Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 20:20


Jó cikk,tomm.Ám én a kurucon egyik hamisított képet vagy videót sem láttam,ellenben az ide nagy dirr-durral benéző slider Hamasz-videóját igen.
Bizony,ott van az indexen,amit ide belinkelt slider barátunk.Amikor is Szíriában gyerekek "közreműködésével" indítanak be egy Aszad elleni rakétát.
Slider szerint ez egy erős bizonyíték volt a Hamasz gyerekek általi élő pajzsára.
Szerintem a kurucos véres képek és videók hitelesek,mivel palesztin hírügynökségektől veszik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.23. 20:07

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 16:51


Újabb hamisítás,videóval.(Ettől persze még lehettek a szakadárok az elkövetők.)

http://kuruc.info/r/6/130698/

Egészen elképesztő...
Mindegy,most Putyin és az oroszok úgy érezhetik magukat,mint a palesztinok:ebből az ügyből csak szarul jöhetnek ki.Hogy fogja ezt az ügyet egy független bíróság lezárni?
Független...
És ha Izrael jól csinálja,most végigviszi ezt a csatát.A Hamasz nem fog leállni.Ha az összes gyermeküket és feleségüket megölik,akkor is tovább rakétáznak,ez tiszta sor.
Tehát legitim a szárazföldi és a légi csapássorozat.Mondhat itt bármilyen politikus bármit.Az ENSZ már háborús bűnöket emleget Izraellel kapcsolatban,de kábé annyi hatása van,mint a szomszéd asszony kutyájának.Annyi szervezet és fórum tiltakozik,de amíg a nagypolitika néma marad,addig az öldöklés tovább folytatódik.
Egy kérdés:ellenőrzi valamilyen nemzetközi szervezet azt,hogy az izraeliek milyen alapon bombáznak lakóépületeket,kórházakat és szent helyeket? Márminthogy ellenőrzik-e,hogy valóban ott vannak a Hamasz-lerakatok ezen épületek alatt?Vagy Izrael a "saját kutatásai" alapján bombázgat? Ezt azért jó lenne tudni.
Nem tudom,hogy lehetne ezt a konfliktust megoldani úgy,hogy mindenkinek jó legyen.(Most a cionista elméleteimet félreteszem.)
Elhúzódni látszik a dolog.És semmi nem utal arra,hogy csökkenne az offenzíva.
Milyen diplomáciai fordulat lesz itt?
Használ-e valamit a külső, társadalmi nyomás?
Ki fog előállni valamilyen ötlettel? (Mint amilyennel Putyin a szíriai ügy kapcsán.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 14:57


Oké,de akkor miért írsz olyanokat,hogy te "feladtad".Hát így nekünk kell "feladnunk" téged.
Értsd már meg,hogy én már letettem arról,hogy árnyaljam a nézeteidet.Te soha nem leszel radikális,én meg mindig is az maradok.
El tudom képzelni,hogy milyen érzés neked benyitni ebbe a fórumba úgy,hogy gyakorlatilag egyedül vagy.Fordított helyzetben én is így éreznék (düh,tehetetlenség,gúny,kacaj),de én sem tágítanék az ellenfórumról,mint ahogy te sem teszed.
De ha mondjuk egy DK-s fórumon egy őrült kézzel-lábbal kapkodna felém,hogy jobban megismerjen,hát hogy a picsuba ne válaszolnék neki.Ha mindenki nácizna és fasisztázna,de egy ember érdeklődik irántam,akkor annak minden további nélkül kedveskednék.
Ez nem verseny.Nem tudáspróba.Nem csali.
De ha most te nem segítesz,akkor kénytelen leszek mindent elhinni a kuruc és az alfahír alapján az antijobbikos tömeg párbeszédre képtelenségéről,tudatlanságáról és önteltségéről.Főleg a ballibekre gondoltam,de tudom,hogy te nem vagy az.
Fradista,itt téged egy ember próbál cinizmus és önteltség nélkül bevonni a fórum életébe,és ez én vagyok.De ez már idegesítheti a többieket is.
Úgyhogy nyomjál nekem egy betűt: A, B vagy C ?
:wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.23. 14:08


hagyjuk....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 13:49


Ez a játék semmivel sem különbözik a számozós játéktól.
Csak válaszolsz,ugye,fr?
Majd ha úgy érzed egy idő után,hogy nem akarsz,akkor abbahagyod,de legalább kezdjük el.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.23. 13:39


te zsolti, nem volt egyértelmű fr reakciója a játékodra?
engem is :D
(bár kétségtelen megtisztelő az érdeklődés)

bár dicséretes a próbálkozásod és kitartásod :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 13:14


Itt van az a Serj Tankian-klip,ami Gázáról szól,természetesen burkoltan.Imádtam régen a System of a Down-t.De jó kis dal,azt a kutya mindenit!

http://www.youtube.com/watch?v=9Qtyw84F5DM

Mindig is háborúellenesek voltak.Telt házas koncertek az USA bármelyik városában úgy,hogy szövegeikben porrá zúzták az amerikai kormányt.
És hát a Trigo által linkelt kurucos linkben az is megható,ahogy a tudósító elsírja magát,és kilép a kamerából.
Béke!Béke! Legyen vége már!
Legyen béke már!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 13:03


Jaja,Trigo,már én is linkelni akartam.Mindenkinek érdemes megnézni,nem tipikusan kurucos írás.
Fr:a költői kérdéseimre bezzeg válaszolsz. :wink: Tudom,tudom,utánanéztem anno a dolgoknak.Tisztában vagyok vele,hogy a nyugat-európai szélsőjobb inkább Izrael-barát,és arab-, valamint bevándorlásellenes.Nincs is szebb,mint a meleg Wilders vezette Holland Szabadságpárt mint szélsőjobb. :)
No de tudod mit? Kezdjünk hát bele!
Arra kérlek,hogy ha van olyan kérdés,amelyre véletlenül olyan választ adnál,ami szerinted megegyezik a miénkkel,akkor ne habozz velünk egyetérteni.Ha pedig más a véleményed,akkor pedig nyomjad olyan karakánul,mint eddig.Igyekszem mindig világos lenni.Gondolkozzunk közösen!

1. kérdés: nyilván neked is van egy antiszemitizmus-definíciód. A három lehetőség közül melyik áll a a legközelebb hozzád? (Tudod,nincs fekete-fehér,de muszáj választanod. :) )
A, zsidógyűlölet
B, bármilyen negatív attitűd a zsidósággal szemben
C, a jogosnak tűnő kritika is antiszemitizmusnak minősül
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.23. 12:14


https://kuruc.info/r/6/130733/
nocsak, egy újabb rés a pajzson
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.23. 11:54


Zs, ebben semmi meglepő nincs. A NYEu szélsőjobb nem úgy raszista, mint a KEu. Ott az anitszemitizmus "nem pálya" , bajuk az arabokkal és egyéb szinesekkel. Itt KEu-ban viszont az ezekkel szembeni érzületet mintegy felülírja a zsidókkal szembeni gyűlölet/előítélet.
Úgyhogy a kkeleti konfliktus ügyében ott inkább lapítanak, míg az itteni szélsőjobb erősen halllatja a hangját, mert kiváló apropó, ürügy....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 11:28


Nobel-békedíj az izraeli hadseregnek,mi?
Hát az eszem megáll.Megértek én minden magyarázatot és védekezést,de ez azért már sok.

http://alfahir.hu/nobel_bekedijat_erdem ... i_hadsereg

Ha valóban szándékosan kórházak és iskolák alá rejtik az alagutakat/fegyvereket/raktárakat a palesztinokat,akkor egyszerű a megoldás: NEM LŐ!!!!!!
Még egyszer:fordított esetben már elítélték volna emberiség elleni bűncselekmény vádjával az ellenoldalt.
Ennyit ér a diplomácia a világon?Üljön már le valaki Netanjahuval,Libermannal,és oldják meg most már valahogy,hogy okosabban harcoljanak a Hamasz ellen.
Erkölcsösen.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 09:55


Ez még nem a kérdés,fradista.Csak elgondolkodtam az egyik tegnapi mondatodon.(Nehogy azt hidd,hogy nem agyalok rajtuk.Sokat is.)
Azt állítottad,hogy a palesztin diplomácia tudatosan figyel arra,hogy olyan párt támogatását ne kérjék az ügyükhöz,akiket széles körben antiszemita szélsőségnek tartanak.Oké.De van egy roppant jó csavar ebben az amúgy logikusnak is tűnő kijelentésben:ha nem "szélsőjobboldali" párt fogja őket támogatni,akkor ki? :) Egy középutas néppárt/kormány/szervezet retorika,kommunikáció terén nem támogathatja őket.Ha mégis,akkor antiszemita részbélyeget kapnak.Tehát ez egy ördögi kör.
Gondolom te nem is pártokra gondoltál,hanem ilyenekre,hogy ENSZ,UNESCO,jogvédő szervezetek,stb.Jogos,de szerintem ők ehhez kevesek.
Mondjuk az ENSZ nagyon nem lenne az,de hát nem nagyon tud érvényt szerezni a határozatainak.
Apropó,azt figyeled,hogy a nagy szélsőjobbosok milyen csöndben vannak...?
Nemzeti Front,UKIP,Holland Szabadságpárt... :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.23. 07:50


Csak olyan kérdések lesznek,amelyekre néhány kattintással fogsz tudni válaszolni.Talán mégsem mindig csak eldöntendőek,előfordulhatnak kiegészítendőek is.
Könnyed szórakozás lesz,meglátod.Olyat nem csinálok,mint régebben,hogy hosszabb "elemzésekre" várok válaszokat tőled.
Annál a szülés is könnyebb. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 21:52


engem is :D
(bár kétségtelen megtisztelő az érdeklődés)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.22. 21:43


Meglepne ha fr vállalná :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 19:31


Fradista,nem szabadulsz tőlem,újabb játékot találtam ki. :)
Ez lehet,hogy el fog húzódni hónapokig is,ám az is megeshet,hogy csak egy napig tart.
Olyan kérdéseket fogok feltenni neked,amelyre igen-nemmel kellene válaszolnod.Persze kis magyarázatokat mindig írhatsz hozzá.A kérdések kapcsolódni fognak egymáshoz,de igyekszem egyszerre csak egyet feltenni.Megpróbálok világosan fogalmazni,amikor faggatlak.Nincs semmi hátsó szándékom,kizárólag a magam épülésére csinálom,és hogy jobban megismerjelek.Szándékosan apránként akarok haladni,mert úgy látom,hogy akkor szívesebben válaszolsz.Nekem két olyan ismerősöm van,aki homlokegyenest mást gondol a világról/politikáról/történelemről,mint én.Az egyik te vagy. :) Úgyhogy csak tőletek tudok választ kapni a másik oldalról.Nem akarlak semmilyen logikai bukfencbe csalni téged,ez nem csapda.Csak kíváncsiság.Mivel téged nem politikai érdekek vezérelnek,ezért remélem végigjátszod velem ezt.Persze bárki bármikor bekapcsolódhat/hozzászólhat a fejleményekhez.
Nemsokára érkezik az első kérdésem.Ebben a játékban én leszek a tárgyilagos riporter,te pedig elvezetsz engem egy bizonyos úton.Ha minden jól megy,akkor a legvégén meg fogok érteni valamit.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.22. 19:20


bammeg az eurosporton épp Izrael reklám ment
ez valami vicc? :D pont most???? :D
land of creation
:D :D :D :D :D :D
ennél morbidabb vicc eszembe se juthatott volna
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 18:16


Fradista,akkor hétvégén megint tudatlankodik egyet Marie Antoinette Sedin Őexcellenciája,mert most Vonával fog beszédet tartani a Jobbik által szervezett szolidaritási gyűlésen. :wink:
Ilan Mort azért kérdeztem,mert ha rólad feltételezzük,hogy tartózkodsz a szélsőségektől,és középutas független vagy,akkor ettől a kopasz seggl.uktól is el kell határolódnod. :) Aki folyton azt hangoztatja,hogy hazánkban tombol az antiszemitizmus;hogy a gázai helyzetért egyértelműen a Hamasz a felelős,és hogy Izrael a világ egyik legnagyobb demokráciája,az bizony szélsőséges.Én gyűlölöm a fickót,remélem azért neked is sok egy cseppet.
Én meg azt mondom most neked,fradista,hogy a Jobbik jól teszi ezt a felvonulást a palesztinokért.Nyilván te úgy gondolod,hogy politikai előny céljából csak szavazatokat akarnak szerezni,de ha belegondolunk,nekik minden ilyen megmozdulásuk kockázatos,mert a média nem úgy fog róla beszámolni,ahogy kell;szavazatokat ezzel az üggyel nem sokat fognak szerezni;ők már nem tudnak olyat csinálni,hogy az mindenkinek megfeleljen.
Nyilván jobb lenne egy civil tüntetés Pesten is,de én nem bánom,hogy van mögötte egy közepes politikai erő.Hidd el,ha az általam végletekig gyűlölt DK csinálna ilyet,ugyanúgy büszke lennék rájuk.
És a széles közvélemény által antiszemita szélsőségnek tekintett erőn a Jobbikot értetted?Vagy úgy általában a szélsőjobbos pártokat?Csak azért kérdem,mert a Jobbikot Magyarországon szerintem nem tartják antiszemita szélsőségnek széles körben.A Fidesz- és az MSZP-szavazók többsége sem.Persze ez csak érzés.
Már írtam egyszer,de leírom megint:remélem fog még neked kellemes meglepetést okozni a Jobbik,és egyszer majd megbékélsz egy kicsit velük.Még ha a fórumba nem is fogod beírni,de legbelül egyszer hátha úgy fogsz érezni,hogy egy cseppet közelebb jutnak hozzád.
Én tudod mit csinálnék a helyükben?
1. Szerveznék táborokat cigány gyerekeknek.
2. Párbeszédet kezdeményeznék a térségek cigány elöljáróival.
3. Megjelennék holokauszt-megemlékezéseken is.

Persze ezekért a tevékenységekért minden oldalról kapnának hideget-meleget,de ha komolyan gondolják a néppárttá válást,akkor valahol el kell kezdeni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.22. 17:49


tomm írta:nem lehet, hogy az amerikaiak, akik amúgy minidg hazudnak, azok most is hazudnak? :wink:

de, természetesen simán lehet
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 17:31


sz.sz.p.-ről csak annyit, hogy az egész alak úgy en bloc szánalmas. az meg, h. felmerült a neve a magyar állam hivatalos képviselőjeként, az meg egyenesen botrányos.
(annyira, hogy az érzésem, hogy ebben visszavonulót fognak fújni, mert diplomáciailag is túl kínos )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.07.22. 17:23


az utóbbi. A széles közvélenény által antiszemita szélsőségnek tekintett erőkkel való közösködés csak árthat népe ügyének. és általában vigyáz is erre a hivatalos palesztín diplomácia, hogy ilyet ne tegyen.

Az ki? ja, az izraeli követ? nem t'om. Annyi látszik rajta, hogy komolyabb valaki, mint akiket korábban ide küldtek. Nyilván, mert úgy érzik, itt újabban helyzet van....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.07.22. 15:52


Ez a Parry mindig olyanokat mond,amit hallani akarunk.Ha jól tudom,ő már ellenség az USÁ-ban.Kábé olyan,mint nálunk Szaniszló.De azért jó olvasni a gondolatait.
No elolvastam,fradista,a linkeket.
Tudod,hogy mit gondolok,nagyjából ismersz:a köpönyegforgatástól irtózom,a jobbikos múltjától nem.Végignyálaztam A Sátán ügynökei című antiszemita írását is.Vallom,hogy ezt így nem szabad,ám ha sokkal normálisabban és visszafogottabban fogalmazott volna,akkor is egy elmebeteg nácinak tartaná őt a balliberális oldal.
A zsidóságról nem szabad negatív kritikát írni.Negatív kontextusban tilos őket említeni.Tartalmi igazságokat magában foglal az írása,de ezt egy közéleti szereplőnek nem szabad.Max fórumokon.
De én nem mentegetem őt.Karrierista.Más-más szempontból ugyan,de mindketten hányunk tőle.Csak én egy picit kevésbé.
És közben folyamatosan kérdezni akartam tőled valamit,fradista,de csak most jutott eszembe:miért írtad azt a tegnapi számozós játékunk során,hogy csak reméled,hogy a nagykövet asszony tájékozatlan?Azért,mert tüntetett,vagy azért,mert a Jobbikkal közösen tüntetett?
Ilan Morról mi a véleményed? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.07.22. 15:38


nem lehet, hogy az amerikaiak, akik amúgy minidg hazudnak, azok most is hazudnak? :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.07.22. 15:33


http://kuruc.info/r/4/130692/
nocsak nocsak
ki hitte volna

ekozben Gazaban mar 604 palesztin halott
asszem a kerdes eldol lassan es nem allnak meg a zsidok 1000 alatt :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég