Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.05.29. 12:56


Trigoria írta:én nagyon is elhiszem, de mivel ugye ismertem a Donáth Anna Júliát

-a
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.28. 22:36


https://kuruc.info/r/2/198703/
ez mi?????
melyik fáról pottyant ez oda??? :D :D :D :D
behalukázta a dzsungelt a belvárosba :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.28. 22:07


jnzsblzs: ez jó írás volt, korrekt
mondjuk pont azokat is mondod a tagságról, amiket a momentumosokról gondolok és mondok

Ugyan nem győzött meg teljesen de ott helyben nem tudtam rá mit mondani. Aztán elfelejtettem szóval most megint azt gondolom, hogy a melegség betegség
ez jó duma volt :D
Amúgy én sem gondolom hogy betegség, hanem genetikai rendellenesség. Ha ezt jelenti a betegség, akkor mégis azt gondolom. :D

Amúgy hiszed vagy sem meg tudnám neki szerezni :D
én nagyon is elhiszem, de mivel ugye ismertem a Donáth Anna Júliát, talán én is meg tudnám oldani :D
de csak egy elérhetőség manapság még semmit sem jelent:) mögé kéne raknom még egy vonzó testet, életpályát, jövőképet, stb stb stb :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.28. 21:41


Hiszen az is Trigóé. :wink:
Nekünk már csak a maradék marad. :)
Kedves vagy, jnzs, köszi a leírtakat.
Tudod, én 10 éves politikával való foglalkozás után úgy gondolom, hogy a cigányokat érintő problémákról nem illik beszélni a politikában és a közéletben.
A Jobbik elmondta a dolgokat bunkón, aztán Vona ezerszer a lehető legnormálisabban, végül végtelenül tapintatosan, és csak ömlött rájuk a szenny.
Egy momentumos a következő kifejezéseket mantrázná nekem: integráció, felzárkóztatás, esélyegyenlőség.
Felállna a szőr a hátamon. Amúgy jót és tartalmasat beszélgetnék bármelyikőjükkel.
Addig is marad a cigánysággal kapcsolatban az eddigi legjobb kifejezés, amit valaha hallottam: szegregált együttélés.
És mivel az összes momentumos így cselekszik (szegregáltan élnek velük együtt), nem is olyan nagy hülyeség ám ez.
Én most nagyon el vagyok keseredve az ország sorsán, és először nem Orbán és a Fidesz miatt.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.28. 20:55


jnzsblzs írta:
Zsolti írta:Igazad lehet, jnzs.
Amúgy gratulálok nektek. Te azért tevékeny részt vállaltál a sikerben, biztosan jó érzések kavarognak most benned.
A kérdésem az lenne a momentumos fiatalokkal kapcsolatban, hogy ők tudatlanságból (nem ismerik jól a vidéki problémákat), vagy tanulás útján elsajátított meggyőződésből nem hisznek mondjuk a cigánybűnözésben.
Trigónak meg megadhatnád a Cseh Katka számát.

Amúgy hiszed vagy sem meg tudnám neki szerezni :D


Bemelegítésnek megteszi. Utána jöhet nekem Palvin Barbi száma :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.05.28. 20:19


Zsolti írta:Igazad lehet, jnzs.
Amúgy gratulálok nektek. Te azért tevékeny részt vállaltál a sikerben, biztosan jó érzések kavarognak most benned.
A kérdésem az lenne a momentumos fiatalokkal kapcsolatban, hogy ők tudatlanságból (nem ismerik jól a vidéki problémákat), vagy tanulás útján elsajátított meggyőződésből nem hisznek mondjuk a cigánybűnözésben.
Trigónak meg megadhatnád a Cseh Katka számát.

Amúgy hiszed vagy sem meg tudnám neki szerezni :D

Nézd alapvetően szerintem nincs olyan Momentumos aki nem gondolná hogy a cigányok bűnöznének. Olyan sincs valószínüleg aki azt gondolná hogy ne lennének felülreprezentálva a bűnözők közt. Namármost valószínüleg van olyan aki szerint ha az adatokat normálnánk életszínvonalra/álláslehetőségekre/életkorra/stb akkor kijönne, hogy a cigányok csak annyit bűnöznek amennyit a fehér magyarok. Én ebben nem hiszek szerintem egyértelmű, hogy a kúltúra az egyik legfontosabb hajtóereje egy etnikum, de bármilyen csoport társadalmi sikerességének. A cigányok közt pedig egyértelműen van kultúrája a bűnözésnek és ha a cigányok bűnözését meg akarjuk szüntetni akkor ezzel kezdeni kell valamit. (ez az utolsó két mondat azért már rendesen megosztó lenne a tagságban) Viszont mi úgy gondoljuk, hogy míg a probléma mindenképpen valós addig a cigánybűnözés mint kefejezés az nem más mint tartalmatlan populista szavazatvadászat. Komolyan mondom én személy szerint jobban ki vagyok békülve a nemzeti légióval mint a cigánybűnözés szóval. Mivel az elöbbi egy valódi (rossz) megoldás egy valódi (rohadtul elkeserítő ezért rossz megoldásokat ihlető) problémára, míg a másik az csak egy módszer arra, hogy egyébként tehetségtelen és meglehetősen ostoba emberek a ti és cigányok szenvedésének hátán másszon hatalmi poziciókba. Már megboccsás az érzelgőségemért de nekem te túl kedves ismerősöm vagy semmint, hogy ennyire elvtelenül kihasználjam helyzetedet.

És igen jelenleg nem kínálunk megoldást a helyzetedre. Beismerem. Kevesen vagyunk és vidéken méginkább. Nem ismerjük a helyzetedet, komolyan mondom már az hogy héba-hóba beleolvasok abba amit írsz az életedről már jobban informáltábbá tesz engem mint a tagok 90%-át. Ezért is gondolom azt, hogy beszélned kéne valakivel a momentumból. Megoldana bármit? Garantáltan nem. De ne becsüld alá a saját jelentőséged. Egy ember átlagosan kb 1500 embert ismer. És mindenki akit te ismer szintúgy ismer 1500 embert ez azt jelenti hogy elméletileg az ismerősöd ismerőse kb 2.25 milló ember (ennél nyilván kevesebb mert az ismerőseid ismerik egymást) de ez a szám akkor is bőven milliós nagyságrendű. 1.000.000 ember. Magyarország egytizede. A szavazópolgárok egynyolcada. Avagy a valódi szavazók egyhatoda.
A te döntésed hogy ezeket az embereket egy kicsit jobbá akarod tanni avagy nem. Hogy mit jelent a jobbá az persze nehéz kérdés de az összes ember közül akit ismerek benned kételkedem az egyik legkevésbbé, hogy ami te szerinted jó az sok mindenki szerint lehetne jó.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.28. 19:37


Igazad lehet, jnzs.
Amúgy gratulálok nektek. Te azért tevékeny részt vállaltál a sikerben, biztosan jó érzések kavarognak most benned.
A kérdésem az lenne a momentumos fiatalokkal kapcsolatban, hogy ők tudatlanságból (nem ismerik jól a vidéki problémákat), vagy tanulás útján elsajátított meggyőződésből nem hisznek mondjuk a cigánybűnözésben.
Trigónak meg megadhatnád a Cseh Katka számát.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.05.28. 18:59


Zsolti írta:A saját hazájukban taroltak, ezt te is jól tudod, fradista.
Egy biztos: a hozzám hasonlóak érdekeit SOHA, DE SOHA nem tudja képviselni a Momentum mondjuk. Leszarják a problémáimat. A Fidesz is, de legalább ők nemzeti köntösbe vannak bújtatva. Ezek a lendületes fiatalok meg aranyosak és okosak, de nem fogják soha megérteni, hogy mondjuk a Mi Hazánk miért tüntet Törökszentmiklóson.
Hanem inkább elmennek az ellentüntetésre. Beszélnek, aztán kezet mosnak, és hazamennek.
Fa.zom ebbe az egészbe.

Nézd alapvetően tényleg nem fognak veled sokan egyetérteni a Momentumban. Velem se teszik. (látnod kellett volna mit csináltak amikor kijelentettem, hogy a hoszexualitás szerintem betegség) De még tag vagyok ami szerintem legalább annyira a közösség érdeme mint az enyém. Szóval az összes párt közül szerintem csak nálunk lelnél valóban hallgató fülekre ha beszélni akarnál a problémáidról. (Amit tudom hogy szeretsz csinálni) És igen valószínüleg az lenne a végső következtetés, hogy nincs igazad, de minden bizonnyal meg tudnák indokolni miért gondolják így.

Egy biológus csávó egy tök jó érvet mondott hogy miért nem betegek a homokosok. Ugyan nem győzött meg teljesen de ott helyben nem tudtam rá mit mondani. Aztán elfelejtettem szóval most megint azt gondolom, hogy a melegség betegség de ez most részletkérdés. Egyszer talán még fogok találkozni azzal a csávóval és akkor megint megkérdezhetem.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.28. 09:28


Számomra az európai eredményekben az a legelgondolkodtatóbb, hogy a Strache botrány ellenére alig gyengült a Szabadságpárt. Talán ha 2%-kal kaptak kevesebbet, mint az előző választásokon. Ezek szerint a szofisztikáltabb, tudatosabb és öntudatosabb Nyugaton is van egy olyan nem elhanyagolható tömeg, aki mosolyogva viseli, ha a pofájába öntik a fekáliát. Gondolom levonják majd ott is a megfelelő következtetéseket ebből.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.27. 19:53


Ezek a lendületes fiatalok meg aranyosak és okosak, de nem fogják soha megérteni, hogy mondjuk a Mi Hazánk miért tüntet Törökszentmiklóson.
és élnek az eltés rózsaszín (bocs, lila) budapesti belvárosi kis világukban. Ők nem cigányverekedős és hsaonló videókat néznek naponta. Egy egy esetről értesülnek nyilván, ami még rá is erősít a hitükre
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.27. 18:20


A saját hazájukban taroltak, ezt te is jól tudod, fradista.
Egyelőre elég ez nekik. Ez is bőven bravúr tőlük.
Az EP-frakciójuk meg nyilván nem lesz a legnagyobb, de hát be is bas.na, ha ők lennének a legtöbben ebben az elkorcsosult Európában.
Az olyan lenne, mintha a régi Jobbik választást nyert volna valaha Magyarországon. Lehetetlen.
Én amúgy sajnálom egy kicsit a Jobbikomat. Szerintem visszacsinálnának már mindent 2015 elé. Mennyi meló volt bennük, atyaég.
Sajnálom a Mi Hazánkat is, mert ha komolyan venné őket a magyar társadalom, akkor most 7-8% körül kellett volna végezniük.
Magyarországon ezzel kábé kihalt a nemzeti radikalizmus. Szomorú. Pedig annyi tisztességes ember küzdött érte. Feleslegesen.
2014-ben 20%-a volt a Jobbiknak. Most a Mi Hazánkkal együtt volt 10%-a a jobboldali ellenzéknek.
Oké, sokan otthon maradtak. De ennyi nemzeti radikális átpártolt volna a Fideszhez ??? Még most is, amikor megvan az új pártjuk szellemileg ???
Egy biztos: a hozzám hasonlóak érdekeit SOHA, DE SOHA nem tudja képviselni a Momentum mondjuk. Leszarják a problémáimat. A Fidesz is, de legalább ők nemzeti köntösbe vannak bújtatva. Ezek a lendületes fiatalok meg aranyosak és okosak, de nem fogják soha megérteni, hogy mondjuk a Mi Hazánk miért tüntet Törökszentmiklóson.
Hanem inkább elmennek az ellentüntetésre. Beszélnek, aztán kezet mosnak, és hazamennek.
Fa.zom ebbe az egészbe.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.27. 15:19


Azért az végülis jó, h. a moszkovita pártok nem törtek át. Orbán, Salvini, Le Pen és a hasonsszőrűek maradtak a periférián.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.27. 09:25


Bakker, DK :D :D :D

Nyomtalanul ment el mellettem ez a kampány és választás, de ezen beszartam.
Ismét bebizonyosodott, milyen fasza rendszer is ez a demokrácia. Itthon gyakorlatilag a cigók döntenek minden politikai kérdésben, de nincs szégyellni valónk, mert rövidesen mindenhol hasonló lesz/van a helyzet. Csak a cigók helyére kell latinokat, négusokat, birkab@szókat vagy épp mosdatlantanulatlan ösztönlényeket írni.

Az értelmesebb pógárok vagy nem szavaznak, mert herótjuk van az egésztől, vagy maximum 5% különbséggel megosztottak. Oszt erre a szavazatmennyiségre jön a tömeg és 95%-ban arra szavaz, aki aktuálisan a legjobban meg tudta hülyíteni. Nulla memóriájuk van, így nyugodtan hazudhatsz nekik. Bármit. Bármekkorát. Akár hetente mást. Ha Fletonak is lenne médiája, akkor lenne ez nagy verseny. Ő aztán hasonlóan gátlástalanul tolná, mint Habonyék. Na akkor lenne itt izgalom!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.27. 07:02


Trigoria írta:így van Anna, mutogasd a szívecskét a népednek, ezzel aztán majd erős politikus leszel
pfff
de őt továbbra is nagyon....
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... in_002.jpg


Ami penzt ott osszeharacsolnak... te is tapsolnal rendesen...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2019.05.26. 23:35


römödöszö is bejutott 1-el Erdélybű
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.26. 22:40


múlkor nézem Orbán megöregedett 60+ éves fejét, erre látom csak 55???? Szóval jah, elleszünk még vele egy darabig:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.26. 22:38


mi eben a meglepő? Egyik kutya másik eb.
. Már 15 éve a gyurbán-korszakban élünk.
és még fogunk is x évig :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.26. 22:35


egy jó hsz
"Visszafelé fejlődik az ország. Sok az agyilag leépült "választó polgár". Több mint tíz év elteltével sikerült visszajutni oda,hogy Orbán legerősebb ellenfele Gyurcsány. Szánalmas az egész.Értelmetlen ez a pártokrácia meg szavazósdi,ha ennyi hülye van egy országban,nem beszélve a választási csalásokról!"
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.26. 22:30


Zs, nyilván egy csomó szoci törzsszavazó is inkább DéKlárikára savazott, azaz a DKra, mint a töketlen maszopra. Érthető. :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.05.26. 22:25


jnzsblzs írta: tizenégyezer

mennyit?!?!?!?!?? :shock: :roll:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.05.26. 22:23


A választás legjobb híre a munkáspárt úgy szerzett tizenégyezer szavazatot hogy húszezer aláírás kellett ahhoz hogy elindulhassanak.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.26. 22:21


vazze miért kell ennyire keresni hogy bárhol is kiírják a MI Hazánkat??? És ezt nem direkt csinálják? Hmm.. :)
De látom 3,33%
hát ennél kicsit többet reméltem
a Jobbik meg behúzta azoktól akik azt se tudják hogy létezik már MI Haznánk, vagy hogy nem Vona az elnök :)

És megint : ha Fidesz vagy Momentum/DK, akkor maradjon életünk végig fidesz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.05.26. 22:24-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.26. 22:18


Fidesz oké.
Momentum meglepetés, de nem bomba.
Ám a DK hogy a fas.ba ???!!!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2019.05.26. 22:10

Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.26. 21:37


de most komolyan, percek óta keresek egy rendes eredménylistát de nem találok sehol
mi hazánkról semmit nem tudok pl
valaki? :shock:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron