Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.08. 12:07


Empirikus egyén vagyok, a saját tapasztalataimból indulok ki


Vigyazz!!! Ez bujtatott holokauszt tagadas!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.08.08. 11:47


Pont azt írtam le, hogy nem teszek egyenlőségjelet. Egyik legjobb barátom ismerőse, elég extrém nacionalista, egy közös sörözés alkalmával volt alkalmam beszélgetni vele, értelmes, a vitakultúrát ismerő srác, aki nem csak az unalomig hajszolt szélsőjobbos dumákat tolja, hanem érvel, megpróbálja alátámasztani amit mond. Jóba is lettünk, nem egyezik sok mindenben a véleményünk, de ettől még nem egy náci a szememben, és én sem vagyok libsizsidóbérenc az övében, a sportot a nőket és a jó sört mindketten szeretjük, szóval volt még sok közös téma. Meghívott a kb. 40 fős szülinapi bulijára, ahol sok hasonló beállítottságú barátja volt, na azok 80%-a akkora tipikus suttyó volt, hogy el nem tudom mondani. 20-as éveik közepén sörhassal, agyontetoválva, rothadt foggal, fröcsögve, egy értelmes gondolatuk nem volt semmiről. Egy óra után leléptem, annyira kínosan éreztem magam. Empirikus egyén vagyok, a saját tapasztalataimból indulok ki, a Zsolti által linkelt cikk alatti hozzászólásokat olvasgatva ugrott be ez a szülinap. Ettől függetlenül a sráccal még most is összejárunk néha sörözni, jóban vagyunk.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.08. 11:20


De milyen kozosseghez? Te egyenloseg jelet teszel a kurucinfo kommentkozonsege meg a radikalis jobboldaliak kozott, holott ez egy kapitalis baknak a kilovese.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.08.08. 11:03


Való igaz tomm, nem fogalmaztam egyértelműen. Azonban nem mindegy, hogy adott közösségben, (legyen szó politikairól vagy szurkolóiról), hogyan reagálnak a suttyóságra, illetve mennyi van belőlük. A kurucon elfogadott, egymással versenyeznek azon a kommentelők, hogy az elba*zott életükből adódó frusztrációjukat ki tudja jobban levezetni az interneten, míg mondjuk ezen a fórumon moderálva lennének, a közösség tagjai kitaszítanák az illetőket. Ettől függetlenül nem kezelem homogén egészként a radikális jobboldaliakat, nem általánosítok, csupán nem szeretnék sose ehhez a közösséghez tartozni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.08. 09:50


De ilyen suttyokat mindenutt talalni. Nemcsak partoreferencia alapjan. Roma drukkerek kozott is van mindenfele, tehat mar biztosan tagja vagy egy olyan csoportnak, ahol a lent emlitettekhez hasonlo alakok vannak.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.08.08. 09:22


Az általad linkelt, felcsúti, kurucos cikk alatti hozzászólásokra gondoltam.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.08. 05:58


Bence, nem értem, mire célzol. Melyik cikk kommentjeire? A hozzászólásod alattira?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.08.08. 02:07


Lementettem könyvjelzőbe a cikket, arra az esetre, ha valamilyen okból kifolyólag szimpatizálni kezdenék egy radikálisabb, jobboldali párttal. Megnyitom a cikket, elolvasom a kommenteket, és rájövök, hogy ilyen vállalhatatlan suttyókkal nem kívánok egy politikai közösségbe tartozni, a legcsekélyebb mértékben sem.
Köszi Zsolti! :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.06. 18:22


Ez viszont k.rva jó. :)

https://kuruc.info/r/2/188710/

Vajon észnél lesz-e Felcsút? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.06. 17:25


https://kuruc.info/r/6/188704/
:D :D :D :D :D :D
dögölnél meg Mártonné :D

https://kuruc.info/r/35/188701/
pedig megfogadtam, hogy nem olvasok már ilyeneket :evil:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.08.06. 14:24


A pol. érzék, a gátlástalanság, erkölcsi nihil veszélyes elegye ilyen mértékben senki násban nincs meg.Ráadásul nálunk a dolgok szerencsétlen alakulása miatt wgy ilyen alak viszonylag könnyen teljhatalomra tehetett szert :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.06. 12:39


Jaja, a cikk írója nemsokára pattan a Magyar Időkhöz a védőbeszéd miatt. :)
Amúgy amellett, hogy a hányingerem az idők végezetéig megmarad Orbán kapcsán, feltehetjük a kérdést, hogy akinek ekkora hatalmat ad a kezébe a nép, az nem automatikusan válik-e ilyenné? Hatalom-és vagyonmaximalizálóvá? Mondjuk te azt mondod, hogy már a 90-es évek elején láttad rajta ennek a jeleit. Nehéz ezt megítélni az olyan tejfeles szájúaknak, mint én. Nyugat-Európában vajon teljesen más egy bebetonozott vezető jelleme, habitusa? Mondjuk ott Merkelen kívül nincs is bebetonozva senki. :) Valószínűleg ebből kell még sokáig főznünk, olyan sokkal jobb vagy rosszabb nem lesz a helyzet szerintem. Két-három ciklus kétharmados kormányzás után vajon Vona, Szél Bernadett, Mesterházy vagy Fekete-Győr nem így viselkedne? Még én is, pedig alapvetően szerény, párbeszédmániás és rendes gyerek vagyok. Orbánnál valószínűleg a jellem és a hatalom különös módon egymásra talált.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.08.06. 10:48


nekjem kicsit apologetikus. :D
én még fociztam vele az őskorban, már ott kiütköztek azok az ellenszenves jellemvonásai, ami miatt aztán oda jutott, ahol most van: túlzott győzni akarás, ennek élrdekében szabályszegés, akarotos, önző, durva játékmodor.
ismerek embereket, akik ezért már 89-ben :!: otthagyták az ősfideszt. Aztán már 91-től jöttek a hírek a furcsa gazdagodásáról. Én ennek ellenére egészen 93-ig támogattam, sőt csodáltam :oops: , azon az alapon, hogy ez kell a sikerhez, tetszik, nem tetszik, nem az értelmiségi nyavalygás. Akkorra aztán már nekem, lassú felfogásúnak is leesett, hogy igazából egyetlen (kettős :wink: ) célja van, a hatalom- és vagyonmaximalizálás, és ezért hajlandó elveken, szabályokon, ideológiákon és embereken is átlépni minden gátlás nélkül..

jó az a cikk, csak abban téved, hogy későbbre datálja a machinációk kezdetét.
https://tldr.444.hu/2018/08/06/simicska-lajos-a-magyar-politikai-gengszterizmus-atyja-elvonul-de-eletmuve-meg-sokaig-velunk-marad
valójában https://fedor.blog.hu/2012/06/21/varga_simicska_orban
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.06. 09:29


Jó kis írás Orbánról. Szokatlan realizmus és tisztánlátás az alfahíren. Ez igen!

https://alfahir.hu/2018/08/06/orban_vik ... ropai_unio
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.03. 20:12


https://kuruc.info/r/26/188604/
erről ennyit :D
el sem olvasom rendesen
nekem ez vörös posztó
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.03. 20:01


Ki olvas manapsag nyomtatott sajtot? Aki meg ilyen tv-ket nez, az meg is erdemli
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.03. 19:22


Zsolti, egyatalan semmifele problemat nem okoz, a legkisebb mertekben sem az ellenzeki lapok avagy oldalak megszunese vagy atpozicionalasa. Amennyiben nem foglalkozol a poltikaval.
és amennyiben nincs tv-d és nem olvasol nyomtatott sajtót :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.02. 19:47


Haha
Hat biztos inkabb kocsmazik. Ahogy hofi mondta: mer' Isten, haza csalad... az Isten se megy addig haz, amig otthon van a csalad!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.02. 19:15


:)
A kisujjadban van a stílus.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.08.02. 18:05


Ahogy olvastam ezt a cikket elöntött a tomm és eszembe jutott ez az utolsó mondatról: Dehát ha mögöttünk van a hazánk és hátrálunk akkor nem hazaérünk?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.02. 17:49


De jó kis vélemény a jelenlegi helyzetről.

https://alfahir.hu/2018/08/02/ellenzek_ ... atura_harc
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.08.02. 12:05


Hát jó. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.02. 11:36


Még egy gondolat. Sokáig úgy voltam vele, hogy ha pl debreceni lennék tök cikinek érezném Kósát, csepeliként Németh Szilárdot, kövesdiként Tállait, stb. . Ha legalább egy érettségiig eljutottál, akkor ezeket az arcokat vállalhatatlanul ostobának érzed.
De nem jobb úgy röhögni rajtuk, hogy közben Tállai olcsósítja a benzint a földijeinek, Németh agyon dotáltatja a csepeli sulikat, Kósa pedig Debrecenbe visz egy BMW-t? Mészárost és Orbánt is lehet utálni, de pl a felcsútiakat totál megérteném, ha szobrot emelnének nekik. Ők jobban élnek miattuk. És ha az ország 51% jobban él az oligarcháink miatt, pont leszarják majd Polt Péter mit hajlandó vizsgálni és mit nem, hány rénszarvast lőtt agyon Semjén vagy hogy mennyire szabad a magyar sajtó. Kurvára igazuk van. A demokrácia arról szól, hogy 51%nak érdekében álljon szeretni téged. Tök mindegy, hogy a másik 49% mit gondol rólad.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.02. 11:25


A közösségi médiát és az internetet nem tudják felzabálni. 8 év múlva ezeknek sokkal nagyobb hatása lesz, mint az összes tévének, rádiónak, újságnak.

Ráadásul ha addig tönkreb@sszák a gazdaságot, akkor nem fognak tudni annyit hazudni, hogy 8 év múlva is nyerjenek. Abban meg nem hiszek, hogy ennél keményebb diktatúrát vezetnének be. A bíróságokat még felzabálják, de nagyjából ott lesz a határ. Ha a médiáfölényt "csak" karatergyilkolászásra és agymosásra használják, akkor pont nem leszünk hátrébb, mint most.

Ha meg működni fog ez a jobbos oligarcha gazdaság, akkor pont nem fog érdekelni, hogy sorosoznak, brüsszeleznek, migránsonzak, stb-znek minden létező fórumon. A véleményem meg lesz, el is fogom mondani, de tudok igazodni az aktuális játékszabályokhoz.

Aggódjanak a szocik, akik pont ezt akarták megcsinálni, csak túl szemérmesek voltak :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.02. 11:22


Zsolti, egyatalan semmifele problemat nem okoz, a legkisebb mertekben sem az ellenzeki lapok avagy oldalak megszunese vagy atpozicionalasa. Amennyiben nem foglalkozol a poltikaval.
Atlag havonta 2 percet neztem a hirt tv-t. Ezt tovabbra is megkapja.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron