Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.02. 22:45


nem úgy értettem, hogy te meg nem örülsz :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.02. 22:41


Én is.Hogy a pics.ba ne. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.02. 20:51


Csapzottnak csapzott, de lehet tényleg csak ennyi érdekes van benne (bár nem hiszem)
és szerintem ez egy külsős szerző, akinek megvan a könyv, és felajánlotta a kurucnak hogy ír róla. (Főleg a végén azok a kiszólások, beszólások miatt is gondolom).
Ettől még én örülök neki, hogy létezik ilyen könyv
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.02. 19:29


Nekem kicsit csapzott munkának tűnik ez a Menuhin-zanza a kuruc részéről.Nagy újdonságok nincsenek benne.Persze jó lenne,ha terjedne bárhol.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.02. 18:44


kb :D

https://kuruc.info/r/4/154594/
"német"ország, én így szeretlek.

https://kuruc.info/r/2/154579/
na, irkálhatunk nyugodtan :D

és a Menuhin folytatás:
https://kuruc.info/r/6/154586/
az utóbbi évek legjobb cikksorozata ez nekem

a lényeg:
Már az a tény is, hogy az ember nem kérdőjelezheti meg a zsidó „holokausztot”, és hogy a zsidó nyomás törvényeket kényszerített a demokratikus társadalmakra a kérdésfeltevések meggátlása céljából, miközben a jogilag kikezdhetetlenné tett ’holokauszt’ szüntelen promóciója és dogmává merevítése folyik, elárulja magát. Azaz bizonyítja, hogy csak hazugságról lehet szó. Hiszen mi más indokolná, hogy megkérdőjelezni sem szabad? Mert megsértheti a „túlélőket”? Mert az „a halottakat meggyalázza”? Nem igazán elegendő ok a viták törvényen kívül helyezésére. Nem: ugyanis ennek a vezető hazugságnak a lelepleződése oly sok más hazugságokkal kapcsolatos kérdések felvetéséhez vezethetne, hogy az egész építmény kártyavárként omlana össze.

és mivel ezt egy ismert zsidó mondja, így tényleg durva
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.02. 18:43


Morvai férfi alakban. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.02. 18:13


http://nemzeti.net/ha-egyszer-az-embere ... 57183.html
az igen

tomm:
de azt mindig is tudvalevonek gondoltam, hogy a 2.vh utan a nyugat rogton le akarta rohanni a szovjeteket
az hogy a hidegháború az egész következménye meg ilyenek az nyilvánvaló is. Hogy szervezkedtek egymás ellen az is. Hogy megfordult a fejükben mint vészterv az is gondolom tuti. Hogy védekező terveket csináltak az is. De ezt a rögtön lerohanást komolyan vett tervnek nem nagyon tudom elképzelni. A szovjetek a 2. VH végén szerintem az Atlanti-óceánig verték volna a nyugati csapatokat, ha azok meggondolatlanul nekik mennek (már persze csak ha tényleg azonnal Berlin elfoglalása utáni pár hónapban történt volna ez). A németeket sem a nyugat győzte le, hanem a szovjetek irdatlan emberállománya.
Viszont ha atomot vetnek be a szovjetek ellen mondjuk, akkor úgy azért elképzelhető az egész.
De csak hangosan gondolkozom. :)

Szar az amikor a nyugatnak nem jó se a német gazdaságpolitika és nemzetszocializmus, se a kommunizmus. Az volt a mákjuk, hogy a szovjetek (és a kommunizmus) meg nem tudott nyugodtan a seggén ülni, és a két ellenfelük magától is összeugrott.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.02. 09:42


https://kuruc.info/r/4/154548/

teljes mertekben egyetertek a hatosagokkal. a magam reszerol eleve bortonbuntetest adnek mindenkienk, aki dolgozni jelentkezik egy ilyen helyre. de hamar megiscsak ott van, akkor mwg kussoljon be es viselje el a korulmenyeket. igen, ha megverik vagy megszurkaljak, azt is viselje zokszo nelkul.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.02. 09:23


errol igy konkretan nem tudtam, de azt mindig is tudvalevonek gondoltam, hogy a 2.vh utan a nyugat rogton le akarta rohanni a szovjeteket, csak aztan vmiert megse tettek. valoszinuleg a tori tanarom (96-00 jartam gimibe) emlithette, amikor 98ban esz nyikvanossagra kerult, valoszinu hallhatott rola, legalabbis gondolom tole johetett ez az info
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.02. 01:19


mondjuk 50 év után már úgyis mindegy
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.01. 22:00


Trigoria írta:http://index.hu/tudomany/til/2016/02/01/a_2._vilaghaboru_vege_utan_majdnem_kitort_a_harmadik/
igyekszem meglepődni. Persze akkoriban mindenki ellen mindenkinek volt kész terve ez biztos.
az egyik legnagyobb háborús bűnös minden idők

A legdurvább az benne, hogy nyilvánosságra került. Hányan tudhattak egy ilyen tervről? 10-15-en? És még azok sem tudták tartani a pofájukat. A KGB nagyon komoly szervezet volt/van (?).
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.01. 20:44


http://index.hu/tudomany/til/2016/02/01 ... _harmadik/
igyekszem meglepődni. Persze akkoriban mindenki ellen mindenkinek volt kész terve ez biztos.
az egyik legnagyobb háborús bűnös minden idők
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.01. 17:07


Trigoria írta:http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/varnus-xaver-vegleg-elhagyta-magyarorszagot/bgz0d6l
ebben sajnos igaza van
egyre élhetetlenebb az ország


Ez de fura. Tényleg lenyilatkozta, hogy melyik lakását mennyiért adta-vette? A Szijjártó-Lázár-Rogán trió nem akarja megbízni, hogy csinálja meg a vagyonbevallásukat? :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.01. 15:49


http://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarszt ... ot/bgz0d6l
ebben sajnos igaza van
egyre élhetetlenebb az ország
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.01. 01:36


folyt köv.
https://kuruc.info/r/6/154502/
én esküszöm, hogy habzsolom a mondatokat, annyira jók és újak. Remélem igazak is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.31. 19:04


hülye :D :D :D

nem nagyon lehet ezt szankcionálni amúgy jah
azaz egyféleképpen lehet: az oldalnál magasabb körök (akiktől függ az oldal) odahat rájuk, hogy vagy írsz normálisan, vagy mentek a levesbe
de hát tudjuk hogy ez jelenleg nem történhet meg. Pontosabban lehet hogy megtörténik, de épp így ahogy látjuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 18:17


Trigoria írta:köszi a választ!
(most hirtelen az is meglepett hogy (nagyobb) gyerekeid vannak. Valami történt az agyammal a migrén óta :D )
.

Tudom, tudom. Félrevezető a képem ;-)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 18:16


:-D
A nyugodt élet titka a beletörődés.
Egyébként ha kinyomtatva olvasok ilyen ordas csúsztatást, az bosszant, neten nem. A zinternetet lesz@rom. Abban mondjuk telejen igazad van, hogy rengeteg embert befolyásolhat. Simán szankciónálni kellene, de hogy?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.31. 15:52


köszi a választ!
(most hirtelen az is meglepett hogy (nagyobb) gyerekeid vannak. Valami történt az agyammal a migrén óta :D )

és ja etika már rég nincs. Ezzel tisztában vagyunk. Csak te azt írtad, hogy neked ezzel nincs bajod. Nekem van. Persze egyikünk sem tud rajta változtatni, ergo te élsz nyugodtabban.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 15:36


Trigoria írta:... egy ilyen felkapott oldalnak pont az lenne a dolga, hogy ne a sorai között olvasva kelljen megtalálni az igazságot, ne ferdítse/torzítsa/csúsztassa az igazságot, ne akarjon nevelni!.. .


Újságírói etika már rég nincs. Sajnos a nyomtatott sajtó sem sokkal jobb a netnél. Mondogatom is folyamatosan a gyerekeimnek, hogy amit a neten olvasnak, azt nem okvetlenül kell elhinni. Régen azért egyszerűbb volt. Amit könyvben olvastál az általában legalább nem direkt hazugság volt. Lehetett tévút vagy hibás következtetés, de legalább normálisan meg volt fogalmazva és aki leírta hitt is benne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 15:28


Elsősorban nyomdamérnök vagyok, ahhoz is értek, a közgáz dolog csak másoddiploma és soha nem dolgoztam direkt közgazdászként. Csak azért tanultam, mert kell mindenhez.
A szakértők alatt is a nyomdaipari szakértőkre gondoltam. Eddig peres ügyben 3hoz volt szerencsém és beosztottam volt egy negyedik. Messze nem vagyok nemzetközi szaktekintély, ismertek minden komoly nyomdában 1-2 embert, aki felkészültebb nálam. De ezek a szakértők még általam is bármiről meggyőzhetőek voltak. Iszonyú hianyos tudással. A bíró meg simán elhisz nekik bármit, mert a szakmához ő nem ért, nem is dolga. Elkeserítő tényleg.
Nálunk csak pénz múlt rajta, esetenként nem kevés, de ha emberélet vagy sorsok mennek el egy jó esetben fasz, rosszabban megvásárolt szakértőn, na az igazán kiborító.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.01.31. 14:32


F.Totti: egyrészt köszi a választ. Két rokonszakmád van :)
A saját szakmám összes igazságügyi szakértőjét ismerem.
ez akkor melyikre vonatkozott? :) Ha szabad érdeklődni még. Nem értek ezekhez a szakmához sajnos.

amiket az uccsó hszben írtál, azzal teljes mértékben nem értek egyet
Pontosabban minden igaz benne, de egy ilyen felkapott oldalnak pont az lenne a dolga, hogy ne a sorai között olvasva kelljen megtalálni az igazságot, ne ferdítse/torzítsa/csúsztassa az igazságot, ne akarjon nevelni! A tényeket közölje úgy ahogy azok megtörténtek. Nagyon sok olyan átlagos polgár van, aki elolvassa, és elképzelése sincs arról, hogy ez a sztorinak csak egy kis része. Most anyámat fogom példának hozni, aki napi szinten olvassa ezt a szemetet, és akinek már van rálátása sok mindenre hála nekem (is), de szerintem ezt a cikket olvasva még ő sem gondol bele az ok okozatba, és fogalma sincs a Zsolti által is felvázolt háttérről.
Tehát minden érthető, csak nem helyes.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 10:30


Zsolti, nekem ezzel nincs bajom. Aki tud olvasni a sorok között az úgyis tudja mi történt. Gyerekek=16-22 éves csürhe. Neonáci = szélsőségesen nemzeti érzelmű, migránsellenes. Verés = lökdösődés és max pár saller. Az ország fele szeretné ha nálunk is lenne ennyire aktív szélsőjobb. Szavazni persze nem szavaznának rá, de ha Borsodban és Szabolcsban vagy épp a nyóckerben rendet tartanának az állam helyett, azt bírnák. Aki meg kint él és látta mi történt előtte, az a híradás mikéntjétől függetlenül örül neki. A lakásaikba bezárkózott utcán nem mozgó libsik meg hagy sipákoljanak. Ők amúgy is azt teszik.

Én örültem ennek a hírnek.

A média meg hozza a szokásost. A kattintásszám ilyen címektől nő. Háromból két portál cím túloz, csusztat vagy nem is a hírről szól. Megszoktam. Ezt pl láttam, de bele sem olvastam.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.01.31. 08:40


Na az ilyen címek miatt nyílik a bicska a zsebemben.Az index olykor önmagát meghazudtolva képes normális,viszonylag objektív cikkek közlésére is.Ám ha ilyen címmel tesznek közé egy anyagot,akkor előjön az emberből a zsindex kifejezés.Botrányos csúsztatás.Gyökérség.

http://index.hu/belfold/2016/01/30/tobb ... yerekeket/

Szerintem sem ez a megoldás (akkor mi???), ám azt elfelejti az index megemlíteni,hogy a stockholmi pályaudvaron az észak-afrikai menekült tinédzserek hónapok óta randalíroznak, vegzálnak és fosztogatnak.Szóval az indexes cím minden szava igaz.De mégis mekkora kamu...! Legalább valami ilyesmit írtak volna:fiatal menekülteket vertek.De nem:menekült gyerekeket vertek.Gratulálok,index.Újra bizonyítottátok az empátiátokat.Szükség van az ilyen médiumokra ebben a zavaros,kirekesztő Európában.Pfuj...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.01.31. 01:00


Trigoria írta:mi a szakmád? ha nem titok
(lehet volt már róla szó, de akkor elfelejtettem ne haragudj :oops: )
privátban is válaszolhatsz


Nem titok. Nyomdász, közgazdász. F72-vel akár onnan is ismerhetnénk egymást, de mégsem :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég

cron