Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.04.05. 12:48


hétvégén após-anyósnál voltunk (évente egyszer :D), aztán anyósom valahogy szóba hozta a választást. tudtam, hogy mindig a fideszre szavaztak, már nagyonrégen is, és most szomorúan mondja, hogy egyszerűen nincs más. mondom neki magamban viccelve, lmp? áááá, arra nem, az kis párt. mondom akkor a jobbik marad. erre az volt a válasza, hogy Vona idehoz mindenféle törököt. mondom mit? erre, hogy és ez nem vicc. itt befejeztem a bájcsevegést :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8101
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.05. 11:35


Csak nagyon szormenten es kisse kacifantosan jon ide, de az ugye megvan, hogy riseliő biboros, az eredeti regenyben egy pozitiv figura, aki tenylegesen a kiraly (ill az orszag)erdekeit nezi es a kiraly (ill au orszag)erdekeben cselekszik. Csak halivudban csinaltak belole negativ szereplot.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.05. 11:27


Bocsanat, de muszaj volt beirnom, nagyon megtetszett a mondtam, mikor bevillant :)

En ott tartok, hogy pont ugxanannyira felek egy kormanyvaltastol, mint a kormanymaradastol(?)
Rosszul vagyok ettol a primitiv bandatol, amive lettek. De az 50-50 miatt meg megkapjak a szavazatomat, valamifele enyhen felreertelmezett huseg miatt. De nem tartom valoszinunek, hogy ez megismetlodik. Szinte csak rossz gondolataim meg erzeseim vannak a temaval kapcsolatban. Kar... es szomoru... es idegesito...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.05. 11:11


De sz.rok a hanyasra. :)
fórumtörténelmi pillanatok ezek itt kérem szépen :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.05. 10:55


Hanyasnak hanyas, de ne csinaljunk ugy, mintha nem lenne tele a vilag ilyen es ehhez hasonlo tortenetekkel.
Pl egy hamisitott informaciok alapjan inditott haboru mivel jobb, ahol teljesen artatlan emberek ezreit olik meg es nem csak egy ilyen lejarato probalkozas? Gondolok itt az iraki muveletre. Es nem lehet azt mondani, hogy az az o ugyuk, ez meg a mienk, mert a vilag ilyen. Vagy igy csinalod vagy sehogy. Ennyi.

Ettol meg hanyas. De sz.rok a hanyasra. :)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.05. 08:53


Általában röhögök azokon, akik minden mögött nagy összeesküvéseket sejtenek. Rühellem az Orbán kormányt, de ezt nem néztem ki belőlük:
https://index.hu/belfold/2018/04/05/kul ... rovokacio/

És ez nem a migrációról szól. Szimplán politikai haszonszerzés. Maffiakormány. Okádék egy szemét banda a teljes sleppjével együtt.

Morvai csak felmondja a leckét. Nem gondolom, hogy megfizetik érte. Szimplán utálja az új Jobbikot. Szíve joga így érezni, ha ezt a változó ideológiai hangsúlyok miatt teszi. Csak azt nem értem miért kezdi Orbán seggét nyalni ilyen lendülettel. Fura, de nekem nincs vele bajom. Esetleg annyi, hogy személyes sértettség motiválja. De ebben sem vagyok biztos. Vitathatatlanul nemzeti érzelmű nő és sokat is tett a magyar jobboldalért. Most hülye következtetéseket von le a semmiből. Tényleg nem tudom mi motiválja, de rövidesen kiderül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.04. 23:59


https://www.youtube.com/watch?v=ltc1Tbk5x1U
Ez a Morvai beteg. Csak félperces adagokban lehet végighallgatni. Az ilyen, hogy végzett jogot? Minden nap bebaszhatok mától, ha ennek jogi diplomája van, nekem is simán meglesz akkor. Az affektálás, az arckifejezése, a szemkilövetős beidegződése. Fizetnék annak, aki ezt egyben le tudja darálni.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.04. 22:42


Haha ez jo.
azt mi is talalgattuk, hogy egyreszt vajon inkabb k.rvakbol vagy inkabb drogokbol szerzik ra a penzt masreszt meg hany szazalek johetett be az orszagba legalisan? 10 folott vagy alatt? :D
Este a belvarosban meg egymast ertek a vadiuj luxuskocsik, de egy sofort se lattam, akit 30 folottinek tippeltem volna.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.04. 22:02


mert már sokat modernizálódott/diverzifikálódott az autópartk. Pár éve sokkal rosszabb volt az arány. Német reklám-paródia: "Menjen nyaralni Albániába. Az autója már úgyis ott van" :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.04. 19:32


Egyszer nekialltam szamolni. Az jott ki, hogy -ird es mondd- minden 4.auto merci :D
De ennyi felbehagyott hazat elwtemben osszesen nem lattam. Tuti, hogy valami svindli lehet mogotte.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.04. 19:28


én a 90-es évek közpén voltam először Albániában, aztán pár éve autóval családostul jártuk be keresztül-kasul, imádtam. A változás mértéke egészen döbbenetes. Persze most is megvan még azért a jellegzetes couleur locale, szerencsére. 8) Romániában, ha kisebb mértékben is, de hasonlót érez az ember. Mondjuk a béka segge alól nem olyan nagy számlátványos eredményt produkálni :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.04. 19:12


Fr, ezt orommel olvasom. Komolyan. En jopar eve voltam, akkor sehol nem voltak.
De azert... na. Balkan?
Rendben, utaljuk a mocskos rablo, tolvaj, szemet fideszt stb stb. Valtsuk le. Ok. De egy valami elvitathatatlan. A latvanyfejlodes. Rengeteget szepult budapest is meg videk is.
Februarban voltam tiranaban. Nagyon jol ereztem magam, az emberek rem kedvesek, a kaja nagyon jo, minden olcso.. de jajjj. Nehany utcatol eltekintve kobanya-also.
A baratnom erdelyi szarmazasu. O mondta, hogy tiszta romania (igaz o sem volt mar otthon nehany eve). Ne balkanozzunk man!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.04. 17:07


Gyurbán. :) Ezeket olvasod, vagy magadtól találod ki ?
Reméljük a Voszélcsony jobb lesz. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.04. 16:37




már csucsu óta rednszeres Erdély-járó vagyok. Máramaros kivételével kb mindehol jártam. És Bukarestben is párszor. Mindig megdöbbenek, hogy mennyit fejlődnek/civilizálódnak ott a dolgok (persze van is honnan fejlődni). Tuti, h. az olló folymatosan szűkül. Úgyhogy nem tartom a dolgot sajnos lehetelennek. Ez van: már nem a többi visegrádi ország, hanem sokkal inkább a balkán a mi szintünk. Hála gyurbánéknak, .twisted: :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.04.04. 16:24


A momentumosoknak azt üzenem, hogy megértem. Ha 1-2% körül lennének, akkor le kellene beszélnem titeket róluk. :)
De érzek egy minimális esélyt a Parlamentbe jutásukhoz, úgyhogy hajrá.
(Azért ha az utolsó pillanatban esetleg meggondolnátok magatokat...) :D :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11466
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.04. 16:00


Lázárt miniszterelnöknek,
a korrupciógyanús embereket lecserélni azokra akiket Orbán semlegesített,
ezen kívül a jelenlegi fiatalokat előtérbe.


Korrupciógyanús? Akkor ki marad? :D :D :D
A jelenlegi prominensek fele totál korrupt, további 45-49%-a gyanús. Lázár önmaga is.

Amúgy nem vagyok maximalista. Egy Lázár vezette kormány nekem már elfogadható alternatíva lenne. Elfogadhatóbb egy Jobbik-Mszp-Lmp (DK nélkül) kormánynál is.
Igazából egyetlen dolgot várnék még el, amit nem fog Fidesz érában senki meglépni. Polt Péter lámpavasra húzását. Az ő személye önmagában idézőjelbe teszi a demokráciánkat. De őt nyilván Lázár sem mozdítaná.

Ha Jani maga mellé venne pár értelmes Fidesznyiket (én 3-4nél többet nem ismerek, de ha Orbán patriarhátusa megszünik, érhetnek meglepetések), az egy vállalható konzervatív kormány lehetne. Kár hogy ez sem reális opció.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2018.04.04. 15:51


bence írta:
Zsolti írta:Bence, a te akaratod is abszolút logikus, nem is lehet vele most vitatkozni. Viszont azon meglepődtem, hogy neked egyéniben biztos a Jobbik.
Miért nem fordítva ?
Listán a Jobbik, egyéniben az esélyes jelölt. A te logikád alapján nem ez lenne a követendő út ?


Itt vadkeleten a Jobbikos jelölt a legesélyesebb kihívó, ezért (is) rá szavazok. Listán aki szimpatikus, jelenleg ez a Momentum. Vessetek meg, vállalom. :D

Én nem vetlek meg. Nekem is ők a legszimpatikusabbak. Ők az egyetlen párt amik nem akarják megoldani a világ összes problémáját, hanem meg akarják teremteni a lehetőséget hogy mi megoldhassuk a problémákat.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2018.04.04. 15:18


Négy nappal a választások előtt összefoglalnám mit gondolok:

A jobboldali konzervatív oldalon sok hozzáértő ember van,
ezért tartom, hogy sajnos vagy nem sajnos csak a fidesz a kormányzóképes erő.
Ezért nem kormányváltásra hanem kormányfrissítésre lenne szükség.
Lázárt miniszterelnöknek,
a korrupciógyanús embereket lecserélni azokra akiket Orbán semlegesített,
ezen kívül a jelenlegi fiatalokat előtérbe.

De mondhatnám generációváltásnak is.
Ha a Fradiban vagy a Rómában elöregszenek a játékosok nem a csapatot dobjuk a kukába, hanem a gyenge öregek helyett hozunk jó fiatalokat.
Mert ha egy csapatnak van szurkolótábora a siker is gyorsabban jön,
ezt az előnyt nem szabad eltékozolni.

4 nap van a választásokig és ennek sok esélyét a következő 4 évben sem látom (bár a fiatalítás mintha elkezdődött volna),
ezzel együtt is józan paraszti ésszel/szemmel ez világosan látszik:
A jobboldali konzervatív oldalon sok hozzáértő ember van,
ezért tartom, hogy sajnos vagy nem sajnos csak a fidesz a kormányzóképes erő.

Hétfőn még benézek, aztán egy darabig nem hiszem mert ki kell pihennem ezt a sok szart,
az tuti, hogy a jövőbeni kampányok alatt csak meccset és sorozatokat fogok nézni. :P
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.04.04. 14:13


Zsolti írta:Bence, a te akaratod is abszolút logikus, nem is lehet vele most vitatkozni. Viszont azon meglepődtem, hogy neked egyéniben biztos a Jobbik.
Miért nem fordítva ?
Listán a Jobbik, egyéniben az esélyes jelölt. A te logikád alapján nem ez lenne a követendő út ?


Itt vadkeleten a Jobbikos jelölt a legesélyesebb kihívó, ezért (is) rá szavazok. Listán aki szimpatikus, jelenleg ez a Momentum. Vessetek meg, vállalom. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.04. 13:10


:D :D :D

A statisztikák sok mindent megmutatnak, de a személyes tapasztalat ezerszer többet mond a számoknál. Ezt ugatom az egészségüggyel kapcsolatban és ugyanez igaz az ilyen adatokra is. A románok biztos baromi boldogok, amikor megtudják hogy 2100-ban hétszerese lesz a GDP-jük a magyarnak és az osztráknak. ezek orbitális baromságok és egyben minősítik is a publikálót. Minimum annyit elmondanak róla, hogy csúsztat.

az viszont tény, hogy a Fidesz sikerpropaganda hazug. Még ennyi eu-s forrás mellett is lassabban nő a gazdaságunk, mint a régiós átlag. A kivételezettek magánvagyona viszont gyorsabban.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.04.04. 12:40

:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.04.04. 12:17

Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV


Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.04.04. 08:34


https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5B275BEA
akkor nincs több kérdés a jobbikos visszalépésekről
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.04.04. 08:29


Hoppá, ez meg téma volt itt tegnap és akkor még nagyon másképp láttam. Bencének lehet igaza a jobbikosok átszavaási hajlamaival kapcsolatban:
https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... _jeloltre/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég