Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.07. 12:51


Dicséretes, hogy oktatáspolitikailag műelemzed az opus-t. :lol:
csak 1 dolog.A tankötelezettség nemcsak az egyénbekre vonatkozik, hanem azt államra is: hogy kötelessége biztosítani az oktatást. A 16 évre leszállítás szimpla aljasság! Megágyaz annak, hogy fejlesztés helyett leépítsék az oktatást, és fiatalok tömegeit megfosszák az felemelkedés lehetőségétől. (És azáltal az országot is, nem mellesleg).
Azt persze megértem, hogy az állampártnak az az érdeke, hogy bödedanis sinten tartsa a népet...... :S

jó kis összefoglaló: https://444.hu/2018/04/06/ilyen-brutalis-kampanyt-meg-nem-latott-magyarorszag
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.07. 12:22


Minden idők leggyengébb ellenzéke... Én ezzel nem értek egyet. Ilyen médiaviszonyok között nehéz megnyerő és erős ellenzékről beszélni.
Fradista, a videó valóban baromi ötletes, kreatív és ritmusos, király kis alkotás, de nekem tartalmi gondjaim vannak vele, meg úgy általában a fiatalság oktatási reformjaival kapcsolatban is. Tanárként a következő gondolatok cikáznak a fejemben. Ha lehámozzuk a kormányellenességet erről az egészről (lehet nincs is rajta), akkor is vannak olyan törekvések, amelyeket nemigen tudok hova tenni. Támogatom a diákok óraszámának csökkentését. A tananyagcsökkentést is. Az élvezetes órák számának növelését is. És akkor jöjjenek az ellenvetések.
1. Biztos, hogy élvezetes órát csak a digitális tábla, a projektoros kivetítés tud nyújtani ? A kréta és a filctoll már kevés, ha a tanár személyisége, tudása, humora lehetővé teszi az élvezetes oktatást ?
2. Fontos ez a folyamatos csoportos munka igény ? A kooperatív és a projektoktatás állandó szajkózása ? A frontális munka már megsemmisítendő, mert már nem 21. századi ? Ugyan már, nem ezen múlik. Az érettségit, a szakmai vizsgát sem csoportban teszik le, hanem egyéniben.
3. Nem igazán értem, hogy amikor ezek a fiatalok modern oktatásra gondolnak, valójában mit szeretnének ? Az első két pontom megvalósulását ? Kevesebb tanulást ? A tudás megszerzésének módszertani megváltozását ? Úgyis azon múlik minden, hogy ki mennyire szorgalmas, és OTTHON mennyi időt fordít tanulásra. Ezt nem lehet megspórolni majd a főiskolán vagy az egyetemen. Izzadni kell, kész. Ezek az új tanítási módszerek véleményem szerint a közepes képességű, de fegyelmezett tanulóknak kedvezhetnének. Az okosak számára teljesen feleslegesek, hiszen a csoportmunka baromira lassítja az oktatást. A magatartászavaros gyerekek pedig NEM hajlandóak semmilyen munkára. A látvány kedvéért sem.
4. A tankötelezettség miért nem jó 16 évig ? Mi a pöcsért lobbizik a Jobbik is azért ész nélkül, hogy állítsák vissza 18-ra? Aki kiesik az oktatásból, az általában azért esik ki, MERT NEM JÁR ISKOLÁBA. Aki tanköteles, és nem jár iskolába, annak a diáknak az osztályfőnöke köteles felszólításokat és feljelentéseket küldeni a szülőnek, gyámhivatalnak, gyermekjóléti szolgálatnak,stb. Ez borzasztó időigényes és FELESLEGES adminisztrációs munka. Na most ezt kitolni még plusz két évet, a 18 éves korig gyalázatos lenne. Kibaszás lenne az osztályfőnökökkel és minden szociális dolgozóval. Aki 16 éves koráig nem jön rá, hogy neki mit jelent majd az iskolában szerzett tudás és papír, azt ne kelljen már magunk előtt tolni PAPÍRON még két évig.
5. Aranyosak és talpraesettek ezek a fővárosi vagy nagyvárosi fiatalok, akik akár a videóban is küzdenek a szegregáció ellen. Itt én már nem nagyon tudok mit mondani, mert görcsbe rándul a gyomrom: a puding próbája az evés. Kedves fiatalok, gyertek le vidéki iskolákba (nyilván a fővárosban is bőven vannak ilyen sulik), és legyetek az osztálytársai az általatok kirekesztettnek titulált fiataloknak. De úgy, hogy legalább 50-50%-os legyen az eloszlás. Csak egy hétig. Nem kell egy hónapig. Egy hétig. Nézzétek meg, hogy a jelentős részük hogyan akadályozza a tanárok munkáját, és ezáltal a ti előrehaladásotokat. Nem fognak titeket megverni, lehet, lopni sem fognak semmit, jókat fogtok együtt röhögni, ám amikor tanulásról vagy munkáról, kitartásról vagy fegyelemről lesz szó, csak figyeljétek őket. És egy hét múlva döntsétek el, hogy jók voltak-e az antiszegregációs rímek. Rendben ?
6. Úgyhogy fogalmam sincs, hogyan álljak ehhez az egész mozgalomhoz és törekvéshez. Ambivalens nekem az egész. Nem tudok tiszta szívvel a fiatalok mellé állni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.07. 12:20

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.07. 10:33


lehet, h. fegyvert szegeztek rájuk. Az arckifejezése mindnek olyan megrettent :S
Ez viszont most se buzizik :lol: https://www.facebook.com/FideszHU/videos/10157245960949307/


hajrá, magyarország, hajrá magyarok! Fel a fejjel! :( :twisted: :( :twisted: :( :twisted:
https://444.hu/2018/04/07/mire-lesz-kepes-vasarnap-minden-idok-leggyengebb-ellenzeke
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.07. 10:24


Lipcseit meg Lisztest még meg is érteném mert kb. egy papucsállatka szellemi szintjén vannak, de Vincze Ottó meg Szűcs Misi? Komolyan?
Hasonló a TV2 híradósaihoz... A Gönczi félék még a saját anyjukat is meg*asznák jó pénzért. Ők Orbán Viktorra szavaznak. Nem a Fidesz listájára, nem a Fidesz jelöltjére, hanem OV-ra.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.07. 09:47


nagyon nem a stílusom, de ez akkor is qrvajó!!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=295&v=yfR4dzjGKJs

ez meg de durva. És micsoda kivitelezés ! Milyen őszinte lekesedés! :lol:
Köpni kell.
http://hvg.hu/itthon/20180406_Breaking_a_Fradi_egykori_aranycsapata_Lisztessel_Lipcseivel_a_Fidesz_mellett
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.07. 07:12


Ez is valami. Talán belefér a "nem hagyjuk az út szélén" kategóriába. Én abszolút nem látok ebbe bele, ehhez pénzügyi végzettség kell, hogy átlásd. De ezt is úgy kommunikálják, hogy megoldották a problémát. Hogy valóban megtettek-e mindent, és csak a Jobbik túloz; vagy keveset tettek, és még bőven lehetett volna...
Na azt nem én fogom helyesen megítélni, az tuti.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.07. 06:28


Ezt a devizahuteles dolgot mar nem kovetem nyomon, ugyhogy nemigen tudom mirol van szo. Nekem az utolso konkret informaciot egy haver adta. Felvett 15milliot, 7 ev fizetes utan tobb, mint 20 millioval tartozott. Aztan forintositottak es ha jol emlekszem olyan 17 millio lett belole. O koszonte szepen, hogy egyreszt par milliot lecsippentettek, masreszt, hogy az addigi teljesen kilatastalan helyzetbol kirangattak es ha meg messze is van, de legalabb latja az alagut veget es nem egy igazi feneketlen zsakba dobalja a penzt es a toketartozasa azota nem no, hanem lathatoan csokken.
Ennyit tudok a devizahitelrol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.07. 05:41


Az Ismerős Arcok a Fidesz-kampányzárón...?
Ne, fiúk, ne...
Bár ha ők oda mennek, ahová hívják őket, akkor oké. De szerintem ők is beálltak így a Fidesz mögé.
Ahogy Nacsa Olivér, Keresztes Ildikó, Bölöni László, Lipcsei, Lisztes, Vincze Ottó, Pinyő,stb.
Azért a kormánynak veretes a névsora, valljuk be. Mondjuk aki a NER haszonélvezője, attól érthető a döntés.

Tomm, így van. Egymás mellé kell tenni a pozitív és a negatív listát, számot kell vetni, és dönteni. Nyilván az általad közölt lista is ferdíthet, csúsztathat, mint ahogy a rágalmak is félremehetnek olykor, de ez így korrekt. Lehet, hogy van itt olyan a fórumon, mondjuk F.Totti, aki egyenként cáfolná a jótétemények jelentős részét. Nekem a devizahiteleseknél lett gyanús a lista. A károsultak már biztos nem olvasták volna tovább.
Még hogy le van gatyásodva a magyar állam... Van itt pénz mindenre, kérem. És még jut is a zsebekbe. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.04.07. 03:15

Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.06. 23:07


http://mindenszo.hu/ime-igy-lopta-szet- ... jes-lista/
Amit tudok: baratnom baratnoje norvegiaban el. Par honappal ezelott beteg lett, megfazott -ez arrafele nem nehez- otthon fekudt tok betegen. Telefonon beszeltek: miert nem mesz el orvoshoz, ha ilyen rosszul vagy? -aaaa, az itt nem ugy megy mint otthon, hogy beteg vagy es odamesz. Bejelntekezel, aztan majd kapsz idopontot, ugy 1-2 hetre,aztan ha bejutsz, lenyegi kerdezes nelkul megvizsgal, felir valamit, azt nem mondja mi a baj, meg mi varhato, aztan annyi.. Ezt csak azert irom, mert odaig jutottam hogy a turbanos focko felir valamit.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.06. 22:19


ez így van. A momentumra adott szavazat többet hozhat. De nagyobb is a kockázata, ha mégse jutnak be.Én még nem döntöttm el, h. érdemes-e vállalni a kockázatot.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.06. 21:53


Amúgy érdekesség, ami amellet szólhat, hogy miért kell a momentumra szavazni listán. Ha egy olyan pártra szavazol listán aki amúgy mindenképp bejut akkor ha a te listás szavaztod pont az az egy szavazat lesz amelyik ahhoz kell hogy egyel több mandátumot szerezzen, akkor pont ennyit szereztél a pártodnak. Egy mandátumot. (Minden más esetben a szavazatod lényegében értelmetlen hiszen nem adott plusz mandátumot a pártodnak) Viszont hogyha a Momentumra (vagy másik bejutási határon billegő pártra, de tudtommal azok most csak ők) szavazol és őket billeneted át az egy szavazatoddal az 5%-os határon akkor a törvények szerint kapnak öt helyet ezért kapásból öt helyet szereztél a fidesz ellen. (Well illetve csak három körül mert kettőt értelemszerűen az ellenzéktől vennének el, hiszen mindenkitől arányosan veszik el a helyeket.) Szóval a momentumra adott szavazat értékesebb mint bárki másra. (A korrekt matematikai modellek szerint csak 2-3-szor érnek annyit nem ötször, de a konkrét kutatást nem olvastam mert a matek nehéz.)
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.06. 21:02


A Jobbik miatt nem szükséges, tomm...
:) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.06. 20:54


Mocskos modon elegem lett az egeszbol.
Ha nem ervenytelen szavazatot adok le, a szavazas utan az elso dolgom az lesz, hogy arcon kopom magam....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2018.04.06. 20:15


Trigoria írta:
Más: kolléganőm mondta, hogy egyedül a jobbikra nem szavazna.
indokot is mondott?

Pesti, nála is azt látom, hogy még a régi, original jobbik képe él. "Túl radikális" náci, stb.. annyira nem indokolta. Ezek után pár perccel kijött neki a jobbik a teszten. :D
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.06. 18:44


https://24.hu/poszt-itt/2018/04/06/egri ... europaban/
ha érdekel valakit Egri véleménye
(engem nem nagyon)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.06. 18:38


Én megőrülök attól, aki a MAI magyar politikai helyzetben CSAK a Jobbikra nem szavazna. ???
Fr, köszi a választ. Nem tudom... Te jobban benne voltál az LMP belső történéseiben, de nekem szimpatikus ürge volt ez a Schiffer. És nem azért, mert Vona is sajnálta a politikából történő távozását.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.06. 18:34


Más: kolléganőm mondta, hogy egyedül a jobbikra nem szavazna.
indokot is mondott?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.06. 18:34


Nekem a fidesz jott ki
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2018.04.06. 18:05


F.Totti írta:Kitöltöttem két "Kire szavazzak?" kérdőívet.
Zseniálisak, mert mindkettő végeredményél előzi a DK a Jobbikot. És mindkettő nem tévedhet, így ez el is dőlt.

3 különböző tesztet töltöttem ki, általában szoros volt a végeredmény. 1 dk, 1 mszp, 1 párbeszéd. Ennek ellenére listán -> momentum. Egyénit még nem tudom. Akinek van jó tippje Nógrád (1)-re, ne kíméljen. :D

Más: kolléganőm mondta, hogy egyedül a jobbikra nem szavazna. Kitöltött 2 tesztet, egyik alapján pont velük ért egyet. :D A másik talán dk volt...
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.06. 18:01


leírom ide is
ma tudtam meg (igaz szartam bele), hogy őshonos 2. kerületiként a 12. kerületbe kell átszavaznom.
mert, csak
levágták a 2. egy részét, hogy a sok kőfideszes szavazzon a bizonytalanabb kerületben
mondjuk én leszarom, az én ősjobbikos szavazataimmal mindegy hova megyek. de anyám hőbörög - joggal. (Ők is a minap tudták meg, mert már a Budai Polgárban is közölték.)
Az úton előttünk végig ezek szerint olyan politikusok kampányarcait láttuk hetek óta, akikre nem is mi szavazunk. Nyilván nem egy régi ötlet volt ez a bontogatás.

szopná ki a g.cimet a tetves rohadék banda :evil:

nyugi Trigo, már csak 2 nap és itt a (belső) béke és nyugalom :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.06. 17:10


Sch ellentmondásos figura. Egyrészt vsz pszichopata. És a doktríner újbalossága ( á la Tgm, Chavez, Siriza, Podemos) mindig taszított. De a viszonylag hitelesen előadott gyurbán-ellenessége és zöldsége szimpatikus volt. Így legkisebb rossznak elment az LMP (ami sokat javult, mióta távozott, de a szelleme még azért kisért....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.06. 16:58


Abban a Vonával értek egyet hogy nem lehet az Fidesz-t 20.-ik századi pártokkal leváltani. Viszont, az végtelenül antipatikus, hogy a jobbik nem mondott le az LMP javára (hát leginkább Szél Bernadett javára mert más esélyes LMP-s jelölt tudtommal nincs) leglább jelképesen jelezve, hogy tényleg a NER leváltása a legfontosabb feladata a pártnak, nem pedig az hogy felvegye a maximális kampánytámogatást.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.06. 16:43


Most akkor az LMP tette egyedül, amit kellett volna; vagy pont miattuk nem valósulhat meg a nagy közösködés a "demokratikus" baloldalon? Mindkét verzióról olvastam már véleménycikket.
Fradista, te bírtad Schiffert, vagy nem igazán ?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég