Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.05.12. 20:46


zsolti írta:Egy ilyen cikkel miért bosszantja a magyar lakosságot

igazából csak téged akarnak bosszantani :)
amúgy persze erősen általánosítás volt, de ilyenen ne bosszantsd magad (amúgy meg UFO-k is lehettek, teheneket szoktak lopkodni)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.12. 19:31


Egy ilyen cikkel miért bosszantja a magyar lakosságot az első vagy második számú fősodratú internetes hírportál?
Nyilván nem az a baj,hogy nem írták ki,hogy cigányok.Rendben,azt ne írják.Polkorrekt.
De akkor miért azt írják,hogy MAGYAROK?
Így korrektebb lenne:Nézzük,mennyit lopnak Magyarországon!
De nem,a MAGYAROK lopnak...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.12. 17:55


kuruc is írt róla
cigánymosdatás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.12. 15:01


Ezt most komolyan gondolja az index?! :shock:
Mennyit lop a magyar???

http://index.hu/belfold/2015/05/12/igy_ ... allatokat/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.12. 14:10

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.11. 07:57


jaja, felesleges halálsoron tartani olyat, akiről bebizonyosodott a tette. le lehet zárni az ügyét minden lelkiismeret furdalás nélkül és máris állhat a kivégző osztag elé. A kötél nagyon olcsó megoldás, de még 10 golyó sem lehet túl költséges.

amúgy ezzel a halálbüntetéssel tényleg egy apró bajom van, mégpedig ha lenne és mondjuk pikk-pakk kivégeznék az illetőt, akkor azt sajnos úgy tennék, hogy kb. szinte semmit nem szenvedne. Pedig megérdemelné, hogy szenvedjen, hogy a halál egy hosszas szenvedés után már megváltás legyen neki. De erre nem lehet mit kitalálni, túlságosan civilizált már a világ ehhez. Egy két cigó esetében egy sima kivégzés is megbarnítaná a nacót...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.10. 22:46


na igen, nem kell a halálsoron tartani évtizedig
nem egyszerű kérdések ezek az biztos
de amíg ma Magyarországon az egész büntetőjog és annak betartatása egy vicc, addig maga a halálbüntetés visszaállítása sem hozna csodát
itt az egészet rendszert kéne megreformálni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.05.10. 20:31


Trigoria írta:
és akkor ez a tetves retek kap 15 évet, majd pedig ha kiszabadul 12 év után, folytatja ott, ahol abbahagyta, mert nem tud beilleszkedni a társadalomba, mert az nem engedi.
sajnos cigányéknál a börtönviselt cigány az a valaki, menőbb. Tehát náluk aki bent volt, az még "komolyabb" emberként jön ki (meg gyúrhatják is bent magukat orrba szájba). Tehát rájuk a börtön semmiféle visszatartó erővel nem hat jelenleg. Max ha tényleg - de TÉNYLEG - életfogyt lenne. De az én pénzemből kösz, de olcsóbb a lámpavas.

Vicces A nyugati világban az egyetlen helyen ahol alkalmaznak halábüntetést, kiszámolták hogy egy halálbüntetés többe van mint az életfogyt. Nem tudom pontosan miért, de valszeg azért mert egy halálsoron lévő arc ügyét hatnyolcmillárdszor megvizsgálják mielőtt halálra ítélik, és közben eltelt időben (ami súlyos tízévekben mérnek) meg ugyanúgy etetni kell mint egy normál foglyot. Szóval a lámpavas tényleg olcsóbb lenne kérdés, hogy méreginyekció is az-e. (Két kivégzési mód szimbolikus, a modern illetve régi típusú halálbüntetést hivatottak reprezentálni.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.09. 19:36


Jó kis beszélgetés Dopeman és Sziva Balázs között.
Tuti ez az új N1. :)

http://alfahir.hu/ko_dopeman_vs_sziva_balazs
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.09. 09:43


Trigoria írta:De az én pénzemből kösz, de olcsóbb a lámpavas.

erre írtam én is, hogy igaz demagóg ez az én pénzemből szöveg, de reális és igaz. statárium, lámpavas, golyó!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.08. 22:06


és akkor ez a tetves retek kap 15 évet, majd pedig ha kiszabadul 12 év után, folytatja ott, ahol abbahagyta, mert nem tud beilleszkedni a társadalomba, mert az nem engedi.
sajnos cigányéknál a börtönviselt cigány az a valaki, menőbb. Tehát náluk aki bent volt, az még "komolyabb" emberként jön ki (meg gyúrhatják is bent magukat orrba szájba). Tehát rájuk a börtön semmiféle visszatartó erővel nem hat jelenleg. Max ha tényleg - de TÉNYLEG - életfogyt lenne. De az én pénzemből kösz, de olcsóbb a lámpavas.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.08. 09:19


Tomm,basz. meg,ezen a vérfarkasos példán még mindig röhögök. :lol:
Pedig német érettségi felügyelet közben nem olyan jó végig mosolyogni. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.08. 08:03


Trigoria írta:Es tessek egy aktualis logathato azonnal:
https://kuruc.info/r/2/142951/

elolvastam...elszámoltam tízig...az is kevés volt...kibeb*szottul felb*szta az agyam...az utolsó képen, ott hárman, na, kapásból mindet lehetne lógatni. kérdezés nélkül.

és akkor ez a tetves retek kap 15 évet, majd pedig ha kiszabadul 12 év után, folytatja ott, ahol abbahagyta, mert nem tud beilleszkedni a társadalomba, mert az nem engedi.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.08. 07:59


tomm cigányokhoz való hozzáállása roppant szimpatikus, ugyanolyan, mint az enyém :)

nekem egy bajom van az életfogytig tartó büntetéssel, ami kicsit demagóg, hogy mégis csak az "én" pénzemen dekkolna élete végéig és mondjuk nem ismerem a fegyházak viszonyait, de én elsősorban ilyen monte cristós körülményeket tudnék elképzelni nekik, amibe akár bele is dögölhetnek.

abban csak bízni tudok, hogy a halálbüntetésnek lenne visszatartó ereje, mert akik gyilkolnak, azok mind elborult elmék, de talán van köztük olyan, aki előre fel tudja mérni tettének következményét...bár kétlem. viszont ha ezeket a gyilkosokat sorban akasztanák fel, vagy sortűzzel végeznék ki ha nem is statárium után, de rövidesen a tárgyalást követően, akkor lehet, hogy kevesebb cigó merne azonnal kést, kardot, fegyvert rántani.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.07. 20:47


Tomm utolso bekezdesevel egyetertek. Vagy az vagy a halalbuntetes. Semmi mas nem hat. De ez a ketto higgyetek el hatna. Ha csak nehany cigo nem menne oregezni ezert, mar megerne.
Es tessek egy aktualis logathato azonnal:
https://kuruc.info/r/2/142951/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.05.07. 15:52


engem nem kell győzködni, részemről bűneset sem kell, elég ha valaki cigány, már kaphatja is az ólmot. sőt, még az ezüstgolyót sem sajnálnám tőlük, hátha olyanok, mint a vérfarkas :) az már másik kérdés, hogy mit tennél, ha az ellenőrző bizottság rád (ezáltal a gyerekeidre is, a feleséged meg min. kollaboráns) mondaná, hogy cigány vagy, mert pl az egyik bizottsági tagnak kéne a házad, a céged stb...

a két példát a videóban a bácsi emlegette, én ezért hoztam fel ezeket.

zsolti: ha valaha is olyan helyzetbe kerülsz, hogy gyilkolni akarsz akármiért is, mérget rá (haha) hogy egy másodpercig sem fog visszatartani az, hogy ezért milyen büntetést kaphatsz.

de hamár visszatartó erő: sztem az ugyanúgy visszatart, ha tudod, hogy soha nem szabadulsz. csak most nem ez a helyzet. de ha a szándékos emberölés büntetési tétele mondjuk 80 évnél kezdődne, akkor mindjárt másról beszélnénk.
magyarán először azt kéne megoldani, hogy a szándékos emberölést végrehajtók soha ne kerüljenek vissza a társadalomba. ennek mikértjéről lehet vitázni, de sajna nem erről van szó.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.07. 15:49


Tomm,furcsa lesz az én számból hallani,de Bárándy magatartása nekem nagyon szimpatikus volt.Többször igazat adott Apátinak,nem nácizott,higgadt volt.Ennyi bőven elég,hogy lehessen vitázni.Azért Apáti is bőven mondott jogi dolgokat.
Amúgy meg egy jó ügyvéd simán eléri,hogy ne lehessen senkit halálbüntetésre ítélni.
Nem tudok egyértelműen állást foglalni,de ha pisztoly van a halántékomon,akkor:kell a halálbüntetés,lenne visszatartó ereje,de szerintem megvalósíthatlan,hogy az aljas gyilkosok jókora százalékát így büntessék.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.07. 15:16


tomm, mondtál két példát, ahol nem lehetne egyértelműen megállapítani az elkövetőt. az már csak személyes véleményem, hogy egyikért sem kár, még te sem sírnál értük. viszont sajnos van száz másik ügy, ahol bizony lóghatna a lámpavason simán az elkövető, most így hirtelen az a rendőr pszichológus csajszi jutott eszembe, na annak a gyilkosa egyértelműen, bizonyítottan meglett. pokolra vele!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.05.07. 14:37


elég érdekes volt ez a "vita". bárándy uraság, mint jogász, jogi nézőpontból közelitette meg a kérdést, úgy is érvelt. ellenben a jobbikos úgy érvelt, mint egy random ember az utcáról. ez elég furcsa, ha jól láttam, ő is jogász.

nem hinném, hogy lenne bármiféle elrettentő ereje a halálbüntetésnek. se cozma ügyben, sem az olaszliszkai ügyben nem történt volna semmi, mivel nem lehet eyértelműen rábizonyitani senkire. márpedig halálbüntetést még a jobbikos szerint is csak az egyértelmű, minősitett emberölési ügyekben lehetne szóba hozni. azok meg nem fognak mérlegelni.
inkább csak parasztvakitásnak tűnik az egész, orbán részéről is, meg a jobbik részéről is. úgy vezetnék be a hlalálbüntetést, mint ahogy kilépnének az euból: eddig egyértelműen, most már csak majd, egyszer....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.07. 14:33


https://m.kuruc.info/r/9/142938/
Na az ilyen cikkek a kedvenceim a kurucon
Mert mit tanulsz errol a torikonyvben? Egy szaros mondatot. Az is kamu.

Sn: nekem szakadt mar el gumi. tobbszor is. :) Ebben nem lehet nem hinni, mert van ilyen.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.05.07. 08:35


én az abortusszal kapcsolatban megmondom őszintén nem tudok állást foglalni, kevésnek érzem magam hozzá. Mondjuk az ún. gumiszakadásban nem hiszek. De az is érdekes, hogy az én életemben sosem fajult odáig a dolog, hogy abortusz legyen a vége. Viszont ismerek jó pár lányt, azóta asszonyt, ahol volt abortusz. Nem akarok diszkriminálni, de eléggé jellemző az a társadalmi réteg, ahol ez előfordul. Persze vannak kivételek. Mint mindenhol.

viszont a halálbüntetést nem hogy jó ötletnek tartom, egyenesen szükségesnek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.06. 23:23


jó a cikk zsolti
jól érvel
az abortuszról én mindig azt mondom, hogy sajnos a szükséges rossz
mindig az a lényeg ennél nálam, hogy ha VÉLETLEN becsúszik egy gumiszakadás, vagy ilyesmi, mondjuk egy 16 éves lánynál, akkor az tartsa meg a gyereket és csessze szét az életét és a srácért is?
Továbbá Spártában is működött a Taigetosz, és sajnos nem sajnos, a mai világban is hasznos lenne.

a halálbüntetést meg mindig is akartam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.06. 17:18


Egy nagon kulturált és hasznos vita a halálbüntetésről az ATV-n.MSZP vs. Jobbik:

http://alfahir.hu/jobbik_mszp_vita_a_halalbuntetesrol
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.05.06. 16:01


Abortusz,halálbüntetés...
Érdekes morális kérdések:

https://kuruc.info/r/7/142926/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.05.05. 20:57


https://kuruc.info/r/4/142867/
nem szarozik az Öreg
sajnálom, de meg is értem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég