Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.11. 22:20


folytköv.
Zsolti(írásodra válasz pontokban): Index és az Origo sokszor csak tényeket mond el, főleg az ilyen konfliktusokban. Leírják mit talált el a rakéta, hány halott, érzelem mentesen, ahogy azt egy hírportálnak le kell adnia. Az hogy fordított helyzetben mi lenne arra azért én is kíváncsi lennék... ;) Viszont sok videóról és képről kiderült hogy nem is a mostani lövöldözésekhez tartoznak, még jóval korábbiak, ilyen képeket meg csúnya lenne mutogatni is. De azért azt is érdemes megvizsgálni hogy a palesztinok miért lövöldöznek direkt kórházak, iskolák közeléből. Ez azért ravasz. Tudhatják hogy a vaskupola elég nagy eséllyel hatástalanítja a rakétájukat, de azt is tudják hogy célzottan fognak válaszolni és oda lőnek vissza ahonnan a rakéta jött. Ez pedig az említett helyek lesznek. Eredmény? Sok védtelen civil halott. Ez pedig le is megy a híradóban az egész világban. Félreértés ne essék nem védem őket, mert rengetegen meghalnak emiatt, de nem kell félteni a másik oldalt sem....Izrael meg ne lőjön vissza? Egyszer átfog jönni egy-két rakéta, nem nyújt 100%-os védelmet, egyáltalán nem. Ja és ők is civileket lőnek, csak hát vaskupola. Szóval nálam böndös mint két fél

Tudod, az elszomorít hogy annyit mondtam hogyha tudnátok hova jártam 13 évig lehet kitiltanátok a fórumról és erre az első tipped hitgyülis suli volt. Igen, az, ráadásul nem átvett iskola, hanem a hitgyüli által elindított iskolába jártam. Viszont én nagyon megköszönném ha ezt kifejtenéd pontosan miért is gyanakodtál azonnal hitgyülire! :) Én a 13 év alatt kívülről-belülről megismertem. És hamár széles látókörűségről beszéltünk, na az nekem volt. kuruc olvasás, jobbik, plusz hitgyülis suli. Kaptam egyszerre jobbról balról. :D Ha ezzel kapcsolatban van kérdésed tudok válaszolni, nem rossz emberek egyáltalán nem, VV Sanyi sem az (miért érzem azt hogy most páran szisszegnek? :D), de mondom ha kifejted problémádat talán tudok rajta segíteni.

Nos, mint mondtam nem szeretem az antiszemita szót, pont emiatt.

Kurucot már évek óta nem nézegetem, és már meg nem mondom pontosan azokat a cikkeket, de általában gyülis, VV Sanyis cikkek voltak azok amik nem tetszettek. De tudom hogy volt más is, csak azóta annyi víz lefolyt már a Dunán... :D Meg nálam a zsidózás amúgy is kitudja húzni a gyufát

Jobbikról pár szót: sztem a legjobb párt abból a szempontból, hogy kimondja a problémákat, amik tabu témák a többi pártnál (médiában). Mert igenis van cigány probléma, az én gyermekeim kikkel fog felnőni együtt, ha egy átlag cigány családnak van 7-8 gyereke, míg egy magyar családnál már jó ha van kettő? Ja és még egy generációval tovább? A 7-8 gyereknek még 7-8 gyereke lesz? Egy kis matematika és látjuk a problémát. Sajnálom hogy ezt mondom, de a legtöbben tanulatlanok, kulturálatlanok, és nyomorognak. Nem vagyok rasszista, közel sem, de egyeseknél már az vagyok, ha ezt gondolom. Pedig ez létező probléma. és ez csak egy probléma. Viszont az a zsidó ellenesség ami megy náluk nem tetszik. Főleg azaz egy-két fazon aki ezt nyomatja ott. Listázásos dolog is ami a parlamentben hangzott el, sztem az is gáz volt. Faji alapon valakit listázni? Életemben először szavaztam idén, és az nem a jobbik volt. Már csak azért sem mert az elmúlt három évben háromszor kértek szavazást arról hogy szüntessék be a Hit Gyülit. Amivel minden intézmény másnap (jó, lehet nem másnap :D) meg is szűnt volna a sulimmal együtt.

Ne haragudj, ha nehezen érthető valami. kicsit csapongó lett az írásom, most nincs időm (kedvem :D) javítgatni/átolvasni, így lehet holnap magammal sem fogok egyetérteni valamelyik pontnál. :)
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.11. 22:01


zsolti: az IÁ-val kapcs én sem írhattam volna szebben

csipcsa persze hogy lány. Fiúként nem rendelkezett volna enyni infóval :wink: . Bár ki tudja, lehet Paripánál nyert ügye lett volna úgy is :D

én doroteát felejtettem el amúgy véletlenül, és csipcsa volt meg a fejemben :oops:

F72-nél nem tudunk valamiről? :) Mármint doroteával kapcsolatban. Bennem nem hagyott ilyen mély nyomokat :oops: :D

Imperatore utolsó belépése 2013 dec 30. volt.


rebni: CSAK elindítottad?? :) látod látod, óvatosan a kérésekkel, mert lavinát hoz magával :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.11. 21:39


Azt kell mondjam,hogy egyáltalán nem vagyok magammal elégedett a kortipp játékban. :)
Rbeni:tettem fel neked egy-két "keményebb" kérdést,emlékszel? :) Ne várjak azokra választ? (Tudod,semmi gond,ha nem,csak mindig várom,hogy felbukkan a replika. :wink: )
Én már csak felszínesen emlékszem a régi nevekre,mert nagyon sokáig csak olvasó voltam,későn regisztráltam.Vagyis a nevek rémlenek,csak a hozzájuk kapcsolódó vélemények üresek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.11. 21:22


Trigoria írta:rbeni, te hoztad fel a kor-témát, és csak te nem konkretizálod? Hogy is van ez? :D :D


94-ben anyák napi ajándék voltam. :D stílszerű belépés
De amúgy az a vicces hogy egyáltalán nem állt szándékomban megtudni bárki korát is, csak elindítottam a dolgot :D
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.08.11. 20:19


Na jó, Levy és zsolti meggyőztek, írtam két sort Doroteának...
Imperatore Romano is szimpatikus volt, talán még ő is olvassa néha a fórumot.
Meg Giallo (N.Feri) barátunk is hiányzik innen.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.11. 19:39


Bizony,bizony,F72,a levélírás nekem is bejött egy számomra kedves személynél... :wink:
Csipcsa lány??? :shock: :shock: :shock: Nagyon régen találkoztam a nevével,nem is csak ebben a fórumban,és tényleg parádés dolgokról tudott.
Levykém,hiányoznak a csajok,mi?
Hogy lesz így meg a 3P? :wink: :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.11. 18:30


F72Quadraro írta:
Levy ASR írta:
zsolti írta:sztem már nincs...
Én kettőről tudtam, már egyikük sem jár ide...
És 10 napja múltam 42 8) :bday: :asr4:


Én 41... Doroteát meg valaki hívja azonnal vissza ide!

Küldjon neki mailt, kedves F72 ;)

Aztán volt csipcsa, aki nagyon sok háttérinformációval rendelkezett... :D
Nekem hiányoznak a hölgyek innen :oops:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.11. 16:26


Én erős idegzetű vagyok.Baromi erős.Csak sajog a lelkem közben.
De fura,hogy a magyar külügy is 22 millió forint értékű segélycsomagot küld Irakba.Ez nagyon helyes,valóban szép gesztus.Ám Gázába miért nem küldtek?
Mert ott nem keresztényeket gyilkolnak?Vagy Izraellel nem akarnak konfrontálódni?Az USA csomagokat,sátrakat,gyógyszereket,élelmiszert dobál le egyre többször az elüldözött irakiaknak.Szintén borzasztó helyes.Gázába miért nem?Most majd' minden külügy megszólal a humanitárius katasztrófa miatt.Nagyon helyes.Gázáért miért nem?
(Hillary Clinton meg bekaphatja a fas.omat,amikor a legtúrósabb,hiszen azt találta mondani,hogy Izrael a lehető legjobban teszi a bombázásokat önvédelem gyanánt.)
Igazuk van azoknak a szélsőséges elemzőknek,akik azt mondják,hogy az Iszlám Állam nem egyik pillanatról a másikra alakult ki.Felhizlalták őket.Ezeket nem bombázgatni kell,hanem megsemmisíteni.A Hamasz ezekhez képest lepkefing.
A Nyugatnak,az USÁ-nak és Izraelnek minden megoldás jó a valódi terrorista Iszlám Állam ügyében.
Ha megfékezik őket,akkor elmondhatják,hogy a káros iszlámot feltartóztatták.Legyőzték a kórt.
Ellenben ha tovább terjeszkedik az IÁ,akkor eszkalálódik a destabilizáció,és az se rossz ám nekik.Kávé két cukorral.
Most légy okos,Obama.
Ne nagyon hallgass a súgókra.
Olykor egész korrekt és okos embernek tűnsz,tégy hát belátásod szerint.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.11. 16:22


de hisz ez teljesen rendben van, hisz a nyugat, a zsidó nyugat ellen mennek.
és a térképükön izrael megszűnt. éppenséggel mo. is, de az semmi...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.11. 16:06


https://kuruc.info/r/4/131579/
erős idegzetűeknek (erősen 18+)
zsolti, te ne! :(

brutális
és ez nem zavarja a Nyugatot persze, sőt...
mindegy, ne is menjünk bele az elemzésbe megint
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.11. 15:49


jaja, épp mondtam is sn-nek tegnap, hogy ők is felvették a terror elleni harcot 09.11-én :D

Frajti? Egy rendes csaj, aki a szurk csapatban is játszott évekig. A stílusa néha pokróc, de amúgy nincs gond vele. :wink: :) (Ugye Frajti? Hátha olvasod épp :D )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.11. 11:09


És Doroteáról mit kell tudni? Nagy fanatikus volt? Vagy csak szimplán az adta a báját,hogy hölgy létére férfi állatok közé merészkedett egy fórumon? :)
Rbeni:te még ígértél néhány gondolatot,csak tegnap közbeszólt a meccs. :wink:
Szeptember 11...
Beteg állatok. :wink: :D
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.11. 10:23


Ki az a frajti?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2014.08.11. 10:05


Én sok fórumozóról tudom, hogy mennyi idős, innen-onnan :).

Dorotea februárban volt utoljára :( és elég régen írt, de néha azért megteszi, ahogy látom. Volt is egy kérése, hogy ne töröljem, szóval van bizakodásra ok :)

És még akkor adalék, hogy 2004 februárban lett regisztrálva a domain, 2004. szeptember 11-én indult el hivatalosan.
És ja, addig jó, amíg Frajti nem ide írogat :)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.08.11. 07:14


Levy ASR írta:
zsolti írta:sztem már nincs...
Én kettőről tudtam, már egyikük sem jár ide...
És 10 napja múltam 42 8) :bday: :asr4:


Én 41... Doroteát meg valaki hívja azonnal vissza ide!
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.10. 23:42


még van egy kicsi, hogy krisztusiba lépjek

egy nő korát a legkönnyebb megtippelni: 24 éves....! akármennyi is, ennek válasznak örülni fog :wink:

hoppá, a lista alapján james bond vagyok
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.10. 22:13


https://kuruc.info/r/4/131550/
a kedvenced tarolt zsolti :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.10. 21:57


jaja, max álca alatt lehetnek már csak :D
mondjuk addig jó nekünk, amíg Frajti megmarad az indexen :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2014.08.10. 21:42


zsolti írta:Van köztünk nő?
Csak nincs,vazeg... :)
Vagy férfinek látszó nő?
Gyerünk,gyerünk,coming-out. :D
(Amúgy meg szerintem csak caldéval lőttem mellé nagyon.)


sztem már nincs...
Én kettőről tudtam, már egyikük sem jár ide...
És 10 napja múltam 42 8) :bday: :asr4:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.08.10. 21:39


jnzsblzs: Szerintem mindenki írt hülyeségeket a fórumra, bele se gondolok milyen gyerekes kommentjeim lehettek 3-4 éve, de szerintem ez elévül :D
Kéttannyelvű? Én is abba járok, mik ki nem derülnek.
A bölcseletemet (vagy okoskodásomat) meg valahol itt keresd ebben a topikban, párszor folytattam szolid és teljesen korrekt eszmecserét Zsoltival és Trigoval :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.10. 21:11


Amúgy bár most érettségiztem (5 éves kéttannyelvű képzés) de szerintem az én bölcselkedésem is beillik gimnazistának. :D Apropó ha nem akarom bence 800 kommentjét végignyálazni, akkor hol és mikor érdemes keresnem?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.10. 20:30


zsolti: nem itt, csak általános értettem, hogy nőnél veszélyes tippelni :D

többiek:
idézem magam:
de amúgy ez nem korfüggő.
tehát nyugodtan vitázhatunk, mert azt a kort csak belőttem valahova, hogy ha csak az számítana
de ahogy bence kifejtette (már nem először), nem az számít, és egyetértek az érvelésével.

Esett már le az állunk itt gimis bölcseletektől :wink:
igen igen, jól emlékeztem, bence volt ez az illető, már rémlik :D

rbeni, te hoztad fel a kor-témát, és csak te nem konkretizálod? Hogy is van ez? :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.10. 19:41


jnzsblzs írta:Amúgy jómagam 1994 október huszonhatodikán születtem


:D :D :D sokkal közelebb állsz hozzám mint Bencéhez
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.10. 19:23


Na pont valami ilyesmit reméltem a kérdésemtől. :D Amúgy jómagam 1994 október huszonhatodikán születtem azaz októberben töltöm a második X-et. Úgyhogy még öt évig várhatok rá hogy vitázhassak Trigó-val. Bár azt hiszem a legtöbbetekkel már kerültem szópárbajba. Hiába fiatalság bolondság. Most így nosztalgiázgatva eszembe jutott mennyi hülyeséget írtam ide. Mondjuk mentségemre szóljon, hogy a hülyeségek egy jelentős részben ott volt lehetőség, hogy valami értelmes legyen, de még nem tudtam kibontani, akkor ezt rendesen. És hogy bencének is válaszoljak valamit (ha már csak ő van hozzám közel korban :D ) Véleményem szerint a tettekben nem pedig szavakban nyilvánul meg egy ember érettsége. (Mondjuk egy vitában a szavak a tettek, de ez most lényegtelen.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jnzsblzs 2014.08.10. 20:05-kor.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2014.08.10. 18:51


Én 17 vagyok, bevállalom :D
Szerintem az, hogy valaki milyen érett, vagy korrekt vitapartner (hogy a topiknál maradjak) az nem az illető korától, hanem attól függ, hogy hogyan szocializálódott, milyen nevelést kapott, milyen közegben tengeti mindennapjait és persze szükséges, hogy legyenek önálló gondolatai, véleménye.
Emlékszem, amikor a honlap után kutakodtam, beütöttem az internetes keresőbe, hogy roma.hu, rákattintottam az első találatra, majd megdöbbenve tapasztaltam, hogy a weboldal címével azonos etnikumú gyerekek képei jelentek meg (nem létező adóm egy százalékáért könyörgő pofát vágva) kedvenc csapatom címere helyett. :D
Aztán úgy megörültem, hogy megleltem ezt a felületet, hogy itt is ragadtam.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron