Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.04. 20:41


xaba. most őszintén: ezen még felháborodsz? :( Igazából sajnos az lett volna meglepő, ha nem így cselekszenek.
különben is, aki trianont nyilvánosan gyászolja, az az egységes román nemzetállam létét gyástzolja, tehát államellenes rendezvényxen vesz részt. (90/b cikkely) . úgyhogy a betiltás sajnos simán belefér az oláh értelmezés szertinti "jogállamiságba"

(amúgy szerintem a törvény túl korlátozó, de én már csak egy megveszekedett liberális vagyok....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.04. 20:00


No comment, Xabikám!
Látod,erre mondom én azt,hogy hol van ehhez az ügyhöz képest az,amikor Görbicz mezét "meggyalázták" poénból a románok.És annak óriási sajtóvisszhangja volt.
Ennek nem lesz semmi.
Szégyen.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.04. 17:54


Betiltották a Trianon-megemlékezést Kolozsváron!

A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom kolozsvári tagszervezete, valamint a Szent László Serege Egyesület trianoni döntésre való megemlékezését nem engedélyezte/betiltotta a kolozsvári polgármesteri hivatal mondvacsinált indokokkal.

A közterületen való megemlékezéssel kapcsolatos kérelem kellő időben be lett adva ugyanúgy, ahogy bármely más általunk szervezett eseménykor, ám ez alkalommal elutasították azt, megtagadták az engedélyt. Az indoklás szerint az esemény sérti a 60/1991-es szabály 9-es cikkelyét. A 60/1991-es szabály a közterületen való rendezvényekkel, megnyilvánulással kapcsolatos, a 9-es cikkely pedig így szól:

„Tiltottak azok a közterületen való gyülekezések, amelyekben fellelhetőek:

a) a totalitárius ideológiák propagálása, mint amilyen a fasiszta, kommunista, rasszista, soviniszta, vagy bármilyen terrorista, zavart keltő rendezvény;
b) állam ellenes rendezvények, vagy bármilyen cselekedet, amely sértheti az állambiztonságot;
c) a köztéri rend, biztonság, vagy moralitás megsértése, az állampolgárok jogainak, vagy szabadságának megsértése, vagy ezek egészségének veszélyeztetése.”

Azt, hogy ez a jogszabály hogyan is kapcsolódik egy történelmi eseményről való megemlékezéshez nem árulták el, viszont megtudhattuk, hogy ha mégis megtartjuk a rendezvényt, akkor hatalmas pénzbüntetésre és a jelenlévők rendőri elszállítására számíthatunk törvénysértés miatt. Mint tudomásunkra jutott, a marosvásárhelyi vármegyések rendezvényét sem engedélyezték, ám erről még nem tudunk bővebb információkat.

Ismét találkozhattunk a törvények kijátszásával azok által, akiknek azokat betarta(t)ni kellene, valamint a kettősmércével, a diszkriminációval, hiszen bárki megkaphatja bármilyen történelmi megemlékezésre az engedélyt, valamiért azonban nekünk ehhez mégsem volt jogunk.

HVIM – Kolozsvár


Később:

Betiltották a Trianon-megemlékezést Kolozsváron - frissítés!

Amint az előbbi közleményünkben beszámoltunk róla, a román karhatalom betiltotta a kolozsvári trianoni megemlékezést, ám három magyar hazafi mégis elment a helyszínre, a Kismező utcai kolozsvári temetőbe. Ami ott fogadta őket, arra még ők sem számítottak. Előbb a rendőrség igazoltatta őket, majd megfenyegették őket, hogy pénzbüntetést fognak kapni, ha sor kerül a megemlékezésre, ezt követően pedig kiderült, hogy az I. világháborús hősöknek szentelt emlékművet(amelynél a megemlékezés lett volna) meggyalázták, vörös festékkel öntötték le.
Az emlékmű megkoszorúzására minden tiltás ellenére is sor került, a rendőrség pedig elvégezte a nyomozáshoz szükséges vizsgálatokat a megrongált emlékműnél. Reméljük megtalálják a tetteseket és elnyerik méltó büntetésüket!

HVIM - Kolozsvár


Véleményem:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Tw8HVFZveo
Csatolmányok
931408_177227732440835_1550360478_n.jpg
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.04. 16:05


A kurucon rengeteg jó tanulmány és értekezés van,amelyek nem fröcsögnek a szidalmaktól,és sokat lehet belőlük tanulni.
Én baromi sokat köszönhetek az oldalnak kulturális téren.Engem a "gusztustalan" hírek is vonzanak,de ha azokat nem számítjuk,szerintem egész jó kis nemzeti radikális oldal lenne.
Nekem persze így is az.Az alfahirrel együtt.
Mindegy,a kurucot kézzel-lábbal be akarják tiltani,Rétvári Bence államtitkár úr Izrael segítségét is kérte ebben.
Aljasság lenne.
Csak fradista el ne olvassa ezt. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.04. 14:56


jó írások vannak Trianonról a kurucon most
egy hsz része:
A jelenkori magyar társadalom sajnos lehajtott fejjel megy a vágóhídra. Időnként még béget egy kicsit, de a menet már beindult a vágóhídra.
találó
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.02. 12:52


Mi is köszönjük zsolti a sok információt, amit megosztasz velünk időt és energiát nem sajnálva :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.02. 12:34


Erdogan elég összetett kérdés valóban
nem is tudok állást foglalni vele kapcsolatban soha
inkább pozitív nekem ő az tuti, de vannak fenntartásaim
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.02. 09:31


Mivel te tapasztaltabb és szélesebb látókörű vagy,fradista,mint én,ráadásul törökmániás,ezért elfogadom,ha úgy látod,hogy ennek az egésznek semmi köze a héber térhódításhoz.Én nem ismerem Erdogant,csak az alfahíres infókból:ott egy tökös fickó képe rajzolódott ki.De lehet,hogy nem az.
Én körülbelül másfél éve foglalkozom nap mint nap politikai hírek olvasásával.A török eseményekben nem vagyok jártas.Borzasztó nehéz dolog eligazodni a nagyvilág történéseiben,hiszen minden attól függ,hogy milyen beállítottságú portálról olvasol.Én úgy érzem,hogy mindent megteszek azért,hogy legyen rálátásom a világ dolgaira,mindent megteszek,amit egy "civil" érdeklődő megtehet annak érdekében,hogy másokkal tudjon diskurálni bizonyos dolgokról.
Persze megeshet,hogy számos kérdésben tévúton járok.Ezt soha nem tagadtam.
Három témát "kutatgattam" az elmúlt másfél évben:holokauszt,izraeli-palesztin viszony és a Jobbik.
Ezek a személyes "kedvenceim".Vagyis dehogy a kedvenceim,hisz amikor ezen hírekről és írásokról olvasok,gyakorta görcsbe rándul a gyomrom.
És lehet,hogy téves következtetéseket vonok le a tényekből.
Engem sok mindenben meg lehet győzni - például a török kérdésben simán -,ám ebben a három témában nem.Ezekben makacs vagyok.
Persze nagyon szívesen olvasgatok bármilyen ellenvéleményt,mert engem az is előrevisz.
És ezer köszönet az asroma.hu tagjainak,hogy itt ilyen témákról is lehet dumálni,nem csak a fociról.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.02. 09:07


megértem a monomániádat, de ehhez ennek semmi köze, vagy csak nagyon-nagyon áttételesen.
sokkal inkább az atatürki hagyomány megkérdőjelezhetetlenségéről.
ez egy igen elleantmondásos történet, ahogy Erdogan is az
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.06.02. 08:51


Ezt adom,fradista,ez minden bizonnyal így van.
Ám Erdogan azon európai (?) elnökök egyike,aki nyíltan szembe mer szállni Izraellel és csatlósaival.Nyilván Törökhonban is van ellenzéki lobbi,kell egy kis feszültség.
Hogy a világ megmaradjon kétpólusúnak,szükság van az orosz-szír-török-iráni tengelyre.Még ha ezek az államok "fejletlenebbek" is.Én szurkolok nekik,csak ne legyen világméretű harc.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.01. 20:24


egy biztos, a török törésvonalakat a mi itthoni sztereotípiáinkkal lehetetlen megérteni
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.01. 18:44


már utánaolvastam én is
miért van olyan gondolatom, hogy az ellenzék szervezte az egészet a tökös elnök megbuktatására?
na mindegy, bármi lehet a háttérben, de az is hogy minden az aminek látszik
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.06.01. 07:11


Nem olyan nagy szám: isztambul nyugatias részének központi tere melletti parkot elfoglalták tüntetők, mert a fakivágós területrendezés folyik ott, hogy bevásárlóközpontot meg mecsetet építsenek. A tüntetés átterjedt a híres piros villamosos sétálóutcára is( az van a filmen) A török rendőrség meg túl erőszakosan lépett fel, ahogy szokott. Így a dolog persze eszkalálódott, és már az egész balos ellenzék és egy csomó neves nyugatias értelmiségi is támogatja, és kisebb tüntetések vannak más városokban is.
(mivel kicsit "turkomán" vagyok, valamennyire követni szoktam a török híreket....)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.06.01. 01:48


hát de, de mégsem látok semmit sehol
mi történt?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.06.01. 00:33


Gondolom ilyenkor már senki sem lesz online, de ha mégis, akkor érdemes ezt nézni:
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/0 ... -tobb.html
Elvileg lángol a kormányépület is
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.05.31. 19:04

Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.31. 17:55


calderoni írta:mondjuk azt nem értem miért várták meg hogy 20-an legyenek? az elején rövidre zárhatta volna a gyerek a témát, aztán futás.

mert fehér embernek nem az első gondolata a verés - sajnos, vagy hálistennek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.05.31. 17:54


ne szórakozz, akármilyen beszólásért halálraverés?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.05.31. 17:45


Azt nem tudom, de az elején nagy kötekedés volt. És a csajszi nagyon csitítja a "párját"... Még mielőtt a kamera látószögébe keveredtek már azelőtt ment a szájkarate...
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.05.31. 16:44


nem véletlenül kaptak? ezt mivel lehet kiérdemelni?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.05.31. 15:57


mondjuk azt nem értem miért várták meg hogy 20-an legyenek? az elején rövidre zárhatta volna a gyerek a témát, aztán futás.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.31. 14:11


nap mint nap...
kötelet mindnek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.05.31. 11:53


http://ultrasliberi.hu/2013/05/fajgyulo ... deltek-el/

Mondjuk szerintem ezek nem véletlenül kaptak... de a végén nagyon durva...
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.28. 19:59


a média a kezükben van, a világ nem látja hogy mit művelnek, de azért az internetnek hála van egy kisebbség (pl mi), aki tudja (vagy azt hiszi hogy tudja) mi zajlik
és most képzeljük el ugyanezt a középkorban! Mert 100% hogy ott is voltak ilyenek a történelem folyamán, amikor valamit nagyon el akart titkolni valaki.
Elég volt a néhány szemtanút (ha volt) likvidálni vagy lefizetni, és a saját embereinkkel elhíresztelni azt amit mi akartunk. Hány és hány történelmi eseményről derülne ki, hogy tök máshogy volt....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.05.28. 19:49


Ja.Én is nyeltem egyet,amikor először olvastam.
Imádom ezt a palit. A könyv egészéből kiderül, hogy zsidó, baloldali és elítél mindenféle radikális nacionalizmust.
És ami a legdurvább, hogy a mondandója mégis teljes összhangban van a magyar radikális nacionalista párt nyilatkozataival.
Akkor most vagy a Jobbik nem antiszemita, vagy pedig Izrael Samir az.
A Népszabadság annak nevezte.
Pedig teljesen egyértelmű,hogy mi az igazság.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég