Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.21. 11:36

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.19. 10:47


ez legalább jó :D
Kép
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.18. 22:51

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.17. 21:33


Nem volt ez rossz, de épp ez a megdöbbentő. Hozzászoktam ehhez az okádék stílushoz.

Az embereket meg nem is érdekli. Aki utálja Orbánt az tapsikol, aki imádja az megkönnyezi hogy ez az arany ember, mi mindennek van kitéve, miközben ő csak értünk él. És szavaz mindenki oda, ahová eddig is. Fidesz kétharmad. Szevasz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.17. 20:38


és Orbán válasza az, hogy a Jobbikról bezsél. OK, igaza van, de szépen terel.

tomm: :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.17. 16:53


https://alfahir.hu/2019/06/17/jakab_pet ... ban_viktor

Hát ez jó.
Két bolond.
Vagyis egy bolond meg egy f.sz. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.17. 06:32


Hülye.☺
Amúgy biztos mondtad.
Nem volt ott randi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.17. 06:17


Volt egy remek randim egy zsidó lánnyal. Elkérte a számomat. Mondtam, hogy nekünk neveink vannak
:D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.13. 20:44


sebaj, nemsokára úgyis utolérjük az osztrákokat :roll:
https://24.hu/kozelet/2019/06/13/sopron ... -ausztria/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.13. 20:29


Чернобыль - Правда - Путин
https://index.hu/kultur/media/2019/06/0 ... o_sorozat/
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.12. 21:30


A Tecsa folyó vizét közvetlenül a reaktormagba vezették annak hűtésére, majd súlyosan szennyezett formában visszavezették a radioaktívvá vált hűtővizet a folyóba. A Tecsa egy 120 000 fős régió ivóvízbázisa, és egyébként az Ob folyóba ömlik.

Atyavilág. Ezt így 2019es ésszel elég nehéz felfogni. A baleset egy dolog, de üzemszerűen mérgezi tízezreket... És ez szüleink idején volt, nem a középkorban. Beszarás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.12. 15:40


https://amirolatortenelem.blog.hu/2014/ ... omrobbanas

Csernobilt én is akarom egy ideje, de megvárom, hogy leadják magyarul az uccsó részt és egyben leszedem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.12. 12:00


Nalunk nincs ilyen reaktor. Nalunk nyimottvizes reaktor van, teljesen mas mukodesi elvvel.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.12. 11:41


Ne is mond. A 11 éves fiam érdeklődött (hallotta, hogy beszéltünk a filmről), hogy van-e Mo-on ilyen erőmű. Kicsit sem tudtam megnyugtatni, hogy nálunk ilyen nem fordulhat elő.
Aztán itt van a szomszédban a csodálatos mohi erőmű, ahol a hetvenes években halálos baleset is volt és csak nagyon kevés hiányzott a reaktorrobbanáshoz. Vagy szintén a tótoknál van még egy erőmű, amit már le kellett volna állítaniuk, de a mai napig üzemel. És gondolom az összes szovjet utódállamban van ilyen technológia. Ja, jobban belegondolva kész csoda, hogy egyelőre egy Csernobilnál (és egy Fukusimánál) tartunk csak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.12. 11:03


Ma, eerol a majak-katasztrofarol meg sose hsllottam. Koszi
De az nem egy atomeromu katasztrofa volt, hanem a radioaktiv hulladekot feldolgozo uzem balesete. Persze a kornyezetszennyezes szempontjabol tokmindegy, milyen tragedia tortent, de a mi szempontunkbol egyatalan nem mindegy, pl ha paks vagy a korulottunk levo atomreaktorok miatt aggodunk.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.12. 09:21


Ez ugyan inkább sima offtopik téma, de valóban nézzétek meg a Csernobil minisorozatot. Zseniális.
A szovjet életérzést is egész hűen adhatja vissza, de amiről emlékeim is vannak, az a 80as évek végének világa. Hihetetlen pontosan köszön vissza. Megdöbbentő hogy egy amerikai stáb ezt így meg tudta csinálni. A ruhák, a hajak, a lábos a rezsón, a teherautók, a szobabútor, a poszterek a falon, a hamutartó, de még a sok korcs kutya is. Van egy-egy túltolt jelenet, de a film 90%-a parádés. Az egyetlen pillanat, amikor kiestem a szovjet világból, amikor a tulai bányászok olyan tipikus skót akcentussal szólaltak meg, hogy felröhögtem :)

Persze a nagy kérdés az, hogy szabad-e dokumentumfilm jellegűnek mutatni egy ilyen történetet, amiről szerintem biztosat alig néhányan tudhatnak. Ha egyáltalán van olyan élő ember, aki tudja pontosan mi történt és miért. De szerencsére nem szájba rágós és nem akar mindenáron nagy igazságokat "eladni" a film. Ezért is rettentő élvezhető.

Tomm, egyébként még csak nem is a csernobili a legsúlyosabb atomkatasztrófa. A Majak kombinát évtizedeken át sokkal több rádióaktív anyagot juttatott a környezetbe, csak az még könnyen elhallgatható volt. Ott is volt rekatorleolvadás, robbanás, grafit szétszóródás. Ráadásul ha jól tudom onnan ki sem telepítettek senkit. Egész biztos több ember hallt meg Cseljabinszkban, mint Csernobilban.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.12. 08:44


Egyreszt mem is tudom, hogy a soeozatban emlitik-e, vagy mashol olvastam/hallottam, de allitolag rengeteg baleset volt a szovjeteknel is, amerikaban is, csak nem lettek ilyen kovetkezmenyei es emiatt nem is kerult a nyilvanossag ele..
De azert ha belegondolunk, elkepeszto, hogy mennyi atomeromu van a vilagban, sok olyan orszagban, ahova a kutyamat nem vinnem el, megiscsak ez az egy igazan sulyos katasztrofa volt.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.12. 07:58


Az F.Totti segedelmével beszerzett TV okosító szuperül működik. meg is néztük a HBOgo-n (1 hónapig ingyenes) a Csernobil sorozatot.Főleg az első rész elég naturalista, mint egy zombis horrorfilm, de amúgy az egész kivételesen remek! Érdemes megnézni. Itt van ehhez kapcsolódóan egy igen kiváló írás
https://444.hu/2019/06/12/a-csernobili-hazugsagok-kenyelmetlenul-ismerosek-a-klimavaltozas-koraban
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.06.12. 02:16


"Engem nem érdekel Soros György, mer ha Orbán Viktor felhatalmazna h lőjem le Soros Györgyöt, én elmennék, oszt lelőném!" Találtam egy videót egy kisvárosi magyar településről, ahol a mi James Pallottánk a polgármester! :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=atMMysP90Ko
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 23:05


Az M1 szerint jelenleg centiméterről centiméterre vizsgálják át a hajót az ügyészség munkatársai, a rendőrségi helyszínelők és a hajózási szakemberek. A vizsgálat során a többi között azt próbálják kideríteni, hogy a Hableány sérüléseit a folyómederhez ütközés vagy a Viking Sigyn szállodahajó okozta.
de kérdezem én, mit számít??? Mindenki látta a videót. MIért kérdés a hajótest? Ha csak nem azt akarják rájuk verni, hogy régi hajó, rossz állapot stb.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.11. 11:53

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.11. 10:08


jaja, van sok hasonlóság az ősfidesz és a momentum, illetve az akkori orbán és a mostani fegyőr között. Bár a Momentum azért konformistább. Lehet, h. csak azért mert a momentumosaok az ősfideszesekhez képest pesti urigyerekek, hisz a fidesz kömény mag törtető első generációs értelmiségi vidéki fiúkból állt főleg.
Ezért a momentummal szemben a szkepszis indokolt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.11. 08:48


Amikor Vityák fiatalok voltak, semmivel nem tűntek rátermettebbeknek, profibbaknak, mint a mostani momentumos arcok. Aztán látjátok mégis mi lett belőlük... :roll:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.10. 22:26


És én a lehető legőszintébben szurkolok neked, jnzs.
Hajrá, hajrá !!! :wink:
Valóban: én a langyos víz egyik legjobb mintája vagyok. Bár szerintem egy nagyon kedves, segítőkész és érzékeny langyos víz vagyok.
Nem vagyok a versenyszférába való. Nem vagyok túl életrevaló.
Nekem a Momentummal kapcsolatban nem a "munka" hiánya a legnagyobb problémám. Inkább az új SZDSZ-es vonal. De nem akarok elkiabálni semmit.
Most ők töltene be egy bizonyos űrt, amelyet 2010-től néhány évig a Jobbik töltött be. Csak amíg a "pártomnak" a 20% volt a csúcs, addig a Momentumnak jóval több is lehet idővel. Őket "csak" a Fidesz-média fogja csápolni, de más nem. Sőt. 2022-ben sima második hely. 22%.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.06.10. 19:47


Zsolti írta:A momentumos emberkéket pedig tárt karokkal várja a munka világa (bocs, jnzs, nyilván nem rád gondolok; és remélem nem is a bátyádra). Ha jók az értesüléseim, akkor nagyon okos és aranyos fiatalok a vezetőik, de harmincas koruk ellenére eddig nem sok munkahelyük volt (Donáth, Cseh K., Fekete-Győr).
Húzós világ jön a Fidesz után is.


Nem mintha a Fidesz vezérkarának valaha is helyt kellet volna állnia a munka világában. Nehéz is csinálni mindkettőt (a politikát meg a munkát) egyszerre. Ezzel együtt nem hiszem hogy akármelyik vezérkari főnökünk lump alak lenne. Az orvosi diplomát senkinek nem osztják ingyen, a Fegyáról pedig aránylag sok infóm van és az ő munkaideje is 8 óránál kezdődik ami simán felmegy 12-16-ra hogyha bármiféle kampány van (és abból most van dögivel).
KFG pedig sikeres magánvállalkozó ami szintúgy nem lesz a semmiből az ember úgyhogy azt hiszem szégyenkezni semmi okunk nincs a fontosabb arcainkra.

Donáth-ról lövésem sincs mit csinál a magánéletében ez mondjuk kétségtelen.

Amúgy ha most fideszmédia lennék akkor annyit mondanék, hogy mit beszél itt egy ember akinek egy percig sem kellett megbírkóznia a versenyszféra kihívásaival. Csak végiglébecolta az egyetemet aztán beleült a langymeleg állami pozicióba mert tudja hogyha nem öl meg senkit akkor onnan úgyse rúgják ki soha. Félre ne érts nem vagyok fideszmédia sőt pont az egyik legnagyobb oka hogy Momentumos vagyok, mert ettől a hagnemtől meg kell szabadítani a hazai közbeszédet (illetve hát a hivatalos részét a facebooknak mán úgyis mindegy.) Inkább csak rá akartam világítani milyen rossz érv is ez.

Amúgy vicces módon bár pont nekem nem akartál beszólni Zsolti és én ezt értékelem is, de valójában én megérdemelném. Sokat henyéltem az utóbbi időben. Bevallom. De úgy tűnik sikerült megragadnom magam a saját hajamnál fogva és kirángatnom magam a saját önostorozásom amúgy meglepően sikamlós falú verméből. Ennek következményeképpen holnap pont emgyek állásinterjúra a PG nevű céghez ami egy roppant jó lehetőség lenne számomra. És úgy érzem jó esély van rá, hogy fel is vesznek.

Addig még van egy interjú illetve egy roppant mókás négy órás vonatozás gyöngyösre, és halvány fogalmam sincs róla hogy hogyan fogok hazajutni, de nem érdekel valamit biztosan hoz a sors hogyha már ott leszek.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron