Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.06. 08:02


Kedves jnzsblzs,kétségtelenül új színt hoztál ebbe a topikba. :wink: Szegény Trigo még a végén hívő lesz. :)
(A kedves jelzőt azért írtam,hogy legyen egy mondatkezdő szavam,amelyet nagy kezdőbetűvel írhatok. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.06. 07:10


Trigoria írta:http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem/20150403-az-elhallgatott-jezus-az-apokrif-evangeliumok-vilaga.html
jó cikk
na pl az ilyenekért nem vagyok keresztény és vallásos
100%-ban hiszem, hogy a Biblia egy olyan válogatás, amit úgy szedtek össze, ahogy épp az akkori keresztény egyházfőknek jó volt. Mondjuk ez nem is képezi vita tárgyát.
Márpedig ha ezt a tézist elfogadjuk, akkor azzal azt is elfogadjuk, hogy a részigazság nem feltétlenül igazság. Innentől pedig nincs miről beszélni.

Tehát nem hiszel istenben, mert nem hiszed el hogy azokat könyveket választották ki az egyházatyák amelyek istentől lettek sugalmazva, (melyet teljesen biztos vagyok hogy se pro se kontra nem tudsz bizonyítani) és azért tartod ezt a tételt, mert az az elképzelhetőbb forgatókönyv szerinted hogy az egyházatyák azokat könyveket választották ki amik nekik jó. Tehát HA a feltételezéseim igazak akkor lényegében azért nem hiszel Istenben, mert nem hiszel Istenben. Ami részemről teljesen rendben van, csak nem értem minek ezt ilyen puccosan megfogalmazni.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 20:07


http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem ... ilaga.html
jó cikk
na pl az ilyenekért nem vagyok keresztény és vallásos
100%-ban hiszem, hogy a Biblia egy olyan válogatás, amit úgy szedtek össze, ahogy épp az akkori keresztény egyházfőknek jó volt. Mondjuk ez nem is képezi vita tárgyát.
Márpedig ha ezt a tézist elfogadjuk, akkor azzal azt is elfogadjuk, hogy a részigazság nem feltétlenül igazság. Innentől pedig nincs miről beszélni.


Levy: A kettő együtt jó. Persze, hogy az a cél, hogy ne szüljön az ilyen. De a már meglévőkről is gondoskodni kell. Ezért mondtam, hogy HA szül és nem tudja felmutatni a feltételeket amiket mondtam, AKKOR elvesszük 10 évig. De kb 4-5 év alatt elvenném mind. Utána már eleve csecsemőkről lenne szó, vagy arról sem, ha tudják, hogy úgyis elvesszük, akkor talán nem szülnek, vagy - ami a jobb - húznak melózni.

Zsolti: na igen...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 18:09


Egy ilyen után az a legkevesebb,hogy Gyöngyösi Mártont megkövetik azok a lapok,amelyek folyamatosan lejáratták a jobbikost,aki szerint a krími elszakadásról szóló szavazás teljesen törvényes volt.(Helyszíni megfigyelőként volt jelen Gyöngyösi.)

http://alfahir.hu/forbes_a_krimiek_82_a ... csatolasat

Tudtommal a Forbes nem orosz,és nem is a kurucinfó fizette le...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 17:54


VÉGRE!!!
Heuréka!Megvan!
Megvan a javaslat,amit liberálisék is simán lenyelnek! :wink: :)
(Kábé százszor durvább volt,mint Trigóé.) :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2015.04.05. 17:38


Trigó!
nem értek veled egyet, nem kell elvenni tőlük a gyereket
NEM szabadna szülnie!
Orvosi ellenőrzés havonta, születészsabályozás!
a feltételek: 8 ált + szakma, bér és munkaviszony 2 év folyamatos, legalább, ingatlan, összkomfortos
a többin majd gondolkodom ;)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 13:31


jussanak hatalomra, és onnantól meglátjuk mi igaz abból amit hangoztattak eddig
az lesz a vízválasztó
de ezt eddig is így gondoltuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 13:26


Marine vagy csak taktikázik,vagy pedig tényleg ex-szélsőjobbos lett belőle.
A Jobbiknál is hasonló fordulat zajlik másfél éve,de nyíltan ők még soha nem nyaltak csontig a zsidóságnak és Izraelnek.
Nálam az lesz a végpont.Remélhetőleg ez nem következik be.Most még nagyon jól tolják.
Vona egy zseni.Vagy aki mögötte áll.Szabó Gábor vagy Baranyi Tibor Imre,mit tudom én,de jól csinálják.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.05. 12:00


https://kuruc.info/r/4/141583/
jó fej az öreg - de ezt eddig is tudtuk
családi vacsik milyen nyugisak lehetnek :D

egy hsz:
"A háború alatti bentlakásos ipari parkok..." :D :D :D milyen találó kifejezés :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.05. 08:02


Lehet,hogy a Jobbik programjában már benne is van,csak még nem olvastuk el. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.04. 22:45


persze hogy nehéz
ezért mondtam hogy ki kell ezt még dolgozni
és igen, a nemdolgozó magyaroktól is el kéne, épp ezért kell ezt okosan megcsinálni
de ahogy eggyel előbb mondtam, nem az a lényeg, hogy épp van-e munkája, hanem fel tud-e mutatni x évnyi munkaviszonyt. Max ha pályakezdő és fiatal, akkor kell nézni, hogy mik a kilátások.
de amúgy az a magyar szülő, akinek nem volt munkája soha kb, az ne is neveljen fel gyereket, mert nem fogja a helyes útra terelni.
szóval mindegy, most nem fogom itt részletesen ezt kidolgozni, hisz csak egy alapötlet volt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.04. 21:12


Köszi. :wink:
Kilenc év elnyomás és megaláztatás után. :D
Az ötletet rajtam keresztül tudnád verni. De tudod,hogy akkor a nem dolgozó magyaroktól is el kellene venni a gyereket? És mit jelent az,hogy nem dolgozik? (Mert ugye a cigányság egy része nemcsak azért nem melózik,mert lusta.)
Nehéz ügy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.04. 18:41


na, akkor ezt 9 év után végre megtudtuk :D :D :D
néma gyereknek.... :wink:

tehát Zsolti, igen drasztikus. Ez csak egy megoldás lenne. Egy generációnyi gyereket (és itt csecsemőre gondolok leginkább) egy újonnan nagyon jól kiépített, megszervezett, vezetett intézeti hálózatban felnevelni. Vagy gyermektelen családokhoz adni. Ők onnantól már emberi kultúrát képviselnének. Egy próbát tuti megérne. És ezt előre is lehetne közölni a cigánysággal (és természetesen az egész országgal). Ha mostantól gyereket szülsz, azt mondjuk 10 évig el fogjuk venni, HA nem kezdesz rendesen dolgozni. Ennyi. Lenne ajvék dögivel, de szerintem működne. Nyilván ki kell ezt rendesen dolgozni, de én valahol itt kezdeném az egészet.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.04. 18:21


Trigo,az utolsó bekezdésben megfogalmazott ötleted valóban drasztikus.És szerintem nem sok értelme lenne.Ennél jóval emberibb döntések is kivernék az EU-biztosítékot.
És én lennék a legboldogabb,ha a nevemet nagy Zs-vel írnátok,csakhogy a regisztrációnál anno foglalt volt a Zsolti,és azóta lusta vagyok újra megpróbálni. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.04. 17:02


én is ezért írom zsoltit mindig kisbetűvel :wink: :)
aki amilyen nevet használ itt, úgy is írom (kb), hisz valamiért úgy regelt anno

én a cigánykérdésről utálok pofázni
mert senki semmi mást nem tesz, csak dumál dumál dumál róla
persze mi nem is tudunk mást tenni, de ha nem tudunk, akkor minek pofázunk róla? ördögi kör
a politikusok tudnának, de ők hallgatnak (tisztelet a kivételnek - a Jobbiknak)

Mondtam már, mindent meg lehet oldani, de a békés megoldások is egészen biztosan fájni fognak valakinek, legalább egyszer.
De jelen pillanatban egy akkora kulturális szakadék van a cigányok és nemcigányok között, hogy ezt nem drasztikusan nem lehet megoldani szerintem.
És őszinte leszek: én nem akarok évtizedeket várni, és a halálos ágyamon elmondani nyugodtan, hogy na végre, integrálódtak! Már nyugodtan távozom.
vagy oldjuk ezt a kérdést meg gyorsan, vagy lehet én távozom idő előtt máshova :)

Csak BÁRMILYEN olyan megoldás, ami gyors lenne, EU-biztosíték kiverő lenne az tuti.

És félreértés ne essék, én sem a cigányok, mint etnikum ellen hoznám meg a törvényeket. PL egyszeri drasztikus lépésként elvenném a gyerekeket azoktól a családoktól, ahol a szülőknek (és mondjuk nagyszülőknek) soha nem volt pl bejelentett x évnyi munkájuk. Jah, hogy ez 98%-ban a cigányokra vonatkozna? Na igen....bocs
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.04. 16:26


Te jó ember vagy,jnzsblzs,jó arc, ezt a lehető legkomolyabban mondom.És igazad van.És ez lenne a helyes hozzáállás,amit most leírtál.Ha nehezen is,de a végére megértettem a 2-szer kettes mátrixodat.De az csak akkor működik,ha a két oldal meggyőződésből működik,nem érdekből.És nekem vannak gyanúim mindkét oldalt tekintve.
Ha valamit általánosítunk,nagyon figyelni kell,ez tiszta sor.De ha 10/8-as,10/7-es mutatók jönnek ki mondjuk bűnözés vagy iskolai fegyelmezetlenség témakörben,akkor az ember általánosításra vetemedik.Előbb leírtam a két végletet.Te is ezt pedzegetted.És most jön az,amit szavak tekintetében mond a Jobbik:tisztességes és tisztességtelen emberek megkülönböztetése.(Szavak,tudom,de akkor is.)Ebben nincs rasszizmus,ha jól gondolom.Lehet,hogy régen nem így mondták,de most már így mondják.Míg a baloldal,liberálisék ugyanazt a sablont szajkózzák évtizedek óta empíria és igazolás nélkül:cigány vagy,ember vagy; mindegy,mit csinálsz,ugyanolyan vagy,mint a többi.Alanyi jogon jár neked minden akkor is,ha tisztességes, és akkor is,ha tisztességtelen vagy.A jogvédő szervezetektől ezért hányok például.
De értem,mit akarsz mondani,jnzsblzs.Tényleg.Ha értenénk hozzá,mi itt egy pár emberrel kiegészülve konszenzusra tudnánk jutni,és megoldanánk a problémát.Simán.Még különösebben nagy vita sem lenne köztünk.De a parlamenti demokrácia keretein belül ezt a kérdést (mert van kérdés,akármilyen fájó is) egyre nehezebb megoldani.Ezért kellene a politikát valahogy kikerülni,de ez lehetetlen.Önvédelmi körök szerveződnek,a Gárdához hasonló célokkal,és már több ilyen van.Emlékszel arra a román kisfilmre,ugye? (Kocsma,gyilkosság,gyújtogatás.) Előbb-utóbb ezek a rendőrség helyett tevékenykedő körök ilyenekre fognak vetemedni.
Köszönöm,hogy kifejtetted az álláspontodat.Nem gondolunk homlokegyenest mást a kérdésről: én biztosan nem utálom a cigányokat,erre meg is esküszöm az éteren keresztül,ha szükséges.A körülöttük kialakult helyzetet utálom.Szerintük kevés,szerintem sok...
És már azt is tudom,hogy hogyan idegesítselek fel nyelvtanilag. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.04. 15:16


zsolti írta:Jnzsblzs

Tudom hogy magyartanárként, ez fáj neked, de légyszi soha nem írd a nevem nagybetűvel. Tudom hogy csak azért tetted mert azzal kezdődött a mondat, de légyszi még akkor sem. Inkább tedd valahova máshova a nevem. Egy kicsit furcsának tűnhet neked és lehet hogy nekem is tűnik,de akkor is fontos nekem.
zsolti írta:az a régi hozzászólásod valóban provokatív volt,és szerintem részben igaztalan is.

Hát ő jah, én sem értek vele mindenben egyet, de továbbra is úgy gondolom, hogy a legfontosabb dolgokban igaza volt. Még nem tudom, hogy ebben a kommentemben de egyszer kifejtem hogy miért.

zsolti írta:Ugyanis nemcsak bőrfejű,agyatlan szkinhedek szólalnak fel a cigány viselkedés ellen,hanem olyanok is,mint Trigo,snatch vagy én,akik csináljuk a dolgunkat nap mint nap becsülettel (ahogy te is),és mégis találkozunk a problémával.

Jah és még mindig nincs igazatok. Igen engem már loptak meg cigányok. rugdostak meg cigányok (nem nagyon). Utálom őket ezért? Kind of nemigazán, elég régen történt, de megértem hogyha valaki aki ilyeneket átélt az utálja őket. Igazuk van ezeknek az emberekenek akik utálják őket? Na ez az egymillió fontos kérdés. Illetve nem teljesen. Az igazán fontos kérdés hogy vajon hogy definiáljuk az ők szót.
Csak két betü és szerintem a teljes rasszista kérdéskőrt le lehet vele zárni. RItkán látható szerintem ennél egyértelműbben a határvonal emberi viselkedésformák közt. Ha valaki úgy definiálja az ők szót a kérdésből hogy, a bűnözők, akkor az embernek nagyjából igaza van és nem rasszista. Ha valaki úgy definiálja hogy cigányok értse azt etnikailag, genetikailag, kultúrálisan, vagy akárhogyan ami nem az egyes emberek személyes tettein alapszik, akkor rasszista, és egészen egyszerűen hülye. Lájk nagyon. Nem mondom, érthető, hogy az mert nehéz egy tízmilliós rendszert általánosítások nélkül kezelni (emberek számára lányegében lehetetlen), de ettől még nem lesz kevésbé hülye. Nem fogom őt ezért elítélni, de soha nem fogom elfogadni mint komoly vitapartnert csak mint egy gyereket akit meg tanítani néhány alapvető dologra az életből. (Bár ezt a gyerekséget csak is erre kérdésre értem, más oldalról lehet kifejezetten bölcs. Épp mint egy gyerek :D)
És az a vicces, hogy ahogy észrevettem nagyon kevesek vannak azok akik önmagukban úgy definiálnák az "ők"-et, hogy én gyereknek tartsam őket. Valahogy sokkal inkább azon a kérdésen gondolkodnak hogy: Igazuk van ezeknek az emberekenek akik utálják őket? És nagyon vicces mert a valászuk erre a kérdésre tök ugyanaz csak már évek óta nem tudják eldönteni hogy mit is értenek a kérdés alatt. A liberálisok azt hiszik, hogy a jobbosok úgy definiálják ezt a az "ők"-et, hogy a cigányok, és az a válaszuk, hogy igen. Miközben a jobbosok azt hiszik, hogy a libcsik úgy definiálják az "ők"-ethogy a bűnözők, és az a válaszuk, hogy nem. Közben a libcsik definiálják úgy az "ők"-et valójában, hogy a cigányok és az a válaszuk, hogy nem. A jobbosok pedig a 2x2-es mátrix utolsó elemét gondolják valójában miszerint az "ők" definíciója, hogy a bűnözők és az a válaszuk hogy igen. És minden érdemi vita ami ebben a kérdésben van, az ebből a félreértésből származik alapvetően. Vagy pedig abból, hogy elvakult seggfejekről van szó, de az meg nem érdemi vita hanem gyerekek (tévedés ne essék lehet definiálni a liberális "gyerekeket" is, még ha én ezt nem is tettem meg most) veszekedése.
Ha pedig összehasonlítjuk a két kérdésre adott választ imáron jól beírt ők-kel akkor nem is tér el egymástól a két nézet:
Liberális: Nincs igazuk azoknak akik utálják a cigányokat.
Jobbikos: Igazuk van azoknak akik utálják a bűnözőket.
Kérdem én: hol mond ez a kettő egymásnak ellent? Sehol. Szerintem pont hogy a kettő együtt az ami kiadja a megoldást.
És ha ezt a definiált kérdést megválaszoltuk társadalmi szinten, akkor már nem is tűnik olyan távolinak a helyzet megoldása, mert végre tudunk majd együtt dolgozni, és akkor Magyarokként és Emberekként tudunk majd egy olyan országért dolgozni ahol nem lesz cigánykérdés, mert tudjuk hogy már maga a kérdésnek a léte is baromság és csak olyan kérdések lesznek, hogy bűnözés, a társadalmi polarizáció, a gazdasági nehézségek, a fenntartható fejlődés, és az ellenük (vagy értük) való küzdelem. Mert ezek a problémák fenn fognak maradni még sokáig tökmindegy mit csinálunk. Amíg meg idáig nem jutunk el addig maradnak azok akik a nemlétező kérdésekről vitatkoznak (Amely nemlétező kérdésekben amúgy mindkét fél egyetértene, ha léteznének. Ezért is nem léteznek) Marad az acsarkodás és az egymás kölcsönös lenézése. Nekem az erkölcsi szemétdomb tetejéről, pedig marad az avas popcorn zabálása, miközben látom, hogy miképpen emészti el a szemétdomb, mind a vitázókat mind engem. És ezért leszek én is épp olyan bűnös ebben mint maguk a vitázók.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.04. 13:38


Ti leírtátok két-két gondolatban,amiről én bekezdéseket fecsegtem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.04. 12:36


bár ez szerintem lehetetlen, de mire ez megtörténne, és HA sikerülne, addigra már mindegy lesz
itt egy két évtized alatt kell ezt megoldani, vagy elbuktuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.04.04. 12:29


a történelemben és a világban mindig és mindenütt a fejletlen, nyomorban élők voltak a szaporák, a jómódban élők mindig is kevés gyereket vállaltak. természetesen nem minden egyed, de általánosságban. egy lehetőség van: a cigányokat felfejleszteni annyira, hogy ne szarják tele az országot a purdéikkal
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.04.04. 08:59


Jnzsblzs,az a régi hozzászólásod valóban provokatív volt,és szerintem részben igaztalan is.Ugyanis nemcsak bőrfejű,agyatlan szkinhedek szólalnak fel a cigány viselkedés ellen,hanem olyanok is,mint Trigo,snatch vagy én,akik csináljuk a dolgunkat nap mint nap becsülettel (ahogy te is),és mégis találkozunk a problémával.És ez idegesít minket.Nem az,hogy léteznek,hanem az,hogy szabályok nélkül léteznek.És itt lehet említeni az eltérő szociokulturális hátteret,de ha ők nem fognak integrálódni hozzánk,én tuti nem fogok hozzájuk.Márpedig a folyamat mostanság ilyen irányú.Magyarokból lesznek cigányok,cigány kultúrájúak.
Te anno azt írtad,hogy a magyarok hibája,hogy nem szaporodnak,a cigányok pedig csak teszik a dolgukat,ezért nem lehet rájuk haragudni.Te csont nélkül beletörődnél abba,hogy bekövetkezzen az a vízió,hogy hazánkban néhány évtized múlva kiegyenlítődik a roma-magyar arány? Ezt nem hiszem el neked. Ezt igenis lehet befolyásolni,és nem csak a gyermektelen magyar párokat kell számon kérni a "bénázásért".
Bár,ha belegondolok,20-30 év múlva a politikai erők szintén egymásra fognak mutogatni.A nemzeti radikálisok azt fogják mondogatni,hogy ugye,mi megmondtuk.A liberálisok pedig azt,hogy a jobboldal elmulasztotta az integrációt,ezért ilyen a demográfiai helyzet.Én hiszem,hogy létezik még megoldás.De ez a beletörődés,amit te képviseltél 3-4 évvel ezelőtt,ez számomra elfogadhatatlan.Valamit tenni kell.Hogy pontosan mit,azt tudom,de ebben az európai légkörben az nem megvalósítható.A "cigányok Magyarország jövője" szlogennél meg egyenesen hányingerem volt.Reméljük csak provokáció volt.
Hidd el,jnzsblzs,én elolvastam már számos romológiai tanulmányt,8 éve tanítom őket,beszélgetek velük napi szinten.Ismerem nagyjából a kultúrájukat és az érzéseiket.Olykor sajnálom is őket,főleg a kisgyerekeket.Van bennem annyi empátia és érzékenység,amennyi egy balliberális megmondóemberben sosem lesz.De véleményem szerint az első lépést nem a magyarságnak kell megtenni.Mi már megtettük,nem rajtunk van a sor.Most már ők jönnek.
Nem tudom,hogy követted-e a vitámat a Pisti nevű fórumozóval,aki szerintem fiatal kora ellenére kimondottan művelt és intelligens volt,ám szinte semmilyen kérdésben nem értettünk egyet.A cigánykérdésben is azt az álláspontot képviselte,hogy a magyarok lenéző habitusa,gyűlölete járul hozzá a politikán kívül ahhoz,hogy itt tart a cigányság.Ballibsi nézet (pedig Pisti nem az): a többségi magyar társadalom hibája,hogy a cigányság képtelen integrálódni.Na ez az a mondat,amit maximálisan visszautasítok,mert ez hazugság.Ennyit nem tűrt még nép a cigányoknak,mint a magyarok.Elképesztő birkatürelemmel bírunk.Én tanárként,a kirabolt nyugdíjas emberek és a szkinhedek is.Alig-alig hallani rasszista indítékú bűncselekményekről,persze ha akad néha egy-egy,azonnal bejárja a világsajtót.Ellenben borzasztóan hosszú az a lista,amit cigány emberek követnek el Magyarországon.A gyilkosságokat nem lehet szociokulturális háttérrel magyarázni.Vagy ha igen,akkor ki kell irtani a szociokulturális hátteret.Szerintem ez lehet az integrálódás EGYETLEN útja.És ez nem fér bele az európai szellemiségbe,mint fentebb írtam.
Én nem tudom a te pontos felfogásodat a témával kapcsolatosan,jnzsblzs. (Pedig biztos leírtad már egyszer.) De erről csak olyan ember tud hiteles képet adni,aki velük dolgozik,vagy velük él.Főleg a második lenne a fontos.(Én sem vagyok hiteles éppen ezért.)Nem tudom,hogy a liberális hangadók érdekből vagy meggyőződésből hangoztatják folyamatosan a romamosdatásukat,még az utóbbit inkább elfogadnám.Tudod,két szélsőség van velül kapcsolatban:1. Mindenért a politika és a magyar emberek a felelősek.2. Irtsuk ki őket. Na már most az elsőt számos magyar párt és mozgalom hangoztatja. A másodikat viszont csak egy szűk réteg,de az nem a Jobbik.
Úgyhogy valamit tenni kell.Fel kellene venni a kapcsolatot olyan cigány emberekkel,akiknek van hatása a népre.El kellene valahogy ültetni az agyukban,hogy mit kellene máshogy csinálniuk az életben ahhoz,hogy mindenkinek jobb legyen.És mi ehhez milyen támogatást tudunk nyújtani.
Minden liberális felfogás halott.Akkor tényleg a cigányság lesz Magyarország jövője.
De az nekik jó lenne...?
Akkor már a 168 órát sem fogják megvenni...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11419
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.03. 23:42


Erre még mindig csak annyit tudok mondani, hogy: Filthy Casual :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.03. 23:36


erről nem most írt csak a kuruc, hanem évről évre, hónapról hónapra mindig. és ez csak sűrűsödni fog...

Más szóval lehet gyűlölni a cigányokat, de érdemesebb nem, tekintve hogy ők Magyarország jövője.
erre mindig csak azt tudom mondani, hogy elvesztünk... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.04.03. 23:27


Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2011.11.17. 05:27

Mint azt mint mi mind jól tudjuk ezen a fórumon vannak olyan emberek ezen a fórumon akik nem szeretik a kisebbségeket illetve azokat akik nem tartoznak velük egy rasszba etc. Ezeknek az embereknek említenék meg néhány adatot ami talán jobb belátásra bírja őket. Magyarország lakossága 9,965,000 fő (2011 Aug). Ebből a legnagyobb kisebbség a roma akinek számát nehéz mérni tekintve hogy sokan a negatív megkülönböztetéstől félve magyarnak vallják magukat a különböző közvélemény-kutatásokkor. (Azokról nem is beszélve akik megtagadják a kérdőív kitöltését is) Becslések szerint 500,000-1,000,000 cigány él Magyarországon, és ami még érdekesebb hogy a 2011-12es tanévre beíratott elsősök között a romák arány 50%. Ez a magas arány a "Magyar"-magyarok alacsony reprodukciós rátájának tudható be leginkább, ami mögött az inkább egy Mercedest veszek mint egy gyereket veszek mint egy gyereket életfilozófia áll. (Igen, tudom hogy legtöbben azt mondják hogy az alacsony életkörülmények miatt nem vállalnak gyereket de ha igazat adunk nekik hogy kell egy bizonyos mértékű anyagi jólét a gyermekvállaláshoz akkor azt is elismerjük hogy a romák Magyarország leggazdagabb néprétege illetve azt is hogy mondjuk a Második VH után a magyaroknak ki kellett volna halniuk)
Más szóval lehet gyűlölni a cigányokat, de érdemesebb nem, tekintve hogy ők Magyarország jövője.

Kommentemmel nem kívánok senkit sem megsérteni csak egy számomra érdekes demográfiai adatott kívántam megosztani (És igen közben nem álltam meg hogy ne fricskázzak oda egyet azoknak akikkel ebben a témában nem értek egyet :D )

Érdekes volt elolvasnom ezt a kommentem az egyik kurucos cikkről jutott egyembe. Akkor még nem kívántam megérteni az itteni embereket csak felcseszni őket idegileg, bár megjegyezném hogy azért az alapvető dolgokban még mindig a egyetértek a régi énemmel, csak hát stílus és cél az khm... megkérdőjelezhető volt. Kicsit az jut az eszembe, hogy ez a fejlettségi szintem, amin Perge Ottó állt, akkor amikor, azt cikket írta, amelyiket kiveséztem. A másik dolog pedig vicces hogy én ezt három és fél éve megmondtam már amiről a kurucon most cikkeznek. Persze lehet hogy írtak már korábban is az igazat megvallva ez akkor sem volt újdonság. Mindegy gondoltam érdekes nosztalgia lesz nekem legalább is mindenképp. Ha titeket nem szórakoztatott ennyire akkor elnézéseteket kell kérnem.

Mondjuk az igazi akkor lenne ha beidézhetnék néhány válasz kommentet is. A vicces az lenne benne hogy azokat először olvasnám el. A tizenakárhány éves énem nem volt nagyon bátor amikor, az ellenvéleményekkel való szembenézésről volt szó. Ami azért érdekes mert amúgy nem volt alulfegyverezve egy szóbeli vitában. Okos művelt, és megfelelően pimasz volt ahhoz hogy bárkivel szemben megállja a helyét. Viszont mindig kikészítette az a lehetőség idegileg hogy valaki magánál okosabbal találkozik, és akkor el kell némulnia. Talán ebben fejlődtem azóta a legtöbbet. Ma már nincsenek nálam okosabbak. Ma már úgy gondolom hogy egy ilyen eset bár fájdalmas de tanulságos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2015.04.03. 23:41-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.04.03. 22:46


Levy ASR írta: Te fb-on Puzsért követed?

ha sűrűbben néznél be ide, akkor tudnád, hogy igen :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég