Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 16:00

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.09. 15:34


Mcsabi, én gyakorlatilag mindent el tudok képzelni Orbánisztánban, de a választás nem volt szervezetten manipulálva. Több ismerősöm is dolgozott 2 bizottságban. Állítják, hogy tömegével nem lehet csalni. 1-2%-nyi plusz szavazatért meg felesleges. A Fidesz sem készült a kétharmadra, mert már nem kell nekik. A győzelmük meg teljesen nyilvánvaló volt a 4 éves ciklus minden percében. Hülyék, hatalommániások, de ennyire nem egysejtűek. Nem érte volna meg kockáztatni. Rettentő sima volt ez így is.

És igen. Pont tegnap bizonyosodott be, hogy van 2,7M ember, akit ennyire nem érdekel a pártprogram. Vagy ha nem is ennyi (mert nyilván van pár százezer tájékozott Orbán hívő is), de legalább 2M. Nekik elég a Soros/migráns/elmúlt 8 év vonal. Őket stabilan hozza Habony. De anno őket hozta Horn Gyuszi is. Ilyenek. Cigók, tudatlanok, megtéveszthetők.
Megkapták, megkaptuk amit érdemlünk. Szép volt Magyarország!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2018.04.09. 12:56


Én aláírom, hogy erős a fidesz tábora de azt valahogy nem tudom benyelni, hogy közel 3m ember egy olyan pártra adta le a szavazatát, akinek konkrétan nem is volt választási programja. 3m embernek nem tűnik fel, hogy átverik őket, az alap dolgok épülnek le mellettük, nem tudnak kórházba menni, az oktatási rendszer egyre rosszabb lesz és azok akik eltartanák amikor nyugdíjas lesz már elmentek, vagy legalábbis most terveznek elmenni külföldre. 3m ember benyeli a migránsmaszlagot és az egyetlen megváltó opciót, miközben az m1 nézettsége a béka feneke alatt...

Én nem tudom elhinni, hogy ez a választás nem volt valamilyen módon manipulálva. Egyszerűen gyanús az, hogy két körzetnél állítólag nem tudták hogy ennyire nagy lesz a jelentkezés. Szombat délután ránéznek a számokra, ha egy körzetben x emberre be van kalkulálva y bizottság, akkor nem nehéz kitalálni, hogy 2x emberre fel kéne állítani 2y bizottságot. És nem mondhatják, hogy hirtelen roham volt, mert egész nap arról szóltak a hírek, hogy k***a sokan vannak. 2018-ban egy érettségivel rendelkező ember ezt a problémát úgy gondolom meg kell hogy tudja oldani ha nem, akkor talán le kéne mondani. Persze amennyiben cél volt az, hogy 3-4 órán keresztül titkolni tudják az eredményeket, úgy mindjárt más a lányzó fekvése. És ha már a kérdéseknél tartunk, erre is felettébb érdekelne a válasz, hogy miként lehetséges:
https://www.youtube.com/watch?v=CPJO3FWjMiI
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 11:27

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 10:59


https://24.hu/belfold/2018/04/09/hadhazy-akos-schiffer-andras-lmp-sallai-robert-benedek-per-fenyeget-visszalepes-szel-bernadett-haragozo-tamas/

Nem önostorozást jelent a lemondásom. És nem azt jelenti, hogy bármit feladnék és megszabadulna tőlem a kormányoldal. Egyelőre a képviselői mandátumról nem mondtam le, de több dolgot át kell gondolnom. Nem lehet olyan formában folytatni a politizálást, ahogy eddig tették az ellenzéki pártok. Nem volt tisztességes a választás, nem volt egyenrangú a küzdelem (...)
Ezért komoly dilemmába kerül, aki ellenzéki politikát folytat. Hiszen ha a kormány mondja meg, hogy a kormány bírálatából mennyi juthat el az emberekhez, az ellenzék akkor is csak biodíszlet, ha történetesen kemény valódi kritikát fogalmaz meg. Most itt tartunk sajnos. Meg kell találni azt a formát, azt az ellenzéki viselkedési formát, hogy nehogy eljátsszuk, hogy van egy parlament, van a kormányoldalnak egy ellenzéke, de a kormányoldal gyakorlatilag nem váltható le.


késő. el se kellett volna indulni :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 10:55


Detto. Ez az 1-2 nap meg szervesen hozzatartozik a valasztashoz.
De mar orban beszedet sem neztem/olsavstam.

Kigyok
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 09:39


sn jól mondtad :wink:


elkezdődött
https://kuruc.info/r/2/184667/
Toroczkai most már nyíltan beszélhet
bár sajnálom Vonát, kedvelem Vonát, de mennie kell az elnöki posztról a háttérbe pár évig minimum

(és még mielőtt szó érné a ház elejét, a mai napot még mindenképpen politikai reakciók figyelésére szántam eleve, és az egész lecsengését még követem pár napig, és AZTÁN szállok ki :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.04.09. 09:09


felesleges a jobbikot hibáztatni, nekik kutya kötelességük volt nem visszalépni és az erős, váltásra alkalmas pár képét mutatni a szavazóik felé. Én sem akartam volna, ha bárki is visszalépett volna, az már a sokadig pofánköpés lett volna, ennyi is elég volt. De az biztos, hogy a néppártosodás sz*rt sem ért, sőt...persze lehet, hogy nem mostanra van ez kitalálva, hanem 4 év múlvára, és akkor van még idő építkezni, csak ekkora ellenszélben ez kb. lehetetlen lesz...

ettől függetlenül én nem szégyellem magam, hogy magyar vagyok, sajnálom ami történt, csalódott vagyok, de nem tudok mit tenni, eret nem vágok, külföldre nem költözöm, maradok és kitartok :D
és marad asroma.hu is! :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8108
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 08:36


https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... _ellenzek/
Hat ebbol a Jobbik kevesbe felelos, de teny, hogy a ketharmad elkerulheto lett volna.

Ez a valasztas igy alakult. Full gaz az egesz
Barhigy csurjuk csavarjuk, az ellenzek leszerepelt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 08:29


A cikk az ellenzeket meg az ellenzeki sajtot is felelosse teszi. Es milyen igaza van! De ez a cikk sem jobb a deakne vasznanal.. 8 eve mast sem hallunk, mint, jogy a patas orban epp a pokol kapuit nyitja, csod, kadar, hitler, apokalipszis 7 lovasa, borzalom,rettenet, a kutyak a macskakhoz torleszkednek, stb.
De mar 8 eve nincs csod, a pokol meg mindig a fold alatt van, hitleri diktaturarol csak a felorultek meg a gyurcsanyistak beszelnek, a kutyam meg epp tegnap kergetett meg egy macskat.
Unalmas. Unalmsababb, mint a sorosozas.

Es ha a kedves cikkiro valtani akar, akkor eloszor magan kene kezdenie es tekerni a potmeteren. A min. Felirat iranyaba...
Mert ez tovabbra is csak orban malmara hajtja a vizet. Pontosabban orban stromanjanak a malmaba.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 07:22


nem puccsra gndoltam. inkább valmi olyasmira, amit épp most olvstam:

"Ahogy a címben írtuk az „István, a király” rockoperát megidézve: nagyobb úr ő, mint az Isten, Orbán lesz a fejedelem. Az ő hatalma nem egy derűsnek ható vasárnapi szavazáson ér egyszer véget, hanem úgy, ahogy a hatalom elszigetelt csúcsaira feljutó emberek esetében lenni szokott. Válság hozza el, talán árulás, de biztosan több dráma kíséri, mint holmi koordinációs szerencsétlenkedés."
http://hvg.hu/itthon/20180410_Gergely_Marton_Nagyobb_ur_o_mint_az_Isten_Orban_lesz_a_fejedelem

Ami meg az EU-t illeti, előbb-utóbb remélhetőleg végre csak elvágják a köldökzinórt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 07:14


Nem hinnem, hogy az eu karba tett kezzel nezne egy puccsot orban ide vagy oda.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 07:02


Viszont nagyon úgy tűnik, hogy ennek a rezsimnek az összeomlása/leváltása nem fog olyan békésen történni , mint 89/90-ben... :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 06:57


En is bizok benne, hogy osszeomlij ez az ellenzek es kisarjad egy uj. Persze lehet, hogy ez oriasi naivitas...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.09. 06:41


8-10 kerületet csak az lmp és a jobbik fafejűségének (jóindulattal) köszönhet az állampárt, az egyértelmű.

Voltak, akik azt mondták, mivel ez nem "fair and free election", eleve nem kéne elindulni, legyen inkábbl bojkott. Nem tudom, mindenesetre a nyomoronc lakájellenzék csak annyit ért el, hogy legitimálta ezt az bűnszövetkezetet, kétharmadostul.
Dettike sorsközösségről beszélt. Bejött. Sorsközösségben tűnnek el a sűllyesztőben. legalább valami.... :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.09. 05:29


Biztos nem. Es ugy tunik videken nem magyon lett volna esely. De bp-en voltak korzetek, ahol csak par szazalekkal nyert a fidesz. Ha visszalepnek elegge sanszos a dolog. Valtas nem, de a ketharmad se lett volna meg.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.09. 01:23


nem fogják sajnos

tomm: Zsolti kérdését tenném fel én is. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy MINDEN nemfideszes szavazott volna egyetlen jelöltre ezekben a körzetekben? Ilyen a mesében sincsen. :)


https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... na_lemond/
nem tetszik máris ez a duma, hogy lemond, de majd a vezetőség eldönti
ha lemondasz Gábor, akkor mondj le, és nincs apelláta !
nyilván sanszos, hogy az elnökség őt akarja majd (megkérik őket, hogy őt akarják :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.04.09. 00:43


Az lehetséges még, hogy a határon túliak kinyomják Gyurcsányt?
Úgy tudom 5,6 százalékon áll a DK és a határon túliak szavazata csak holnap érkezik,
de szép is lenne. :)
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.08. 23:41

"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.08. 23:05


Tomm, hogy nézted? Ahol a Fidesz nem volt 50% felett, azokat mind idevetted? Mert úgy szerintem nagyon csalóka.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11477
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.08. 22:53


Ebben igazad van tomm, ez az ellenzék hibája. Jobbik, LMP, a két legnagyobb kerékkötő. Nem lesz kétharmad amúgy szerintem. Legalábbis nagyon remélem.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.08. 22:44


Ahany valasztasi korzetet megneztem, ott mindenhol azt lattam, hogy az ellenzek siman nyert volna, ha visszalepnek egymas javara.
Ugyhogy ebben vastagon benne van a baloldal is jobbik is.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10305
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.04.08. 22:44


tényleg ilyen hülyék a magyarok, hogy ezt a maszlagot bevették, szégyellem magam, de komolyan, hogy ennyi megvezethető, hiszékeny ember él magyarországon.....pedig ennyi. :(

kósa mintha mi sem történt volna, vígan, könnyedén nyeri a körzetét, arra se nem látnak, se nem hallanak?!
sajnos hódmezővásárhely a visszájára sült el, benne volt, de hogy ennyire?! 2/3 :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.08. 22:43


ezek után csak az a kérdés, h. Belorusszia vagy Azerbajdzsán leszünk :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.08. 22:41


Kultúrországokban valahogy nem tudják így megvezetni ezeket a jóhiszemű, dolgok embereket. Miért van ez Zsolti?
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég