Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.06. 10:36


Nyugalom,a német szociáldemokrata kormánypárt már intézkedik.
Szerintük mindenféleképpen meg kell figyelni...
...
...a német radikalizálódó, szélsőjobbos pártokat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.06. 10:05


hat en nagyon jokat rohogok ezen.
a legnagyobb, hogy egy rendornonek is benyulkaltak a bugyijaba :D :D

az ijedesen en mar reges-reg tul vagyok, mar csak arra varok,, hogy mikor sokall be a nep, az Istenadta nep, mely oly boldog ...... mint a barom...
es minden egyes ilyen esemeny kozelebb visz ehhez, ugyhogy orulok
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.06. 09:47


A kölni eseményekről volt már szó?
Könnyű lenne elintézni, hogy azt kapta a sok bamba (Refugees welcome...), amit érdemel, de igazából baromi ijesztő. Alig vannak itt pár hónapja, munkájuk nincs, a lakhatásuk gondolom ideglenes, de már szerveződnek. Fegyverhez még nem tudnak jutni, de egy-két éven belül az is meglesz. Mi a f@szt várunk/várnak tőlük? Mitől ne radikalizálódnának? Vagy miképp integrálódnak?
Belőlük lesz az olcsó szakképzett munkaerő? Merkel, de idióta ri.anc.

Illetve ami még furcsa, hogy hol van ilyenkor a német szélsőjobb? Innen úgy tűnt, hogy Németországban azért van egy 10-20ezres könnyen mozgatható és aktivizálható radikális réteg. Oké, hogy tűzzel vassal üldözi őket a hatóság, de ha a Blockupy 20ezer embert ki tudott vinni a frankfurti EKB székházhoz, akkor a Dóm elé miért nem mennek el tízszer ennyien? Vagy a rendőröket egyszerűbb betámadni, mint a arab patkányokat?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.05. 23:20


http://nemzeti.net/osloi-rendorseg-elve ... 90109.html
erre számítok Európában majdnem mindenhol, ha nem szabunk gátat ennek az egésznek és nem baszarintjuk vissza ezeket oda ahonnan jöttek.
Sőt igazából én már lélekben felkészültem erre asszem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.05. 13:20

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.05. 02:47

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.05. 00:27


http://nemzeti.net/osszeomlas-szelen-a- ... 88099.html
kis szenét cinikusok, hogy van pofájuk gyúnyolódni a MÁV-on :D rohadt szemetek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.04. 16:43


úgy értettem, hogy tuti nem gondolta komolyan, vagy nem így :wink:

https://kuruc.info/r/2/153281/
édes istenem, ez annyira szép
még egy állat is tudja, hogy mikor fog szülni, de ezek b.zdmeg... az állat IQ-ját se érik el

https://kuruc.info/r/56/153335/
látod jnzsblzs. Ez az ember a Ilan Moros szotridhoz képest semmit nem tett :)
miközben ezt meg lehet büntetlenül:
https://kuruc.info/r/4/153321/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.04. 09:38


de tirgo, mar miert tekertem volna ki a szavait? o maga irta, hogy amirol nem tud az tokmindegy.
namost az mar az agymosottsag csomolungmaja lenne, ha ezt csak magara/magunkra ertette, velunk barmit meg lehet csinalni, a lenyeg, hogy ne tudjunk rola, csak a szegeny kis zsidoknak ne essen bajuk, ugy se, hogy nem tudunk rola..

azert bizzunk benne, hogy nem ez a helyzet es valojaban nem tokmindegy neki, csak jopofan hangzik ezert irta, vagy tenyleg ugy van vele, hogy johet az ujabb hollo, csak o ne tudjon rola....


naja, fiatal koraban erinthetetlennek gondolja magat az ember.... de ez nem baj, sot, altalaban ez mozditotta elore a vilagot
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.04. 02:28


segíteni neked? jelenleg max úgy hogy felnyitják a szemed. Tudom tudom szerinted nyitva van már. Ezen most nem fogunk vitatkozni. :)
De persze ha neked jobb a struccpolitika, én nem erőltetek semmit. Tényleg a te dolgod. Bár én is a másik tablettát vettem volna be anno. Békésebb, boldogabb életem lenne. Viccen kívül.

tudod hányan nem csináltak törvényellenest azt mégis megütötték a bokájukat? Az érvelésed szerintem a naivitás legtökéletesebb példája (ne vedd sértésnek!). Tudsz magadra vigyázni? Meg nem csinálsz nagyon törvényellenest? Hogy aktuális példát hozzak: Miért, az egyszerű zsidó emberek anno csináltak törvényellenes dolgokat? Vagy nem tudtak magukra vigyázni? Ez elég kis részben múlik rajtad. Ha meg az aktuális kormányzat akar valamit tőled, akkor meg kb semmilyen mértékben.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.01.04. 00:46


Trigoria írta:De mivel más meg észreveszi, ezért jófej lesz, és segítene neked is, illetve aggódhat miattad is. Gondolom ez nem baj még ugye? :wink:

Miért tudnál segíteni? Nem hiszem.

zsolti írta:De gondolj csak bele, mi lett volna akkor, ha kipicsáznak az egyetemről amiatt az ártatlan kérdés miatt.

Nem dobnak ki. Nem tehették. És amúgy sem tennék meg(lusták). Tudok magamra vigyázni, és nem csinálok olyat ami nagyon törvényellenes.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 23:38

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 22:32


tomm ennyire azért ne tekerd ki amit mondott :D


http://nemzeti.net/merenylet-a-radikali ... 85239.html
ejj de ismerős ez valahonnan :evil:
vajon ezek után hogy ül kocsiba? minden alkalommal leellenőrzi a csavarokat?
vagy két brüsszeli ülés között látják sétálni csavarkulccsal, és mondhatják neki, hogy ""ááá megint kocsival jöttél látom"
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.03. 22:24


tudom en csak mondom :D
de igen, akkor elmondhatod magadrol, hogy or voltal egy halaltaborban :D

jnzsblzs:

tehat szerinted auschwitza-cal nem az volt a baj, hogy modszeresen irtottak az embereket, hanem, hogy erre feny derult!?
hat ez erdekes egy gondolkodas mod....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 20:54


tomm: én veled vagyok hééé :)
csak mondom hogy sokan haltak meg benne, ezért tőlem hívhatnák haláltáboroknak is. Haláltáborokká alakult munkatáboroknak pontosabban :) Csak tudjuk, hogy ők nem így értik, ezért nem jó a szóhasználat.
(Amúgy nyáron Zánkán melóztam ugye a gyerektáborban. Volt egy haláleset. Vízbefúlás. Ergo haláltáborban voltam! :D :D :D )

jnzsblzs: nem tökmindegy. Illetve neked igen, mert nem tudsz róla. Illetve nem veszed észre. De mivel más meg észreveszi, ezért jófej lesz, és segítene neked is, illetve aggódhat miattad is. Gondolom ez nem baj még ugye? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.03. 20:33


ok, tehat ha mondjuk egy nyari kajaktaborban vizbeful egy gyerek, akkor az egy halatabor? es vajon bortonbuntetes jar azert, ha nem vagyok hajlandi halaltabornak elismerni?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.03. 20:09


Te meg az ilyenek miatt leszel egyszer Simon.
(Vicc volt.) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.01.03. 20:04


Ezt úgy egészíteném ki, hogy közvetlenül még nem vagy nem tud róla.

Ha nem tudok róla akkor nem tökmindegy?
Ja és pont az ilyen megnyilvánulások miatt nem vagy a szememben Jürgen :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 19:24


én sem gondolom ennyire kivételesnek Zsoltit. Eleve mindketten hasonlóak vagyunk valóban, csak ő még sokkal jobban kíváncsi a másik oldalra. Én már nem. :) De sok hasonló gondokozású van még.
Illetve annyiban biztos hogy kivételes, hogy ennyire senki sem akarja mindkét oldal véleményét ismerni minden egyes témában, mint ő. És senki sem tud ilyen türelmes, és visszafogott lenni mint ő. Legalábbis senki az ismerősök között.

Kérdezted, hogy a közéletben van-e Jürgen? Nincs. És szerintem nagyon egyszerű oka van annak, hogy nincs. Mert, nincs értelmes bizonyítéka arra, amit állít. Amiket most hoztál bizonyítékokat, is egy wikipédia keresés volt, hogy teljesen hiteltelenné váljanak. Lehet, hogy a wikipédia hazudik, de valószínűbb, hogy nem. De ez csak az én véleményem.
Pont ez lett a legnagyobb baj az utóbbi évtizedekben, hogy ÉPP ARRA nincs értelmes bizonyíték, hogy lett volna az a bizonyos végső megoldás. Nem azt kellene bebizonyítani, hogy nem történt meg, hanem azt, hogy megtörtént.
Ez kb olyan, hogy én kijelentem, hogy a sütőmben élő csirkék millióit égették el gaz nácikok, és aki nem így gondolja az is gaz náci. Bebizonyítani??? ÉN LÁTTAM! És de hisz ez egy sütő b.zdmeg nem látjátok??? Tudjátok, döglött csirkét szokás benne sütni. Vágod? Na, én azt mondom, hogy élő csirkéket is sütöttek benne. Láttam nem érted??? Mi? Hogy nem fér bele ennyi csirke egyszerre?? Hogy kicsi az egész? És ilyen tempóban sosem döglene meg ennyi csirke, mint amennyit mondtam? Rohadt antiszemita gaz náci vagy, de jó, akkor legyen b.zdmeg neked igazad. Csökkentsük a számot. Így megfelel?? Na, akkor ezt megdumáltuk? Akkor most mehet is a kárpótlás a túlélőknek. MIiiii, hogy akkor honnan lenne túlélő??? Gaz nácikok vagytok, ha ilyet kérdeztek!! :wink:


A tanárról én azért megkérdezném tőled jnzsblzs, hogy ő holokauszt-kutató? Vagy szakterülete ez? Vagy hobbikutatója a témának? Vagy csak sima töritanár?
Megbántás vagy sértés nélkül mondom, hogy ha "csak" sima töritanár, akkor a holokausztról egészen biztos hogy Zsolti (vagy én vagy a hasonlók) többet tudunk nála.
Tehát beszélgetni tök jó egy ilyen emberrel, de ez esetben a sablon töritankönyv válaszokat kapná Zsolti. De mondom, ezért kérdezem, mert nem mindegy, hogy ki ő, mi ő.
Ha a témában jártas, akkor király, mert egy véleménnyel több lenne.


tomm: egészen biztosn haláltáborok voltak, csak nem abban az értelemben ahogyan használják a fogalmat. Nagyon sokan meghaltak bennük, mindenképpen rossz dolog volt. Csak nem mindegy, hogy azért vitték őket oda, hogy meghaljanak, vagy másért.

nem akartam ezt felhozni, de ha már...:
jnzsblzs: az általad wikiről mutatott tábori hullahegyek nem bizonyítják a gázkamrák és a tudatos gyilkolás tényét. Csak a sok hullát (akik általában csontsoványan éhenhaltak, vagy fertőzés vitte el őket). Azt meg tudjuk, hogy volt. Hogy aztán a bevonuló szövetségesek hogy rendezik be őket a kamerának, egy más kérdés megint.
akkor meg gondolkodjunk hogy ha ennyie ember meghalt mint amennyi a képeken van (nem másfél millió nem hatmillió annyi amennyit össze tudunk számolni a képeken) akkor tényleg van-e érteleme azon filozofálni hogy hogyan haltak meg ha tényleg az emberi nemtörödömség/gyilkos szándék okozta a halálukat. Szerintem nincs.)
Hát látod itt a gond, hogy hogy a viharba ne lenne! Ugyanis pont ezen múlik hogy máig fizetjük nekik a kárpótlást és élősködhetnek a múlttal. Egy szón múlik. Mert ilyen vagy hasonló táborok szinte MINDIG MINDEN háborúban voltak (pl lásd kedvenc példám: USA a japán lakosainak Pearl után - pontosan ugyanolyan táborokat építettek mint a németek). Gyilkosságok/kivégzések MINDIG MINDEN háborúban voltak. Ami miatt az egész rohadt holokamu más mint a többi, az egy Hitlernek tulajdonított parancs, amit sehol senki nem talál és nem tud bebizonyítani, továbbá az, hogy maradéktalanul hisznek a túlélők beszámolóinak még akkor is, ha számtalan esetben bebizonyosodott már, hogy hazudnak. E kettő "tény" miatt vezekel Európa 70 éve.

Végül még annyit, hogy te valóban nem csúszol földön a cionizmusnak. És nem okozott még neked gondot semmi zsidós dolog.
Ezt úgy egészíteném ki, hogy közvetlenül még nem vagy nem tud róla.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.03. 18:18


Örülök,ha egy kicsit át tudtalak verni. :wink: És nyugi, rád soha nem tudnék haragudni. Tudom, hogy rám nem használtad volna a "dicsérő" kifejezéseket.
No, nézzük. Azt el kell ismernem "íróként", hogy Jürgent magamról szerettem volna mintázni azzal a dimenzionális különbséggel, hogy én nem jelentettem volna ki kategorikusan a holotagadó gondolatokat. Nagy különbség. És hogy hogyan váltam ilyenné? Amikor elkezdtem politikával és közélettel foglalkozni olyan 5-6 éve, akkor gyakorlatilag egy hét alatt jobboldalivá váltam. Rá egy évre elolvastam a kurucon a holovitát. Kutya sok anyag volt, de végigrágtam magam rajta. (Egyébként volt a vitának egy második szakasza, amelyben a két vitázó fél olyan szinten beleásta magát a kémiai képletekbe, hogy az pont neked való lenne, jnzs. Azt kellene elolvasnod, mert én kummát nem értettem belőle.) Szóval elkezdett érdekelni a holokauszt témája, a palesztin helyzet, a cionizmus térfoglalása,stb. De mindig volt egy baromi jó tulajdonságom: a plurális szemlélet.Mindig érdekelt az ellenoldal véleménye. Mindig. És hogy jön ide Simon? Úgy, jnzs, hogy akár hiszed, akár nem, a közéletben és a politikában szinte kizárólag csak Simonokkal találkoztam. Zsigerből nácizó zsidó vagy nem zsidó származású megmondóemberekkel. És akkor is, ha valaki óvatosabban próbált közelíteni a "holokauszttagadáshoz". És Puzsérék is ezért írták meg a könyvüket néhány évvel később. Mert a liberálisok elárulták a szólásszabadságot. Lehet, hogy magánbeszélgetésekben el lehet kapni egészen normális és beszélgetőképes holohívőket, de a közéletben nem. Ebben szinte biztos vagyok. Ha valaki kételkedik vagy kérdez, azonnal jön a hárító reflex és a démonizálás. (Perge stílusa nekem sem ínyemre való, de hogy a Gyöngyösi Marci hogyan verte ki a biztosítékot nálad, azt nem tudom. Jaaa, ha azzal a parlamenti elszólásával, akkor az nevetséges. Egészen vicces. Mármint az, hogy a sajtó beindította a hitlerezést.)
Jólesik, ha engem üdítő kivételnek tartasz. Komolyan mondom, hogy nagyon jólesik. És nagyképű leszek: meg is érdemlem. Mert tényleg nem akarok senkit bántani. Mindenkit meghallgatok, és mindenkitől tanulok. Borzasztóan kíváncsi vagyok rá, hogy ha találkozna velem egy Kálmán Olga, Rónay Egon, Parti Nagy Lajos, Gálvölgyi János, Hajós András, Bach Szilvia, Esterházy Péter, Ilan Mor, Elie Wiesel, Zoltai Andrea, Zsohár Zsuzsa, Kulka János,stb., akkor a higgadt és érdeklődő stílusomat hogyan reagálnák le. Hipotézis: szóba sem állnának velem. Vagy hülyének néznének. Vagy lenáciznának. De nem úgy reagálnának,mint te. Ez szinte száz százalék.
És ki kell ábrándítsalak:bár gyönyörűen levezetted a valószínűségtelenségemet, a magamfajtából egyre több van. Rengeteg ilyen fiatal lehet már Európában és Magyarországon,mint én. Nálam sokkal nagyobb tárgyi tudással. Az én olvasatomban Trigo is ilyen. Itt nincs hozzá kedve és ideje, hogy részletesen kifejtse a véleményét bizonyos témákban, de ha elbeszélgetnél vele személyesen, kábé olyan lenne, mint én. (Persze még én sem beszélgettem vele.) Szóval létezik ez a típus. Nagyon remélem legalábbis, nekem számos erre utaló példám van.
A tanároddal pedig nagyon szívesen váltanék néhány gondolatot, például 3 évvel ezelőtt már azonnal szóltam volna neked, hogy írj neki,de most nincs elég szabadidőm munka meg két gyerek mellett, hogy ilyen komoly dolgokról diskuráljak valakivel. Holott borzasztóan érdekel a lehetőség. Várjunk még ezzel egy cseppet. Nekem is megcsappant a holotudásom, újra át kellene néznem a jegyzeteimet, hogy tudjak akár kérdezni is. Amúgy Perge meg a társai már mindent megkérdeztek a kurucos holovitában a holotörténészektől. Mindent. Kutya érdekes az a vita, és minimum elbizonytalanítja az embert. A kémiás részekről nem is beszélve. Falnád.
Összegezve: én őszintén remélem,hogy vannak Simontól eltérő holohívők.
Ja, és csak ózdi vagyok, nem miskolci. Vagyis ózdi születésű nyíregyházi lakos. :wink:
Végül még annyit, hogy te valóban nem csúszol földön a cionizmusnak. És nem okozott még neked gondot semmi zsidós dolog. De gondolj csak bele, mi lett volna akkor, ha kipicsáznak az egyetemről amiatt az ártatlan kérdés miatt. Azt a cionista "bosszúnak" köszönhetted volna. Szerencséd, hogy a média nem kapta fel jobban. Így szépen elsikkadt az ügy. Teljesen jogosan,persze.
Na köszönök mindent, jnzs. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.01.03. 17:19


csak ugy tunik, mintha magas lorol beszelnenek, de nem is?
igen, ez lehetseges.
ez esetben viszont lehetseges, hogy a munkataborok csak ugy tuntek, mintha halaltaborok lennenek, de nem is...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2016.01.03. 16:31


Barátom átvertél. Csúnyán, de talán még soha nem élveztem ennyire. :twisted: Viszont ez az írás amit most írni fogok hosszú lesz, csapongó és bár valószínűleg a legtöbb pontra ami kavarog bennem kitérek, de mindegyikre külön és rendkívül asszociatív sorrendben.
Elöször is, emlékeztetnélek a legelső írásomra amit neked szántam. Egy nagyon érdekes párhuzam tűnt benne fel nekem. Mindkétszer elkövettem azt a hibát, hogy feltételeztem hgoy az író a holokausztot elvakultan tagadó személy. Te bebizonyítottad magadról, hogy nem vagy az. És bár most se hiszem ezt, azért ma egy kicsit elbizonytalanodtam benne. Ugyanis a szánalmasan rossz minőségű igazság keresés, amit említettem, legalább is a természettudományos részekben (bár szigorúan első ránézésre másutt is) mindenképp helytállónak tűnik. (a ciános akárminek most már utánanézek megígérem) Tényleg nem tűnnek nagyon minőségi kutatásnak.
Jürgent szerintem nem szidtam sehol szerintem. Az írót szidtam mert ilyen irreálisan értelmiségi nácit csinált belőle ami szerintem egyáltalán nem realisztikus. Ugyanis egyetlen ismerősöm van aki ilyen: egy anomália aki valahogy belekeveredett a fanatikusok acsargásába. Szóval jürgent csak azért utáltam mert csak egyetlen embernek lett volna joga így ábrázolni a nácikat, az pedig te vagy és nem pedig az író. (Erre majdnem szó szerint gondoltam is)
De Simonnal sem értettem egyet, neki annyi mentsége volt hogy őt úgy tekintettem mint egy végtelenségig butított verzióját egy problémás viselkedésformának (vagy más szóval az írói cél áldozatának), és igen az ilyesfajta leegyszerűsítések ellen lázadtam és lázadni is fogok. Viszont amióta kiderült hogy te írtad, azóta Simon karakterét nem tudom sehova sem tenni. Mármint nagyon nagyot kéne csalódnom benned hogyha elhinném hogy tényleg az gondolnád, hogy a Holohívők így gondolkoznak. Már többször kifejtettem neked miért tűnik úgy, hogy így gondolkodnak. Hogy miért tünnek mindig úgy mintha magas lovon ülnének.
A bazdmegrúl meg annyit, hogy ellened nem használtam volna, de azért te is tudod, hogy én nem fogok mások lába elött lefeküdni. Hogy ezt feltételezed rólam csak mert elfogadom a holokausztot mint tényt, az még mindig felháborít ugyanúgy ahogy akkor felháborított amikor először olvastam. A kreténről szintúgy hasonló a véleményem. Téged tisztellek annyira, hogy rád nem használtam volna a kretén szót, de tény ami tény azt amit oda írtál azt kreténségnek gondolom. Mivel az íróról nem tudtam sokat, és az majdnem mind ez volt, ezért őt egy az egyben lekreténeztem, téged egyéb érdemeid miatt nem hívnálak ennek.

Az azonosulás fontos dolog, de én fontosnak tartom leszögezni, hogy egyik szereplővel sem tudok azonosulni. Simonnal nem lehet mert annyira mérhetetlenül seggfej hogy az a klasszikus disney filmek főgonoszainak egy dimenziójúságát is alulmúlja. (itt a Csipkerózsika, Hamupipőke, Hófehérke hármas gonoszaiban gondolkodj) Tény van ilyen ember. Sok De leginkább, azért mert senki nem találkozott veled. Találkozott Perge Ottóval találkozott Gyöngyösi Mártonnal, veled nem. Én is hasonló voltam valaha. pont te győztél meg róla hogy az értelmiségi „náci” létezik. Illetve hát te létezel. Az egyedi és megismételhetetlen miskolci-ózdi magyartanár, aki szelíd szavakkal és birkatürelemmel rá vett, hogy két különböző évben is csináljak neki ajándékot.
Jürgennel meg megint csak nem lehet azonosulni mert irreálisan jó. Oké te ilyen vagy és innentől kezdve a képmutatásról szóló részem hitelét veszti félig, de mint mondtam te vagy az annomália. Akit nem tudom, hogy termelt ki a rendszer. A legjobb tippem az, hogy te egy kvantummechanikai véletlen vagy.
Kérdezted, hogy a közéletben van-e Jürgen? Nincs. És szerintem nagyon egyszerű oka van annak, hogy nincs. Mert, nincs értelmes bizonyítéka arra, amit állít. Amiket most hoztál bizonyítékokat, is egy wikipédia keresés volt, hogy teljesen hiteltelenné váljanak. Lehet, hogy a wikipédia hazudik, de valószínűbb, hogy nem. De ez csak az én véleményem.
Viszont egy dolgon elgondolkodtattál. Hányszor kellett neked szembemenned a holokauszt hívőkkel ahhoz, hogy kialakuljon benned róluk az a kép, hogy olyanok, mint Simon? Nem tudom, de túl sokszor. Ezért szeretnék ajánlani neked valamit. Van nekem egy középiskolai töritanárom, akinek nagyon sok mindent köszönhetek. (például a gondolkodásmódom egy jelentős részét) Tudom, hogy egy végtelenül szorgalmas és igencsak türelmes ember. Szerintem, ha beajánllak nála és megkérem, hogy válaszolja meg a benned felmerülő kérdéseket, akkor nem fog elzavarni. És ha jól ismerlek, akkor eléggé ért elemesen fogsz kérdezni ahhoz hogy ne idegesítsd fel és értelmesen meg is válaszolja a kérdéseidet. Ehhez majd össze kell szedned a kérdéseidet, és az sem biztos, hogy vállalja, de arra kíváncsi vagyok így előjáróban érdekel-e mert ettől függ, hogy írok-e neki email-t.


A kvantummechnikai véletlen az nem igazán egy szakkifejezés, úgyhogy inkább elmondom mit értek alatta. Tegyük fel, hogy van egy szoba mondjuk 5*5*5-ös. Tegyük fel hogy ebben a szobában huszonöt fok van és egy bár nyomás. A levegő ideális gáz. Számoljuk ki mekkora az esélye, hogy levegő hírtelen átmegy a szoba jobb oldalára. Az összes részecske véletlenszerűen mozog, mert ideális gáz, tehát mindegyiknek az ½ esélye van a szoba jobb oldalában tartózkodni egy adott időpillanatban. Az ideális gáztörvény segítségével kiszámoljuk, hogy kb n=(p*V/(T*R))=(100000*125/(298*8,314) ~5045 mól Ugye egy mól az 6*10^23 részecske tehát összesen a szobában van 5045*6*10^23 részecske amelyek min ugye a jobb oldalon kell hogy tartózkodjanak. Ennek az esélye pedig (1/2)^( 5045*6*10^23) avagy kicsit szebb alakban 2^-(3,027*10^27) na mármost ez egy annyira kicsi szám, hogy a büdös életben nem fogsz tudni számológépet találni ami ezt ki tudná írni. Tehát van esélye annak, hogy ez bejön, de ahhoz nagyon sokat kéne élni. Sokszor annyit, mint amennyi idő ebben az univerzumban valaha letelt és le fog telni. Na ilyen esélye van a te létrejöttednek az én szememben.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 14:51

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.03. 00:52


vegyi Mátyás király
hát beszarok :D :D :D :D :D ezért a kifejezésért megérte ez az egész cécó :D :D :D :D

amúgy ízlésesen, nem megbántva megfogalmaztad jnzsblzsről azt, amit én röviden meg tudok: nagyon nagyon magas lóról elemezte ezt az írást :wink: Persze szigorúan szvsz.
Én ezért se mentem/megyek bele, mert sem megbántani nem akarom, se felidegesíteni magam.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.02. 22:03


Először azt hittem, hogy Corso írt, aztán már kezdtem értegetni a szöveget, de még mindig bajban vagyok vele. :wink: Az viszont nagyon meglepett, hogy ezt a madárcsicsergést milyen bravúrosan átvezetted az én születésnapomba, jnzsblzs. Szép volt! És atyagatya, te megcsináltad az elemzést, ember!!! Köszi, haver! Aki nem tudná, annak elmondom: tavaly elküldtem jnzs-nek három írást, és ő megígérte, hogy karácsonyi ajándékként az egyiket a saját stílusában agyonelemzi. Nos, akkor a kurucos Perge írását szedte darabokra. És most, egy évvel később szülinapi ajándékként megkapom a novella analízisét is. Ez szenzációs. Köszönöm szépen! Csak nem Szenteste csináltad ezt is? :wink:

No, a novella… Egy biztos, ez az írás megelőzte Puzsér Róberték hasonló témájú könyvét. Jóval. Az íróját viszonylag jól ismerem, bár még számomra is vannak kérdőjelek vele kapcsolatban. Elmondása szerint nem irodalmi alkotásnak szánta a művet. Legalábbis nem szépirodalminak. Talán 2-3 nap alatt összedobta. Én mégis találtam benne „művészi” dolgokat. Ez egy novellátlan novella. Már-már avantgárd. Tanárként három olyan dolgot találtam benne, ami a szépirodalmi szárazság mellett számomra jól sült el. Egy: nincs benne leírás, csöpögés, jellemzés. Csak az elején meg a végén egy pici. Kettő: két gyerek beszélget abszolút nem gyermeki módon nagyon súlyos dolgokról. Ilyen eseményekről gyerekek nem beszélnek. Három: az idősíkok. Te is írtad, hogy az író mintha elveszett volna az időben. Szerintem meg tudatosan olyan események kommentálását adja a gyerekek szájába, amelyek csak a jövőben fognak megtörténni. Mintha látnák előre a holokauszttal kapcsolatos utórezgéseket.

Az írótól tudom, hogy a novellának gyakorlatilag egy célja van: a két, ellentétes oldalon álló gyermek dialógusának maszkjában bemutatni a 21. század holokauszthoz történő közéleti hozzáállását. Az acsarkodásokat, a nácizásokat, a hitetlenséget, minden hibát, amelyet a két fél elkövet. És véleményem szerint az olvasót nagy mértékben befolyásolja az is, hogy melyik ideológiai oldalról olvassa a művet. Magyarán holohívő vagy holotagadó. Vagy semmilyen. Kivel tud azonosulni? Simonnal, aki a gőgöt képviseli, és valóban sokat szenved, vagy Jürgennel, aki minden empátiája ellenére a holoszkepszis alkalmazottja. Te írtál egy olyat, jnzs, hogy a mű mindkét fél nézőpontját ismerteti: van egy felfuvalkodott rasszista hólyag és egy értelmes, ártatlan, érdeklődő kisfiú. A te olvasatodban melyik Simon, és melyik Jürgen? Kulcskérdés. Mindenki a saját ideológiáját képviselő szereplővel azonosul, és szinte gyűlöli a másikat, undorodik tőle. Szerintem ez egy zseniális írói húzás. És itt ennél a pontnál valószínűleg téged is elkapott az azonosulás kényszere, jnzs: te is inkább Simonnal szimpatizálsz. Amihez természetesen jogod van, hiszen az olvasó dönt. (Bár még mindig nem tudom, hogy ki a rasszista hólyag, és ki az ártatlan gyermek.) Simon pontosan azt műveli, mint azok a közéleti szereplők, akik náci, beteg, őrült, kiirtandó elemként tartják számon azokat, akik kételkednek a holokauszt akadémiai megtörténtében. Sőt, Simon hozzájuk képest szerintem még kedves is. Jürgen már egy sokkal keményebb dió. Többszöri olvasás után sem lehet igazán kiigazodni a karakterén: nyilván holokausztszkeptikus vagy –tagadó, ám egy tapintatos, jót akaró és segítőkész figura. Minden bizonnyal ezért alkalmazza a szerző az „értelmiségi náci” kifejezést. Jürgen az értelmiségi náci. Hogy az író mennyire azonosul Jürgen vagy Simon gondolataival, az jó kérdés. A műnek talán nem is a tartalmi része a fontos, az gondolatébresztésnek elmegy. Nem az a lényeg, hogy kinek van igaza. Hanem a mondandónk közlésének a stílusa: Simon végigviszi gőgösségét és fölényes magabiztosságát a művön (rasszista hólyag?), míg Jürgen holokauszttagadó kijelentéseit empátia, részvét és igazságkeresés kíséri. Aki semelyik irányban nincs ideologizálva, annak Jürgen lesz szimpatikusabb még akkor is, ha hallott már a holokauszt borzalmairól. Mert befogadhatóbb a stílusa. És itt jön a kemény dió része. A közéletben vagy a tudományban vajon van-e olyan szereplő, aki Jürgenhez hasonlóan, nem zsidózva, intelligensen el tudja mondani a holotagadó nézeteit? Mert Simonból van ezer. De Jürgenből van-e akár egy is?

Te Jürgent (és ezáltal az írót is, mert szerinted Jürgen az író alteregója) folyamatosan szapulod és ironizálod, amit nyilván megtehetsz. Te, aki oda mer menni Ilan Morékhoz a kuruc.info nevében, és még kérdezel is tőlük, publicisztikai balhét kiváltva ezzel… Te, aki állítólag nem vagy zsidó származású, és nem vesztettél el senkit a holokauszt során… Te is betegnek tartod Jürgent. Akkor mit várjunk egy olyan embertől, akire stimmelnek a fentebb felsorolt tartalmak? Érted, ugye?

Lehet provokálni akart az író? Elgondolkodtatni? Vagy csak szórakozott egyet? Az a baj, hogy a Jürgenek kora lejárt. Most már normális hangnemben sem szabad beszélni a holokauszt esetleges kérdőjeleiről. Szerinted melyik történész vállalná fel a véleményét, ha egy szikrányit is közeledne a nézete a holotagadókhoz? Darabokra szednék egy óra alatt. És igen, a holohívőknek mindenki áltörténész vagy álkémikus vagy álszemtanú, aki nem az ő véleményükön van. Mindenesetre ha az volt a szerző elsődleges célja, hogy mutassa be a szemben álló felek attitűdjét két gyerek álarcában, az majdnem tökéletesen sikerült neki. Jürgent nem tudom még hova tenni, de őt lehet, hogy az író sem. A holokausztról való párbeszéd ilyetén formában lehetetlen. Nekem ez a mű igazi üzenete. Számomra ez egy rébuszokkal teli alkotás, amelyről a szerző tudja, hogy nem szépirodalmi igényű. De üzenete biztos, hogy van. Nem is egy.

A képmutatás magasiskolájának nevezted az írói hozzáállást. Vagy Jürgen hozzáállását. (Továbbra sem tudom eldönteni, hogy mennyire azonosítod Jürgent az íróval.) Ez nekem meredek. Imádom az elemzéseidet, a gondolatlabirintusaidat, de ezzel szerintem mellélőttél. Eltévelyedtél. Az írói állásfoglalás burkoltan az lehet, hogy egy normálisnak és intelligensnek tűnő holotagadóval SEM elegyedik érdemi párbeszédbe egy elvakult holohívő. De hogy ezért képmutató lenne Jürgen vagy a szerző… Te tudod.

A „bazd meg” és a „kretén” kifejezésekért az alkotó nem rajongana. Rosszul esne neki, ezért nem mutatom meg ezt az analízist a „mesternek”. Nem utálna téged ezért, mert felkészült a kritikákra, de fájna neki egy cseppet. Inkább beszélgetne veled, ha tehetné. Kedves, rendes ember, annyira azért ismerem. Nem viselkedne Simonként. Szerintem ezt a személyt lehetetlen Perge Ottóhoz hasonlítani, éppen a stílusa miatt. (Már ha ő Jürgen, ugyebár.)

A „röhejesen szar minőségű igazságkeresés” kifejezést megint csak magára venné a szerző. Azt hihetné, hogy szarkupacnak tekinted az amúgy valóban nem világhírű novelláját. Elemzésed végén megszólítod a nebulót, hogy nem kellene ilyen elegáns-intelligens gúnyiratot megfogalmaznia, mert úgysem fog bejönni. Kit értesz nebuló alatt? Jürgent vagy az írót? Csak mert pár oldallal feljebb Simont illetted a nebuló szóval. A vége egy kissé zavaros nekem így. De hogy erre megint rászántad a drága szabadidődet, azt újfent megköszönöm. Nagyon köszönöm. Ennél meglepőbb meglepetést nem is kaphattam volna. Ugye milyen jó egy kicsit kikapcsolódni a sok kémia közepette?

Summa summárum: elfogadom az álláspontodat. Nagyjából ilyen analízisre számítottam tőled. Én Trigóval ellentétben szerettem olvasni és értelmezni. De most már be kell vallanom valamit: kémikus vagyok ám én is, amolyan vegyi Mátyás király, leveszem hát a laborköpenyemet. Te egy kísérlet része voltál, jnzs. Köszönöm, hogy részt vettél benne. Részben bizonyítottad a hipotézisemet.

Soha nem gondoltam volna, hogy valaki ilyen részletesen fogja elemezni a novellámat. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég