
amúgy a zenéje a legjobb a videó alatt :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=iDyXI2AYIzs
imádom a refrénjét ennek a dalnak
gyönyörű férfihang - ősi stílus, kiváló induló

https://www.youtube.com/watch?v=jEPcauA-f_o
ez a szemfényvesztés
mert amúgy mire jó egy ilyen ütésváltás felszólalás? A választóknak, hogy lássák, hogy a pártjuk igenis cselekszik, dolgozik.
Mert mi más értelme van? Mindkét fél elmondja a maga álláspontját, a másikéra mindenképpen sz.rik, akármit is mondanak.
Tipikus amikor Vona beszél, és Orbánékon látszik, hogy kb csak azért hallgatják meg, mert kötelező. Kb csak ki nem röhögik teli pofával.
Az már csak szinte mellékes is, hogy Orbán véletlenül sem reagál rendesen Vona azon kérésére, hogy ne fenyegessék a polgárokat a választások kapcsán. Pedig csak mondania kellett volna Vityának, hogy ok, természetesen. De ez is politika nyilván, hogy véletlenül se legyen olyan, hogy Vona diktálhasson bármit is. A választó meg le van szarva.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.15. 19:04


Tomm,te is tudtad,hogy Trigo ilyesmit fog válaszolni,nemde? :wink: És talán ez is lehet az egyik oka a gyűjtőtáboroknak.A náci bűn az mindig náci bűn marad,de mennyivel árnyaltabb lenne a kép,ha...
Más:egy kicsit hazabeszélek most.Így kell ezt csinálni,no.Jobbik,Tiszavasvári:

http://alfahir.hu/ilyen_ha_jobbikosok_v ... tjan_video

Újra lendületben az én zsidóim.Nem tudom,hogy miért csinálják ők ezeket.Valakinek valami összeesküvés-elmélet???
Nekem baromira szimpatikusak amúgy.És sokan vannak.Csak nem elegen:

http://www.alfahir.hu/izrael_ellenes_ra ... ek_gazanak
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.15. 13:34


vagy össze akarták gyűjteni a zsidókat egy majdani kitelepítéshez, de legfőképpen azért mert a haza ellenségei voltak, és háborúban ez a szokás (így megelőzvén/kiiktatván a gerillaharcot, szabotázsokat, diverzáns tevékenységet, ellenséges propagandát stb), és ha már, akkor nyilván dolgoztatni is őket, hogy hasznuk is legyen
mielőtt megkérdeznéd, hogy miért ellenség a gyerek és a nő? háborúban nem válogatnak.
ahogy az amcsik sem tették Pearl után, és csukták be az ÖSSZES japánt amcsiban ugyanolyan koncentrációs táborokba, mint a németek a zsidókat
csak az ő táboraik nem a fronton voltak végül, nem bombázták le az odavezető utánpótlásvonalaikat, volt pénz az ellátásukra végig, stb - így jobban túl lehetett élni

természetesen abban nem kételkedem, hogy mivel utálták a zsidókat a nácik, ezért sokszor fikarcnyit sem érdekelte őket (a kötelezőn túl), ha bele is döglenek a táborba
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.15. 11:48


egyébként, ha nem haláltáborok voltak, csak munkatáborok, akkor nőket, gyerekeket minek vittek oda? egy értelmes magyarázatot találok: össze akarták gyűjteni a zsidókat és munkával vagy gázzal (eredményét tekintve lényegtelen a módszer) ki akarták őket irtani -persze addig is hasznot húzni belőlük.
vagy?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10304
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.15. 11:12


https://kuruc.info/r/56/132649/
ha már focis oldal vagyunk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.13. 17:23


saját gondolat: sokan emlegetnek a témában preventív bombázásokat, csapásokat. Nálam ilyen nem létezik, ha te előbb lősz akkor te vagy az agresszor.

ezért tartják agresszornak Hitlert az oroszok elleni offenzívája miatt. Pedig...

(a star warsban sem véletlen változtatták meg a han solo-greedo jelenetet :D
miket meg nem tudok :shock: :) Utána is néztem gyorsan :)


a zsidó lobbiba nem megyek bele, tudjátok úgyis mit gondolok :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.13. 13:11


Persze hogy nem lehet erkölcsös egy hadsereg.Ők szajkózzák ezt a baromságot. :) Vicces.
Cenzúrázás...Hát megválogatják a híreket,maradjunk annyiban.Annyi,de annyi példa van már arra,hogy aki egy picit is a másik,úgymond anticionista oldal nézeteit képviselte,azt azonnal félreállították.Legyen szó riporterről,szerkesztőről,bárkiről.Én nem azt várom el a fősodratú médiától,hogy álljon a palesztinok,a Neturei Karta vagy bárki mellé,hanem hogy tényleg legyen objektív.És egy riporternek ne kelljen azon aggódnia,hogy most hogy tudósíthat a Gázai-övezetből.Amit lát,azt írja,mondja.
Ez nem valósul meg,ez egyértelmű.De ezt te is tudod,mert a tűz közelében vagy. :wink:
És köszi az antiszélsőséges megerősítést. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.13. 12:24


Nem éreztelek szélsőségesnek, nem is nagyon szoktalak.
Az indexről meg az origoról nem formálok véleményt, nagyon érzékenyen érint az újságírás. Az itthoni média kaka.
Amerikában pedig biztos a nagy számok törvénye uralkodik, ahol a lakosság kicsit több, mint 2,5%-a zsidó, ott hamarabb lesz zsidó napilap tulajdonos, mint olyan helyen, ahol 0,3% :D ezt most persze csak félig komoly. De nekik, mint tulajdonosoknak nem az a fő, hogy nagyobb legyen a példányszámuk?? Fontosabb lenne nekik mondjuk a cenzúrázás esetleg, mint a saját anyagi jólétük zsolti?

Egy hadsereg pedig szerintem nem lehet erkölcsös. Az intézménynek az alapfunkciója, hogy az ország szempontjából veszélyes elemeket megölje, eltüntesse stb. Mindegyik hadsereg ugyanannyira erkölcsös, betartják a genfi egyezményt (általában) és kész.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.13. 11:23


Köszi szépen,virga. Köszönöm,hogy a szabadidőd egy részét rám pazarlod. :wink: Remélem minden egyes fórumtársam elhiszi,hogy én őszintén gondolom azt,amikor meghajlok nekik azon cselekedetük előtt,hogy írnak/válaszolnak.
Nem sokban különbözik a nagy egészet tekintve a véleményünk.Engem elkap olykor a radikális hév,jobban hiszek az összeesküvés-elméletekben,és kevésbé vagyok olvasott (ezt folyamatosan próbálom pótolni). A legerkölcsösebb hadsereg kifejezést ők hangoztatják:hallottam már Ilan Mortól és a vezérkari főnöktől.És igazuk is van:három nap alatt végezhetnének Gázával;üzeneteket küldenek a lakosságnak a bombázások előtt;pityeregnek az ártatlanok halála miatt.Bizarr helyzet. :roll:
A katona-civil kérdésben szerintem egyértelmű,hogy a Hamasz harcoló tagjait nyugodtan nevezhetjük katonának.A gyerekeket és az asszonyokat pedig ártatlan civileknek.
A képek és a videók manipulálása köztudott dolog.Kérdés,hogy a kuruc mennyit manipulált,illetve hozzájuk hogyan és kitől érkeztek a felvételek.Mindegy,mert egy háborús övezetben minden halott borzalmasan néz ki,főleg ha bombahalált szenved.A kérdés az,hogy tényleg annyian,olyan emberek és ott haltak-e meg.Én a kuruc-képeknek hiszek,a kuruc-kommentárokat pedig elolvasom.
A zsidó lobbi számomra nem egyenlő az Új Világrenddel.Ez utóbbi tényleg kicsit betegesen hangzik,a lobbi viszont tény.De ez nem feltétlenül égbekiáltó bűn,sokfajta lobbi létezik a világon.De talán ez az,amelyik a legjobban a földbe tapossa az ellenfeleit,és érvényesíti a saját érdekeit.És én nem vallásalapú lobbira gondolok.Sokkal inkább származás alapúra.Nem hiszem,hogy a zsidó vallás hű követői lennének a cionisták,akik között számos keresztény és ateista is van.Bár most jogosan döngölne földbe engem egy kérdés:miért pont zsidó származású emberek csoportja hozna létre egy globális lobbit? Nem tudom.Ezt talán történelemmel,emberi tulajdonságokkal lehetne magyarázni.Én nem hiszem,virga,hogy a médiában,a művészetben,a tudományban lévő zsidó felülreprezentáltság kizárólag az intelligenciájukkal, a talpraesettségükkel és a tehetségükkel magyarázható.Ehhez lobbi kell.Kapcsolatok.És ki tudja,hogy ez a szövevényes kapcsolatrendszer meddig nyúlik fel.Hogy építhető ebbe bele egy Bilderberg-csoport például.Az,hogy szinte minden amerikai napilap tulajdonosa zsidó származású,elképesztően negatív hatásokat okoz az amerikai közvélemény formálásában.Szóval a lobbiban mindenféleképpen hiszek,az Új Világrendben pedig nem akarok hinni.De nem esne le az állam semmitől.
A palesztin nép önálló állama szerintem csak idő kérdése.De azzal a mérges viszony nem fog apadni.Maximum Izreal hangosabb szóbeli dádákat fog kapni az ENSZ-től és egyéb szervezetektől,ha ugyanezt fogja csinálni,mint a nyáron.
A médiát érintve pedig...Nem tudom,virga,szerintem már annyira egyértelmű és szorongató volt a gázai helyzet,hogy nem tudták megvédeni az izraeli törekvéseket.De lehet én vagyok elfogult és érzékeny,ahogy írtad.Remélem szélsőségesnek nem éreztél.
Már csak egy kérdésem van.A mostani hozzászólásod (amely saját olvasmányokból és egyetemi tanulmányokból van összerakva,és próbál az egyensúlyra törekedni) vajon szerepelhetne-e egy indexes,origós vagy bármilyen fősodratú média által megjelentetett hírben?
A választ te is tudod. :wink:
És ez a szomorú. :(
Köszi még egyszer.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.13. 10:26


Természetesen válaszolok zsolti. A zsidó állam megalakulásával tisztában vagyok, hogyan történt, nagyon sok könyvet olvastam a témában. Azért is fontos ezt megemlíteni, mert ez az erőszakban hemzsegő történet adja az egész állam viselkedési formájának alapját. Tehát az hogy ők létrehoztak egy országot egy olyan területen, ahol senki sem akarta volna a környéken, hogy ott legyenek.
Amiket én hozzátennék:
- a zsidó állam agresszorként történő fellépése: persze, hogy gyakrabban léptek fel ők, mint a palesztin nép (maradjunk ennél a terminusnál, ha már ezzel kezdted). Szimplán két okból is: 1.ők voltak azok, akik gyakorlatilag kivájtak maguknak egy országot a területen, tehát a kezdeményező fél 2. a szervezettségi szintjük már elég hamar lekörözte a környéket.
- saját gondolat: sokan emlegetnek a témában preventív bombázásokat, csapásokat. Nálam ilyen nem létezik, ha te előbb lősz akkor te vagy az agresszor. (a star warsban sem véletlen változtatták meg a han solo-greedo jelenetet :D ). Szóval Izrael valóban sokszor agresszorként lép fel.
- Gázát ha nem tartják blokád alatt, akkor is lesz terrorizmus a térségben. Nincs más oka ennek, mint az, hogy rengetegen nőnek fel menekült táborokban. Nincs hazájuk és azt látják, hogy ez Izrael miatt van, így nőnek fel. (valami olyasmire gondolok, mint a Mesterségem a halálban van a wc-s ördög kép, és "ráébred", hogy a zsidók számára az ellenség, kialakul az ellenség kép). Aztán sokan azt látják, hogy csak a terrorizmus a megoldás. (érthető, de nem támogatandó szerintem)
- azt mondod, hogy Izrael hadserege állítólag a legerkölcsösebb? Ki állít ilyet? erről én még nem hallottam
- civil áldozatokról fölösleges beszélni, ha az egyik oldalon katonák, a másikon meg civilek harcolnak. A katona ugyanúgy ember, ártatlan civilről meg nehéz beszélni egy ilyen helyzetben
- Az általános igazságtétel sok esetben lehetetlen, itt van például az iskola esete: mutatják a képet, hogy becsapódik a bomba és mutatnak egy másik videót, hogy nem oda megy. Ismerek olyan embereket, akik simán felteszik, illetve leveszik azt a bombát a képről fél nap alatt, szóval bárki machinált vele egy óra alatt is akár, hiszen nem nehéz ilyen embert találni. Szóval mindenki elhiszi majd, amit ő el akar hinni az ügyben.

És elérkeztünk a végéhez: zsidó-lobbi. Egyszerűen nem tudom elképzelni sem, hogy egy valláshoz tartozó emberek szervezetten működve kedvük szerint rángassák a világot. Nem tudom elképzelni, hogy lenne egy ilyen gonosz titkos társaságuk, amely hálózat szerűen működik a világon. Az Izraeli kormány viselkedése szörnyen szélsőséges például, pontosan emiatt nem is ért vele egyet minden izraeli, vagy akár bármilyen zsidó. Ahogy a franciák is utálják a többi franciát, vagy a németek a többi németet, úgy a zsidók sem hiszem, hogy ennyire összetartóak lennének. A második vh-ban történt dolgok miatt jobban összefogtak, ez tény, de az ilyen igazából kikopik. Sok esetben versenytársak is, mondjuk egy nagy cég élén stb. Én az általad említett médianyomást sem éreztem annyira erősen, de ez azért is van, mert ez számodra érzékeny téma, jobban hegyezed a füled ilyenkor.

Szerintem az egy államban élés tényleg lehetetlen. Palesztin állam kell, szervezetten működő, választásokkal, befektetőkkel, árammal, erőművekkel stb. Ehhez bizonyára évtizedekre és egy tökös nemzetközi szervezetre lenne szükség.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 19:04


No,akkor a vélemény Gázáról.Természetesen bárki beleszólhat/hozzászólhat/módosíthat,nem csak virga.
Megpróbálom felvenni a legpolkorrektebb köntösömet,nem álcázva persze a személyes,radikálisabb mondandómat.
Hálistennek erre az évre talán vége ennek a borzalomnak,úgyhogy bele lehet kezdeni egy összegzésbe:

Mielőtt in medias res kezdéssel nyitnék,néhány mondat a múltról.Amikor 1948-ban Izrael államot létrehozták,az arabok valóban ellenségesen fogadták őket.Maga a megalapítás sem volt erőszakmentes,de a szélsőségesebb arab csoportok mindent megtettek azért,hogy ne legyenek jó szomszédok.Mégis,már az első nemzetközi egyezményt Izrael szegte meg azzal,hogy nem tartotta be a területet százalékos arányban felosztó ENSZ-határozatot,és Jeruzsálem státusát sem fogadták el a zsidók.Azóta eltelt 66 év,és mindkét félnek megvannak a maga sérelmei,amelyeket valószínűleg a politika hozott felszínre.Mindkét fél háborús bűnök tömkelegét követte el,de talán nem elfogultság azt mondani,hogy az egyezmények be nem tartásában a zsidó állam jóval előrébb tart,mint arab szomszédjai.A folyamatos telepítéseket/terjeszkedéseket nem nagyon lehet semmivel megmagyarázni.
És el is érkeztünk 2014 nyarához,mely szörnyűségeket már számos borzalom előzte meg.Izrael túl volt már a pár napos/hónapos arab háborúkon,két intifádán,blokád alatt tartja Gázát,és megszállás alatt Ciszjordániát.Ebben az évben aztán a három jesiva növendék palesztinok általi likvidálása kipattintotta az újabb konfliktust.Az arabok azonban állítják,hogy az izraeli hadsereg azokban a napokban ok nélkül ölt meg egy földművest,egy asszonyt,és már évek óta terrorizálja a civil lakosságot.Nem beszélve arról,hogy az izraeli katonák rengeteg embert letartóztattak és többet megöltek a három fiú eltűnésének nyomozása során.Tovább szította a tüzet,hogy egy palesztin kisfiút élve elégetett egy izraeli szélsőséges.Mindezek következményei lennének a Hamasz rakétatámadásai és az izraeli hadsereg bombázásai.
Pedig valójában nem ezek a konkrét dolgok állhatnak a konfliktus újbóli kialakulása mögött.A palesztinok az évtizedek alatt megtapasztalhatták a zsidó állam időhúzó,kifárasztó és kétszínű politikáját.A Hamasz,amelyet az izraeli terror szült,pontosan tudja,hogy a Fatah mérsékelt politikája rövid távú részeredményeket hozhat ugyan,de hosszabb távon a palesztin nép pusztulását vonja maga után.Az izraeli taktikát a következőképpen látják a palesztin szélsőségesek:a tárgyalások melletti fokozatos terjeszkedések évről évre csonkítják a palesztinok életterét,emígyen teljesen értelmetlen dolog tárgyalóasztalhoz ülni Izraellel.Össze is csapott anno egymással a Fatah és a Hamasz,de Gázában törvényes választások útján mégis a Hamasz szerezte meg a hatalmat a 2000-es évek közepén.Ezért is állt fel a teljes izraeli blokád.
Az idei támadások esetében mindkét fél a másikra mutogatott.Ha nem rakétáztok,nem bombázunk-szólt az izraeli kormány.Ha nem rakétázunk,akkor fokozatosan,évtizedek alatt elveszünk.Inkább csatában halunk meg-jött a replika.Tisztában vagyok az Izrael-párti emberek érveivel.A Hamasz biztos tett olyat,hogy gyerekeket használt élő pajzsként.Folyamatosan rakétázza Izraelt,ahol naponta szólnak a szirénák.Alagutait és kilövőállomásait gyakran építi kórházak,iskolák,lakóházak alá/mellé.A kérdés az,hogy ha az izraeli hadsereg valóban a világ egyik legerkölcsösebb serege,akkor van-e joga ahhoz,hogy az óvóhelyeket,kórházakat,iskolákat bombázza,még abban az esetben is,ha ott valóban katonai támaszpontok vannak? Ki ellenőrzi az izraelieken kívül,hogy a megadott koordinátákon valóban ellenséges támaszok vannak? Valóban legalizálható-e az,hogy gyermekek és asszonyok százait mészárolják le az alagutak felszámolása érdekében? Izraelnek szerintem is joga van az önvédelemre.De ha háborús bűnre háborús bűnnel válaszolunk,akkor essen azonos megítélés alá a két harcban álló fél.
És itt jön a képbe a média csorbítása.És a politika szégyenletes hozzáállása.Vannak olyan politikusok,akik elítélik mindkét brigád cselekedeteit.Ez a minimum szerintem.Ám léteznek olyanok is,akik folyamatosan Izrael önvédelmi jogát szajkózzák.Nagyon kevés olyan honatya volt,aki a nagyobb barbarizmust az izraeliek oldalán vélte felfedezni.És azok sem főként európaiak voltak.A Hamasz a médiában szinte mindenhol megkapta a szélsőséges jelzőt,míg az izraeli hadseregnek csak a termékeit mutatták be objektíven:hány halottat állítottak elő az adott napon.Így előállt az a groteszk helyzet,hogy a sokkal több halált okozó izraelieket tárgyilagosan taglalták,míg a civil áldozatot alig termelő Hamaszt szélsőségesnek bélyegezték.
Persze azért rést ütöttek a médián bizonyos tévétársaságok,hírportálok - főként arabok -,és így kénytelen-kelletlen a demokratikus európai hírcsatornák is jó néhány olyan anyagot leadtak,amelyek nem növelték Izrael népszerűségét.De szerintem ez is kevés.A bizonyos lobbik által madzagon rángatott médiatársaságok soha nem jutottak el a konklúzióig:ha teljesítené Izrael a Hamasz és a palesztinok bizonyos követeléseit,akkor talán megszűnne a terror.Természetesen a zsidó állam hallani sem akar bizonyos követelésekről,mert akkor szerintük újfent veszélybe kerülne a zsidó civilek biztonsága (blokádfeloldás,kerítésbontás,rabok szabadon engedése).
A kétállami megoldást sürgetik a pacifisták,ám Izrael Samír arab-zsidó író szerint az nem oldana meg semmit.Véleménye szerint az egy államban való békés együttélés lehetne a megoldás.Ez nyilván utópia.
Összegzésként elmondhatom,hogy elítélem a Hamasz rakétatámadásait.Mégis úgy gondolom,hogy felháborító az,amit az izraeli hadsereg megengedhet magának bárminemű következmények nélkül.Mert a Hamasznak nem nagyon van más választása,ha meg akarja őrizni a palesztin nép létét,míg a zsidó államnak számos egyéb eszköz van a kezében,amellyel megoldhatná az ügyet.
Végleg.
Ha akarná.
És akkor jelentős mértékben csökkenne az antiszemitizmus terjedése is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 17:09


Nagyon fontosak nekem ezek a vélemények.Megtennél nekem valamit,virga? Leírnám ide ma este a zanzásított véleményemet a gázai helyzetről.Néhány mondat az egész.
Megtennéd azt,hogy módosítod azokon a pontokon,ahol te máshogy látod a dolgokat? Nem fontos ma,amikor lesz időd. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.12. 17:02


igen arra, mert ugye nem igazán volt háborús hangulat a szenátusban.
Igazából a terrorizmus elleni harc egy ilyen ördögi kör. Azért nyúl mindenki ahhoz, mert olcsó és aránylag nagy fejfájást lehet vele okozni. Én nem hiszem azt, hogy a KK-t nagyon destabilizálni kéne, ha a "kultúrák harca" elméletben hiszel, akkor azért van ott balhé. Ha úgy veszed, hogy az emberi jólét hiánya okozza a konfliktusokat, akkor meg azért van ott balhé. A beavatkozásokhoz annyt, hogy az emberi jogokat persze tényleg sok helyen tiporják, de sokan úgy vannak ezzel, hogy inkább esznek rendesen minden nap és élnek a nem rommá lőtt házukban, minthogy érvényesüljön a szólásszabadság. Félre ne értsen senki, imádom a szólásszabadságot és az emberi jogok is a mániáim közé tartoznak csak azt mondom, hogy a Maslow piramis tetején lévő dolog, mint pl a szólásszabadság nem annyira fontos az egyénnek, hogy cserébe a piramis alján lévő dolgokat elveszítse. Márpedig sok esetben ez történik egy beavatkozásnál.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.12. 16:53


igen zsolti, arra gondol Virga.

Nos, Virga, a véleményem az hogy míg a 9/11-t megcsinálták/megcsináltatták maguknak, addig Pearl-ről csak tudtak, de hagyták.
Szerintem ez nem ugyanaz az alap, mert az elsőt ők csinálták, a másodiknál csak behunyták a szemüket (és elvitték onnan az anyahajókat :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 16:44


Köszi,virga,jólesik a dicséret. :wink:
És amit te írtál,az mind beilleszthető az összeesküvés-elméletek koncepciójába.Szinte majdnem megegyezik Szaniszló Ferenc "marhaságaival".Őszintén örülök,hogy nagyjából ugyanúgy látjuk ezt a közel-keleti helyzetet,már csak azért is,mert te ezekről elég sokat hallottál egyetemi tanárok szájából is.
Ha nagyon leegyszerűsítjük a dolgokat,akkor ezek az álláspontok képviseltetik magukat különböző mértékben a szituációval kapcsolatban:

1. Az USA a csendőr szerepében valószínűleg tényleg segíteni akar.A terrorizmus elleni harc szükséges dolog. Ehhez Nyugat-Európától meg-megkapják a segítséget. Hogy a beavatkozások általában rosszul sülnek el,arról ők nem nagyon tehetnek.
2. Az USA és csatlósai stratégiai-geopolitikai érdekeiknek megfelelően próbálnak segíteni/irányítani/befolyásolni.Olykor rosszul sül el a dolog,de a beavatkozások igazolhatók.
3. Előre lezsírozott,évről évre újratervezett katonai akciókról van szó,amelyek a terrorizmus és antiszemitizmus elleni maszkot magukra húzván destabilizálják a Közel-Keletet.Minden beavatkozás az Új Világrendet hivatott szolgálni:az iszlám elpusztítása,Izrael befolyásának maximalizálása,engedelmes kormányok létrehozása,stb.

Nos,én az elsőben nem hiszek.A másodikat megfelelő bizonyítékokkal hajlandó vagyok elhinni.A szaniszlós változat pedig betegnek hangzik,de az évtizedek sajnos nagyban igazolják a törekvéseket.Soha nem kampányolnék egyértelműen a hármas mellett,de egyáltalán nem lepődnek meg,ha ilyen dolgok mennének a háttérben.
Annyi,de annyi cikket és ellencikket elolvastam már erről a kérdéskörről,hogy bitang nehéz kimásznom a labirintusból.
Mivel szeretem a játékot,ezért megadom a százalékos tippjeimet az általam felsorolt pontokra :) :
1. 10%
2. 40%
3. 50%

Tudom,hogy Trigóhoz intézted a Pearl Harbor-os kérdést,virga,de én azt kérdezném tőled,hogy arra gondolsz,hogy a japán bombázásokról pontosan tudott az amerikai hírszerzés,mégis hagyták az akciót beteljesedni? Hogy legyen ürügyük a támadásra?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.12. 14:35


zsolti te már érted a nemzetközi közel-kelet politika lényegét :D én is ilyesmit várok
A 9/11 nem vidám dolog számomra, mert emiatt indulhatott be a war on terrorism nevezetű szabad-rablás. Remélem az USA-nak még az én élete során elfogy az erőforrása, ahhoz, hogy továbbra is a nemzetközi csendőr szerepét játssza. Egyszerűen nem tetszik ez a megborult nemzetközi rendszer, az új erősödő szereplők pedig nem lépnek, nem vált súlypontot az egész. Pedig most minden van, csak hatalmi egyensúly nincs. Az Islamic State meg nagyon keményen levágja az újságírókat, húha de sok minden fog változni. Max arra jó, hogy mesterségesen bután tartott amcsi társadalom jogosnak érzi a terrorizmus elleni harcra költött pénzt.

Trigo: Ugyanaz az összeesküvés elmélet alapja, mint a pearl harbourosnak, azzal hogy állsz?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.12. 14:08


azért ha ott vagyok, nem biztos, hogy tapsikolok.. :)
igen, a második becsapódást már élőben adta a cnn
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10304
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 13:22


És kíváncsi vagyok,hogy most mit fog kezdeni az USA az Iszlám Állammal.Most,hogy valódi terroristákkal van dolguk.Ígérgetnek itt nekik tüzet-poklot,de majd meglátom,mi lesz belőle.
Tudományoskodni semmiféleképpen sem akarok,de ha belegondolunk,megtörténhetnek a következő események is:
1. Az USA által felfegyverezendő szíriai mérsékelt ellenzék az IÁ elpusztítása után csont nélkül szembefordulhat Aszaddal.Fegyverük lesz,az biztos.
2. Az USA által felfegyverezendő kurd pesmergák az IÁ elpuszítítása után csont nélkül szembefordulhatnak az iraki kormánnyal.Fegyverük lesz,az biztos.
A kurd függetlenség szent céljuk egy ideje.
Két legyet egy csapásra? Hármat?
Gyanús nekem,hogy ez a közel-keleti mizéria nem siíta-szunnita ellentétről szól...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 13:13


Élőben? Ezalatt azt érted,hogy lehetett látni a tévében a második becsapódást a maga valójában? Ezt nem tudtam.
Gondolom az elsőről közvetítettek,romok,füst,stb.,és akkor érkezett a második csapás.
Vagy ott voltál New Yorkban? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.12. 11:52


:D :D tomm :D :D
mik ki nem derülnek rólad :)

én átaludtam a lényeget. Mire felkeltem már megvoltak a becsapódások.
Ma már én is popcornnal nézném, ahogy a zsidók Gázát a hegyről.

Csakhogy az idő bebizonyította, hogy ezzel nagyobb gebaszt (a terrorizmus elleni USA-t) kapott a nyakába a világ, mintha semmi se történt volna.
Nyilván belső munka volt (nekem ez 100%), és ma már a következményei miatt újra sajnálom, hogy megtörtént.

Amúgy meg olyan volt mint a Forma1. Akkor van igazán izgalom a nézőknek, ha komoly baleset van. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.12. 09:37


azért volt vidám nap, mert tapsikolva-röhögve néztem az élő közvetitést, élőben láttam a második gép becsapódását :D
csak azt sajnáltam nagyon, hogy a fehér házat nem sikerült a földbe döngölni, pedig nagyon drukkoltam :(
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10304
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.12. 09:03


Hát,tomm,én már sohasem fogok eligazodni rajtad. :wink: Persze nagyjából értem,mire gondolsz,de azért a vidám nap kicsit durva.Bár nem tudom,hogy neked miért volt vidám.Mert ha az eset jó ébresztő volt az USÁ-nak,akkor értem.Hogy végre érezzék,rést találtak a pajzson az ellenségek.Hogy ti sem vagytok érinthetetlenek.Így oké. :wink:
A történet homálya valószínűleg holokauszti magasságokba fog emelkedni,és lesznek majd 9.11-tagadók.Annyira ingatag lábakon áll ez az egész.Amikor a Heti Hetes azon a héten gyászadást rendezett...Meg sem tudtak szólalni Gálvölgyiék...Szánalmas volt.
És amire tegnap reggel felfigyeltem a buszon:az amúgy tehetséges,vicces,ám ugyanakkor olykor-olykor undorító és visszataszító Sebestyén Balázs a Morning Show-ban épp azokat az okokat ecsetelte,amelyek miatt nehéz elhinni a hivatalos 9.11-es dogmákat.Ez szimpatikus volt tőle.Kíváncsi vagyok,mikor kell elnézést kérnie.Valakiktől...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11470
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.09.12. 09:01


mondjuk azért az elég szar lehetett, mikor ülsz az irodádban egyszer csak az arcodba csapódik egy boeing...nem mindennapi élmény lehetett csórikáimnak.

azért az a fejesugrás nem semmi.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8105
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.11. 22:38


hát én akkor még nem így gondolkodtam ahogy ma - sajnos :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.11. 22:17


http://news.nationalgeographic.com/news ... 00x450.jpg

persze mélységesen sajnálom az ott elhalálozott embereket (legalábbis annyira, mint a családtagjaik fognak engem sajnálni, mikor majdan a dögkútba dobnak) de azért az egy vidám napként maradt meg bennem

kocc
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10304
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég

cron