Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.21. 09:59


https://kuruc.info/r/1/148638/
és egy újabb, nem akárkitől
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.20. 23:37


https://kuruc.info/r/1/148623/
a vége odab.sz
Mint mondta, ha nem is hisz az összeesküvés-elméletekben, de azért egyre több terjed az interneten, és némelyiknek talán van alapja is. Ha ezek a fiatal kisportolt férfiak egyszer fegyvert fognak ellenünk, akkor Isten irgalmazzon Európának. Óriási nemzetbiztonsági kockázata van annak, ha ezek az emberek nagyobb csoportokban radikalizálódnak, nem csak Magyarországon, Németországban, hanem az egész nyugati kulturált keresztény világban – fogalmazott.
és ezeket nem akármilyen szakemberek nyilatkozzák hétről hétre, napról napra
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.20. 21:32


Ezt a képet nézzétek meg a kedvemért:

https://kuruc.info/r/22/148632/

:lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.19. 16:54


Morvai Krisztina nem szarozik :) :

http://alfahir.hu/morvai_osszeszedette_ ... gransokkal

Amúgy tök jó ötlet,csak hosszú távon nem működik aktivisták nélkül.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.19. 06:46


Na ez egy über-írás.Liberálisék biztosan bele tudnának kötni,de ki nem szarja le...?
Egyre több bizonyíték van arra,hogy Magyarországon éledezik a valóban jobboldali értelmiség.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.18. 21:03


http://jobbegyenes.blog.hu/2015/09/09/s ... bb_elethez
ennyi

egyre több és egyre jobb írások készülnek a témában
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.18. 19:35


2018 odébb van még nagyon Zsolti


https://kuruc.info/r/2/148512/
ott tanít az ELTEN. Nagyon jámbor ember amúgy. Legalábbis én annak ismertem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.18. 19:26


Fletónak bizonyítékai vannak arról,hogy Orbán szervezte és provokálta ki a szerdai röszkei rendőrök elleni migránstámadást:

https://kuruc.info/r/2/148526/

Tök jó,hogy a Facebookon beindult ez a Zsaruellátó-mozgalom,és kaják,valamint szükséges dolgok odaszállításával támogatják a hazánkat védőket.Európai lakosai az interneten velünk vannak.Sok sikert és kitartást a rendfenntartó erőknek!

Csupán az aggaszt,hogy a remélt elhárítás következményeként szinte borítékolható a Fidesz 2018-as kétharmada.Orbán meglovagolja majd a hőstetteket.El tudom képzelni róla,hogy politikai okokból olykor-olykor befolyásolta és alakította az eseményeket,ám a Gyurcsány által említett hazaáruló baromságokat nem tudom elképzelni róla.
Orbánt lehet utálni a hazai politikai kontextusban,ám az európai színtéren nem lehet nem igazat adni neki.Végre Szijjártó is beszólt mindenkinek,nem úgy,mint Martonyi.Ez kell,nekik menni,nem simogatni a diplomáciát.Leszarom,ha szájkaratézik a kormány,de legalább már karatézik.
Furán fog hangzani egy atombiztos Jobbik-szavazó szájából,de ezeket a fosliberális európai vezetőket olvasva ki kell mondanom:
Hajrá,magyar kormány! Szarni bele,mit nyögdécselnek ezek a hurkagyurkák.(A hét vicce:Horvátország...)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.18. 19:13


http://hunmob.com/hatarvedelem-parancsra-varunk/
nocsak

A levéllel egyetértek. Bár a "harcedzett" magyar szurkoló kifejezés mókás. IGAZI terroristák jönnek, ezek meg KAMU katonák itthon. De dicséretes a hozzáállásuk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.17. 22:26


Mondjuk azért lássuk be, nem nekünk kell megoldást találnunk, de még csak javasolnunk sem. Vannak erre szakemberek. Vagy kéne hogy legyenek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.09.17. 22:04


Szerintem neki nem is célja megoldást javasolni, vagy akár csak keresgélni. Görbe tükör és szórakozás. Szórakoztatja magát is. Ez kicsit terjengős volt és sablonos, de volt benne pár jó poén. Persze lehet, hogy ezek csak nekem újak, mert én keveset olvastam tőle.
Én bírom.

De egy gondolat bánt engemet... Lehet hogy azért nem ír sem Puzsér, sem senki más megoldást, mert nincs is? Vagy csak olyan nincs, amit le lehetne írni? És melyik verzió a jobb?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.17. 18:46


A Jobbikot név szerint nem ekézte. :) Nekem egyre kevésbé tetszenek ezek a Puzsér-írások.
Szidja és intellektuálisan alázza benne a szélsőségeket,Orbánt is,de akkor hol a megoldás?A Puzsér-írások gyengéje,ezt már te is kiszúrtad,Trigo,hogy javaslat nem nagyon van.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.17. 18:19


http://mno.hu/velemeny/a-koztarsasag-vegnapjai-1304719
:D

nem tetszik a videó Zsolti, de nem is rossz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.17. 14:47


http://alfahir.hu/szerte_europabol_kosz ... roczkainak

Komoly kis reklámvideó,olyan Chuck Norris-os.
Jó arc ez a Toroczkai.Milyen kemény már a vége. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.17. 08:06


Gazdaságpolitika???
Én csak a mocskos ideológiához értek úgy-ahogy.
Abból meg nem élünk meg. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.16. 23:35


na ennyit ér ma Magyarországon a szavazás :D :D gyerek szavaz helyetted, pokol :D :D
a gazdaságpolitikai koncepció szerintem van, de nem értek annyira hozzá, mint ők, ebben egészen biztos vagyok. Valszeg te se, de ebben már nem vagyok olyan biztos :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.09.16. 23:27


Jobbik? Igen, ha szavaznék rájuk böknék, de nem szavazok. Nincs gazdaságpolitikai koncepciójuk. De majd zsolti most biztos meggyőz, hogy van :-)

Egyébként legutóbb szavaztam rájuk, de véletlenül. Az akkor 5 éves fiamnak ígértem meg, hogy ikszelhet helyettem. Bementünk a fülkébe és végig kellett olvasni a teljes lapot. Tényleg bent voltunk vagy 10 percet és kint mindenki hallott mindent. Kis faluban lakunk, úgyhogy ismert kint mindenki. Nem lepődtek meg. Ilyenkor még mindig anyám pironkodik miattam. Végül a neve miatt egyéniben a Jobbikot ikszelte, de listán megtetszett neki a munkásember (ő így mondta) és ott a Munkáspártra ment a voks. A falunkban csak mi szavaztunk rájuk, amire baromi büszke volt. El is dicsekedett vele. Így nekem lett egy kellemetlen beszélgetésem, magyarázkodásom az erősen jobbos tanárnénijével. Kaptam a pofámra :-)

Szóval így van az, hogy szavaztam a Jobbikra, de nem vagyok Jobbik szavazó. Ráadásul az a voks semmit nem ért, mert az egyénit nálunk is vitték a viktoriánusok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.16. 18:13


eskü még egyszer el nem olvasom a cikket
de egyetértek F.Totti, vannak nyilván jóravaló rendes emberek, akik mennek kaját osztani csak azért, mert jó a lelkük, és azt érzek, ez így helyes

jut eszembe, jövő héten itt Zánkán lett volna a katasztrófavédelmiseknek bulija (már nyár elején is voltak de a buli része elmaradt, mert meghalt a vezérigazgatójuk), de lefújták mert helyzet van a határon :) Én örülök, ők kevésbé. Nem akar ez nekik összejönni.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.16. 14:34


De b.szott jókat tudsz írni,F.Totti. :wink: Nagyon korrekt gondolatok,a segítő civilekről én is ugyanezt hiszem.
Büszke vagyok a topikra. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.09.16. 12:46


zsolti írta:Bár kuruc-cikk,szerintem vállalható a stílusa.
De az ilyet Virgának meg F.Tottinak nem szabad olvasnia,mert elmegy a kedvük az élettől. :wink: (Azért gyerünk csak,elolvasni! :) )

https://kuruc.info/r/7/148324/


:D
Látod, ez már nekem túl szélsőséges és éppen ezért hiteltelen is. Hogy lehet (majdnem) egyenlőségjelet húzni a migránsokon segítők és a magyarellenesek közé? Egyáltalán mit jelent ez utóbbi? Mármint persze értem, vannak a magyarellenes románok/szerbek/szlovákok/zsidók/stb. de vannak magyar ellenes magyarok is? Önmaguk ellenségei? Tudat alatt vagy hogy? Szóval ez nekem teljes logikai bukfenc és innen nekem leginkább fröcsögésnek tűnik.

Nem jártam Röszkén vagy a Keletinél, de meggyőződésem, hogy rengeteg jó ember ment segíteni, mert nem tudta, hogy ezzel pontosan mit és kit segít. Vannak olyanok, akik nem látják a fától az erdőt (oké, tudom, én sem látom :)), de ez nem róható fel nekik. Számtalan ismerősöm van, akik imádják az országot és tesznek is érte. Mert jó emberek. Ugyanakkor ez abban is testet ölt, hogy nem tudnak nem empatikusak lenni, ha meglátnak egy a mocsokban senyvedő 4 éves gyereket. Bevallom nekem is nehéz ilyenkor átlépni azon, hogy az a szerencsétlen nem tehet arról, hogy muszlimnak született, egy mocsodék országba, teveb@szó vezetők és agresszív hitterjesztők közé. Ha nem lennének gyerekeim akkor az is lehet, hogy én is segítettem volna egy-két szerencsétlenen. De amíóta megszülettek, azóta hajlamosabb vagyok messzebb is nézni. És bármilyen sajnálni való egy-egy szír menekült gyerkőc, azt tudom hogy ilyen tömegben és hosszú távon sok jó nem származik az ittlétükből. Akkor sem ha segítek nekik és akkor sem ha leszarom őket. De ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy a Fletó-féle szavazatért bárki seggét fényesre nyalók és a liberális vagyok mert trendi maszlagba belezsibbadt agyúakon túl, sok igaz és őszinte ember is volt a segítők között.

Szóval ez a része zavart az írásnak. Ami csak azért baj, mert a mondanivalója rohadt nagy igazság és rá kellene ébredni mindenkinek:
"A jövőnk csak rajtunk múlik, mások kegyétől remélni a megoldást soha nem vezet sehová."
Ezt kellene megértetni azokkal az emberekkel is, akik segítettek csak azért, mert segíteni úgy általában jó. És ők segítettek volna a magyar bajbajutottakon is. Ők azok akik adakoznak, ha egy rákos kisfiú gyógykezelésére vagy bármi hasonló tényleg nemes célra szerveződik gyűjtés. Ez egy olyan réteg, akit nem szabad elveszíteni, mert jó emberek. Ha pedig egyből kikiáltod őket magyarellenesnek, akkor elveszíted őket.
Így csak árkot ásni lehet, meggyőzni nem. Persze tudom, hogy nem is ez volt a cél, mert akit meg kell győzni, az nem olvas kuruc cikket :) De akkor is, jobban szeretem a nem kizárólag érzelmekből építkező logikát.

Na és éppen ezért nem is tudott megijeszteni (jobban) ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.15. 20:24


Amíg "Német"országban zajlanak ezek az események,addig tényleg pisztácia plusz Capy.
Egyszer Merkelt is felnyársalhatnák,de úgy istenesen.
Amit a német futball is művel menekültügyben,ba.meg...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.15. 20:17

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.09.15. 17:17


A szerb- horvát határon lévő aknamezőkön fognak átkelni? Hajrá.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.09.15. 17:01


Puzsér fb oldaláról. Kommentár nélkül.
Álljon itt némi értelmező szándékú segítség a mélyen tisztelt, hazaárulózó csőcselék számára:
„Nevelhetünk-e valakit hazaszeretetre? Mintha azt mondanám: korbáccsal és szöges ostorral kényszerítlek, hogy szeresd önmagadat. A haza nemcsak föld és hegy, halott hősök, anyanyelv, őseink csontjai a temetőkben, kenyér és táj, nem. A haza te vagy, szőröstül-bőröstül, testi és lelki mivoltodban; ő szült, ő temet el, őt éled és fejezed ki, mind a nyomorult, nagyszerű, lángoló és unalmas pillanatokban, melyek összessége életed alkotja. S életed a haza életének egy pillanata is.
Hazaszeretetre nem tudlak megtanítani: őrült az, aki önmagát tagadja. Hazád a történelmi méretekben megnagyított és időtlenített személyiség. A haza a végzet, személyesen is. Nem fontos, szereted-e, vagy sem. Egyek vagytok. De úgy látom és tapasztalom, hogy te – szóval, ünnepélyesen, írásban és a dobogókon – inkább az államszeretetről teszel bizonyságot és hitvallást. A hazától ugyanis nem lehet várni semmit. A haza nem ad érdemrendet, sem állást, sem zsíros kenyeret. A haza csak van. De az állam ad finom stallumot, csecse fityegőket szalonkabátodra, príma koncot, ha ügyesen szolgálod, ha füstölővel jársz körülötte, ha férfiasan, kidüllesztett mellel megvallod a világ előtt, hogy te szereted az államot, akkor is, ha kerékbe törnek. Általában nem törik ezért kerékbe az embert. Éppen ezért, minden államszeretet gyanús. Aki az államot szereti, egy érdeket szeret. Aki a hazát szereti, egy végzetet szeret. Gondolj erre, mikor hörögsz a dobogókon és melled vered!”
Márai Sándor


http://nemzeti.net/meg%C2%ADdob%C2%ADbe ... 17941.html
:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.09.15. 15:49


Nincs megállás,Trigo. :wink:

Módosítás,helyesbítés.Elnézést kérek.Így azért mennyivel barátibb a helyzet a Charlie Hebdóval kapcsolatosan...

http://alfahir.hu/mindenki_nyugodjon_le ... rlie_hebdo

Fletó. :lol: Gyökedék...

https://kuruc.info/r/6/148374/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég