Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.03.03. 21:32


Hogy egy jobbik politikus miatt nem sikerült meghiúsítani a titkosítást. :D
Itt megkövezem magam; lehet, hogy egy korábbi cikkben említve van, elég felszínesen keresgéltem.
Ennek ellenére a tények ismeretében azért elég banálisan hangzik a "A JOBBIK FOLYTATJA A KORRUPCIÓ ELLENI HARCOT: NEMET MONDOTT A TITKOSÍTÁSRA" cím, még ha ez igaz is, ha szigorúan vesszük.
Ebben azért van nem kicsi kommunizmusra emlékeztető csúsztatás/mellébeszélés. Nemrég olvastam, hogy Észak-Koreában nem adják a labdarúgó válogatott meccseit, csak összefoglaló van, melyből rendre kifelejtik az ellenfél góljait, így fordulhat elő, hogy 0-3-nál pár koreai helyzetecskét mutatnak. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.03. 21:18


Bence,mi maradt ki?
Az objektív jelzőt nyilván ironikusan gondoltad. :wink:
De tényleg,mi maradt ki? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.03.03. 20:54


Érdekes ügy, én speciel szánalmasnak tartom ezt a magyarázatot, még akkor is, ha igaz az amit az emberünk mond.
Valljuk be, nem igényel különösebb logisztikai képességeket egy féléves gyerek és egy feleség biztonságba helyezése, kb. a szomszéd kutyája is ki tudná vitelezni.
Egy biztos; ha ezt egy baloldali politikus csinálta volna a szavazásról beszámoló cikk címében olvashattuk volna a "hazaáruló" jelzőt.
És végül egy teljesen objektív cikk, melyből kifelejtettek egy apró részletet.
http://alfahir.hu/a_jobbik_folytatja_a_ ... tkositasra
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.03. 16:25


Na akkor most mi az igazság?

http://www.origo.hu/itthon/20150303-egy ... armad.html

A többi párt reakciója azért szánalmas,mert pont a Jobbik az,aki olykor a Fidesszel együtt szavaz.Ha szerintük az az ország érdeke.A baloldali ellenzéknek mindig minden sz.r,amit a Fidesz csinál.Azért ez nonszensz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.03.03. 10:15


Trigo, ha még nem olvastad, olvasd el a következő könyvet:

Johannes Öhquist - A Führer birodalma

Nagyon jó, éppen ezekről ír benne, hogyan állította talpra Németországot. Én nem tudtam letenni a könyvet, talán már írtam is, anno a 7-es buszon is olvastam, elég sokan megnéztek érte...és még az ellenőröket sem vettem észre...:D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.03. 00:35


https://kuruc.info/r/6/140142/
KÖTELEZŐ elolvasni!
Hitlert szapulóknak pláne!

eddig is tudtam, hogy milyen jól működött alatta Németország de ilyen részletesen még sose olvastam részleteket. Ledöbbentem a hatékonyságon.

Egy gyerek születésénél a tőketartozás negyedét eltörölték. Így négy gyereknél az egész hitelt elengedték. Adolf Hitler személyes véleménye ez volt: tíz év alatt egy négygyerekes család többet ad vissza, mint a kölcsön, mégpedig az általa fizetett adókon keresztül.

micsoda idők :shock:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.02. 23:15


nem tudok állást foglalni
a nők elleni erőszak elleni szarakodás a nagy egyenjogúságban számomra értelmezhetetlen
az abortuszt meg támogatom, pontosabban sosem tiltanám
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2015.03.02. 23:09

KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.02. 14:35


Na ebben a hírben tökéletesen benne van,hogy milyen jellegű a sajtószabadság manapság. Még kérdezni sem lehet. Pedig semmi sértő nem volt a kérdésben. És megtagadja,sőt kikéri magának a válaszadást. Komolyan mondom, ez mi? És utána bocsánatot kérnek a KÉRDÉSÉRT!!! Az eszem megáll.
Ha nem lett volna holokauszt,akkor ezeket a kérdéseket mind-mind fel lehetne tenni?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.02. 14:06

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.03.02. 01:11


Na a soproni kosaracsajok segge után vissza a mókuskerékbe :wink: :)

Csak egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egy olyan rendszerért rajongani
itt kire gondolsz? Se a Jobbik, se mi nem rajongunk Putyin rendszeréért. Csak épp jobban tetszik, mint az itthoni (aminél azért nem nehéz :)).
Ahhoz hogy egy komoly, mélyre gyökerező problémát megoldj, először kemény kéz kell. Orbán is megmondta anno, h az államadósság miatt megszorítások lesznek. Lettek is. Na Putyin meg a saját országában alkalmaz kemény kéz politikát. Csak ők nem feltétlen gazdaságilag akarnak csak kijönni a trutyiból. És most undorító lesz amit mondok, de ahhoz h egyszer idehaza is megtisztuljon a politikai, társadalmi és gazdasági élet, ahhoz idehaza is az elején egy nagy sokaságnak nem tetszenének a döntések, törvények.
Lásd zsidótörvények anno. Lehet vele egyetérteni és nem egyetérteni, de ha a háború nem úgy alakul ahogy, és nem viszik őket koncentrációs táborokba mondjuk, hanem csak simán a zsidótörvények korlátozzák őket, akkor a hosszútávú hatása az lenne, hogy ma Magyarországon zsidómentes lenne az élet és a magyarok földje a magyaroké lenne, mivel - jobb híján - elhúztak volna az országból - jogosan. Kemény kéz , kemény törvények/döntések, de hosszútávon hatásosak a többségi társadalomra nézve. Lehet rossz példa, de aki valami komoly változást akar bármiben is, ott az elején mindig lesz egy réteg aki kárt szenved és nem tetszik neki. Nyilván Oroszországban sem a népnek van most baja Putyinnal - sőt.... csak egy kicsi kis rétegnek/csoportnak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.03.01. 20:57


Igazából úgy értettem hogy a kapitalista, "szabad"piaci rendszer van leszállóágban, ennek az éllovasai az USA és az EU, lehet hogy gyenge a rubel de azért ez nem lesz sokáig így, Kína nagyon jön felfelé, az oroszokkal létrehozott szövetségükkel pedig ennek a két országnak nagyobb gazdasága van szerintem mint az USA-nak és Európának.
Ez a gazdasági része, a másik a népesség, azt is mindenki tudja hogy az európa őslakossága csökken miközben az összlakosság nő, nagy bajok lesznek a bevándorlásból még hacsak sürgősen nem tesznek valamit amire kicsi esélyt látok.
De mondom nem vagyok orosz szakértő, nem jártam soha Oroszországban, nem tudom milyen ott élni, de én úgy tudom azért a többség Putyin mögött áll. Lehet hogy nem túl demokratikus a rendszerük de azért rendbe lett rakva gazdaságilag az ország Putyin alatt, és közbe azért nem egy észak-koreai diktatúra van.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.03.01. 16:25


Virga és Totti8,megpróbálok nektek egyszerre válaszolni. :wink:
Először is (beszéltük már régen) a társadalmi-politikai berendezkedések közül valószínűleg a liberális demokrácia a legjobb.A sok rossz közül a legkevésbé rossz.Én viszont kockáztatnám a létem egy illiberális demokráciában,vagy nevezzük irányított demokráciának.Hogy ez mit jelent? Nyilván megvan ennek a fogalomnak a politológiai definíciója,amit olvastam én az indexen,de halálpontosan nem tudnám idézni.Ne mindenki egyenlő részben szólhasson bele a politikába. A demokrácia inkább a "nacionalizmus" partjain haladjon,mint a szélsőliberális vonalon.Ne legyen álszent,és ne legyen tele kettős mércével.Ez most kicsit felszínes volt,de nagyjából ilyesmire gondoltam.
A Jobbik annyiban különbözik a baloldali pártoktól,hogy míg a balosok azt mondják:"Félre Putyinnal!", addig a nemzeti radikálisok így szólnak:"Közeledjünk hozzá is." Nagy különbség. És hogy az orbáni, a putyini vagy az erdogani rendszer hasonló lenne,Totti8? Nem tudom,lehet.De ezt egy erőteljes nyugati propagandagépezet erősíti nap mint nap,és még az is lehet,hogy igaz.Ám szerintem erőltetett.Csak az lenne a lényeg,hogy mit írnak a nagy nyugati napilapok? Nagyon nehéz dolog ezt eldönteni.Amit ránk szabadított a liberális demokrácia (de engem még nem nagyon érint),az förtelmes.Melegpropaganda,Conchita Wurst-jelenség,bevándorlók,cigányok,nácivadászat,különös értelmezésű szólásszabadság:ezektől szeretném távol tartani magam.Persze mindegyik érthető valamilyen szinten,de a fejlett nyugati gondolkodásmód szélsőségekbe torkollja az iménti jelenségeket.Hogy ennél rosszabb lenne egy önkényuralmi rendszerben? Valószínűleg,ezért nem ajánlgatom egyiket sem. :wink: De ez is sz.r.Nyilván lehetne finomítani rajta (lásd Orbán),de a jelenlegi európai viszonyok között ez lehetetlen.Hatalmat fogsz veszíteni.
Tudjátok,hogy rühellem a Fideszt (Orbánt nem),de jól csinálják.Az EU kőkeményen beleszól a belpolitikánkba,és ez felháborító (lásd menekültek).
Szóval nehéz ez.
De mivel kedvellek titeket,jó ezekről társalogni veletek. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.03.01. 15:59


mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy hogy érted azt,hogy leszállóágban van az USA-EU banda. Hatalmi viszonyokban semmiképpen sem, elég megnézni, hogy mi történt a rubellel.
Irányított demokrácia = arisztokrácia? És miért gondolod így zsolti? A negatív emberkép miatt? Vagy ez így egyszerűbb és átláthatóbb szerinted?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2015.03.01. 13:35


Ne értsetek félre, egyáltalán nem arra akartam utalni, hogy 100%-osan ő ölette meg. Az előttem szóló szuzsolt jól összefoglalta amikre én is gondoltam.
Csak egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogyan lehet egy olyan rendszerért rajongani, ahol a különböző véleményeket olyen szinten elnyomják, az ellenzéket és az újságírókat megfélemlítik, adott esetben likvidálják. A választási csalásokról, agresszorként való fellépésről stb nem is beszélve. Nem csak a mostani gyilkosságra gondolok. A másra mutogatás és az ellenségkép felállítása orbán haverunkhoz hasonlóan nagyon megy :D
A radikális hsz.-ről: általában próbálom normálisan megfogalmazni a mondandóm, de ebben a témában hamar felforr az agyvizem, ezért előre is bocsánatot kérek ha a jövőben túllőnék a célon :D
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.02.28. 22:28


Szuzsolt,te hol bújkáltál eddig? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2015.02.28. 20:58


Most ezzel azt akarod mondani hogy Putyin ölette meg?
Nem vagyok oroszország szakértő, így nem is tudom hogy mi az a hatalmas probléma Putyinnal és az oroszokkal, de abba biztos vagyok hogy nem lehet rosszabb a jelenlegi USA-EU bandánál, ami amúgy is leszállóágban van.
Eléggé elképzelhetetlnenek tartom hogy ha Oroszország első embere el akarna valakit tenni láb alól azt nem csendben tenné, titkos szolgálattal, méreggel, esetleg balesetnek álcázva, főleg ilyen politikai helyzetben, ahol aztán egyből ő lesz az első számú gyanúsított, de lehet sok akciófilmet nézek. Meg az is lehet hogy Putyin volt pont azért h mivel ráterelődik a gyanú, de az túl egyszerű lenne, és mondhatná hogy akkor nem az útcán lövette volna le 6-7 lövéssel, és ezzel vádolja a nyugatot, fú ezt jól leírtam. Az igazat persze sose tudjuk meg, csak találgathatunk.
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.02.28. 20:52


Totti8,te nem szoktál ennyire radikális lenni. :wink:
Bár te készpénznek veszed,hogy Putyin ölette meg Nyemcovot.Eléggé átlátszó dolog lenne,nem? Egy gyengébb képességű biztonságpolitikai szakértő is elmondaná,hogy ezt nem így szokták csinálni.Akár meg is fordíthatnánk a logikát:mi van,ha Putyinékat akarják ezzel a gyilkossággal lejáratni? Fogalmunk sincs az igazságról.
Köcsögnek semmiféleképpen nem nevezném.És én speciel nem lelkesedek érte,hanem egyetértek sok tettével.Kevesebbel pedig nem.
Röviden:én nem a Jobbik miatt pártolom olykor az orosz elnököt,hanem azért,mert jobban preferálom az irányított demokráciát,mint a liberális demokráciát.És ennek mintapéldája Oroszország.
De arra hadd ne válaszoljak (hiszen nem is kérdeztél ilyet),hogy hol élnék szívesebben:Moszkvában vagy Londonban,Párizsban,Berlinben. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2015.02.28. 20:26


http://444.hu/2015/02/28/csak-azert-olh ... l-beszelt/

Csak tudnám, hogy itt sokan miért lelkesednek azért a köcsög putyinért. Mert a jobbik is?
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.02.28. 12:03


[*]En Visegradon voltam utoljara a Varban meg tavaly ev vege fele. Az egy nagy muzeum.
De a muzeumnak megorzo funkcioja is van. Az utokor miatt. Es ez fontosabb mint h latogatjuk e vagy sem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.02.27. 22:54


Jnzsblzs,nagyon örkényiesen ki tudod fordítani a világot. :) Hagyjuk meg a múzeumok gazdatelepüléseinek azt a jogot,hogy selejtezzenek.Nem szükséges az Iszlám Állam közbenjárása. :wink:
Folyamatosan halok be ezen az iráni pályázaton:

https://kuruc.info/r/6/140040/

Szép gesztusok Gázában egy graffitistől:

http://alfahir.hu/gazaban_jart_banksy_a_hires_graffitis
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.02.27. 22:53


Virga írta:Én évente többször elmegyek. legutóbb a Rembrandton voltam, előtte a dadaizmuson, most van tervben a Rippl Rónai.
A Nemzeti állandó kiállítását pl kifejezetten szeretem. Én sok olyat ismerek, aki évente többször megy és sok olyat is, aki minden évben megnézi ugyanazt. Más lelkiállapotban mész, akkor lehet máshogy hat rád. És ha valami hat rád valahogyan az mindjárt nem funkció nélküli vacak, hanem inspirációs eszköz.

A múzeum akkor funkció nélküli ha nem járunk beléjük.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Forza_ROMA Dátum: 2015.02.27. 18:37


Utoljára tavaly voltam Nemzetibe Robert Kappa kiállításon. Sztem nem kéne lerombolni őket, pont az ifjabb generációk miatt. Ki tudja hátha némelyik múzeum inspirálja őket jövőben.
Forza_ROMA
 
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2006.09.18. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2015.02.27. 18:12


Én évente többször elmegyek. legutóbb a Rembrandton voltam, előtte a dadaizmuson, most van tervben a Rippl Rónai.
A Nemzeti állandó kiállítását pl kifejezetten szeretem. Én sok olyat ismerek, aki évente többször megy és sok olyat is, aki minden évben megnézi ugyanazt. Más lelkiállapotban mész, akkor lehet máshogy hat rád. És ha valami hat rád valahogyan az mindjárt nem funkció nélküli vacak, hanem inspirációs eszköz.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.02.27. 14:17


jnzsblzs, az, hogy régen voltunk múzeumban nem jelenti azt, hogy le kell őket rombolni és azt sem, hogy mondjuk én lerombolnám.
meg ami itt van az élő környezetemben azokat az ember nagyjából iskolák során végigjárta, minek elmenni még egyszer? sok minden nem változik ott azért :). moziba sem ülök be kétszer ugyanarra a filmre :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég