Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.30. 16:28


Logikus döntésnek tűnne :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.30. 16:10


Es akkor mi van?
Szavazzak vonara? Arra a kretenre?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.30. 15:21


bigg írta:Szerintem sok fideszes látja, hogy a kormány manipulatív,
de érti, hogy manipulálni kell a népet kétharmadhoz,


Ez mondjuk magyarázza a Bayer-show linkelgetést. :idea: ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.01.30. 15:05


bence írta:Hát nem tudom tomm, én azért felsorolom mibe fáradtam bele: -hogy nincs olyan nap, hogy ne halljak a migránsokról vagy soros
-hogy bizonyítékok nélkül hülyítik a népet és szítják a feszültséget
-hogy a letelelepedési kötvényekkel támogatják a migránsokat, megszedik magukat belőle és majd ami
gyerekeink meg unokáinkfogják megfizetni ennek a sok szadistának az ámokfutását
-hogy oda szarnak, ahonnan annak idején ettek
-hogy Kósa Lajos (akinek szvsz. az érettségi letétele is komoly gondokat okozna) anyja sertésfarmot vesz
-hogy egy szintén seggh*lye Mészáros Lőrinc... nem is folytatom inkább ezt a gondolatmenetet
-hogy kezükben van az ÁSZ, a választási bizottság és ki tudja még mi
-hogy a diáktüntetésen résztvevő gyerekeket hazafelé megfenyegetik, számítógépüket lefoglalják
-hogy a hódmezővásárhelyi független ellenzéki jelöltet kirúgják az állásából, csakúgy mint Gulyás Márton
apját, akit egyébként nem nagyon csípek
-hogy a váráshelyi plébános szavazásra buzdít. Hát ilyenek a jó keresztények?


Hopsz, ezért már érdemes volt visszaolvasnom pár oldalt. Szépen összeszedted Bence. Köszi.
Csak azt sajnálom, hogy akiknek ezt végig kellene gondolni, azok vagy nem értik, vagy elmúltnyócévbrüsszelsoros. Éljen Orbán!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.28. 19:43


Bírlak amúgy. :wink:
De ezt már te sem tudtad kimagyarázni.
Ilyen értelemben Svájc sem biztonságos. :) (És tényleg nem.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.28. 19:35


Zsolti írta:"Jogi értelemben, ha Szerbiából lép be valaki, akkor ott semmi nem fenyegeti az életét, és ilyen szempontból egy biztonságos ország, tudjuk, tehát ha valaki menekült, akkor Szerbiában meg kell állnia a mai szabályok szerint is, és akkor aki tovább jön Szerbiából, az illegális bevándorló" - fejtegette ugyanazon év júniusában Kósa Lajos, akkor még Fidesz-frakcióvezető és a honvédelmi bizottság elnöke.


Sokan mondták ezt a kormány oldalról,
most pedig sokam mondják ezt az ellenzéktől.

Pölö Lázárnak is feltették ezt a kérdést a legutóbbi kormányinfón,
azt mondta, hogy el tudja képzelni, hogy Szerbiában is veszélyben érezték az életüket,
vicces, de ha belegondolsz nem tudni a Szerb alvilág mire akarta használni őket.
Pölö Szicília is biztonságos helynek látszik és mégis rabszolgaként dolgoztatja őket a maffia.
Ne hogy azt hidd, hogy védeni akarom a migránsokat,
csak a vita kedvéért hoztam fel ezt. :P
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.28. 11:34


Erre sem lehet különösebben mit mondani. Így van. Pont.
Csakhogy a balosok az arányeltolódást, a mértéktelenséget hozzák most fel. Bevallják, hogy az ő idejükben is volt médiafölény, csak nem ekkora, stb.
De a csúnya az, hogy mi ezt itt elismerjük, ám az emberek jó része meg van róla győződve, hogy most Orbán az úriember, az M1 az igazmondó juhász, és minden ellenvélemény gyilkolandó. Engem ez borít ki. Az, hogy Lőrinc naponta milliárdos beruházásokkal gyarapodik, már nem is zavar ennyire.

Bigg, a kurucot nem lehet Jobbik-talpnyalással vádolni. Őket is ütik, ahol érik, ha nem elég radikálisak. Csak fusd át ezt a rövid cikket, de a kulcsmondatot kiemelem.
https://kuruc.info/r/2/182014/

"Jogi értelemben, ha Szerbiából lép be valaki, akkor ott semmi nem fenyegeti az életét, és ilyen szempontból egy biztonságos ország, tudjuk, tehát ha valaki menekült, akkor Szerbiában meg kell állnia a mai szabályok szerint is, és akkor aki tovább jön Szerbiából, az illegális bevándorló" - fejtegette ugyanazon év júniusában Kósa Lajos, akkor még Fidesz-frakcióvezető és a honvédelmi bizottság elnöke.

Tudom, hogy nem tudlak meggyőzni, bigg, de ez már kezd börleszkbe fordulni. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.28. 11:02


Miutan megvalasztottak trumpot, es mielott talalkozwott volna a kinai elnokkel, emlekszem, ment a latolgatas, hogy vajon mi lesz, mar csak abbol a szempontbol is, hogy trump kozonseges valutauzernek nevezte a kinai kollegajat.
Semmi. Mosolygas, vidam hangulatu megbeszeles volt.
Hogy ki, mikor mit mondott semmi jelentossege. Politika. Ocskasag.
Ahogy paksnal is. Gyurcsany ugya ezt akarta, akkor orban hazaarulozott, most ugyanezert gyurcsaN hazaarulozza orbant. Ezeknek semmi jelentossege.
Igen, a jobbik kimodta. De mar nem mondja ki, mert a partpolitikai erdek ugy kivanja.

A politika mocskos dolog nem csak egy ures frazis es nem merul ki egymas anyazasaban es nemi kenopenz elfogadasaban. A legundorutobb dolgok egyike a vilagon. Es gyakorlatban ez azt jelenti, amit latunk...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.28. 08:53


Olyan, mintha versszakokba szednéd a gondolataidat. :)
Az utolsó két sort leszámítva egyet is lehetne ezekkel érteni.
Ez már egy józan bigg-et tükröz. :wink:
Szerintem is Gyurcsányék hozták ki Orbánból az állatot. Bigg, nagyon nehéz megítélni, milyen a jó kormányzás. Nekem legalábbis kiba.zott nehéz.
Ha valóban jó kormányzással párosulna a médiaalázás, akkor mindenki könnyebben hunyna szemet a manipuláció felett. Teszem azt , ha csak kifordítanák az ellenzék mondatatait; ha csak szimplán kiemelnék a szövegkörnyezetből; ha csak elmondanák, hogy nincs munkanélküliség; közölnék, hogy az egészségügy fejlődik, stb., akkor azt betudnánk a politikai médiajátszmák aljasságának.
De így számvevőszékestől, bíróságostól, ügyészségestől kezd kifordulni a rendszer önmagából. Így már nem lehet szurkolni a Habony-médiának.
Gondolj csak bele, bigg, mi lenne, ha kapna Orbán a házi Századvégtől vagy Nézőponttól egy olyan tanulmányt, hogy a hazai cigányok egyértelműen balosok vagy jobbikosok lettek. Olyan retorikai fordulat lenne kis hazánkban a Fidesz részéről, hogy csak na. Cigányozna itt éjjel-nappal az origo, a TV2, az M1, mindenki. És a szavazótábor azt mondaná: "Végre valakik kimondták az igazságot!!!" Az már nem zavarná őket, hogy a Jobbik már régen kimondta, akkor az vállalhatatlan volt.
Szóval a kormány manipulációja nem párosul jó kormányzással. És ezt nem az ellenzéknek kell elhinni, hanem a híreknek, videóknak, Facebook-beszámolóknak.
A Fidesz tudná ezt sokkal tisztességesebben is csinálni úgy, hogy közben a kétharmadot is megtartja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.01.28. 07:55


Zsolti írta:Bigg, remélem érzed, hogy sok apró dologban egyetértek veled.
De téged tényleg nem zavar az a sok szarság és manipuláció, ami ilyen mértékben a szocik alatt sem zajlott sem a médiában, sem az élet más területén ?
Egy mentséged lenne: ha valójában NER-lovag vagy. :) :wink:

Mik a jellemzői egy NER-lovagnak? :P

Szerintem a manipuláció oka 2002,
amikor Orbán azt hitte elég a népnek egy jó kormányzás,
de tévedett és a manipuláció miatt vesztett,
emiatt pölö haragszom Orbánra.

Levonta a tanulságot és 2010-től elindította manipuláció 2.0 gépezetet,
ezt a köznyelv habony-médiaként ismeri.

Ezzel megvalósult az Orbáni terv,
a jó kormányzás és a manipuláció elegye kétszer kétharmadot eredményezett.
A jó kormányzást inkább úgy kell érteni,
hogy az eddigieknél a jobb.

Na most én azt mondom, hogy nincs alternatíva,
itt a többség azt mondja, hogy a jobbik az alternatíva,
gondolom szerettek hazárdirozni mert egy jobbik kormány zsákbamacska lenne,
egy mostani jobb(ik)libsi kormány egyenesen zsákba(döglött)macska.

Szerintem sok fideszes látja, hogy a kormány manipulatív,
de érti, hogy manipulálni kell a népet kétharmadhoz,
mert az a fideszes aki az eszére hallgat és emiatt fideszes az jóval kevesebb mint az a fideszes aki a manipulációra hallgat.
A kétharmad csak úgy jön össze ha ez a kettő összeadódik.

Összegezve zavar,
ugyanakkor kénytelen vagyok szurkolni is a habony-médiának. :P
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.28. 07:36


A legszebb, hogy tizene-egy-ket(!!!!!) Eves gyerekek(ill. Annak latszo lenyek) klippjei mennek, koktelokat isznak es arrol dajdajoznak, hogy dejo szombat este van. Mindezt kb stricinek oltozve.m

Mas:
http://kozeletipad.blog.hu/2018/01/26/v ... mocsaraban
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.28. 07:13


Nagyon kellett már egy ilyen...
Hiánypótló.
Mivel a cigánymosdató abcúggal vannak kapcsolatban, ezért... Hagyjuk is.
Lehet, hogy az ötlet jó és nemes szándékú, csak ebben a kezdeményezésben sem látom az érem másik oldalát.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.01.27. 22:19


http://dikhtv.hu
Na erre varjatok gombot! Ez egy letezo tv-csatorna. Aszonnya: stárvendég :D
Anyam borogass!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10307
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.27. 22:06


hát pedig ő nagyon nem az
katolikus
és a felmenői között sincs zsidó
(tudtommal, és minden forrás szerint)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.01.27. 19:30


Federer zsidó. :D Vagyis lehet, hogy csak vélelmezték a nagy orra miatt, mindenesetre szépen zsidózták.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.27. 19:05


Trigónak nem ilyen habkönnyű a zsidó csajszival. :)
nincs már kapcsolatom vele :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.27. 18:58


mi van, Fucsovics zsidó?? :shock: Vagy Federer? MI van??? :D
de ebből is látszik, hogy nem minden zsidót utálok, mivel a sport eleve kiemel mindenhonnan. Sportoló zsidó kevés van, ergo ha ilyen sikeres lett, nekem ő már nem zsidó:))

Nincsen olyan állam, amelynek parlamentje a nép akaratát fejezné ki. Hiszen tudjuk, hogyan jönnek létre a parlamenti pártok és többségek. Terror, vesztegetés képezi a parlamenti többségek alapját. Egyik államban pénzzel, a másikban csalással, a harmadikban terrorral erőszakolják ki a többséget.
...
A parlamentben senki sem törődik a néppel. A többségek irányítják a kormányokat. Nem a kormányok kormányoznak, hanem a többségi pártok. A kormányok csak szolgai végrehajtói a többségi pártoknak, amelyek azonban nem képviselik a nép többségét.

mennyire igaz

bence:
Azért azt se felejtsd el, hogy ez a kitűnő államférfi elbukott egy világháborút, és, hogy minden népet alávalóbbnak tartott a németnék. A magyart is.

erre két hszt idézek:
"Magyarországon... minden, a német faj jövőjét szem előtt tartó német nemzetiségű magyar állampolgárnak elsőrendű kötelessége a magyar állameszme mellett hűségesen kitartani minden nemzetiségi izgatás ellenére is."

Ennyit arról, hogy Hitler utálta, lenézte a magyarokat. Erre vonatkozóan sem a Mein Kampfban, sem másutt nem találtam bizonyítékokat. A későbbi megmondóemberek, kollaboránsok, zsidókhoz csapódó társutasok annál lelkesebben terjesztették ezt a legendát.
Persze, az igaz, hogy az angolszászok felé tekintgető, később meg az oroszokhoz forduló magyar politika ellen fellépett a nyilvánvaló német érdekek miatt, ezt azonban nem lehet neki felróni.

A Fuhrer megemliti Magyarorszagot vagy 2 helyen a Mein Kampfban, de csak pozitiv ertelemben. Mint olyan nep, amely meghatarozo allamalkoto a Karpat-medenceben. A tobbi csak a szokasos, zsido hazugsag...

én is úgy "tanultam", hogy lenézett minket is. Vagyis így tanították! Nem tudhatom én ezt pontosan. Horthy-t tartotta régimódi, idejétmúlt vezetőnek. Ez ami biztos.

amúgy nem hivatkozási alapnak mutattam Hitler gondolatait, hanem épp cikk volt róla, és nagy igazságokat mondott.
a többiben egyetértek kb. Én sem azért rühellem a cigányokat, mert cigányok, hanem a viselkedésük miatt. Egyénileg van jó cigány és sima cigány. :) zsidókra is igaz ez. De az ember már csak ilyen általánosító fajta, ezért könnyen ráhúzza a vizes lepedőt az egész fajtára. :)
A Nobel-díjat viszont hagyjuk. :D :D Én is alapítok majd egy díjat, amiért a magyarországi olasz klubok szurkolói versenghetnek, és hogy hogy nem, mindig a rómások nyernének. És majd mondom, hogy tessék, minden kis interesnek és juvésnka ott volt a lehetőség, hogy az észre fektesse a hangsúlyt, mint a jó rómások. Nem sikerült? Akkor bocsesz! :D

hogy 10-ből 7 zsidózó nem tudja megmondani mi a baja velük
ez kb így is van, de az a 7 is jól látja (zsigerből) :wink: :) (amúgy szerintem inkább 5 az a 7)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.27. 18:57


:D
Nagy nehezen beugrott Rejtő Jenő. :wink:
Nem is tudtam, hogy Federer zsidó. Vagy Fucsovics. Azóta is elemzem a szövegkörnyezetet.
Amúgy jók az ilyen kapcsolatok. Trigónak nem ilyen habkönnyű a zsidó csajszival. :)
A közéleti zsidó típusa szerintem más, mint a barátod.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.01.27. 18:09


Zsolti írta:Csakhogy a maradék három is egy zsigeri, tudatlan szarházi ember a kiválasztott nép szemében.
Ugyanis zéró tolerancia van.
Amúgy egyetértek veled. A Nobel-díjról meg már sokat beszélgettünk itt régebben, minden okos ember/tudós/művész dicséretet érdemel, de hogy kik adják a díjakat kiknek, az sem mindegy.


Zsolti én egy zsidóval vagyok úgymond baráti viszonyban. Remek jókat lehet vele poénkodni zsidóságán, elbagatellizálva mind a liberális média nevetséges állásfoglalását velük kapcsolatban, mind a zsigeri, tudatlan gyűlölködőkét.
A Nobel-díj kicsit sarkítás nyilván, főleg az irodalmi... Kertész Imre ló*zart érdemelt volna, nem pedig Nobel-díjat.
De elvitathatatlan tény, hogy rendkívül sokat költenek a gyerekeik oktatására, továbbtanulására, ami szerintem becsülendő. Tény, hogy könnyebb, ha van miből.
Pl. számomra gyomorforgató volt, hogy a Fucsovics-Federer meccs kapcsán nem egy olyan kommentet olvastam, hogy remélem elpicsázza ezt a büdös zsidrát, vagy, hogy Fucsovics előnyére válhat, hogy napközben lesz a meccs, hiszen a zsidók lusták. És ezek voltak a szolidabbak. Meggyőződésem, hogy ezek a kommentelők 1 héttel azelőtt azt se tudták ki az a Fucsovics. Ha választani kéne, hogy majdani gyerekem egy vak liberális legyen, vagy ilyen, minden gondolkodás nélkül a vak liberálist választanám.

Szerk: Kedvencem, volt, hogy egy Gorcsev Iván nevű profilkép nélküli nethuszár keménykedett. Ott már nem bírtam megállni, hogy ne írjam oda, hogy te szerencsétlen Gorcsev Ivánt is egy ilyen "zsidra" találta ki. Azóta nem olvasok kommenteket. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.27. 17:54


Csakhogy a maradék három is egy zsigeri, tudatlan szarházi ember a kiválasztott nép szemében.
Ugyanis zéró tolerancia van.
Amúgy egyetértek veled. A Nobel-díjról meg már sokat beszélgettünk itt régebben, minden okos ember/tudós/művész dicséretet érdemel, de hogy kik adják a díjakat kiknek, az sem mindegy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.01.27. 17:12


Trigo a nacionalizmus és az antiszemitizmus tényleg párban áll, ez ténykérdés. Én patriótának vallom magamat, (kivéve ha NFL-ről van szó) de nem vagyok nacionalista.
Azért azt se felejtsd el, hogy ez a kitűnő államférfi elbukott egy világháborút, és, hogy minden népet alávalóbbnak tartott a németnék. A magyart is.
Ezek az idézett gondolatai egyébként kifejezetten jók, értelmesek, de nekem Hitler sose lesz hiteles hivatkozási alap.
A zsigeri antiszemitizmusnak egyébként értelmét nem látom, meggyőződésem, hogy mindenkinek a vérében csorog valamifajta zsidó vér, de ha nem zsidó akkor román, vagy akármi. Nekem is biztos, pedig elvileg magyar nemesi családból származom, de annyi nép élt itt a Kárpát-medencében, hogy szerintem elkerülhetetlen a tiszta vérvonal.
Az észérvekkel, a zsidók manipulációs képességét, és pénzügyi szférát megmérgező viselkedését kritizáló, vitaképes antiszemitizmussal nincs bajom.
Aztán van aki azért utálja a zsidókat mert gazdagok, műveltek meg stb. Tessék megnézni a Nobel-díjasok listáját, mindenkinek nyitva áll az ajtó, tessék az észre fektetni a hangsúlyt. Az ilyen jellegű mocskolódást én a kisebbségi komplexusból vezetem le, az iskolában is mindig a legokosabb gyerekeket ba*zogatják.
Sajnos az a tapasztalatom, hogy 10-ből 7 zsidózó nem tudja megmondani mi a baja velük, a maradék hárommal pedig értelmesen, a másikat meghallgatva, lehet beszélgetni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.27. 16:06


Köszi az aggódást, totti11. :)
Nem lenne semmi gond, ha elvakult jobbikos lennék, de így, hogy párbeszédre törekszem, valóban gyomorgörcsös olykor a dolog.
A hírolvasásról nem is beszélve. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.01.27. 14:47


ezt én is régóta mondom :wink:

egy nagy ember bölcselete:
"Nacionalisták vagyunk. És ha nacionalisták, akkor antiszemiták is vagyunk. A nacionalizmus és az antiszemitizmus ikertestvérek. "
Forrás: https://kuruc.info/r/6/181932/

Magyarországon, ebben a keresztény nemzeti eszme alapon álló államban, nézetünk szerint minden, a német faj jövőjét szem előtt tartó német nemzetiségű magyar állampolgárnak elsőrendű kötelessége a magyar állameszme mellett hűségesen kitartani minden nemzetiségi izgatás ellenére is. Igenis jól tudom, hogy a régi Nagy-Magyarországon nemzetiségi kérdés soha nem lett volna, ha bizonyos körök mesterségesen nem izgatták volna a nemzetiségeket olyan jogoknak forradalmi úton való kivívására, amelyeket a nemzetiségek a magyar törvények értelmében már régen bírtak, sőt kultúréletükben gyakoroltak is. Azonban szükség volt a nemzetiségi kérdésre, hogy az évtizedekkel előre kiszámított nagy osztozkodáshoz megtalálják az úgynevezett jogi alapot. Úgy gondolta a nemzetközi zsidóság – amely mindig kikeres magának egy prédaterületet -, hogy az ország háromnegyed részét kiosztja az ellenségeknek, egynegyedét pedig megtartja magának.
hibátlan gondolatok
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2018.01.27. 14:06


Szerintem meg Zsolti, ki.....tt sokat foglalkozol politikával, bele fogsz ebbe őrülni. :) :)
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.01.27. 13:30


Oké, tomm, de azért csak van egy határ Orbánnál is, és úgy tűnik, hogy ezt a határt még nem érte el. Lassan kezd félelmetes lenni. Nyilván nem nekem, mert egy átlagpolgár maximum az egészségügytől meg a munkahely elvesztésétől félhet. Ám ellenzéki politikusnak, közéleti személynek, oknyomozó újságírónak már eléggé sz.r Magyarországon is lenni. Civilek sem nagyon szólhatnak már komolyabbat a kormány ellen, az állásából bárkit simán kibas.nak. A következő lépés az élet lesz?
Amúgy ha belegondolunk, hogy mi lenne, ha valami csoda folytán leváltaná valaki a Fideszt... Négy éve lenne a kormányzásra a jelenlegi médiaviszonyok mellett. A Fidesz erős ellenzékként minden munkát ellehetetlenítene.
De hogy ne csak a kormányt szidjuk: mit művelne egy új kormány? A Fidesztől meg fogja tanulni 2-3 ciklus után, hogy hogyan kell "kormányozni".
Mivel az embereket baromi könnyű manipulálni, simán belefuthat Orbán után is valaki egy félrezsimszerű kormányzati állapotba.
És az a durva, hogy Orbánon múlik szinte minden: megálljt parancsol a diktatorikus állapotoknak, vagy fokozza a tempót?
Nyugi, bigg, ezeket a "beteg" gondolatokat nem az alfahíren vagy az indexen szedtem, hanem az emberektől. Tanár kollégáktól, szomszédoktól, barátoktól. Igyekszem keresni a kapcsolatokat a fideszesekkel, nehéz ügy, de megpróbálom. Néhányan belátják, hogy a Fidesz tudna "máshogy" is kormányozni.
Szomorú dolgok ezek, de együtt kell élni velük.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11484
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég