Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.09. 17:32


Trigo,ne mondd,hogy nem tudtad,hogy Vona zsidó és buzi. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.09. 16:22


Aszadnak is bőségesen van vaj a fején.
ahogy Erdogannak is nyilván
szerintem egy vezető sem tud makulátlan maradni
talán csak Vona :wink: :), de ő MÉG nem vezető
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.09. 12:12


Aszadnak is óriási a támogatottsága Szíriában,pedig 2011-ben egy tüntetés véres polgárháborúba torkollott a brutális katonai megtorlás miatt.Azóta már csak az ország egyharmadát uralja,a többit az Iszlám Állam.Nagyon kényes és ellentmondásos téma ez az Aszad-ügy,és mivel az általam fasza gyereknek titulált Erdogan sem kedveli ezt az ürgét,ezért elhiszem,hogy Aszadnak is bőségesen van vaj a fején.
Hogy mindez hogy jön ide?
Putyint is sokan szeretik otthon. :)
Ám szerintem ez nem hasonlítható az aszadi szeretethez,mert Oroszországban nincs rezsim.Őt tényleg kedvelheti a saját népe,mert úgy érzik,hogy mindent az országért tesz.
Kim Dzsong Un is simán nyerte a választásokat.
Éljen a demokrácia! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.09. 11:43


és jött is zsolti írása üzembiztosan :)
Bármikor szívesen csevegünk itt veled,mert aki Szaniszlót is végighallgatja,az nem lehet rossz arc. :wink:
Ezzel egyetértek! :wink:

https://kuruc.info/r/4/131483/
kimondottan független közvélemény-kutató intézet
hááát ha ők mondják :D

Amúgy belegondolva lett valami komolyan káros következménye az oroszokra nézve a Krím bekebelezése miatt? Igazából semmi. Mert ami most szankció meg balhé az - bár összefügg - de az ukrán lázadókkal való kapcsolatuk miatt van szerintem, nem kifejezetten a Krím miatt. Azt a nagyhatalmak már rég bekönyvelték az idei almanachokba.
Kárpátalját is így könyvelnék be, ha nem egy harmatgyenge országocska volnánk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.09. 08:34


Helló,rbeni!
Ha visszaolvasgatsz két évet,de elég csak néhány oldalt is :wink: ,akkor te is beláthatod,hogy bár erősen radikalizálódott ez a topik,a kiegyensúlyozottságra és a vélemények elfogadására mindig is törekedtünk.Szerintem ilyen kedvesen sehol nem fogadnak radikálisok más nézeteket vallókat,mint itt.És valószínűleg minket sem látnának sehol oly szívesen,mint mi itt másokat.
Nyilván a kurucinfóból linkelünk legtöbbször,de én rendszeresen olvasok indexet és origót is.Természetesen nem veszem mindenhatónak a kurucot,de azt vallom,hogy ahhoz,hogy valakinek teljesebb és szélesebb világképe legyen,a kurucinfót is olvasgatnia kell olykor.Ugyanis a többi médium szinte ugyanolyan szellemben ír a történésekről.Az is egysíkú ám.
Nekem a kulcsszavaim:párbeszéd,elfogadás,véleményütköztetés.
Amúgy tetszett az a hozzászólásodban,hogy voltak benne smiley-k,és nem kezdtél el fennhangon antiszemitázni.
Bármikor szívesen csevegünk itt veled,mert aki Szaniszlót is végighallgatja,az nem lehet rossz arc. :wink:
Üdv.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.09. 00:25


ha már Gold
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Gold
Religion Judaism
He collects Porsche automobiles.
Hát örülök hogy nem palesztin koponyákat :D

rbeni:
Én meg azt nem tudom felfogni, hogy tudod az ekkora, kapitális tévedésedet tényként leírni. :) :shock: (és most nem személyeskedés, de tény, hogy tévedsz)
Ha csak legalább pár oldalt is visszaolvastál (amit szerintem nem tettél meg), abban legalább 1x ha nem többször leírja zsolti, hogy ha valaki, akkor ő mindig minden oldalról tájékozódik.
Én is elmondtam, hogy 30 évig tájékozódtam az egyik oldalról, elég is volt, most jöhet a másik. Van még vagy 20+ évem, hogy egyenlítsek.
Mielőtt jobban felhúzom magam az ide betévedő, de pár hsznél visszább nem olvasó (ha igen akkor érthetetlen a kijelentésed rbeni) fórumozótársaimon, inkább befejezem, és meghagyom zsoltinak a kulturált és kifejtős választ. :wink: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: rbeni Dátum: 2014.08.08. 21:56


Azt nehezen tudom felfogni hogy tudtok csak a kurucinfoból informálódni! :D Arra nem gondoltatok hogy más forrásból is megvizsgáljátok a dolgokat? Aki a kurucon ír cikkeket az nem tud objektíven írni, persze úgy nem is lenne értelme az oldalnak ugye, ez is igaz... :D de persze mindenért a zsidók a hibásak, bármi történik a világban. Ugyanott lyukadunk ki mindig: a mocskos büdös zsidók, ez az újdonsült Gold is biztos valami befolyásos zsidó családból származik, abból a párból, amelyik az egész világot uralja és sátánisták, ja és az emberiséget 500e főre akarják csökkenteni.
Egész életemben mindig mindent két vagy akár több oldalról vizsgáltam és vizsgálok is meg. Ez sztem alap. Szívesen meghallgatom Szaniszló véleményeit is például. Bár már nem nézek Echo tv-t :D
one...two...three...Forza Roma! - Peyton Manning
rbeni
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.11.12. 14:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.08. 11:16


Egyre gyanúsabbak ezek a kárpátaljai sorozások...

http://www.alfahir.hu/donyeck_lesz_az_u ... ha_hagyjuk

Egy részlet a Jobbegyenes blogjából:

Hát nem! Még egyszer ezt nem lehet velünk megtenni! Most muszáj mozdulnunk. Mindannyiunknak együtt. A tüntetést a Jobbik és a HVIM szervezi. Gondolhat bárki bármit erről a két szervezetről, vélekedhet akárhogyan a két felszólalóról, Toroczkai Lászlóról és Szávay Istvánról. Szeretheti őket, egyet érthet velük, húzhatja a száját, még utálhatja is őket. De most ez a két szervezet áll ki egyedül a magyarok mészárszékre hajtása ellen. Ez a két ember kiált megálljt a vérontásnak. Más nincs. Mert kegyetlenül, aljasul magára hagyta mindenki szegény Kárpátalját.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.07. 20:24


Kezdenek kuszálódni ezek a cionista és arab szálak.Itt egy Perge-írás,ami a kurucinfó szerint egyértelműsíti a helyzetet,és utána jön egy hír,amely megdönteni látszik azt.

https://kuruc.info/r/7/131364/
https://kuruc.info/r/4/131415/

No,kedves USA és Nyugat! Tessék szépen megsemmisíteni az Iszlám Államot,és így elejét vehetnétek a kurucos összeesküvés-elméleteknek,miszerint ti pénzelitek a kalifátust.Kíváncsian várom a fejleményeket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.07. 09:40


Igen,értem.Direktbe Perge-cikkeket nem mutogatok nekik,csak szünetekben fel-feldobom a témákat.Az egyik volt kollégám Nagy-Magyarországos pólóban tanít,nem vitás,hogy ő egyetértene a Perge-cikkekkel.A mostani iskolámban pedig az egyik töritanár felháborodott azon,hogy beemelték az új tantervbe,hogy Izrael demokratikusságát és a holokauszt borzalmait fokozottabban kell tanítanunk.Őrület.
Számomra nem az arab sejkek mérvadóak.Ezek a magamutogató trottyok szerintem már simán lepaktáltak mindenkivel a hatalom és a pénz érdekében.Mint ahogy a zsidóságot sem Elie Wiesel,Netanjahu vagy Köves Slomo alapján ítélem meg.Bennem sosem lesz zsidógyűlölet,mert hiszem,hogy a nagy többség békében akar élni abban az országban,ahol tartózkodik.Elég azt az 1000 embert gyűlölnöm közülük,akik befolyásolják a dolgokat.
Mindenesetre,tomm,csakis a te kedvedért,legyen a világhatalom a következő évszázadokban két általad nagyra tartott és kedvelt népé.
Az araboké és az oroszoké. :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.07. 08:01


úgy értettem a perge cikkeket mutasd meg nekik.
vagy ha ennyire direktbe nem akarod, ird ki a kérdéses részeket és azokról kérdezz, mintegy mellékesen. hallottad, mit szól?

számomra elég egyértelműnek látszik, hogy az arabok azért pumpálják a pénzt a fociba, hogy illegessék magukat és az egész arab világot, elsősorban az arab pénzvilágot- elfogadtassák. ahogy adi is megirta a mein kampfban, a népek folyamatosan harcolnak egymással, úgyhogy hiába a nagy zsidóellenesség, akik utána jönnek sem lesznek kellemesebbek, a legjobb esetben is csak az elején...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.07. 07:24


Tomm,már kérdeztem töritanárokat, 3-ból 2 és fél tisztában van a zsidó térhódítással,a cionizmus természetével,és álságosnak tartja az izraeli önvédelmi bombázásokat.(Közülük csak egy jobbikos szavazó.De ő nagyon.)
Jnzsblzs:de hiányzott már a filozófiád! :wink: :) Jó téged újra olvasni,és igazad lehet a töritanárokkal kapcsolatos okfejtésedben.Én a függetlent úgy értem,hogy otthon,este,egy pohár bor mellett,elfelejtve a napi megfelelési kényszert,érdekeket,politikát,kizárólag a saját meggyőződésre és az addigi tanulmányokra építve, "függetlenül" elmondja a véleményét valaki,aki szakember az adott témában.Például ha otthon,a családja körében elismerné egy MSZP-s politikus,hogy asszony,igenis van cigánybűnözés,ezt mindenki tudja,csak mi ezt nem mondhatjuk ki.Vagy ha egy fideszes közölné a legjobb barátjával,hogy herótja van már attól,hogy minden héten találkoznia kell egy izraeli politikussal,de az érdek ezt kívánja,úgyhogy csinálja.
A függetlenség csak így valósulhat meg,távol a munkahelytől,szűk körben,ahol önmagad adhatod,és nem kell félned a négy fal füleitől.

És továbbra sem tudok napirendre térni afölött,hogy az Iszlám Állam terjeszkedésére a füle botját sem mozdítják a nagyhatalmak.A legnagyobb terrorveszély fenyegeti a térséget,de valami miatt simán meg tudták szervezni a kalifátust ezek a csoportosulások.Amerikai,brit és izraeli titkosszolgálatok mellett-alatt-mögött,ez nehezen hihető.Szerintem ez a jelenség már túlnőtt az összeesküvés-elmélet kategórián,miközben azt pedzegetik,hogy a vezérük valójában zsidó származású Moszad-ügynök.De még ha nem is az,akkor is érthetetlen ez az egész.Semmi közük ezeknek a muszlim vallás tételeihez.Álmuzulmán banda,akiknek a ténykedése kapóra jön a Nyugatnak,USÁ-nak és Izraelnek is.(Hacsaknem ők alakítgatták így a dolgokat...)Ha ez a társaság tényleg egy önműködő,saját maga által alakított és alapított egység,akkor is úgy tevékenykednek,hogy az általunk cionizmusnak nevezett folyamatot kiszolgálják.A nagyhatalmak csak kérnek egy kávét,két cukorral,hátradőlnek,és nézik,ahogy az ő malmukra hajtják a vizet.Az USA sokkal kisebb dolgokért bombázta anno Irakot vagy Afganisztánt.Most meg...
Úgy két évvel ezelőtt nem értettem egy mondatot.
Egy fekete bőrű,amerikai ember kijelentette egy előadáson: az Al-Kaida nem más,mint a CIA.
Most már kezdem kapizsgálni.

http://kuruc.info/r/6/131360/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.07. 00:17


ez igen jó kérdés jnzsblzs!


http://index.hu/belfold/2014/08/05/evek ... mergezek/#
miért szórakozik az index?
pontosabban mondtam én miért csinálja. Minden konteónak alávág egy ilyennel, mintha kitaláció lenne az egész. Nyilván néha igaza van, de így azt is elmossa, ahol netán véletlenül nincs.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2014.08.06. 23:39


zsolti írta:Azért arra kíváncsi vagyok,hogy független történelemtanárok vagy történészek (léteznek ilyenek?) mit gondolnak erről az egész gázai helyzetről.Ha visszamegyünk 1948-ig,elég egyértelművé válik a helyzet.Nyilván megvannak az izraeli okok a folyamatos bombázásokra és tisztogatásokra a történelem során - Woody Allen szavaival élve "a zsidók békével jöttek,de nem fogadták be őket az arabok" -,de az egésznek a szikrája ott tanyázik a 40-es,50-es években.Mikor Pergét olvasok a kurucon,nem bánnám,ha mellettem lenne az a bizonyos független történész,aki egyengetné az utamat.Mert ha folyamatosan azt mondaná,hogy ez és az nem így van,akkor megcsappanna a bizalmam ebben az egész kurucos szisztémában.Ám van egy olyan érzésem,hogy nagy százalékban erősítené meg Perge szavait.
Lássuk hát,hogy miért és hogyan alakultak ki a palesztin "terrorista" csoportok:

http://kuruc.info/r/7/131337/

Szerintem nagyon egyszerű oka van annak hogy mit akarnak ott a zsidók, és hogy mit akarnak ott az arabok. Sőt az sem nagyon bonyolult, hogy az Usának mi az egésszel az érdeke. De ez szerintem mind annyira triviális, hogy nem is érdemes sokat gondolkodni rajta. Ami számomra érsekesebb kérdés, hogy a zsidók csináltak egy afféle revíziót amiről a magyarok álmodnak már vagy kilencven éve, és látjuk mi a következménye. Mégis ez egy olyan része konfliktusnak, amit ritkán elemeznek. Vajon miért? (nem költői kérdés, tényleg csak részben tudok rá válaszolni) Pedig ha valami hasznunk lehetne nekünk ebből az, ez a tanulság.
Objektív történelem pedig igazából nem létezhet, már csak logikai alapon sem. Ennél fogva független történész sincs, mert mindegyik történész függ önmagától. Szerintem ezért van az a megfigyelésem hogy két történész maximum háromféleképpen viszonyulhat egymáshoz. (Egyik sem zárja ki a másik kettőt, ami elég abszurd, ha az ember ismeri a három módot)
1 Rossz történésznek tartja másikat.
2 Utálja a másikat mint embert.
3 Még nem ismeri a másikat.
Ezek egymást mint mondtam nem zárják ki és nem feltétlenül kölcsönösek. De az egyik mindig jelen van.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.06. 21:38


jó összefoglalás
azt a népet nem lehet megtörni, mert már megtörtek. Csak ez náluk úgy jelentkezik, hogy "Vagy győzünk, vagy meghalunk"
tehát meghalnak... :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.08.06. 21:05


tanár vagy, biztos van töritanár ismerősöd -nem csak ott ahol tanitasz- kérdezd meg.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.06. 20:46


Azért arra kíváncsi vagyok,hogy független történelemtanárok vagy történészek (léteznek ilyenek?) mit gondolnak erről az egész gázai helyzetről.Ha visszamegyünk 1948-ig,elég egyértelművé válik a helyzet.Nyilván megvannak az izraeli okok a folyamatos bombázásokra és tisztogatásokra a történelem során - Woody Allen szavaival élve "a zsidók békével jöttek,de nem fogadták be őket az arabok" -,de az egésznek a szikrája ott tanyázik a 40-es,50-es években.Mikor Pergét olvasok a kurucon,nem bánnám,ha mellettem lenne az a bizonyos független történész,aki egyengetné az utamat.Mert ha folyamatosan azt mondaná,hogy ez és az nem így van,akkor megcsappanna a bizalmam ebben az egész kurucos szisztémában.Ám van egy olyan érzésem,hogy nagy százalékban erősítené meg Perge szavait.
Lássuk hát,hogy miért és hogyan alakultak ki a palesztin "terrorista" csoportok:

http://kuruc.info/r/7/131337/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.06. 19:09


Jó az az Örömóda,Trigo. :) Beszarás,komolyan mondom...
Hazánkban élő muszlimokat kérdeztek az Iszlám Állammal kapcsolatban.A terrorista szervezetről hasonló véleményen vannak a legtöbben,mint Szaniszló barátunk.Sok-sok beteg,agyament,tudatlan muszlim...

http://www.alfahir.hu/az_isis_rol_muszlim_szemmel

És Tel-Avivban közben majdnem szétvertek a rendőrök egy 3000 fős tüntetést a gázai bombázások beszüntetéséért.Azért ott is élnek még józan zsidók.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.05. 21:21


http://index.hu/belfold/2014/08/05/az_e ... y_oromoda/
jelentem ez a Karunk, azaz exkarom. :D
És azt is hogy Mikuláskor, minden évben valami kultúrkörhöz kötik az antropológusok, és görög mikulás, zsidómikulás, INDIÁNmikulás, meg egyéb kulturálisnak mondott gyerekagybefolyásoló f.szságok vannak évről évre

amúgy mik ezek a konteós baromságok a cikkek alatt? Miért gondolok pont konteót ebbe is, miszerint épp ezzel akarják elvenni az élét a mostanság egyre jobban előtérbe kerülő hasonló gondolatoknak az országban?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.04. 20:49


Kell az ellenkampány.Azért mindennek van határa.Elie Wieselt mozgósítva mosdatják Izraelt:

http://kuruc.info/r/6/131268/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.04. 17:45


https://kuruc.info/r/4/131255/
:D
a hülye zsidó nindzsa :D :D

https://kuruc.info/r/2/131262/
hmm

https://kuruc.info/r/20/131259/
halj meg Pintér végre, az egész háttereddel együtt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.04. 13:15


nem fura, hogy az itt felsoroltak közül, aki védi Izraelt az mind öreg, kivénhedt (és zsidó gondolom), vagy egy idióta (és zsidó), mint Howard Stern? :D
na mindegy, ezek persze csak kiragadott példák voltak
de ezek azért nekem befolyásolják a róluk gondolt véleményemet

https://kuruc.info/r/4/131246/
na mondjuk ettől jobban tartok, de ma még ez elképzelhetetlen
az atommal rendelkező oroszoknak nekimenni :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.04. 08:51


Nagyon jó összefoglalója az okoknak.És amíg például a Hamaszt illetően vannak kérdések,az itt felsoroltak szinte mind tények.És valójában ezek szülték a Hamaszt.

http://kuruc.info/r/7/131239/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.08.04. 07:19


Tudom,hogy a csajjal kapcsolatban nem zsidóztál. :wink: Csak úgy általában.Olykor össze szokott jönni neked. :)
Jók az okfejtegetéseid általánosan és a zsidósággal kapcsolatban is.Valószínű,hogy a cionizmus mint politikai-társadalmi mozgalom ilyen célokkal bír.Menni előre,töretlenül.Eltiporni közben másokat.Minél többet.
Egyre nehezebb eligazodni a világban.Szerintem már majd' minden olvasott és tájékozódó ember tud vagy hallott ezekről az összeesküvés szagú dolgokról,csak úgy van vele,mint mi:az életünket kirívóan nem befolyásolja,úgyhogy nem foglalkozunk vele.A mai internetes világban nem sok titok marad már.Véleményem szerint számos fideszes és balos képviselő is pontos ismeretekkel rendelkezik a háttérdolgokról,idegesíti is őket,de a karrier érdekében nyilván ki fogják szolgálni az aktuális hatalmat.Érthető.
Számomra például érthetetlen,hogy a nagyhatalmak miért nem foglalkoznak az Iszlám Állam terjeszkedésével.Sokkal nagyobb terrorista veszély fenyegeti a térséget,mint bármikor.Ehhez képest Irak,Afganisztán vagy Líbia porfing volt.Oké,az USÁ-nak most minden erejét elviszi a gázai konfliktus,de azért néhány lépést tehetnének.Ez is csak az összeesküvés-elmélet hitelét erősíti.

Bemásolok ide néhány sztárvéleményt a palesztin helyzetről:

"Olyan ember írja e sorokat akinek két útlevele van – izraeli és palesztin. Szomorú szívvel írok, mert az elmúlt idők eseményei csak megerősítik azt a régi meggyőződésemet, hogy nincs katonai megoldása az izraeli–palesztin konfliktusnak. Nincs politikai sem, csak emberi megoldás” – Daniel Barenboim karmester, az izraeli–palesztin ifjúsági zenekar, a West-Eastern Divan alapítója és vezetője.

„A gyerekeket a politika fölé kell helyezni” – Vanessa Redgrave, Oscar-díjas brit színésznő, többek között a Nagyítás, a Júlia, az Isadora Duncan, a Szellem a házban főszereplője.

„Nem a politikát, a palesztin államot vagy a Hamaszt látom ebben. Ártatlan életekre és egy kultúra eltiprására gondolok. Pacifistaként soha nem szégyelltem ennyire magam, mint most” – Jonathan Demme, Oscar-díjas amerikai filmrendező, A bárányok hallgatnak, a Philadelphia alkotója.

„Ha valaki Izrael-ellenes, az Amerika-ellenes is. Izrael az egyetlen demokrácia, az egyetlen barát a Közel-Keleten, amelyik hajlandó harcolni és az igazságért kiállni. Roger Waters (a Pink Floyd alapítója, az Izrael elleni bojkott szószólója) pedig fogja be a száját” – Howard Stern, amerikai médiaszemélyiség.

„Szégyellje magát a BBC és a CNN (amiért túl rokonszenvesnek mutatja a palesztinokat). Ha New Jersey állandóan rakétákat lőne New Yorkra, eltörölnénk őket a föld színéről” – Joan Rivers, amerikai színésznő, komikus.

„Barack Obama és John Kerry nem támogatja eléggé Izraelt. Ahelyett, hogy megtiltanák a Hamasznak, hogy rakétákat lőjön a lakosságra, Izraelt figyelmeztetik, hogy ne lőjék a civileket. Ez az igazság teljes kiforgatása” – John Voight, amerikai színész, Angelina Jolie édesapja.

„A virágok Gáza ártatlan gyermekeit jelképezik. Kinek van joga elpusztítani őket? Senkinek. Fegyverszünetet! Nem támogatom a Hamaszt. Az emberi méltóságot támogatom. A békét!” – Madonna, amerikai popsztár.

„Azokat bombázni, akik nem tudnak elmenekülni, nem védelmi kérdés. Ez nem jelenti azt, hogy a Hamaszt támogatom, de ellene vagyok annak, hogy politikai kérdéseket gyilkossággal oldjanak meg” – John Cusack, amerikai színész.

„Mi Izrael hosszú távú célja Gázában? Az, hogy mindenkit megöljön? “ – Mia Farrow, amerikai színésznő.

„Szörnyű, tragikus dolog. Ártatlan életek esnek áldozatul mindkét oldalon. Borzalmas helyzet, amit egyszer helyre kell hozni, de egyelőre egyik oldalon sincs meg az akarat, a képesség. Úgy érzem, hogy az arabok nem voltak barátságosak a kezdetekben. A zsidók egy rettenetes háborúból jöttek, milliókat semmisítettek meg, üldözték őket Európában, és egy kicsi földet kaptak a sivatag közepén. Ha az arabok akkor azt mondták volna, hogy „Nézzétek, tudjuk, min mentetek keresztül, tietek ez a kis föld, barátok leszünk, segítünk nektek.” A zsidók a béke szándékával jöttek, de nem békével fogadták őket. Ez vezetett a problémákhoz, és az évek során mindkét fél sok hibát követett el. Kommunikációs hibákat, politikai hibákat. A rosszindulat, félrevezetés borzasztó ciklusa ismétlődik” – Woody Allen, amerikai filmrendező, színész.

„Mi, amerikai adófizetők is érintve vagyunk. Én is fizetek azért, hogy kegyetlen támadásokat hajtsanak végre ártatlan emberek ellen. Bűneimet akarom egy kicsit megváltani, amikor arcomat és hangomat adom egy videóhoz” – Wallace Shawn, amerikai színész, drámaíró, a Jewish Voice for Peace video narrátora.

Európai értelmiségiek nyílt levélben ítélték el az izraeli támadást, és népirtással vádolták a hadsereget. Az aláírók között van többek között Pedro Almodóvar, Aki Kaurismaki, Ken Loach, Mike Leigh filmrendezők, Javier Bardem és Penelope Cruz filmszínészek.

„A nevem John Voight, és nagyon mérges vagyok. Felháborít, hogy olyan emberek, mint Penelope Cruz és Javier Bardem antiszemitizmust szítanak az egész világon, és nagy kárt okoznak ezzel” – John Voight, amerikai színész.

Bardem tisztázta álláspontját, amikor aláírását a békéért való könyörgésnek tekintette; az izraeli hadsereg eljárását, nem pedig az izraeli népet bírálta: „Engem és feleségemet, Penelope Cruzt is antiszemitának bélyegeztek, pedig nem vagyunk antiszemiták. Egyaránt elítéljük az antiszemitizmust és a háború borzasztó, fájdalmas következményeit”.

Az Izraelt támogató vélemények között talán Woody Allen véleménye elgondolkodtató,ám számomra nyilván az is sántít.
Békével jöttek...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11437
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.08.04. 00:04


én most pont nem zsidóztam :)
csak mondtam hogy a csaj zsidó

amúgy tényleg nem érdekel a másik oldal véleménye. Lassan közelítve a 40-hez már nem. Tudom miről mit és hogyan gondolkodnak. Meggyőzni sem akarok senkit. Az élet vagy meggyőzi őket, vagy nem.
Persze a fórumon nyilván kulturáltan fejtem ki én is a véleményem, bár ezt is azért max ha 10-en olvassuk :D

Én amúgy azt nem értem - de valszeg ez az én hibám - hogy hogyan lehet ennyire generációkkal előre gondolkodni, mint pl az izraeli vezetőknek?
Miért érdeke, célja, vágya annak a sok metéltf.szú vezetőnek (na EZ zsidózás :D ), hogy majd az unokáik palesztinmentes országban éljenek mondjuk? Miért? Nekik már nem tök mindegy? Por lesz belőlük addigra.
Felelősség? Nyilván. Lehet mert nincs gyerekem (és nem is akarok egyelőre erre a világra), de nem tud érdekelni most, hogy halálom után mi lesz a Föld, népek, országok sorsa. Persze, nyílván kívánom Mo-nak, hogy feltörjön majd, de mit számít az nekem már? És itt jön a kérdés elő újra, hogy miért is élünk?
Persze ha felelős vezető lennék, aki tehet is az orzságért, akkor valszeg én is máshogy gondolkodnék, és a nevem fennmaradásáért lehet tennék - de ezt nem tudhatom.
De az izraelieknek is ez lenne a céljuk? Hogy boldogan haljanak meg, mert elmondhatják, hogy a gyerekeiknek kiirtották a palesztinokat?
Vagy a világ vezető gazdagjai? Miért harácsolnak? Minek? Hogy a gyerekeiknek még több legyen? Nem mindegy az már nekik egy bizonyos szint felett?
Vagy ott van a Bilderberg-csoport mondjuk. Egyik sem fiatal. Miért hoznak titkos grandiózus döntéseket? Arra a 10-20 évre mondjuk, amíg még élnek?

Biztos csak én vagyok ilyen egoista f.sz, aki jelenleg épp totál leszarja, hogy mi lesz a világgal a halála után... a lényeg, hogy az ÉN életemben legyen jó és élhető.

Ugyanakkor meg miért érdekel mondjuk a palesztinok sorsa? Az én életemre és életemben valszeg semmi hatása nem lenne. Jó kérdés. Lehet csak az igazságtalanság zavar mindig (mondjuk ez tuti).

na ennyit a hangos gondolkodásról... :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég