Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.06. 10:57


mikor gyurcsányék a kettős állampolgárság ellen kampányoltak, az durvább volt minden szitoknál...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.06. 09:33


Nem hiszem,hogy volt ilyen nyilvánosan,Virga.Vannak infómorzsák,amelyek arra utalnak,hogy politikailag közömbösek a baloldali pártok a külhoniak iránt.Gyurcsány többször ízléstelennek és csúnyának nevezte a rovásírást,a Trianon-kapukat pedig leromboltatná.Meg ugye az MSZP nem adott állampolgárságot a határon túl ragadtaknak.Nyilván erre megvoltak az érveik.
De nyíltan azért nem vetemedtek szidásra,legalábbis én nem tudok róla.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.06. 09:16


Ad 1: a magyar újságírás színvonala a béka segge alatt van mint online, mind papíron írott változatában és ennek semmi köze ahhoz, ki van kormányon.
Ad 2: Az index mindig is hatásvadász volt
A DK-s MSZP-s dologra pedig annyit, hogy nyilván inkompetensek, de volt már olyan, hogy ők a határon túliakat szidták? És ez most nem költői kérdés, valóban érdekel
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.06. 07:09


Tegnap az indexen volt egy tudósítás.Székelyudvarhelyi pingpongos gyerekeket szóban inzultáltak Budapesten a meccsek közben.Nézők és állítólag magyar játékosok és az edző is.Románnak nevezték többször is őket.
És az index valami ilyesmi címet adott a hírnek:Fiatal székely sportolók találkozása a mélymagyar tahósággal.
Elképesztő.Hiszen éppen a mélymagyarok azok,akik minden határon túl élőt testvérnek tekintenek,rajonganak a rovásírásért,területi autonómiát akarnak,stb.
Tisztában vagyok a mélymagyar pejoratív jelentésével is,de ez a cím semmiféleképpen sem állja meg a helyét.
Lehet az MSZP és a DK politikusai voltak ezen a tornán a nézők???
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.06. 06:56


Még jó,hogy az embernek két alternatívája van választáskor,amellyel segítheti az országot.
1. A Jobbikra szavaz.
2. Otthon marad.
:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.06. 00:34


ugyanez van a többi pályázatnál is. Ahhoz már hozzászokott mindenki, hogy ezek a dolgok megtörténnek, csak ennyire pofátlanul még senki sem csinálta ezt. őrület
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.05. 23:45


Havernál voltam ma. Érdekes dolgokat mesélt az építőiparban jelenlévő Fidesz-maffiáról.

Elnyernek 12 milláért egy kiírt pályázatot, mire megjelenik egy fideszes, hogy valójában nem gondolták, hogy ők fognak nyerni, de így vagy adnak 7-t belőle zsebbe neki a nyugidíjára, vagy újra kiírják a pályázatot és ők szálljanak ki belőle. Utóbbi lett.
Még hangfelvétel is készült, de értelmetlennek érezték felhasználni.

Egyik ismerőse cége elérte az 1 milliárdos értéket. Azonnal megjelent egy nap a semmiből egy ismeretlen fideszes, hogy ültessenek az igazgatótanácsba (vagy igazgatónak? ezt már nem tudom) egy kormányközeli fideszest, vagy kicsinálják a céget.
Srác inkább kisebb darabokra vágja a céget, hátha úgy már nem érdekli őket annyira.


Minden amiben pénz van, arra úgy repülnek rá b.zdmeg, mint gyöngytyúk a takonyra.
Régen sem volt csúszópénzmentes az ipar - tudja/tapasztalta ezt ő is - de amióta a cigánykormány van, azóta minimális titkot sem csinálnak belőle.
Tervezik, hogy külföldre mennek, mert ez nem demokrácia
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.05. 16:49


Trigoria írta:mindenképpen
te leszel a lelkiismeretem :)

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... tt-2361639
nocsak, a DJ egy nagymagyar volt, vagy mi? :D

http://www.origo.hu/sport/20120324-himn ... etere.html Ez mondjuk hatszor égőbb volt.
http://www.youtube.com/watch?v=UfPrQqbikb4 Itt van az egész szám szöveggel.
http://www.youtube.com/watch?v=UamvtFPhFoU Itt pedig az eredeti ha az is érdekelne valakit.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.05. 16:25


Na megtaláltam a kurucinfó zsidó ellenportálját. :)
szombat.org
David Grossman zsidó író békét követelő, a gázai blokádot feloldani kívánó felhívását teszik közzé az általam linkelt cikkben.De nézzétek meg a hír alatti hozzászólásokat.Ha kulturáltan szeretném kifejezni magam,akkor azt mondanám,hogy ezek szélsőséges vélemények.Ha viszont őszinte akarok lenni,így szólok: elképesztő,hogy ilyen agyhalottak járkálnak közöttünk.

http://www.szombat.org/hirek-lapszemle/ ... abin-teren

De persze a kuruc a szélsőséges, a szombatot le se szarja senki.Ott lehet imádkozni a palesztin pusztulásért.
Vajon Izraelben miért nem fognak soha baloldali kormányt választani az emberek?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.05. 12:20


Ja,és a diploma utáni saját talpra állás szándéka előtt le a kalappal,jnzsblzs.
Ez minden fiatalnál így kellene működjön.Nálam 24-25 éves koromban érett meg ez a gondolat.Te mindenféleképpen megelőzöd a korodat gondolkodásban.
Fogalmam sincs,hogy mióta vannak a szüleid Angliában,fogalmam sincs,hogy kivel vagy itthon,de te meg fogsz tudni állni a saját lábadon.Aki 20 évesen így nekimegy a világnak,azelőtt megemelem a kalapomat.És mögötted lesz is valami, nem feltétlenül csak a leendő diplomádra gondolok.
Én ennyi idős koromban bőven féltem a világtól,most már csak tartok tőle.
Keményen,jnzsblzs,kitartást és sok sikert.
Féljen csak tőled a világ!
Vagy lehet,hogy tömeggyilkos vagy??? :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.05. 12:07


Akkor nem sok lelkiismeret-furdalásod lesz. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.05. 11:33


mindenképpen
te leszel a lelkiismeretem :)

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... tt-2361639
nocsak, a DJ egy nagymagyar volt, vagy mi? :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.05. 09:42


Jaja,jnzsblzs mindenféleképpen tag lesz. :)
Kell egy olyan csoport,amely féken tart minket:jnzsblzs,tomm,rbeni,virga,bence...
Őket mindig meghallgatjuk majd,aztán hozunk egy homlokegyenest radikális döntést. :wink:
(Mert ugye én leszek a jobb kezed,Trigo,csak ezt elfelejtettem közölni. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.04. 20:20


Féljen a világ tőlem, nekik több okuk van rá.
Asszem valamit nem tudunk rólad... :D :D
De fő az önbizalom. A kormányomban ilyen tökös tanácsadók kellenek majd nekem :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.04. 20:06


Nekem már most biztos, hogy a diplomámon kívül nem lesz semmim (anyagi értelemben), amikor a saját talpamra állok. Szerinted én félek ettől snatch? Egy frászt. Féljen a világ tőlem, nekik több okuk van rá. :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.09.04. 19:38


Felnevelni fel lehet 20 gyereket is, csak majd mikor eljön a felnőtté válás, azért szeretnék is adni valamit a gyerekemnek, hogy ne csupasz seggel álljon a nagyvilágban. Ezt 1, még 2 gyerekkel csak-csak, de többel már bajos. Persze 18 évesen lehet neki mondani, hogy csá, állj a saját lábadra, csak ez nem ilyen egyszerű. Meg hát vannak olyanok, akik egzisztenciálisan is úgy állnak, hogy már most biztosított a gyermek jövője anyagilag.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.04. 19:24


Ismerősök,tomm? :mrgreen:
(Ezt a grapefruitos sör melegséggel történő képzettársításáért. :wink: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.04. 18:33


mind rizsa. meg lehet aztat csinálni

ehun e

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.04. 18:32


Talán ez a mondat jelenti nálam azt a bizonyos hajszálat.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.04. 18:22


Nekem anyám 9. gyerekként nőtt fel egy alföldi szegény családban. Fel lehet nőni, csak nem mindegy hány évesen kell már dolgoznod és hogy mennyire szar gyerekkorod van.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: szuzsolt11 Dátum: 2014.09.04. 18:19


Hát talán a legnagyon baj sokszor nem is a pénz hanem a szülők értelmi szintje, ahogy nevelik a gyereket
szuzsolt11
 
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2010.09.15. 20:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.04. 17:33


Bizony, aki gyereket akar az minden körülmények között meg tudja oldani. Ha a cigók gyerekek is fel tudnak nőni...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.04. 17:23


Tomm,téged beszippantott a Nyugat-porszívó.
:D :wink: :wink: Ne haragudj,muszáj voltam rájátszani a tegnapi Kubatov-porszívóra.Csak poén volt.
A lényeg: azért azt te is adod,hogy jottányit sem vagy hajlandó engedni az oroszfóbiádból.A Trigo által linkelt cikk pedig éppen nem egy kurucos jegyzet volt,csak egy fordítás.Olvasgatom itt az indexes,alfahíres és kurucos ukrajnai elemzéseket,és próbálok eligazodni.Lehetetlen.Hajlok én a kuruc felé,de mindent hajlandó vagyok elhinni/semmin sem lepődök meg.Én nem hiszem,hogy Putyin a Nyugat ellen törne,ám nagyon úgy fest,hogy a Nyugat szívesen oltogatná az oroszokat.Hogy Putyin akarja Ukrajnát?Hát hogy a fenébe ne akarná...Márminthogy ne kerüljön nyugati érdekek kezébe.Mindegy,tomm,ebben úgysem fogunk megegyezni.Mert én próbálok közelíteni hozzád,te viszont hozzám nem.Én az egypólusú világrendtől hülyét kapok,a kétpólusú meg világháborút okoz. :wink: Úgyhogy a fas. tudja...
A kurucinfó orosz érdekérvényesítésére nincs semmi bizonyíték.Ha rendszeresen olvassa valaki,akkor egyértelműen kiderül,hogy ez nem igaz.A köpönyegforgató jelző sem állja meg a helyét.Ilyet el tudtam volna fogadni tőled: antiszemita és fasiszta vonásokkal bíró,globális háttérhatalmi erőket vizionáló,szélsőséges portál.Ez talán még igaz is lehetne.Teljesen követhető,világos és logikus szemléletet tartanak.Semmilyen köpönyeget nem forgatnak.(Az a Fidesz,tudod. :wink: )Ugyanúgy nekimennek Putyinnak,amikor zsidókkal találkozik;megvádolják a jobbikos Mirkóczki Ádámot,amikor védelmébe veszi a pápát,stb.Ez egy egyenes út,ami erőteljesen vitatható és sokaknak gyűlöletes,de semmiféleképpen sem köpönyegforgató.Vagy akkor kiszolgálják a szíriai,iráni és palesztin érdekeket is.Anticionista,USA- és Nyugat-ellenes brancs.Ennyi.És én most csak a köpönyegforgatás alól védem őket.A többit már tárgyaltuk.Amúgy ha egyszer,évtizedek múltán kiderülne valami bizonyos a háttérhatalom létéről,a kuruc egyből legalitást nyerne.Mekkora fordulat lenne...Nyilván úgysem lesz ilyen.
A gyerekvállalás meg jó kérdés.Jnzsblzs és virga eszmecseréjében mindkét fél igazságát meg lehet érteni.Valami konszenzusfélét lehet azonban alkotni.Egy gyereket a legszegényebb család is bevállalhat szerintem.Szeretetből és jóérzésből.Viszont valamikor eljön az a határ,amikor belépnek a gazdasági dolgok is.Ez nálam a harmadik gyerek lesz.Valakinél már a második.És valakinél az első.Mondjuk a támogatások három gyereknél kezdődnek.
És addig jó,amíg ilyenen gondolkodnak az emberek.Mert bizonyos csoportok nem agyalnak ilyesmiken.Mert nem kell agyalniuk.Szarok a polkorrektségre.Amelyik roma család bevállal 4-5 gyereket,ott számomra nincs magyarázat.Hagyomány,szeretet.Lótúrót.Én nem akarok mindent a szociális segélyekkel magyarázni,meg az amúgy is nagyon kevés 5-6 gyereket eltartani.Nyilván az agyatlanság,a szociokulturális háttér a meghatározó.
Egy hajszálnyival virga álláspontja áll hozzám közelebb (55-45%),de jnzsblzs indokai is bőven ülnek. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.04. 16:33


Virga írta: hogy közben nem tudom megadni azt, amire szüksége van. Emiatt nem érzem magam önző embernek

Ami amúgy meglepően kevés. És meglepően könnyű megszerezni gyakran. Én láttam két tanárt eltartani kilenc gyereket. Továbbra is azt mondom hogy megoldható ha valaki hajlandó lejjebb adni a büszkeségéből (tévedés ne essék ez az önzetlenség egy formája). És nem akarom hogy önző embernek tartsd magad. Az mégis csak rosszat tesz, nemigaz? :D Valami mindig kell ami megnyugtatja az embert az egzisztenciájában :twisted:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.09.04. 14:29


Kispesten élek, kispesten van a boltunk és emberek tucatjaival találkozom, akik anyagilag nem képesek eltartani egy gyereket. 2 tanárnak pl elég csekély fizetése van, a hitelt nem bírják fizetni, ezért nem szülnek gyereket az adósság spirálban.
Józan észből és szeretetből én nem láttam még senkit iskolacuccot, ruhát, ételt venni. Nem tudnék úgy felnevelni egy gyereket, hogy közben nem tudom megadni azt, amire szüksége van. Emiatt nem érzem magam önző embernek
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron