Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.12. 17:10


Kálmán Olga vs. Sneider Tamás.
Szerintem megéri megnézni (igen,még neked is,Trigo, :wink: ).
Nem baszo.atom én már ezt az Olgát,megpróbálom megérteni az ő álláspontját is.Jók ezek az Egyenes beszéd-es interjúk,nekem tetszenek.
Mikor két elütő szemlélet ütközik,az nekem mindig tanulságos.

https://kuruc.info/r/34/140563/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.11. 02:43


szuzsolt11 írta:http://ultrasliberi.hu/a-roman-nacionalista-politikus-a-tetovalasa-miatt-fenyegette-meg-vass-adamot/

ez szerintem már elég régi hír, vagy pedig újra elővették ugyanúgy a Vass-témát
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.10. 19:26


Ezt nézzétek meg,nagyon jó! :) :x Rövid.
Azt a kutya anyjukat...

https://kuruc.info/r/35/140504/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.03.10. 16:22

szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.10. 10:51


Egy Magyarországon tanuló orosz aktivista lány gondolatai Putyin rendszeréről:

http://index.hu/kulfold/2015/03/09/anna ... ov_putyin/

Az index újságírója beállt menekültnek,és beszökött velük Magyarországra:
http://index.hu/belfold/2015/03/09/menekultek1/
http://index.hu/belfold/2015/03/10/migrans2/

Mindezeket csak a topik kiegyensúlyozottsága érdekében. :wink:

Ami nálunk huliganizmus,az máshol menő:

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/ ... alosag.../
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.10. 01:43


https://kuruc.info/r/6/140468/
hoppá
azért erre eddig pillanatra se gondoltam, holott logikus...
ahogy logikus minden hadviselő félnél ez - sajnos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.09. 14:19


Kommunista itt mindenki,baccátok meg! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.09. 14:16


és az újabb következmény:
https://kuruc.info/r/2/140450/
:D

:popcorn:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.08. 21:45

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.03.08. 11:35


Ezért mondtam múltkor, hogy az EU és USA leszállóágban van, igaz ez csak Európáról szól.
https://www.youtube.com/watch?v=V0Ny3epKCLU
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.07. 01:14


Na
hát Angliába semmi pénzért nem mennék élni, az tuti. Akkkor mehetnék öcsém után Skóciába már rég pl.

Szóval. Értem jnzsblzs, hogy miről beszélsz, és igazat is adok neked mindenben. Csakhogy. Én nem csak azért mennék ki, mert sok itthon a gebasz, hanem mert (ahogy nyilván nagyon nagyon sokunknak) vannak álmaim. Nekem pálmafa + tengerpart. Inkább nem fog ez összejönni, mint igen, és ha igen akkor is még pár év lenne, de a mai itthoni helyzet elég erőteljesen rásegített arra, hogy komolyan kezdjek gondolkozni benne. Persze Tihany és a Balaton az itthoni célom (terveim szerint már 30 éves koromtól ott kéne élnem :D ). Az egyiknek muszáj összejönnie valahogy. :)
Szóval nagyon nem lehet embert és embert összehasonlítani a kivándorlás okait illetően. kalandvágy, muszájból, világlátás, vágyak stb.
na meg nem mondtam h örökre. A kétlaki élet lenne ideális. :) De sajnos minden attól függ mit és hol tudsz dolgozni.
És igen, pont hogy magamért tenném meg. Ez az én életem, igyekszem boldogan leélni.
És az is igaz, hoogy máshogy gondolkodik egy 20 éves és máshogy egy 30 vagy 40 éves. És ez mindig is így lesz.

Ez a mi segítsünk az országon gondolat nagyon helyes! De már nem hiszek benne. És valóban lehetetlen. Ha olyan hatalmi pozícióba lennék (a Trigo-kormány ugyebár :)) akkor minden erőmmel az ország jobbá tételében lennék érdekelt és lenne a szívügyem. De most így egy senki vagyok, csak elszenvedője az egésznek.
De ha a mai fiatalok így gondolkoznának mint ahogy te, király lenne. Ehhez képest azt látom, hogy az ország egyre jobban hanyatlik, és lassan a végét járja.

Na de egy szónak is száz a vége. Meglátjuk mi lesz. Ha a Jobbik kormányra kerül, akkkor még sok mindent újra lehet gondolnom. De addig az égvilágon semmi se fog változni.
(Undorító pl, hogy a soproni közértekben azért áll a sor, mert nincs elég pénztáros, mert akit betanítanak és kettőig el tud számolni, az elmegy 10 km-rel odébb a határ túloldalára 4x annyiért ugyanazt csinálni. És ez igaz a vendéglátásra ott, és minden másra. Ez a mai magyar valóság.)

Az alaugtat megkérdeztem fatertól, azt mondta lehet olyan helyzet amit mondtál valóban. de azzal is egyetértett, hogy csak pénz kérdése az egész, mert mindenre van megoldás. :) (és én is a hegybontást hoztam fel példának nála :D )

zsolti: igen, ilyet lehet és kell is tenni
(én pl a régi ruháimat, táskát, stb. ajándékoztam folyamatosan évek alatt volt kollégámnak, aki nem él túl jól)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.06. 22:19


Én is segíthetek? :wink:
Holnap például viszek egy óriási segélycsomagot a tiszavasvári anyaotthonba egy családnak.Most költözött Siófokról oda egy anyuka a négy lányával.Két lányt tanítok közülük.(Magyarok amúgy.)Olykor ennivalóra sincs pénzük.Viszünk nekik egy rakás élelmiszert,ruhát,iskolai cuccokat,mosóport,ékszereket meg egy számítógépet.Hátha kicsit enyhül a létnehézségük.
És cserébe nem azt fogom kérni,hogy majd a Jobbikra szavazzanak. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.03.06. 22:08


Talán értem mire gondolsz de nem fogok ettől egyetérteni vele. Mármint szerintem önmagáért csak egy kezdő hagyja el az országot. Mármint nyilván rengeteg ember hagyja el másokért az országot, (vagy másokért nem, ami majdnem annyira becsülendő), de valaki aki csak a saját kényelméért hagyja el méghozzá örökre... Eh az ilyen embereket csak sajnálni tudom. (Nyilván más ha valaki egy kis szakmai vagy egyéb tapasztalatot akar szerezni az fontos dolog lehet egy ember életében). Mármint én éltem kint külföldön. Többször is, bár mindig ugyanott. És meg kell hogy mondjam, egyszerű. Túlságosan is. Mármint nem akarok hazudni én vagyok az utolsó ember aki teszem azt feljebb kapcsol egy játékban egy nehézségi szintet magának, de én vagyok az utolsó utáni aki lejjebb vesz. És bár lehet, hogy csak mert a magyar középiskolás oktatás felső harmadából az angol középiskolás oktatás negyedik ötödébe kerültem, de én baromira unatkoztam Angliában. Sokat tanultam magamról, a világról, és úgy általában egy csomó érdekes dologról, de atya úr isten mennyire unatkoztam. Persze elhiszem hogy egy idősebb valaki (főleg az ilyen majdnem negyven éves vén szivarok mint te :P) belefáradhat annyira az életbe, hogy megunja az állandó szívást. Nem fogom az ilyen embereket elítélni, hisz soha nem voltam a cipőjükben, de szerintem rengeteg másik ember bemutatta már hogy meg lehet ezt csinálni jól és boldogságban, úgyhogy csak nem lehet olyan nehéz. Ráadásul mindig bánt amikor egy ember nem, segít valaki máson. És kövezettek meg de szerintem nekünk kéne segíteni Magyarországon. Nem a politikusoknak nem az eu-nak nem is putyinnak, a cigányoknak, a szélsőjobbosoknak, hanem nekem és neked Trigó. Mi születtünk ide úgyhogy csak nekünk áll érdekében javítani ezen az országon. És talán úgy gondolod, hogy ez lehetetlen, és nem fogok hazudni, szerintem is az. De ha már csak egy kicsit kedvesebbek tudunk lenni egymással ha egy kicsit többet törődünk a családunkkal és a barátainkkal és ha egy kicsit több hollywoodi klisét sorolunk fel a forum kommentjeinkben, amiket ugyanaz 6-10 ember olvas el, újra és újra, akkor már megtettük, amit egy átlag állampolgártól ésszerűen elvárható. Na de most már elég észt osztottam tök fölöslegesen és kéretlenül úgyhogy megyek vissza MLPFiM-et nézni.

És csak mert látom hogy nem citáltam elég pontosan a forrásomat: Aba Botond közlekedésmérnök, Bkv volt vezérigazgatója. Nem mintha ez bármit is változtatna csak zavar.
Amúgy meg nyilván van az alagútra megoldás. Például le lehetne bontani a hegyet :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.06. 20:07


Hűha jnzsblzs! :)
Azért ez nagyon másról szól nálam.
nekem már mindenből elegem van. Jelenleg futárkodom is pl bicajjal és robogóval, és az egész város útviszonyai szanaszétb.sszák mindkét járművemet. Katasztrofális. És soha nem lesz jobb ez se.
Én úgy gondolom, hogy ha pl totál más országba költöznék, akkor ott sokkal nagyobb dolgokkal kellene először megbírkóznom/megbarátkoznom, mintsem ilyen csip csup ügyekkel, amik itthon más úgy b.sszák fel az agyamat, hogy néha tombolok belül.
Tehát köszönöm a tájékozódási tanácsot, de nincs szükségem rá. Látom az országot nap int nap.

A Déli pu-s témát amúgy hozta egy rakat oldal. Ha nem lett volna már ehhzez hasonló mutyi az országban kismillió akkor nem lenne ez most téma.

A Déli pu nekem a kedvencem, közel van hozzám, és az visz Balatonra. :wink:
Az alagútról egész egyszerűen nem hiszem el. hogy megoldhatatlan probléma. Minden csak pénz kérdése. De mivel faterom mérnök, így a tájokozódás kedvéért megkérdezem majd tőle. :wink:

Mindegy, mint mondtam én már közönnyel tekintek ezekre...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.06. 18:05


Na,jnzsblzs,most minden bizonnyal megmentettél egy hazafit a honnak. :wink: :)
Guardian-cikk.Már csak az a kérdés,hogy mikor koppintanak rá a cikkíró kezére:

http://alfahir.hu/guardian_nem_moszkva_ ... nem_a_nato
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.03.06. 17:23


Amúgy még nem olvastam el a cikket, de elég biztos forrásból tudom hogy a déli pályaudvar egy halott koncepció. Meg kéne szüntetni úgy ahogy van mert teljesen alkalmatlan a feladat kiszolgálására. A kelenföldi pályaudvar egyébként jó alternatíva lenne de oda is el kéne némi fejlesztés ahhoz hogy működjön a dolog. Azonban ha megcsinálják a fejlesztéseket Kelenföldön és utána zárják be azt a helyet az összességében a legjobb dolog amivel kijöhet ebből a slamasztikából az ország.
Most hogy ez valószínűleg nem történik meg az más kérdés.
És csak hogy ne tűnjek olyan titokzatoskodónak, mint a cikkíró (mostanra elolvastam a cikket) aki nyilván a nemtudását akarta leplezni az összeesküvés elmélet gyártással, elmondom hogy miért is fordulhat meg valójában a hozzáértő emberek fejében a déli pályaudvar bezárása. Egy szóval: Alagút. Az a csodálatosan omlásveszélyes geológiai okok miatt kiszélesíthetetlen, fityfene ami miatt az egész harcúr kialakult. Egész egyszerűen pont csak annyira széles, hogy elbírja a forgalmat ami átmegy rajta. Aminek két komoly következménye van: 1 Nem lehet semmiféle az egész vonalrendszeren. 2 Ha bármi, és ezalatt érts bármit, szarrámegy ott a menetrendben akkor az magával ránt minden mást is, mert semmi ráhagyás nincs a rendszerben. Nem véletlen hogy kialakult a kelenföldi pályaudvar, aminek amúgy semmi létjogosultsága nem lenne, (Egy pályaudvar egy másik pályaudvar mögött ugyanazon a vonalon? Ki halott már ilyenről?) de kellett valami amiben a bedugult vonatokat kezelni tudják és ezáltal csökkenteni lehet a káoszt ami rendszeresen kialakul.
Szóval trigó, mielőtt elhamarkodott döntéseket hoznál, vagy belefásulnál a folyamatos hazugságokba, tedd meg az egyetlen dolgot amit megtehetsz: Tájékozódj. Ezek ráadásul nem is kretén történelmi tények ahol bárki azt hazudhat neked, amit akar és soha nem lehet bebizonyítani az ellenkezőjét, hanem könnyű és érthető mérnöki munka. Nem véletlenül preferálom én ezt ahelyett a szarrágás helyet amit az emberek történelemnek, politikának, közgazdaságtannak (na jó ez nem illik teljesen az előző kettőbe, de nem hagyhattam ki) meg hasonló baromságoknak hívnak. Le lehet ezeket tesztelni hogy valóban működnek-e? Nem. Akkor meg miről beszélünk?
Szóval a tanulsága a mai napnak: Legyen mindenki elméleti fizikus! Na az egzakt. :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.05. 23:48


http://alfahir.hu/gigantikus_ingatlanmu ... runk_elott
mondanám, hogy elmentek a jó büdös pics-ba
de pár hónapja én átfordultam már. Elkezdtem ezeket közönnyel tűrni, mert biztos kezdek lenni benne, hogy el fogok költözni ebből a városból vagy az országból belátható időn belül... nekem tényleg elegem van az egészből :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.05. 01:28


én is most olvastam pont végig
mindig mondom? Vona nélkül a Jobbik esélytelen lenne. Fura hogy még él...
Kiváló interjú. Nagyon kedvelem a palit.
Viszont látom a hsz-ekből, hogy egyre többen fordulnak el a Jobbiktól a radikálisok közül. Sajnos ez van. :(

de ez a rész:
Bármennyire is hihetetlen, én nem akarok az USA-val rosszban lenni, csak azt nem szeretném, ha a saját geopolitikai érdekeik miatt belesodornának bennünket az Oroszországgal vívott háborúba. - A NATO-tagság kötelezettséggel jár. - A NATO védelmi szövetség. - És ha Oroszország támad? - Ez nem a mi háborúnk. Magyarországnak mindenáron semlegesnek kell maradnia.
Ez folyamatosan rossz érvelés. ha NATO-ban vagyunk, akkor kutya kötelességünk védekező háborút folytatni ha muszáj. Ki kell lépni a NATO-ból ahhoz, h tényleg semlegesek maradjunk. Persze akkor a kutya se védi majd meg a seggünket ha gáz van.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.04. 20:21


Nagyon jó interjú Vonával.Az alfahír készítette,de nem alákérdeznek,hanem próbálják "fingatni" is.Érdemes elolvasni:

http://alfahir.hu/nogyulolo_habsburg_imado_alcuki
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2015.03.04. 10:22

KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.03.04. 09:57


Trigoria írta:és lehet mégis el fogom olvasni, ha máskor nem, nyáron. Köszi a tippet!
Persze az ilyentől is csak szomorú leszek és dühös.

majd a balaton parton egy nyugágyon fekve 1 nap alatt kiolvasod, le sem tudod majd tenni. utána meg felsorakoztatod a parton levőket, felszedeted velük a strand szemetét, kipucoltatod a wc-ket és mikor mindenki végzett, az aznapi büfések közös bevételéből egy közös nagy csinnadrattát rendezel mindenkinek :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.04. 08:55


Most lusta vagyok utánanézni,de a titkosítás is azon múlt,hogy Apáti István nem szavazott?
Biztos...? :wink:
Tényleg nem tudom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.04. 01:26


snatch írta:Trigo, ha még nem olvastad, olvasd el a következő könyvet:

Johannes Öhquist - A Führer birodalma

Nagyon jó, éppen ezekről ír benne, hogyan állította talpra Németországot. Én nem tudtam letenni a könyvet, talán már írtam is, anno a 7-es buszon is olvastam, elég sokan megnéztek érte...és még az ellenőröket sem vettem észre...:D

Sajnos semmilyen könyvet nem olvasok. De ez mondjuk neten is fent van :)
és lehet mégis el fogom olvasni, ha máskor nem, nyáron. Köszi a tippet!
Persze az ilyentől is csak szomorú leszek és dühös.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.03.03. 21:32


Hogy egy jobbik politikus miatt nem sikerült meghiúsítani a titkosítást. :D
Itt megkövezem magam; lehet, hogy egy korábbi cikkben említve van, elég felszínesen keresgéltem.
Ennek ellenére a tények ismeretében azért elég banálisan hangzik a "A JOBBIK FOLYTATJA A KORRUPCIÓ ELLENI HARCOT: NEMET MONDOTT A TITKOSÍTÁSRA" cím, még ha ez igaz is, ha szigorúan vesszük.
Ebben azért van nem kicsi kommunizmusra emlékeztető csúsztatás/mellébeszélés. Nemrég olvastam, hogy Észak-Koreában nem adják a labdarúgó válogatott meccseit, csak összefoglaló van, melyből rendre kifelejtik az ellenfél góljait, így fordulhat elő, hogy 0-3-nál pár koreai helyzetecskét mutatnak. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.03. 21:18


Bence,mi maradt ki?
Az objektív jelzőt nyilván ironikusan gondoltad. :wink:
De tényleg,mi maradt ki? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég