Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2014.05.29. 15:47


Ha jól értem, itt azon megy a vita, hogy melyik politikai párt a rosszak közül a legrosszabb? Erről próbáljátok meg egymást meggyőzni? Hasztalan cselekedet és végső soron arra vezet, hogy elmérgesedik a viszony a fórumtársak között. Én politikusokkal dogozok, úgyhogy elmondhatom, teljesen feleslegesen rágjátok a gittet. A háttérben szépen lepaktálnak egymással, a nagy nyilvánosságnak meg odadobják a csontot, hogy rágódjanak rajta. Vannak, akik pedig ezért a lerágott csontért tűzbe is mennek.....
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.29. 15:40


Fr:nem a jelzőid és a ténynek tűnő gondolataid zavarnak igazából engem.Miért is tagadjuk:engem/minket is elkap olykor a hév,és kategorikusan kijelentünk valamit,vagy bérencezünk,esetleg megsértünk valakiket a személyiségi jogaiban.Egy fórumon nincs ezzel baj.
Engem az idegesít,hogy amíg én százszor és százszor adtam már neked vagy tomm-nak igazat, részigazat vagy részecskeigazat,addig te egy félmondattal sem utaltál még vissza nekem/nekünk,hogy a mi gondolatainkban is lehet valami.Vagy csak nagyon kevésszer.Pedig ez egy végtelenül tisztességesen működő politikai topik.Gondolom,mik mehetnek valódi politikai fórumokon.Anyázástól kezdve minden...
És Trigo kifejtette:nem tennénk tűzbe a kezünket a Jobbikért sem.De ha valaki miatt meg kellene mártanunk a kezünket a tűzben,az ma kizárólag a Jobbik lenne.
F72-vel természetesen nem lehet nem egyetérteni,én mindig vállalom az elfogultságomat vele - és a többiekkel - kapcsolatban.
Viszont fradista tényleg nem hazaárulózott,ez az én saram.Két órám közötti rövid szünetemben írtam a hozzászólást,és nem gondoltam át,mit írok.A nemzetvesztő árnyaltabb kifejezés,adom.Persze ettől még nem értek veled egyet,Trigo pedzegette,hogy miért nem.Lavíroznia kell a kormányoknak,de ez már nem az.Ám mivel a népet szinte teljes mértékben hidegen hagyja ez a nemzetvesztős/hazaárulós/idegen kézre játszós, egymásra mutogató politika,a Jobbik nem fog ebből jól kijönni.Mindig bizonyítékokat kérnek tőlük.Minden csatornán.Aztán mikor bemondják Simon Péresz nevét,mindenki mosolyog vagy szörnyülködik.Tomm,a Jobbik olyan embereket hazaárulózott le,akikkel szemben megalapozott gyanúja lehetett.Nem konkrét bizonyíték,mert az sosem lesz a Jobbiknak,de az eseményeket összerakva ők ezt a következtetést vonták le.Persze lehet tévedtek is többször.És így igazságtalanul rágalmaztak.Benne van a pakliban.Politika.
És végül,fradista:te mikor békülnél ki elfogadás/megtűrés szintjén a Jobbikkal?Milyen tulajdonságokat kellene levetkőzniük?Mert szerintem van az a határ,amikor te is azt mondanád,hogy ez így talán rendben van.
Bár megint érzem kérdésem költőiségét,de most magam miatt:ha ledobnák jellegzetes tulajdonságaikat,akkor úgy hívnák őket,hogy Fidesz.
Mindegy.Párbeszéd kell.Amíg nincs párbeszéd,addig ugathatunk mi itt.
Az ATV már elkezdte 11 év után.Helyes.
Én biztos vagyok benne,fradista,hogy te jó ember vagy.
Mi sem vagyunk rosszak.
Remélem.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.29. 14:44


felsleges. mert alapesetben mi mást mondanál, mint a saját véleményedet? (kivéve, ha másra hivatkozol. azt persze mindig kell jelölni)
/ezt még a gimis magyar tanár verte belénk, akinek a mániája volt a nyelv megtisztítása a felesleges töltelékszavaktól/ :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.29. 14:27


elkerülhetetlen??? :shock:
ne vicceljünk már
zsolti vagy én miért tudjuk úgy írni amit írunk, hogy még véletlenül se tűnjön úgy, hogy az egy egyetemes igazság lenne? Mi valahogy mindig oda tudjuk biggyeszteni, hogy "szerintem", vagy ilyesmit.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.29. 13:52


nem t'om ki az a maca, de tök m nindegy. De ennek mi köze az egészhez? van itt egy némi ellentmondást: ő már eleve nem lehet f.a.sz. hisz párt(ok)hoz tartozik..... :D
a jelzőimet vállalom. és elkerülhetetlen, hogy hogy ha van szilárd véleményed, és azt kifejted, akkor azt kvázi tényállításnak tűnik.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.05.29. 10:31


Még az a szerencse fr, hogy magadat független, autonóm személynek titulálod. S általában hasonlóan magukat függetlennek és autonómnak gondoló honlapokat csatolsz be a fórumra. Akikből, amikből azért néha csak előbújik egy kis fröcsi gyűlölet. Szívesen osztasz jelzőket, bélyegzel meg, kgb Béla, jobbikos maca, csürhe, söpredék... tényként írsz olyan dolgokról, amiket nyilvánvalóan csak Te gondolsz ténynek vagy a Hozzád hasonló független nagyságok és gondolkodók.

Van egy kedves, fiatal politikus hölgy, elhagyta az egyik pártot, csatlakozott egy másikhoz. Rendszeresen nagyon aggódik a kisebbségek jogaiért, felszólalásaiban, kiadott nyilatkozataiban mindig elhatárolódik a neonáci Jobbiktól. A cigányság sorsát mindig nagyon a szívén viseli, harcol a jogaikért, az előítéletek megszüntetéséért. De nagy lelkesedéssel, nagyon hitelesen... S aztán mi történik? Gyermek óvodáskorú lesz... Óvodalátogatás... Majd jajj, ide ne hozzuk, itt vannak cigányok... Ez a hölgy is független, autonóm személyiség. Mint Te. Nevet nem írok, nehogy ebben a független, autonóm országban valami pert kapjak majd a nyakamba. „Az rabszolga igazán, aki szabadnak hiszi magát, holott nem az” (Goethe).

Hazaáruló? Aki lehetővé teszi, hogy a magyar termőföld a tőke fejezetbe kerüljön, aki miután Simon Peresz bejelenti, hogy felvásárolják Magyarországot, 2010 év végén szépen csendben, szinte titokban megszavazza az izraeli társulási szerződést, aki lehetővé teszi a külföldiek magyar termőföldhöz jutását arra mit lehet mondani? Földvédő? Nemzetmentő?
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.29. 10:06


természetesen mindent értek :wink:
gondoltam hogy ebbe a mondatba bele lesz kötve :)
a hazaáruló nyilván nem jó szó ide teljesen, de az idegen érdekeket kiszolgáló politikusokra azért erősen rámondható
márpedig a baloldal cakk pakk és a Fidesz cakk pakk nálam inkább szolgája az idegen (EU-s) érdekeket mint a magyart - természetesen szvsz. Ergo nálam ezekre rá lehet mondani. De egyértelműen nem pl kémtevékenység vagy ilyesmi miatt.
És igen, a hazaárulás tudatos, a nemzetvesztés nem az. Én a fenti politikai erőknél a tudatosságot látom.
tehát nem jó szó igazán a hazaáruló, de hirtelen nem tudnék jobbat mondani az elmúlt kormányokra
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.29. 10:03


pont ez a lényeg: annyit használták ezeket a szavakat (és ebben a jobbik élen jár), hogy szép lassan bárkire ráhúzhatóak. ha van egy dávid nevű ismerősöd, meg szoktad nézni a csillagokat, akkor zsidóbérenc vagy kb. és poén, hogy hogy fel van háborodva a komplett jobbikos oldal, amikor őket bérencezik, ráadásul még megalapozottabban is (mert orosz kapcsolat van, ez tény), mint sokszor ők teszik.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2014.05.29. 09:38


Engem spec erdekelne, hogy ki mit tart hazaarulasnak, mert kezdek elveszni ebben a temaban.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.29. 09:35


Trigoria írta: És bizony vagy a Jobbikosok hazaárulók, vagy az összes többi kb.


na pont ebből látszik, h. éppöen, hogy te nem érted, h. miért abszolút nem a.az a hazaáruló meg a nemzetvesztő.

Ha nemcsak üres szitokszónak használunk bizonyos szavakat juk, hanem a tartalma is számít, akkor egyből látható a különbség: az első tudatos tevékenységre utal (azaz feltételezi a szándékosságot), a második meg egy cselekmény , magatartás következményére ( szándéktól függetlenül mert ugyebár a pokolra vezető út is mivel van kikövezve...).
Ezért nem használom ott fent a lovon az elsőt senkire se (kágébéla ide v. oda :lol: ). A másodikat illetően viszont semmi kétségem nincs , hogy a mai politikai palettán legnagyobb mértékben a jobbikra illik. Ilyen értemben tehát tényleg a jobbik a sok rossz közül a legrosszabbik

(amúgy pedig nem is ló, csak szamár. Drótszamár :D . És tényleg úgy szeretem, hogy magasan van a nyereg)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.29. 09:05


most ne játsszunk már a szavakkal fr, értettük hogy értetted, és te is tudod, hogy értetted
itt a magas ló a baj, nem egyes szavak

mert ugye csak a jobbik hazaárulózhat! ők viszont válogatás nélkül mindenkit....
hááát... az egyik oldalnak valószínűleg muszáj, hogy igaza legyen ebben. :wink: És bizony vagy a Jobbikosok hazaárulók, vagy az összes többi kb. Kinek kinek egyéni elképzelése és döntése, hogy melyiket tartja annak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.29. 08:56


nem azt írtam, h. hazaáruló, hanem h. nemzetvesztő
(ilyen szavakkal mi ott a magas lovon nem dobálózunk :D )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.29. 08:44


mert ugye csak a jobbik hazaárulózhat! ők viszont válogatás nélkül mindenkit....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.29. 08:36


Igen,fr,megint magas lóról beszéltél,egyszer leszállhatnál már közénk.
Elképesztő,hogy titeket is hogy beszippantott ez a kémügy.
Hihetetlen önbizalom kell ahhoz,hogy lehazaárulózza valaki a Jobbikot,de neked ez is megy.
Mindig megerősítesz,hogy jól szavaztam.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.29. 00:11


egyrészt nekem a hideg futkos a hátamon a ruszkiktól. legalább annyiszor bizonyitották megbizhatatlanságukat, alávalóságukat, mint a bibók, semmivel sem fordulnék hozzájuk szivesebben.
másrészt azért irtam, hogy ilyen egyszerű ráaggatni a másikra: -te találkoztál a bilderbergékkel, rohadt zsidóbérenc vagy! - te meg putyinnal találkoztál, rohadt ruszkibérenc vagy! a ruszki-szovjet keverés szimpla hatásvadászat volt, bár ki tudja mi lesz itt..

egyébiránt, ha a bilderberg csoport irányitja a világ egy jó részét, akkor mennyire okos és nemzetsegitő dolog a világ vezetőinek a találkozójára nem elmenni?
játszani a durcás gyereket és mogorván hátatforditani veszélyes, mert úgy seggbe durrantanak, hogy koncsita lesz belőlünk...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2014.05.28. 22:09


imádom amikor tényekként adod elő az elképzeléseidet fr :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.28. 21:53


ne keverd a szezon t a fazonnal.
Putyin , ex szovjet KGB-ügynök jelenlegi posztszovjet orosz elnök most éppen a volt szovjet birodalom feltámasztásán mesterkedik, mégpedig egyre leplezetlenebbül.
És ehhez biz. magyar magukat nemzetinek hazudó (valójában nemzetvesztő) erők nem átallanak jópofát vágni, sőt még asszisztálnak is hozzá. Ez ilyen egyszerű (és szomorú).
És ehhez pinakolbásznak meg a bilderberg csoportnak semmi köze
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2014.05.28. 21:10


tomm írta:a zsidók és a buzik fanatikus gyűlölete az értelmes embereket is belekergeti az oroszok karjaiba és tömegek szavaznak emiatt a szovjetbérenc jobbikra


Hú tomm, most szovjet vagy orosz? Puskin, Dosztojevszkij, Tolsztoj... ciki lenne?
Úgy hallottam, hogy Oroszország volt ez egyik, ahol a szakállas énekesnő egyetlen szavazatot sem kapott, míg a "felvilágosult" nyugaton rajongtak érte.
S amúgy Bilderberg-csoportos fejlett nyugatunk milyen bérenc szerinted?
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.28. 20:03


Tomm,a zsidók és a buzik fanatikus gyűlölete kapcsán a Jobbikra és szavazóira gondoltál?Mert akkor rossz ajtón kopogtatsz. :wink: A szovjetbérenc párt is eléggé erős nekem,de mivel pajtás vagy,ezért elfogadom,viszont visszakérdeznék:
Milyen bérencnek tartod a következő pártokat?
MSZP,Együtt 2014-PM,DK,LMP és az általad vészmegoldásként elfogadott Fidesz.
Rájuk is aggasztanál egy-egy jelzőt (különösen a Fideszre),hogy megtaláljam a lelki békémet? :)
Az értelmes emberek Jobbik-karanténba vonulására pedig azt mondom,hogy értelmes emberek tömkelege sétál be a Fidesz-csapdába is,ahol abszolút nemzetinek érezheti magát az ember,közben mégse...
A jobbikos bázist pedig tömegnek nevezted,tomm,ez igen megtisztelő,ám attól még messze vagyunk.15-20% korántsem nevezhető tömegnek.
És fradista,már sokszor mondtam:abszolút egyetértek veled.Minden ilyen megmozdulás árt az autonómiatörekvéseknek.De valójában melyik az a lépés,amely nem árt?Te mint politikus hogy látnál neki ennek a feladatnak?Hogy kezdenél kommunikálni egy cigány-magyar együttélés problematikát?Nyilván mind költői,persze innám a szavaidat,ha válaszolnál.
Meg ne sértődj azon,amit most leírok,de valahogy azt érzem rajtad,hogy bár téged nagyon foglalkoztatnak ezek a témák,sokat olvasol és tájékozódsz róluk,ám a megoldási alternatívák nem érdekelnek.Úgy vagy vele,hogy majd kiforrja magát a megoldás,majd a társadalmi-politikai helyzet valahogy összehozza.De ha nem,az se baj,mert téged/minket nem érint annyira a dolog.Jó úgy,ahogy van.Radikális megoldások kilőve.Más megoldások nincsenek.De nem baj.Intelligensen,kulturáltan,emberségesen kell szemet hunyni a dolgok felett.Ezt érzem rajtad.A világért sem akarlak megbántani ezzel,mert még az is lehet,hogy neked van/lesz igazad.
Fradista,te is tudod,hogy nagyon sok dologban TENNI kell.Tőlem az LMP is megoldhatja mondjuk a cigánykérdést,vagy a külhoniak autonómiatörekvéseit,csak csináljanak valamit.Utána Schiffer húzhatja is a sliccét.Sorba fogok állni.
De csak simogatjuk itt a szart,tologatjuk,formálgatjuk,és közben elvész a lényeg.
Szidhatjátok és gúnyolhatjátok itt a Jobbikot.Csak óvatosan.
Én mindentől függetlenül kedvelni foglak titeket.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2014.05.28. 08:47


ki karddal él, kard által vész el...
a zsidók és a buzik fanatikus gyűlölete az értelmes embereket is belekergeti az oroszok karjaiba és tömegek szavaznak emiatt a szovjetbérenc jobbikra
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.28. 07:39


Ha valamivel le lehet lehetetleníteni és le lehet járatni a székely autonómia ügyét, az pont a ruszkik ukrajnai bajkeveréséval való párhuzamba hozás. Nem olyan bonyolult ezt felfogni. :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.28. 07:30


Vagy csak egyszerű emberek,akik szerint vissza kellene állítani a régi határokat. :wink:
De azt ne mondd,fradista,hogy meglepődtél,hogy a vármegyések ilyet csinálnak.
Radikális nemzeti ifjúsági szervezet,nyilván nem Ukrajna és Románia területi integritása mellett fognak tüntetni.
Te is tudod,hogy nincs semmi hatásuk,akkor meg nem mindegy,hogy milyen eszközökkel tüntetnek?Dehogynem.
Én tisztelem azokat az embereket,akik a saját egzisztenciájukat kockáztatva nemes ügyekért "lázadnak".
Már csak az a kérdés,hogy melyek a nemes ügyek.
És ráadásul nem is politikai pártról van szó.
Szervezetektől,civil mozgalmaktól,kisebb emberi csoportosulásoktól el kell ezeket fogadnunk,fradista.
Ki a bánat tüntetgessen,ha nem ők?
Ha mindezt a Jobbik tette volna,ilyen módon,akkor most bőszen bólogatnék neked.
De hogy válaszoljak a költői kérdéssorozatodra:B válasz.Román provokátorok,avagy románokat provokálók.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.27. 22:40


Ezek most orosz ügynökök, román provokátorok vagy szimplán barmok?
http://www.maszol.ro/index.php/belfold/29946-kiallnak-oroszorszag-mellett-az-erdelyi-hatvannegy-varmegyesek
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2014.05.27. 20:49


:)
Vicces,akárcsak Farkasházy mégegyviccetnemsikerültmondanomazéletben Tivadar az ATV-ben Olgánál:
"Jobbik Ojoszojszágéjt Mozgajom..."
Szegény.
Legalább gondolná át az r betűtől hemzsegő szavakat,mielőtt belekezd a hócipős poénjaiba.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2014.05.27. 19:39


RaszPutyin :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 13 vendég

cron