Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.03. 18:27


szerintem eredetileg krumplibogarak voltak. és úgy kéne kezelni őket ma is!
good old days, ahogy az angol mondja...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2014.10.03. 18:27-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.03. 17:45


Akkor lehet hogy csak én élek tévedésben. Ki mit gondol a cigányságról? Szerintem ők egy Indiából származó népcsoport akik Európa több részén köztük a kárpátmedencében is letelepedtek.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.03. 17:33


mindenki ugyanarról bezsél itt, mindenki kb ugyanazt is gondolja a cigányságról
csak valaki ezt rasszizmusnak hívja, valaki meg nem :wink: a lényegen nem változtat

és ha már cigók:
https://kuruc.info/r/6/133941/
így kéne ezt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.10.03. 16:24


Ha egy kicsit is tájékozott az ember akkor épphogy nem lesz rasszista. Ha például az ember tudja mi az a teljes indukció akkor tudja hogy a rasszizmus egy alapvetően hibás gondolat logikailag.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.03. 13:01


Én sem mondanám magam vallásosnak, de eddig nekem nem is tűnt fel, hogy a Jobbik rám a vallásos erkölcsösséggel hatott volna.
Van bizonyos értékrendem, amibe sok minden nem "fér" bele és sok minden "belefér". Az utóbbiból sok olyan van, amit a Jobbik is közvetít.

A cigányokkal kapcsolatban pedig rám kell hasson a Jobbik, meg van a magam véleménye már azelőttről, hogy Jobbik létezett és azért vagyok rasszista, mert bizonyos körök szerint az rasszizmus. Amúgy meg szerintem nem is lehet nem rasszista módon felfogni azt, amit a cigányság művel. Bőven elérték már azt a szintet, határt, amit nem lehet kézlegyintéssel elintézni és az ember ha kicsit is tájékozott, akkor bizony rasszista lesz.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.03. 11:50


köszi, hogy válaszoltál :wink:

Én nem vagyok vallásos, de nem zavar, ha egy pártnak ez fontos.
Kiszűrés alatt nem tudom mit értesz. Én azt, hogy ha a szigorú törvényeket be kell tartani, akkor azoknak lesz nehéz, akik amúgy nem szokták. Ennél jobb gyakorlat nem kéne.
A többire majd zsolti reagál, ha ráér :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.03. 09:36


Ez a keresztény köntösbe bújtatott "erkölcsösködés" alapból irritál. Isten így, isten úgy.. Nem vagyok vallásos, és szerintem egyáltalán nem kell vallásosnak, hívőnek lenni ahhoz, hogy valakinek normális értékrendje legyen.
Másrészt annyit tesznek, hogy az emberek haragjára, agressziójára építve próbálnak ránk hatni. Vannak persze jó ötleteik, de a kivitelezés nem minden esetben tetszik. A közbiztonság megerősítését pl. jó ötletnek tartom, de az sem mind1, hogy hogyan. Egy erősen cigánylakta helyről származom, a többség sajnos valóban olyan aljadék ahogyan lefestik, de szerintem találni kéne megoldást arra, hogy csak a valóban káros elemek legyenek rendszabályozva. Az ő követőik többsége ezt pl. teljesen rasszista alapon fogja fel. Persze részükről is jött a magyarázat, hogy csak a munkakerülő, ártalmas egyének lennének kiszűrve, a kérdés, hogy a gyakorlatban ebből mi valósulna meg.
Aztán ott van az EU-ellenesség, orosz barátiság... Fidesz-stílusban folytonos közös ellenségkép keresése, amire könnyen rá lehet fogni minden probléma okát. stb. stb.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.02. 20:23


https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater
hoppácska
hümm hümm
és nocsak nocsak :D

A jobbikos részre nem reagáltam semmit, de hozzáteszem, hogy finoman szólva nem tudok azonosulni a nézeteikkel.
Nagy kérés lenne - zsoltit megelőzve :) - ha ezt kifejtenéd nekünk? Tényleg csak kíváncsiak vagyunk zsoltival, hogy te pl miért nem tudsz azonosulni a nézeteikkel, és mely nézeteikkel? De ha nem akarsz, nyilván nem muszáj válaszolni.

zsolti: tudom. Csak hülyén fogalmaztam. a devizaügyes részt már csak átfutottam.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.02. 19:57


zsolti írta:Totti8: minek szól a szomorú smiley?
Hogy a kormányt a devizaintézkedései miatt "dicsőítem"?
Hogy mindezt jobbikosként teszem?
Vagy hogy nemzeti radikális vagyok?
Nagyon érdekelne a válasz. :wink:

Csak annak szólt, hogy ezeket a szarháziakat "dicsőítitek" :D

Sokaknak tudom, hogy mennyit jelent ez a segítség, de ennyitől nem fogok hasra borulni előttük. Túl sok a negatívum. Nap mint nap figyelemmel követem a politikai és gazdasági híreket is, ez sokat nyom a latba.

A jobbikos részre nem reagáltam semmit, de hozzáteszem, hogy finoman szólva nem tudok azonosulni a nézeteikkel.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.02. 17:57


A felvett inget nem a devizaügyre értettem,Trigo.Ha tomm holokauszt-analógiája nem rám vonatkozott,akkor rád. :) Mert mi ketten hozzuk fel mindig.De ez mindegy is.
Diegót a Hamaszba!!!!!!!!!! :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.10.02. 17:04


engem tényleg nem érdekel a téma zsolti
ha minden témára időt és energiát áldoznék, akkor így- munkanélküliként - se lenne egy csepp szabadidőm sem
ja, jut eszembe nincs is :D
én nem vettem, nem veszek és nem is fogok felvenni hitelt soha (kopkopkop)

és a holokauszt miért érint mégis minket tomm, hogy azon rugózunk? Mert az egy ideológia, amit lenyomnak a torunkon, amivel szembesülök nap mint nap, ami miatt kötelező lenne szarul éreznem magam. A devizahitelesek nem jönnek az arcomba a felém intézett lelki és anyagi követeléseikkel. De mindegy. Mondhatjuk úgy is, hogy érdekel a történelem (és a hamisítása), míg a közgazdaságtan nem.

és ha már egy focioldal ez:
https://kuruc.info/r/49/133862/
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.02. 16:56


Oké,tomm,megnyugodtam.Lekaptam gyorsan azt az inget. :wink:
De akkor Trigónak kell felvennie.Biztos szívesen teszi. :)
Nagyjából bezárult a banki kör.Mindenki megegyezett.És örömteli,hogy a szokásos arcokon kívül Totti8 is hozzátette a magáét.A mérleghez az ő kiegészítései is kellettek.
Konklúzió:
1. Vannak meggondolatlan emberek.
2. A bankokat lehet tisztességtelennek nevezni,de szükség van rájuk.
3. Az államnak kötelessége megvédenie a felelőtlenebb egyéneket is.
Totti8: minek szól a szomorú smiley?
Hogy a kormányt a devizaintézkedései miatt "dicsőítem"?
Hogy mindezt jobbikosként teszem?
Vagy hogy nemzeti radikális vagyok?
Nagyon érdekelne a válasz. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.02. 14:44


persze, hogy nem csak a bank tehet a megemelkedett törlesztőről, de itt arról van szó, hogy a tisztességtelen hasznot ne tegyék zsebre


(bár kicsit távolabbról nézve de! a bankok, pénzintézetek okozták a válságot, tehát ők tehetnek a törlesztő-emelkedésről is, de ez nagyon zárójeles, mert ez messzire visz)

a sggbe rúgással egyetértek :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.02. 14:36


tomm írta:tehát a hülyeség büntetendő? szerintem nem. azért mert az a pcsa hülye volt, még nem jelenti azt, hogy a banknak joga van tisztességtelenül eljárni vele szemben.
nem, nem erre akartam rávilágítani :) de amúgy nem csak a bank tehet róla, hogy emelkedett a hitele.
mindegy, nem ragozom tovább, igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy nagyon sokan nem reálisan felmérve a lehetőségeiket vettek fel hiteleket hihetetlen konstrukcióval, ami eléggé magában hordozta a kockázatot. azért az ilyeneket jól pi**án kellene rúgni legalább egyszer :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.02. 14:18


tehát a hülyeség büntetendő? szerintem nem. azért mert az a pcsa hülye volt, még nem jelenti azt, hogy a banknak joga van tisztességtelenül eljárni vele szemben. és ha mégis igy tesz a bank, az államnak kutya kötelessége azt a buta libát megvédeni a bank szemétkedéseitől. legalábbis az én olvasatomban az államnak, mint olyan, az egyik fő feladata az állampolgárai védelme az olyan hatalmaktól, akikkel szemben esélye nincs az egyénnek. mint pl. a bankok...

ettől függetlenül olyan nincs, hogy meghúzod a határokat, hogy a bankoknak mi alapján és kiknek kell árfolyamgátat adni meg visszatériteni, a végére meg odairod, hogy "de a hülye pcsák nem" :D

bankokra szükség van, hitelre szükség van(!!!) de ez nem azt jelenti, hogy hátát forditva a banoknak, bokafogás közben kéne várni, hogy meggyalázzák a kis popsinkat! mert eddig ez történt...

zsolti, ha szorit az ing, ne vedd föl :wink:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.02. 13:57


tomm írta:akkor újra: láttál egy riportot egy hülye pcsáról (könnyen meglehet, hogy megrendezett volt, de ez mindegy) és emiatt az egy ember miatt azt gondolod, hogy az összes többi devizahiteles dögöljön csak meg...

nem, nem és nem :)
nem az összes többi dögöljön meg, hanem az ilyen hülye, mint ez a p*csa volt :), meg akik hasonlóan hülyep*csák voltak :) nagyon sokan vannak ilyenek. amúgy kb. 1000% hogy megrendezett volt, de ismerek én hasonlót sajnos ismeretségi körben. tavaly dolgozott nálam egy ács, aki éjszakai műszakban dolgozik valami raktárban, másodunokatestvérem, ő pl az autóját volt kénytelen eladni, mert úgy megemelkedett a hitel törlesztője, hogy nem tudta fizetni. nem mondom milyen autója volt. biztosan olyan kellett neki...nekem nincs olyan autóm és nem is volt.

a lényeg, hogy én nem vettem fel és nem érint :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.02. 13:26


zsolti írta:Örömteli,tomm,hogy most teljes mellszélességgel kiállsz a kormány mellett.Mert most ki is kell.Mondom ezt radikálisként.

:cry:
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.10.02. 13:21


Tomm,én most igazat adtam neked.Márpedig olyan érzésem van,hogy a holokausztos analógiát főleg nekem címezted.Azért egy kőjobbikostól nagyon korrekt vélemény az szerintem,amit a kormány devizamentéséről írtam.
És a Fidesz intézkedésével nagyjából mindenki egyetért.
Hogy a bankok tisztességtelenek-e? Ezen megy a vita.Minek?
Persze,hogy ge.ik.De szükségesek.Ahogy Totti8 is írta.
Örömteli,tomm,hogy most teljes mellszélességgel kiállsz a kormány mellett.Mert most ki is kell.Mondom ezt radikálisként.
Úgyhogy ne hőbörögj itt nekem. :wink: :) Igazad van.
Amit meg snatch írt,az nyugodtan általánosítható a devizahitelesek egy csoportjára.Vannak agyatlanok.Természetesen tőlem őket is megmentheti a kormány.Egyenlő bánásmód.
Megint mindenkinek igaza van.
És jó,hogy felhoztad a témát,tomm.Kicsit felpörgetted a fórumot. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.02. 13:01


tomm írta:http://index.hu/gazdasag/2014/10/02/ennyiert_laknak_a_kepviseloink/

nafene. úgy látszik, a jobbikosok is szeretnek jól járni! ki gondolta volna...

Becsó nálunk az ügyeletes főmufti.. Ő intézte pl. a trafikok kiosztását is csókosoknak.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.02. 12:30


akkor újra: láttál egy riportot egy hülye pcsáról (könnyen meglehet, hogy megrendezett volt, de ez mindegy) és emiatt az egy ember miatt azt gondolod, hogy az összes többi devizahiteles dögöljön csak meg...
de természetesen értem amit mondasz, de nehogy már az emberek tudatlanságát tudatosan kihasználó bankok mellé álljunk.
ill ti álljatok, én nem!


egyébként, ha jól tudom, korlátozva van a hitel összege is, van ismerősöm, aki azt mondta, ő nem kérhette az árfolyamgátat, mert túl nagy volt az eredeti összeg (asszem 20 millió fölött). ez esetben az sem igaz, hogy ez a gazdagoknak jó megint.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.02. 12:16


tomm írta:snatch: tehát láttál az rtl klubon egy hülye pcsát, és emiatt a bankok tisztességtelen eljárását te jogosnak tartod....
ezen az érvrendszeren nem találok fogást!

te valamit nagyon félreértettél, vagy én nem magyaráztam el érthetően. a lényeg, amire utalni akartam, hogy annak a hülye pic*ának olyan lakása volt, amit k*rván nem engedhetett meg magának, nagy valószínűséggel arra vett fel feleslegesen kibeb*szott sok hitelt és ott sírt a szája, hogy megemelkedtek a törlesztő részletek. a részletek pedig nem csak a bankok tisztességtelen eljárásai miatt emelkedtek meg.
a lényeg, lehetett volna kisebb igényekkel, reálisabb elvárásokkal lakást/házat vásárolni és annyi hitelt felvenni, amit tud fizetni akkor is, ha beüt a gebasz.

én sem 300 nm-es medencés családi házban lakom, mert nem engedhetem meg magamnak. még egyszer ismétlem, nagyon látszott a lakás belsején, hogy nem két fillér. és fodrászról beszélek!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.10.02. 11:41


snatch: tehát láttál az rtl klubon egy hülye pcsát, és emiatt a bankok tisztességtelen eljárását te jogosnak tartod....
ezen az érvrendszeren nem találok fogást!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.02. 10:27


Ez egy teljesen korrekt vélemény szerintem. Pénzügyi tudatosság terén jobban állsz mint az ország többsége. Ebben egyrészt a mostani kormány is ludas, de ez már egy másik történet...

A bankokat lehet rühellni, létük mégis szükséges. Rendes szabályozásra lenne szükség, nem utólagos törvénykezésre és ad-hoc "megoldások" keresésére.

http://444.hu/2014/09/20/szetverjuk-a-b ... ja-legyen/

Tanulságos cikk, akit érdekel olvassa el.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.10.02. 09:49


mai napig emlékszem arra a riportra, amit véletlenül kaptam el talán a házon kívül című műsorban, amikor egy fodrász csaj picsogott amiatt, hogy húúderossz most neki, mert durván megemelkedtek a törlesztő részletei...ült a lakásában az asztalnál és szomorú volt. én meg néztem a lakását, ami olyan volt, mint aki havi 1 millát keres minimum. az én lakásom nem volt olyan belülről, mint az övé. nem megyek bele a részletekbe, de látszódott a lakáson, hogy itt bizony olyan esetről beszélünk, ami a "többet vállalt, mint amit elbírt" tipikus esete. na, az olyan megérdemli a sorsát azt gondolom.

komolyan mondom, olyan iszonyatos rizikónak éreztem 20 évre felvenni deviza alapú hitelt 2007-ben (nyoma sem volt a válságnak, de még csak előszele sem), hogy maradtam a fix kamatozású, forint alapúnál. mivel sajnos "kellett" felvennem hitelt. de azóta is tudom fizetni, azóta is annyi, mint amit akkor a papírok mutattak előre lebontva, amit akkor kiszámoltak.

a bankokat rühellem, ezen az sem változtat, hogy nem ők tehetnek az árfolyam emelkedésről, más miatt, de kb. azokat sem mentegetném, akik azért adósodtak el, mert amikor felvették a hitelt, már akkor erőn felüli volt a bevállalásuk.

banyek, én kocsit nem merek venni részletre, mert annak is 40-50e minimum a törlesztője 5-6 évre, mert pénzkidobásnak és rizikónak érzem. és nem 10 millás hitelről beszélek 20 évre.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2014.10.02. 09:33


tomm írta:... ha te elviszed az autódat a szervizbe és ott átvernek, akkor szerinted az úgy ok.? és ha elmeséled, akkor az ismerőseid azt fogják mondani, hogy te vagy a hülye, mert nem értesz a kocsikhoz, és ha átvert a pali, hát átvert, ne ugrálj? nem hinném...
...

Elviszed az autód szervízbe, ahol elvileg kurva jó áron szerelnek (többi szervízhez képest fele/harmad áron), majd aláírsz egy papírt, hogy a javítás költségei egy bizonyos változó függvényében emelkedhetnek, de akár csökkenhetnek is. Ezt aláírod, végül úgy jött ki a lépés, hogy szarul jártál. Ez történt az emberek többségével, ezért megy a háborgás. Ismétlem, az árfolyam emelkedéséről nem a bankok tehetnek.
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron