Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.11. 14:00


Egy meleg gondolatai.
Vajon miért nem kapnak nagyobb nyilvánosságot az ehhez hasonló normális emberek...?

http://alfahir.hu/nekem_ti_nem_vagytok_a_kozossegem
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.11. 06:58


Bence,egy politikai topikot nyugodtan szétoffolhatsz "politikás" rappel.Azért van.Én kíváncsi vagyok rá. :wink:
Corso:mit jelentsen az,hogy legalább már nekünk szurkolnak? (Te is tanár vagy?)
Mi az érdekes az írásban? A cigányokról szóló történet? Mert igen,az valóban érdekes és elgondolkodtató.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2015.07.11. 01:14


zsolti írta::D
Nyaranta ezeknek a g.ci pedagógusoknak nyári szünet van,


És legalább már nekünk szurkolnak? Nagyon nagyon érdekes amit írsz!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.10. 22:18


mondtam h örülök neki persze, csak...
inkább a per miatti dühöm ment most le nullára - így a pontos :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.07.10. 21:23


Trigoria írta:Én követtem végig a történetet.
De miért örömteli, hogy pert nyert a kis cég? Ez lenne normális körülmények (EU) között az alap!!!
Ergo most épp kivételesen nem fogom szidni ezért az EU-t. De hogy még dicsérni is...
Persze, nem vagyok szomorú, sőt... de ha egy héten 6x kenyeret adnak csak enni, akkor a hetedik napi krumplifőzeléknek tapsikolnom kéne? :wink:


Én nem vagyok olyan jól informált a politika területén mint ti, nem ástam magam bele annyira magam, így nekem csak ezek a kisebb, kézzel és ép ésszel is felfogható információk és örömök jutnak, ugyanakkor szerintem örülnöd kéne! :D Bebizonyosodott, hogy mégse annyira korrupt ez a világ, mint azt hiszitek, hisszük, még ha ez csak egy nagyon apró morzsa is.
Példázatra példázattal felelek, ha minden évben 10. lenne a csapatom én nagyon örülnék egy esetleges 8. helynek. :)

Xaba: Piros pont a rappért, nagyon sok ilyen "politikás" rapet tudnék mutatni, csak nem akarok untatni senkit, meg szétoffolni ( de csúnya szó :D) a topikot, de ha van rá igény szívesen megteszem.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.10. 21:16


https://kuruc.info/r/2/145498/
k.rva jó :(
Ma több gyermek születik házasságon kívül, mint házasságban - közölte.
mondjuk erre felkaptam a fejem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2015.07.10. 20:56


Sokkal többet sajnos én sem tudok. Mostanra már szinte egyáltalán nem is követem a híreket... 8)

Elvileg akkor lehetett volna megvétózni a nevet, amikor leadták a kérést a cég megnyitására. De mivel ezt nem tették meg anno, most már nem tehet senki semmit. (de akkor is elindult volna más néven, szóval teljesen lényegtelen)
Én is nagyon örülök ennek a sikernek :) Lénárd Andrásnak pedig igaza van, abból a szempontból, hogy az Igazi Csíki sör eszméletlenül finom :D Csak erős… 6%.
Amúgy a gyár 100% -ig ki van használva. Azt beszélik, hogy a sörök bepalackozásától számított fél órán belül már a kamionokra fel van pakolva. Az üveges söröket töltik először, majd ha van kapacitás akkor a flakonosokat. Flakonosokból pedig ha 2 hetente egyszer kapsz egy párat a polcon, akkor az egy kisebb csoda.

És ha már írok, akkor nem tehetem meg, hogy ne gratuláljak jnzsblzs –nek. Szóval: Így kell ezt! :gyigyigyi:


Ééés… akkor ezt is muszáj még: https://www.youtube.com/watch?v=yJ_lK3o ... e=youtu.be
Nagyon durvááááák ezek a bevágott videók :lol: :tv:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.10. 20:52


Én követtem végig a történetet.
De miért örömteli, hogy pert nyert a kis cég? Ez lenne normális körülmények (EU) között az alap!!!
Ergo most épp kivételesen nem fogom szidni ezért az EU-t. De hogy még dicsérni is...
Persze, nem vagyok szomorú, sőt... de ha egy héten 6x kenyeret adnak csak enni, akkor a hetedik napi krumplifőzeléknek tapsikolnom kéne? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.07.10. 19:34


Valóban nem kell átesni a ló túloldalára, de számomra akkor is örömteli, hogy egy kis székely cég meg tudott nyerni egy pert egy ilyen multi ellen, kellemeset csalódtam az EU-ban.
Tisztában vagyok vele, hogy nem ez a legfontosabb aktuálpolitikai kérdés az országban, de akkor is! :D
(Mint, ahogy a Pride sem volt az, sőt kezdtek felba**ni az eseménnyel kapcsolatos vélemények pro és kontra, terveztem is, hogy írok ide valamit, de végül lusta voltam)
Xaba beszámolóját pedig örömmel várom.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.10. 19:09


Én bevallom őszintén,hogy nem követtem ezt a sörügyet.De örülök a Csíki Sör sikerének.
És az Unió segített? Mifene... Köszönjük nekik.
De -mint írtad is,bence - azért nem kell átesni a ló tulsó oldalára.Az emberi jogok külhonban...Hát,hát.Ott azért akad EU-lapítás.
Amúgy erről Xaba tudna többet mesélni.Mármint a sörről.Meg mindenről.

Más:jnzsblzs,holnap lenne egy jó kis délutáni progi Pesten,amiről tudósítani kellene a kurucinfót.
Vállalod? :) :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2015.07.10. 18:22


http://index.hu/gazdasag/2015/07/10/a_c ... heinekent/
Győzött az igazság! :D
Jut eszembe, ennek örömére simán el lehetne égetni pár EU-s zászlót! Természetesen ez csak szarkazmus és megértem az EU-t ért kritikákat is , ugyanakkor, aki nem képes belátni, hogy pl. ez az egyetlen platform ahol adott esetben tudjuk képviselni a határon túli magyarokat az ilyen ügyekben, vagy ha emberi jogok sérülnek, azzal nem tudok mit kezdeni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.07. 10:30


tudjuk, hogy vannak rendes cigányok is
tudjuk, hogy ez az egész társadalmi probléma, nem egyéni
és tudjuk, hogy amíg nem hoznak drasztikus döntéseket, törvényeket, addig lósz.r se fog változni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.07. 08:35


:D
Nyaranta ezeknek a g.ci pedagógusoknak nyári szünet van,de én hetente kétszer járok Tiszavasváriba cigány felnőtteket tanítani.Ez is EU-s pályázat.Felnőttoktatás:általános iskolai végzettséggel nem rendelkezők oktatása.Száz órám van.Egy óra kétezer.Hülye lennék nem elmenni.Az,hogy ez mennyire ablakon kidobott pénz,azt tudjuk.Részemre is,részükre is.Én a hetedik évfolyamot kaptam magyarból.Az első napon két-három órán keresztül beszélgettünk a cigányságról,Gárdáról,Jobbikról.Jó volt.Mindent nem tudok leírni,mert nagyon sok lenne,de tényleg nem fekete-fehér a kép.Mondjuk ezt eddig is tudtam.
Sokuknak 5-6 gyereke van.Ugyanezeknek unokák 12-13.
A nők nyilván szülés miatt hagyták félbe tanulmányaikat,a férfiak sok minden miatt.Nagyon furcsa ott lenni köztük.Bennük van a cigány vér,büdösek,sok köztük a buta is,de van bennük valami kibas.ott emberi elesettség,kiszolgáltatottság és kilátástalanság.Sokan a gyereküket is behozzák,mert otthon nem tud vigyázni rájuk senki.Imádják a gyerekeiket,mint bármelyikünk.Fegyelmeznem szinte nem is kellett még.Teszik becsületesen a dolgukat,persze pénzt kapnak érte.De akkor is.
Ezeknek az embereknek a sorsa teljesen jövőtlen.48-49 éves asszonyok 60-70-nek néznek ki.Nyilván maximálisan kihasználják a szociális háló juttatásait,de biztos,hogy nem a pénzért vállalnak sok gyereket.Szociokulturális háttér,tudatlanság,hagyomány:ezek miatt.
Én sajnálom őket.Persze ki tudja:lehet,hogy ezek az emberek már loptak,verekedtek,börtönben is voltak (mondjuk főleg nők járnak),de nem zsigerből állatok.
Soha nem leszek liberális faj- és rajvédő,de számomra nagyon árnyalja a képet ez a felnőttoktatás.Például nagyon megható volt az a jelenet,amikor az egyik lány éhes volt,már a gyomrát fogta (nem tudtam adni neki semmit),és olyan dél körül bekopogott az ura - kőműves ruhában -,és hozott neki két péksüteményt.Gondolom ebédszünetben rohant venni valamit az asszonynak.
Az meg vicces volt,amikor két-három emberkével vitáztam a Jobbikról (tök normálisan),és amikor kicsengettek,odajött a tanári asztalhoz két csaj,és azt mondta nekem,hogy ne foglalkozzon velük,tanár úr,az osztály fele a Jobbikra szavazott. :)
Szóval kényes ügy.Mint a bevándorlás.
Meg mint minden,ami nehezebbé teszi az életünket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.07. 08:08


zsolti írta:Csak közben ne találkozzanak egy tiszabezdédi mozdonyvezetővel.

De, nyugodtan találkozzanak, csak a mozdonyvezető éppen 80-nal hasítson egy V43-assal...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.06. 23:52


itt nálunk Zánkán pár napja:
qrva nagy sor áll a gyrososnál
egyik kis gyerekcsapat vezetője megunja, és panaszkönyv, reklamálás stb. Indok: rasszizmus miatt nem szolgálják ki a csoportjukat.
A tények: A tábor gyerekeinek igen jelentős része cigány. A kiszolgáló egyik kolléganőm szintén felerészt cigány.
A gyerekcsoport nem is cigány
A REKLAMÁLÓ NŐ CIGÁNY

Én nem a gyrososba voltam, de egészen biztosan hátrahívtam volna és négyszemközt elküldöm a jó k. anyjába!
Ehelyett még szembesítés meg megbeszélés-féleség lett belőle.


mocskos cigányok sáláláláá
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.06. 19:27


Hát ja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.07.06. 18:32


Persze veszélyesebb, de szerintem qrva mindegy milyen indokkal ránt kést. Hirtelen felindulás, vagy cucc hatása alatt. Ugyanaz a végeredmény, de a herbáltól legalább leépül, gyorsan, hatékonyan, tizenévesen, maradandóan.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.06. 17:49


Jaja,szívják csak.
Csak közben ne találkozzanak egy tiszabezdédi mozdonyvezetővel.
Így még veszélyesebbek ezek az állatok,ezt te is tudod,calderoni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2015.07.06. 17:44


Trigoria írta:A magyarság lélekszáma generációnként megfeleződik, míg a cigányságé megduplázódik

A megmentőnk a herbál és a kristály. Plusz, amik még ezek után jönnek, remélhetőleg. A suttyó rétinéger rászokott az olcsó cuccra, ami elég gyorsan gallyra vágja őket. Gyors függőség, gyors leépülés, a hétvégén 2 példány ment a levesbe. Az idegrendszert totál szétszedi, remélhetőleg a nemzőképességre is hasonlóan pozitívan hat. Gyerünk gyerekek szívni, csak szívni!! :mrgreen:
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.06. 08:30


tomm írta:nem. nevezz naivnak, de az a határozott véleményem, hogy ha egy emberekből álló keresztény csoport elmegy megemlékezni egy rend megalapitójára, akkor azok nem szarják tele a szállásukat, mert csak...

ebben biztos vagyok, ezt én is így gondolom. csak nem akartam nagyon szélsőségesnek tűnni és látom, hogy vannak olyan normálisnak tűnő fehér bőrszínű egyedek, akik képesek hasonlóra. de ezek nem keresztény csoportokhoz tartoznak :)

de tuti, hogy pl az isonzo-expresszen nem lesz ehhez hasonló...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.06. 08:06


nem. nevezz naivnak, de az a határozott véleményem, hogy ha egy emberekből álló keresztény csoport elmegy megemlékezni egy rend megalapitójára, akkor azok nem szarják tele a szállásukat, mert csak...
csak az érdekesség kedvéért: úgy hallottuk egy-két kurvanéni is megfordult náluk. de ezt csak halottuk, a többit én magam láttam-szagoltam
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2015.07.06. 07:56


de tényleg, ezektől mit vársz? bár ilyenre bárki képes, sajnos normálisnak tűnő fehér emberek is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2015.07.06. 07:49


Hát csak zsidók,bammeg. :)
(De ezt csak a poén kedvéért,mert tartom magam a lenyesegetett Jobbikhoz.
Vona is ezt várná tőlem. :wink:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2015.07.06. 07:18


https://kuruc.info/r/6/145310/

óóóóó, hát én ezeket ismerem! csodálatos emlékem van róluk: még a történelem előtti időkben egy lakóautókkal foglalkozó cégnél dolgozott egy rokon és egyszer hivott, hogy segitsek vidékről fölhozni bérbeadott lakóautót. akkor is ezt a jónevű celebrabbit (legalábbis gondolom mert akkor is külföldről jöttek és csak arra emlékszem, hogy vhol nyiregy mellé kellett menni) jöttek megemlékezni. kibéreltek 7 lakóautót. kiemelném, hogy ezek nem aljanépek, hanem tanult, pénzes, kultúrált emberek, akiktől normális viselkedést várnánk. hozzáteszem mindegyik palack (az alakjuk után) ortodox volt, tetűhintával, zsákruhával, stb...
namost többek közt a következőket tapasztaltuk: a viztartályban gázolaj volt (ok, lehet, hogy véletlen volt, de a többi ismeretében nem biztos), a fürdőkabinokat össze-vissza telehugyozták, szaros törülköző az ágyon, az ülő rész párnája alá tejet öntöttek, a párnát még ki lehet mosni, de a fa megszivta magát, javitani kellett. amelyikkel én jöttem, abban olyan volt az illat, mint egy tavaszi virágmezőn, amit 300 elefánt teleszart. ja és persze még nekik állt feljebb, követelték vissza a kauciót :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2015.07.05. 23:52


https://kuruc.info/r/2/145303/
A magyarság lélekszáma generációnként megfeleződik, míg a cigányságé megduplázódik
és ez így lesz sajnos :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég