Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.27. 12:32


Értelek, eric, és elfogadom az általad írtakat.
Nekem azzal van még bajom, hogy az index által képviselt nézet (nevezzük akárminek) bár Magyarországon kisebbségben van, de Nyugat-Európában és egyéb helyeken óriási túlsúlyban van. Szerintem.
És még valami: az általad és F.Totti által felvázolt átlagliberális ember jellemzői már nem nagyon férnek bele a nyugati liberalizmusba. Ha olyan a liberális, ahogy ti írjátok le, akkor én is liberális vagyok. :wink: :) Simán. Meg szinte mindenki a topikban.
Amúgy baromi kíváncsi vagyok, hogy milyen beállítottságú az indexes átlagolvasó. Megért volna egy kutatást. És lehet kihozta volna ti arányaitokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.27. 10:03


Szo sincs szelsojobborsrol. Mondd csak, hogy minden magyar gyuloli a ciganyokat, part es vilagnezesti hovatartozasra valo tekintet nelkul.
Bar szeritnem nem csak a magyarok, hanem majd mi denhol igy van ez, de ez mar mas teszta..
Uristeb, hanyszor hallottam ezt a mondatot: "nem vagyok rasszista, de a ciganyokat en is utalom" es bmeg nem tudtam meggyozni, hogy ha valakit csak a szarmazasa, borszine miatt utalsz, akkor de, te is rászista vagy! Nem-nem, ez nem rasszizmus, es fej a homokba!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2020.07.27. 08:43


Trigo, Zsolti, szerintem nagyon általánositotok, illetve egy szűk réteg profilját próbáljátok ráhúzni az átlag liberális index-olvasóra.
És Zsolti, tök jó, hogy te nyitott vagy liberálisabb dolgok felé, de én is mondhatnám, hogy az átlag szélsőjobbos meg feltétel nélkül gyűlöl minden cigányt és migránst, de nyilván ez sem igaz.
Az átlag index olvasónak nincs olyan fix ideológiai világképe mint nektek (pl szerintem nekem sincs), igy nem fogja kiakasztani egyegy cikk, mert nem a világnézete alapján dönti el, hogy jó-e egy cikk, hanem a cikk alapján formálódik picit a világnézete. És igen, ilyen szempontból megértem az ellenérzést az index iránt, mert ebből a szempontból nem elég sokszinű.
De hogy a cikk miért zavarna egy liberálist azt sem igazán értem. Pont hogy nem kap ettől léket a BLM (ahogy Zsolti irta) hiszem a cikk ha nem is cáfol, de minimum megkérdőjelez egy, a jobboldali sajtót körbejárt hirt, ami viszont tényleg egy lék (lenne) a BLM-nek.
Szóval én F.Tottival értek egyet.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.27. 08:42


Azert arrol megneznek egy videot, amikor rajon a sok kis kotsog, hogy a halalos iramban 23747 megnezese, mint munka, megsem akkora buntetes....

Nananana. A liberalis jelzot, legalabbis a szememben kuncze doktorprofesszor ur kezdte lejaratni egy miniszterelnok-jelti vitaban, mikor o attol volt naggggyon nagy liberalis, hogy szo szerint minden masodik mondataba becsempeszte a liberalis szot az szdsz-szel kapcsolatban. Meg most is elotrem van, ahogy azt ismetelgeti, hogy az allamnak csak a kerwteket kell megreremtenie, es mint mia wallace egy teglalapot rajzol a levegobe
Csatolmányok
93daf1349af86f582496f35733f88a1a.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2020.07.27. 10:00-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.27. 08:33


Zsolti írta: Az index-olvasóknak lehet, hogy csak az 1 %-a idióta szélsőliberális, de a cikkek egy jókora része úgy van megírva, mintha az 50 % lenne elvakult libsi. Legalábbis a szerkesztőség örült volna neki.


Az arányokat másképp látom, de a mondanivaló igaz. Pár százalékos lehet a totál elvakult liberális olvasó (főleg nagyon fiatalok) és ha a politikai-társadalmi témájú cikkeket nézem (bár messze nem olvastam az összeset) érzésre minden negyedik-ötödik szól kifejezetten ennek a rétegnek. Baromi sok. Valószínűleg az is igaz, amit Trigo írt az index szerkesztőség besorolásáról. A félreértés vagy a véleménykülönbség abban van leginkább közöttünk, hogy kit tekintünk liberálisnak. A kategóriát Mo-on szándékosan karikírozzák. Orbán minden második megnyilvánulása arra irányul, hogy gúnyt űzzön belőlük és idiótának állítsa be őket azzal, hogy a legszélsőségesebb nézeteiket állítsa be alapértékként. De az eredeti besorolás besorolás messze nem ez. Számtalan liberális beállítottságú ember van, aki például problémának tarja a kontrollálatlan migrációt, értelmetlennek a túlfokozott BLM mozgalmat vagy nem néz szívesen üzekedő travikat egy IFA platón a szivárványos menetben.

Az indexes emberek a nagy szabadságharcukban kétségívül eltolódtak a szélsőségek felé. De volt ez itt már téma. Törvényszerű folyamat, nincs vele gond, csak épp ezért kár túllihegni az objektivitást, pártatlanságot. De rövidesen kiderül, hogy hány újságírójuk tud tényleg függetlenként működni. A többiek kereshetnek állást egy másik szektorban, mert a 444 még másfél embert sem fog tudni felvenni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.27. 06:52


Jól van, ezen nem veszünk össze. Jobban mondva ezen SEM. Mert nagyjából ugyanazt gondoljuk szerintem.
Nekem egy bajom van, F.Totti, az általad körülírt réteggel (akik közé jó ismerőseid is tartoznak): hogy nem nagyon nyilatkoztatnak ki olyan dolgokat, amelyekkel nem értenek egyet a saját világnézetükön belül. Te azt mondod, hogy biztosan elítélik a BLM bizonyos mozzanatait. Oké. Mondják ki, hogy elítélik. Az újságírók írják le. De nem. Elhallgatják, megtartják maguknak. No nekem ez a bajom. Szerintem is vannak jó arcok a liberális táboron belül. De a párbeszéd rájuk is vonatkozik. Ha én tudom dicsérni agyba-főbe a cigány gyerekeket; ha tudom sajnálni azokat a migránskölyköket, akik a tranzitzónában vesztegelnek hónapok óta; ha elfogadom, hogy az utcán csókolózik két srác, akkor a liberális réteg is mondja ki, hogy például vandalizmus is keveredett a BLM közé. Az index-olvasóknak lehet, hogy csak az 1 %-a idióta szélsőliberális, de a cikkek egy jókora része úgy van megírva, mintha az 50 % lenne elvakult libsi. Legalábbis a szerkesztőség örült volna neki.
De úgyis érted, hogy mit akarok mondani, mert kábé egy csónakban evezünk.
A liberálisok nem nagyon fognak engedni a nézeteikből. Az egyik legkedvesebb tanár kollégám, aki liberálisnak vallja magát, folyton szidja a cigányokat (csak úgy intelligensen), gúnyolódik a genderdolgokon, stb., de amikor meghallja a Mi Hazánk nevet vagy régebben a Jobbikot, már hüledezik. Nem nagyon tudom hova tenni őt. Gyűlöli a Fideszt, a jobboldali "értelmiséget", de kábé ugyanazokat gondolja a kisebbségekről, mint én.
Szóval: nagyon nehéz olyan párbeszédet folytatni liberális emberekkel, amelyben nem csak te engedsz az álláspontodból. Kompromisszumképtelenek.
Ha bevállalnák az olyan véleményeiket is, amelyek nem férnek bele a nagy liberális világnézetbe, és nem félnének a belső kirekesztéstől (Puzsér, Schiffer), akkor az origo-féle suttyókkal nem is kéne foglalkozni. Így viszont két szélsőségről beszélünk.
Sokakkal ellentétben én még most is becsülöm Vona Gábort, aki valamilyen különös célból vezérelve még mindig hidakat akar építeni a Második Reformkor Alapítványával.
Na ilyen fejlődésen nem nagyon fog keresztülmenni egy liberális.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.26. 23:44


Jó akkor én pontosítok, hogy én hogy gondolom (és Zsolti hogy gondolhatta):
- Azok a "liberális bajtársak" nem örülnek a cikk lehozásának, akik elvakult BLM fanok, és nem tűrik, hogy bármi is a mozgalmuk ellen menjen. Ez nyilván egy nagyon kicsi kisebbség azért idehaza.
- Azok sem örülnek neki, akiknek van egy olyan peace love and unity világképük, amibe a BLM tökéletesen belepasszol (a szivárványszarsággal együtt pl),és arról szerettek olvasni, hogy hogyan halad a mozgalom, és nem tetszik nekik, hogy egy ilyen cikk megkérdőjelezheti, megoszthatja az olvasót. Kb ahogy én nem akarok kurucon zsidókat dicsérő cikket olvasni, mert nem azért járok oda, úgy ők sem akarnak indexen BLM-megkérdőjelező cikket olvasni. Elismerik, hogy vannak árnyoldalai is a négerlázadásnak, csak nem kíváncsiak rá. Ez azért már egy komolyabb szegmens idehaza.
- És azok sem örülnek neki, akiknek az egész niggermosdató mozgalommal idehaza esetleg politikai céljuk van, vagy be kívánták építeni a politikájukba, mert minden ez ellen szóló cikk ezt aláássa.

És mindhárom fentebb említett csoport egyik "szócsöve" az index volt eddig. Pontosabban az indexre lehetett építeni, még pontosabban bízni bennük, hogy a népet továbbra is félretájékoztatják (vagy nem tájékoztatják) a témában.

És akkor ott van a negyedik csoport, maga az index szerkesztősége. Na ők TUTI, hogy nem örültek ennek a cikknek! Ők a második csoportba tartoznak szerintem.


Tehát a fentebb említettkből csak az első csoportra igaz, hogy nem sajnálja a nőt.
Kb te is amúgy ezeket írtad F.Totti, csak pontosítottam én is.


Aki kizárólag a saját igazát keresi mindenben, az egy fasz. A kuruc cikke ezért is volt gáz.
Igen, az a cikk rossz volt. De asszem ezt akkor meg is jegyeztük, hogy erősen csúsztat, kevés infóból komoly következtetést vont le. De ugye a kuruc ebből nem csinál titkot, felvállalja. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.26. 22:25


Dehogy nem értettem. Pontosan ezt értettem én is alatta. De akkor szerintetek az index olvasók többsége egy ilyen hír olvastán elsősorban ideges, hogy megírta a index a storyt és nem sajnálja a nőt? Ez szvsz baromság. Lehet (oké, biztos) van ilyen is, de a többség egész biztos nem.
1. Aki liberális bajtárs, az sem feltétlenül vak BLM hívő.
2. Aki meggyőződéses BLM támogató, az sem feltétlenül gondolja azt, hogy minden jó, amit a BLM nevében tesz bárki.
ÉS még egyszer. Nyilván van ilyen, de Zsolti általánosan nyilatkozott a liberális gondolkozású index olvasókról. Nem az idióta, szélsőlibsi 1%-ra értette.
A többség egészen biztosan úgy van vele, hogy történnek baromságok a BLM nevében (pl nyilvánvalóan és nem is vitatottan voltak fosztogatások), de ettől még a mozgalom célja támogatható. Márpedig az ilyen ember szerintem elsősorban sajnálja az elhunytat és empatikus az árván maradt gyermekkel. Elsősorban. És messze nem elsősorban sajnálja, hogy megírta a hírt az index. Ne állítsatok már be minden index liberális olvasót idióta vakbuzgó libsinek, aki semmivel nem törődik csak a támogatott eszmék, mozgalmak győzelmével. Csak a közvetlen ismerőseim között van vagy 4-5 erősen liberális gondolkozású bajtárs. Egyik sem gondolja, hogy a BLM nevében mindent szabad. Sőt a többségük szerint a BLM inkább káros. PEdig mind kétségkívül és erősen libsi. Nem kérdeztem egyiket sem, de egész biztos vagyok benne, hogy nem zavarta őket a cikk közlése.

Olyan ez, mintha a idegesített volna a 6-1es Spal győzelmünk csak azért, mert előtte leírtam hogy Bruno Peres szar játékos. Attól, hogy egy meccs 3-4 mozzanata ellentmond a véleményemnek, még nem fogok kifordulni magamból és nem fogok bánkódni egy Roma győzelem miatt. Mint ahogy egy normális/átlagos liberális is örül a tárgyilagos hírközlésnek és sajnálja a meggyilkolt embert. Akkor is, ha a véleményével ellentétes események történtek. Aki kizárólag a saját igazát keresi mindenben, az egy fasz. A kuruc cikke ezért is volt gáz. Ott pl az szerző le merte írni, hogy lám lám ez is bizonyítja, hogy az egész BLM terrorista mozgalom.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.26. 15:23


persze hogy Zsolti mondja jól
nem is értem F.Totti, hogy mit nem értettél Zsolti írásán. Szerintem csak még álmos voltál reggel :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.26. 09:39


Én is ezt érzem, tomm.
F.Totti, annak nem örülnek szerintem a liberális bajtársak, hogy az index ilyen tárgyilagosan lehozta a hírt.
Jobb lett volna le se hozni szerintük. Én így értettem.
Mert az ilyen cikkektől léket kap a BLM.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.26. 09:24


En nem erzem raeroszakolasnak.
Ha a blm-et egy kicsit is komolyan vesszuk, ha elhisszuk, hogy egyenloseg fele torekesunk stb, akkor itt elegge megbicsaklik a tortenet, hogy egy niggerezes, tehat egy szo kimondasa halalt erdemel. Es tessen felmenni a jutyubra. Vannak ilyen videok, hogy egy niggerezesert azonnal utnek. De vannak ilyen "prank'-ek, kandikameras felvetelek, hogy a feher gyerek odamegy egy fekahoz, kezeben egy szorolappal amin NIGA nevu szorakozohelyet hirdetnek (nyilvan kamu)es megkerdezi, hogy hol van a niga. MINDEN esetben felhaborodas es minimum lokdosodes a valasz, de az esetek tulnyomo tobbsegeben azonnal bunyozni kezd a feka, es van olyan is, ahol hiaba mondja a srac, hogy ez csak prank, ez csak prank, es probalja mutatni a szorolapot, a nigust nem erdekli es frankon uti a gyereket.
Mikozben a negerek sajat magukat, de a FEHEREKET is nigazzak folyamatos jelleggel, ugy hasznalva a szot, mint mi a havert akar egy ismeretlenre is.

Nincs itt semmifele raeroszakolas: a feher turjon mindent, a fekete meg szinte mar torvenyesen olhet egyetlen szo miatt. Mert az index is kulonbseget tesz az all lives matter es a niggerezes kozott, szinte elfogadhato magyarazatkent irja le a niggerezesre valaszul kapott olmot.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.26. 08:50


Zsolti írta:Nem is fog tetszeni a liberális bajtársaknak.

Mi kellene hogy tessen rajta? Lelőttek egy nőt. Egy fiatal anyát. A gyilkosságra ráerőszakolják a BLM vs világ hisztériát. Kinek kellene hogy ez örömöt okozzon? Szomorú történet, undorító körítéssel és média hisztivel. Tényleg nem értelek Zsolti.

(egyébként ha vkinél minimális örömöt éreztem, az pont a kurucos cikkíró volt, aki az eset kapcsán világgá ordíthatta az összes fóbiáját, amit szerinte ez az eset is ékesen bizonyított. Mondjuk ő most pont szomorú, hogy ez így megjelent az indexen)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.26. 07:03


Trigo, az a cikk valóban furcsa.
Csak már este nem volt erőm berakni és beszélni róla. :)
Ilyen cikket egyetlenegyet sem olvashattunk George Floyd óta az indexen.
Nem is fog tetszeni a liberális bajtársaknak.
Na talán ezt nevezik újságírásnak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.25. 23:02


Ezen mit csodalkozol?
Volt itt a forumon is, aki szent istvant meg tobb mas nagy nevu kiralyunkat legyilkosozta, mert nem volt kepes tortenelmi kontextusba helyezni az esemenyeket .
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.25. 21:30


Nem azt mondtam, hogy anno nem kellett volna ledonteni a sztalon szobrokat.
én sem mondtam, hogy ezt mondtad :wink: És azzal se lenne gondom, hogy a négerek egy része le akarja dönteni azokat a szobrokat. Azzal van gondom, hogy ha 1.) ez sikerül is nekik mint egy szaros kisebbség még szarosabb kisebbségeként, 2.) a fő gond az (bár ebbe már nem akartam belemenni, de muszáj, bár reméltem Zsolti ezt kifejti), hogy ezt nem csak a négerek akarják! Hanem a BLM tüntetők egy része agymosott fehér. És bizony ők is döntögetik a saját hőseik szobrait.

Es ok ebbol elnek. Mintha raikonen nem tudna tolatni.
találó példa :D Vagy pontosítva: tudna tolatni, de baszik hátranézni, és kukát, mindent borogatva nyomná gázt :)



és most jön a poén
Zsolti, EZT NÉZD!!!!!!!!: Ezt nézzétek:
https://index.hu/kulfold/2020/07/25/jes ... ssag_vita/
vesszek meg, ha nincs összefüggés ezen cikk megjelenése, és az egész indexes hercehurca között
holott az írója is felmondott, ott a listában megnéztem
de ez a cikk vazze. Ebben a cikkben nincsen magánvélemény, nincsen helyesírási hiba!!! Kétszer néztem át, hogy biztos hogy jól olvasom, hogy semmi szubjektív vélemény? De nincs. Ez a tényeket írja le.
ÉS MINDEZT EGY OLYAN TÉMÁBAN/ESEMÉNY KAPCSÁN EGY VEZÉRCIKKBEN, amit napokkal ezelőtt megírt a kuruc, és agyonhallgatott minden más média. És még véletlenül sem illeszkedett be az indexesek világába.
Mondjátok, hogy ez véletlen!

és még írják is, hogy nem nagyon volt a médiában a hír:
Nem úgy tűnik, mintha egy világ minden szegletébe eljutó, sokaknak szimbolikus jelentőségű gyilkosság sajtótájékoztatója lenne. Pedig a 24 éves Jessica Doty Whitaker halála az alternatív jobboldali sajtóban, a Facebookon, Redditen és egyéb fórumokon óriási érdeklődést váltott ki, ellen-George Floyd sztoriként terjedt, a család gyűjtésére 2500 adományozótól 86 ezer dollár gyűlt eddig össze, miközben az amerikai országos médiába és hírügynökségekbe nem jutott el, még a Trump-szimpatizáns Fox News országos kiadásába sem.
és most meg mégis berakják:)
A 24 éves, házi ápolóként dolgozó nő meggyilkolása a halála előtt állítólagosan mondott három szó miatt osztja meg az embereket:
már ezzel hogy "osztja meg" nagyobb dolgot tett le az index az asztalra a témában, mint eddig összesen

de lehet itt a magyarázat rá:

https://kuruc.info/r/2/215597/
gyerekek, most lehet jelentkezni :))
"Az oldal tartalmát főleg az állami Magyar Távirati Iroda (MTI) híreivel töltik a régi, távozó stáb jelenleg felmondási idejüket töltő tagjai."
Ha egy az egyben bemásolták a fenti cikket valahonnan, akkor még érteném is az egészet :) De a témaválasztás akkor is érthetetlen lenne a cikk szerzőjétől
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.25. 21:25


https://index.hu/kulfold/2020/07/25/jes ... ssag_vita/

Tessek. Index...
Ha valaki niggerezik, akkor, ha nem is normalis,de kb elfogadhato, hogy "kemenykednek", majd lovoldoznek.
Es az index nem alternativ valosagban van.. hat aki szerint ez a valos valosag, annak csak gratulalni tudok!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.25. 19:59


Nem azt mondtam, hogy anno nem kellett volna ledonteni a sztalon szobrokat. Hanem, hogy ha a nekunk nem tetszo szobrok ledonteset helyeseljuk, akkor vegyuk figyelembe, hogy amikor egy nigger le akarja donteni egy olyan szobrot, aki az o uk-uk apjat rabszikent dolgoztatta, az a sajat szemszogebol ugyanugy elfogadhato. De legalabbis nem csipobol elitelendo.

Naja. A hejjesirras teleg ojan szinten vot hogy, aztat mar nem lehettet ellutesel matyaraszni. Ez mar tobb, mint igenytelenseg. Ez a magyar nyelv es az ujsagiroi szakma konkret arcul kopese. Es ok ebbol elnek. Mintha raikonen nem tudna tolatni.
Tenyleg teljesen szabadon mukodhettek, mert egy kicsit is odafigyelo ujsagnal ilyen nincs.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.07.25. 18:20


3. A beszántásuk újabb bizonyítéka mennyire beteg országban élünk.

van egy kérdésem. Azontúl hogy mindenki beszél arról, hogy mi VÁRHAT vagy várhatott volna az indexre, van bármi bizonyíték arra, hogy a fidesz ezzel beszántja őket? Mármint ok, mindenki "tudja" hogy ez jön, de a félelmen és találgatásokon kívül van erre bizonyíték is mostanáig? (Mert az okokra igazából nem voltam kíváncsi már ebbben a témában. A rinyálás elhajtott már az indexről.)

tomm: a szobordöntögetésről szóló szösszenetedet nem kommentálnám, mert érthetetlen az egész összehasoníltásod. Szegény 56-osaink forognak a sírjukban ha olvassák.

Zsolti:
(És én annyiban módosítom a szavazásbéli álláspontomat, hogy ha KÖTELEZŐ lenne szavazni, és a Fidesz és egy baloldali ellenzék közül lehetne választani, akkor most a Fideszre szavaznék. Soha nem gondoltam volna, hogy eljön nálam ez a pont. De hát hálistennek ott van a Mi Hazánk, amelyre ellőhetem a felesleges szavazatomat. :) )
én sem gondoltam volna, de ugyanezt tenném/mondom jelenleg

eric:
MIndegyik egy újabb lépés afelé, hogy sose szabaduljunk meg a nertől, ami nekem nem jó.
ja így ok. Amúgy pont a minap mondtam valakinek (Balatonon), hogy attól sosem kell félni, hogy a paraszt ne jusson le a Balatonhoz, a vízhez, mert Mészárosék felvásárolják az egészet. Csak éppen az egész fizetős lesz. Ebből van a pénzük.:)

Ebben van valami, viszont ha előre eldöntöd, hogy ami az indexen van, az nem igaz/torzított igazság, az szerintem nem bővíti a látásmódot. Ilyet én is csinálok, időnként olvasok origót meg 888-at de ettől még nem leszek tájékozottab.Ha valaki elolvas mindent a témában, majd utólag szűri le, hogy mi lehet az igazság, az más, de ha jól értem itt nem erről van szó.
Hol írtam, hogy előre eldöntöm??? Épp hogy nem, de mégis szembesültem vele napról napra, olvasás közben, hogy megint átvernek. De nyilván azért ez nem volt minden egyes cikkre igaz. Viszont az egyes újságírójukról azért az évek alatt már kialakult egy képünk, és ha tudjuk, hogy ő hogyan gondolkodik a világról, akkor nem fog saját magával szembe menni a cikkeiben sem.
És direkt pontosítottam, hogy nem tájékozottabbak vagyunk, hanem csak jobban látjuk a látásmódbeli különbségeket. Ennyi.
Szinte minden olyan cikket elolvastam/megnéztem mindkét helyen, ami volt az indexen is és a kurucon is. Ez helyből két látásmód , kétféle megközelítés. És ez máris eggyel több annál, mint amit az indexolvasók 90% hoz, hisz ezek CSAK indexet olvasnak.(az aránnyal lehet vitatkozni, az csak hasraütés)

És szerintem tök gáz, hogya lipsi szó ilyen degradáló lett, mintha lenáciznál valakit
az egyrészt libsi, másrészt jah, ha nekik lehet nácizni, akkor nekem meg ezt :) De jah mondhattam volna mást helyette most igazad van

Zsolti, a felhozott példák jók és érthetőek, de pont ezekben a témákban nem találsz objektiv irást sehol.
Dehogynem. Ami a tényeket közli. Onanntól, hogy belerakja az írója a magánvéleményét, onnantól persze hogy nem objektív. Az index meg kőkeményen belerakta. :) De attől még hogy más is belerakja, ettől még nem lesz ez helyes és igaz.
Viszont ez a pár kiragadott példa arra elég, hogy leird miért nem szeretted az indexet, de arra nem, hogy leird mi volt az index, mert ennél sokkal több téma volt ott. Korrupciós ügyek, párton belüli viszályok, ellenzéki balfaszkodások, stb. (és nem a velvetre gondolok, mert az pl a legalja mindennek)

Egy példa. Én szélsőjobbos vagyok, megírok pár cikket, amin nyilván érezni fogjátok adott témában azt, hogy merre húzok politikailag. Sőt, néha annyira durván beletolom a véleményem, hogy kinyílik a máshogy gondolkodók zsebében a bicska. Maaaaaaaajd megírok pár másikat is tök más témában, amiben nem fogjátok érezni. Ettől még tudni fogjátok, hogy egy szélsőjobbos gaz náci vagyok? :) Igen.
Na ilyen az index. Némelyk témában , cikkeben nem volt benne számomra sem rossz gondolat, sugallás. Mégis tudom, hogy aki írta, az hogyan viszonyul a világhoz. Ettől még a cikk hozta amit elvártam tőle.
Azaz hozta volna, mert ha minden rendben volt, akkor JÖTT A HELYESÍRÁS :D :D :D :D

És a független szerintem nem azt jelenti, hogy semmiféle ideológiához nem kötődik, csak hogy párttól független, nem fölülről mondják meg miről lehet irni és miről nem.
Ez akár lehet is így. De akkor ilyen értelemben a kuruc is független. Idiológiailag viszont pontosan olyan elfogult az index is, mint a kuruc. Csak az előbbi folyamatosan azt hangoztatja, hogy csak ők tudják megmondani az országnak mi a tuti, és vérig sértődnek , ha ezt nem tehetik meg.

A mondandóm lényege, hogy szerintem itt félre kéne tenni a balos-jobbos ellentéteket, és fidesz-nem fidesz oldalak közül kell(ene) választani.
Volt ilyen is, próbált már mindenki mindent 4 évente. :) Jelenleg az van amit fentebb Zsolti írt. BÁRMIT csináljon a Fidesz, akkor sem fogok a baloldalra szavazni, mert az az apokalipszist hozná most el. De nekem úgyis itt a Mi Hazánk. :wink:

Reméljük egyre többen leszünk, hogy legalább újabb 2/3 ne legyen.
na igen, az mondjuk nem ártana
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.25. 16:32


Így igaz, tomm.
Eric, nem kell lezárni a témát. Pont az ilyen emberek kellenek ide, mint te. Trigo a megmondhatója - többek között -, hogy itt régebben mekkora pörgés volt. :)
És amiket írtál, az abszolút jogos és igaz. Komolyan. A taktikai szavazás teljesen rendben van.
Csak én félek, hogy ha beborítják egyszer a Fideszt, akkor előbb-utóbb még nagyobb szarság jön.
Persze a puding próbája az evés. Elég nagy slamasztikában vagyunk, mi, magyarok.
Olyan rossz ezeket kimondani egy Roma-fórumon, de ahogy Cé Ronáldó, úgy Orbán is egy zseni. :)
Utáljuk, nem szimpatikus, de k.rva jó abban, amit csinál.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.25. 15:04


Mert a ballib sajto, a ballib partok stb nem alternativ valosagban elnek? De!
Szinte biztosan nem fogok elmenni szavazni, mert ellenzem a tartosan kulfoldon elo emberek szavazasat, de hohy ezekre a sajat p.csuket sem talalo, magukat baloldalinak meg demokratanak nevezo, valojaban a kuricinfo szintjen demokrata bagazsra nem szavazok az is biztos.
De sztem ha hazamegyek sem szavazok, max egy magy f.szt rajzolok a szavazolapra.
Az index meg sehil sem fugfetlen, csak jobban/okosabban csinaljak, mint az origonal. Mint latjuk eresmenyesen, siman beadjak a nagyon nagy fuggetlenseguket sokaknak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2020.07.25. 14:15


Trigoria írta:Most meg ne sértődj, szerintem nem is így értetted, de ez a mondat tipikus olyan, mint a mindenkori ellenzék felfogása :)
Nekem nem minden rossz, ami a fidesznek jó. Nem fekete vagy fehér minden nálam.
Nem fogalmaztam egyértelműen, nem a kormányzati intézkedésekre gondoltam (az tényleg nem fekete vagy fehér), hanem a hatalom épitésre. a balaton, a turizmus, cégek vagy a sajtó bekebelezése. MIndegyik egy újabb lépés afelé, hogy sose szabaduljunk meg a nertől, ami nekem nem jó.
Trigoria írta:tudod szoktuk mondani, hogy mi itt (szélsőjobbosok) olvasunk sok helyről, de a libsik pl sosem olvasnak kurucot vagy más szélsőséget, ergo hitelesebbnek tartom (lehet tévesen) a mi tájékozottságunkat az övéknél. Vagyis inkább a látásmódbeli különbségeket látjuk talán jobban, szembesülünk velük nap int nap. Most itt nem rólad beszélek, hanem általánosan mondom.
Ebben van valami, viszont ha előre eldöntöd, hogy ami az indexen van, az nem igaz/torzított igazság, az szerintem nem bővíti a látásmódot. Ilyet én is csinálok, időnként olvasok origót meg 888-at de ettől még nem leszek tájékozottab.
Ha valaki elolvas mindent a témában, majd utólag szűri le, hogy mi lehet az igazság, az más, de ha jól értem itt nem erről van szó.
És szerintem tök gáz, hogya lipsi szó ilyen degradáló lett, mintha lenáciznál valakit

Zsolti, a felhozott példák jók és érthetőek, de pont ezekben a témákban nem találsz objektiv irást sehol. Én pl nem is nagyon olvastam ezekről, csak felületesen, mert egyik oldallal sem értek egyet.
Viszont ez a pár kiragadott példa arra elég, hogy leird miért nem szeretted az indexet, de arra nem, hogy leird mi volt az index, mert ennél sokkal több téma volt ott. Korrupciós ügyek, párton belüli viszályok, ellenzéki balfaszkodások, stb. (és nem a velvetre gondolok, mert az pl a legalja mindennek)
És a független szerintem nem azt jelenti, hogy semmiféle ideológiához nem kötődik, csak hogy párttól független, nem fölülről mondják meg miről lehet irni és miről nem.

Zsolti írta:Én soha nem fogok a Fideszre szavazni, de most már kezdem látni 10 év napi szintű politikai hírolvasás után, hogy miért építik ki a saját véleményterrorjukat.
Hogy a másik oldal véleményterrorját ellensúlyozzák.
Most a mértéken lehet vitatkozni, de a tényen nem: a baloldali/liberális/független sajtó is ugyanígy elnyomta a konzervatív oldalt.
Meg el is fogja majd, ha újra eljön az ő idejük.
Itt kétfajta oldal van, bal/ballib vs jobb/konzervativ, meg van a fidesz valóság vs valóság.
És nem az a baj a fideszmédiával, hogy jobboldali, hanem hogy egy alternativ valóságban él.
De mivel a fidesz jobboldlai, illetve magyarország nagy része is inkább jobbos, ezért sokan tapsikolnak ha eltaposnak egy balos-ballib lapot, pedig itt többről van szó.
A mondandóm lényege, hogy szerintem itt félre kéne tenni a balos-jobbos ellentéteket, és fidesz-nem fidesz oldalak közül kell(ene) választani.
Na mindegy, ez csak az én véleményem, nem meggyőzni akarlak titeket, de kicsit jobban megértettem a miértjeiteket, meg talán ti is az enyémet, erre jó volt ez a kis eszmecsere.
Részemről lezárva a téma.

F.Totti írta:Rajöttem, hogy tök mindegy ki az alternatíva (vagy van-e egyáltalán) , mindig elmegyek majd szavazni és mindig a Fidesz ellen szavazok. Ja, tudom hogy ez így WTF, de akkor is.
Szerintem nem WTF, én már pár éve eljutottam ide, meg elég sokan mások is, a taktikaiszavazás meg a hasonló oldalak sem véletelnül jöttek létre. Reméljük egyre többen leszünk, hogy legalább újabb 2/3 ne legyen.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.25. 13:41


Tomm, tudtam, hogy fel fogod hozni a kommunista szobrok ledöntését.
Nem vagyok nagy töris, de szerintem kicsit más a kontextusa az amerikai vandalizmusnak.
Ott nem szimplán a múltról van szó, nemcsak a történelemről, hanem kőkemény fehér-fekete ellentétről is.
(És én annyiban módosítom a szavazásbéli álláspontomat, hogy ha KÖTELEZŐ lenne szavazni, és a Fidesz és egy baloldali ellenzék közül lehetne választani, akkor most a Fideszre szavaznék. Soha nem gondoltam volna, hogy eljön nálam ez a pont. De hát hálistennek ott van a Mi Hazánk, amelyre ellőhetem a felesleges szavazatomat. :) )
Higgyétek el, hogy ekkora hátszéllel, ilyen támogatottság mellett a legaranyosabb baloldali/liberális politikus is Orbán 2 lenne Magyarországon. Ez szinte biztos.
Természetesen pusztuljon az összes férgese, ami miatt az ember ilyen döntésekre kényszerül.
Én nem akarok szivárvány-kormányt.
Akkor legyen inkább DK-s kétharmad.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.07.25. 11:22


Sokféleképpen meg lehet ítélni az index.hu-t, de a vérfideszes agymosottak kivételével azért 3 dologban majd mindenki egyetért :
1. Gerinces dolog volt hogy felállt együtt a szerk. Respekt.
2. Így vagy úgy, kicsit vagy nagyon, de hiányozni fog.
3. A beszántásuk újabb bizonyítéka mennyire beteg országban élünk.

A fidesznyik arrogancia, amivel a történetet kezelik egy valamire jó volt. Rajöttem, hogy tök mindegy ki az alternatíva (vagy van-e egyáltalán) , mindig elmegyek majd szavazni és mindig a Fidesz ellen szavazok. Ja, tudom hogy ez így WTF, de akkor is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.07.25. 09:04


Mondjuj oszinten szolva ezt a nagy szoborsontogetes-ellenesseget sem ertrm. Mintha itt nalunk ne lettek volna szobordontesek, utcaatnevezesek stb. Es micsoda nagy dolog volt. Meg a torikonyvekbe is bekerultek! Ja, hat azok nekunk nem tetszo, mi ket irritallo, sajat gyilkosaink es tonkretevoink szobrainak ledontese volt. Most a negerek dontokgetik az oket serto, oket gyilkolo, kihasznalo emberek szobrait.
Sztalin meg a tobbi kutya a mi tortenelmunk reszei voltak, oszt az megis rendben van. Vaj?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.07.25. 06:48


Szerintem már régóta kutatják az anyagi forrását annak, hogy az indexesek nagy része egy új álláshelyen egyesüljön.
Az a baj, eric, hogy ha az index egy picit is próbálná megérteni az átlagemberek problémáját, és egy kicsit is próbálná jobbról is szemlélni a dolgokat, akkor sokkal-sokkal szimpatikusabbak lennének.
Pl.:
-ha nemcsak a gyöngyöspatai cigányok szemszögéből nézték volna a dolgokat, hanem a gyöngyöspatai nem romák nézőpontjából is (mert ugye aki egy picit is "éli" az életet, az tudja, hogy semmiféle tényleges szegregáció származás vagy bőrszín miatt nem történt)
-a migránskérdésben nem próbálták soha figyelembe venni az "őslakosok" álláspontját
-a BLM tüntetések verték ki nálam végleg a biztosítékot: amikor a bolond Trump józanabbul értékeli a dolgokat, mint az index, ott baj van. Egyetlen cikkben sem ítélték el a rombolást, a vandalizmust, a szobordöntögetést. Sőt, élvezkedtek rajta.
Na emiatt nem fog hiányozni az index.
Ahhoz meg lesz elég média, hogy a tényleges hírekről tájékozódjunk.
Én soha nem fogok a Fideszre szavazni, de most már kezdem látni 10 év napi szintű politikai hírolvasás után, hogy miért építik ki a saját véleményterrorjukat.
Hogy a másik oldal véleményterrorját ellensúlyozzák.
Most a mértéken lehet vitatkozni, de a tényen nem: a baloldali/liberális/független sajtó is ugyanígy elnyomta a konzervatív oldalt.
Meg el is fogja majd, ha újra eljön az ő idejük.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég