Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.14. 15:28


Calderoni valószínűleg a teljes, földig hajló bocsánatkérést tartotta megalázónak.Nem hiszem,hogy ő horogkereszt-mániás.
Mindegy,idiótaság volt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.14. 15:20


A képzelőerőmet jól itélted meg a itéletemet a tett fölött nem teljesen. Ez ugyanis azon kívül hogy aljas dolog a zsidókkal szemben, valójában inkább értelmetlen mint bármi más. Mármint a mai olaszok tudtommal nem különösebben nácik, nem is üldözik különösebben a nácikat és tudtommal még történelmileg sem voltak nácik csak fasiszta kollaboránsok. Ergo ez a kereszt nem más mintha telepakolnám ilyen képekkel a fórumot. Az még hagyján hogy én szeretem az mlp-t (ma különösen mert tegnap kijött az egészen szenzációs századik rész), ahogy a kertész szereti Hitler ideólógiáját, de mindenhova odaírkálni azt hogy ő náci, amikor teljes tudatában van annak hogy ezzel csak idegesít mindenkit, teljesen fölösleges és egyszerüen bunkóság. Az ilyen értelmetlenül provokatív cselekedetek pedig mindig kifejezetten dűhítettek.

u.i. Amúgy kicsit személyesen is fáj a dolog mert túlbuzgú Mlp rajongó testvéreimre jellemző hogy mindent teleszemetelnek pónis képekkel. Az is rendkívül frusztráló számomra. Mármint félre ne értsetek én élvezem az munkájukat, sőt még annak is van bája amikor szívemnek kedves karaktereket látom felbukkanni valami váratlan helyen, de van bennem annyi tapintat hogy tudjam, érthetetlen mániámat nem mindenki osztja. Az ilyen embereket meg nem szívesen nyaggatom feleslegesen. Bár érdekes lenne calderonit addig spammelni pónis képekkel ameddig ki nem akad és meg nem érti hogy miért is tartom utálatosnak azt amit a fűnyírás technikai szakember művelt.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.14. 13:40


Furcsa ez.
Valószínűleg calderoni kihagyta a "nem" szócskát a "hiszem" elől.
Te mit akartál reagálni,jnzsblzs?Odaképzelted a "nem" szót,és úgy gondolod,hogy a horogkereszt-megrajzolás aljas cselekedet volt.Eltaláltam? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.14. 11:57


calderoni írta:ennél lejjel már hiszem, hogy van:

http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016 ... rt-2419573

Furcsa, de én sem. :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.14. 06:58

Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.06.13. 22:09


Rossz a linked zsolti
Bar a kurucon megtalaltam. Igaz nem hallgatom meg :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.13. 20:18


Na kábé ezért meddő ez a cigány-magyar vita.
Mirkóczki vs. Száva Vince

http://alfahir.hu/eloitelet_vagy_az_elet_iskolaja
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.13. 17:33


:D :evil:
No ez a horvát pályamunkás biztosan felkerül a Simon Wiesenthal Intézet év végi tízes listájára.
De lehet,hogy addig fog bujkálni Ecuadorban,hogy majd csak 93 éves korában kapják el,és meghal,mielőtt megszületik az ítélet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.06.13. 15:53


ennél lejjel már hiszem, hogy van:

http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016 ... rt-2419573
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.13. 12:41


Balczó Mátyás rövid írása a tiszabezdédi gyilkosság kapcsán az előítéletről:

http://alfahir.hu/eloitelet_vagy_az_elet_iskolaja
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.13. 07:24


Mondhatnánk ezt valóban a mélyszegénységben élő cigányok által elkövetett bűntettekre.(Mondjuk a gyilkosságot ez sem magyarázza.)
Ám számos esetben fukszos-uzsorás-béemvés cigók is brutális kegyetlenséggel "seggfejkednek".
Pedig nekik olyan egzisztenciájuk van,amiről mi csak álmodunk,jnzsblzs.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.12. 21:08


Amúgy tényleg úgy gondolom hogy felülreprezentáltak a seggfejek a cigányok körében. Amikor az ember egzisztenciája veszélyben van akkor elkezd olyan dolgokat tenni amiket alapesetben nem tenne meg. Ez pedig az én szememben seggfejjé teszi. Nem az ő hibája teljesen de attól még így van.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.12. 20:10


De jnzsblzs,senki nem kéri tőled,hogy utáld a cigányokat.Csak ki kellene már mondani a közéletben,hogy van cigánybűnözés,tehát kezdeni kell valamit azzal a ténnyel,hogy a cigányság egy jelentős százaléka fizikai veszélyt jelent a társadalomra.Amúgy szerintem a seggfejek nincsenek felülreprezentálva a romák körében (ez azért súlyos mondat volt tőled). :wink: Ha a teljes cigány népességet vesszük alapul,akkor véleményem szerint körülbelül 10-ből egy cigánybűnöző.Ez épp elég.És ember legyen a talpán,aki ezt a kérdést megoldja hosszabb távon.De ez már lerágott csont.Most például egy tiszabezdédi mozdonyvezetőt ölt meg négy bedrogozott állat.A magyar társadalom birkatürelmű.A Jobbik mindent megpróbált,hogy beemelje a közbeszédbe a problémát.Láttuk,mi lett a vége.
Előbb-utóbb tényleg a kasza jön,bár én abban nem szívesen vennék részt.
Hajrá,Magyar Önvédelmi Mozgalom!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.12. 19:55


Engem már loptak meg cigányok. Engem már vertek meg cigányok. Még a sapkás dolog is smakkol. :D (A kutya már nem) És igen azok az emberek seggfejek voltak. És igen a seggfejek felülreprezentáltak a cigányok körében. Ezzel együtt én valamiért nem utálom a cigányokat. Ki tudja, lehet hogy azért mert túl sok Mlp-t nézek vagy nem tom. (Nehogy komolyan vegyétek az MLP-nak semmi köze a cigányokhoz való viselkedésemhez. A homosexuálisokhoz való hozzállásomat némileg viszont megváltoztatta, furcsa módon.) Persze az is lehet hogy ember vagyok, és mint ilyen képes vagyok az egyén tetteinek a sokaság érdeimetől való elvonatkoztatására.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.06.12. 17:01


Nem próbálták még kirabolni, megkéselni. Istenverte narkós raszta, akinek az agyából nem tisztul soha a kenderfüst.
Nem hallotta még ezt a mondatot 11-12 évesen, kutyát pórázon tartó cigány gyerek szájából, amikor foci edzésről tart hazafelé: -ide a sapkát vagy megöllek! Én nem beszélgetnék az ilyen szardarabbal, hanem elvinném egy putriba, kiraknám, ismerkedj velük idióta.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.06.12. 13:24


egy agyhalottal nem tudsz semmit sem csinálni, felesleges próbálkozás. mondjuk ő is hasonlóan látja a dolgokat, mint te, mármint azt a részt, hogy őt sem lehet meggyőzni és ő is agyhalottnak gondol téged. vagyis nem, agyhalott nácinak.

de ez a szöveg, hogy a cigány is ember. na ez az, amit én totál nem értek. Volt már ő mondjuk az érdi majálison? tényleg nem találkozott még a söpredékkel? Milyen körökben forog ez? LMBT-s körökben a felső tízezernél? vagy hol a f.szomba? csak felb.szom magam itt feleslegesen péntek du. mikor jön a hétvége, peace & love & unity! :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.06.12. 13:02


azzal az énekes srácal akit mondtam, igen komoly kis bezsélgetést folyatttunk a hetek alatt fb-on. Én nem akartam, de ő nyomta és nyomta, én meg reagálgattam. És ahogy sejtettem egy jottányit sem közeledett az álláspontunk. Ő a peace-love-unity elve alapján klépzeli el a dolgokat. Mantrázza a 6 milliós áldozati számot. Meg hogy a cigány is ember. De véletlenül sem aakrja érteni, hogy én miről bezsélek, és hogy nem vagyok náci :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.06.11. 08:51


ezzel kapcsolatban csak pár gyors kérdés. Ez eddig miért nem került elő a kuruc.infón? hol volt ez a könyv? miért rejtegették? ki rejtegette?

és ha ez a könyv létezik és mások által is szabadon hozzáférhető, akkor miért nem áll ki valaki a nyilvánosság elég és teszi fel a cikkben is említett kérdéseket? ez még csak nem is tagadás, mert a könyvből idézve sokat lehet kérdezni.

és ami tetszett:

"Meglepő volt viszont számunkra - már itthon - az, hogy sok Auschwitzot túlélő hazatért milyen milyen döbbenetesen tájékozatlan volt, milyen keveset tudott a lágerről.”

és ezek a túlélők utána mégis milyen pontossággal számoltak be az ott meg nem történtekről...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8097
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.06.10. 20:39


https://kuruc.info/r/6/144309/
hoppácska
nagyon nagyon érdemes elolvasni a cikket
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.09. 21:06


zsolti írta:"Semmi sem mutatja olyan jól, hogy szükség van külön holokausztoktatásra, mint hogy a hallgatók egy része azonnal követeli annak eltörlését."
Ez az írás címe.Amit neked már darabokra kellett volna szedned,mert a pázmányos hallgatók levelében arról volt szó,hogy vagy töröljék el a tantárgyat,vagy vezessenek be más kurzusokat is.Tehát füllent a cím.Ügyes.
A vége akár szimpatikus is lehetne,ebben igazad van:

A dolgok szétszedése időt és energiát igényel, ez a cikk meg nem érdmelt annyit. Ahogy általában azok sem amit nektek szedek szét. Azt a ti szórakoztatásotokra, oktatásotokra szedem szét. Részben ezért is trancsirozok ritkán holohívő cikket. Elég biztos vagyok benne ugyanis, hogy az ember könnyebben veszi észre a hibákat abban amit elitélendőnek tart. A hozzászólásoddal lényegében ennek a nézetemnek adtál igazat. (Illetve nem teljesen igazat adtál de biztos hogy nem cáfoltad meg.)
Amúgy meg azért kaparjuk megy egy kicsit jobban ezt a füllentés dolgot :D A hivatalos levélben valóban nem kérték a holotárgy megszüntetését, de én sok egytemistával beszéltem és mindegyik annak örülne a legjobban ha eltörölnék az egészet, mert minek legyen. Semmi helye a szakképzésükben. Viszont megtanulták hogyha valamit ilyen szinten elhatározott a vezetőség annak a teljes megszüntetése ellen érvelni értelmetlen, úgyhogy ha már valaminek kell lennie akkor legyen ez a kisebbik rossz megoldás. És innen jön a levél tartalma. Persze az én ismerőseim semmikép nem reprezentatív minta úgyhogy innentől a tények szerint valóban neked van igazad.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.09. 20:32


...és jöhet is helyette Slomo. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.06.09. 20:24


de annak még jobban örülnék,ha Szuromi úr rábólintana egy "kiegyenlítő" kurzusra is.
vagy esetleg elmenne a bús p.csába
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.06.09. 15:51


Igen,Trigo,ezt én is tövig benyaltam.Mekkora humor már megint a kuructól.Szerintem Bagi-Nacsa szerkeszti a portált.
Nos,jnzsblzs,nem fröcsög a cikk a nácizástól,ez igaz,de...

"Semmi sem mutatja olyan jól, hogy szükség van külön holokausztoktatásra, mint hogy a hallgatók egy része azonnal követeli annak eltörlését."

Ez az írás címe.Amit neked már darabokra kellett volna szedned,mert a pázmányos hallgatók levelében arról volt szó,hogy vagy töröljék el a tantárgyat,vagy vezessenek be más kurzusokat is.Tehát füllent a cím.Ügyes.
A vége akár szimpatikus is lehetne,ebben igazad van:

"Éppen ezek miatt én a PPKE-BTK korábbi hallgatójaként arra kérem Szuromi Szabolcs rektort, hogy tartsa meg a kurzust, sőt, a kötelezőségéből se adjon le. De hallja meg a jelenlegi diákok azon hangjait is, amelyek érzékenyen kérik a változásokat, a náci diktatúra népirtásának egyetlen szereplőjét se hagyja ki, és igény szerint egy hallgatói-oktatói párbeszéd keretében indítson más kurzusokat is."

Nekem tele van a hócipőm azzal,hogy a felháborodást azzal magyarázzák a megmondó-bloggerek,hogy a fiatalok tudatlanok. Lám-lám,a fiatalságnak mennyire szüksége van a holooktatásra,hiszen ilyen bugyuta leveleket írnak.És mi van,ha ezek az emberkék nyitott szemmel járnak a hírek között,és tisztában vannak mondjuk a hivatalos holokauszt-történelemmel és a tagadásával is;ha látják,hogy mit művel Izrael a palesztinokkal;ha észlelnek valamit a cionista lobbiból? Szóval mi van,ha nem "tiszta" lelkűek? Nagyon-nagyon remélem,hogy kontraproduktív lesz a dolog,de annak még jobban örülnék,ha Szuromi úr rábólintana egy "kiegyenlítő" kurzusra is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.06.09. 15:20


https://kuruc.info/r/26/144275/
megint beszoptam :)
azt hittem már, hogy ....de nem :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2015.06.09. 15:10


snatch írta:ezért kell a holokauszt oktatás a pázmányra, nesztek:

http://hello90.blog.hu/2015/06/08/pazma ... aign=index

Ezt írtam nagyjából én is. nem tom mi ezzel a cikkel a konkrét problémád. Illetve részben, igen mert nekem is vannak bajaim vele, de alapvetően ez egy normális cikk a témában.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég