Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2014.09.20. 22:16


Na, üdv újra!

Egy régebbi témával kapcsolatban: Beszéltem a szentléleki barátommal, akit igen régen, még a mIRC -es világban ismertem meg. Ő a faluja igen aktív tagja, többek közt Ő kezdeményezte a lakossági fórumot is. Természetesen nem biztos, hogy igaz, amit mond, de én adok a szavára. Azt állítja, hogy a motoros balesetnél a később érkező motoros -és más szemtanúk is- látták az elsőt élve. Elvileg még fel is állt a baleset után. => cigányok halálra verték.
Pont ma volt a harmadik felvonulás, melynek hátterében bukaresti(!) motorosok állnak.


Az utóbbi hónapokban igen lemaradtam ennek a fórumnak az olvasásával, de mostanra sikerült updatelni nagyjából. Viszont még van pár cikk és hanganyag, amit kiírtam, mint elolvasandók. De jól éltem ebben az időszakban, mint a birkanép teljes jogú tagja. Nagyon érhetetlen volt számomra, amikor újév környékén Trigo fel akart hagyni a politizálással. Nem tudtam elfogadni sem, és megérteni sem. Pont Ő? De most már értem... sőt... Érdemes erről beszélnem?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.20. 17:55


Petya: nem tudom ezen mit nem lehet érteni
majd élőben elmagyarázom ha szeretnéd :)

tomm:: jah. Nyilván gazdasági érdekek vs hazafias érdekek.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.20. 16:02


már amennyiben skócia rabja akár angliának, akár nagy-britanniának. mellesleg jobban és szabadabban élnek, mint a legtöbb nemzet, minket is beleértve. gondolom az öcséd sem követ törni ment ki vizért és kenyérért. mondhatnánk, szeretnénk mi ilyen rabságban élni. én most aláirnék egy osztrák-magyar monarchiát
még majd pont a mi sajnálatunkra van szükségük... mintha a ló sajnálná az elefántot, hogy milyen gyenge és kicsi
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Petya-forzaroma Dátum: 2014.09.20. 15:52


Trigoria írta:Meg hogy Székelyföld autonómiájának nem tett volna rosszat az tuti. Lehet jót se, de rosszat semmiképpen sem.


Kifejtenéd?
Avatar
Petya-forzaroma
 
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007.05.15. 22:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.19. 20:44


én eskü kivontam, de nem esett le a 145-ből :oops: :)

De, a skótok sajnálom. Az hogy közben kicsit ezért nekünk sem lesz jobb, hát már bocs, de hadd kössem össze a dolgot. :wink: (És Öcsém ugyebár Skóciában él, amúgy...)
Ahogy egy hozzászóló írta: "a rab idővel ragaszkodni fog a rabtartójához"

tomm: Nos mivel egy árva írásos bizonyíték nincs arra vonatkozólag, hogy ki akarták volna őket nyírni, ezért kénytelenek vagyunk azt gondolni, hogy elengedték volna őket. Persze a távozási irányt megszabták volna :)
az amcsik is elengedték a japókat végül
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.19. 20:41


Török megszállás,szép,szép.Pedig húzhattuk volna még a feladványt,előbb-utóbb rájöttünk volna. :wink: Én szeretem az ilyeneket.
IGAZAD LEGYEN, JNZSBLZS!!!
És akkor az marad az übermegoldás,hogy majd az idő kiforrja a revíziót? :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.19. 20:35


Valószínűleg soha nem találnátok ki, mert eléggé az én képzettársításomon alapul. A titok abban lett volna hogy elvégzitek a 2065-1920 kivonást és megkapjátok a magyar történelem egyik legsötétebb korszakának hosszát. Azért szeretem ezt két dolgot összekötni mert rengeteg mindenre emlékeztet. Talán az itt olvasóknak ezek közül a legfontosabb az hogy örök mementóként emlékeztet arra hogy Trianon bármilyen véglegesnek is tűnik jelenleg még mindig könnyen előfordulhat, hogy nem az. Gondoljatok csak bele mennyire elkeseredettek lehetett az a több generációnyi ember aki ezalatt élt. De aztán végül mégis minden jóra fordult nemde? :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.19. 20:01


Tomm,te ironikus vagy.Meg g.ci. :wink: Málnás sör...
Pont jókor válaszoltál Trigo munkatábor gondolatára. :wink: Hirtelen nem is tudtam hova tenni,de már értem.És ja,igaz.Hogy ne tudnánk meg soha? Náci dokumentumok tonnái vannak raktáron.Ha azokban nem találták...Akkor majd hirtelen találnak egyet.
A függetlenségi szituációkkal nagyjából tisztában vagyok.És az is belső folyamat lesz,ha belegondolsz.Az RMDSZ meg hasonlók kezdeményezik.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.19. 19:56


zsolti írta:De abban is biztos vagyok,hogy ha egyszer "függetlenedik" Skócia,Katalónia vagy bárki más,mi még mindig csak az autonómiatervezetecskéinket fogjuk mutogatni a szomszéd kormányoknak...


eléggé más, ott belülről indult a dolog, te meg arról beszélsz, hogx egy kivülálló állam akarja kiszakitani a területet
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.09.19. 19:54


nem mindegy? 50 év... addig vagy szétpermetezik az arcunkat, vagy elvisz a málnás sör...

trigo: pont ez a kérdés: a táborból el akarták-e engedni őket valaha is? ha igen, akkor lehet munkatábor, ha nem, akkor nem... úgyse tuggyuk meg
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.19. 19:48


Hát nekem a google sem segített,basszus.
Segítsél már egy kicsit légyszi: 2065 egy évforduló lesz,vagy egy prognózis?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.19. 19:41


Nem.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.19. 19:35


Köze van a Star Trekhez?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.19. 18:49


Tehát nem is őket sajnáljuk? :D Hanem magunkat? Zseniális. :twisted: Ezzel együtt én tudom a mindent eldöntő übermegoldást amivel kevesebb mint 51 éven belül önállóságot fogunk tudni adni bármelyik (vagy az összes) elcsatolt területnek. Nehezítésképpen az übermegoldásomat csak akkor mondom el ha rájöttök miért pont akkora időhatárt írtam amekkorát írtam. :twisted:
szerkeszt: Amúgy Trigó változnak az idők és Váltzonak a skótok. ÉN éltem kint angliában és tudom hogy ott szeretik a skótokat. Mint most kiderült ők sem vetik meg az angolokat.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.19. 18:46


jnzsblzs írta:Ők akarták miért sajnálod őket? :D

HA tényleg ők akarták...
de akkor is sajnálom őket
Egy jó hsz volt alatta: Robert the Bruce, Wallace meg a többiek forognak a sírjukban :(

Meg hogy Székelyföld autonómiájának nem tett volna rosszat az tuti. Lehet jót se, de rosszat semmiképpen sem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.19. 18:23


Elindíthatott volna egy lavinát.Precedenst teremthetett volna.Ami vagy jó lett volna hosszabb távon,vagy ku.va szar.Nem tudom megítélni.
De abban is biztos vagyok,hogy ha egyszer "függetlenedik" Skócia,Katalónia vagy bárki más,mi még mindig csak az autonómiatervezetecskéinket fogjuk mutogatni a szomszéd kormányoknak...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.09.19. 18:19


Ők akarták miért sajnálod őket? :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.19. 17:28

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.18. 17:55


Csak a 45%-a ? Hülyék ezek az oroszok... :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.18. 17:52

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.17. 18:05


Mekkora írás Tarnóczy Szabolcstól! Remélem Bayer Zsoltika is olvassa néhanapján a kurucot.

https://kuruc.info/r/7/133169/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.16. 11:26


tudom, hogy már tetszett a zene
de újra tetszett :D
tegnap hallgattam vagy 20x még
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.16. 08:34


Tényleg jó a zene a vasvári videóban.Már linkeltem régebben.Neked akkor is tetszett. :wink:
Amúgy ez a kampányvideó túl szép,tipikus marketingfogás.Számos csúsztatás van benne.De most ezeket nem fogom részletezni.Csak egyet:a madarak csicseregnek,az ég kék,a fű zöld,a hangulat idilli.Ám a cigánytelep sehol...
Nyilván bármilyen polgármester tud ilyet csinálni az általa vezetett településről.
Én szurkolok ennek a fickónak.De a Fidesz már itt is megkezdte a háborúját.Ahogy kell.Szerintem őrült csata várható.
Hajrá,Erik!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.09.15. 21:11


ez a tiszavasvári videó jó, de azért valljuk meg, egy ilyet egy fideszes polgármester egy fideszes településről is össze tudna állítani
persze én elhiszem, hogy ez most itt tényleg jó és nagy szó, csak mondtam
amúgy a zenéje a legjobb a videó alatt :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=iDyXI2AYIzs
imádom a refrénjét ennek a dalnak
gyönyörű férfihang - ősi stílus, kiváló induló

https://www.youtube.com/watch?v=jEPcauA-f_o
ez a szemfényvesztés
mert amúgy mire jó egy ilyen ütésváltás felszólalás? A választóknak, hogy lássák, hogy a pártjuk igenis cselekszik, dolgozik.
Mert mi más értelme van? Mindkét fél elmondja a maga álláspontját, a másikéra mindenképpen sz.rik, akármit is mondanak.
Tipikus amikor Vona beszél, és Orbánékon látszik, hogy kb csak azért hallgatják meg, mert kötelező. Kb csak ki nem röhögik teli pofával.
Az már csak szinte mellékes is, hogy Orbán véletlenül sem reagál rendesen Vona azon kérésére, hogy ne fenyegessék a polgárokat a választások kapcsán. Pedig csak mondania kellett volna Vityának, hogy ok, természetesen. De ez is politika nyilván, hogy véletlenül se legyen olyan, hogy Vona diktálhasson bármit is. A választó meg le van szarva.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.09.15. 19:04


Tomm,te is tudtad,hogy Trigo ilyesmit fog válaszolni,nemde? :wink: És talán ez is lehet az egyik oka a gyűjtőtáboroknak.A náci bűn az mindig náci bűn marad,de mennyivel árnyaltabb lenne a kép,ha...
Más:egy kicsit hazabeszélek most.Így kell ezt csinálni,no.Jobbik,Tiszavasvári:

http://alfahir.hu/ilyen_ha_jobbikosok_v ... tjan_video

Újra lendületben az én zsidóim.Nem tudom,hogy miért csinálják ők ezeket.Valakinek valami összeesküvés-elmélet???
Nekem baromira szimpatikusak amúgy.És sokan vannak.Csak nem elegen:

http://www.alfahir.hu/izrael_ellenes_ra ... ek_gazanak
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron