Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.17. 12:19


én mindig is úgy gondoltam, hogy az átélt sikereim magamnak köszönhetőek, akárki akármennyit is segitett benne, és ugyanigy a kudarcaimról is én tehetek, akárki akármennyire is elősegitette azt. ilyeténképpen a közösség is felelős önmaga helyzetéért. az öreg ózdi apó abban nem hibás, hogy sok a cigány, de abban hibás, hogy közte és a többi magyar között, mint a gecigányok között, ami komoly védelmet jelenthetne, ha éppenséggel konkrétan neki nem is, általánosságban a magyar közösségnek mindenképp.
nem olvasom-látom-hallom, hogy bárhol is tiltakoznának hollande ellen. és igen, százezrek. ja, nem mennek ki százezrek meg milliók? csak annyi tellik ki tőlük, hogy rányomjanak egy gombra és változtatgatják a hülye képük szinét a facbokon? hiába törölgeti a szemét a képernyő előtt, az a szememben nem sajnálkozás, csak lóf.sz...
múltkor hallottam a rádióban, vmi mókus baromi megrendült hangon mesélte, hogy a nagymamája, mellén a sárga csillaggal, hogy menetelt végig a podmaniczkyn egy ilyen zsidókat táboroztató cserkészmenettel, és a pesti polgárok meg a becsukott spaletták mögött gyáván lapultak. na most kérdem én, ha az a szerencsétlen épp a halálba készül és még igy, a saját életéért sem meri megkockéztatni az azonnali halált egy szökés miatt, akkor a pösti polgár ugyan miért áldozza föl a kis életét, mikor neki sem kell jobban tudnia, hogy ők most fürdőzni vagy "fürdőzni" mennek-e..
na ugyanez most is: ha ők arra nem veszik a fáradtságot, hogy kimozduljanak és elzavarják a vezetőket, akkor én mit gondoljak róluk? persze, az ott meghalt szerencsétleneket hogy ne sajnálnám, de én az ilyen egyperces sajnálatokat nem sokra tartom
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.17. 10:55


zsolti írta:Nem volt az olyan gusztustalan cseléd.
Round and brown. :)



:D nem emlékszem már rá, de rövidesen ráguglizok:)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.17. 10:26


Nem volt az olyan gusztustalan cseléd.
Round and brown. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.17. 09:34


zsolti írta:A Strauss-Kahn-os vonalat nem nagyon értettem. :wink:


A baloldal elnökjelöltje eredetileg DSK lett volna, csak miután New Yorkban rámászott valami gusztustalan feka takarítónőre, ignorálták.
Az már csak egy feltételezés, hogy ha ő ma az elnök, akkor a januári lövöldözés után sokkal keményebben lépnek fel a hatóságok a terrorista gyanús egyének ellen és nem lett volna ilyen egyszerű a pénteki akciót megszervezni, végrehajtani.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.17. 09:26


Én minden napszakban olvasok indexet,nyugi.
A Strauss-Kahn-os vonalat nem nagyon értettem. :wink:
Amúgy nagyon egyet lehet érteni veled.
Ez egy nagy egyetértő topik kicsi balhékkal fűszerezve. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.17. 09:05


Félve linkelem, mert zsindex és Zsolti keresztre feszít :)

http://index.hu/kulfold/2015/11/16/moha ... ortamadas/

Na ezért a hazudozásért toloncolnám haza az összeset, akinek bármilyen kapcsolata van a cselekményt elkövetőkkel. A szüleit, a testvéreit,unokatestvéreit, mindenkit.
Aki rendszeres kapcsolatban áll egy szalafista patkánnyal, az egyértelműen tud róla, hogy milyen elveket vall. Az ő dolguk lett volna megállítani, vagy értesíteni a hatóságot.
Igazából nem kitoloncolni kellene őket, hanem elítélni tettestársként őket. De b@zdmeg, ez nyilatkozgat és sajnálják szegényt....
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.17. 08:56


A magyar politikai közéletet sem követem, a franciát meg még kevésbé. Ezzel együtt kizártnak tartom, hogy a kb. 3-4 éve megtartott francia választás központi témája lett volna a migráció vagy a bevándorláspolitika.
Hollande nem a liberalizmusával nyert. Sőt majdnem azzal bukott el. Sárközy rohadt népszerűtlen volt a választások előtt 1-2 évvel (bankár-kormány és a nagytőke embere. Ismerős kifejezések? :)). De akkor történt a toulousei zsidó iskolás lövöldözés és kommandós akció, amit Sárközy nagyon keményen kezelt és ezzel jött fel. Azaz tök nyilvánvaló hogy a franciák is a keményebb fellépésre szavaznak. Ha nincs a gazdasági válság és a szélsőjobb hajlandó lett volna Sárközyre szavazni (Le Pen direkt kérte is a híveit, hogy távolmaradással protestáljanak), akkor ma jobboldali kormánya lenne Franciaországnak. De az EU-s láncok miatt ők is ugyanilyen tehetetlenek lennének a bevándorlással kapcsolatban.

De fordítsuk meg a dolgot. Ha nálunk a Jobbik lenne kormányon, akkor a Nagy Védelmező Brüsszelt használva támadná és lehetetlenítené el. És nyakam rá, hogy ellenzékből ugatnának a kormányra azért, mert túl kemény a szegény migránsokkal. A politikai paletta közepén nincsenek elvek, csak érdekek és hataloméhség. Mindent ez mozgat. Alig több, mint vakszerencse, hogy mi kerítéssel reagáltunk a kialakult helyzetre.

Tomm, azért tartod felelősnek a francia társadalmat, mert befogadták az arabokat. Igen, befogadták és használták őket, de ne hidd, hogy tombol náluk a liberalizmus. Nincs ugyan abszolút skála, de az átlag francia sokkal kirekesztőbb és idegengyűlölőbb, mint a magyar. Egy francia átlagember csak annyira tehet róla, hogy Hollande puhapöcs, mint amennyire mi tehetünk arról, hogy szétrabolták az országot a politikusaink vagy arról hogy a cigók vígan kölkedzenek és élnek a segélyekből. Igen, felelősek a franciák és mi is felelősek vagyunk az elmúlt 25, szüleink meg az elmúlt 70 évért.

És még egy gondolat. Ha DSK tud parancsolni a farkának, akkor ma nincs Hollande és DSK azért lényegesen karakánabb figurának tűnt. Ő tuti keményebben kezelte volna a charlie hebdo után kialakult helyzetet. Így végül is egy afroamerikai felelős a dolgok elfajulásáért, de nem Barack, hanem a szobalány :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 23:20


zsolti írta:Az origo a múltkori szabadkőműveses cikke után most az illuminátusokról írt.Ez már kicsit komolyabb munkának tűnik, itt most nem tudom eldönteni, hogy a szerző mennyire hisz az öszeesküvés-elméleteknek. Lehet találtam még egy gyíkembert???

http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem ... grend.html

elolvastam
én nem mondom hogy a mai háttérhatalmi vezetők illuminátusok lennének, de hogy szervezetben vannak, vagy valami "körben" az tuti. Megtehetik, akkor miért ne tennék. Beszéltük már. Nekik mi a szórakozás, a motiváció, a cél? Hát a világgal játszani.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 23:11


tehát igenis látható volt, hogy a baloldali hollande mester a liberalizmusával meg a bevándorláspártiságával mekkora veszélyeket hordoz magában.
persze hogy látható volt!

de igen, tehetnél az orbáni-merkeli politika ellen: elmehetnél tüntetni, hogy elég ebből az önpusztitó politikából.
erre az álláspontomat már egy éve kb kifejtettem. A békés tüntetések ideje lejárt. Semmi értelme. Nulla. Lósz.r. Semmi.
Max ha több százezer)!) ember kimegy. Annyi meg nem megy soha.

Kíváncsi vagyok,hogy a szerdára tervezett migrációellenes jobbikos tüntetésen hányan lesznek.
tipp: 3500 fő. De lepjenek meg!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.16. 22:14


Az origo a múltkori szabadkőműveses cikke után most az illuminátusokról írt.Ez már kicsit komolyabb munkának tűnik, itt most nem tudom eldönteni, hogy a szerző mennyire hisz az öszeesküvés-elméleteknek. Lehet találtam még egy gyíkembert???

http://www.origo.hu/tudomany/tortenelem ... grend.html
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.16. 21:38


Igen,tomm,nehéz ezekbe a gondolatokba úgy istenigazából belekötni.Egy átlagpolgárnak két lehetősége van.Egy:elmegy szavazni négyévente.Kettő:tüntetget.(Persze ez egy kettős lehetőség nyilván.)
Az első annyit tesz,mint lepkefing az éterben.A másodiknál meg a tömeg létszáma a lényeg.
De kinek van kedve utcára menni és tüntetni?Azzal is sokat kockáztat az ember.És valójában annak sincs elsöprő ereje.
Kíváncsi vagyok,hogy a szerdára tervezett migrációellenes jobbikos tüntetésen hányan lesznek.Nem sokan.Elmennek-e oda Fidesz-szavazók és bizonytalanok?
Szóval mint közösségi tagok valamennyien benne vagyunk a "bűnökben",de nyugtasson minket az a tudat,hogy az igazi döntések befolyásolására mi kevesek vagyunk.
A média minden olyan tüntetést fasisztának állít be,ahol megjelenik 30 kopasz-láncos-fekete ruhás személy.Az nem számít,hogy a többi 3 ezer a társadalom minden rétegét képviseli.És itt jön képbe az F.Totti által pedzegetett polkorrekt véleménydiktatúra megváltozása.(De hasonlítasz Ménezre meg Pjanicra,baszod :wink: )
Szóval a polkorrekt beszéd felbomlása szerintem a médiában kezdődik,és onnan terjed át a politikára,mert onnantól kezdve felszabadulnak bizonyos definíciók,amelyeket ezek után bátrabban lehet majd használni. Kerítés. :) Beszarok.
Írni akartam vagy két napja,hogy ha régi harcostársunk,fradista látná ezt a topikot a párizsi terrortámadás után,büszke lenne ránk,hogy mennyire nem szélsőségesen nyilvánulunk meg.(Ő írta ugyebár,hogy a szélsőség eluralkodott a fórumon,és ő ezért kiszáll.)
Ám aztán beírt F.Totti,tomm és calderoni egy-két szaftosat,úgyhogy inkább nem írok semmit. :)
Szóval hajrá,józan ész.
Bízzunk Junckerban,Merkelben,Hollande-ban,Tuskban,Verhofstadtban és Schulzban,hogy bekeményítenek!
:lol: :lol: :lol:
Na jó,én már elégedett lennék egy Seehofer,Cameron,Zeman,Boross Péter,Orbán,Fico-tengellyel is. :)
Első paradigmaváltásnak megteszi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 19:36


nem adtunk felhatalmazást?
hát végülis nem, de ennyi erővel kb semmire nem kapnak meghatalmazást, csak arra, hogy ott üljenek a parlamentben. hiszen erről szól a szavazás: ki üljön a parlamentben. semmi másról. tehát igazad van, de nemár...

nem ugyanaz a helyzet. hogy migránsokat fogadunk-e be, az egy mostani, hirtelen előállt helyzet. nyugat eurrópa évtizedek óta fogadja be a mindenféle harmadik világból jött nációkat. persze sokan vannak köztük jóravaló, munkás emberek. pl oslóban kb nem láttam fehér embert buszt vezetni -ezért, ha az összeset kitiltanánk, teljesen összeomlana minden, a tömegközlekedsétől kezdve a rendfenntartáson át az egészségügyi ellátásig minden (nem nálunk, de minket is magukkal rántanának)-, de ilyen tömegben, a társadalom peremére szoritva (és hogy is lehetne máshogy?) kezelhetetlen és veszélyes csürhe. és ez nem egy tegnapi történet, tehát igenis látható volt, hogy a baloldali hollande mester a liberalizmusával meg a bevándorláspártiságával mekkora veszélyeket hordoz magában. én, mikor gyurcsány volt a minelnök, úgy éreztem, hogy a szavazatom ellenére felelős vagyok azért, mert ő van a hatalmon, egyszerűen azért, mert annak a társadalomnak vagyok a tagja, amelyik megválasztotta. ez az, ami ellen annyian ágálnak, mégpedig a kollektiv bűnösség elve. hiába egyénileg nem vagyok hibás, mint a közösség tagja sajna igen.


de igen, tehetnél az orbáni-merkeli politika ellen: elmehetnél tüntetni, hogy elég ebből az önpusztitó politikából. ha itt robbantottak volna és orbán merkeli politikát folytatna, akkor a szememben mindenki cinkos lenne (akár magam is) aki nem vonulna föl tiltakozni ez ellen a felháboritó nemzetvesztő politika ellen. és nem olvasom sehol, hogy a franciák fölvonulnának. ami azt kell, hogy jelentse, hogy egyetértenek hollande nemzetvesztő politikájával.

zsolti, pedig igen, mint fenntebb is irtam, mint ennek a közösségnek a tagjai, igenis felelősek vagyunk a kialakult helyzetért, azok, meg akiknek nincs gyerekük, de igazából mindazok, akiknek nincs legalább 3, egyénileg is felelősek. én is. persze ezzel nem sokra megyünk, de legalább mondjuk ki!

a klubrádiót a kocsiban hallgattam, kiváncsi voltam, mi a libák véleménye, hátha erről beszélnek. naná, hogy erről beszéltek, először föl is húztam magam és elkapcsoltam, de megnyugodtam, visszakapcsoltam és már csak röhögtem... :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 18:20


https://www.youtube.com/watch?v=Npzc37b4XWk
Orbán egy ilyen kijelentés után csak bukással tudná mégis elfogadni a kvótarendszert. Ez tökös volt Viktor. De hát hallottunk már ilyet tőle máskor is.
Amúgy én a helyükben belemennék a népszavazásba. Egyrészt a Jobbik vitorlájából a szelet esete lenne megint, másrészt 99% h nem tudnak megbukni vele.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.11.16. 18:16


Ami engem,hogy ATV-t nézzek. :wink:
Tomm,ha ma lenne a francia szavazás,valószínűleg a Nemzeti Front behúzná,és kinyilvánulhatna a közös nemzeti akarat.
Ózdot meg ne vedd a szádra. :) :wink: Azért az elcigányosodásba nem nagyon volt beleszólása az őslakosoknak.Kicsit más,mint a migránshelyzet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11440
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 17:59


elképzelésem sincs, hogy mi visz rá téged, hogy ezt hallgasd :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 17:52


hahahahahaha
a klubradiot hallgatom es a biztonsagpolitikai szakerto -aki az éljen szot éLJennek mondja- tovabbra is a libro maszlagot nyomja, a betelefonalo no meg annyira fel van haborodva orban mai uszito gyuloletkelto beszeden hogy meg a szakerto ur is orbant vedi ☺☺
tiszta saskabare
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 17:38


http://index.hu/belfold/2015/11/16/orba ... terrorert/
Tóbiás József, az MSZP elnöke, szerint semmilyen kerítés nem állította volna meg a terroristákat. Az MSZP vezetője szerint megdöbbentő, hogy Orbán "a félelem továbbgyűrűzését és a feszültséget kelti". Az MSZP elnöke szerint nem szabad hagyni, hogy a félelem legyen úrrá. Most , össze kell kapaszkodni, közös erőt kell képezni, és az európai egységhez Európának Orbán Viktorra is szüksége van.
kapaszkodjanak össze, legyen közös erő, és együtt pusztuljanak már ki , de egyszer s mindenkorra!
De komolyan, el tudjátok képzelni, hogy ezt nem csak ellenzékből mondja, hanem tényleg így is gondolja??? Ha igen bolond. Ha nem, hazaáruló.


http://vigyazo.blog.hu/2015/11/15/sokk_ ... _ongyilkos
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.11.16. 17:18


tomm:
masreszt az oroszlanketrecalatt nem az ettermet meg a koncertet ertettem, hanem azokat az orszagokat, ahonnnan ezek az allatok jottek. es az oroszlan behivasa a lakasodba egyenlo azzal, hogy ezeket a gyuttmenteket behivjak az orszagukba. sot nemcsak behivtak oket hanem az ilyen csalri hebdo-dolgokkal meg jol meg is pofoztak azt a nagymacskat. most meg mindenki pislog... csak tenyleg nem ertem miert....
de várjál már. Ezt úgy mondod, mintha itthon neked, nekem, vagy itt valamennyiünknek lenne beleszólása mondjuk abba, hogy hány migránst fogadjunk be. Mert mondjuk a kormányunk eldönti, hogy befogad x számú buckalakót. Akik aztán robbantanak egy jót a Blahán. Utána meg jönne a duma, hogy külföldön ne sajnáljanak minket, mert befogadtuk őket. Hát én hogy a f.szba akartam volna befogadni??? De Orbán mondjuk megtette. Érted.
Én sem hiszem, hogy a franciák többségének ez jó lenne. Az áldozatokat egytől egyig sajnálom. A francia államot? Na azt nem. A francia népet? Azt kicsit igen.

a tobbseg nem tehet rola? mi az, hogy nem tehet rola? nalunk olyan kormany van, ami nem akar migransokat, ennek erdekeben hajlando szembemenni mindenkivel, meg ha le is nacizzak. naluk olyan, amelyik akar. ok valasztottak meg. nagyon is tehetnek rola! egyertelmuen ok a hibasok.
Ebben egészen biztos vagy? Honnan tudod, hogy Fro. elmúlt évtizedei, évszázada alatt hány olyan párt kampányolt azzal, hogy elég a bevándorlókból? Én nem tudom, ezért kérdezem. Mert nem ugyanaz, hogy választasz lehetőségek/pártok között, de végül mindegyik hagyja a bevándorlást, vagy konkrétan szavazhatnál erről. Sőt, a kormány a te szavazatodtól függetlenül is dönthet azután erről, hogy már hatalmon van.
Orbán most nem akar bevándorlást. De ha Merkeli-úton lenne épp, akkor sem tehetnék pl én magam az égvilágon semmit ellene még 3 évig.

nalunk olyan kormany van, ami nem akar migransokat, ennek erdekeben hajlando szembemenni mindenkivel, meg ha le is nacizzak.
erre én nem adtam nekik felhatalmazást. Igaz az ellenkezőjére sem. Azt csinálnak kb amit akarnak. Nem tudunk beleszólni. És a legviccesebb, hogy hiszem ha látom. Húztak egy kerítést, de ha jön a visszatoloncolás, na majd akkor kell figyelni nagyon.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 14:46


a tobbseg nem tehet rola? mi az, hogy nem tehet rola? nalunk olyan kormany van, ami nem akar migransokat, ennek erdekeben hajlando szembemenni mindenkivel, meg ha le is nacizzak. naluk olyan, amelyik akar. ok valasztottak meg. nagyon is tehetnek rola! egyertelmuen ok a hibasok.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.16. 14:06


Oké, tényleg félreértettelek.
Messze vagyunk Párizstól és nem tudom milyen lehet ott a közhangulat. Ha általános a linkelt videón látott elvakult liberalizmus, akkor egyetértek. Megérdemlik, ami jönni fog.
De nem hiszem el, hogy az a többség véleménye lehet. Az átlag francia azért soha nem volt az a nagy "elfogadó". Most hogy végre van bizonyíték arra, hogy a kirekesztés bizonyos esetekben célravezető, nagyon remélem, hogy mernek nyíltan is állást foglalni. És nem csak ők, hanem a németek, britek, spanyolok, stb. is. Akkor végre összeállhat egy olyan Európa, amelyik meg tudja védeni magát. Robbantások és késelések akkor is lesznek, de a csürhe előbb utóbb a helyére kerül. A kőkorszakba.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 13:56


itt van egy hangyabokanyi felreertes.
egyreszt a meghalt embereket sajnalom. de nem azt irjak ki, hogy prayfordead hanem, hogy prayforparis. marpedig parizs ill. franciaorszag, mint kozosseg igenis tehet errol az egeszrol. mint ahogy ozd varosa es magyarorszag, mint kozosseg igenis tehet a tombolo ciganyterrorrol.
egyebkent ez hogy van? en baromira sajnaltam a 153 embert, akikrol vasarnap reggel irtak. azota kiderult, 132en haltak meg. akkor most karba veszett 21 ember sajnakata? vagy a kegkozelebbi ilyennel ez jovairodik es ha meghalnak 100an csak 80 kell sajnalnom?

masreszt az oroszlanketrecalatt nem az ettermet meg a koncertet ertettem, hanem azokat az orszagokat, ahonnnan ezek az allatok jottek. es az oroszlan behivasa a lakasodba egyenlo azzal, hogy ezeket a gyuttmenteket behivjak az orszagukba. sot nemcsak behivtak oket hanem az ilyen csalri hebdo-dolgokkal meg jol meg is pofoztak azt a nagymacskat. most meg mindenki pislog... csak tenyleg nem ertem miert....

itt is bizonygatta vki, hogy (asszem)birminghamben is milyen csodalatosan egyutt elnek a mindenfele naciok. hat nesze neked csodalatos egyutteles...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.16. 13:04


tomm írta:ez a sajnalkozas iszonyatosan alszent

ne is haragudj, de ha te bemesz az oroszlan ketrecebe (plane ha az oroszlant beviszed a sajat lakasodba) akkor egy csoppet sem foglak sajnalni, ha leharapja a fejed. valoszinu meg ki is rohoglek amiert ennyire ostoba es felelotlen voltal. (termeszetesen az e/2 nem konkretan neked szolt)

az ostobasag nem mentesito korulmeny!


Ezt tényleg másképp látom. Azt a csóri magyar nyugdíjast is sajnálom, akit nap, mint nap meglopnak a oslói srácok. Nem tehet róla, de a helyzet kialakulásáért nem felelős kevésbé, mint a gyomron lőtt francia fiatalok.
Az áldozatok többsége csak élte az életét. X évente elment szavazni és ezzel letudta a társadalomformálással kapcsolatos teendőit. Rengetegen vagyunk ezzel még így vagy így sem.
Először ennek kell megváltoznia. Persze bűnös nemtörődömség ez is, de ettől még nem érdemeltek ilyen halált.
Egy koncertterem vagy egy kávézó azért nem oroszlánketrec. Pontosabban péntektől picit az.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 11:57


ez a sajnalkozas iszonyatosan alszent

ne is haragudj, de ha te bemesz az oroszlan ketrecebe (plane ha az oroszlant beviszed a sajat lakasodba) akkor egy csoppet sem foglak sajnalni, ha leharapja a fejed. valoszinu meg ki is rohoglek amiert ennyire ostoba es felelotlen voltal. (termeszetesen az e/2 nem konkretan neked szolt)

az ostobasag nem mentesito korulmeny!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2015.11.16. 11:48


tomm írta:m8 van a molinora vagy lepedore vagy mittomenmire irva?
meg mit skandalnak?

snatch: nem kell ezeket rugdosni, sem acelbetkoval se balettcipovel. max hagyni kell lelovetni magukat. ok akarjak ezt az egeszet, hat tessek.... nem is tudom miert sajnalja oket barki is


Azért sajnálja őket a világ nem szalafista része, mert elmentek egy koncertre/bárba/meccsre/étterembe és lemészárolták őket. És ilyenkor sajnálkozol. Én is.
Azt persze nem tudod, hogy az áldozatok közül hányan támogatták a bevándorlást, hányan tiltakoztak ellene és hányan szartak rá. Soha nem fog kiderülni. Így hát sajnálod egyöntetűen mind a 129-et.
Ha Tinódi Lantos megénekelte volna az összes életrajzát, akkor lenne akit jobban sajnálnék, lenne akit kevésbé és lenne akit egyáltalán. Egyben biztos lehetsz, lelövetni egyik sem akarta magát.

A sok vakegér sem akarja, csak nem fogja fel mit csinál és mi a következmény. Eltunyult, média és Hollywood által agymosott tömeg. Amíg a média ezeket az agyhalottakat állítja be hősnek, amíg a politikusok nem mernek egyértelműen állást foglalni és veszélyforrásként megjelölni a köztük/köztünk élő iszlám hitűeket, addig nagyon lassan fog elkopni egy a része a társadalomnak. De ebben azért lesz változás. És nem csak a szélsőjobb lesz még hangosabb, hanem a mérsékelt politikusok közül is sokan tolódnak majd óvatosan az iszlámellenes irányba.

Persze azt nem tudom, hogy hány Párizs kell még ahhoz hogy a kritikus tömeg meglegyen, de a buckalakók nem fognak leállni, így előbb-utóbb megfordulnak az arányok.

Ja, egyébként csak azt akartam mondani, hogy sajnálni lehet őket és hagyni meg nem szabad. Nem szabad titkolni a véleményedet, akkor sem, ha nem trendi. Sőt minél több helyen el kell mondani, mert rengetegen vannak, akik utálják a jöttmenteket, csak nem merik mondani, mert azt hiszik szégyellnivaló. Mert ugye a BBC is Fletót mutatta, a befogadott migránsokkal...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9920
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.11.16. 11:46


ja igen,



laszlo petra
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10290
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég