Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.15. 23:30


Trigoria írta:Huhúúú, na ezektől félek én a legjobban. :D POntosabban félteném a gyerekem (ha lenne). Aki látszólag nem tanít, de közben durván nevel/alakít/befolyásol. De most általánosítottam, mert lehet ez az illető konkrétan nem ilyen.


Öt évig csak sztorizgatott hogy működik a világ. Egy igazi életrevaló nevelést kaptunk tőle.Persze meglátjuk megyünk-e valamire vele. :D Minden diáknak szüksége lenne egy ilyen tanárra.Nem is bilbia óra volt. Hihetetlen fazon. Állandóan bírálja a gyülit és a hívőket is hogy borzalom mennyire abnormális életet élnek: Van a munkahely/iskola ami gyakran egy másik gyülistől van tehát itt is olyan közegben van, hitgyüli és az otthon ahol megint csak vallás van. Egy burokban élnek elzárva, eltorzulnak. Biblia tanárom csak azért költözött el családjával mert körülötte hirtelen gyülis kis falu lett. :D Azt mondta világi emberekkel akar találkozni mert elege van. :D Nagyon sokat tanultam tőle, és ő is kereskedik, ruhákkal asszem, és ezt ő mondta: Gyerekek vigyázzatok, ahol a pénz van ott mocsok is. És a zsidókkal vigyázni ha üzletről van szó. Ez az ember a gyüliben istentiszteletet tart.

Szóval köszi a beszámolótól! Persze ettől mi még nem fogjuk megszeretni a hitgyülit (tudom, nem is volt célod). :) Igaz mi sem látunk bele a működésükbe, csak pletykákat hallunk, és morzsákat látunk.

Trigoria írta:Mondjuk nekem eleve minden szervezett hit (tehát vallás) taszító. Hinni belül kell az embernek, és ott abba amibe akar. Minek hozzá épített bármi? Minek hozzá papok? Minek hozzá bármi külsőség?
Maga a keresztény egyház az egyik legnagyobb maffia egy évezrede. De ez persze csak az én véleményem és az én hozzáállásom a témához.


Pontosan, ezért nem tudtam a gyülivel azonosulni. Hithez nem kell intézmény. De az jó ha van egy vezető személyiség aki tanít embereket.De pénzt keressen ebből? az istentisztelet pedig fontos mivel tömegben az erő. Tudja könnyebben építeni egy hívő Istennel való kapcsolatát.
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.15. 23:12


zsolti írta:Én arra lennék kíváncsi,hogy egy ilyen hitgyülis iskolában hogyan ünneplik a magyar nemzeti ünnepeket? Mennyire nyomatékosan tanítják a holokausztot? Mennyire tolerálják az ellenvéleményt (ha van)?


Ez egy magyar iskola! Nincs identitás zavar! Olyan szinten megünnepeltünk minden magyar ünnepet, hogy külön tematikus napokat szerveztek/ünk. Imádtam azokat a napokat! Szinészkedtünk, lejátszottuk a teljes márc 15-i történéseket, rendesen beöltözve, díszlettel, folyosókon, termekben.Meg nagyon sok minden volt. :D Elhiteted sokkal komolyabban vettük ezeket az ünnepeket, mint az iskolák 90%-a, ebben biztos vagyok :) Holokauszt? 45 perc volt töri órán. Ja, nem, bocs. Volt még külön holokauszt mo-n és az is 45 perc volt. Irzaeli és zsidó ünnepek meg szóba sem jöttek. Nem is tanultunk róla. Vagy hiányoztam. :D Trigonak részleteztem, én imádom ezt a sulit, annyi mindent kaptam tőlük, mindenkitől. Újra kijárnám, de csak a gimit. :D
Ellenvélemény? Mivel kapcsolatban? Holokauszt? Az probléma hogy nem volt ellenvélemény, szinte soha. De ez probléma a gyüliben is. A pásztorok szava szent. Amit mondanak úgy van és a birka issza is azt kérdés nélkül. De itt nem hazugságokról beszélek, csak szimplán a Biblia értelmezésről. Bibliában a legnagyobb próféták, apostolok, sőt még maga Jézus szavát is megkérdőjelezhették az emberek és meg is tették!Még be is szóltak Jézusnak miközben tanított, benne van a Bibliában a történet. Külön ige is van ahol Isten azt mondja kérdezz vissza, ember, miért bízol meg bennem feltétlenül? Sanyi szava is szent, amit mond istentiszteleten. Ez baj! Sokan hagyják el a gyülit, egyre többen, mert érzik hogy ez már nem hitről, kereszténységről szól és üdvösségről. Ahogy az egyik rokonom is. A politikai dolgaik miatt amit az utóbbi években elmélyültek, pedig már néha egyenesen undorító. Ja és politika-vallás ne legyen kapcsolatban!Legyen vallásszabadság, az szerintem nagyon fontos, de ennyi. Ez szól a katolikusoknak is.

Holokauszt ellenvetések nincsenek ha erre gondolsz. De ezt a témát nagyon utálom. Soha nem fog senki meggyőzni hogy nem volt holokauszt. A számokat meg simán meghamisíthatták, leszarom, hacsak 100e ártatlan zsidó halt meg, akkor is rohadjon meg az összes náci élen Hitlerrel. Az meg más tészta ha valakik ezzel máig visszaélnek és pénzt keresnek a holokauszt miatt...

zsolti írta:És persze hogy kedvesek.Én is ezt mondom Vonáról,Volnerről,Novák Elődről úgy,hogy tudom,hogy a fél ország utálja őket.Könnyű kedvesnek lenni.Aztán a hátunk mögött hatalmi játszmák zajlanak,amelyekről mi nem tudunk.Rbeni,nem sok VV-t néztem én,mert nem nagyon veszi be a gyomrom,de azokból és a Hit Gyülekezete közéleti szerepléseiből teljesen nyilvánvalóan kiviláglik:ez egy keresztény köntösbe bújtatott elzsidósítás.Sanyi bácsi gyakran mozgósít a Jobbik ellen,uszít Irán ellen,folyamatosan ajnározza Izraelt,a gyűléseiken ott lobog az izraeli zászló,legfontosabb partnereik az Együtt Jeruzsálemért Alapítvány és a Mazsihisz,és minden évben kiküldik az Élet Menete nevű nagyszabású rendezvényre a tagokat,és így óriási tömeget alkotnak.Temérdek embernél ez a válasz,amikor rákérdeznek a tévék a vallására:pünkösdi karizmatikus.


Figyelj, múlt évben az izraeli nagykövetség előtt magyar emberek kimentek mocskos zsidózni palesztin zászlókkal meg mittomén milyen zászlókkal. Jobbik is ott volt. Ahogy minden jobbik gyűlésen ott is van. Minek kell ez? Mond már meg? A zsidók nagy része értelmes normális ember! Ártatlan civilek, rengeteg zsidó ismerősöm van és még mielőtt azt hinnéd biztos a gyüli miatt, hát nem. Egyik sem gyülis. Sőt lenézik a gyülit. Pedig ezek a zsidók még tanulják is a saját vallásaikat, bár nem követik. Egyik közeli rokonom révén pedig már sokszor üzleti dolgokban ismerkedtem meg zsidókkal és milyen fura, korrektebbek voltak mind, mint az újpesti, budai magyarok. ;) Pedig a zsidónegyedből vannak az üzleti kapcsolatok. :D Szóval annyit akartam mondani, hogy ezek az emberek azt látják a tv-ben hogy agresszívan mocskos zsidóznak. Ez pedig fájt nekik, és félelemkeltő. Még akkor is ha tudják hogy nem is feltétlenül nekik szól, bár sajnos sok incidesről meséltek már... :( NA EMIATT másnap kimentem szimpatizáns ellentüntetésre. És a suli két busszal vitt ki diákokat. Rossz élmény volt. Hogy miért? Kezembe akartak nyomni izrael zászlót, izrael mellett álló transzparenseket. Nem köszönöm, magyar vagyok, én azért jöttem ki hogy hangot adjak a mocskos zsidózás ellen, mert ártatlan emberek sértenek meg ezzel, akik közértbe járnak szalámit vesznek (nem lopnak) és este elaltatják gyermekeiket. Magyar állampolgárú zsidók. Akiknek a szülei is magyarok voltak már, de ha nem az sem érdekel. Ja és a végén jött az Izraeli himnusz. "MIVAN?" Álltunk ott és nem értettük mi van itt. Magyarok vagyunk, miért kellene tudnunk a himnuszt, elvárták hogy ott álljunk és énekeljünk.
Voltam idén Nemzetközi Élet menetén. Életem egyik legboldogabb pár napja volt. :D Imádtam, és gyüli szervezésbe mentem ki mert sokkal olcsóbb volt. Nem érdekelt ott sem hogy ki-mit pénzel. Ártatlan áldozatok miatt mentem ki. ráadásul semmilyen pénz lenyúlás nem volt és még csak nyalni sem kellett semmilyen s*gget hogy így szegény zsidók. Na az jó élmény volt. Ettől függetlenül én nem vagyok törzs vendég ezeken a rendezvényeken, de voltam már kint.Sok minden nekem se tetszik, ahogy nagyon sok gyülisnek sem.

Egy nagyon fontos kérdésem lenne feléd: Te tudod hogy pontosan miben hisznek a hitgyülisek, és Sanyi milyen vallást alakított ki? Mert ez kulcskérdés. Nem véletlenül van Izrael szimpátia. ÉS pont emiatt nem szeretem ha halálát akarják Sanyinak. Mert ha ezt valaki felfogja akkor más megvilágításba helyezhet pár dolgot.

zsolti írta:Te is tudod,rbeni,hogy Magyarországon és Európában a polkorrekt beszéd álarca alatt védeni kell a Szentháromság jogait: melegek,zsidók és cigányok.Hidd el,semmi gondunk nincs ezekkel a csoportokkal.Ha a roma nem bűnöző,nem antiszociális,akkor nyugodtan lehet roma;ha a zsidó nem megmondóember,pénzlehúzó,holokauszt-vadász,akkor nyugodtan lehet zsidó;és a ha a meleg nem vonulgat pávatollal a seggében,akkor nyugodtan lehet meleg.Ennyi az egész.


Végre! ezt akartam hallani! :) Nekem csak egy bajom van. Ha valaki zsidózik mert a pénzlehúzó holokauszt vadász zsidókat utálja, az ügyeljen hol mondja, milyen hangnemben, és környezetben! Pont amiatt amit megfogalmaztam fentebb. Ahogy valaki mocskos magyarozna, fájna nekem, pedig lehet nem is velem van problémája.
Viszont túl sok rossz tapasztalatom van a romákkal szemben, ezt témát szándékosan kerülni szoktam, mert radikális gondolataim vannak, pedig van tisztességes, valahol biztos. (Csak egy kérdés: Ti tudjátok hogy Széchenyi, Kossuth, George Washington, Lincoln és még sok híres történelmi személyiség miket mondott a zsidókról beszédeikben? NEm akarok okoskodni, nem tudom hogy ez mennyire alapműveltség)

zsolti írta:És igen,a Gyöngyösi-féle listázást te is félreértetted,pedig a Napnál is világosabb,hogy mit akart mondani szerencsétlen.De hát a zsidó téma sokkal-sokkal kényesebb a cigánykérdésnél.Pedig abszolút összefügg a kettő.
Nálam a tájékozódás alap,és utólag visszagondolva egy-két írásomra,én is gagyinak tartom magam.Csak ebben az évben egy csomó új dolgot tanultam a fórumbeszélgetések által.Van/volt egy fradista nevű társunk,aki akaratlanul is mindig arra sarkallt engem,hogy ne csak kurucot meg alfahírt olvassak.Csak hát vele nem nagyon jött össze a vita.Pedig én mindent megpróbáltam.
No,egyelőre ennyi.Izgalmas téma vagy,rbeni. :wink: A te felbukkanásod és jnzsblzs megjelenése felpezsdítette egy cseppet ezt a topikot.
Köszönet érte! :wink:


Utána nézek hogy is volt, ígérem! ;)
Amúgy erről jut eszembe: Valaki meghallgatta az öszödibeszédet elejétől a végéig? Mert az is elég érdekes ha végig hallgatod. Abból is ügyesen ki van ragadva a lényeg... Pedig amit kimondott Gyurcsány abban a hosszú beszédében nagyon sok igazság van (bár végül is azért lett botrány mert az volt az igazság :D )! Sőt pont hogy nem bírta tovább a pofátlankodást ami a politikában zajlik. Még mielőtt megijednétek nem vagyok gyurcsány szimpatizáns! Még az kellene, mi? :D Csak szerintem érdekes.
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.15. 21:59


köszi a válaszokat rbeni!
Hát megértem, hogy neked ez bejött. Látszik, hogy szeretted az egész sulit és a közeget.
Nekünk sem ám azzal van bajunk, ha valaki hisz Istenben. Gera Zolit is szeretjük. Tudjuk is hogy régen nem volt aranygyermek. :)

Sőt, a világ legjobb bilbia tanára tanított (kábé egyszer vettük elő a bilbiát 5 év alatt, végig sztorizgatott), aki mellesleg gyüliben ifialkalmat tartott.
Huhúúú, na ezektől félek én a legjobban. :D POntosabban félteném a gyerekem (ha lenne). Aki látszólag nem tanít, de közben durván nevel/alakít/befolyásol. De most általánosítottam, mert lehet ez az illető konkrétan nem ilyen.

Szóval köszi a beszámolótól! Persze ettől mi még nem fogjuk megszeretni a hitgyülit (tudom, nem is volt célod). :) Igaz mi sem látunk bele a működésükbe, csak pletykákat hallunk, és morzsákat látunk.

Mondjuk nekem eleve minden szervezett hit (tehát vallás) taszító. Hinni belül kell az embernek, és ott abba amibe akar. Minek hozzá épített bármi? Minek hozzá papok? Minek hozzá bármi külsőség?
Maga a keresztény egyház az egyik legnagyobb maffia egy évezrede. De ez persze csak az én véleményem és az én hozzáállásom a témához.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.15. 21:54


F72Quadraro írta:
rbeni írta:Jobbikról pár szót: sztem a legjobb párt abból a szempontból, hogy kimondja a problémákat, amik tabu témák a többi pártnál (médiában). Mert igenis van cigány probléma, az én gyermekeim kikkel fog felnőni együtt, ha egy átlag cigány családnak van 7-8 gyereke, míg egy magyar családnál már jó ha van kettő? Ja és még egy generációval tovább? A 7-8 gyereknek még 7-8 gyereke lesz? Egy kis matematika és látjuk a problémát. Sajnálom hogy ezt mondom, de a legtöbben tanulatlanok, kulturálatlanok, és nyomorognak. Nem vagyok rasszista, közel sem, de egyeseknél már az vagyok, ha ezt gondolom. Pedig ez létező probléma. és ez csak egy probléma.


Na pont a Hit Gyülekezete az egyik, ami Téged ezért már rasszistának titulálna...
Faji alapon természetesen senkit nem listáznának, persze sokan szerették volna így beállítani a dolgot. Ma Magyarországon és a világon sokan abból élnek meg egészen jól, hogy rettegniük kell, kisebbségi jogokat kell felkarolniuk, rasszista, antiszemita veszélyt kell kiáltaniuk ott is, ahol nincs. Különben nem kapnának hatalmas támogatásokat, elképesztő összegű pénzeket. Ezért az a munkájuk, hogy mindenben a "náciveszélyt" vizionálják.
Magyarországot meg éppen felvásárolják, ezt nem én mondtam... Csak nem mindegy, hogy aki a magyar parlamentben ül, az most azért dolgozik, hogy felvásároljanak vagy azért, hogy megvédje az ország függetlenségét.


NOnonono, nem, nem és nem!
Népismeret című óra keretén fél évig cigány kérdésről tanultunk, inkább tanítottak mert nem hiszem hogy tananyag volt. Fél éven keresztül pont ezekről a kérdésekről beszéltünk és erre kerestünk megoldásokat. ÉS ezt problémaként tanították, hogy igenis van cigánykérdés és baj lesz. Projekt munkát kellett csinálnunk hogy keressünk megoldásokat ezekre a problémákra, mert a mi generációnk már érintett lesz. Ezért is imádtam ezt a sulit :D De nyilván nem lehetett radikális megoldásokat kidolgozni/leadni, illetve lehetett csak kaptál érte :D

Na ezzel én is egyetértek! De ezt nem ilyen módon kellett volna kimondani, mert egyértelmű volt hogy ugornak rá. Ettől függetlenül ne listázzanak senkit! Hitler (tudom erős...) sem azonnal a faji törvényekkel kezdte. Ne is kezdjük el, ha faji, ha nem.
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.15. 21:40


tomm írta:hahh
eszembe jutott, hogy -teljesen lényegtelenek a körülmények- belehallgathattam egy hitgyülis gyerek zene kazettába (ez se tegnap volt).
ha hallottatok még gagyit.. kozsó leggyengébb produkciója a scala-ért kiáltott ehhez képest :D "ne homokra építsd a házadat" ez volt a refrén. visszatekertem néhányszor, mert sírtam a röhögéstől mint a kis bambi... a többi számot képtelen voltam meeghallgatni

hitgyüli rules

sanyi bácsi meg belefulladhatna má a nyálába

oo, utólag olvasom rbeni, hogy hova jártál, ezzel természetesen semmi bajom, remélem nem veszed rossz néven sancika irányába tett szeretteljes kivánságom
te hátha tudod, mi volt a fent említett dalt előadó zenekar neve? valaki és a gyerekek volt a kazira irva (mindig a vörös istván és a prognózis jut az eszembe :D )


Jaaaajjjj neee kérlek! :D :D :D Azok borzasztóak. Érdemes rákeresni a Gombi trióra :D exOsztársam az egyik tagja :D
Mi például szét szívattuk szegényt. Én is zenélek, csak tényleg zenét komponálok, és szegényke kapott nagyon durván :D

Pléz leave Sanyi alone!
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.15. 21:36


Trigoria írta:Viszont nekem is lenne kérdésem:
Így hogy ilyen helyre jártál suliba, hogy a fészkes fenébe jött elő neked a kuruc, a Jobbik? Nem ismerem ezeknek a suliknak a belső működését, de az utolsó lett volna, hogy arra tippeljek, hogy pont onnan fog valaki kurucot olvasni. Örülök neki, csak meglepett.
Meg gondolom az egész szervezet működését nyilván nem ismerhetted meg. Így nyilván eleve jó embereknek látod őket. Amúgy valszeg a nagy részük az is. Elég mindig ha a vezetők/a döntnökök a nem jók (tudom, relatív az hogy mi a jó), és ezt el tudják leplezni, vagy el tudják hitetni az alattvalókkal, hogy ők jók. Valamiért az öngyilkos szekták jutottak eszembe. Meg a piramis játék. Ahol a résztvevők nem rossz emberek sosem. Bocs a hasonlatért :oops:.


Sokan tették ezt. Igazából ha szóba hoznak egy oldalt a suliban hogy ilyeneket meg olyanokat írnak és hogy mennyire rossz, csak azért is ránézel erre az oldalra :D
Az iskola működése zseniális volt. Imádtam. Ott tényleg pedagógusok tanítottak. Máig tartom a kapcsolatot párral mert hihetetlen nagy arcok, és igen mind hitgyülisek. Plusz az oktatás színvonala is magas, legalábbis a gimiben. Mo. második legmagasabb pontszámú mérnöki szakára épphogy nem kerültem be, de ahova fölvettek az is kiváló. Ja, és nyilván gyülis dolgokat tanítanak, de rengeteg gyerek jár oda akik nem is keresztények, de senkit sem piszkálnak. Engem se.Soha. Sőt, a világ legjobb bilbia tanára tanított (kábé egyszer vettük elő a bilbiát 5 év alatt, végig sztorizgatott), aki mellesleg gyüliben ifialkalmat tartott.
Szervezetet nyilván nem ismerem úgy, főleg nem ami igazából zajlik ott. DE ahogy te is mondtad nagyon nagy részük jó ember! Csak hisznek Istenben, van egy vallásuk, ahogy milliónyi vallás van és ahogy bárki más a világban hisz bármiben is. Gera Zoli sem idióta! Fociztam a suli csapatban és rengetegszer jött le hozzánk meccsekre edzésekre. Hihetetlen személyiség, de ő is csak hinni akart valamiben. Nem tudom ismeritek-e az életét, de drogos volt, lopott, csalt, és állítása szerint Isten mentette meg az életét és a karrierjét. Ezt pedig hitgyülinek köszönheti illetve Sanyiéknak konkrétan.
Vezetőségről meg annyit tudok, hogy szegény Sanyit is átverik már brutálisan, és én szomorú vagyok, ti örültök, de ennek itt már vége szerintem. Sándor után nem lesz élet, csak harc a helyéért, és olyanok fongak harcolni akik már rég tudnak a mocsokról ami zajlik hátul. Sanyi teljesen eltűnt az átlag gyülisek előtt is, mert elzárták az ő általa kiválasztott segítők, akik mellesleg már át is verik (erre tudnék durva példákat mondani, most nem részeltezem)

Trigoria írta:Ugyan már. Átvették volna mások a vezetését, vagy a diákokat beosztják másik sulikba, vagy megvárják más irányítással, amíg az évfolyamok végeznek, vagy akármi más. De nem került volna egy gyerek sem utcára csak úgy. Kikerült volna a Hitgyüli kezéből az igaz.
És akkor egy újabb kérdés: van/lesz szerinted bármilyen előnyöd abból, hogy ide jártál? Értem itt, hogy ez megbecsült sulinak számít, sokat felvesznek onnan, jónevű, jók az átlagai? Vagy kinyit másoknak zárt kapukat? Tényleg érdekel.


Lényegtelen. Ha átveszi más akkor ki van rúgva az összes hitgyülis tanárunk és az igazgatóság. Lényeg az hogy ott tényleg tanítanak, a tanáraid a barátaid. Hozzám számtalanszor odajött egy-két tanár ha látták hogy valami nem jó, rosszak a jegyek, vagy csak úgy hogy... Előnyöm rengeteg. Kiváló eredményei vannak a giminek, szinte mindenkit felvesznek egyetemekre, OKTV-n is rendszeresen van döntős. Mondom, a 93%-os emelt matek érettségi önmagáért beszél, persze ebben van önszorgalom is. Újra ide jelentkeznék.
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.15. 09:03


Az indexen azt boncolgatja a szerző,hogy milyen álságos dolog Orbánéknak kitüntetni Kertész Imrét augusztus 20-án.

http://index.hu/velemeny/2014/08/15/ker ... sztbohoca/

Én most kiemelnék egy részletet:

"Ugyanis a kormány útja Kertész mostani kidekorálásáig minden volt, csak egyenes nem. Elég, ha csak az elmúlt háromnegyed évre tekintünk vissza: Szakály Sándor védhetetlen kijelentésére Kamenyec-Podolszkijról, a Kertész gondolkozásának és főműve címének fityiszt mutató "Sorsok háza" névre keresztelt új emlékközpontra, a Szabadság téri megszállási emlékmű tervére, áterőszakolására, lebegtetésére, majd parodisztikus megvalósítására, vagy épp Balog Zoltán különvéleményére a cigányok deportálásáról.

Az értelmezési keretet sem kell sokáig keresgélni, oda van írva az új Alaptörvény elejére: 1944 március 19-én elveszett az ország állami önrendelkezése. Vagyis ami azután történt – például a 15 éves Kertész Imre Auschwitzba deportálása – arról kizárólag a náci megszállók tehettek."

Egészen elképesztő,hogy mit kapnak Orbánék a baloldaltól. ÉJJEL-NAPPAL zsidó popsit nyalnak,hogy megfeleljenek nekik (hogy ez most őszinte vagy politikai érdekű,hagyjuk),és semmi sem elég.Na ezért mondom én mindig azt,hogy az ezen szervezeteknek juttatott pénzből Orbán felhúzhatna még egy stadiont.Több értelme lenne...
Mi lenne itt újra egy baloldali kormány esetén?
Csak én látom "fiatalon" a dolgokat,avagy hogy a magyar zsidóság többsége újfent egy balos pártot szeretne a hatalmon látni?
Vagy nem lenne nagy változás a Fideszhez képest,nagyjából ugyanúgy szolgálnák ki őket?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.15. 07:23


Én nem közönnyel,hanem inkább beletörődve.Mindig meg-megörültünk,amikor az ENSZ,az UNESCO,az Amnesty International vagy bárki felemelte a szavát az izraeli vérontás ellen;tüntetések tömkelege zajlik szerte a világon;egyes nevesebb szervezetek és személyek már odáig merészkedtek,hogy kikiáltották Izrael háborús bűnösségét...
Nagyjából utánanéztem.Ugyanígy történt 2008-ban és 2012-ben is.És semmi hatása nem volt.Semmi.
Ezek a férgek ugyanúgy terjeszkednek.Terjeszkednek,mint a pestis.1948 óta.És a mostani bombázásokat talán meg lehet magyarázni (???) a Hamasz rakétáival,de a területfoglalást nem.Zseniálisan csinálják.Évtizedek óta.De ezt már beszéltük.
Mindaddig elhiszek minden szaniszlós,jobbikos,kurucos összeesküvés-elméletet,amíg Izraelt egyszer meg nem büntetik.
Nem katonai büntetésre gondolok én.Embargó,vagy a tököm tudja.Valami.
Ha már TGM is nyirbálja őket,akkor csak nem jártam/jártunk olyan messze az igazságtól itt a fórumon heteken át.
(Slider azóta sem írt a fórumra sehova szerintem,de hidegen hagy.Semmi rosszat nem írtunk neki.Lehet nem akart szélsőséges táborba keveredni.)
Szóval...Közöny ne legyen,Trigo.
Mondjuk beletörődés sem.
Ezt már magamnak mondom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.14. 22:15


akkor hogy visszakanyarodjunk Gázához végre :)

https://kuruc.info/r/39/131715/
mondjuk elég nagy közönnyel nézem én már ezeket :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.14. 21:24


igazi vihar a biliben :D

fórum-nosztalgia...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.14. 20:58


F72Quadraro írta:
Trigoria írta:négyen eldöntöttük, hogy kizárjuk.


Ugye én nem voltam a négyben? Mert hallottam már olyat vissza, hogy én tiltottam ki őket...

ez jó :)
nem, és sosem volt a neved említve. alapvetően szerintem Trigóhoz kötötték a kik*rását, mert vele lett végül afférja a moderátori státusz miatt, de végül én töröltem és próbáltam Trigó válláról levenni a terhet, hogy nem ő döntött, és teljes mellszélességgel kiálltam, kiálltunk mellette akkor és azóta is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.14. 19:56


Egészen elképesztő ez a Kézdiszentlélek nevű településen történt motoros-cigányos-lincseléses eset.Nagyon nincs mit róla beszélni.Tényleg nincs.
Kérdés:hány ilyen esetnek kell még történnie ahhoz, hogy -kikerülve a rendőrséget,a pártokat,a Magyar Gárdát,a Szebb Jövőért Egyesületet és a HVIM-et- összefogjon egymással Pista bácsi,Jóska bá,Karcsi bá,Laci bácsi,Ferkó,Sanyi bácsi,Gyuri és Pali,és kaszával,késsel,villával -ami a kezük ügyébe akad- átsétáljanak a szomszédba,ahol magyarázat nélkül véres bosszút vesznek a bűnözőkön.
Csak a magyarok - és a cigányokkal együtt élő egyéb népek - elképesztő önfegyelme és humánuma miatt nem tört még ki sehol nagyobb csetepaté a romák és mások között.Meddig kell még ezt lenyelni? Ilyenkor fognám az összes politikust,aki pénzért ódzkodik a cigánybűnözés kifejezés használatától, odatolnám a pofájukat mondjuk a most elhunyt motoros terhes feleségéhez,és arra kérném őket,hogy mondják teli szájjal az asszony szemébe:"Sajnálom,kedves hölgyem,nincs cigánybűnözés.A párja rosszkor volt rossz helyen.Most így alakult."
Vérlázító,gyomorforgató,tragikus.
A szarházi balliberális megmondóemberek pedig éljenek át egyszer egy hasonlót (persze az áljobboldaliak is kipróbálhatják).
Nem holokausztozni,faszolni meg rettegni kell nap mint nap,hanem gürizni,izzadni,megszakadni azért,hogy a társadalmi felhatalmazás alapján teljesítsd a küldetésedet:egy élhetőbb,igazságosabb,jobb hazát létrehozni.
Nyilván a kétezer tüntető szélsőséges csürhe.Legalább nem Magyarországon történt.
Nagyon ideges vagyok,ahogy olvasom a híreket.Valamit tenni kell...
Nekem első lépésnek bőven megteszi,ha egy TASZ-os munkatárs meglegyint kocsijával egy cigány purgyét,kiszáll segíteni,és a gyermekei az ablakból végignézik,ahogy péppé likvidálják az aput.Apró lépés lenne a siker felé.
Hajrá,hajrá...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.14. 15:24


F72Quadraro írta:
Trigoria írta:négyen eldöntöttük, hogy kizárjuk.


Ugye én nem voltam a négyben? Mert hallottam már olyat vissza, hogy én tiltottam ki őket...

Nem. :) De ha nem emlékszel, akkor pláne nyilván hogy nem :D
(sn, mole, Levy, én)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.14. 15:13


Trigoria írta:szívesen
bár most jut eszembe, hogy ha valakit törölsz akkor a hsz-ei is törlődnek szerintem
de ezt sn tudja jobban

lehet úgy is törölni, h a hsz megmaradjon
Nála ez az opció nem élt :D
Rosella Vattane volt minden hsz után pl, ami miatt én speciel rosszul voltam tőle...
hogy finoman fogalmazzak :mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.08.14. 15:13


Trigoria írta:négyen eldöntöttük, hogy kizárjuk.


Ugye én nem voltam a négyben? Mert hallottam már olyat vissza, hogy én tiltottam ki őket...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.14. 14:54


szívesen
bár most jut eszembe, hogy ha valakit törölsz akkor a hsz-ei is törlődnek szerintem
de ezt sn tudja jobban
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.14. 14:29


Hú...
Köszi!
És nem kerestem volna vissza,hiába ismersz. :wink: (Bezzeg ha valami szaftos holokauszt-téma lett volna...)
A név ismerős.A válasz kimerítő.Minden fasza,többet nem kérek. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.14. 14:21


bár most küzd szerintem a széllel a Balatonon :)
hát a nagy sz.rt :twisted: :D
a rohadt MÁV
tegnap mentem volna amúgy végül csak egy napra
Egy hete erre a tekerésre készültem. Bicaj felkészítve, én felkészülve, minden bepakolva (pl megfelelő számú Cerbona-szelet is megvéve/berakva), formaidőzítés és edzések pipa, kondi tökéletes, útvonal/pihenőidők/menetrend megtervezve. Még a szemüveget is lemostam vazze, MÁV-jegy megvéve egy nappal előre.
7.20-ra a Déliben volt, még picit siettem is, le ne csússzak a vonatról.
Erre látom hogy 10 perc késést írnak ki (indok nincs). Mondom nem baj ennyi belefér.
Majd 30, 45, 60..
és itt untam meg.
Annyira ideges lettem és berágtam a kib.szott MÁV-ra, hogy visszaváltottam a jegyet (ami megjegyzem, hogy vagy 5 perc és mindent felírnak,adatot, okot (mi közük hozzá?)) stb) és indultam haza. De 5 perc utána akkora esőt kaptam, hogy a táska aljában belül állt a víz, mire aluljáróba értem a Vérmezőn (igen, 50 méterre a Délitől, de én hülye egy fa alatt azt hittem kihúzom :D ). Utána már enyhe esőben hazatekertem, kib.sztam minden cuccot a táskából a földre. Azóta ott vannak, úgy ahogy odavágtam :D

És nem az dühít, hogy mondjuk van egy órás késés (minimum, mert ki tudja hol volt a vége), ami reggel már elég durva. Hanem hogy ezt ők pontosan tudják, hogy az a 10 perc lesz sokkal több is. Egy másik vonatra oda is írták, hogy késés 100perc(!), nevettem is jót, hogy na szegények. :D De ha előre megmondanák egy várhatóan tele balatoni vonaton, hogy késés egy óra, akkor akkora felháborodás lenne és annyian rohannának visszaváltani, hogy ezt nyilván nem vállalják be. Így amikor a késés szerint is épp el kéne indulnia a vonatnak kb 3 perc múlva, de vágányszám sehol, akkor kegyeskednek negyedórával csúsztatni az indulást. Okádtam az egésztől. Eddig sem volt a MÁV a szívem csücske (ahogy senkinek sem nyilván), de most hatalmasat csalódtam bennük.

És hogy miért mentem haza, ha már ennyit készültem az útra? Mert gyűlölök értelmetlenül várni. Türelmetlen vagyok, ha felcseszik az agyam. És az elvek embere. :D Inkább szétk.rom az egész programom, de velem ne szarakodjanak. :D

Na szóval bicajozás balcsin bukta, vitorlázás bukta. Lehet hétfőn újra megpróbálom (akkora mondanak egész jó időt).




zsolti: szó sincs parázsról. Egyszerűen lesz.rjuk már ezt a témát. Többször leírtuk már mi történt. Én privátban legalább 4-5x.
A viselkedést nagyjából lehetett követni végig igen. Csak máshogy látja egy olvasó, aki nem feltétlenül néz minden topikot mindig, és máshogy egy moderátor/admin, akinek meg kb muszáj. És sok topikban volt (de mivel sn töröl egy idő után mindenhol, így már értelmetlen visszakeresned :wink: :) - igen, ismerlek zsolti :D )

de röviden (és ne kérj többet ennél légyszi):
Volt egy srác, aki királynak hitte magát, és hogy bármit megtehet itt. (nevezzük nevén: CS72 avagy CurvaSud72 asszem, de már ez sem biztos :D )). Kértük többször, hogy tartsa be a fórum szabályait, de tojt rá. Mivel nagyon aktív fórumozó volt, és beígért fűt fát annak aki kért tőle valami segítséget (utazáshoz pl), ezért sok "követője" lett. Ez utóbbival mondjuk nem is volt gond, de épp emiatt szabályokon felülinek hitte magát. (Még asszem külön topikot is ajánlottunk neki és az ügyeinek). Mondjuk ez most így leírva igen röhejes, hogy mint valami kis gittegylet lennénk, ahol ha valaki nem rágja a gittet az repül. :D Na mindegy. Moderátorként többször kértem és kértem és kértem, majd utasítottam a szabályok betartására, végül többször figyelmeztettem, hogy ennek így mi lesz a vége. (Ahogy snatchék is.) Erre ő személyeskedni kezdett velem szemben privátban, de ami még nagyobb baj, hogy a fórumon is. Ennek pedig egyenes következménye csak az lehetett, hogy a fórum nyugalmának és tiszteletének megőrzése érdekében négyen eldöntöttük, hogy kizárjuk.
Utána a sleppje ment vele (részben szolidaritásból, részben már meccsrejárásokon alapuló barátságból), és megcsinálták a maguk oldalát, ahonnan még előszeretettel dobálták a sarat egy ideig visszafelé. Természetesen a "sleppben" voltak rendes, jófej srácok is. Kiskapusi pl, aki a rómás csapat kapusa is volt néha, és nagyon kedveltük, és aki csak azért ment vele, mert velük járt ki meccsre már pl. (ezt meg is írta nekem hosszan privátban sajnálatát kifejezve). Vagy oge, akinél hasonló okok voltak tudtommal.

Na szóval ennyi. Több szót nem érdemel a téma. Nem mindenki alkalmas mások szabályait betartani. De így lesznek az új hódítók, az új Ragnar Lothbrok-ok - vagy a névtelen hullák az árokparton. :wink:

FANATIC-nak pedig semmi köze ehhez az egészhez, ne is keverjük bele.

tomm: szerintem te is tudtad/láttad az egészet, csak elfelejtetted, mert lényegtelen ez már.

na ennyit a szóf.sásról :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.14. 10:50


De ezt a negatív viselkedést végig lehetett itt a fórumon követni?
Melyik topikban? Mert azt tudom,hogy voltak figyelmeztetések káromkodások és személyeskedések miatt,de maga a folyamat valahogy kimaradt.(Lehet privátban is mentek a szarságok.)Egyszer csak azt vettem észre,hogy egyre többen lépnek le.De hogy ki volt a felbujtó, a lavinaelindító,fogalmam sincs.
Engem nagyon érdekelne ez.Négy-öt mondatban. Snatch,már te is leírtál néhány dolgot erről az egészről,Trigo azonban hátha bőbeszédűbb lesz. :wink:
Kényes téma,tudom,de nem hiszem,hogy felizzítanánk azzal bármilyen parazsat,ha egy nagyon picit részletesebben is írtok a történtekről.
Ha írtok,akkor ezer köszönet.
Ha meg nem,akkor kilépek az RU-ba,és viszek magammal tíz embert. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.14. 10:04


ja, csak ennyi? az emlékezetemben van egy komment, amiben alami elképesztő összeesküvést irt le az illető, a tartalmára már nem emlékszem, gondolom szűzlányok vérét ittátok.. :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.14. 09:57


jahh, oks. a lényeg, hogy nem kitört a balhé, hanem egy hosszabb ideje tartó viselkedésnek lett a vége az, hogy kivágtam, miután többedik kérésünkre sem változtatott a magatartásán. a sleppje pedig követte.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.14. 09:40


engem max olyan terjedelemben érdekelt vona, amilyenben zt a kommentet megirtad :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.14. 09:38


szerintem ezt most ne kezdjük újra felmelegíteni, ez egy lerágott csont. lehet Trigo szívesen megírja annak aki szeretné privátban, de nekem még ehhez sincs kedvem, bocs :). tényleg nem fontos ma már. de ha szeretnétek tudni, akkor kérdezzétek meg Trigót, hátha szófo*sása lesz és leírja nektek :). bár most küzd szerintem a széllel a Balatonon :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.14. 09:25


a dolgok velejéről én is lemaradtam.
min tört ki a balhé?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.14. 09:00


zsolti írta:(kiskapusi,Fanatic,stb.)

Fanatic nem "távozott", inkább kevésbé lett aktív, de szerintem nem amiatt. kiskapusi ahhoz a slepphez tartozott, szabadon távozhatott :).
nem volt olyan pillanat azóta, hogy megbántam volna az akkori döntésemet.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron