Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2022.03.02. 15:59


Amúgy az indexnél valaki nagyon frusztrált lehet, mert jó ideje ez megy. Vagy egy új covid mutáns jön, ami még pusztítóbb, mint minden eddigi, vagy egy új világjárvány, ami a covidnál sokkal súlyosabb lesz, ha éppen egyik se, akkor egy Los Angeles méretű aszteroida tart a Föld felé, illetve néha a globális felmelegedés, vagy egyéb környezeti katasztrófa figyel be. Mióta kitört ez az orosz konfliktus, azóta meg nyilván atomháború. Az elmúlt 2,5 év alapból megviselte pszichésen az emberiséget, valahogy nagyon nem erre vágyok, hogy egy hírportálon arról olvassak minden nap, hogy miért fogunk meghalni holnap.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.02. 15:58


"Itt most nem lehet semlegesnek maradni"– hangsúlyozta Zelenszkij.
anyád

amúgy pillanat alatt vége lehetne a háborúnak, ha a NATO az atomfegyvereit eltakarítani az oroszok közeléből és garanciát vállalna arra, hogy soha nem is raknak ilyet Ukrajnába és a környékre. Ennyi. Csak hát a f.szfej Nyugatnak sem érdeke ilyen áron a béke.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2022.03.02. 16:01-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.02. 14:27


bár egy dologban biztos vagyok: női vezető sosem nyomná meg a gombot

utolsó mondatnak is beillik... :D

„A harmadik világháború nukleáris és pusztító lesz”
Index főcímek. Elmennek a picsába az indexnél továbbra is. :evil: Őket elvihetnék az oroszok. Ezt a garnitúrát is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.02. 13:41


Európai államokat. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.02. 12:54


Kibaszott elkeserítő ez az egész. El kellene engedni a picsába és majd pár hónap múlva ránézni, hogy mi lett a vége vag yhogy áll a dolog, de képtelenség. Így nyomasztom magam én is a folyamatos hírböngészéssel.
minden szavaddal. Pontosan így gondolkodom és végül mégsem így teszek én sem.

Putyin Kijev és Harkov elfoglalása nélkül vereséget szenved, és nem tudja kimagyarázni otthon sem. Ezért mondtam, hogy Kijevet EL KELL foglalnia, mert azt már győzelemként magyarázhatja. Erről szólt az a jó kis elemzés, amit hallgattam, hogy abban a szerencsés helyzetben vannak az oroszok, hogy ők dönthetik el mi a győzelem nekik, hisz előre nem nagyon vázolták, meddig akarnak elmenni. Kijevet elfoglalva nyilván buktatják/kinyírják zelenszkijt, az már nekik siker. Egy bábkormány felállítása után mehetnének is haza. Nagy arcvesztés nélkül. Amiért jöttek megtették, még ha sokkal durvább ára is lett. Aztán hogy utána az ukránoknál mi lesz, más kérdés.
De egyelőre még magyarázatképesen se értek el semmit sem.

Egyszerűen nem értem, hogy hogyan számolhatták ezt így e
Szerintem ez a világtörténelemben tuti hogy dobogós lesz :D

A politikai és gazdasági helyzet normalizálódására Putyin haláláig 0% esély van szerintem. De utána is évtizedek, mire visszatér a bizalom. Persze gáz, meg olaj meg társai nyilván egy új orosz elnöknél kvázi azonnal újraindulnának. A pénz az igazi úr. :)


(Amúgy általános véleményem, hogy 60 feletti emberek és nők ne vezessenek államokat. :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.02. 11:13


A lehetséges megoldásokat nagyon jól felvázoltad, F.Totti.
És minden csak Putyinon múlik.
Minden.
Tehetetlen körülötte mindenki, orosz és nem orosz. Csak várjuk, hogy meddig...
Lehet hamarabb fog meghalni, mint Zelenszkij.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.02. 09:45


Az ukránok valószínűleg úgy vannak vele, hogy mindent is kérnek, mert így kaphatnak a legtöbbet. A légtérzár pl óriási baromság, nyilván nem gondolták reális opciónak. Az egy szép nagy lépés lenne a 3. vh irányába.
Ha 56-ban lett volna social média, akkor mi is több segítséget kapunk. De így a suezi-válság totál elvitte a fókuszt. Logikusan először azt kellett megoldani. Pech.

Amúgy én is arra hajlottam először, hogy hiába veszélyes játék az orosz felbátorodás miatt, de jobb lenne mindnekinek ha villámgyorsan elfoglalnák Kijevet a ruszik és odaültetnének valami bábot. Így nem is kellene lerombolniuk fél Ukrajnát. De béke ezzel sem lenne, mert egyszerűen nem elég hozzá az orosz haderő. A 2. vh után az NDKban 1000 lakosra jutott majdnem 30 orosz katona. Így tudtak rendet tartani egy amúgy is kivéreztetett országban. Most ha a teljes orosz hadsereg Ukrajnában állomásozna, akkor 2,8 katona jutna ezer ukrán lakosra. A tizede. És ezek ukránok. Esélytelen, hogy napi szintű zavargások, partizán/terror támadások nélkül rendet tartsanak. Kurvára nem lesz béke akkor sem, ha elfoglalnak mindent Putyinék és egy oroszbarát kormány kerül hatalomra. Egyszerűen nem értem, hogy hogyan számolhatták ezt így el. Ha valakiknek, akkor nekik ismerniük kellene az ukránokat. És valószínűleg benézték a gazdasági szankciók hatását is.
Egy fasz döntéssel évekre hazavágták a politikai és gazdasági környezetet is. Nem a régióban, hanem minimum egész Európáben. Kína, India, meg az USA röhög a markába.

Egyszerűen nem látok olyan reális opciót, ami gyors és magyar szempontból elfogadható megoldást hoz. És ugyan szarok az ukránokra, de most már csak azért is nekik szurkolok. Hátha sikerül úgy megakasztani az orosz offenzívát (1% esély azért van rá), hogy Putyin egy normális békét köt, ami ugyan neki arcvesztés, de majd csak eladja országon belül győzelemnek. Ha az oroszok győznek, vagy elhúzódik a háború, akkor 1% esély sincs arra, hogy rövid távon normalizálódik a politikai és gazdasági helyzet. És akkor hiába az árstop (muszáj lesz feloldani, mert különben áruhiány lesz, ami még rosszabb), brutális drágulás, infláció és dekonjunktúra vár ránk évekig.

Kibaszott elkeserítő ez az egész. El kellene engedni a picsába és majd pár hónap múlva ránézni, hogy mi lett a vége vag yhogy áll a dolog, de képtelenség. Így nyomasztom magam én is a folyamatos hírböngészéssel.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2022.03.02. 09:34


Trigo, egy "a" betű nincs, amivel ne értenék egyet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.01. 23:05


vazze, olvasom azt a folyamatos ukrán siránkozást és esdeklést, hogy segítsen nekik a NATO, meg ez már a 3. VH, meg ha most nem segítenek nekik, akkor utána a NATO-nak megy Putyin meg ilyesmi. Az EU meg felállva tapsol nekik - és persze nem küld csapatokat nagyon helyesen. Ja meg vegyék be azonnal őket az EU-ba meg a NATO-ba de ha azt nem is, garantálják a területi intergritást és a határai védelmét, ami kvázi ugyanaz :) Tehát gyakorlatilag azt akarják, hogy ténylegesen törjön ki a 3. VH. Persze, az ő szemszögükből tök megértem, hisz ők ostrom alatt vannak, sokkal rosszabb nem lehet nekik a helyzet (dehogynem). De az én szemszögemből zavaró ez a lelki zsarolás. Mi is így szórtuk tele a sajtót anno 56-ban? Simán lehet, nem tudom. Tomm nagyon jól rávíilágítaott, hogy ugyanúgy sansztalan volt akkor bevonnunk valakit az oldalunkon, ahogy most nekik is az.
Ocsmány banda az ukrán, de tény hogy most durván helytállnak. Állítólag 80ezer(!!) ukrán tért haza hogy segítsen. Elképesztő szám. Nálunk mi lenne? Még 80 ezer menne el. :)

Amúgy durva lesz amit mondok, de az lenne a legjobb, ha az oroszok minél gyorsabban, minél kevesebb véráldozattal bevennék Kijevet, mert ott azonnal vége lenne az egésznek. Tök jó elemzéseket hallgattam erről, de magamtól is így gondolom. Csak az a baj, hogy az ukránok hősies ellenállása miatt ebből simán lehet egy Sztálingrád is. Viszont nem nyerhetnek, semmiképpen. Ha az oroszok kiemelt célja, hogy bevegyék Kijevet, akkor beveszik - bármi áron. Aztán utána végignézve majd a városon el lehet gondolkodni az ukránoknak, hogy ők miért nem az "A" opciót választották inkább...

Az meg egy más kérdés, hogy egyre inkább úgy tűnik, hogy ha nem bukik Putyin (bukik = kinyírják), akkor ha ennek vége lesz, akkor lesz a világ, és lesz Oroszország, és a kettőnek nulla köze lesz egymáshoz.

(amúgy szörnyű látni a képeket, ahogy szegény lakosok a metróalagútban élnek MASZKBAN. Nem elég a háború, de még ott a covid is.)

Így is egész nap basztat ez a téma. Hát még ha mi élnénk át egy ostromot... Sose kerüljünk ilyen heyzetbe. :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.03.01. 18:59


https://kuruc.info/r/26/240421/
tanulságos videó
jól összeszedi a magyarellenes történéseket
na ezért rühelljük az ukránokat (is)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.03.01. 09:36


snatch írta:
F.Totti írta: és utálja a szlovákokat, mint mindenki a környéken.

ezek szerint Tibi is.... :mrgreen: :lol:

Ha határ mellett laksz, alap hogy utálod a túloldalt :)
A kassai maratonon a nevezésünkre a Szlovákia Nem Létezik Futóklub nevet írtuk. De puhák voltunk, mert volt egy kopasz csávó, aki egy 2,5 méteres rúdon egy árpádsávos zászlóval futott végig. Na ő tényleg vagány volt!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.03.01. 08:41


F.Totti írta: és utálja a szlovákokat, mint mindenki a környéken.

ezek szerint Tibi is.... :mrgreen: :lol:
amúgy milyen már, hogy nekem ehhez még a környéken sem kell laknom.... :lol:

és ja, én is bírom amúgy, mindig bírtam, de sosem a legélesebb kés volt a fiókban. Viszont DD úgy mutatta be, mint a Jolly Jokert a választási kampányban...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2022.02.28. 21:35


Én jót röhögtem rajta. Laci itt lakik tőlünk pár km-re. Rendes ember és utálja a szlovákokat, mint mindenki a környéken. Gondolom ez lehetett a közös pont, mert cigó haverja bőven akad. Viszont rettentő ostoba. Bakker, írni, olvasni alig tud. És ő képviseljen engem? Szép.
Oké, 20. hely, de épp ezért minek? Komolytalanná teszi a listát.

Mondjuk Laci eléggé tele van. Lehet beszállt egy komolyabb összeggel a finanszírozásba. Kvázi vett magának egy 20. helyet. De akkor is másképp kellett volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.02.28. 19:48


kicsit off itt az ukránorosz történések miatt, de ez a feketelaci mihazánkos indulás.....áááááá. még remélem sikerül kozsót és mondjuk anettkát beszervezni a kampányidőszak vége előtt....
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.28. 10:51


https://infostart.hu/kulfold/2022/02/28 ... lete-a-tet
jó kilátások

amúgy tényleg úgy megy ez most, hogy azt gondolja megtehet bármit, és akinek ez nem tetszik, az kussol, vagy atomot kap a pofájába
Amikor F.Tottinak végérvényesen igaza lesz, hogy Putyin egy elmeháborodott őrült, akkor talán még be tudom írni ide, hogy "igazad volt F.Totti" de mást már többet nem...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.28. 08:20


De putyin nem azt mondta, hogy nagy baj lesz belole, ha valaki beleavatkozik?
Mar a csecsenek es a feheroroszok is avatkoztak. Befele.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.27. 19:51


azt mondja külügyes ismerősöm, hogy ő konkrétan nem érti ezt a háborút
Putyin az évek alatt olyan sok mindent elért az asztalnál és elérhetett volna még, mindenki a kegyét kereste stb. Teljesen érthetetlen ez a támadás.
Nyilván kalkulált vele, hogy az ukránoknak (a rengeteg kisebbségnek) nem sokkal rosszabb orosz vezetés alatt, de elszámolta magát.
Meg kalkulált vele hogy a BT-n lesz aki nem lesz ellene, de két tartózkodáson kívül (India és Kína) mindenki ellene volt.
Viszont ugye az a kérdés, mennyire akarja megnyerni a háborút, mert a nehéztüzérséget még nem vettette be.
Sőt, ha nagyon megroppanna ebben Oroszország, nem kizárt, hogy a keleti területein bajban lenne, ha úgy döntene Kína, hogy átsétál.

Na majd meglátjuk. Reméljük.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2022.02.27. 18:50


A
nem kérdés.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2022.02.27. 18:45


Muszáj lenne kivonni gyorsan a forgalomból mert úgy néz ki, hogy a trillio dolláros költségvetésű NATO lefagy, ha atommal fenyegetik.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.27. 18:40


A piros gombhoz tenyleg bomlott elmejunek kell lenni. Nem gondolom, hogy putyin az lenne. De valoban, egy esetleges veresegtol meg meg is bomolhatna.
Ezt most mar a ruszkik dolga lenne lerendezni. Valakinek meg kellene ongyilkosmerenyelnie.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2022.02.27. 18:20


Kösz a linket Gabesz!
Én csak annyit néztem meg ma wikin hogy mennyi a haderőnk hivatalosan. 30 ezerre tippeltem, és 37650 a szám.

Amúgy Romulusznak ezt kell mondania, de hogy senki se hisz benne az fix.:)

és jah, Gabesz az utolsó mondatod meglepett engem is. :shock:
Mert ugye direkt nem hasonló méretű haderőről beszéltem, és nem a románokról, akik ellen önkéntes lennék :)
Hanem egy alapból, segítség nélkül nyerhetetlen háborúról, ahol jó eséllyel ottdöglesz.

Nálunk mennyi lenne? 35 perc?
egyetln jól irányzott találat elég :)

de amúgy kihagytam egy nagyon fontos gondolatot a választásból: a C verziónál jó eséllyel a végén nyernénk!!!! Csak milyen áron...

Zsolti, én is kb így vagyok vele. Anyámnak is mondtam, hogy mama, a te életedet miben változtatná meg, ha oroszbarát kormány lenne hatalmon? semmiben kb.
Idővel diplomáciai úton lehet helyre lehetne hozni a helyzetet, de ha nem, akkor sem akarok egy rommá lőtt országot.

Viszont ez egy jó elemzés:
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag ... paign=link
Az ukrán hadsereg ellenállása meglepte a nyugati hírszerzőket is: az Egyesült Államok háború előtti elemzéseiben azt tartotta a legvalószínűbb, hogy 48 óra alatt eleshet Kijev, valamint további 72 óra alatt akár az egész országot megszállhatják az orosz csapatok. Vlagyimir Putyin orosz elnök is azt ígérte, hogy 48-96 órán belül meghódíthatják az országot.

én attól félek, hogy ha elfogadják, hogy így nem nyerhetnek, nehogy az aktatáskában lévő piros gombhoz forduljanak - egoból
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.27. 18:19


Ok, tenyleg nem zrikalasbol kerdeztem
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2022.02.27. 18:14


40 vagyok. Én a focit is érzelmi alapon közelítem meg. Lehet ezért tűnik naivnak amit írtam.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2022.02.27. 18:11


A

Gabesz hany eves vagy? Veletlenul sem bantaskent kerdezem, Csak mert megboldogult fiatalkoromban en is ezt mondtam volna! Sot! Szoval tenyleg erdekel.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2022.02.27. 17:53


Jó a felvetés!

Szendi Romoluszka mondta, hogy Magyarország képes megvédeni magát. :mrgreen: :lol: Nincs több kérdésem.

Itt egy jó összehasonlítás pl. a magyar és az ukrán hadsereg adatairól.

https://www.globalfirepower.com/countri ... y2=ukraine

Ők se tudták eddig megvédeni magukat pedig mindenben vernek minket fényévekkel.

Az első nap kiiktatták az ukrán légierőt. Nálunk mennyi lenne? 35 perc?

Harc nélkül nem adnék semmit.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég